» »

Ravna vs okrogla Zemlja

Ravna vs okrogla Zemlja

««
«
1 / 9
»»

mahoni ::

Ce se je kdo srecal s to temo, bi ga prosil, ce mi najde posnetke, ki govorijo v prid okrogle Zemlje.
Ti posnetki morajo biti na zacetku tipa "imas dve jabolke, dam ti se dve jabolke, koliko jih imas sedaj". Potem se taksno primitivno znanje mora nadgrajevati.

Zelim debatirati z enim ravnozemljasem in ker sam ne posedujem znanja o okrogli Zemlji, ker pac o tem nisem nikoli razmisljal, da bi bilo kaj drugace, se moram najprej tudi sam poduciti.

Najbrz ne bom nicesar dosegel, ampak dejansko je to vseeno, znanje mi ne bo skodilo.
Youtube je zaklad znanja, se strinjam, ampak najti pravo stvar, posebej ko ne ves kaj tocno isces je malo tezje.
  • zaklenil: BigWhale ()

dronyx ::

Za začetek predlagam Inteligenčni test za merjenje naravne inteligence.

Rezultat te naj ne razočara preveč, tudi jaz sem uspel pravilno odgovoriti samo na 9 od 11. Test sem ponovil po 13 letih in rezultat je bil povsem enak. Torej ne drži, da z leti postajaš bolj inteligenten. Lahko da več veš, nisi pa nič bolj inteligenten.

chort ::

Recimo:


Edit: tole se da sicer zaobit s tem, da bi lahko bilo sonce tako blizu (pustimo nesmiselnost tega) da sončni žarki niso več vzporedni, ampak dejmo rečt, da to ni del debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

ftzj ::

Bo treba malo v notranjost planetov pogledat. Po enih teorijah naj bi bili planeti votli, s središčem, ki naj bi imel pozitiven vpliv približno kot sonce, z ugodnimi življenskimi pogoji.

Splošno znano teorijo o votlem planetu so umaknili iz učbenikov po naročilu Rockerfelerja.

Tukaj je video- Zanimivo predavanje Zorana Železnikarja : Je naš planet votel?

V posnetku boste videli:

1. Votla Zemlja v izročilih
2. Poročila admirala Byrd-a, začne pri 9 minut in 34 sekund
3. Druga poročila, začne pri 17:04
4. Vhodi v notranjost Zemlje, začne pri 23:53
5. Dinamo teorija, začne pri 27:26
6. Nasprotujoča si dejstva, začne pri 29:23
7. Argumenti v prid teoriji votle zemlje, 35:07
8. Zemlja v prerezu, 40:53

9. Kratek FILM s podnapisi o razpoložljivih informacijah, začne pri 44:14

10. Struktura Zemlje, začne pri 50:31
- notranje sonce
- zemeljske osi
- tektonika Zemlje
- Zemeljski magnetizem

11. Notranjost Zemlje + vprašanja obiskovalcev in odgovori, začne pri 55: 58

kamiKaZaA ::

Ne da se mi iskati. Na YouTubu je zelo dober video v prid okrogli Zemlji, ko na nekem velikem jezeru usmerjajo laser v veliko desko na ladjici. In bolj se ladjica oddaljuje od obale, višje je ta pikica laserja na tej deski. Potem pa še posnetek ladjice in helikopterja v zraku, ko je ladjica tako daleč, da izgleda kot da gre helikopter za ladjico nad gladino, čeprav je bil na višini 100+ metrov. Zelo dober video od discovery ali nationala...

Če bi Zemlja bila ravna. Bi lahko iz portugalske obale z dovolj dobrim teleskopom/daljnogledom opazoval ljudi ob obali Amerike ali Brazilije. Z iz Pirana je nemogoče opazovati ljudi v Benetkah. Ob ravni Zemlji bi to bilo možno.

pirat ::

Kakšno pa je stališče ljudi, ki verjamejo v to, da je Zemlja ploščata, glede ostalih planetov in zvezd?
A za ostale planete pa akceptirajo, da so okrogli? Kaj je njihov argument, da je pa ravno Zemlja (in edino zemlja) drugačna?

hr_natakar ::

pirat je izjavil:

Kakšno pa je stališče ljudi, ki verjamejo v to, da je Zemlja ploščata, glede ostalih planetov in zvezd?
A za ostale planete pa akceptirajo, da so okrogli? Kaj je njihov argument, da je pa ravno Zemlja (in edino zemlja) drugačna?


