» »

Razgovor za službo - pomembna vprašanja

Razgovor za službo - pomembna vprašanja

«
1
2

i33a ::

Pozdravljeni,
prihodnji teden imam razgovor za službo. S podjetjem sem že sodeloval in je na njihovi strani padla pobuda o zaposlitvi.
Tako, da to ne bo nek klasičen razgovor kjer bi govorili o meni, kaj znam, itd.. ampak bo bolj o pogojih pod katerimi bi se zaposlil.
Ker bo to moja prva tovrstna zaposlitev me zanima na katere stvari naj bom pozoren (poleg višine plače)?
Bom pa hvaležen za vsak dober nasvet za na razgovor :)

HotBurek ::

Pozoren bodi na to, da bruto plača NI sestavljena iz dodatkov: malca, prevoz, božičnca, regres.

Da se ne boš bil pustil nategnat, če ti bodo ponudili 1.500€, od tega plača 1.100€, malica 200€, pa še "polni" prevoz 200€.


Na razgovor pridi par minut čez dogovorjeno uro, da jim pokažeš, who is the boss. Ker če boš tm pol ure prej, bodo vidl, da si obupan. Povej, da si zaposlen, imaš pomebno delo.

Oblečen bodi, kot da greš obirat japke. Če prideš v neki obleki, bo to znak da poskušaš prikrit pomankanje znanja.

Na koncu, ko se dogovoriš za plačo, predno greš in se rokuješ, povej, da naj zvišajo plačo za 10% in si njihov. Sicer se ne rokovat.

Če imajo štemplanje, povej da rad zamujaš, a delo vedno opraviš pravočasno in nadpovprečno dobro.

Pogovora z neznanim osebam ne začet z šalo ali vicem. Debate o politiki, religiji, barvi kože, usmeritve in ostalo peljejo v dizaster. Povej, da se imaš fajn, in to je to.

Če ti ponudijo kej za pit, naroči čaj ali kavo. Te reči trajajo dlje za pripravit, kot kozarec vode. Tko na začetku, ko je uvod.

Na koncu razgovora jim reči hvala za vaš čas.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

starfotr ::

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.

Raptor F16 ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni,
prihodnji teden imam razgovor za službo. S podjetjem sem že sodeloval in je na njihovi strani padla pobuda o zaposlitvi.
Tako, da to ne bo nek klasičen razgovor kjer bi govorili o meni, kaj znam, itd.. ampak bo bolj o pogojih pod katerimi bi se zaposlil.
Ker bo to moja prva tovrstna zaposlitev me zanima na katere stvari naj bom pozoren (poleg višine plače)?
Bom pa hvaležen za vsak dober nasvet za na razgovor :)


Če bo razvidno, da se je na isti poziciji pred teboj v relativno kratkem času zamenjalo več oseb jih malo potipaj s preprostim: "zakaj?"

Malo bodi tudi pozoren kako natančno boste določili delovnik. Ali se pričakuje dosegljivost tudi na dopustu, po tvoji izmeni ?

Ne škodi povprašati, da ti predstavijo kako je sestavljena tvoja plača. Vedno se pogovarjaj o BRUTO osnovi. To je izhodišče. Dodatki niso obvezni in ti jih lahko ukinejo kadarkoli. Bruto je tvoja dejanska plača. Dodatek je samo dodatek in nič več. Ugodnost, ki povečini zavisi od dobre volje delodajalca.

Pogodba bo za nedoločen čas? Če ne, vprašaj zakaj ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FrRoSt ::

Vprašaj o neto znesku, brez dodatkov! na mesec!!

Kakšen je delovni čas, kakšno je vzdušje v kolektivu in v oddelku, kakšno bo tvoje delo, naloge in odgovornost! Kaj nadur!? in kdaj!?

Če ti ponudijo pijačo, povej da piješ samo najboljše whiskije!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.


Ker je lažje, dejansko pa se s pogajanjem za neto zneske lahko marsikdo hitro nategne. Osnova je BRUTO.

