» »

Kje kupiti 3/4 kitaro?

Kje kupiti 3/4 kitaro?

poweroff ::

Torej, kje bi se dobila poceni 3/4 (navadna) akustična kitara (za otroka)? Da je seveda dovolj kvalitetna, da se jo sploh da uglasiti. Pred časom jih je prodajal Hofer za nekih 40 EUR, zdaj jih pa že nekaj časa nisem videl...
sudo poweroff

bajsibajsi ::

https://musicmax.si/p17230sl/ ampak je 97 evrov.

Thomann https://www.thomann.de/gb/3-4_size_clas...

Ce otrok ni (prevec) majhen, naj poskusi kar 4/4.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

https://www.symphony.si/brenkala/koncer... 56 eur, razlicne barve.
https://www.symphony.si/brenkala/kitars... set 75 eur

Od 75 evrov naprej https://www.melodija.si/kitare-in-brenk...

Od 60 evrov naprej https://www.hartman.si/klasicne-kitare-...

Jaz bi svetoval, da greste v katerokoli trgovino in prej poskusi kitaro, tudi ce niste prepricani, kje jo boste kupili.

Kvinta ::

Zakaj bi jo moral preiskusit ? jaz sem preko neta kupo že 4 pa nisem nobene probal pa to ne neke rajnglce za 50€
A.C.A.B

showsover ::

Mi ti jo prodamo, se nam prah nabira na eni od ta mladega...

Samo ni najvecji srot, neka yamaha je, ne vem, pa nima plasticnih (poden) strun.

Se torbo dodamo poleg.

Pa no f* way za 40EUR, minimalno 200EUR, si nor!?

Če ti ne paše, ktj, raje vržemo v peč.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

Ales ::

showsover je izjavil:

Samo ni najvecji srot, neka yamaha je, ne vem, pa nima plasticnih (poden) strun.

Za tiste, ki takole nimajo blage veze o inštrumentih, je Yamaha dobra izbira.

Hint: ne blodi o strunah no. ;((

showsover ::

Ja ne vem, no, mi smo kupili to, kar so ga. profesorica predlagali, sami nimamo prav veliko domišljije, neka yamaha c3po ali kaj.
Strune pa so neke specialne, ker je ta mlad že dalj časa pri orkestru in smo enkrat kupili ene strune in smo morali druge.
Smo bili kregani, kaj da tak lowend šrot kupujemo, sploh.
Mislim, da so bile prvotne ene 10EUR cel komplet, druge pa so ble ene 20EUR.
Če me vprašaš po znamkah strun, ne vem, nekaj fancy se je slišalo.
Zdaj pa ne vem, mislim, da je mlad glavni bas ali pa podmladek glavnega basa.
Ne vem, glej, stari, oprosti, pač povem, kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Ales ::

Strune so potrošna roba. Če je kitara nekaj časa stala, jih bo tako ali tako zamenjal, četudi ni bilo veliko igrano na njih...

showsover ::

Jah, ja, no, uglasit ene parkrat se bo še dalo, tisti eadgbe sem znal še jaz naštimat :) Kitara pa stoji, ehm, kar nekaj časa, ja, naš je zdaj že zaključuje ali nekaj vse skupaj, samo nima več prave volje So še nekaj gostovali in to, ampak je rekel, da nima vel prave družbe tam, da so tam eni res virtuozi, ko temo vodijo, samo tisto so res mojstri (pa po ene 5 let več prakse in to). Samo je pa res, da je 3/4 napoti, pa zdaj ma še eno profi klaviaturo, kitare niti ne pogleda več prav :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Samo, matthai, dobro ste se odlocili za kitaro.
Sem sel malo gledat posnetke nastopov.
Res se ti milo stori, ko vidis svojo mladino spilat na koncertih.
:-)

Pa Nothing ELSE matters je precej enostavna, vsem všečna...
:-)

F*ck, čisto sem že zmešan :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bajsibajsi ::

