» »

Omejeno gibanje med regijami zaradi virusa

Omejeno gibanje med regijami zaradi virusa

««
5 / 16
»»

HappyPills ::

Ona pravi, da je moglo bit na poti ker so hodil en za drugim.

RedDrake ::

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

energetik ::

Invictus je izjavil:

Kolikor je meni znano, regije uradno v Sloveniji sploh ne obstajajo.

Kako jih potem lahko zapreš.
Kako da ne:
https://www.stat.si/obcine

zmaugy ::

RedDrake je izjavil:

Da ne omenjam, neumnosti, ki jih je ta ženska (Tina Bregant) klatila. Izjavila je, da se masko sredi barja nosi zato ker je smotrno (čeprav tam ni) in ne ker je obvezno (čeprav se bo točno zato moralo).

@zmaugy: Na mangartsko sedlo je asfaltirana cesta za avtomobile. Peš z masko, s kolesom brez!


Po mojem je nekaj tudi vprašanje varnosti, s kolesom in z masko za povrh pri večji hitrosti in zarosenimi očalami na primer...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Egidij88 ::

Rumenci torej lahko gremo še vedno kamorkoli.

energetik ::

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).
Se strinjam, jasno če hodiš ali tečeš 1-2 metra za nekom, se jasno voha švic/parfum, in seveda neposredno vdihavaš njegov dah. AMpak če si to z družino, je maska seveda nesmiselna, prav tako če ni okoli nobenega.

HappyPills ::

Vbistvu je namen samo ta. Omejite stike kolikor lahko. Vse ostalo je besedičenje. In neko prepucavanje.
Covidu je vseeno a se mi kle prepucavamo a je maska na kolesu ja ali ne. Če bo stik bo pač on šel naprej.

49106 ::

RedDrake je izjavil:

Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna


Ukrep je glede na našo kulturo še kako primeren, covidiote je treba navadit na maske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

RedDrake ::

Takšna prisila bo povzročila da bo covidiotov še več, ravno zato, ker je ukrep tak da deluje tudi proti zdravi pameti.
Ja, omejimo stike. Saj smo jih. V zaprtih prostorih (tudi služba, obiski, moje ostalo poslovno udejstvovanje) sem z masko že skoraj dva meseca. Poleti junija, julija sem bil z masko samo v trgovinah. Že več kot en teden nosim masko tudi po centru LJ, kjer sem skoraj vsak dan.
Da bi pa videl smiselnost v nošnji maske, ko peljem psa na sprehod in nikogar ne srečam? Je ni. Lahko imam masko s seboj, in ko vidim ljudi, ki gredo proti meni / za menoj, nataknem za tistih 60 sekund, in potem spet dalje. Ampak slej ko prej se bo najdu kak inšpektor, plavi ali rdeče/sivi angel pa bo veselica. Čeprav ogrožam manj ljudi kot solatko, ko se vsede v avto.

HulkHogan ::

49106 je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna


Ukrep je glede na našo kulturo še kako primeren, covidiote je treba navadit na maske.


Kako to misliš našo kulturo? Na Švedskem letijo granate, posiljujejo, streljajo, režejo se z noži... pa imajo manj ukrepov kot mi.

Urbano#Desno ::

Invictus je izjavil:

Kolikor je meni znano, regije uradno v Sloveniji sploh ne obstajajo.

Kako jih potem lahko zapreš.


Obstajajo statistične regije.
Fikusom na SURS-u je pač dolgčas in si izmišljujejo svoje porazdelitve slovenije. Vzdrževanje tega pač daje kruh ene 10 ljudem. :))
In je kot večino dela na SURS-u samo sebi namen. :-)

Zgodovina sprememb…

Samael ::

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?
Samael != Samuel

HotBurek ::

...covidiote je treba navadit na maske.