Ne vem kako si vi predstavljate da bi se za neto pogajali. Recimo da dobi otroke, pripade mu neka olajšava na obdavčitev dohodka, delodajalc mu bo pa lahko bruto spustil da bo neto enak ? Se ti zdi to logično ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mene zanima:
- Bruto placa brez dodatkov (neto si izracunas glede na specificne okoliscine)
- Obicajna dolzina delovnikov
- Visina placila nadur (%bruto, recimo 150% bruto navadne ure)
- Vrsta delovnika (fiksen, drsec itn.)
- Ali lahko koristis ure
- Ali lahko koristis ure za cel dan

FrRoSt ::

Neto in Bruto sta pomembna!
Prvo naj vpraša, koliko je plača, koliko je to bruto in koliko znese to neto!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

Ali pa se ne blamiras in si izracunas sam.

http://www.spletnaorodja.si/izracun-pla...

FrRoSt ::

:)):)):))

Če vprašaš, se nimaš kaj blamirati! ;)

Lahko pa prekontrolira, če so se oni blamirali! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

Se pac rad pogovarjas o tem koliko otrok vzdrzujes, koliko imas delovne dobe itn. Meni je to cudno, ce ni za neko minimalko, kjer se predvideva, da tega ne znas sam.

Kvinta ::

Take ko so preveč spraševali smo mi hitro nagnali 8-)
A.C.A.B

bajsibajsi ::

Ce bi ST iskalnik deloval, bi poiskal zanimiv clanek (v bistvu dva clanka) na temo pogajanja/promoviranja/prodajanja potencialnemu delodajalcu. :/ Bom poskusal najti...

bajsibajsi ::

solatko ::

Če si s firmo že sodeloval, potem glavne značilnosti le-te poznaš. Torej te najbolj zanima plača in kaj konkretno pričakujejo od tebe. Verjetno tudi že veš kako se giblje delovnik in pač te, osnovne stvari.
Seveda imaš možnost, glede na delovno mesto, postavit določene zahteve (kvalitetno računalniško opremo, dostop do interneta, brez kakšnih posebnih omejitev,.....) ali boš imel svojo pisarno (predvidevam, da ne kandidiraš za DM v proizvodnji) in seveda kako je z dopusti, kako se obračuna ure nad rednim delovnim časom, eventualne nočne, izmenske, sobotne, nedeljske, praznike, kakšne so možnosti dela od doma in podobno.

Glede na to, da so oni zainteresirani zate, si se z dosedanjim delom z njimi, toliko izkazal, da te hočejo in to je dober temelj za tisto, nekaj več.
Delo krepa človeka

zobnik ::

oni hočejo sam vedet kaj ti znaš pol pa pride plača.

solatko ::

zobnik - Oni že vedo, kaj zna, saj je pri njih že delal ali sodeloval z njimi. Bi vedel, če bi prebral prvi post.
Delo krepa človeka

skrajnik ::

HotBurek je izjavil:

Pozoren bodi na to, da bruto plača NI sestavljena iz dodatkov: malca, prevoz, božičnca, regres.

Da se ne boš bil pustil nategnat, če ti bodo ponudili 1.500€, od tega plača 1.100€, malica 200€, pa še "polni" prevoz 200€.


Na razgovor pridi par minut čez dogovorjeno uro, da jim pokažeš, who is the boss. Ker če boš tm pol ure prej, bodo vidl, da si obupan. Povej, da si zaposlen, imaš pomebno delo.

Oblečen bodi, kot da greš obirat japke. Če prideš v neki obleki, bo to znak da poskušaš prikrit pomankanje znanja.

Na koncu, ko se dogovoriš za plačo, predno greš in se rokuješ, povej, da naj zvišajo plačo za 10% in si njihov. Sicer se ne rokovat.

Če imajo štemplanje, povej da rad zamujaš, a delo vedno opraviš pravočasno in nadpovprečno dobro.

Pogovora z neznanim osebam ne začet z šalo ali vicem. Debate o politiki, religiji, barvi kože, usmeritve in ostalo peljejo v dizaster. Povej, da se imaš fajn, in to je to.

Če ti ponudijo kej za pit, naroči čaj ali kavo. Te reči trajajo dlje za pripravit, kot kozarec vode. Tko na začetku, ko je uvod.

Na koncu razgovora jim reči hvala za vaš čas.


ahahahaha tole je pa najboljši nasvet kar se jih videl
bravo :))

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.


Ker je lažje, dejansko pa se s pogajanjem za neto zneske lahko marsikdo hitro nategne. Osnova je BRUTO.

Ne vem kako si vi predstavljate da bi se za neto pogajali. Recimo da dobi otroke, pripade mu neka olajšava na obdavčitev dohodka, delodajalc mu bo pa lahko bruto spustil da bo neto enak ? Se ti zdi to logično ?



