» »

Razlika v bruto plači

Razlika v bruto plači

«
1
2

sm4rt4ss ::

Zdravo, bil sem na razgovoru pri večih različnih podjetjih za praktično isto delovno mesto z zahtevano isto stopnjo izobrazbe in kar me je najbolj presenetilo je razlika pri bruto plači. Razlike je tudi do 400€. Pri enem podjetju so mi ponudili 1300€ bruto, pri drugem, 1000€ bruto, pri tretjem 950€ bruto. Pri vseh so mi po mojih dodatnih vprašanjih zagotovili, da se z dodatki (malica in prevoz + stimulacija) da prit na med 900 in 1000 izplačila. Zdaj ne vem v čem je fora. Da podjetje, ki ponuja najmanj to dela zaradi fore, da manj plača v pokojniski sklad in jih potem delavec manj stane na mesec, da mu lahko potem nabije dodatke? Ne štekam res. Ali pa so zamenjali bruto/neto. :D

Đekson Đek ::

Napiši za katero službo/delodajalca gre.

carota ::

Odvisno tudi kje je firma, lahko je bolj daleč in nabije stroške prevoza in zmanjša osnovo in prišpara par eur, na koncu dobiš na račun isto. Boš pa dobil manjšo penzijo, če verjameš v pravljice oz. ponzijeve sheme (kot je naša pokojninska).

sandmat ::

Hm, 950 bruto je minimalc. Verjetno skrijejo del "place" v malico in prevoz. Zanje je to ceneje, ni pa ravno dobra praksa

zobnik ::

In v čem je težava, tolk ponudjo, vzameš ali pustiš.

sm4rt4ss ::

Fora je v tem, da mam tudi pri sedanjem podjetju minimalca, ampak z dodatki za uspešnost in nedeljskim delom se da prit krepko čez 1k izplačila. Po mojem so to te fore, ko vplačujejo manj v penzijo. Ker filing pa sem mel najboljši pri tem podjetju, ki je ponudilo najmanj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

bobby ::

Fantje in dekleta,..
Ko greste na razgovore imejte glede valute ze zdefinirano.
Ce je 1300bruto dobis na trr 896eur. Potem pa se malica, vprasajte koliko na dan se dobi za malico ker nekateri dajejo polovice, eni polno, mislim da je polna 6,2eur, in pa prevoz na delo, pac poglej, kolk te stane najcenejsa varianta.
In to imejte ze zdefinirano na razgovoru. Pustite uspesnoat in to, ker zacnete iz nule, da veste, koliko je osnovo, ki jo bote fasal.
Kakorkoli drugace in ce se delodajalec izmika, pol je ze rumena zastavca. Je oa res, da na drugi strani imej se bolj podrobna vprasanja glede dela, naj te ne zanima samo placa, oz vsaj ne dajat takega obcutka.

Na tej strani imate pa informativne izracune, koliko je neto od bruta in vse ostalo.
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

V glavnem ne dat vedet delodajalcu, da se strinjate z nekim smuglanjem iz njegove strani ce ne si si sam kriv.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

rejven ::

vedno se vzame višji bruto, če je ostalo primerljivo. Druge kompenzacije so vezane na prisotnost, bruto je le osnova.

TheBlueOne ::

rejven je izjavil:

vedno se vzame višji bruto, če je ostalo primerljivo. Druge kompenzacije so vezane na prisotnost, bruto je le osnova.


Tako je. Bruto je tudi osnova za nadure, narekuje visino bolniske itn.

gruntfürmich ::

~0,56 * bruto dobim ven neto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

~0,56 * bruto dobim ven neto.


https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Da bos natancen... :)

gruntfürmich ::

~63%. sem narobe imel informacijo v glavi. ampak to je od vseh bruto skupaj. kar pa tisti izračun nekako ločuje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Kaj to pomeni "od vseh bruto skupaj"?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Kaj ste to za en profil, ker te plače so takšne, da še umret ne moreš.

kixs ::

gruntfürmich je izjavil:

~0,56 * bruto dobim ven neto.


