» »

Razlika v bruto plači

Razlika v bruto plači

1
2
»

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Sem imel primer, ko je nekdo zadel na lotu potem mu je pa gobob 2 metra pred kioskom ukrade listek in ga je že skoraj ujel, ko ju je oba zadel meteor.

Če so bili prihodki družine 50 EUR preko cenzusa je to bolj kot ne pokrilo razliko v ceni vrtca, tako da ne pretiravat. Še posebej ker OP nikjer ne govori o tem koliko otrok ima in je velika verjetnost da to sploh ni relavantno za debato.

Se strinjam z vsem glede dohodnine, ampak glede vrtca se pa motiš. Z mojo sva za šolsko leto 2019/20 plačala 900 eur vrtca več, zato ker sva za dobrih 50 € v celem letu presegla mejo in sva padla v višji razred. Zraven prištej še okrog 8 eur nižji otroški dodatek (kar je skoraj 100 € v enem letu). Ugotoviš, da sva zaradi 50 € izgubila približno 1000 € v primerjavu z nekom, ki je v istem letu zaslužil 50 € manj.

UganiKdo ::

jabe je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Kar se motiš pa je situacija, kjer bi zaradi višjega bruta imel manjše prihodke. To je pač bullshit, ki kaže na nepoznavanje davčnega sistema.



To pa ni res. To velja samo za osnovno neto plačo. Kar ni isto kot prihodki. Prihodki so pa se malica, prevoz na delo in konec koncev lahko tudi denar v kuverti. Če se izhaja iz stalisca, da delodajalec delavcu nameni xEUR, se vedno štarta iz druge smeri. Max malica, max potni, se kaj, kar se najde, da je manj obdavceno in čim manjša bruto postavka. Idealno minimalc. V tem primeru bo zaposleni delavec imel največji prihodek.
Oziroma normirani s.p. zmaga (ki seveda ravno zaradi manjših davščin v takem primeru prepovedan) kar se tiče maks prihodka in prikazanosti v vseh ostalih situacijah kot max reveža...

Daj preberi vse preden pametuješ in vlečeš ven posamezne besede. Posebej sem izposatavil, da malice in potnih ne tlačit notri, ker to je vprašanje davče utaje ne pa dohodnine. In že ime ti pove, da ne gre za prihodke ampak gre za povračilo stroškov. Če teh dveh kategorij ne ločiš potem pač nisi kompetenten za razpravljat o temi.

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Sem imel primer, ko je nekdo zadel na lotu potem mu je pa gobob 2 metra pred kioskom ukrade listek in ga je že skoraj ujel, ko ju je oba zadel meteor.

Če so bili prihodki družine 50 EUR preko cenzusa je to bolj kot ne pokrilo razliko v ceni vrtca, tako da ne pretiravat. Še posebej ker OP nikjer ne govori o tem koliko otrok ima in je velika verjetnost da to sploh ni relavantno za debato.

Se strinjam z vsem glede dohodnine, ampak glede vrtca se pa motiš. Z mojo sva za šolsko leto 2019/20 plačala 900 eur vrtca več, zato ker sva za dobrih 50 EUR v celem letu presegla mejo in sva padla v višji razred. Zraven prištej še okrog 8 eur nižji otroški dodatek (kar je skoraj 100 EUR v enem letu). Ugotoviš, da sva zaradi 50 EUR izgubila približno 1000 EUR v primerjavu z nekom, ki je v istem letu zaslužil 50 EUR manj.


Kot že večkrat povedano, ja obstaja tisti 0,01% ko lahko zaradi 1EUR višje plače padeš v višji razred. Sicer 900 EUR je precej visoka številka ampak ker nimam vpogleda v cene vseh vrtcev v državi tako da dopuščam možnost da pride do takega primera. Ampak kot že rečeno tudi golob ti lahko ukrade listek za loto in te potem ubije meteor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Kot že večkrat povedano, ja obstaja tisti 0,01% ko lahko zaradi 1EUR višje plače padeš v višji razred. Sicer 900 EUR je precej visoka številka ampak ker nimam vpogleda v cene vseh vrtcev v državi tako da dopuščam možnost da pride do takega primera. Ampak kot že rečeno tudi golob ti lahko ukrade listek za loto in te potem ubije meteor.