Nihce te ne sili da delodajalcu reces da uveljavla olajsavo on pa samovoljno ne sme
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.

A cene v trgovinah tudi gledas brez DDV?

bambam20 ::

pirat je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.

A cene v trgovinah tudi gledas brez DDV?



A boš vedel iz glave, če ti rečejo na razgovoru, da bo tvoja osnova npr 1500 bruto. Boš znal v glavi preračunat, koliko je to neto.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

pirat je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.

A cene v trgovinah tudi gledas brez DDV?



A boš vedel iz glave, če ti rečejo na razgovoru, da bo tvoja osnova npr 1500 bruto. Boš znal v glavi preračunat, koliko je to neto.



Za 1.500 sicer je najlazje ker je to cca. 1020 neto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

Seveda, vsaj okvirno bom.
Opazam pa vzorec v tovrstnih debatah:
- tisti, ki se na razgovoru pogajajo za place 1.000 - 1.500 bruto jih v glavnem zanima neto placa ali celo izplacilo na TRR skupaj z malico, prevozom, potnimi stroski
- tisti, ki se pogajajo za 2.000+ bruto pa vecinoma razumejo zakaj je pomembna bruto placa.

borisk ::

Pogajaš se za bruto plačo, delodajalca ne zanima (ga ne sme) če imaš doma 5 otrok, brez poselno ženo in še vzdržuješ starša

Mato989 ::

pirat je izjavil:

Seveda, vsaj okvirno bom.
Opazam pa vzorec v tovrstnih debatah:
- tisti, ki se na razgovoru pogajajo za place 1.000 - 1.500 bruto jih v glavnem zanima neto placa ali celo izplacilo na TRR skupaj z malico, prevozom, potnimi stroski
- tisti, ki se pogajajo za 2.000+ bruto pa vecinoma razumejo zakaj je pomembna bruto placa.



Ti enostavno razlozim zakaj....

Pri 1.000 do 1.500 bruto pomeni malica in prevoz tudi do 20% nakazila pri 2.000 bruto je to obicajno max okrog 10%

Ce meni nekdo ponudi placo 2k bruto mi je vseeno ce je malica minimalna ali maksimalna... Ce mi pa ponudi 1.200 bruto pa je zelo pomembno ali je malica 4.5EUR ali 6,2

Enako je s potnimi... Delal sem na 2 firmah v razdalji 500m pa je bilo nadomestolilo za prevoz 93EUR vs 135EUR

Pri placi 800EUR neto je to zelo pomembno pri placi 1.300 neto pa niti ne vec toliko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malcolm_Y ::

Na razgovor pridi par minut čez dogovorjeno uro, da jim pokažeš, who is the boss. Ker če boš tm pol ure prej, bodo vidl, da si obupan. Povej, da si zaposlen, imaš pomembno delo.

O temle priporočam second opinion - razen če si te res želijo in si to lahko dovoliš, zamujanje ni ok.

ivans_k1 ::

Raptor F16 je izjavil:


Ne vem kako si vi predstavljate da bi se za neto pogajali. Recimo da dobi otroke, pripade mu neka olajšava na obdavčitev dohodka, delodajalc mu bo pa lahko bruto spustil da bo neto enak ? Se ti zdi to logično ?


Ja, meni se to zdi logicno. Ce se menim za neto, me zanima, kok bom dobil na mesec na racun. Ne glede na to, a se spremenijo v plus ali minus davki, olajsave itd. Recimo ko sem jemal kredit, mi je bilo pomembno, da tocno vem, kok dobim vsak mesec na racun in da ta znesek ni odvisen od raznih dodatkov itd...

Ce mi to ne bi bilo pomembno, bi se pac menil za bruto in delal preko sp-ja, da bi si pac maximiziral placo.

pirat je izjavil:


A cene v trgovinah tudi gledas brez DDV?


Ne, tocno iz istega razloga kot hocem neto placo hocem tudi gledati cene Z DDV. Tako kot hocem vedeti tocno kok dobim na racun hocem tudi vedeti koliko placam v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ivans_k1 ()

mahoni ::

Kvinta je izjavil:

Take ko so preveč spraševali smo mi hitro nagnali 8-)

Sreca za njih.

bambam20 je izjavil:

pirat je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno se pogovarja o neto zneskih. Vedno.