Neto je odvisno od razreda v katerega pades. In tale 0,56 priblizno velja za bruto nad 5000€

sm4rt4ss ::

bobby je izjavil:

Fantje in dekleta,..
Ko greste na razgovore imejte glede valute ze zdefinirano.
Ce je 1300bruto dobis na trr 896eur. Potem pa se malica, vprasajte koliko na dan se dobi za malico ker nekateri dajejo polovice, eni polno, mislim da je polna 6,2eur, in pa prevoz na delo, pac poglej, kolk te stane najcenejsa varianta.
In to imejte ze zdefinirano na razgovoru. Pustite uspesnoat in to, ker zacnete iz nule, da veste, koliko je osnovo, ki jo bote fasal.
Kakorkoli drugace in ce se delodajalec izmika, pol je ze rumena zastavca. Je oa res, da na drugi strani imej se bolj podrobna vprasanja glede dela, naj te ne zanima samo placa, oz vsaj ne dajat takega obcutka.

Na tej strani imate pa informativne izracune, koliko je neto od bruta in vse ostalo.
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

V glavnem ne dat vedet delodajalcu, da se strinjate z nekim smuglanjem iz njegove strani ce ne si si sam kriv.


Ne sej nisem samo o plači spraševal, to mi je jasno, da daje napačen vtis. Samo šokiralo me je 950€ bruto za zahtevano VI./VII. stopnjo izobrazbe, pa sem vprašal koliko je to neto izplačila pa niso znali povedat. Drugje pa so celo povedali koliko je dejansko okvirno izplačilo. Če je to red flag ne vem. Ker sem se malo po razgledal po firmi in ni videti, da imajo tako nizke plače. Po moje je to res res za čistega začetnika pol pa se ti nalaga ko napreduješ in si samostojen. Al pa si zatiskam oči, ker mi je tu blo najbolj všeč in je dejansko tako stanje.

gruntfürmich ::

bobby je izjavil:

Kaj to pomeni "od vseh bruto skupaj"?

tam v tistem izračunu iz linka razne dodatke ala delovna doba ne štejejo v 'bruto'. pri nas na izpisku imamo seštevek vseh teh postavk za bruto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WhiteAngel ::

@OP: Simpl - Tisti s 1300€ bruto te bodo bolj cenili kot tisti, ki te bodo plačali 950€.

kixs je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

~0,56 * bruto dobim ven neto.


Neto je odvisno od razreda v katerega pades. In tale 0,56 priblizno velja za bruto nad 5000€


Tako je. ZPIZ in ZZZS sta fiksna s kapico, dohodninski procent pa progresiven brez kapice.

PS: Otroci ti dodajo posebno olajšavo in plačaš manj dohodnine. Moja žena ima 20% višji neto samo zaradi tega. No, saj otroci tudi stanejo sicer :)

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sandmat ::

to, kar ti opisuješ, je bruto osnovna plača. Poudarek na osnovna, ne na bruto.

sm4rt4ss ::

bobby je izjavil:

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.


Če razumem se po tej logiki včasih bolj splača manjši bruto in se ti pol dodatki nalagajo na to kot pa višji bruto + dodatki?

bobby ::

sandmat je izjavil:

to, kar ti opisuješ, je bruto osnovna plača. Poudarek na osnovna, ne na bruto.


Ja itak, sej o tem brutu se moras pogajat na razgovorih, brez dodatkov taksnih ali drugacnih.

Sedaj se sprasujem, ce se vecina pogaja o brutu z vsemi dodatki, sej ni cudno, da smo tam kjer smo, ker se 80 posto ljudi ceni zelo nizko.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jakanov ::

sm4rt4ss je izjavil:

bobby je izjavil:

Fantje in dekleta,..
Ko greste na razgovore imejte glede valute ze zdefinirano.
Ce je 1300bruto dobis na trr 896eur. Potem pa se malica, vprasajte koliko na dan se dobi za malico ker nekateri dajejo polovice, eni polno, mislim da je polna 6,2eur, in pa prevoz na delo, pac poglej, kolk te stane najcenejsa varianta.
In to imejte ze zdefinirano na razgovoru. Pustite uspesnoat in to, ker zacnete iz nule, da veste, koliko je osnovo, ki jo bote fasal.
Kakorkoli drugace in ce se delodajalec izmika, pol je ze rumena zastavca. Je oa res, da na drugi strani imej se bolj podrobna vprasanja glede dela, naj te ne zanima samo placa, oz vsaj ne dajat takega obcutka.

Na tej strani imate pa informativne izracune, koliko je neto od bruta in vse ostalo.
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

V glavnem ne dat vedet delodajalcu, da se strinjate z nekim smuglanjem iz njegove strani ce ne si si sam kriv.