Kaj pa, če bi šli v to smer, da bi vi prenehal terorizirat ljudi, ki ne nosijo maske?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

RedDrake je izjavil:

Takšna prisila bo povzročila da bo covidiotov še več, ravno zato, ker je ukrep tak da deluje tudi proti zdravi pameti.
Ja, omejimo stike. Saj smo jih. V zaprtih prostorih (tudi služba, obiski, moje ostalo poslovno udejstvovanje) sem z masko že skoraj dva meseca. Poleti junija, julija sem bil z masko samo v trgovinah. Že več kot en teden nosim masko tudi po centru LJ, kjer sem skoraj vsak dan.
Da bi pa videl smiselnost v nošnji maske, ko peljem psa na sprehod in nikogar ne srečam? Je ni. Lahko imam masko s seboj, in ko vidim ljudi, ki gredo proti meni / za menoj, nataknem za tistih 60 sekund, in potem spet dalje. Ampak slej ko prej se bo najdu kak inšpektor, plavi ali rdeče/sivi angel pa bo veselica. Čeprav ogrožam manj ljudi kot solatko, ko se vsede v avto.


Se strinjam s tabo. Žal je to zato, ker se do zdaj razni primerki niso držali pravil, verjetno z vsemi možnimi izgovori - pred samim sabo in pred kontrolo.
Zdaj ne bo nobenega dvoma - če boš kjerkoli na javnem prostoru brez maske, kršiš predpise in si upravičen do kazni in do dirty looks ostalih.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

HotBurek ::

Pa še eno stvar, da izpostavim; način komunikacije tisti, ki zagovarjate maske, češ da so zdej strožji ukrepi zaradi ta drugih, ki so proti maskim. In se neka krivda za umrle in strožje ukrepe prenaša na skupino ljudi, ki s tem nimajo nič.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

HappyPills ::

HotBurek je izjavil:

...covidiote je treba navadit na maske.

Kaj pa, če bi šli v to smer, da bi vi prenehal terorizirat ljudi, ki ne nosijo maske?


Nope. Zate bo pač potrebna večja palica. Nimaš kej. 30.000€ ste spet prispeval antimaskerji v proračun. Pridni.

Wrop ::

Čarobna palčka ne obstaja. Eni bi radi, da vam država virus "odčara", da bi lahko brez skrbi "žurali" naprej. Potem pa bodo spet drugi krivi, ker bo nekatere zjutraj bolela glava.

HotBurek ::

Nope. Zate bo pač potrebna večja palica.

Na nek način bi lahko rekel, da si pristaš represije, ki bo rešila zdravstvene izzive.


Jst sm bolj za to, da se da druge ljudi v ospredje, kot policaje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

suzej ::

3p je izjavil:

Aha, no, Počivalšek je potem povedal, da je v rdečih conah samo en naenkrat v fitnes dvorani. Usklajeni kot običajno. ;((

Če je omejitev samo en, potem je lahko kar zaprto, tisth 20m^2 na osebi recimo da je bolj smiselno.

HotBurek je izjavil:

Nope. Zate bo pač potrebna večja palica.

Na nek način bi lahko rekel, da si pristaš represije, ki bo rešila zdravstvene izzive.


Jst sm bolj za to, da se da druge ljudi v ospredje, kot policaje.

Represija ne bo nikoli rešila zdravstvenih problemov.

HotBurek je izjavil:

Pa še eno stvar, da izpostavim; način komunikacije tisti, ki zagovarjate maske, češ da so zdej strožji ukrepi zaradi ta drugih, ki so proti maskim. In se neka krivda za umrle in strožje ukrepe prenaša na skupino ljudi, ki s tem nimajo nič.

Točno. Podobno so nacisti okrivili žide za vse težave. Potem jih pa začeli odstranjevat
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: suzej ()

HotBurek ::

Eni bi radi, da vam država virus "odčara"...

Virus bo med nami for ever. Vprašanje je, kao s tem živet. Trenutno kaže na teroriziranje z maskami.

Namesto da bi uporabili dosedanje znanje in izkušnje, ter uredili zdravstveni sistem.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Urbano#Desno ::

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Aha, no, Počivalšek je potem povedal, da je v rdečih conah samo en naenkrat v fitnes dvorani. Usklajeni kot običajno. ;((

Če je omejitev samo en, potem je lahko kar zaprto, tisth 20m^2 na osebi recimo da je bolj smiselno.