Na steemit platformi, ki se jo ne da cenzurirat, so podrobno raziskali gibanje flat earth. Ugotovili so, da se gre za veliko in dobro organizirano organizacijo, ki namenoma siri dezinformacije o ravni zemlji. Gibanje je podprto vecinoma s fejk boti. Fejk lajki in ce se kdo ne strinja z njimi fejk komentarji in dislajki.

chort ::

Za tole še nisem slišal, hvala ftzj za vrhunske nebuloze, res me zanima a Zoran trola ali misli resno :D

mahoni, še en:


Disclaimer, sem član Flat Earth Society (iz čiste zajebancije pred 15 leti, za vsakega geodeta se to res spodobi, sploh po tem ko obdelaš Eratostena, geoide, tirnice satelitov itd...). Moj trenutni profesionalni svet bi bil krasen, če mi ne bi bilo potrebno upoštevat vpliva ukrivljenosti zemlje pri izračunih dolžn podmorskih kablov in naftovodov.

pegasus ::

Začni s Saganovim Cosmosom, epizodo 1, zgodbo o obsegu zemlje:

chort ::

pegasus je izjavil:

Začni s Saganovim Cosmosom, epizodo 1, zgodbo o obsegu zemlje:


To sem iskal, pa se nisem mogel spomnit v kateri od serij je bilo!

ftzj ::

Jaz mislim, da so zaceli fejkat z boti organizacijo flat earth po tem, ko se je na internetu vse vec ljudi zacelo izobrazevat o teoriji o votlih planetih. To teorijo o votlih planetih sem slisal od dost razlicnih ljudi, ne samo Zeleznikarja. Podatek, da se je celo nekoc ucila v solah dost pove, da je vcasih bila teorija sprejeta, potem pa zarad interesov dolocenih lobiranj umaknjeno iz sol.



zelo dobro narejen videoponetek o teoriji o votlem planetu, narejen pred 10 leti in ima vec kot milijon ogledov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ftzj ()

chort ::

ftzj je izjavil:

Jaz mislim, da so zaceli fejkat z boti organizacijo flat earth po tem, ko se je na internetu vse vec ljudi zacelo izobrazevat o teoriji o votlih planetih. To teorijo o votlih planetih sem slisal od dost razlicnih ljudi, ne samo Zeleznikarja. Podatek, da se je celo nekoc ucila v solah dost pove, da je vcasih bila teorija sprejeta, potem pa zarad interesov dolocenih lobiranj umaknjeno iz sol.

Kaj pa gravitacija? Pa naraščanje temperature z globino?
Teorije se načeloma umikajo iz šol zaradi ovrženosti, ne zaradi lobiranj. Lepote znanstvene metode, največje pridobitve fizičnih znanosti.

Sorry, sem padel na foro, dej prosim naredi posebno temo o votlih planetih, ta je o drugi absurdnosti, ravni zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

sunshine403 ::

Jaz bi pa zares ravno obratno... en video z razlago o ravni zemlji. Saj ne da bi se mislil pregovarjat ali trolat, ampak cisto resno me zanimajo s kaksnimi argumenti operirajo ljubitelji ravnih povrsin :)

ftzj ::

Kaj pa gravitacija? Pa naraščanje temperature z globino?


Teorija o tem, da vesolje držijo skupaj sile gravitacije, očitno ne drži. Ko so na tej osnovi namreč računali potrebno maso, ki bi morala obstajati v vesolju, da bi gravitacijske sile vesolje lahko držale skupaj, so ugotovili, da je tri četrtine manjka!
Preprosto ni dovolj mase, ki bi privlačila zvezde in planete, da se ne bi razleteli na vse strani!