A cene v trgovinah tudi gledas brez DDV?



A boš vedel iz glave, če ti rečejo na razgovoru, da bo tvoja osnova npr 1500 bruto. Boš znal v glavi preračunat, koliko je to neto.

Seveda bos vedel, zakaj ne bi vedel? Valda si zapomnis teh par neto cifr.

1000 bruto je tok in tok
1500 bruto je tok in tok...
2000 ...
Kot da je vazno a bo 1287€ neto ali 1280€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ce meni nekdo ponudi placo 2k bruto mi je vseeno ce je malica minimalna ali maksimalna... Ce mi pa ponudi 1.200 bruto pa je zelo pomembno ali je malica 4.5EUR ali 6,2

Enako je s potnimi... Delal sem na 2 firmah v razdalji 500m pa je bilo nadomestolilo za prevoz 93EUR vs 135EUR


Potem se vedno ne vprasas kaksen je neto ampak kaksna je visina nadomestila za malico in kako povracajo potne stroske. Mimogrede se to spremeni glede na stevilo delovnih dni. Kako potem poracunas tvoj neto? Odstejes nek pavsal za dopuste, neko povprecnino za bolniske itn.?

Neto si kakor vedno moras poracunati vsak. Meni je zelo bizarno, da prisilis tistega na razgovoru in to na vsaki firmi, da odpre neko racunalo iz bruto v neto, potem greta skozi vprasalnik, kjer so tudi obcutljivi podatki itn.

Jaz sem preprican, da s takim vprasanjem (Koliko je bruto, koliko je neto) kazes neko splosno neznanje in nesposobnost in se bolj blamiras kot kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

chort ::

Seveda se pogovarjaš o bruto plači, nato pa še o dodatkih. Vse ostalo so neke slovenske (namenoma z malo!) posebnosti.

Sprašuj, ampak bodi prilagodljiv, ne teži brezveze in ne bodi prevzeten. Delo je poslovni odnos med dvema, vsaj na papirju enakovrednima partnerjema. Poudarek je tako na enakovrednima, kot partnerjema. Če potrebujejo točno tebe, se seveda lahko bolj pogajaš, če za tvojo službo stoji v vrsti še 10 drugih, potem pač malo manj. To, da si prej delal pri njih je plus, po drugi strani pa tudi vedo, da nimaš druge službe in da jo v tem vzdušju verjetno ne boš ravno enostavno dobil. Prvo plačo pri podjetju si je najlažje izpogajati, nato so napredovanja običajno težja, če ne zamenjaš podjetja ali delovnega področja.

Če jih vidno moti spraševanje, požri kar ti dajo in v prostem času pospešeno išči drugo službo, pri podjetjih kot je Kvintino ne želiš delat. Dobra podjetja se namreč zavedajo, da je dober delavec več vreden kot dobra stranka.

Invictus ::

Kar se tiče plače, vprašaj za bruto cifro brez vsega.

Vse ostalo potem lahko izračunaš sam tule...

https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Čeprav se na prvem razgovoru nočejo pogovarjati o plačah... Oz. je celo nezaželjeno. Pač butaste fore kadrovske...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Načeloma je čisto vseeno ali se pogajate za neto ali bruto plačo, v pogodbi je zapisana bruto.

Mato989 ::

Ne vem kaj vas pri netu toliko skrbi to z otroci kot da mors po zakoni pri delodajalcu uveljavljat olajsavo...

Recimo dajmo en primer ko neto zmaga nad bruto dogovorom... Ko bo zdaj zazivel davek za demografski sklad bi morali vsi ki imajo neto dogovor dobivat visji bruto

To je dejanski plus tisto z otroci in vzdrzevanimi pa ne rabis delodajalcu pravit niti ne more on samovoljno uveljavljat tako da to ne igra vloge
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Haha, res ste face s temi neto plačami.
Vprašaš za bruto, kolikšna je malica, kako so potni stroški izplačani, koliko je dopusta, regres in kako je glede izplačila nadur. Na koncu jim poveš, da se boš s partnerjem doma pogovoril in jim naslednji dan sporočil.
Doma se vsedeš in si poračunaš neto za tvoj primer skoraj na evro natančno.
Povprečna bruto slovenska plača je okoli 1800EUR (1200EUR neto), 1500EUR bruto je pa 1000EUR neto brez olajšav za neko primerjavo. Malice so cca 3EUR-6EUR odvisno od firme, dopust je minimalno 20 dni za 5 delovni teden.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Recimo dajmo en primer ko neto zmaga nad bruto dogovorom... Ko bo zdaj zazivel davek za demografski sklad bi morali vsi ki imajo neto dogovor dobivat visji bruto

To je dejanski plus tisto z otroci in vzdrzevanimi pa ne rabis delodajalcu pravit niti ne more on samovoljno uveljavljat tako da to ne igra vloge


Kaj ce si pol leta na bolniski ti mora visati bruto, ker ne dobis dodatkov? Ce si kdaj cel mesec na dopustu pravtako? Tako zadeve pac ne delujejo.

