» »

Primerna maska za te, ki nosijo očala...

Primerna maska za te, ki nosijo očala...

Temo vidijo: vsi

s1m0n ::

Za člana družine iščem masko, ki dobro tesni pri nosu / pod očmi, da se mu ne bodo rosila očala. Ima kdo kakšen predlog? V toplejših dnevih seveda tega problema ni bilo..., sedaj pa pravi, da se očala rosijo kak si nadene masko.

Torej je kdo našel kakšno kjer tega problema ni ali je vsaj minimalno prisoten?
Pa prosim ne z nekimi spletnimi triki kako preprečit rosenje...

matobeli ::

Navadna kirurška ki je čimbolj propustna in dobro zategneš žičko okoli nosa.

Ni sicer trik, ampak vseeno dobro preprečuje rosenje.
https://www.revisionmilitary.com/en/eye...

Karen ::

Veš kaj naredijo v bolnici? Na levi in desni strani nosnega predela na vrhu maske tisti beli medicinski flajšter (hansaplast al kaj je) nalepijo, po 5cm na vsaki strani zalepijo pa izdihan zrak ne more gor do očal in je problem rešen... to je verjetno če ti ni treba po cele dneve maske imet gor... za par ur je pa čisto ok, k bi imel bel flajšter okol prsta. Upam da ti ideja kako prav pride, mogoče pa še komu.

fuck_it_ ::

s1m0n je izjavil:

Za člana družine iščem masko, ki dobro tesni pri nosu / pod očmi, da se mu ne bodo rosila očala. Ima kdo kakšen predlog? V toplejših dnevih seveda tega problema ni bilo..., sedaj pa pravi, da se očala rosijo kak si nadene masko.

Torej je kdo našel kakšno kjer tega problema ni ali je vsaj minimalno prisoten?
Pa prosim ne z nekimi spletnimi triki kako preprečit rosenje...


naučiti se mora zatesniti kirurško masko, ki jo že zdaj uporablja. Na vrhu maske je žička, ki jo mora pritisniti okoli nosu.

s1m0n ::

fuck_it_ je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Za člana družine iščem masko, ki dobro tesni pri nosu / pod očmi, da se mu ne bodo rosila očala. Ima kdo kakšen predlog? V toplejših dnevih seveda tega problema ni bilo..., sedaj pa pravi, da se očala rosijo kak si nadene masko.

Torej je kdo našel kakšno kjer tega problema ni ali je vsaj minimalno prisoten?
Pa prosim ne z nekimi spletnimi triki kako preprečit rosenje...


naučiti se mora zatesniti kirurško masko, ki jo že zdaj uporablja. Na vrhu maske je žička, ki jo mora pritisniti okoli nosu.


Definitivno ne pomaga! Sam še nisem našel maske, ki pri nosu zatesni (razen te, ki jo imam v delavnici z 3M filtri).

OldSkul ::

Pomaga pomaga, sigurno pa ne odpravi rosenja v celoti.

Malcolm_Y ::

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.

matobeli ::

Malcolm_Y je izjavil:

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.



je rekel človek ki nikoli ni imel očal...

jakan123 ::

matobeli je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.



je rekel človek ki nikoli ni imel očal...


Jaz jo nosim tako in nimam problema z rošenjem očal...

Meiniken ::

Ah ja, živčnega fašeš, ko imaš očala in si masko popravljaš 10 minut, da končno najdeš tisti pravi "fi" :D
Se pa tud sam poslužujem Luk_as-ovega pristopa. Masko do oči potgneš, očala prestaviš malo nižje kot jih običajno nosiš in jih pritisneš dol.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

janezvalva ::

vzami navadne kirurške za zavezat (ne tiste z elastiko)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

dild0idis ::

Tole naj uporablja, pa bo varen in ne bo imel problem z rošenjem.