Glede na to, da je razlike okrog 1000 EUR in to samo med enim in drugim razredom, je takšnih zagotovo več kot 0,01%. Verjetno obstajajo družine, ki so 1 eur čez mejo, in take, ki so 500 EUR čez mejo. In še vse vmes. Skratka, obračunavanje vrtcev glede na razrede ni primerno, ravno zaradi takšnih razlik. Ker do prehodov meje prihaja tudi med drugimi razredi, bi rekel, da je takšnih primerov kot je moj vsaj 30 %. Mogoče ne tako ekstremnih, zagotovo pa je precej takšnih, ki smo zaradi višje plače na slabšem gledano v celoti. Pa če je to za 50 EUR, ali pa za 1000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jabe ::

tudi mi smo padli v višji razred zaradi evra ali dveh in nima veze to z vrtci in njihovimi ceni, ker so razredi poenoteni in ne veljajo samo za vrtce, ampak za ene par socialnih transferjev. pač nekje je meja, eni so vedno tik pod ali tik nad mejo. drugače ne more biti.

Ok, bodi semantičen glede prihodkov z ali brez povračila stroškov. Mi pa povej, kako je davčna utaja, če jaz zate namenim recimo 20000EUR kot mojega delavca na leto. In potem gledam, da boš ti čim več dobil. In ti dam maximalno malico in maximalne potne, namesto minimalnih, odbijem regres na enak način in kar ostane je 12xbrutobruto. Kaj sem tukaj davčno utajila? In ali ti ostane več v primeru, da imaš večji ali manjši brutobruto.

Odločitev kot delavcu pa prepuščam tebi, da se odločiš, kaj bi raje? Da si slučajno na meji za razne socialne transferje (karje OK redko, se pa nekaterim kdaj zgodi), je pa odločitev še toliko lažja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

UganiKdo ::

In ti dam maximalno malico in maximalne potne, namesto minimalnih, odbijem regres na enak način in kar ostane je 12xbrutobruto. Kaj sem tukaj davčno utajila?

Davčna utaja se začne takrat, ko se obračunava fiktivne potne stroške, ali takrat ko se pogovarjamo o denarju na roko (kot je bilo predlagano par postov višje).

Odločitev kot delavcu pa prepuščam tebi, da se odločiš, kaj bi raje?

dokler govorimo o zakonsko dovoljenih mejah težave ni, problem je samo ker v realnosti delavec ne dobi kaj dosti za izbirat, potem se pa čudi zakaj se kar naenkrat vse računa od minimalca (bolniška, čakanje, delo od doma...), če je pa on dobival 1000€+ na račun vsak mesec.

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Kot že večkrat povedano, ja obstaja tisti 0,01% ko lahko zaradi 1EUR višje plače padeš v višji razred. Sicer 900 EUR je precej visoka številka ampak ker nimam vpogleda v cene vseh vrtcev v državi tako da dopuščam možnost da pride do takega primera. Ampak kot že rečeno tudi golob ti lahko ukrade listek za loto in te potem ubije meteor.

Glede na to, da je razlike okrog 1000 EUR in to samo med enim in drugim razredom, je takšnih zagotovo več kot 0,01%. Verjetno obstajajo družine, ki so 1 eur čez mejo, in take, ki so 500 EUR čez mejo. In še vse vmes. Skratka, obračunavanje vrtcev glede na razrede ni primerno, ravno zaradi takšnih razlik. Ker do prehodov meje prihaja tudi med drugimi razredi, bi rekel, da je takšnih primerov kot je moj vsaj 30 %. Mogoče ne tako ekstremnih, zagotovo pa je precej takšnih, ki smo zaradi višje plače na slabšem gledano v celoti. Pa če je to za 50 EUR, ali pa za 1000 EUR.

A daš prosim en konkreten cenik vrtca, kjer pride 1000 EUR razlike med enim in drugim dohodkovnim razredom? Ker 1000 EUR na leto pomeni 83 EUR razlike na mesec. Razlike na par cenikih ki sem jih preletel so pa v rangu pol manj torej 40€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

PrimoZ_ ::

UganiKdo je izjavil:


A daš prosim en konkreten cenik vrtca, kjer pride 1000 EUR razlike med enim in drugim dohodkovnim razredom? Ker 1000 EUR na leto pomeni 83 EUR razlike na mesec. Razlike na par cenikih ki sem jih preletel so pa v rangu pol manj torej 40€.


2 otroka ?
Ali pa otrok v najnižji starostni skupini ? Tam mislim da je bila razlika cca 100€ med razredoma ko je bilo to še aktualno pri meni.

