» »

Trgovanje s tujim kapitalom in davek

Trgovanje s tujim kapitalom in davek

matfx ::

Pozdravljeni in vso spostovanje vsem clanom foruma.

Sem popolnoma nov na forumu, sicer sem ze iskal, ce je kaj napisanega na to tematiko, a zal nisem nasel.

Se opravicujem, ce sem morda temo spregledal.

Pred kratkim sem se prijavil na ftmo challenge. Torej, ce challenge uspesno naredim, mi bodo dali svoj kapital s katerim lahko trgujem.

Seveda, 70% profita bo mojega in 30% profita je njihovega. Imajo seveda svoja pravila trgovanja, ki se jih moras striktno drzati, ce ne ukinejo trgovalni racun.

Skratka, sedaj bi postavil vprasanje, ki me zanima.

Je morda tukaj kdo, ki ze trguje s tujim kapitalom (namrec obstaja kar nekaj podjetij, ki to opcijo ponujajo uspesnim trgovalcem)? Mi lahko prosim podelite vase izkusnje, kako je z davki? Jaz trgujem samo na forexu(torej z valutami), nobenih cfdjev, surovin, delnic ipd. Kakor vem, profit na forexu ni obdavcen. A zadeva se zaplete, ker ne trgujem s svojim denarjem, ampak s tujim denarjem. Ob koncu meseca, ko ustvarim profit, moram izstaviti racun v velikosti mojega profita.

Torej, najbolj me zanima, kako je z davki? Morda kdo ve?

edi123 ::

Mene bi tudi zanimalo, če ima kdo odgovor na to?

Mato989 ::

Po moji skromni logiki bi odprl s.p. in to vodil kot prihodek iz storitve nudenja tvojega znanja... enako kot IT programira za naročnika, ti pač za naročnika mečeš levo desno finance...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RoccoC ::

Kot je prvi napisal, je dejansko najeta delovna sila, ki ob koncu meseca izstavi račun za svoje delo (znesek je pač odvisen od uspešnosti dela). Potem si seveda zavezanec za davek, kakšen pa, je pa odvisno od tvojega statusa in pogodbe: delaš preko podjemne pogodbe, s.p.-ja, firme...

edi123 ::

Mato989 je izjavil:

Po moji skromni logiki bi odprl s.p. in to vodil kot prihodek iz storitve nudenja tvojega znanja... enako kot IT programira za naročnika, ti pač za naročnika mečeš levo desno finance...

Se pravi 22% davka?

RoccoC ::

LOL

edi123 ::

RoccoC je izjavil:

LOL

? Nimamo vsi firme in ne živimo s tem vsak dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

tikitoki ::

Resno ti dajo na razpolago kapitak in ti obdrzis 70% dobicka? Sounds too good to be true.

RoccoC ::

@edi Ok sorry, ne vem od kje si 22% potegnil, verjetno DDV sicer ampak kot takšno napišeš verjetno nisi davčni zavezanec. Davek je odvisen od tvojega statusa in pogodbe (avtorska, podjemna, s.p., d.o.o....)

edi123 ::

tikitoki je izjavil:

Resno ti dajo na razpolago kapitak in ti obdrzis 70% dobicka? Sounds too good to be true.

ja resno.

no sem si pogooglal malo, da ne mlatim prazne slame https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...

tikitoki ::

???? Kaj ima to z OPjevo trditvijo?

jakan123 ::

tikitoki je izjavil:

Resno ti dajo na razpolago kapitak in ti obdrzis 70% dobicka? Sounds too good to be true.


Jp. Preveri na ftmo.com
Jaz ze nekaj mesecev trgujem z njimi. Sem dal kar na s.p.

showsover ::

Takšni mojstri ste vi to, da še sp odprete, ker delate plus na forexu? Fino.
Jaz bi verjetno že v prvi minuti vse zaružil.

tikitoki ::

Moras prvo vplacat 155 USD, da lahko probas.

jakan123 ::

Ali vec. Odvisno za kaksen racun se prijavis.

edi123 ::

jakan123 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Resno ti dajo na razpolago kapitak in ti obdrzis 70% dobicka? Sounds too good to be true.