Ne sej nisem samo o plači spraševal, to mi je jasno, da daje napačen vtis. Samo šokiralo me je 950€ bruto za zahtevano VI./VII. stopnjo izobrazbe, pa sem vprašal koliko je to neto izplačila pa niso znali povedat. Drugje pa so celo povedali koliko je dejansko okvirno izplačilo. Če je to red flag ne vem. Ker sem se malo po razgledal po firmi in ni videti, da imajo tako nizke plače. Po moje je to res res za čistega začetnika pol pa se ti nalaga ko napreduješ in si samostojen. Al pa si zatiskam oči, ker mi je tu blo najbolj všeč in je dejansko tako stanje.


Lahko napišeš za kakšno delovno mesto gre? 950€ bruto za VI/VII stopnjo izobrazbe, pa je res "zanimivo"...

jWill55 ::

Če ti delodajalec reče, da ne ve niti približno pri 950 EUR bruto, koliko je to neto, pomeni, da ga je sram povedat, kakšno plačo ti je pripravljen ponudit :D

bobby ::

sm4rt4ss je izjavil:

bobby je izjavil:

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.


Če razumem se po tej logiki včasih bolj splača manjši bruto in se ti pol dodatki nalagajo na to kot pa višji bruto + dodatki?


To ni logika, to je realnost.
Druga realnost je ta, ce imas projekt znotraj firme, ga naredis dobro oz ti je bilo obljubljeno 200eur vec, je prvo vprasanje ali je to 200eur neto vec (to stane delodajalca potem dodatnih na okol okoli 400eur) ali bruto na osnovo (kot stimulacija).
Dobis 400bruto vec, se dvignes ca par davcnih razredov visje in kar naenkrat vidis, da si dobil celih 160eur neto vec. Potem pa pocakas na dohodnino in te teh 400eur zjebe, se tam placas dohodnino in kar naenkrat si samo na 100eur neto plusa. Pustimo to, da ce imas otroka, se ti steje v prihodke in potem se vrtec placas 10eur vec na mesec,..

Tole zgoraj napisano je realen primer iz prve roke.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tikitoki ::

https://www.nijz.si/sl/projekti/prehran...

Sem bil na razgovoru. Zahtevana je bila VII. stopnja izobrazbe. Placa je bila cca. 1200 EUR mesecno. Potem je se pripravnistvo in si hitro na 950 EUR bruto mesecno.

Ce pomislim, prodajalec v Hofru trenutno dobi vec. :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

bigsmally ::

sm4rt4ss je izjavil:

razlika pri bruto plači


Glej, del tvojega zaslužka pripada tudi nam ki smo preutrujeni za delo, drogeraši rabijo zastonj metadon, samske mamice ne vejo kdo je oče in moraš zato ti prispevati k njenem prihodku da odplača kredit za manikuro... Tako pač je v demokraciji, en plača pijemo vsi. Človeške pravice zahtevajo da lahko vsi pobiramo iz tvojega žepa.

sm4rt4ss ::

jakanov je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

bobby je izjavil:

Fantje in dekleta,..
Ko greste na razgovore imejte glede valute ze zdefinirano.
Ce je 1300bruto dobis na trr 896eur. Potem pa se malica, vprasajte koliko na dan se dobi za malico ker nekateri dajejo polovice, eni polno, mislim da je polna 6,2eur, in pa prevoz na delo, pac poglej, kolk te stane najcenejsa varianta.
In to imejte ze zdefinirano na razgovoru. Pustite uspesnoat in to, ker zacnete iz nule, da veste, koliko je osnovo, ki jo bote fasal.
Kakorkoli drugace in ce se delodajalec izmika, pol je ze rumena zastavca. Je oa res, da na drugi strani imej se bolj podrobna vprasanja glede dela, naj te ne zanima samo placa, oz vsaj ne dajat takega obcutka.

Na tej strani imate pa informativne izracune, koliko je neto od bruta in vse ostalo.
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

V glavnem ne dat vedet delodajalcu, da se strinjate z nekim smuglanjem iz njegove strani ce ne si si sam kriv.