Sej. :D
Poba je zvit, če jih oni zaprejo jim morajo dati neko nadomestilo tako pa bodo zaprli sami zaradi nerentabilnosti. :))

energetik ::

Samael je izjavil:

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?
Lej, malce vem o tem, kako se gibljejo aerosoli. In to z maskami zunaj bi lahko povsem enostavno rešiti z 1 stavkom - če se zunaj približaš folku, ki ni član tvojega gospodinjstva na manj kot X metrov, imej masko. Pika, vse povedano in v skladu z zdravo pametjo. Ampak ne, morajo zakomplicirat v 3pm.

sunshine403 ::

zmaugy je izjavil:

Sam nisem kakšen hribolazec, ampak a niso te gorske poti bolj ozke, tako da se tisti, ki se srečujejo, praktično dotikajo en drugega? Po drugi strani na bicikliranju ni tako ozko - praviloma.

Naceloma je na mtb stvar povsem enaka kot pri hoji v hribe... se celo iste poti se uporabljajo ;) No anyway... ko bom sel v mesto bom dal masko gor, ko bom sel laufat v gozd za bajto jo pac ne bom in enako tudi ko bom sel na smuci (s kolesom sem pa za letos zakljucil).

zmaugy ::

HotBurek je izjavil:

Eni bi radi, da vam država virus "odčara"...

Virus bo med nami for ever. Vprašanje je, kao s tem živet. Trenutno kaže na teroriziranje z maskami.

Namesto da bi uporabili dosedanje znanje in izkušnje, ter uredili zdravstveni sistem.


Utrujajoče je več kot pol leta razlagat eno in isto. Ja, virus bo za vedno med nami, ampak po masovni imunizaciji bo nevaren kot prehlad. Do takrat je pa treba omejiti njegovo širjenje, ker je za naivno populacijo lahko tudi smrtonosen.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

suzej ::

Urbano#Desno je izjavil:

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Aha, no, Počivalšek je potem povedal, da je v rdečih conah samo en naenkrat v fitnes dvorani. Usklajeni kot običajno. ;((

Če je omejitev samo en, potem je lahko kar zaprto, tisth 20m^2 na osebi recimo da je bolj smiselno.


Sej. :D
Poba je zvit, če jih oni zaprejo jim morajo dati neko nadomestilo tako pa bodo zaprli sami zaradi nerentabilnosti. :))

Bi znalo biti kaj takega..

zmaugy je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Eni bi radi, da vam država virus "odčara"...

Virus bo med nami for ever. Vprašanje je, kao s tem živet. Trenutno kaže na teroriziranje z maskami.

Namesto da bi uporabili dosedanje znanje in izkušnje, ter uredili zdravstveni sistem.


Utrujajoče je več kot pol leta razlagat eno in isto. Ja, virus bo za vedno med nami, ampak po masovni imunizaciji bo nevaren kot prehlad. Do takrat je pa treba omejiti njegovo širjenje, ker je za naivno populacijo lahko tudi smrtonosen.

Ker pa cepiva še ni, bi bilo smiselno imunizacijo zdravih izvest po naravni poti.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: suzej ()

zmaugy ::

sunshine403 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sam nisem kakšen hribolazec, ampak a niso te gorske poti bolj ozke, tako da se tisti, ki se srečujejo, praktično dotikajo en drugega? Po drugi strani na bicikliranju ni tako ozko - praviloma.

Naceloma je na mtb stvar povsem enaka kot pri hoji v hribe... se celo iste poti se uporabljajo ;) No anyway... ko bom sel v mesto bom dal masko gor, ko bom sel laufat v gozd za bajto jo pac ne bom in enako tudi ko bom sel na smuci (s kolesom sem pa za letos zakljucil).

Ja, ampak množičnost bajkanja po teh stezah v primerjavi z množičnostjo hribolazenja? Itak pa večina ne kolesari po hardcore mtb stezah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Urbano#Desno ::

suzej je izjavil:


Bi znalo biti kaj takega..


Vprašanje je samo zakaj so se procentualšku ravno fitnesi tako zamerili. :D

zmaugy ::

Ker pa cepiva še ni, bi bilo smiselno imunizacijo zdravih izvest po naravni poti.