Jp. Preveri na ftmo.com
Jaz ze nekaj mesecev trgujem z njimi. Sem dal kar na s.p.

Lahko malo razložiš kako poteka to zaradi davkarije? Si jim sam pisal kaj glede tega al si kar preprosto dal na s.p?

jakan123 ::

Tvoj del profita ti nakažejo glede na izstavljen račun, tako da neke znanosti ni tukaj. Tako, kot je Mato rekel.

edi123 ::

jakan123 je izjavil:

Tvoj del profita ti nakažejo glede na izstavljen račun, tako da neke znanosti ni tukaj. Tako, kot je Mato rekel.

Kaj pa ce bi si nakazoval na Skrill? Ali pa ce nimas s.p-ja in bi si nakazoval na racun kar?

Mato989 ::

edi123 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Tvoj del profita ti nakažejo glede na izstavljen račun, tako da neke znanosti ni tukaj. Tako, kot je Mato rekel.

Kaj pa ce bi si nakazoval na Skrill? Ali pa ce nimas s.p-ja in bi si nakazoval na racun kar?


Utaja davka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

edi123 ::

Mato989 je izjavil:

edi123 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Tvoj del profita ti nakažejo glede na izstavljen račun, tako da neke znanosti ni tukaj. Tako, kot je Mato rekel.

Kaj pa ce bi si nakazoval na Skrill? Ali pa ce nimas s.p-ja in bi si nakazoval na racun kar?


Utaja davka

Kaj pa če bi par mesecev si nakazoval na TRR pa potem odprl s.p ali d.o.o? Pa za nazaj povrneš?

Mato989 ::

edi123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

edi123 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Tvoj del profita ti nakažejo glede na izstavljen račun, tako da neke znanosti ni tukaj. Tako, kot je Mato rekel.

Kaj pa ce bi si nakazoval na Skrill? Ali pa ce nimas s.p-ja in bi si nakazoval na racun kar?


Utaja davka

Kaj pa če bi par mesecev si nakazoval na TRR pa potem odprl s.p ali d.o.o? Pa za nazaj povrneš?


Zakaj pa ne nabiraš par mesecev pol pa zahtevaš izplačilo? ČE ŽE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

S.p. ni problem odpret, niti d.o.o.
Če kdo misli resno kaj s tem, zs.

edi123 ::

showsover je izjavil:

S.p. ni problem odpret, niti d.o.o.
Če kdo misli resno kaj s tem, zs.

Resno glede ftmo? Ali resno glede odpiranja s.p. alu d.o.o.?

Invictus ::

edi123 je izjavil:


Kaj pa če bi par mesecev si nakazoval na TRR pa potem odprl s.p ali d.o.o? Pa za nazaj povrneš?

Lahko narediš samoprijavo, ampak plačaš davek po dohodninski lestvici.

Normiran s.p. je pač najboljša zadeva. Dovolj poceni, da se ne splača goljufat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

edi123 ::

Invictus je izjavil:

edi123 je izjavil:


Kaj pa če bi par mesecev si nakazoval na TRR pa potem odprl s.p ali d.o.o? Pa za nazaj povrneš?

Lahko narediš samoprijavo, ampak plačaš davek po dohodninski lestvici.

Normiran s.p. je pač najboljša zadeva. Dovolj poceni, da se ne splača goljufat.

Kaj pa če bi imel nakazil za več 10.000€ na leto? 100k+ itd? Ne govorim da bi imel, toliko da se pogovarjamo.

jakan123 ::

Odpres s.p. pa imas mir.

edi123 ::

Kaj pa pol dohodnina glede na to lestvico? https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...

nad 50k je 50% ?

Invictus ::

Mešaš navadni s.p., d.o.o in normiran s.p.