Ti od delodajalca pac ne bos dobil neto dogovora, oz. je butasto, ker to ne mores fiksirati. Kaj mislis, da bo delodajalec mesecno preracunaval tvojo placo in prilagajal bruto, da bo neto enak?

Tvoj primer ki si ga dal z demografskim skladom je tudi cuden. Kaj v primeru, da drzava razbremeni davke, potem to pac pokasira delodajalec, ker lovi tvoj neto?

Za neto izracun potrebujes nekaj podatkov, tako pac je. Ce ne verjames poglej informativne izracune.

Skratka pogajas se za bruto. Zanimajo pa te se podatki okoli visine dodatkov, politika nadur, delovnik itn.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Seveda to pokasira v tem primeru delodajalec ce lovis neto

Itak je v sloveniji najvecji problem ker se vedno pogovarjamo o bruto placi na mesec.... In pol imamo absurdne situacije ko je moje delo vredno februarja vec kot marca ker je manj delovnih dni in mam visjo urno postavko ob enaki placi

Ze davno bi drzava morala dolocit minimalno bruto urno postavko in je to to ne pa iste place za 176, 168, 174, 184 ur dela
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ti imas neko nerazumevanje plac, dodatkov itn. Dvomim, da najdes delodajalca, ki bo vsak mesec preracunaval za vse zaposlene. Sploh pa dvomim, da je to legalno, ker bi moral zahtevati dosti podatkov, ki jih naceloma ne sme.

Drugace je danasnji sistem cisto OK, tvoje delo pa je vredno tocno bruto zneska. Kaksne so tvoje okoliscine in izplacilo naceloma placnika ne zanima. V tem smislu bosta za delodajalca vazna dva podatka. Bruto placa in potni stroski, ker oboje variira.

Potni stroski, malice itn. pa niso odvisne od vrste ali kakovosti dela in niso neka vrednost dela. To do dodatki, ki so pavsalizirani za vse enako. Kot drugo pa se potni stroski lahko radikalno spremenijo in dodatno obremenijo delodajalca, ce bi bil tako blesav, da bi garantiral neto.

Recimo da se trenutno vozis 200km in zanje dobis recimo 100€ na mesec potnih stroskov, potem pa se preselis k podjetju. S tem bi spremenil strosek delodajalca, ker bi moral izplacati istih 100€, ki pa bi bili drugace obremenjeni, ker vec ne bi bili dodatek.

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Seveda to pokasira v tem primeru delodajalec ce lovis neto

Pred mnogo leti (so bili še tolarji) je pri eni moji stranki lastnik zamenjal direktorja.
Nemški lastnik je postavil nemca za direktorja, da bo "naučil" balkance, kako se dela.

In ta novi direktor je takoj vsem zaposlenim razdelil nove pogodbe o zaposlitvi, v njih pa NETO znesek plače.

In je debelo gledal, ko so takoj naslednji mesec VSI zaposleni vzeli službene avte (ker jim je pravilnik to omogočal), pa službene telefone (spet pravilnik), pa takoj so odjavili vse otroke.

Še bolj debelo je gledal, ko so mu iz računovodstva poslali izračun bruto-bruto.

Potem je spremenil pravilnik o službenih avtih, pa je skupaj z avti šlo tudi pol zaposlenih.

In v treh letih je podjetje crknilo.

Magic1 ::

Mato bluzi kot ponavadi. Bruto mesečna plača je fiksna, neglede na število delovnih ur v mesecu. Varirajo malice in potni stroški, če je različno število delovnih dni. Pozna se, če se nekaj muti.
Magic

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Ze davno bi drzava morala dolocit minimalno bruto urno postavko in je to to ne pa iste place za 176, 168, 174, 184 ur dela

Odvisno od podjetja do podjetja.