Ježešna, Suzi. Molimo. Enim ne potegne in vam pomaga samo molitev.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

RedDrake ::

Samael je izjavil:

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?

No, sej se strinjamo. Povej to raje sekretarki, ki je izjavila, da tudi če si sam v gozdu, se maska nosi, ker je smotrna in ne ker bi bila obvezna - because aerosol.
Glej, sem meteorolog, in sem se veliko ukvarjal z lidarji, specifično tistim na otlici in še enim manjšim mobilnim, ki se je razvijal za potrebe vojske. Posledično vem veliko o aerosolih, obstojnosti v atmosferi, ipd ... Vem tudi veliko o fluidiki zračnih mas, mikroklimah, ipd ... Ženska pa po tv o aerosolih, ki ostanejo v zraku, ko hodiš po gmajni sam. It gets on my nerves ...

s1m0n ::

HappyPills je izjavil:

Ona pravi, da je moglo bit na poti ker so hodil en za drugim.


To je verjetno odvisno od primera do primera. Verjetnost je ampak kakšna?
Recimo sedaj že poznam 4 primere (znanstvo) kjer so se okužbe pojavile v službah (s simptomi) pa se nihče drug ni okužil (niti družinski člani). Poznam pa tudi primer kjer so se vsi v družini brez kakršnih koli simptomov... Pač loterija.

Slopek ::

Samael je izjavil:

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?

ja, ja...lepo so te...prej, se je govorilo: ja kaj pa je problem maska tistih 5min. shoppinga?
zdaj govoriš: kaj je problem maska tistih 20min, ko si zunaj?
kaj sledi?
pa sam masko nosim povsod, kjer jo je bilo do zdaj treba...ampak to, kar se počne zdaj je pa višek neumnosti...

FoxKnox ::

Ta forum bi morali že davno preimenovati v Slo-dumb forum, res

energetik ::

sunshine403 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sam nisem kakšen hribolazec, ampak a niso te gorske poti bolj ozke, tako da se tisti, ki se srečujejo, praktično dotikajo en drugega? Po drugi strani na bicikliranju ni tako ozko - praviloma.

Naceloma je na mtb stvar povsem enaka kot pri hoji v hribe... se celo iste poti se uporabljajo ;) No anyway... ko bom sel v mesto bom dal masko gor, ko bom sel laufat v gozd za bajto jo pac ne bom in enako tudi ko bom sel na smuci (s kolesom sem pa za letos zakljucil).
No, 1x se pa strinjava. Masko bom dal gor zunaj le, če bom blizu ostalih ljudi. Ko bomo šli z družino na sprehod po Barju (to počnemo vsaj 1x tedensko) ali ko bom šel na bicikel, maske jasno ne bom nosil, saj nima nobenega smisla. Nosil jo bom torej tam, kjer je možnost, da koga okužim.

Slopek ::

Slopek je izjavil:

Samael je izjavil:

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?

ja, ja...lepo so te...prej, se je govorilo: ja kaj pa je problem maska tistih 5min. shoppinga?
zdaj govoriš: kaj je problem maska tistih 20min, ko si zunaj?
kaj sledi?
pa sam masko nosim povsod, kjer jo je bilo do zdaj treba...ampak to, kar se počne zdaj je pa višek neumnosti...

pa ko grem ven, ne grem za 20min. in ja, mi je problem take numnosti trpeti.

HotBurek ::

Do takrat je pa treba omejiti njegovo širjenje, ker je za naivno populacijo lahko tudi smrtonosen.

Ja, ampak problem je pri načinu izvajanja tega omejevanja.

Omeji se naj tiste osebe (nekateri starejši, nekateri z boleznimi, nekateri z X), ki so rizični.

Zapiranje (posiljevanje z maskami) 2/3 države ni primeren ukrep. Ne more bit, da nas je dober miljon vseh rizičnih.


