» »

Razlika med kitarama

Razlika med kitarama

knox99 ::

Torej mene zanima kakšna je razlika teh dveh kitar ..Obe sta električni in me zanima za katero zvrst glasbe se katera uporablja.. Sem bolj kot ne začetnik..
Lp

kitara1

kitara2

  • zavarovalo slike: gzibret ()

hendriks ::

Naceloma se kitara1 uporablja za igranje jazza, kitara2 pa za igranje rock in pop glasbe. Ni pa nujno. V glasbi je mnogokrat celo zazeljena uporaba instrumenta, ki spada v doloceno podrocje glasbe, za popolnoma drugo zvrst. 2cellos sta lep primer. Glede izbire kitare ti svetujem naslednje: poskusi jih cim vec in ne poslusaj zagovornikov ene ali druge znamke. Kupi tisto, ki najbolj ustreza tvojemu stilu igranja in ki ti privabi nasmeh na obraz, ko zaigras na njo ;)

Nikec3 ::

Na kratko. Kupi solidno kitaro, glede oblike pa kupi tisto, ki ti je lepša. ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

eric_cartman ::

Oblika kitare sploh ni važna, vem pa da je druga slaba kopija Fender stratocaster-ja.



Če ni to ravno muha enodnevnica, potem si kupi boljšo kitaro. Seveda je vse povezano s ceno, ampak dobiš ven iz kitare tudi lepši zvok. Seveda so tu še drugi faktorji. Recimo kobilica na koncu, kjer so pritrjene strune na kitaro. Na kobilicah so fedrčki oz. navoji. Če je kitara slaba se te navoji/fedri zelo hitro raztegnejo in tako se ti kitara stalno razglašuje. Potem odvisno je koliko fretov oz. prečk imaš na kitari. Na fender je ponavadi 22 prečk.

Ibanez jih ima recimo 26. To pomaga predvsem pri solažah, da ti kitare ni treba takoj višje uglasiti itd.



Kakšen stil bi sploh igral na kitaro?

Tudi pri ojačevalcu ne šparaj. Če boš kupil samo 10 W ti bo žal. Kupi minimalno 20 - 30 W, pa ne kar od kake ŽNJ firme. Še bolje je, če si resen kupec, da ga greš prej stestirat. Naj ti ga tam priključijo in ga sprobaj preden ga kupiš.

Res, da je vse povezano z debelino tošla, ampak če boš kupil zanič, ti lahko povem, da je razlika opazna.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

knox99 ::

Aha.. Jaz bi igral predvsem narodno zabavno glasno ipd.. Katero kitaro mi lahko svetujete za okoli 300€

Meizu ::

Za narodno zabavno absolutno hollow body. Zahvalil se mi boš kasneje.

Edit: oz. takole bom rekel. Načeloma se za narodno zabavni žanr izbira med hollow body ter akustično kitaro. Odvisno kakšen sound hočeš ker imata obe vrsti kitar med sabo kar konkretno drugačen, specifičen zvok.

Preglej si posnetke znanih bendov, akustična kitara ima bolj bright sound, bolj "brcast", punchy, medtem ko hollow body je bolj umirjena, bolj basovska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

knox99 ::

aha.. razmišlam o tejle : http://www.glasbeni-center.com/si/el-ki...

FTad ::

eric_cartman je izjavil:



Ibanez jih ima recimo 26. To pomaga predvsem pri solažah, da ti kitare ni treba takoj višje uglasiti itd.


Kitare imajo največ 24 prečk, razen če ni custom made.

Goran's Blog ::

knox99 je izjavil:

aha.. razmišlam o tejle : http://www.glasbeni-center.com/si/el-ki...

Kupi rabljeno Framus nasploh za spremljavo zraven narodno glasbe so super.
Jaz bi tudi kakšno EPIPHONE kupil z drugo roke saj dobiš veliko boljo kot novo kitaro.
Poglej malo na kitarist.si se prodaja veliko kitar.

eric_cartman ::

FTad je izjavil:

eric_cartman je izjavil:



Ibanez jih ima recimo 26. To pomaga predvsem pri solažah, da ti kitare ni treba takoj višje uglasiti itd.


Kitare imajo največ 24 prečk, razen če ni custom made.



Se opravičujem. Pisarski škrat :).

knox99 ::

Ravnokar gledam framus kitare in tudi rabljene niso pod 500€ to mi je pa kr dosti za rabljeno kitaro :(

Meizu ::

Kitara rabljena ali nova je ista stvar. Oz. so rabljeni primerki celo še boljši (pri dražjih kitarah), saj se les bolj vsede, hardware se vibracijsko akomodira na les itd.

Recimo Fender Jazz Bass letnik 1960 ne boš dobil pod 3-4kEUR, pa so bile takrat nove par 100$.

Edit: Kitara je kot viski. Starejša kot je boljša je. Seveda je treba upoštevat dosti pogojev (npr. kako je bila ohranjena, karkoli), ampak načeloma to kar drži.

In ja, strinjam se, da je za narodno uistvu Framus totalno fina kitara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Goran's Blog ::

knox99 je izjavil:

Ravnokar gledam framus kitare in tudi rabljene niso pod 500€ to mi je pa kr dosti za rabljeno kitaro :(


Kitaro že znaš igrati ali se boš komaj učil igrati?

knox99 ::

Sedaj sem zadnji razred v glasbeni šoli torej 6. leto.. Imam klasično kitaro in elektro akustično ampak že nekaj časa poskušam igrat narodno zabavno in mi nobena ne zveni prav :(
Imam pa kitaro stagg in fenderjove strune

Goran's Blog ::

knox99 je izjavil:

Sedaj sem zadnji razred v glasbeni šoli torej 6. leto.. Imam klasično kitaro in elektro akustično ampak že nekaj časa poskušam igrat narodno zabavno in mi nobena ne zveni prav :(
Imam pa kitaro stagg in fenderjove strune


Pojdi v glasbeno trgovino in preizkusi.
Ko sem jaz preizkušal se mi je za zraven harmonike (na suho) najbolj legla Takamine (gledal sem do 400eur, elektro akustične) saj je na suho močna in tudi na ozvočenju je dobra (Fender, Ibanez, Dean, Epiphone mi niso legle).
Torej edina rešitev je, da preizkusiš kitare in potem vidiš katera tebe najbolj sede!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115161 (85) ReRMh
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510501 (79178) c3p0
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513631 (6702) chrush
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
75698 (5572) innerspace
»

izbira kitare

Oddelek: Kaj kupiti
203694 (2698) Backup22

Več podobnih tem