Ne sej nisem samo o plači spraševal, to mi je jasno, da daje napačen vtis. Samo šokiralo me je 950€ bruto za zahtevano VI./VII. stopnjo izobrazbe, pa sem vprašal koliko je to neto izplačila pa niso znali povedat. Drugje pa so celo povedali koliko je dejansko okvirno izplačilo. Če je to red flag ne vem. Ker sem se malo po razgledal po firmi in ni videti, da imajo tako nizke plače. Po moje je to res res za čistega začetnika pol pa se ti nalaga ko napreduješ in si samostojen. Al pa si zatiskam oči, ker mi je tu blo najbolj všeč in je dejansko tako stanje.


Lahko napišeš za kakšno delovno mesto gre? 950€ bruto za VI/VII stopnjo izobrazbe, pa je res "zanimivo"...


Gre za začetno delovno mesto v HR podjetju. :)

UganiKdo ::

bobby je izjavil:

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.


Daj ne laži in ne razlagaj stvari, ki jih ne razumeš. Dohodnina se obračuna po razredih in v primeru višjega bruto dohodka je višji obdavčitvi podvržen zgolj del, ki preseže razred (in ne celoten prihodek). Tako so situacije kjer naj bi zaradi stimulacije prestopil v višji razred in posledično imel menjši neto navadne slaboumne laži.

Še najbližje tej teoretični situaciji prideš s prihodki med 11k in 13k kjer se dajansko spreminja višina olajšave (ne pa dohodninske lestvice) pa tudi tukaj je sistem ekplicitno zasnovan tako, da je scenarij, ki ga prodajaš nemogoč.

bobby je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

bobby je izjavil:

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.


Če razumem se po tej logiki včasih bolj splača manjši bruto in se ti pol dodatki nalagajo na to kot pa višji bruto + dodatki?


To ni logika, to je realnost.


To zgoraj napisano je primer popolnega nepoznavanja davčne zakonodaje RS in navadna laž. Z realnostjo pa ima toliko skupnega kot ti z logiko. Situacija v kateri bi ob višjem bruto dobil ven nižji neto zaradi plačila dohodnine je izmišljena in nima stika z realnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Smurf ::

bobby je izjavil:


To ni logika, to je realnost.
Druga realnost je ta, ce imas projekt znotraj firme, ga naredis dobro oz ti je bilo obljubljeno 200eur vec, je prvo vprasanje ali je to 200eur neto vec (to stane delodajalca potem dodatnih na okol okoli 400eur) ali bruto na osnovo (kot stimulacija).
Dobis 400bruto vec, se dvignes ca par davcnih razredov visje in kar naenkrat vidis, da si dobil celih 160eur neto vec. Potem pa pocakas na dohodnino in te teh 400eur zjebe, se tam placas dohodnino in kar naenkrat si samo na 100eur neto plusa. Pustimo to, da ce imas otroka, se ti steje v prihodke in potem se vrtec placas 10eur vec na mesec,..

Tole zgoraj napisano je realen primer iz prve roke.

To kar si napisal ne drzi. Visje gres lahko kvecjemu za 1 razred, ampak ni matemticne variante da bi namesto 200 euro dobil 100 eur.

Mogoce se splaca najprej ugotoviti kako dohodnina deluje preden jo kritiziras.

sm4rt4ss ::

Fantje, ne se kregat. :D

UganiKdo ::

Dobis 400bruto vec, se dvignes ca par davcnih razredov visje in kar naenkrat vidis, da si dobil celih 160eur neto vec.

Zakaj lažeš? Razlike med posameznimi davčnimi razredi se začnejo pri 8k EUR in so potem samo še večje. Da bi zaradi 400EUR (bruto ali neto, preskočil "par davčnih razredov višje" je pravljica za v gostilno in ne za resno debato. Recimo najpogostojša situacija, da prideš iz osvnovne 16% stopnje obdavčitve, dva razreda višje na 34% se ti mora DAVČNA OSNOVA dvignit za več kot 12k EUR. Pri tem, da v višjo stopnjo obdavčitve pade SAMO del davčne osnove in ne celota.

Za tvoj izmišljen primer, kjer ti delodajalec izplača stimulacijo in se ti za 200EUR dvigne davčna osnova boš plačl zato med 16% in 50% za dohodnino (odvisno v kater razred pade ta dohodek). Glede plačila preostale dohodnine se ne bo popolnoma nič spremenilo. Neto bo z vidika dohodnine v vsakem primeru višji.