In to, tak način pristopa, da smo vsi (oz 2/3 ljudi) rizični, da se zdravstvene izzive rešuje s policijo (ker neposlušni kao ne poslušajo in jih je treba kaznovat), ni optimalno. To je absolutna degradacija.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Andy9 ::

Torej tisti iz rdeče cone ne sme v oranžno, ker bi lahko bil kužen in koga okužil, tisti iz oranžne pa lahko gre v rdečo, pa če je kužen ali ne. Lahko pa vseeno koga neokuženega v rdeči okuži, ali pa se sam. Čudne fore ima tale oblast...

RedDrake ::

Andy9 je izjavil:

Torej tisti iz rdeče cone ne sme v oranžno, ker bi lahko bil kužen in koga okužil, tisti iz oranžne pa lahko gre v rdečo, pa če je kužen ali ne. Lahko pa vseeno koga neokuženega v rdeči okuži, ali pa se sam. Čudne fore ima tale oblast...

Sej tista oranžna bo oranžna samo še kak dan ali dva - max en teden. Potem bo pa itak vse isto. Zato tudi ne komplicirajo, ker je to itak jasno. Vsi smo na isti krivulji, le da so eni malce višje, drugi malce nižje.

Uizi ::

FoxKnox je izjavil:

Ta forum bi morali že davno preimenovati v Slo-dumb forum, res


Ja, tolk idiotov na kupu je prava redkost. :)) Sami bojevniki!;((

HappyPills ::

HotBurek je izjavil:

Nope. Zate bo pač potrebna večja palica.

Na nek način bi lahko rekel, da si pristaš represije, ki bo rešila zdravstvene izzive.


Jst sm bolj za to, da se da druge ljudi v ospredje, kot policaje.


Ne nisem pristaš represije. Ampak lej, realen problem. Kle mi eni cigani dirkajo mimo vrtca po 130kmh vsak dan. Skoraj so povozili otroka zadnjič. Radar nič ne pomaga ker pač majo neregistrirane avtomobile. Torej je potrebna večja palica ali moramo res počakat, da otroka povozijo in bodo dobili pač lekcijo plus še palico?
Ker nočemo, da ostanemo brez otrok delamo na tem, da se sprejme ukrepe in zdaj zaradi cigota bomo vsi morali se vozit čez ležečkote.

Prevedi si to v te ukrepe, če ti intelekt omogoča.

zmaugy ::

HotBurek je izjavil:

Do takrat je pa treba omejiti njegovo širjenje, ker je za naivno populacijo lahko tudi smrtonosen.

Ja, ampak problem je pri načinu izvajanja tega omejevanja.

Omeji se naj tiste osebe (nekateri starejši, nekateri z boleznimi, nekateri z X), ki so rizični.

Zapiranje (posiljevanje z maskami) 2/3 države ni primeren ukrep. Ne more bit, da nas je dober miljon vseh rizičnih.


In to, tak način pristopa, da smo vsi (oz 2/3 ljudi) rizični, da se zdravstvene izzive rešuje s policijo (ker neposlušni kao ne poslušajo in jih je treba kaznovat), ni optimalno. To je absolutna degradacija.


Ne. Omejitev širjenja pomeni omejitev širjenja. Ker kako hudiča je ta stvar prišla iz fakin Wuhana v Šmarje pri Jelšah? Razumeš? Če se virus lahko širi, bo slej ko prej našel pot do najbolj ranljive populacije, ker za to populacijo skrbijo tisti, ki niso ranljivi in imajo svoje socialne stike.
Se pravi ne moreš ranljive populacije izolirati, ker je to praktično nemogoče, torej moraš omejiti širjenje virusa generalno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sunshine403 ::

Andy9 je izjavil:

Torej tisti iz rdeče cone ne sme v oranžno, ker bi lahko bil kužen in koga okužil, tisti iz oranžne pa lahko gre v rdečo, pa če je kužen ali ne. Lahko pa vseeno koga neokuženega v rdeči okuži, ali pa se sam. Čudne fore ima tale oblast...

Vem da je tezko razumet, ampak ce si kuzen ne smes nikamor... obvezna karantena pa to ring any bells? Je pa res, da ce iz rdece pokrajine pokrajine ne smes ven, tudi notri ne mores. Ampak to je za ljudi pri koritu ze prevelik zaloga urediti.