Medicinska kirurška maska TIP II (50 kosov) 14,00 € + DDV
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

johanblond ::

Kadar uporabljam zaščitna očala (ne korekcijska za vid) se mi najbolj obnese:
- da čimbolj zatesnim masko (prilgodim žičko v maski obrazu)
- premaknem očala naprej par cm

(pač potrjujem, da zgornji nasveti tudi pri meni delujejo)

Luk as ::

matobeli je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.



je rekel človek ki nikoli ni imel očal...

Očitno jih res nisi nikoli nosil.
Kot sem že povedal.
Točno tako kot je na sliki, in očala malo zamaknjena naprej. Seveda, če full pihneš-izdihneš se kdaj zgodi, da se malo zarosijo toda se tudi takoj odrosijo, posebej pri prehodu iz zunanjega oziroma hladnega v topel prostor, to pa je nemogoče preprečit.
riba smrdi pri glavi

          ::

Najbrž je precej odvisno tudi os osebe, ki masko nosi. Z ženo sva preizkusila precej načinov, njej se očala ne rosijo, meni se. Mogoče je odvisno tudi od kapacitete pljuč, hitrosti dihanja, ...

predi ::

Meni pomaga, da žico na vrhu že pred namestitvijo maske na obraz prepognem na pol. Šele nato dam na obraz in dodatno oblikujem žico. Ko bo pritisnil mraz, bodo pomagale samo leče.

Malcolm_Y ::

matobeli je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.



je rekel človek ki nikoli ni imel očal...
Očala nosim 30 let, in ta način je ok.

Manu ::

Po mojih izkušnjah so boljše tiste maske, ki imajo žičko okoli nosu. Nekoliko pomaga, a verjetno bi pomagale kakšne maske, katere slike je @Luk as objavil.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bambam20 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Tako naj nosi, pa bo vsaka maska ok.



Takole se nosi , kdor ima očala in seveda kvaliteten sloj na steklih proti rošenju, ki ga pa večina nima, ker je potrebno kupovat najcenješe.

Kvinta ::

Vzameš 1 list wc papirja ga tak dolgo prepogibaš ,da dobiš cirka 1cm dolg trak si daš to v masko kjer je žica in vse skup na nos problem rešen se ne rosi niti malo sprobano 100x
Da se pa kupit maska z odvajanjem zraka oz neko oglje je tam not na vsaki strani maš taki zračnik za ceno ene jaz dobim 100 mask pa par rolc wc papirja8-)

kvaliteten sloj na steklih proti rošenju


kvaliteten sloj na steklih proti rošenju :)):)):))

35 let mam očala pa se ta burleska še nikoli ni zgodila :))
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

bambam20 ::

Kvinta je izjavil:



kvaliteten sloj na steklih proti rošenju


kvaliteten sloj na steklih proti rošenju :)):)):))




Kaj je tukaj smešno. Večina kupujejo najcenejša stekla in ta nimajo hidrofobnega sloja, ki odlično preprečuje rošenje oz. meglenje stekel, tudi ko vanje dihamo.

mahoni ::

bambam20 je izjavil:

Kvinta je izjavil:



kvaliteten sloj na steklih proti rošenju


kvaliteten sloj na steklih proti rošenju :)):)):))




Kaj je tukaj smešno. Večina kupujejo najcenejša stekla in ta nimajo hidrofobnega sloja, ki odlično preprečuje rošenje oz. meglenje stekel, tudi ko vanje dihamo.

Prvic slisim za to. Dobr za drugic vedeti.

s1m0n ::

bambam20 je izjavil:


Kaj je tukaj smešno. Večina kupujejo najcenejša stekla in ta nimajo hidrofobnega sloja, ki odlično preprečuje rošenje oz. meglenje stekel, tudi ko vanje dihamo.


Ne vem kakšne premaze imate to eni... Ker rosenje se meni dogaja tudi na objektivih od foto opreme v rangu 2k€+ z vsemi možnimi premazi na sprednjem steklu...

No edino kar se mi ne rosi je ogrevano sprednje steklo v avtomobilu.

Kvinta ::

Kaj je tukaj smešno. Večina kupujejo najcenejša stekla in ta nimajo hidrofobnega sloja, ki odlično preprečuje rošenje oz. meglenje stekel, tudi ko vanje dihamo.