Najprej si razčisti pojme, potem pa zasluži denar. Nato ti bomo pomagali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Po mojem želi biti normiran sp in atipičen ddv zavezanec, menda je najet s strani FMTO na osnovi tistih njihovih challengov in zaračuna provizijo 70% na dobiček. To mi delujejo kot neke posebne pogodbe, najboljše je dobiti kvalificiran odgovor od kakšnega računovodje ali podobnega, ali?

edi123 ::

Kaj pa bi si sploh lahko štel kot odhodke? Saj jih praktično nimas, če delaš vse od doma za računalnikom.

showsover ::

Op, upam, da nisem pretirano zoprn, o kakšnih letnih zaslužkih se pogovarjate tukaj, pa ni treba biti izredno optimističen, saj se ne poznamo. Torej, do (inkluzivno, ok ok) 5, 10, 50, 100k€, več?

jakan123 ::

Odvisno od posameznika.Za opravljen challenge moraš narediti 10% profita v 30 dneh. Torej pri 100k računu, lahko računaš na preko 100k letno. Najbolje pa vidiš kaj lahko pričakuješ od tvojih dosedanjih rezultatov. Če vzameš challenge, potem si konstanten v trgovanju. Če nisi, je nakup challenga itak bedarija.
Lahko pa opraviš tudi več challengov in ti vse združijo v en račun, do 300k.

showsover ::

Aja, to pa je že v redu reč, kaj pa uporabljate? Poznam ene ljudi, ki razvijajo indikatorje, screenerje, experte itd. za MT5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jakan123 ::

tehnično analizo

showsover ::

Ja, to je bolj koncept, ni? Kakšen software, da opravljate TA? Pa FA verjetno tudi kaj spremljate?

jakan123 ::

https://www.investopedia.com/terms/t/te...

Charting software: tradingview in seveda Metatrader

edi123 ::

@lukao kaj si pišeš za stroške glede dobičkov od ftmo?

liberluminus ::

@matfx Sem trenutno na podobnem kot ti. Prvi challenge mi sicer ni uspel, bo pa naslednji... Pravi odgovor na tvoje vprašanje bo verjetno tak, kot je napisal že Mato989, potem pa je samo za pregledat, kateri sp najbolj ustreza tvojim številkam. MORDA bi se dalo pred davčno zagovarjat, da je to samo menjava valut (kar menda ni obdavčeno) in kar jim lahko dokažeš z zgodovino trejdanja. Ampak ne poznam računovodje, ki bi se spoznal/a na tak primer. Ko boš imel pa resen denar, pa lahko tudi pobrskaš po državah, kjer imajo bolj ugodne davčne ponudbe ;)

Drugače pa gl. Lahko se tudi povežemo in skupaj kaj naredimo...

jakan123 ::

Ni obdavčeno, če trguješ s svojim kapitalom in zase... Sem imel kar nekaj debat na to temo s fursom. Jaz sem odprl normiran s.p., za naprej moram pa dobiti računovodjo ali nekoga, ki bi mi malo svetoval, ker sem prekoračil 100k. Mogoče bi moral začeti razmišljati o kakem offshore-u :)

liberluminus ::

Aja, ampak z njimi narediš pogodbo, kar pa se potem šteje kot delo za njih, ne... Ja dobr, bo pa normiranc začasno, pol pa itak gremo ven iz te Janševine :P

Drgač pa lepa. Gl.

jakan123 ::

Ja, pogodbo imaš z njimi. Če nimaš s.p. ali kake druge oblike, FURS gleda na to pogodbo kot podjemno, zato je s.p. še najboljša izbira.

21vs7 ::

jakan123 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Resno ti dajo na razpolago kapitak in ti obdrzis 70% dobicka? Sounds too good to be true.


Jp. Preveri na ftmo.com
Jaz ze nekaj mesecev trgujem z njimi. Sem dal kar na s.p.