49106 ::

energetik je izjavil:


In to z maskami zunaj bi lahko povsem enostavno rešiti z 1 stavkom - če se zunaj približaš folku, ki ni član tvojega gospodinjstva na manj kot X metrov, imej masko. Pika, vse povedano in v skladu z zdravo pametjo. Ampak ne, morajo zakomplicirat v 3pm.


Tako kot se zdaj ne držimo omejitev na x oseb istočasno, niti nošnje mask? Pika, vse povedano, a covidioti se hodijo drenjat z maskami ali brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Uizi ::

Predlagam da anti-maskerji v znak upora proti vladi ne dihajo na vseh javnih zaprtih in odprtih prostorih. V stilu gladovne stavke! Če drevo dovolj časa sekaš,pade! :P

roCkY ::

RedDrake je izjavil:

Samael je izjavil:

RedDrake je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Da kolegica se je okužna na poti na Triglav. To je blo septembra

Absolutno možno. Ampak še enkrat, če si sam, je maska nesmiselna, pa najsi bo to na prešernovem trgu ob 1h zjutraj, ali pa v kočevskem rogu.
Če so ljudje okoli, je smiselna, še toliko bolj če si slučajno športno aktiven (in ravno za to je izjema, da ne rabiš maske, lol).

Na vsakih par minut naštepaš post, kjer jamraš eno in isto. Ali pa če bi uporabil malce možgane (beri: common sense). Ne glede na to, kaj rečejo, kaj zapišejo, se bo našlo en kup cepcev, ki ne bodo spoštovali ne takšnih, ne drugačnih pravil. Da bi pa zdaj še komplicirali za vsako osamljeno gorsko pot, gmajno, gozd ... a potem bi ti bilo pa ok? Ravno tako bi iskal dlako v jajcu, nategoval opcije, iskal bližice ... tako pa pač da, masko daj na pisker in če je nekje, kjer ni žive duše slučajno ne boš imel, tudi ne bo nikogar konec - pa tudi oglobili te be bodo, saj veš "ni žive duše". Torej? Boš cel dan jamral in moril naokoli s tem?
A res ljudje nimate nobenega večjega problema v življenju, kot jamrati, ker je treba imeti tistih 20 minut čez center mesta na piskru masko?

No, sej se strinjamo. Povej to raje sekretarki, ki je izjavila, da tudi če si sam v gozdu, se maska nosi, ker je smotrna in ne ker bi bila obvezna - because aerosol.
Glej, sem meteorolog, in sem se veliko ukvarjal z lidarji, specifično tistim na otlici in še enim manjšim mobilnim, ki se je razvijal za potrebe vojske. Posledično vem veliko o aerosolih, obstojnosti v atmosferi, ipd ... Vem tudi veliko o fluidiki zračnih mas, mikroklimah, ipd ... Ženska pa po tv o aerosolih, ki ostanejo v zraku, ko hodiš po gmajni sam. It gets on my nerves ...

To pa zato ker smo na Balkanu. Če delaš izjeme imaš probleme, kr folk pač noče delat apriori kar je v njegovo korist. Na švedskem bi pač napisali če se pribljižaš skupini x osebam oz. če je verjetnost da jih boš srečal. pa bo knap 100% folka spoštovalo. Pri nas moramo pa najprej določit kaj je gozd, kaj je sprehajana pot, kaj pločnik, kaj prehod, kaj... Nzadnje noben več ne ve za kaj se je sploh na začetku šlo.

Po moje pa bi v praksi moralo zgledat tako. Msko si daš na nos v avtu in jo tudiko se vrneš snameš. Če greš po poti kjr je vsakih 50 metrov en osebek jo nosiš,... Ampak ja smo v SLO in vlada dela proti nam. Za nas ne more, ker je populacija "prepametna".
Antikjoronaši hebejo sami sebe najprej in nato vse ostale. Je potrebno mimo šole, vrtca imet ponoči omejitev 40. Jo imamo in edino logično in prav je tako.
In kot kaže bo tudi pri koroni treba it na podobrn način dokler ne bo preboja v zdravstvu. Čredna imunost pa trenutno glede na poročila ne zgleda ravno zanesljivo, da bo sploh delovala. Tole bo še velika heba. Nismo niti pri B še kot zgleda, da bi relativno normalno lahko živeli s tem virusom. Veliko populacije je še v stadiju zanikanja težave.