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

A daš prosim en konkreten cenik vrtca, kjer pride 1000 EUR razlike med enim in drugim dohodkovnim razredom? Ker 1000 EUR na leto pomeni 83 EUR razlike na mesec. Razlike na par cenikih ki sem jih preletel so pa v rangu pol manj torej 40€.

https://www.ljubljana.si/assets/Uploads...

1. starostno obdobje, med 7. in 8. skupino je 75 € razlike (kar je 900 € na leto). V LJ imamo samo začasno prebivališče, zato občina ne da 66 € popusta. Pa tudi s popustom bi to naneslo 744 € razlike na leto. Zraven upoštevaj še cca 8 € manjši otroški dodatek (96 € na leto), pa pridemo na 996 € na leto. S popustom občine bi bilo še vedno velikih 840 €. Obračunavanje vrtcev in otroškega dodatka bi moralo biti progresivno, kot pri dohodnini. Da se ne more zgoditi, da imaš zaradi malenkost večjega bruta na koncu veliko manj.

UganiKdo ::

Ja saj, loto listki golobi in meteor.

Bolj zaskrbljujoce je da nekdo pri mesecnem dohodku 1700 EUR neto, ne zna to v naprej prercunat.

IMO sicer ideja o progresivnem sistemu ni napacna, imam samo isti pomislek kot pri dohodnini in sicer da spet pridemo do se bolj banalnega sistema, kjer drzava dela vse nameato drzavljanov in bomo kmalu rabili navodila kako si rit obrisat.

Se vedno pa to nima nic z vprasanje OP in blodnjami o preskakovanju dveh dohodninskih razredov in visji dohodnini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

gruntfürmich ::

UganiKdo je izjavil:

...isti pomislek kot pri dohodnini in sicer da spet pridemo do se bolj banalnega sistema, kjer drzava dela vse namesto drzavljanov in bomo kmalu rabili navodila kako si rit obrisat.

če bi 'država' skrbela za enostavnost stvari namesto ultra idiotsko-birokratskega sistema, namenjenega prisklednikom, potem morda ne bi rabila delati stvari namesto državljanov?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Bolj zaskrbljujoce je da nekdo pri mesecnem dohodku 1700 EUR neto, ne zna to v naprej prercunat.

IMO sicer ideja o progresivnem sistemu ni napacna, imam samo isti pomislek kot pri dohodnini in sicer da spet pridemo do se bolj banalnega sistema, kjer drzava dela vse nameato drzavljanov in bomo kmalu rabili navodila kako si rit obrisat.

Se vedno pa to nima nic z vprasanje OP in blodnjami o preskakovanju dveh dohodninskih razredov in visji dohodnini.

In kaj bi mi pomagalo, če bi vnaprej izračunal? Rečem delodajalcu, naj mi zmanjša plačo? Saj letos bo bolje. Ne bova samo 50 eur čez mejo, tako da bo razlika manjša.

In ja, kot sem rekel, strinjam se z vsem, kar si pred mojim prvim postom napisal. Razen z vrtcem (in otroškim dodatkom). Ampak dobro, otroški dodatek je malenkost.

Magic1 ::

Fajn so podražal vrtce v zadnjem času. Se spomnim par let nazaj ko je bilo 450€ za jasli in pod 350€ za starejše. Zdaj je 580 in okoli 420€8-O
Magic

zobnik ::

in to kar plačujete za vrtec gre denar drugam, tud za socialo, če bi nekater ne vidli samo sebe bi lahko bil vrtec tudi napol zastonj ali pa celo zastonj...država je da vzame tam kjer najbolj lahko in druge boli, denar pa gre drugam....to je dejstvo

rejven ::

js sm cisto na istem kot gupem. In kaj naj zdej 20 decembra računam, ali naj bom do konca leta na dopustu ali na negi (-20%), da ne padem v višji razred, pa spušim enga jurja?
Sej štekam, da v kolikor ne daš procenta težko narediš fer, dejstvo pa je, da se marsikateremu ne splača vzet božičnice naprimer...