@Ales
Sicer razumem, kaj si mislil, glede na gtfojevo butasto objavo, ampak ironicno so Yamahine klasicne kitare res dobra in preverjena izbira za "resne" zacetnike. Pod resne zacetnike mislim nekako tiste kitariste, kateri so se npr. odlocili za igranje instrumenta in bodo vztrajali v igranju. Tiste, ki kupujejo solidno P/P (ali celo budget) klasicno kitaro za ucenje. Primer: za prvih nekaj letnikov glasbene sole so v zacetnem rangu (100-200 eur) razlicni, ze desetletja preverjeni, Yamaha modeli, kot so variacije C40, CGS104, C80 ipd, zakon. Skoraj najboljse kar se dobi v tem rangu. Ceprav se baje zdaj vse te delajo v Indoneziji.

Ampak kot razumem to v tej temi ni pomembno, saj OP isce nekaj res ugodnega za zacetnika. Predvidevam, da otrok ni povsem preprican, da bo kitaro res igral oz. otrok je; starsa pa sta v dvomih. Kvinti, kateremu moj feedback bi bil tudi v povezavi s tem slednjim (in se ostalim prednostim probe kitare pred nakupom), pa se mi ne ljubi odgovarjati. Lahko bi sicer rekel kaj v smislu "omagad wadafaka dabadaba du, a ves, da sem is USA narocil kitaro, ki je zagotovo drazja kot vse tvoje stiri skupaj, doh, matr sem car". Pa je tudi nisem sprobal pred nakupom. A zdaj moje mnenje vec steje? :P

showsover ::

👍

Ales ::

Ne, ne, za Yamaho sem čisto resno mislil. Sploh kdor se ne spozna, z Yamaho ne bo zgrešil. pa tudi kdor se, ni absolutno nič čudnega, če se odloči zanjo.

Se mi zdi, da starši pogosto naredijo napako ravno zato, ker niso prepričani, koliko časa bo otrok navdušen nad igranjem... in kupijo slab inštrument, zaradi stroška.

Posledično pa tudi nadebudni glasbenik ne more uživati v igranju nečesa, kar je komaj primerno za uporabo, kaj šele za kaj več... in še prej odneha.

Absolutno svetujem, da se kupi nekaj kar se da solidnega. Če ne bo dolgo v uporabi, pa k naslednjemu lastniku...

Poldi112 ::

bajsibajsi je izjavil:

ampak ironicno so Yamahine klasicne kitare res dobra in preverjena izbira za "resne" zacetnike.


OP želi akustično.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DOOM_er ::

OP mislim da tudi ne pozna razlike med akustično in klasično kitaro. In ja z Yamahino klasiko nimaš kaj zgrešit v budget segmentu.
Robots will steal your job. But that's OK

Ales ::

Pred kar dosti leti sem slučajno prijel eno Yamahino klasiko višjega ranga v roko, tam v štacuni na Bavarskem dvoru... In sem bil šokiran, kako dobro je zvenela.

Neka ročno izdelana Grand Concert varijanta, vendar ne GC temveč GD serija.

Je pa, poleg zame takrat astronomske cene, bila zadaj konkretno poškodovana, tako da je ostala tam...

poweroff ::

showsover je izjavil:


Pa no f* way za 40EUR, minimalno 200EUR, si nor!?

Če ti ne paše, ktj, raje vržemo v peč.


Evo, sem kupil rabljeno kitaro, javil se mi je nekdo iz foruma, in sva uredila. Za manj kot 40 EUR.

Ja, o kitarah nimam pojma, v bistvu ne znam igrati nobenega inštrumenta. Se pa kitare uči otrok, ampak zaenkrat ne vadi prav resno, tako da ne bi dajal prav veliko denarja za inštrument, ki ga bo mogoče čez nekaj časa celo opustil. Če bo pa začel bolj resno vaditi, se pa lahko kupi tudi dražja kitara.

