» »

Debetna kartica, Visa Elektron itd.

Debetna kartica, Visa Elektron itd.

japol ::

Pri kateri banki je najcenejše (vodenje računa,provizije, itd.) imeti račun za plačevanje (PayPal, Ebay,...)? Potrebna je zamenjava intense sanpaolo.

UganiKdo ::

Če je cena edini kriteri potem N26, revlot ali kaj podobnega.

MIHAc27 ::

Definitivno N26. Sam na bankomatih ne prevečkrat dvigat (3x mesečno je zastonj)

Sindrom ::

Smem vprašati zakaj je potrebna zamenjava? Ali ne moreš samo podaljšati kartice?

Jaz sem jo pred leti tudi vzel pri tej banki, ker ni bilo treba imeti odprtega računa.
Res pa je, da mi bo kmalu potekla in se bom verjetno moral ukvarjati s podobnimi zadevami.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sindrom ()

connel ::

https://slo-tech.com/forum/t713439/p683...

Tukaj si preberi zakaj.
Začeli bodo zaračunavati precej čudne stvari.

jocoj ::

japol je izjavil:

Pri kateri banki je najcenejše (vodenje računa,provizije, itd.) imeti račun za plačevanje (PayPal, Ebay,...)? Potrebna je zamenjava intense sanpaolo.

Če si star do 29 let, Delavska hranilnica DH EYCA račun - 12 EUR na leto, ali zastonj za tiste s statusom dijaka- študenta.

Sindrom ::

connel je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t713439/p683...

Tukaj si preberi zakaj.
Začeli bodo zaračunavati precej čudne stvari.

Živjo.

Prav si imel. Sem se včeraj šel osebno pozanimati na poslovalnico v Celju, pa so lepo potrdili, da so postali pohlepni.
Želijo 20€ pri izdaji za nekomitente, mesečno vodenje računa 0,25€, pa še plačilo 1€ ob vsaki transakciji (tudi paypal).

No, bom očitno v naslednjih nekaj mescih res moral najti kaj drugega.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

bluefish ::

Če bi rad ostal pri slovenski banki, ima zaenkrat NKBM še izdajo za 10 €, brez mesečnega vodenja ipd.

krofko ::

Sindrom je izjavil:

No, bom očitno v naslednjih nekaj mescih res moral najti kaj drugega.


Zgleda, da bo treba pravočasno sporočiti, da se predloga sprememb splošnih pogojev ne sprejema (do 1.10. 2020)

Banka lahko v skladu z veljavnimi predpisi in s svojo poslovno politiko spreminja te splošne pogoje. Če Banka spreminja te splošne pogoje, mora dva meseca pred predlaganim dnevom začetka uporabe spremenjenih pogojev, posredovati Uporabniku kartice predlog sprememb splošnih pogojev. Če Uporabnik kartice do dneva pred predlaganim datumom začetka uporabe spremenjenih pogojev, Banki ne sporoči pisno, da predloga sprememb splošnih pogojev ne sprejema, se šteje, da s spremembami soglaša. Če Uporabnik kartice ne sprejme predloga sprememb splošnih pogojev, lahko brez odpovednega roka in plačila nadomestil pisno odstopi od Pogodbe za poslovanje s predplačniško kartico MOJA Activa Visa, najkasneje do dneva pred dnem začetka veljavnosti spremembe. V primeru, če Uporabnik kartice zavrne predlagane spremembe, se šteje, da je Banka odpovedala Pogodbo za poslovanje s Kartico z dvomesečnim rokom, ki teče od dneva, ko je Uporabnik kartice Banki pisno sporočil, da predloga sprememb splošnih pogojev ne sprejema.

HighBane ::

In če zavrnem spremebe banke San Paolo pomeni, da iščem novo osebno banko, ker potrebujem kartico za spletno plačevanje. Ne vem zakaj se jim zdi, da je pametno, da silijo svoje uporabnike, da plačujejo prek spleta s svojo glavno kartico / glavnim računom.

In kaj pomeni: Nadomestilo za vplačila na druge plačilne inštrumente 1€ ? Če bom npr. naložil na steam account, mobi račun... bi bodo odšteli dodatnih 1€?
2% za interne transakcije, (zame povprečno) 5% - 10% za nakazilo na druge plačilna sredstva.