Magic1 ::

Sploh pa mučkajo na CSDju na polno. Imajo proste roke katere mesece izberejo v nekem okviru, da padeš v višji rang. Sej verjetno gredo tistim na minimalcu na roke, sam tistim ki smo nad njim, pa vedno hočejo uturit višji rang. Enkrat so mi kar povišano plačo pomnožil na celo leto in kar zanemarili pol leta nižje plače. Pol se pa pritoži in bodo počakal par mesecev, da ti naračunajo po novi plači zadosti mesecev in boš na istem. So kar lisice.
Magic

BorutO ::

Jaz sem menjal že zagotovo 15 služb. Če ni vredu, jo menjaš, a ne? Na razgovorih sem bil verjetno vsaj 40x ... zakaj me niso vzeli? Verjetno najbolj zaradi tega, ko mi so na razgovoru začeli govoriti, da bi imel toliko in toliko bruto plače ... pa sem vsakemu nazaj rekel: "Povejte vi meni, koliko bi dobil neto, ker jaz živim od netta, ne od bruta." itak da izpadeš s tem vprašanjem kot en bedak na razgovoru, ampak to je dejstvo. Bruto je važen samo za državo in politike, neto pa za delavce.

pirat ::

BorutO je izjavil:

Jaz sem menjal že zagotovo 15 služb. Če ni vredu, jo menjaš, a ne? Na razgovorih sem bil verjetno vsaj 40x ... zakaj me niso vzeli? Verjetno najbolj zaradi tega, ko mi so na razgovoru začeli govoriti, da bi imel toliko in toliko bruto plače ... pa sem vsakemu nazaj rekel: "Povejte vi meni, koliko bi dobil neto, ker jaz živim od netta, ne od bruta." itak da izpadeš s tem vprašanjem kot en bedak na razgovoru, ampak to je dejstvo. Bruto je važen samo za državo in politike, neto pa za delavce.

S tem si delodajalcu pokazal, da:
- ne razumeš kako v Sloveniji deluje sistem obračunavanja dohodnine (delodajalec ne more avtomatično vedeti, kako se bo bruto plača preslikala v neto dokler ne ve do kakšnih davčnih olajšav (npr. vzdrževani družinski člani) si upravičen;
- ne razumeš, da živiš tudi od bruta, saj je bruto plača pomembna za obračunavanje bolniških, prav tako je od bruto plače odvisno koliko se ti plačuje prispevkov za pokojninsko zavarovanje in (če obstaja) prostovoljno pokojninsko varčevanje.

rejven ::

+1 pirat, BorutO očitno nimaš pojma kaj je pomembno in ,da z ustreznim brutom dobiš željeni neto. Na kakšen način dobiš izplačan željeni neto je še kako pomemben. Take primere imajo delodajalci ponavadi, ko je osnova zacementirana na mimimalcu potem se pa gre okol dodakov par e gor in dol.

Naprimer men delodajalec ponudi 1800 bruto (cca 1200 neto)+100€ malica in prevoz, tebi 1350 neto izplačila in sicer 940 bruto (cca 700 neto), malica +prevoz 300€, "stimulacija" 50% na redno delo. V idealnem primeru si na boljšem 50€ na mesec, v praksi ne smeš na bolniško, nego, dopust...za več kot 1 dan na mesec,ker si na slabšem.
Lahko tudi v pogodbo napišeš neto, tukaj so potem drugi hakelci ko dobiš npr. otroke, se spremeni davčna obremenitev itd...
Kot pa je že pirat rekel, delodajalec ti točnega podatka o netu ne more dati, ker ne pozna vseh okoliščin.

buttcrack ::

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

pirat ::

buttcrack je izjavil:

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

A enkrat letno vračilo dohodnine / doplačilo dohodnine pa nič ne vpliva na posameznika in njegove neto prihodke na letni osnovi? Kdor trdi, da je bruto nepomemben, pač fundamentalno ne razume sistema pri nas.

jabe ::

BorutO je izjavil:

Jaz sem menjal že zagotovo 15 služb. Če ni vredu, jo menjaš, a ne? Na razgovorih sem bil verjetno vsaj 40x ... zakaj me niso vzeli? Verjetno najbolj zaradi tega, ko mi so na razgovoru začeli govoriti, da bi imel toliko in toliko bruto plače ... pa sem vsakemu nazaj rekel: "Povejte vi meni, koliko bi dobil neto, ker jaz živim od netta, ne od bruta." itak da izpadeš s tem vprašanjem kot en bedak na razgovoru, ampak to je dejstvo. Bruto je važen samo za državo in politike, neto pa za delavce.