Smešno oziroma žalostno je to ,da je to marketinški nateg al dihneš sapo v stekla najnižjega razreda al pa v ta super vesoljska je rezultat enak oz. če prideš iz mrzlega v topel prostor tudi ni spremembe enkrat davno nazaj so me nasrali pa nikol več osel gre samo enkrat na let pravijo.
A.C.A.B

Meiniken ::

Mogoče bi ljudje plačali več za stekla, če nebi blo treba dat ledvice za okvir :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

2dark ::

Kvinta je izjavil:

je rezultat enak oz. če prideš iz mrzlega v topel prostor tudi ni spremembe


Kako ni spremembe. Men se stekla ne zameglijo, če pridem pozimi iz npr -8 v prostor, ki ima 22-23 stopinj. :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kuall ::

bambam20 je izjavil:

Kaj je tukaj smešno. Večina kupujejo najcenejša stekla in ta nimajo hidrofobnega sloja, ki odlično preprečuje rošenje oz. meglenje stekel, tudi ko vanje dihamo.


Kupil sem očala za 500€ z najdražjimi stekli pa se vseeno rosijo. Saj ne moti tako, debilov mi ni trba gledat:) Razen če vidim kakšno seksi žensko dam masko pod nos, da se mi ne rosi, da jo lahko vidim, se pa seveda počutim malo bedno, ker vem kako bedno je videt ljudi, ki nosijo masko pod nosom.

Gagatronix ::

Dal si se nategnit za 500 eur, to je vse.

itsme ::

Pri tej maski je zapisano: "Masks have very soft fleece inside, which absorbs the moisture of the exhaled air very well. This avoids fogging from the glasses very well. "

https://www.amazon.de/dp/B08JVG74FG/ref...

IL_DIAVOLO ::

To si nabavite:

https://www.ebay.co.uk/itm/Face-Mask-Gl...

Tisti s 3d tiskalniki pa lahko naredite doma :)

kuall ::

Gagatronix je izjavil:

Dal si se nategnit za 500 eur, to je vse.

Sem zadovoljen z nakupom. Ne tiščijo, lahke so, baje tudi nezlomljive, tak da jih imam lahko 10 let in na koncu celo prišparam. Rosenje me pa ne skrbi, tu je rešitev druga vrsta maske, ne očala po moje.

Očala so stvar, ki jo uporabljaš največ od vseh nakupov (non stop), zato tu res ne smeš šparat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

WizzardOfOZ ::

Ljudje ravno na očalih najbolj šparajo. To je za večino samo strošek, ki omejuje, da si ne morejo novega iphona kupit.

Meiniken ::

Če bi ljudje na "očalih" šparali bi leče uporabljali.
Najbolj pametni so pa tu notri verjetno ravno tisti, ki očal nimajo in pametujejo ostalim kako imajo pocen očala :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

WizzardOfOZ ::

Jaz očala nosim od šestega leta. Edina stvar, ki me je motila, je bil dež. Ampak kapca s šiltom tudi to reši. Šipce imam pa proti rošenju in se ne rosijo, tako da imam z masko mir.

s1m0n ::

Magičnih stekel ni... Nekaterim se pač ne rosijo, ker ne izdihujejo tako kot ostali kjer ta magična stekla ne pomagajo.

kuall ::

Meiniken je izjavil:

Če bi ljudje na "očalih" šparali bi leče uporabljali.


Nelogičen stavek. Samo beži od leč, ker boš staknil infekcijo, pol boš pa pike gledal celo življenje. Glej statistiko.

G R T ::

kuall je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Dal si se nategnit za 500 eur, to je vse.

Sem zadovoljen z nakupom. Ne tiščijo, lahke so, baje tudi nezlomljive, tak da jih imam lahko 10 let in na koncu celo prišparam. Rosenje me pa ne skrbi, tu je rešitev druga vrsta maske, ne očala po moje.

Očala so stvar, ki jo uporabljaš največ od vseh nakupov (non stop), zato tu res ne smeš šparat.