Pravi, da je Zemlja votla, skorja je debela le kakih 1300 km, in da v njeni notranjosti žari notranje sonce, ki je vir toplote in svetlobe. Ta toplota na polih prihaja do površja, to naj bi bil polarni sij, severni in juzni sij.
Na polih so odprtine kakih 2000 km premera - če si prav predstavljam, se začne plašč uvijati navznoter. Ker pole vedno prekrivajo oblaki, se to ne vidi zlahka.
Poleg tega je prelet polov za letala prepovedan, domnevam da zato, "ker naj bi bilo tam leteti nevarno zaradi magnetnih anomalij, ki zmotijo delovanje navigacijskih naprav". Zato se tudi piloti ne morejo seznaniti z dejstvi.

chort ::

ftzj, moja prijateljica na krovu RV Polarstern ne poroča o nobeni luknji, pa je a trenutek precej bližje severnemu polu kot 2000 km.
https://www.meereisportal.de/en/seaicee...
 Polarstern

Polarstern

borisk ::

ftzj je izjavil:


Poleg tega je prelet polov za letala prepovedan, domnevam da zato, "ker naj bi bilo tam leteti nevarno zaradi magnetnih anomalij, ki zmotijo delovanje navigacijskih naprav". Zato se tudi piloti ne morejo seznaniti z dejstvi.


leti prek severnega pola niso nekaj redkega, ker je včasih bljižje preko kot okoli. prek antarike pa menda res ne letijo veliko, prevsem ker se večina letalskega prometa opravi v severni polobli...

ftzj ::

chort je izjavil:

ftzj, moja prijateljica na krovu RV Polarstern ne poroča o nobeni luknji, pa je a trenutek precej bližje severnemu polu kot 2000 km.


So ze bila vprasanja kot npr. Kaj pa tisti, ki gredo na severni tečaj peš, kot je šlo že več odprav - tudi slovenskih?

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:

Ce se je kdo srecal s to temo, bi ga prosil, ce mi najde posnetke, ki govorijo v prid okrogle Zemlje.


Tega imaš kar precej.



Zelim debatirati z enim ravnozemljasem in ker sam ne posedujem znanja o okrogli Zemlji, ker pac o tem nisem nikoli razmisljal, da bi bilo kaj drugace, se moram najprej tudi sam poduciti.


Ravnozemljaši ne znajo debatirati. Znajo samo nabijati. Priporočam ta kanal:

https://www.youtube.com/channel/UCRtsZ5...

Približno tretjina njegovih videov je to kar potrebuješ. Ima tudi par kolegov, ki delajo podobne vsebine.

c3p0 ::

ftzj je izjavil:


Poleg tega je prelet polov za letala prepovedan, domnevam da zato, "ker naj bi bilo tam leteti nevarno zaradi magnetnih anomalij, ki zmotijo delovanje navigacijskih naprav". Zato se tudi piloti ne morejo seznaniti z dejstvi.


Total bull.s.hit.

s1m0n ::

Takšnim ploščatkotom se lahko samo dokaže, da je kugla iz pištole okrogla pa seveda tudi luknja, ki z njo nastane. Ta nastala okrogla luknja pa dokazuje, da je vsebina za luknjo votla (prazna).

chort ::

ftzj je izjavil:

chort je izjavil:

ftzj, moja prijateljica na krovu RV Polarstern ne poroča o nobeni luknji, pa je a trenutek precej bližje severnemu polu kot 2000 km.


So ze bila vprasanja kot npr. Kaj pa tisti, ki gredo na severni tečaj peš, kot je šlo že več odprav - tudi slovenskih?

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.


Magnetna pola nista na geografskem polu, in niti pod razno nista statična (link).
Na severni pol nihče ne navigira s kompasom (razen v filmih precej nizkega nivoja produkcije).
Pri navigaciji s kompasom moraš vedno upoštevati magnetno deklinacijo, ki je razlika v smeri magnetnih silnc (ki jih kaže kompas) in smeri proti geografskemu severu). Deklinacija je predpisana za območje in časovno veljavo, zato boljši kompasi omogočajo nastavljanje (zamik) številčnice.
 Premikanje magnetnega pola

Premikanje magnetnega pola

janezvalva ::

mahoni je izjavil:

Ce se je kdo srecal s to temo, bi ga prosil, ce mi najde posnetke, ki govorijo v prid okrogle Zemlje.
Ti posnetki morajo biti na zacetku tipa "imas dve jabolke, dam ti se dve jabolke, koliko jih imas sedaj". Potem se taksno primitivno znanje mora nadgrajevati.

Zelim debatirati z enim ravnozemljasem in ker sam ne posedujem znanja o okrogli Zemlji, ker pac o tem nisem nikoli razmisljal, da bi bilo kaj drugace, se moram najprej tudi sam poduciti.

