» »

3x3 dni novih "praznikov"

3x3 dni novih "praznikov"

Okapi ::

A tega se pa nihče ne veseli, da nam je vlada podarila 3x3 dni novih "praznikov", ki jih lahko izkoristimo, kadar nam najbolj odgovarja?

Zanimivo bo opazovati skokovit porast 3-dnevnih bolniških zadnji teden decembra, pa zadnji teden aprila...;)

In še nagradno vprašanje - koliko časa bo to trajalo, preden bodo ukinili?

Okapi ::

Škoda samo, da za nas samozaposlene to nima nobenega učinka.;((

kuall ::

O čem govoriš?

K0l1br1 ::

O treh dneh bolniške brez da bi videl zdravnika.

Horas ::

tist je pa že tk al tk blo. jaz če sem kdaj rabil sem samo po mejlu napisal v križu me je zagrablo, ali zbolel sem prosim če odprete bolniško potem čez par dni sem pa šel na kontrolo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Okapi ::

Zdravnik odgovarja, če se izkaže, da ti piše lažne bolniške. In v vsakem primeru imaš opravka z zdravnikom, če ne prej, pa potem. Sedaj ne bo treba.

kuall ::

Za nas poštene ljudi to ne naredi nobene razlike, tak da zeh. Tega se veselijo samo goljufi.

luli ::

Okapi: In kaj je v tem slabega? To imajo v tujini že dolgo časa. Res pa je, da bi zraven tega bilo potrebno zmehčati pogoje za odpuščanje.

Okapi ::

So se pa tega sigurno razveselili zasebni detektivi. Že sedaj precej zaslužijo z vohunjenjem za zaposlenimi na bolniških, sedaj pa bo tega še veliko več.

Aston_11 ::

luli je izjavil:

Res pa je, da bi zraven tega bilo potrebno zmehčati pogoje za odpuščanje.
Ni janša obljubil, da se bo lahko odpustilo tiste, ki bodo izpolnili pogoje za penzijo, kot po zujfu?

sunshine403 ::

Jaz sem zares lahko to delal ze do sedaj, pa mi niti enkrat ni prislo na misel da bi kaj takega naredil, tako da ne vem zakaj bi zame to karkoli spremenilo.

Zgodovina sprememb…

Irbis ::

luli je izjavil:

Okapi: In kaj je v tem slabega? To imajo v tujini že dolgo časa. Res pa je, da bi zraven tega bilo potrebno zmehčati pogoje za odpuščanje.

Samo se mi zdi, da v nekaterih tujih državah prvih nekaj dni bolniške tudi ne plačajo. To potem malo zmanjša željo po nepotrebni bolniški. Tako kot s.p.-ji ne gredo na bolniško za vsako malenkost.

luli ::

Meni še nihče ni plačal niti dneva bolniške, tajo da se mi to zdi zelo dobra zadeva. Samo kaj, ko je naša vlada preveč levičarska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

Invictus ::

Lahko se zgodi tudi obratno.

Greš na pregled, pa te zdravnik butne na bolniško. Če si s.p., potem tako ali tako ne smeš delati in imaš izgubo dohodka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Okapi, dej povej, komu zdravnik odgovarja, če pacientu verjame, da ga boli v križu ali pa da se slabo počuti? Vedno si lahko dobil za par dni bolniško.

Bud_Bundy ::

Vsak obrtnik bo bolj nahebal za napako, kot zdravnik.

GR2 ::

kuall je izjavil:

Za nas poštene ljudi to ne naredi nobene razlike, tak da zeh. Tega se veselijo samo goljufi.

Ne bi verjel, nekateri (ja, če gledaš okol ostale, in tudi po komentarjih tukaj, se ti morda res zdi da so vsi zdravi, pogledaš prvega sodelavca, ima probleme samo tiste klasične s prehladom kar jaz nimam če bi delal celo zimo zunaj) dejansko rabimo 9 dni na leto. Jaz bi sicer nujno rabil 9-12x 1 dan na leto.
Recimo v četrtek me je takoj zjutraj bolelo na desni strani čela, po malici se je že ornk preneslo tudi na desno oko, takoj po šihtu ob 15-ih sem šel spat in ostal v postelji do pol šestih zjutraj, spal nisem več kot eno uro skupaj, ker bolečina ni ponehala vse do zjutraj.
Naslednji dan, in to je kar običaj, se je bolečina prenesla na levo stran, ampak tokrat ni bila tako močna v očesu, tako da sem šel spat ob 19-ih, vstal pa ob 9-ih, čeprav sem imel budilko nastavljeno ob 6-ih, ampak do takrat bolečina še ni ponehala.
V takem stanju bit na šihtu minimalno do 14-ih je mukotrpno, ker še v postelji ni prijetno.
To niso navadni glavoboli kjer pomaga Lekadol, to je vseeno če ga ne vzamem. Tiste modre ledene plošče za v skrinjo tudi ne pomagajo nič, niti ne čutim hladu, razen če se dotaknem z roko. Meni ne pomaga nič razen kak dan ali 2 dopusta brez da bi me kdo kaj vprašal in ležanje v postelji vsaj nekih 16 ur.
Letos je sicer pomagala Corona kjer sem dobil vsaj nekih 5 dni dopusta več.

Sicer pa jaz vidim "trije zaporedni dnevi enkrat v koledarskem letu" in ne 3x3 dnevi, in vidim da je to samo sedaj za Corono, tako da to ni zame nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

tikitoki ::

Veliko ljudi je sposobnih ravno tolk empatije, kot kamen. Za njih si itak lenuh, ki se lažeš.

Okapi ::

GR2 je izjavil:


Sicer pa jaz vidim "trije zaporedni dnevi enkrat v koledarskem letu" in ne 3x3 dnevi, in vidim da je to samo sedaj za Corono, tako da to ni zame nič.


Takole je:
PKP5 uvaja možnost koriščenja odsotnosti z dela do 3 delovnih dni brez obiska osebnega zdravnika. Ukrep predvideva, da posameznik lahko to možnost izkoristi največ 9 dni v letu, torej trikrat v letu.


Uvedeno je sicer res zaradi korone, ampak to se zna zavleči, poleg tega je pa glavni argument, da se razbremeni družinske zdravnike, to bo pa aktualno še desetletja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francija preizkuša naročanje bolniške odsotnosti prek spleta

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
436639 (4928) T-h-o-r
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7912022 (10090) damirj79
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9917117 (12879) krneki0001
»

Odgovor komisije za bolnisko po 30-tih dneh

Oddelek: Loža
1514135 (13354) Dimnik
»

Delo med bolniško

Oddelek: Loža
348198 (6723) jusv

Več podobnih tem