HulkHogan ::

zmaugy je izjavil:


Se pravi ne moreš ranljive populacije izolirati, ker je to praktično nemogoče, torej moraš omejiti širjenje virusa generalno.


Ne moreš prepovedati vstopa v dom za ostarele bolnike z rakom, to ni mogoče.
Lahko prepoveš nenošenje maske sredi gozda.

OK, toliko da razumemo kaj je mogoče in kaj je nemogoče. Ampak to le v glavah prestižnih intelektualcev.

Uizi je izjavil:

Predlagam da anti-maskerji v znak upora proti vladi ne dihajo na vseh javnih zaprtih in odprtih prostorih. V stilu gladovne stavke! Če drevo dovolj časa sekaš,pade! :P


Bezos, Zuckerberg, Gates... morajo biti res ponosni na svoj uspeh vzgoje intelektualne elite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HulkHogan ()

49106 ::

Wut?

zmaugy ::

HulkHogan je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Se pravi ne moreš ranljive populacije izolirati, ker je to praktično nemogoče, torej moraš omejiti širjenje virusa generalno.


Ne moreš prepovedati vstopa v dom za ostarele bolnike z rakom, to ni mogoče.
Lahko prepoveš nenošenje maske sredi gozda.

OK, toliko da razumemo kaj je mogoče in kaj je nemogoče. Ampak to le v glavah prestižnih intelektualcev.

Uizi je izjavil:

Predlagam da anti-maskerji v znak upora proti vladi ne dihajo na vseh javnih zaprtih in odprtih prostorih. V stilu gladovne stavke! Če drevo dovolj časa sekaš,pade! :P


Bezos, Zuckerberg, Gates... morajo biti res ponosni na svoj uspeh vzgoje intelektualne elite.


Saj vem, težko presežki dojemate. “Čas je.”
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

suzej ::

Iz Kopra bo en pršu v Lj na siht pa še mal v BTC shopping in pol šou nazaj domov, iz Lj pa ne smeš na recimo izlet na morje?
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

energetik ::

roCkY je izjavil:


To pa zato ker smo na Balkanu. Če delaš izjeme imaš probleme, kr folk pač noče delat apriori kar je v njegovo korist. Na švedskem bi pač napisali če se pribljižaš skupini x osebam oz. če je verjetnost da jih boš srečal. pa bo knap 100% folka spoštovalo. Pri nas moramo pa najprej določit kaj je gozd, kaj je sprehajana pot, kaj pločnik, kaj prehod, kaj... Nzadnje noben več ne ve za kaj se je sploh na začetku šlo.
Lej, nobenih izjem ne bi bilo potrebno delat, če bi formulirali kot sem že napisal, maska potreba kjerkoli se približaš ljudem na manj kot X metrov. To bi vsak idiot zastopil, v 1 stavku. Bilo bi učinkovito in hkrati ne pretirano.
Tudi redarjem bi bilo to morda lažje nadzorovati. Sedaj pa bodo nadzorovali verjetno tako kot je običajno, postavili se bodo na kakšno sprehajalno pot in kasirali folku, ki bo na 10 min hodil mimo. H kakšni lovski koči seveda ne bodo šli, tam bodo seveda žurali zunaj in znotraj, brez mask.

stjan ::

Narod je treba terorizirati... Adolf Hitler 1933..

1933 so pač lahko pretepali Žide, danes to nekako ni zaželjeno...

Čudno, s kakšno lahkoto ljudje sprejemate fašizem :(

Samo po letu 1933 je pa prišlo leto 1945 in, smo že pozabili kako so se ljudje zahvalili vladajočim?

Kot kaže se zgodovina res ponavlja...
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445943 (30875) darkolord

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103181 (76191) BigWhale

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46348618 (43723) vostok_1

Covid-19 epidemija lažna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12611251 (8823) vostok_1

Več podobnih tem