Najbrz ne bom nicesar dosegel, ampak dejansko je to vseeno, znanje mi ne bo skodilo.
Youtube je zaklad znanja, se strinjam, ampak najti pravo stvar, posebej ko ne ves kaj tocno isces je malo tezje.

meni je vse ravno :))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Jerry000 ::

Pa kaj smo še vedno na tej temi no -.-? Dejte se mal zresnit, flat earth...đizs. Zakaj se OP sploh pogovarjaš s takmi

xx23 ::

c3p0 ::

Debata je na koncu vedno neproduktivna, ker flatterji ignorirajo precej dejstev, oz. nimajo razlage, ali pa jim celo osnove fizike niso jasne.

Jih je pa več tipov, nekateri imajo votle planete, za druge Zemlja stalno pospešuje z 1G, zato imamo občutek gravitacije, GPS so radijski oddajniki. Za tretje smo v krogli s trdnim "nebom", na katero se le projicirajo planeti in zvezde, ki sploh ne obstajajo, razlaga je tudi, da bi zrak ušel v vesolje... Smeha polna skleda.

s1m0n ::

"da bi zrak ušel v vesolje..." no saj nekaj pa ga :)

stara mama ::

Ena je taka (ki pokriva tisteo sliko z daljnovodi zgoraj) da zemlja pač ni popolnoma ravna, ampak je okrogla ravnina (karkoli že to pomeni). Vrjetno kot neke vrste kupola.

hurikhan ::

Opažam, da je v današnjem svetu prav moderno bit neumen.

Smrekar1 ::

stara mama je izjavil:

Ena je taka (ki pokriva tisteo sliko z daljnovodi zgoraj) da zemlja pač ni popolnoma ravna, ampak je okrogla ravnina (karkoli že to pomeni). Vrjetno kot neke vrste kupola.


Ja, saj je okrogla ravnina.

Samo pride čisto naokoli in postane (približno) krogla.

mahoni ::

Jerry000 je izjavil:

Pa kaj smo še vedno na tej temi no -.-? Dejte se mal zresnit, flat earth...đizs. Zakaj se OP sploh pogovarjaš s takmi

Ker je moj prijatelj in s prijatlji se vcasih pogovarjamo. :)

Skratka tema je bila najprej okrog vere, potem smo prisli na teroriste, potem iz tega na islam in potem mi je rekel, da je tu prebral okrog gibanja planetov, da se vse vrti v vesolju, ter da je tudi prebral v koranu, da je kao Bog zemljo naredil ravno in da je nad zemljo neka kupola v trdi obliki. Do tu niti nisem vedel, da je on zagovornik ravne zemlje.

Potem sem pac povedal, da jaz v to ne verjamem in da nisem niti enkrat v zivljenju razen v osnovni soli, preden sem videl globus, pomislil, da je zemlja ravne oblike. Pac imeli smo zemeljvid in sem si mislil taksna je zemlja. :) To je bilo za zelo kratek cas.

In ja...potem sva nehala, ampak iz interesa zelim vedeti, kaj pritegne ljudi k taksnem cudnem razmisljanju oziroma verovanju. Ne vem ali je on vernik, mi je tud vseeno, ampak ne morem si dovoliti, da on meni postavlja dokaze o ravni zemlji iz nekih xyz virov, jaz pa da samo pravim, ne Zemlja je okrogla. Od tu moj interes.

Ze vidim prvo darilo za otroka - globus :)

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:


In ja...potem sva nehala, ampak iz interesa zelim vedeti, kaj pritegne ljudi k taksnem cudnem razmisljanju oziroma verovanju.


Želi biti drugačen in pametnejši od drugih, zato kontrira in se upiči na neko oslarijo, ki mu daje občutek večvrednosti.

Videno že ničkolikokrat, ploska zemlja je samo trenutno v modi. Pred tem je bila 'resnica' o 11. septembru, še pred tem 'resnica' o Kennediju in podobno. Internet je bolnike te kategorije naredil čisto nekaj normalnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

c3p0 ::

Imajo občutek, da so eni redkih, ki poznajo Resnico, ostali pa so le naivne ovčke, ki se pustijo voditi. Žal pa so ravno sami žrtve psy-opa.

mahoni ::

Smrekar1 je izjavil:


Videno že ničkolikokrat, ploska zemlja je samo trenutno v modi. Pred tem je bila 'resnica' o 11. septembru, še pred tem 'resnica' o Kennediju in podobno. Internet je bolnike te kategorije naredil čisto nekaj normalnega.