Nekateri imajo v pogodbah določeno bruto plačo NA MESEC, nekateri NA URO.

In ja, pri tistih prvih je izplačilo vedno enako, varira pa "na papirju" vrednost ene ure,
pri drugih pa varira plača glede na dolžino meseca.

Oba "sistema" imata svoje prednosti in slabosti.
Ampak na dolgi rok (na letnem nivoju) pa sta oba načina zelo podobna.

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Mato bluzi kot ponavadi. Bruto mesečna plača je fiksna, neglede na število delovnih ur v mesecu. Varirajo malice in potni stroški, če je različno število delovnih dni. Pozna se, če se nekaj muti.


Saj to sem napisal... To je ravno problem ker dobis ISTO placo ne glede na stevilo delovnih dni torej je tvoje delo vec vredno februarja kot marca cetudi delas enako dobro ali slabo...

Zato bi morali v drzavi spremenit placilni sistem do fundamentov... In preit na minimalno urno postavko bruto ki bi morala bit univerzalna na vse pogodbe o zaposlitvi izven spjev ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Mato bluzi kot ponavadi. Bruto mesečna plača je fiksna, neglede na število delovnih ur v mesecu. Varirajo malice in potni stroški, če je različno število delovnih dni. Pozna se, če se nekaj muti.


Verjetno je zadnji del kljucen, ko zaposleni dovolijo delodajalcu, da skozi dodatke dela popravke place. Tega se absolutno ne bi smelo svetovati, ker je na bruto placo vezano vse od bolniske do visine pokojnin, da ne govorimo, da je nelegalno. Se bojim, da je Mato eden od teh, ki jih take mahinacije ne motijo, kar pa bi ga absolutno diskvalificiralo kot nekoga z dobrimi nasveti.

Mato989 je izjavil:



Zato bi morali v drzavi spremenit placilni sistem do fundamentov... In preit na minimalno urno postavko bruto ki bi morala bit univerzalna na vse pogodbe o zaposlitvi izven spjev ipd...


To je druga tema. Ti svetujes ljudem v njihovo skodo, ko pa se ti razlozi zakaj, pa bi spreminjal sistem.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni,
prihodnji teden imam razgovor za službo. S podjetjem sem že sodeloval in je na njihovi strani padla pobuda o zaposlitvi.
Tako, da to ne bo nek klasičen razgovor kjer bi govorili o meni, kaj znam, itd.. ampak bo bolj o pogojih pod katerimi bi se zaposlil.
Ker bo to moja prva tovrstna zaposlitev me zanima na katere stvari naj bom pozoren (poleg višine plače)?
Bom pa hvaležen za vsak dober nasvet za na razgovor :)


Kot nekdo, ki je bil na razgovoru za službo 2x, sem pa ustanovil firmo in sprejel v službo 50+ ljudi in pri sedanji stranki občasno pomagam pri razgovorih za delo, bi rekel tako...

Višina plače mora biti sigurno eno vprašanje. Jaz ne bi preveč kompliciral ali bruto ali neto. Potem ko nekaj časa delaš (3+ mesece) dobiš bolj občutek za tim in kje si ti pozicionran.

Vprašanje bi bilo še tudi, kakšna so njihova pričakovanja do tebe.

Tretje pa morda, kakšniso dolgoročni cilji firme.

Osebno sem imel vedno slabe izkušnje z ljudmi, ki so se upičili v plačo do četrte decimalke.

bbbbbb2015 ::

Magic1 je izjavil:

Mato bluzi kot ponavadi. Bruto mesečna plača je fiksna, neglede na število delovnih ur v mesecu. Varirajo malice in potni stroški, če je različno število delovnih dni. Pozna se, če se nekaj muti.


Vidi se, da še nisi nikogar v službo jemal. Pogodba se vedno sklene za bruto znesek za *NORMATIVNO* število ur, ki je praviloma 174 ur. Če delaš manj, npr. 168 ur na mesec, potem je seveda bruto manjši. Če delaš več, je bruto večji.
Poznam sigurnomizračun plač pri vsaj 10 velikih firmah, pri nobeni ni plača fiksno fiksna, tako kot si ti predstavljaš.

feryz ::

Ker bruto ni bruto, ni narobe vprašati, kateri bruto ti ponujajo.
Za delodajalce je bruto drugačen, kot za delojemalce. Gre pa iz iste vreče.