Uf, take imajo pa malce pokvarjeni delodajalci najraje... Saj zato si pa najbrž že 15 služb menjal.

buttcrack ::

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

A enkrat letno vračilo dohodnine / doplačilo dohodnine pa nič ne vpliva na posameznika in njegove neto prihodke na letni osnovi? Kdor trdi, da je bruto nepomemben, pač fundamentalno ne razume sistema pri nas.

Pa kaj ma to zveze z bruto/neto ko se na razgovoru pogajaš za plačo??? A zdej mora pa vsak vedt na razgovoru kolk maš mladičev pa če je žena zaposlena??? Dej ne pametuj in vseh v drek tlačit, ker ne veš več kot v vseh knjigah piše. Mal si že zatežen s tem vseved sindromom. Beri kontekst kolega.

Mato989 ::

rejven je izjavil:

+1 pirat, BorutO očitno nimaš pojma kaj je pomembno in ,da z ustreznim brutom dobiš željeni neto. Na kakšen način dobiš izplačan željeni neto je še kako pomemben. Take primere imajo delodajalci ponavadi, ko je osnova zacementirana na mimimalcu potem se pa gre okol dodakov par e gor in dol.

Naprimer men delodajalec ponudi 1800 bruto (cca 1200 neto)+100EUR malica in prevoz, tebi 1350 neto izplačila in sicer 940 bruto (cca 700 neto), malica +prevoz 300EUR, "stimulacija" 50% na redno delo. V idealnem primeru si na boljšem 50EUR na mesec, v praksi ne smeš na bolniško, nego, dopust...za več kot 1 dan na mesec,ker si na slabšem.
Lahko tudi v pogodbo napišeš neto, tukaj so potem drugi hakelci ko dobiš npr. otroke, se spremeni davčna obremenitev itd...
Kot pa je že pirat rekel, delodajalec ti točnega podatka o netu ne more dati, ker ne pozna vseh okoliščin.


Mogoče nima pojma AMPAK, če nekoga vprašaš koliko bo tvoj neto in če delodajalec NI BUTELJ pač izračuna kot da je samo osnovna splošna olajšava oz. glede na letne prihodke ki jih predvideva v kateri razred delavec pade.... to ali imaš ti otroke ali ne, je bonus in nobeno pogajalsko orožje delodajalca za kao višji NETO.

IN JA, plača se v pogodbi lahko zapiše TUDI kot neto ali pa SAMO kot neto... ni to proti ZDR...

Delodajalci pri takih vprašanjih začnejo MUTIT, ker ko povejo samo NETO plačo pride do DEJSTVA, da je plača večinokrat smešno nizka =) 1.080EUR bruto se sliši veliko lepše kot 770EUR neto =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

showsover ::

Še enkrat. Preslikava bruto ni direktna, zato si vzemite 3 minute časa na razgovoru v službi in uporabite tale informativni izračun plače za 2020. Ne samo prelagat odgovornosti na druge, dvignite rit/telefon in izbrskajte med pogovorom (torej, dajte si med zaznamke). Če vas dovolj zanima, jasno, očitno vas menda ne. Pol pač nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

korenje3 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Fora je v tem, da mam tudi pri sedanjem podjetju minimalca, ampak z dodatki za uspešnost in nedeljskim delom se da prit krepko čez 1k izplačila. Po mojem so to te fore, ko vplačujejo manj v penzijo. Ker filing pa sem mel najboljši pri tem podjetju, ki je ponudilo najmanj. :)


Če delaš za minimalca, boš imel minimalno penzijo... ne sanjat o neki več.
Mi je pa čudno da si med tistih 4% slovencev, ki delajo za minimalca...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

pirat ::

buttcrack je izjavil:

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

A enkrat letno vračilo dohodnine / doplačilo dohodnine pa nič ne vpliva na posameznika in njegove neto prihodke na letni osnovi? Kdor trdi, da je bruto nepomemben, pač fundamentalno ne razume sistema pri nas.

Pa kaj ma to zveze z bruto/neto ko se na razgovoru pogajaš za plačo??? A zdej mora pa vsak vedt na razgovoru kolk maš mladičev pa če je žena zaposlena??? Dej ne pametuj in vseh v drek tlačit, ker ne veš več kot v vseh knjigah piše. Mal si že zatežen s tem vseved sindromom. Beri kontekst kolega.

Ja, ce ne razumes, da se v resnici pogajas za bruto placo, potem ti jaz ne morem pomagati.

Mato989 ::

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

A enkrat letno vračilo dohodnine / doplačilo dohodnine pa nič ne vpliva na posameznika in njegove neto prihodke na letni osnovi? Kdor trdi, da je bruto nepomemben, pač fundamentalno ne razume sistema pri nas.