Izgleda da bo potrebno iskati novo banko

svecka ::

bluefish je izjavil:

Če bi rad ostal pri slovenski banki, ima zaenkrat NKBM še izdajo za 10 €, brez mesečnega vodenja ipd.


Me skrbi, da ko bo naval uporabnikov, bodo tudi oni postali pohlepni.

bluefish ::

Zelo verjetno. Zaenkrat imajo še najugodnejšo ponudbo - ostale banke recimo zaračunavajo posamezno nakazilo na kartico ipd.

svecka ::

Revoult ali n26? Kaj je boljši nadomestek za Viso electron debetno? uporabljal sem izključno za online plačevanje.

Sindrom ::

svecka je izjavil:

Me skrbi, da ko bo naval uporabnikov, bodo tudi oni postali pohlepni.

Pa kaj jim lahko mi uporabniki na nek način zatežimo naj tega nikakor ne storijo?
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Vuli ::

HighBane je izjavil:

In če zavrnem spremebe banke San Paolo pomeni, da iščem novo osebno banko, ker potrebujem kartico za spletno plačevanje. Ne vem zakaj se jim zdi, da je pametno, da silijo svoje uporabnike, da plačujejo prek spleta s svojo glavno kartico / glavnim računom.



ne vidim problema, počnem to že 15 let. Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi se zajebaval s prepaid kartico.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bluefish ::

Sindrom je izjavil:

svecka je izjavil:

Me skrbi, da ko bo naval uporabnikov, bodo tudi oni postali pohlepni.

Pa kaj jim lahko mi uporabniki na nek način zatežimo naj tega nikakor ne storijo?
Lahko. Dovolj velika masa preneha uporabljati to storitev.

Sindrom ::

bluefish: Potem bodo pa ugotovili, da ta storitev ni več profitabilna in jo bodo popolnoma ukinili.

Sicer pa, včeraj sem bil na poslovalnici NKBM v Celju in se malo pozanimal o njihovih storitvah. Potrdili so, da imajo predplačniško Viso še vedno na voljo samo za 10€ na 4 leta in da nimajo kakšnih načrtov za podražitev te storitve v bljižnji prihodnosti. No, če bo še kdo želel vzeti takšno kartico za menoj, bom samo omenil, da naj vzame predplačniško Viso. Na voljo imajo namreč tri vrste Vise. Prva je kreditna, druga je debetna, ki je mišljena za komitente in je vezana na vaš bančni račun pri NKBM. Tretja pa je predplačniška Visa in ta je mišljena za nekomitente in se polne preko nakazil iz druge banke.

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

japol ::

Ok, se pravi NKBM ima še tako. Tudi SaoPaolo je imel 10€/4leta in to je to. Z decembrom 2020 pa bo drugače. Kaj pa tole?: https://www.abanka.si/kartice
Ima kdo urejeno, je to brez provizij itd.?

sgdjkdlsugi4 ::

japol je izjavil:

Ok, se pravi NKBM ima še tako. Tudi SaoPaolo je imel 10€/4leta in to je to. Z decembrom 2020 pa bo drugače. Kaj pa tole?: https://www.abanka.si/kartice
Ima kdo urejeno, je to brez provizij itd.?

Abanko je kupila NKBM in bodo vsi računi preseljeni na tiste od NKBM do polovice decembra 2020. Sam sem imel Aračun Elektronski s prepaid Viso, račun sem potem uporabljal kot primarni, ker nevem kaj bi pridobil z "normalnim" TRR z Maestro kartico.

NKBM drugače pri standard TRR izda debetno Viso, ki jo je mogoče uporabljati za spletne nakupe in jo ne rabiš plačat. Plačaš pa kreditno Mastercard.

fikus_ ::

NKBM je imela še virtualno Viso za 6€/4leta. Preveri če jo se imajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19844492 (20102) harvey
»

Abanka ali Inteso Sanpaolo?

Oddelek: Loža
426596 (2765) kriko1
»

Paypal,Visa Electron

Oddelek: Loža
10656 (427) fikus_
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109213 (37134) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106837 (33884) PINki

Več podobnih tem