Visje gres lahko kvecjemu za 1 razred, ampak ni matemticne variante da bi namesto 200 euro dobil 100 eur.

je, če je letna davčna osnova višja od 70k EUR. Samo potem ne poslušaš davčnih wannabe svetoavlcev kot je Bobby.

Pustimo to, da ce imas otroka, se ti steje v prihodke in potem se vrtec placas 10eur vec na mesec,..

200 EUR, 4 članska družina, 50 na osebo na leto torej se ti mesečni prihodek na osebo poveča za 4,16 EUR. Ja, če človek verjame tvojim blodnjam 99% ljudi taka spremeba pomeni spremembo dohodkovnega razreda. jezus, kake imate eni.

sm4rt4ss je izjavil:

Fantje, ne se kregat. :D

saj se ne kregamo, samo laganja nam pa res ni treba poslušat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

rejven ::

matr kakšni filozofi. Bruto plača je osnova za vse, od penzije, do bolniške, nege, dopusta, vse. Dodatki so vezani na bruto plačo. Če ti firma pod roko da par 100€ kna mesec ker si fajn, super, ko se zamenja garnitura, ali razmere si na osnovnem brutu, ko si v na dopustu, bolniški si na osnovnem brutu. Nimaš kaj razmisljat.
V javni upravi so pa plače itak določene za vsako delovno mesto, se pravi osnovni razred po plačni lestvici, pripravnik za pol leta -6, max 10 razredov gor oz. na 3 leta max +2. Ni velik za filozofirat...
pri nagradah itd, se ponavadi že odvede dohodnina, kar je itak napisano, lahko se zgodi, da se preskoči razred (čisti minimalc, al pa 2€ več). Če ti obačunajo dohodnino po nižji stopnji je možno doplačilo do višje na koncu leta oz. lahko ti dohodnine sploh ne odvedejo in dobiš ven bruto, ki ga boš moral vrniti pri dohodnini. Če pogledaš plačilno ti je hitro jasno. Pri minimalcu, je včasih (sploh ko so otroci v igri), res treba pogledat ali se splača nekaj vzet na dolgi rok.

UganiKdo ::

Pri minimalcu, je včasih (sploh ko so otroci v igri), res treba pogledat ali se splača nekaj vzet na dolgi rok.

Kar dejansko pri v poštev pri 0,01% primerov, kjer je nekdo tik na meji dohoidkovnega razreda in bi ga višji dohodek lahko postisnil v višji dohodkovni razred in posledično dražji vrtec. Samo to nima ničesar s pravljicami o dohodnini.

In ravno pri minimalci prideš do sledečih izračunov. Dva na minimalcu, 2 otroka - mesečni dohodek 1400 EUR, ali 350 EUR na osebo. Da bi prišli v višji razred se mora mesečno na osebo dohodek povečat za 30 EUR na osebo, ali 120 EUR višja neto plača vsak mesec. Ampak če boš dobil vsak mesec 120 EUR več, potem ti tudi razlika 40EUR (kolikor se bo približno podražil vrtec) še vedno pomeni, da si v plusu.

Enaka situacija samo en otrok. 1400 EUR ali 466 EUR na osebo. Do naslednjega razreda manjka 100EUR na osebo, oziroma moraš dobit MESEČNO neto 400 EUR višjo plačo, da prideš v višji razred kjer plačaš 20EUR več za vrtec.

Tako, da prosim nehajmo prodajat to faumo, da folk masovno preplačuje vrtec zato, ker so dobili 200 EUR stimulacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

showsover ::

Daj, tu imaš pa nehaj spraševat bruto v neto kalkulacijo za 1500€g je nekje 1010€n te frdamane cepce od delodajalcev.

Tega noben ne ve na pamet, pač nekje okvirno ali kaj.

UganiKdo ::

sm4rt4ss je izjavil:

bobby je izjavil:

Dejmo tako:
BRUTO je BUTO brez delovne dobe, nagrade na delovno uspesnosti, stimulacijo, malice, prevoza in vsega ostalega. To je tisto, kar vas mora najprej zanimat, kaj je pol naprej rata pomembno, ko bos s tem brutom se sprehajal iz enega placilnega razreda v drugega, tam se davki spreminjajo, spiz in zzzs-zaenkrat sta fiksna kolikor vem, dohodnina in vse ostalo in ni malokrat, ko imas ti en bruto, dobis stimulacijo na uspesnost in prestopis davcni razred in dobis ven manj kot ce bi ne imel stimulacije. Ce to ni takoj vidno pa pol potem pri vracanju dohosnine.