Pa kaj ma to zveze z bruto/neto ko se na razgovoru pogajaš za plačo??? A zdej mora pa vsak vedt na razgovoru kolk maš mladičev pa če je žena zaposlena??? Dej ne pametuj in vseh v drek tlačit, ker ne veš več kot v vseh knjigah piše. Mal si že zatežen s tem vseved sindromom. Beri kontekst kolega.

Ja, ce ne razumes, da se v resnici pogajas za bruto placo, potem ti jaz ne morem pomagati.


Narobe... pogajaš se za neto plačo... ker z brutom ne ODLOČAŠ ti... Če bi pa dobil bruto na račun in bi sam preusmeril v penzijske sklade, plačal zdr. zavarovanje po svoji presoji itd... potem bi pa se pogajal za bruto... to je fundament.

Kar pa ne pomeni da nimaš prav in da je tvoja plača bruto... dejansko je strošek tebe bruto 2... to marsikdo pozablja.

Bistvo je vseeno da bi moral vsak delodajalec vedet v roku 3 min podat izračun NETO plače iz bruta... vsaj okvirno... če ni sposoben je slab delodajalec ali pa skriva dejstvo da je tvoja osnova mizerna ki se pri bruto lepše sliši =)

Običajno se delodajalci delajo butle ravno pri plačah ki so bruto preko 1.000€ pa pod 1.000€... ker 4 mestna cifra lepše zgleda =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Da so nekateri delodajalci ali njihovi zastopniki butasti in neiznajdljivi, tebe ne odresuje odgovornosti do samega sebe v takšnih situacijah, da sam in potihem preveriš in po možnosti pokažeš srednji prst. Verjetno se še kar ne razumemo, ali?

WhiteAngel ::

GupeM je izjavil:

Se strinjam z vsem glede dohodnine, ampak glede vrtca se pa motiš. Z mojo sva za šolsko leto 2019/20 plačala 900 eur vrtca več, zato ker sva za dobrih 50 € v celem letu presegla mejo in sva padla v višji razred. Zraven prištej še okrog 8 eur nižji otroški dodatek (kar je skoraj 100 € v enem letu). Ugotoviš, da sva zaradi 50 € izgubila približno 1000 € v primerjavu z nekom, ki je v istem letu zaslužil 50 € manj.


Tako je. Dohodkovni razredi za subvencijo vrtca in otroške dodatke so diskretni in ko za 1 cent presežeš razred, padeš v drug razred.

Mato989 je izjavil:

Narobe... pogajaš se za neto plačo... ker z brutom ne ODLOČAŠ ti... Če bi pa dobil bruto na račun in bi sam preusmeril v penzijske sklade, plačal zdr. zavarovanje po svoji presoji itd... potem bi pa se pogajal za bruto... to je fundament.


Ne vem, tudi jaz se vedno pogajam za bruto plačo, ker vem, kakšen neto bom ven dobil z različnimi olajšavami. Kot so ti že prej povedali - delodajalcu je vseeno, koliko otrok in kdaj jih bom uveljavljal. Tudi če bi si vsak sam nakazoval prispevke, kot si omenil - saj je itak zakonsko določeno, koliko gre na ZZZS, ZPIZ itd. in isto ne bi mogel odločati ti.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Živi se od bruto plače.

smacker ::

1000 neto brez olajšav => 1480 bruto oz. 1868 bruto2
1000 neto z olajšavo za 2 otroka => 1353 bruto oz. 1720 bruto2
Torej če imaš v pogodbi neto 1000, moraš pazit, da nena delodajalec špara na račun tvojih olajšav. Izplačat ti more 1480 bruto, ti pa pri letnem obračunu dohodnine dobiš povračilo.
Če se zmeniš za 1480 bruto, se ne more zgodit, da bi delodajalec prihranil na račun tvojih olajšav. Takrat se lahko odločiš, da ti delodajalec upošteva olajašve in si s tem dvigneš mesečni neto na 1083 (za 2 otroka), da ne kreditiraš države.

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Živi se od bruto plače.


