» »

Kateri ISP (ponudnik internetnih storitev) je po vašem mnenju trenutno najboljši?

Kateri ISP (ponudnik internetnih storitev) je po vašem mnenju trenutno najboljši?

Beletov ::

Pozdravljeni, zanima me kateri ISP (ponudnik internetnih storitev) je po vašem mnenju trenutno najboljši in zakaj. Prosim, da delite svoja mnenja ter izkušnje. Hvala in lep pozdrav, Beletov.

Maticc011 ::

Telemach

Ne gledam tv, trenutno imam net full paket na optiki. V zadnjih 5* letih ko sem pri telemachu mi je interneta verjetno zmanjkalo 5x medtem ko sem ga uporabljal. Skratka nobenega drugega problema do sedaj in morem rečt da sem zadovoljen z njimi.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Gledaš samo striktno dosegljivost interneta?

Vsi ki imajo lastno optično omrežje FTTH. Torej pri nas samo Telekom (ne povsod) in pa T-2.
Vsi ostali dostopi, razni Gpon ipd so na drugem mestu.
Tretje VDSL in pa Coax. Tukaj je bolj odvisno od mikrolokacije. Lahko si sosed centrale in boš imel 100% uptime, lahko pa stalne probleme.

shadeX ::

Pozdravljeni, zanima me kateri ISP (ponudnik internetnih storitev) je po vašem mnenju trenutno najboljši in zakaj.


A1. Ker nisem imel z njim nikoli problemov.

Beletov ::

Moje znanje glede omrežij je slabo, zanima me kaj je razlika med optiko in FTTH, saj A1 tudi ponuja Internet preko paketa A1 Fix net in navaja dve hitrosti : do 100/20 Mb/s (optika); do 20/1 Mb/s (xDSL). K naši hiši pa bodo šele zdaj začeli povezovati optiko, zato s tem nimam izkušenj.

profii ::

FTTH je ena "vrsta" optike.
Fiber to the x @ Wikipedia

Gpon je tudi optika.
Passive optical network @ Wikipedia

FTTH pomeni da imaš Fiber To The Home, torej neprekenijena povezava med operaterjem in tvojim modemom. Bolje od tega ne gre.

Če ti A1 nudi optiko jo oni zakupijo (ali najamejo) pri telekomu (nacionalni ponudnik) in "prodajo" tebi. Njihova storitev ne more biti boljega od nacjonalnega ponudnika (lastnika mreže), lahko je samo ekvivalentna. Lahko, da ti nikoli ne prekine, ampak v tem primeru ti tudi pri telekomu nebi, ker je ipak njihova optika.

strom_15 ::

profii je izjavil:

FTTH je ena "vrsta" optike.
Fiber to the x @ Wikipedia

Gpon je tudi optika.
Passive optical network @ Wikipedia

FTTH pomeni da imaš Fiber To The Home, torej neprekenijena povezava med operaterjem in tvojim modemom. Bolje od tega ne gre.

Če ti A1 nudi optiko jo oni zakupijo (ali najamejo) pri telekomu (nacionalni ponudnik) in "prodajo" tebi. Njihova storitev ne more biti boljega od nacjonalnega ponudnika (lastnika mreže), lahko je samo ekvivalentna. Lahko, da ti nikoli ne prekine, ampak v tem primeru ti tudi pri telekomu nebi, ker je ipak njihova optika.


Dokler ti vse dela kakor mora, razlike za uporabnika ni. Sam imam GPON telemach optiko in vedno dosegam 200/170 mbps (naročeno pa imam 200/150 mbps) in ping je 0-1 ms. Tako, da mene kot uporabnika ne zanima ali je FTTH ali GPON, dokler dobim hitrost, ki mi jo obljubljajo in za katero plačujem.

XS!D3 ::

Spet primerjate jabolka in hruške. FTTH samo pomeni, da imaš fiber do doma (za razliko od FTTN recimo kjer je fiber do nodea potem pa last mile coax, baker, ...). In za FTTH se uporablja tako P2P Ethernet (danes vedno bolj redko) kot GPON (praktično vse kar se na novo gradi ne glede na podnika).

V našem koncu imam sicer srečo, da imamo P2P Ethernet FTTH tako od Telemacha, Telekoma kot T-2. Kar se pa kvalitete ISPjev tiče je pomembno še precej več kot last mile tehhnologija dostopa. Zaenkrat sem s Telemachom zadovljen tako prej na coaxu kot zadnjih par let na optiki, vedno dosegal obljubljene hitrosti, tudi poveze v tujino BP in v 20 letih vse skupaj par izpadov.

Z A1 fiksnimi storitvami nimam praktičnih izkušenj ampak kolikor berem v sosednji temi je recimo neuporaben Netflix v peak timeu klasika in nič ne zgleda da bi se kaj premikalo glede reševanju, kar je meni osebno deal breaker. Tukaj ti gigabiti do prvega hopa pomagajo bore malo, če povezave naprej niso porihtane.

mzakelj ::

T-2 . 1000/100 BRO in dela b.p že dve leti. Prej na parici isto. Na drugi lokaciji isto 4x tv ampak na parici in tudi brez problemov. Ne pogledam drugega pa tud če je 10€ cenej na mesec...

Taip4n ::

T-2, 500/100 + HBO deluje b.p. Še vedno kadar sem preverjal cene konkurence je bilo povsod dražje.

sgdjkdlsugi4 ::

Butasta primerjava, ker ne zivimo vsi na enem naslovu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425127 (2158) grimth
»

A1 GPON FTTH, modem, mere?

Oddelek: Omrežja in internet
232747 (2092) XS!D3
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30660083 (26142) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621825 (16250) korenje3
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120136 (18472) MacGyver141

Več podobnih tem