Če razumem se po tej logiki včasih bolj splača manjši bruto in se ti pol dodatki nalagajo na to kot pa višji bruto + dodatki?


Nope, popolnoma nobene razlike ni. Največjo uslugo si boš naredil, če privzameš da je vse kar pove Bobby zgrešeno. Tako dohodnina, kot plačilo vrtca bo povsem enako, če imaš osnovno buro plačo 1000 EUR in 500 EUR dodatkov, kot če imaš osvno plačo 1500 EUR. Edino razliko naredi malica in prevoz, ki nista obdavčljiva in ne sodita v dohodnino. Tako boš imel višje mesečno izplačilo če imaš 1000EUR bruto in 500EUR za prevoz kot če boš imel 1500 bruto. Ampak temu se z drugimi besedami reče tudi davčna utaja, ki te drago stane v primeru bolniške, čakanja, dela od doma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

bobby ::

Ok, sedaj pa sem malo zmeden zato me popravi.
recimo moj bruto je 1500€ in
potem pa dobim za mesec avgust stimulacijo, ki nanese 400€ bruto kar pomeni, da je moj bruto narastel na 1900€
Za info ostalim, to je samo okoli 240€več nakazila na trr.

In na osnovi teh dveh številk boš rekel, da ne bom plačeval v slednjem primeru več vsega in me ne bo teplo nikjer?
Pa če je ta stimulacija 10% skozi vse leto, da ne bom plačeval več ostalega na osnovi moje uspešnosti?

Ta del sem želel poudarit.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

UganiKdo ::

Seveda bo tisti, ki ima 1900 EUR bruto plačal več prispevkov in dohodnine kot tisti, ki ima 1500 EUR bruto. Ampak bo tudi neto izplačilo višje.
Če je višji bruto potem je vse višje. Prispevki, dohodnina in AMPAK TUDI izplačilo na TRR.
Kar se motiš pa je situacija, kjer bi zaradi višjega bruta imel manjše prihodke. To je pač bullshit, ki kaže na nepoznavanje davčnega sisstema.

Glede vrtcev pa obstaja teoretična možnost kjer bi bila družina tik pod višjim dohodkovnim razredom in bi teoretično lahko zaradi tega plačali 30 EUR višji vrtec vsak mesec. Ampak tukaj se pogovarjam o nišnih primerih, kjer so kake 2-3 EUR pod mejo za višji dohodkovni razred in bi jih dodatno izplačilo porinilo 1-2 EUR nad dohodkovni razred. Ampak spet, to nima veze z dohodnino in to je res specifičen primer, kjer se mora pokrit 1001 faktor, da pride do tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Smurf ::

Pomembno je samo celotna vsota bruto place v celem letu. Iz tega se potem izracuna dohodnina. Worse case scenarijo je, da bos zaradi dveh nagrad pristal v visji razred. V tem primeru visji davek se placa samo nad razliko, ki pade v visji razred (ker imamo progresivno obdavcitev). Tako, da ne na slabsem ne moras biti.

Robni pogoji so potem, da se ti na podlagi tega podraza vrtec in bi morda zaradi tega bil na slabsem.

sm4rt4ss ::

Ok, če potegnemo pod črto, se je potemtakem vseeno bolje odločiti za višji bruto zaradi bolniške, dela o doma itd.? :)

Smurf ::

Seveda.

zobnik ::

Ti bodo prej pobral dela, če boš preveč razmišljal ali vzet ali ne.
Na koncu boš spet na začetku.

sm4rt4ss ::

Ma ne, sem še v selekcijskem postopku pri vseh. Samo informativno sprašujem, nič še ni ziher. Ker se zna zgodit, da bom lahko celo izbiral :)

buttcrack ::

sam sem imel primer, ko so bili prihodki družine preseženi za 50€ - 12.5 na člana in smo padli v višjo stopnja plačila vrtca in je kar konkretno poznalo, če prišteješ še doklade. jebi ga, tak je pač sistem.

UganiKdo ::

Sem imel primer, ko je nekdo zadel na lotu potem mu je pa gobob 2 metra pred kioskom ukrade listek in ga je že skoraj ujel, ko ju je oba zadel meteor.