Zivi se od hrane, vode ipd.... Ne pa od place.

smacker je izjavil:

1000 neto brez olajšav => 1480 bruto oz. 1868 bruto2
1000 neto z olajšavo za 2 otroka => 1353 bruto oz. 1720 bruto2
Torej če imaš v pogodbi neto 1000, moraš pazit, da nena delodajalec špara na račun tvojih olajšav. Izplačat ti more 1480 bruto, ti pa pri letnem obračunu dohodnine dobiš povračilo.
Če se zmeniš za 1480 bruto, se ne more zgodit, da bi delodajalec prihranil na račun tvojih olajšav. Takrat se lahko odločiš, da ti delodajalec upošteva olajašve in si s tem dvigneš mesečni neto na 1083 (za 2 otroka), da ne kreditiraš države.



Nic od twga se ne more zgodit... Delodajalec nima nobene pravica breu tvojega zahtevka, upostevat olajsave za tvoja dva otroka..... Pac vlozis zahtevek za olajsavo pri poracunu dohodnine...

Zato pa v osnovi ni pomembno kaj pises v pogodbo ali neto ali bruto izvzemsi par primerov...

Se vec... Ce bodo dodali ta davek o negi zdaj je bolje da imas neto izplacilo napisano ker bruto pomeni da bos mel nizjo izplacilo zaradi tega, pri netu dolocitvi bo pa moral delodajalec dvignit bruto da pokrije nov prispevek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Nic od twga se ne more zgodit... Delodajalec nima nobene pravica breu tvojega zahtevka, upostevat olajsave za tvoja dva otroka..... Pac vlozis zahtevek za olajsavo pri poracunu dohodnine...

Zato pa v osnovi ni pomembno kaj pises v pogodbo ali neto ali bruto izvzemsi par primerov...

Se vec... Ce bodo dodali ta davek o negi zdaj je bolje da imas neto izplacilo napisano ker bruto pomeni da bos mel nizjo izplacilo zaradi tega, pri netu dolocitvi bo pa moral delodajalec dvignit bruto da pokrije nov prispevek

Seveda se to lahko zgodi, saj ogromno ljudi tega ne ve in med letom uveljavljajo olajšavo za otroke. Res je, da so si sami krivi, ampak zgodi se pa lahko.

Poleg tega se v 40 letih delovne dobe nabere 20 % dodatka na delovno dobo. Če imaš plačo v pogodbi na neto 1000 €, potem je to kar konkreten plus za delodajalca.

Če imaš namesto 1000 € neto napisano 1480 € bruto, pa to pomeni po 40 letih 1776 bruto. Delodajalec prišpara skoraj 300 € na mesec v primeru pogodbe v neto.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nic od twga se ne more zgodit... Delodajalec nima nobene pravica breu tvojega zahtevka, upostevat olajsave za tvoja dva otroka..... Pac vlozis zahtevek za olajsavo pri poracunu dohodnine...

Zato pa v osnovi ni pomembno kaj pises v pogodbo ali neto ali bruto izvzemsi par primerov...

Se vec... Ce bodo dodali ta davek o negi zdaj je bolje da imas neto izplacilo napisano ker bruto pomeni da bos mel nizjo izplacilo zaradi tega, pri netu dolocitvi bo pa moral delodajalec dvignit bruto da pokrije nov prispevek

Seveda se to lahko zgodi, saj ogromno ljudi tega ne ve in med letom uveljavljajo olajšavo za otroke. Res je, da so si sami krivi, ampak zgodi se pa lahko.

Poleg tega se v 40 letih delovne dobe nabere 20 % dodatka na delovno dobo. Če imaš plačo v pogodbi na neto 1000 €, potem je to kar konkreten plus za delodajalca.

Če imaš namesto 1000 € neto napisano 1480 € bruto, pa to pomeni po 40 letih 1776 bruto. Delodajalec prišpara skoraj 300 € na mesec v primeru pogodbe v neto.


Nikakor se to ne bi zgodilo kar pišeš, ker se v 40 letih minimalec dvigne toliko da bo tudi 1.000 NETO več =)

Je pa tudi res da v praksi ne poznam osebe ki bi bila 40 let pri istem delodajalcu =) In ko menjuješ si izboriš višji neto in to je to...

Bistvo je da je pričakovanje da ti lahko delodajalec skorajda takoj odgovori koliko je bruto dejansko neto oz. da ti lahko v roku pari minut na oke preračuna koliko bi naj bilo tvoje izplačilo na TRR, popolnoma legitimno in logično.