Pri meni je plača bruto. Pika, konec. Toliko je na razpolago za delovno mesto. Kam gre kaj, je pa stvar zakonov in debate.

Magic1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Mato bluzi kot ponavadi. Bruto mesečna plača je fiksna, neglede na število delovnih ur v mesecu. Varirajo malice in potni stroški, če je različno število delovnih dni. Pozna se, če se nekaj muti.


Vidi se, da še nisi nikogar v službo jemal. Pogodba se vedno sklene za bruto znesek za *NORMATIVNO* število ur, ki je praviloma 174 ur. Če delaš manj, npr. 168 ur na mesec, potem je seveda bruto manjši. Če delaš več, je bruto večji.
Poznam sigurnomizračun plač pri vsaj 10 velikih firmah, pri nobeni ni plača fiksno fiksna, tako kot si ti predstavljaš.

Izgleda je tako kot je Jure14 napisal. Imaš lahko bruto fiksen na mesec, ali na uro. Samo potem se poraja vprašanje, zakaj se nihče ne pogaja na urno postavko, če je to tako pogosto? V tej temi ni nihče omenjal cenkanja na urno postavko... Mi deluje da je ta pogodba na ure, samo še en način da se malo zmuti nekaj € na mesec, seveda v škodo zaposlenega.
Magic

TheBlueOne ::

Jaz sem se se vedno pogajal za letni bruto za poln delovnik. Ne za celoten strosek delodajalca ampak kar se smatra kot bruto, ki ga tudi vneses v kalkulatorje. Seveda pa sem delal do danes samo za resna podjetja in ne neke ponosne mutibarice.

@feryz fiksen budget za delovno mesto si tezko privoscis, ker potem ni nadur, solanj, opreme za katero naknadno ugotovis da manjka itn. Dvomim, da so ST soforumasi vecinoma delavci za tekocim trakom, pa se tam ni tako fiksno.

Skratka, ce ti podjetje ponuja neko mesetarjenje s stroski, tako ali drugacno izogibanje davkom da poveca neto, ne placuje nadur, ker ima fix kvoto za placo itn. se pac pogovarjamo o nekih tretjerazrednih podjetjih. Ne recem, da ne vzames, ce ni kaj drugega ampak, da obstaja tudi boljse.

Magic1 je izjavil:


Izgleda je tako kot je Jure14 napisal. Imaš lahko bruto fiksen na mesec, ali na uro.


Pa lahko sklenes pogodbo za poln delovnik bazirano na urni postavki?

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Brez problema, pri nas imamo pogodbe na urno postavko.
Prav tako imamo preračun plač na dejanske ure +- dopusti, bolniške, nadure... Glede olajšav se na začetku leta da izjava če želi delavec upoštevati davčno olajšavo za vzdrževane dr. člane in to velja za eno leto.

KraitPay ::

Sem malo zmeden; ker sem v začetku leta imel razgovor za plačo pa sem se pogovarjal v neto. Seveda neto osnova.
Računovodstvo je potem znesek preračunalo v bruto in to je bruto za cel mesec. Potem pa pridejo še dodatki itd.

Na mesec mi varira izplačilo osnove za cca. 30€ max.

Pred tem je bila neka fora z "dodatki" saj je na stimulacijo vplivalo št. dni, kar je bilo čisto nelogično (kompenzacija meseca z manj delovni dni na način, da se je stimulacija znižala). Pač mutenje.

Zaenrkat vzdrževalnih članov nimam, me pa zanima kaj bo drugače, če ga dobim.

avtek ::

Pri nas imamo brtuo znesek predpisan za povprečje delovnih ur mesečno (173 če se ne motim).
Če je to februar in ima 160 ur, pač dobiš dogovorjen bruto / 173 * 160
Če je to julij (letos) in ima 184ur, pač dobiš dogovorjen bruto / 173 * 184

Noben deal breaker ni v tem, je pa na nek način bruto urna postavka. Glede na plačo točno veš kakšna je tvoja bruto urna postavka in se ne spreminja (razen zaradi vpliva inflacije, in vsem želenim napredovanjem:P)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v bruto plači (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710398 (6526) buttcrack
»

Višina plače? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5015609 (11832) kulSMS
»

Vozniški izpit samo za privat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312327 (9959) mikic007
»

Nasvet glede zaposlitve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317406 (15214) Jerry000

Več podobnih tem