Če so bili prihodki družine 50 EUR preko cenzusa je to bolj kot ne pokrilo razliko v ceni vrtca, tako da ne pretiravat. Še posebej ker OP nikjer ne govori o tem koliko otrok ima in je velika verjetnost da to sploh ni relavantno za debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

jabe ::

UganiKdo je izjavil:


Kar se motiš pa je situacija, kjer bi zaradi višjega bruta imel manjše prihodke. To je pač bullshit, ki kaže na nepoznavanje davčnega sisstema.



To pa ni res. To velja samo za osnovno neto plačo. Kar ni isto kot prihodki. Prihodki so pa se malica, prevoz na delo in konec koncev lahko tudi denar v kuverti. Če se izhaja iz stalisca, da delodajalec delavcu nameni x€, se vedno štarta iz druge smeri. Max malica, max potni, se kaj, kar se najde, da je manj obdavceno in čim manjša bruto postavka. Idealno minimalc. V tem primeru bo zaposleni delavec imel največji prihodek.
Oziroma normirani s.p. zmaga (ki seveda ravno zaradi manjših davščin v takem primeru prepovedan) kar se tiče maks prihodka in prikazanosti v vseh ostalih situacijah kot max reveža...

marvin42 ::

UganiKdo je izjavil:


Če so bili prihodki družine 50 EUR preko cenzusa je to bolj kot ne pokrilo razliko v ceni vrtca, tako da ne pretiravat. Še posebej ker OP nikjer ne govori o tem koliko otrok ima in je velika verjetnost da to sploh ni relavantno za debato.


Primeri so lahko dosti hujši - mi smo enkrat prekoračili cenzus za 1.2 EUR na družinskega člana, razlika na letni ravni pri plačilu vrtca je bila pa preko 600 EUR.
Mostly Harmless

Glugy ::

zobnik je izjavil:

In v čem je težava, tolk ponudjo, vzameš ali pustiš.

In v čem je težava razpravljat o tem? Če se o biločem lahko razpravlja se lahk tud o tem.

Drgač pa je boljš vzet tam kjer dajo višji bruto tud če je neto nekoliko nižji. Namreč večjo pokojnino boš imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

pirat ::

jabe je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Kar se motiš pa je situacija, kjer bi zaradi višjega bruta imel manjše prihodke. To je pač bullshit, ki kaže na nepoznavanje davčnega sisstema.



To pa ni res. To velja samo za osnovno neto plačo. Kar ni isto kot prihodki. Prihodki so pa se malica, prevoz na delo in konec koncev lahko tudi denar v kuverti. Če se izhaja iz stalisca, da delodajalec delavcu nameni x€, se vedno štarta iz druge smeri. Max malica, max potni, se kaj, kar se najde, da je manj obdavceno in čim manjša bruto postavka. Idealno minimalc. V tem primeru bo zaposleni delavec imel največji prihodek.
Oziroma normirani s.p. zmaga (ki seveda ravno zaradi manjših davščin v takem primeru prepovedan) kar se tiče maks prihodka in prikazanosti v vseh ostalih situacijah kot max reveža...

Če enačiš prihodek iz naslova neto plače s prihodki (oz. bolje rečeno: nadomestili stroškov) ki jih imaš v obliki izmišljenih potnih stroškov, potem nekako nisi kvalificiran za diskusijo o bruto plači.

samotest ::

ZELO POMEMBNO je sledece.
Bruto zapisan v pogodbi ti je zagotovljen vsak mesec veljavnosti pogodbe.
Malica in potni so vezani na prisotnost in jih ne bos prejemal vsak mesec, recimo ko imas dopust ali bolnisko.
Bonus/Dodatek na uspesnost je pa itak skenslan takoj ko se pojavijo problemi s podjetjem ali pa tabo. Na to racunaj zelo pogojno, sploh v trenutnih casih.

Manjsi bruto bo imel tudi negativni vpliv na morebitne prejemnke od drzave, recimo ce bos rabil nadomestilo za nezaposlenost, pokojnino, nadomestilo za bolnisko, ipd.

Pac bolj riskiras s podjetji, ki vec govorijo o dodatkih, kot o bruto placi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810460 (8645) Lonsarg
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013671 (11187) St235
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119284 (16900) McHusch
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422252 (19705) St235
»

Koliko neto je 1500 bruto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5542604 (40726) BlueRunner

Več podobnih tem