Kar pa seveda ne spremeni dejstva da moraš bit sposoben to naredit tudi sam vsaj za bruto v neto... ampak catch je v podrobnostih (višina potnih, regres za malico, regres letni itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mavrik ::

Rdeči - dajte se malo zmirit okoli zmerjanja z bedaki, glupimi in še čem. 2. člen pravil pa to.

(To šteje tudi če mislite da ste "pametni" in se zmerjate indirektno.)
The truth is rarely pure and never simple.

UganiKdo ::

Nas mato vedno pozablja, da se ne vrti cel svet okrog minimalne plače, kot jo prejema on. Ker če celo življenje operiraš z netom med 600 in 900 EUR potem je pač nerealno pričakovat, da boš razumel kaj pomeni bruto in zakaj je to za delojemalca bistveno bolj pomembno kot neto.

Imet zapisano neto plačo v pogodbi je ena večjih neumnosti, ki ti dolgoročno v najboljšem primeru ne bo prinesla prehude izgube. V vseh ostalih scenarijih (kot je napisal GupeM), pa te lahko lepo udari po žepu, hkrati pa si po nepotrebnem kompliciraš življenje.

Delodajalec seveda brez težav preračuna, hkrati pa bi bil to meni kot delodajalcu jasne znak, da imam opravka z nekom, ki kaj dosti več kot za tekoči trak nima dosega.

IL_DIAVOLO ::

zobnik je izjavil:

Živi se od bruto plače.


Ce le te ne predstavlja 30% prevozni stroski in malica.

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

Nas mato vedno pozablja, da se ne vrti cel svet okrog minimalne plače, kot jo prejema on. Ker če celo življenje operiraš z netom med 600 in 900 EUR potem je pač nerealno pričakovat, da boš razumel kaj pomeni bruto in zakaj je to za delojemalca bistveno bolj pomembno kot neto.

Imet zapisano neto plačo v pogodbi je ena večjih neumnosti, ki ti dolgoročno v najboljšem primeru ne bo prinesla prehude izgube. V vseh ostalih scenarijih (kot je napisal GupeM), pa te lahko lepo udari po žepu, hkrati pa si po nepotrebnem kompliciraš življenje.

Delodajalec seveda brez težav preračuna, hkrati pa bi bil to meni kot delodajalcu jasne znak, da imam opravka z nekom, ki kaj dosti več kot za tekoči trak nima dosega.


Moja plača je trenutno 1.100€ neto... ampak to ni bistveno. Bistveno je to, da če delodajalca vprašaš koliko je to predvidoma NETO bi to delodajalec na razgovoru moral vedet izračunat na oko v roku 2 min...

Seveda bi bilo dobro da to zmore tudi delojemalec!

Drugače pa je za delodajalca najbolj pomemben bruto 2...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

buttcrack ::

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

pirat je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Vzdrževane družinske člane ti ni treba mesečno uveljavljat, lahko samo enkrat in v tem primeru se nič ne spremeni pri posamezniku.

A enkrat letno vračilo dohodnine / doplačilo dohodnine pa nič ne vpliva na posameznika in njegove neto prihodke na letni osnovi? Kdor trdi, da je bruto nepomemben, pač fundamentalno ne razume sistema pri nas.

Pa kaj ma to zveze z bruto/neto ko se na razgovoru pogajaš za plačo??? A zdej mora pa vsak vedt na razgovoru kolk maš mladičev pa če je žena zaposlena??? Dej ne pametuj in vseh v drek tlačit, ker ne veš več kot v vseh knjigah piše. Mal si že zatežen s tem vseved sindromom. Beri kontekst kolega.

Ja, ce ne razumes, da se v resnici pogajas za bruto placo, potem ti jaz ne morem pomagati.

tole ti bom prilepil, ker ti očitno ne gre v butaro, da ne boš mislil, da samo jaz tako razmišljam:

WhiteAngel je izjavil:

Ne vem, tudi jaz se vedno pogajam za bruto plačo, ker vem, kakšen neto bom ven dobil z različnimi olajšavami. Kot so ti že prej povedali - delodajalcu je vseeno, koliko otrok in kdaj jih bom uveljavljal. Tudi če bi si vsak sam nakazoval prispevke, kot si omenil - saj je itak zakonsko določeno, koliko gre na ZZZS, ZPIZ itd. in isto ne bi mogel odločati ti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810445 (8630) Lonsarg
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013659 (11175) St235
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119270 (16886) McHusch
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422239 (19692) St235
»

Koliko neto je 1500 bruto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5542584 (40706) BlueRunner

Več podobnih tem