Ne vem ce je ravno v modi. Vec kot berem, bolj me preseneca, da je se toliko ljudi, ki v to resnicno verjamejo in to ze od nekdaj. Torej ni to neka nova modna muha.

Ampak ok. Imam nekaj video posnetkov. Sem sedaj pogledal, malo se tudi nasmejal, ampak bom moral veliko globlje iti, kar pa vem da bom moral ponoviti dolocene stvari iz osnovne sole.

Gravitacija, masa, razdalje, koti...

globoko grlo ::

evo, lohka zaključimo debato :)

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

ftzj ::

Mislim, da je zelo malo taksnih, ki res verjamejo v flat earth. Zarad botov, ki podpirajo taksno teorijo se marsikomu zdi, da jih ni malo. Ampak ce pogledate v realnem svetu, izven interneta in sveta botov, ne boste nasli dost taksnih ljudi, ki verjamejo v to. Ce ze, bo to bistveno manj kot na spletnem omrezju.

          ::

ftzj je izjavil:

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.


To vsekakor ima nek smisel. Če je zadeva res tako zastražena, potem mora biti tam nekaj "velikega" in pomembnega. Zaradi samega ledu ne bi prepovedovali poletov in tako srdito varovali.

showsover ::

Kakšen impakt ima to na vas, če se širijo flat-earth teorije?

Gre bolj za (možen) domino efekt podobnih teorij ali kaj drugega?

Priznam, nisem še zasledil, da bi to kdo (zares) trdil...

chort ::

          je izjavil:

ftzj je izjavil:

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.


To vsekakor ima nek smisel. Če je zadeva res tako zastražena, potem mora biti tam nekaj "velikega" in pomembnega. Zaradi samega ledu ne bi prepovedovali poletov in tako srdito varovali.


Ampak res, zakaj je tako zastraženo, ziher mora nekaj bit tam! /s

gozdar1 ::

          je izjavil:

ftzj je izjavil:

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.


To vsekakor ima nek smisel. Če je zadeva res tako zastražena, potem mora biti tam nekaj "velikega" in pomembnega. Zaradi samega ledu ne bi prepovedovali poletov in tako srdito varovali.


Kakšne fotke te vojske ki straži to luknjo. Prav tako še vedno čakam dokaze za tisto strašno vojsko, ki baje čuva anktartiko.

TheBlueOne ::

To je malo stara zadeva. Trenutno ni vec zabavnih vsebin na to temo. Ce pa jih je kdo zamudil:





mahoni ::

showsover je izjavil:

Kakšen impakt ima to na vas, če se širijo flat-earth teorije?

Gre bolj za (možen) domino efekt podobnih teorij ali kaj drugega?

Priznam, nisem še zasledil, da bi to kdo (zares) trdil...

Postalo mi je zanimivo, posebej ker imam kar nekaj vernih muslimanov in jaz sem vedno mislil, da je tam astronomija poznana in da so dobri v tem. In nikoli, ampak nikoli nisem pomislil, da recimo muslimani verjamejo v ravno zemljo. Tudi ko brskam po internetu in berem njihove citate, ni nikjer inplicitno napisano, da je Zemlja okrogla, se vec vedno se omenjajo besede o ravnini.

Mislim je pa tudi res, da se nisem z njimi nikoli na to temo pogovarjal, ampak bi bilo zanimivo jih vprasati kaj si o tem mislijo. Pa zelim razumeti psiho ljudi, ki nekaj trdijo in se tega drzijo kot pijanci plota, ceprav se jim dokaze drugace.

chort ::

gozdar1 je izjavil:

          je izjavil:

ftzj je izjavil:

Magnetna pola sploh nista točkasta, ampak imata obliko obroča. Ko prideš do tega obroča, se pravi še krepko od dejanskega pola planeta, se magnetna igla postavi navzdol. In ti misliš, da si na cilju, čeprav si še daleč od cilja! Pravijo, da je dejansko luknja zelo dobro zaščitena z vojsko in specialnimi enotami. Ena luknja je pa prekrita z ledom in tuneli ki vodijo do tja so zastraženi.


To vsekakor ima nek smisel. Če je zadeva res tako zastražena, potem mora biti tam nekaj "velikega" in pomembnega. Zaradi samega ledu ne bi prepovedovali poletov in tako srdito varovali.


Kakšne fotke te vojske ki straži to luknjo. Prav tako še vedno čakam dokaze za tisto strašno vojsko, ki baje čuva anktartiko.