Ta idiot bluefish mi je spet brisal komentar. Daj razloži mi vsaj kaj te je motilo, če napišem po pravici.
Tistmu bebcu gagatroniksu pusti da piše po celem forumu bedarije kar hoče in nikome ništa.
Ta ti je pa res prfuknjen do konca majke mi. IQ na nivoju ribce.

darkolord ::

Očala so stvar, ki jo uporabljaš največ od vseh nakupov (non stop), zato tu res ne smeš šparat.
Na to foro te potem olupijo - "valjda ne boš šparal na svojih učkah". Pa ti dajo ceno x20 in plačaš brez da rečeš mu.

WizzardOfOZ ::

s1m0n je izjavil:

Magičnih stekel ni... Nekaterim se pač ne rosijo, ker ne izdihujejo tako kot ostali kjer ta magična stekla ne pomagajo.


Ni magičnih stekel, so pa premazi, ki izredno pomagajo, da se očala ne rosijo.

darkolord je izjavil:

Očala so stvar, ki jo uporabljaš največ od vseh nakupov (non stop), zato tu res ne smeš šparat.
Na to foro te potem olupijo - "valjda ne boš šparal na svojih učkah". Pa ti dajo ceno x20 in plačaš brez da rečeš mu.


Greš na pregled, da dobiš pravo dioptrijo, potem pa vzameš šubler in po navodilih izmeriš razdalje, ki so potrebne. Naročiš pri kitajcih in prideš skozi za pošteno ceno. Da ti pa pri nas isto naredijo pa res plačaš X20. Ampak poglej tako, nisi rabil sam nič merit, oni so ti pa storitev drago prodali.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Ali pa gres k osebnemu zdravniku po napotnico, potem na pregled, in na napotnico dobis ocala brez jebanja samega sebe in drugih v betico.

WizzardOfOZ ::

Kakšna pa dobiš? Najcenejši okvir in najcenejše šipce.

Enako kot če hodiš k "splošnemu" zobarju, pa te naroča za eno samo luknjo popravit na 3 mesece in moraš 4x it tja, da ti do konca popravi en sam zob. Prideš pa k privat zobarju, pa vse v eni uri poštima in še za pošteno ceno okol 50EUR, zraven da pa še garancijo na svoje delo in materiale za celih 10 let.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

darkolord je izjavil:

Očala so stvar, ki jo uporabljaš največ od vseh nakupov (non stop), zato tu res ne smeš šparat.
Na to foro te potem olupijo - "valjda ne boš šparal na svojih učkah". Pa ti dajo ceno x20 in plačaš brez da rečeš mu.

V bistvu mi je prodajalka ponujala cenena očala, jaz pa sem ji govoril, da cena ni problem. Sem se že prej odločil, da bom mau dražje tokrat kupil za razliko in mi ni žal. Ko daš gor so vsa očala enaka, ko pa jih nosiš dolgo pa začneš opažati razliko, predvsem v teži in togosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Gagatronix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kakšna pa dobiš? Najcenejši okvir in najcenejše šipce.

Enako kot če hodiš k "splošnemu" zobarju, pa te naroča za eno samo luknjo popravit na 3 mesece in moraš 4x it tja, da ti do konca popravi en sam zob. Prideš pa k privat zobarju, pa vse v eni uri poštima in še za pošteno ceno okol 50EUR, zraven da pa še garancijo na svoje delo in materiale za celih 10 let.


A ti si se v socializmu ostal ?

WizzardOfOZ ::

Daleč od tega. Ampak tako kot sem opisal je pri nas v realnosti. Taka očala, ki mi jih na recept potem zastonj ponujajo niso vredna pol pi*de mrzle vode. So mi oči preveč dragocene, da bi zanič izdelke nosil na nosu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824878 (788) Okapi
»

Maska za potapljanje

Oddelek: Šport
317831 (6219) T-Back
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513367 (12700) ulemek
»

razpon cen za korekcijska očala

Oddelek: Loža
2614264 (13503) [D]emon
»

plavalna očala

Oddelek: Loža
74748 (4560) btree

Več podobnih tem