Tako da, gtfo - letos se boš grel s kitarami in ne drvmi... 8-)
sudo poweroff

Ales ::

poweroff je izjavil:

... ampak zaenkrat ne vadi prav resno, tako da ne bi dajal prav veliko denarja za inštrument, ki ga bo mogoče čez nekaj časa celo opustil.

Ravnokar si sam poskrbel za to.

Če bo pa začel bolj resno vaditi, se pa lahko kupi tudi dražja kitara.

Prepozno.

poweroff ::

Ker?

Se pravi je treba kupiti kitaro za jurja, da bo lahko otrok resno vadil??
sudo poweroff

;-) ::

akustiçna s hoferja se čisto lepo uglasi, imam jo tretje leto in še vedno je tako kot mora biti za ta denar. Ne razumem pa enih ki se tukaj mešajo nevejo pa kaj je klasična in kaj akustična kitara...

user-pass ::

Jaz sem sestletnici kupil tole.
Zelo zadovoljen s trgovino, z izbiro, s cenami in hitrostjo posiljanja. Kitara pa ni vredna nic, nekako se jo da uglasiti, samo se razstela po minuti igranja.

poweroff ::

E, točno to je imel moj sin - Startone Red. In se takoj razglasi. Zato sem tudi šel v nabavo druge kitare.

Mi pa ni cilj, da otrok postane virtuoz, pač pa da se seznani z glasbo. Da zna brati note, da zna kaj malega zaigrati na poljuben instrument. Če bo pa pokazal željo/talent, potem pa seveda.
sudo poweroff

Ales ::

poweroff je izjavil:

Ker?

Se pravi je treba kupiti kitaro za jurja, da bo lahko otrok resno vadil??

Uau. nekje si dobil nek signal iz vesolja, ki si ga interpretiral kot "jurja". Zanimivo. Morda bi moral narediti raziskavo o tem. >:D

Jaz pa sem po drugi strani rekel, da nihče, ampak absolutno nihče, ne more uživati pri uporabi nečesa, kar je (domnevno) nekvalitetno. To še posebej velja za predmete, katerih osnovni namen je interakcija z našim telesom in čutili in ki se uporabljajo za kreacijo nečesa.

A bi ti hotel uporabljat nek šrot? Bi užival pri tem? Bi si želel ga uporabljat?

Kitara mora biti udobna za uporabo. Mora proizvajati lep zvok. Mora biti lepa.

Zakaj pravim domnevno nekvalitetno? Zato, ker si morda kupil super kitaro. Ampak zvenelo mi je, kot da nisi. Si predstavljaš sploh, kaka je razlika med vratom in strunami, ki so tako pravilno nastavljene, da te vabijo k igranju in med takimi, ki jih ne moreš niti pravilno prijet? Da sploh ne pridemo do zvoka.

Če se motim, se ti opravičujem. Če pa se ne, pa požri teh stran vrženih 40 EUR in potomcu kupi nekaj spodobnega. Če ne bo špilal pa prodaj naprej.

Sam ne otroka že od začetka zabit v zemljo z nečim, kar bi vsako živo bitje odvrnilo od uporabe. To je vse, kar pravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

floyd1 ::

Jp, slabo nastavljen vrat (visoke strune) bo marsikoga odvrnil od igranja, ker bo precej težje. Sploh pri začetniku. Tudi brzina zna bit kasneje problem, če moraš pritiskat kot nor. Imam doma eno prastaro klasično Yamaho in ima tudi nastavljiv vrat, kot pri štromarci (vijak v vratu).

Za nekvalitetne španerje, pa je že zgoraj vse povedano (pogosto razglaševanje).

Za inštrument se zato splača dat malo več.

Za 12 EUR dobiš npr. solidne Augustine plastične strune za klasiko, ki zvenijo OK. Jaz raje pogosteje zamenjam, kot da bi kupoval neke ultra drage strune.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11514789 (480) kriptobog
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763508154 (76831) c3p0
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513570 (6641) chrush
»

Razlika med kitarama

Oddelek: Sedem umetnosti
146057 (5703) Goran's Blog
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123875 (3712) Ales

Več podobnih tem