Sodelavci, ki so bili lani na projektu na Antarktiki, niso poročali o nobeni vojski. Je pa tle en krajši dokument o autonomous-underwater-vehicle raziskavah, ki so jih izvajali (namenoma za starostno skupino 5-11 let ;) ).

Facebook dev ::

Konec koncev je eden izmed glavnih selling pointov ver, da obicajne naravne pojave kazejo kot bozja znamenja. Zato jim je v interesu, da so ljudje cimbolj neumni in naivni. Islam tu ni nobena razlika.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Cruz ::

dronyx je izjavil:

Torej ne drži, da z leti postajaš bolj inteligenten. Lahko da več veš, nisi pa nič bolj inteligenten.
... ali pa enostavno nisi ustvaril zadosti novih nevronskih povezav. V takšnih nalogah postaneš boljši, če jih rešuješ več, saj zahtevajo določen proces reševanja, ki je lahko nekomu na začetku tuj.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

chort ::

mahoni je izjavil:

showsover je izjavil:

Kakšen impakt ima to na vas, če se širijo flat-earth teorije?

Gre bolj za (možen) domino efekt podobnih teorij ali kaj drugega?

Priznam, nisem še zasledil, da bi to kdo (zares) trdil...

Postalo mi je zanimivo, posebej ker imam kar nekaj vernih muslimanov in jaz sem vedno mislil, da je tam astronomija poznana in da so dobri v tem. In nikoli, ampak nikoli nisem pomislil, da recimo muslimani verjamejo v ravno zemljo. Tudi ko brskam po internetu in berem njihove citate, ni nikjer inplicitno napisano, da je Zemlja okrogla, se vec vedno se omenjajo besede o ravnini.

Mislim je pa tudi res, da se nisem z njimi nikoli na to temo pogovarjal, ampak bi bilo zanimivo jih vprasati kaj si o tem mislijo. Pa zelim razumeti psiho ljudi, ki nekaj trdijo in se tega drzijo kot pijanci plota, ceprav se jim dokaze drugace.


Zanimivo, glede na to da je Islamska znanost imela precej pri dokazovanju okrogle Zemlje in oceni njene velikosti.

ftzj ::

Ce koga zanima kaj vec o teoriji votlih planetov. Na to temo je govoril tudi znanstvenik in fizik, ki ima za sabo tudi izume, patente in nagrade. Ime mu je Goran Mitić. Na youtube je kar nekaj pogovorov z njim. Tip ima taksno znanje, da ga je uzitek poslusat.

          ::

chort je izjavil:

Sodelavci, ki so bili lani na projektu na Antarktiki, niso poročali o nobeni vojski.


Saj imaš zgoraj obrazloženo, da zaradi napake v kompasu sploh niso prišli do pola, ampak so se že prej obrnili. Naslednje leto je predvidena odprava, ki bo podobne luknje iskala še na vzhodnem in zahodnem polu, saj predvidevajo da obstajajo tudi tam, le manjše so.

mahoni ::

chort je izjavil:


Zanimivo, glede na to da je Islamska znanost imela precej pri dokazovanju okrogle Zemlje in oceni njene velikosti.

Lahko recemo islamski, nemoremo pa reci za te znanstvenike, da so bili resnicno muslimani in da so ideje crpali iz Korana. Namrec, jaz ko berem ne najdem niti enega dokaza, kjer bi omenjali okroglo zemljo. Sicer nisem sel v neko globoko raziskavo in moje znanje temelji samo na google iskanju.

gozdar1 ::

Moderne ideje o ravni zemlji sploh niso tako stare, večinoma datirajo v 19. stol., da je zemlja okrogla je poznano že od antičnih časov. Danes poleg teoretikov zarot in verskih fundamentalistov te ideje širijo tudi plačani boti v službi določenih držav.

driver_x ::

Sam menim, da je teorija o ravni zemlji sproducirana z namenom pokazati, da lahko v teh časih ljudi prepričaš v karkoli, čeravno je tako butasto, kot ideja o ploščati zemlji.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nismo sami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17429432 (24243) Cruz
»

Pod zemljo je več življenja, kot smo predvidevali

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
409597 (6859) tikitoki
»

Prevrtana Zemlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5310662 (8726) gzibret

Konec sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134048 (29145) bluefish

votli planeti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18232654 (29846) Ziga Dolhar

Več podobnih tem