Si prišel mogoče do problema ko izstavljaš račune FTMO ? Ker cca 50k lahko izstaviš računov v EU, nato moraš dodajat/odvajat davek...atipični davčni zavezanec.

Sam razmišljam podobno...vse na s.p
Davke za normiranca poznam, koliko je pa zgornja meja; vem da je blo včasih cca 300k v dveh letih al neki, sedaj menda 150k, ne vem.

Kakorkoli...glede FTMO...je kdo imel izkušnjo kako live account spraviš iz ACC natural person na Enterpreneur...v smislu, da jim lahko pošiljaš račune+DDV?

Kako je tebi tole šlo skos, bp?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 21vs7 ()

LLPMR ::

Glede na to, da odgovarjaš na post iz 2020 - takrat mislim,da se je uporabljal Deel. Torej iz FTMO na Deel kot personal, potem iz Deela na S.P račun kot enterprise. Po sceni z MFF je večina ukinila Deel oz. je Deel ukinil njih, FTMO mislim, da že prej.

kriptobog ::

Ko sem jaz delal s FTMOjem jim je bilo vseeno ali pošljem racun ali ne. Ko sem jih spraseval so rekli, da tudi ce posljem to njim nic ne omeni. Oni so takrat izdali svoj invoice za payout in je bilo to to. Jaz sem pa izdal racun, da sem bil krit pri nas. Normiran sp, atipicni zavezanec, ker gre za poslovanje z podjetjem iz druge EU clanice.

Pa ena opomba na en starejsi komentar zgoraj. Davka na forex res ni, ce trgujes spot forex, ampak vecina brokerjev operira s cfd accounti in to je obdavceno!

21vs7 ::

kriptobog je izjavil:

Ko sem jaz delal s FTMOjem jim je bilo vseeno ali pošljem racun ali ne. Ko sem jih spraseval so rekli, da tudi ce posljem to njim nic ne omeni. Oni so takrat izdali svoj invoice za payout in je bilo to to. Jaz sem pa izdal racun, da sem bil krit pri nas. Normiran sp, atipicni zavezanec, ker gre za poslovanje z podjetjem iz druge EU clanice.

Pa ena opomba na en starejsi komentar zgoraj. Davka na forex res ni, ce trgujes spot forex, ampak vecina brokerjev operira s cfd accounti in to je obdavceno!


Hvala. Eno dodatno vprašanje...izdal si račun z DDV. Potem si dobil plačano še DDV poleg recimo svojega deleža dobička?
Kot drugo...pri FTMO je več vrst accountov...natural person in enterpreneur. Ko podpišeš pogodbo najprej recimo kot Natural person, si naknadno potem uredil da so live accounti na ime.priimek s.p ali kako? Da si se deklariral da si od takrat naprej Enterpreneur?

Da, CFD vse davek...je pa res, da če pokneš gor robota, da ti zapira po 0,5% vse trejde, si znižaš davek na efektivno cca 5-10% samo...if you know what i mean.

kriptobog ::

Brez ddv. obrnjena davčna obveznost. Takrat še ni bilo teh accountv. Imel si osebnega, lahko si se pa dogovoril za pogodbo na firmo. Jaz sem imel osebnega.

21vs7 ::

face FTMO...uredili, da izdaš račun kar v EUR (kljub USD accountu) za boljše poslovanje. čist btw.
Pa mogoče še tole če komu pomaga:
FTMO ima dejansko več oblik sodelovanja ja, in smo že uredili glede tega. Fokus je bil edino na tem, če ti ostanejo live accounti - ko spremeniš iz natural na enterpreneur. In ti ostanejo...reset na inital balance...potem pa mirno na s.p.

nr93 ::

oj upam, da je še kdo tukaj :) za vse, ki imaste opravljene challenge in si redno izplacujeste profite ali se vedno uporabljaste normiran s.p. in je torej to optimalna resitev?
Trenutno imam 2 opravljena challenga. Eden je pri CFD firmi pri kateri trejdam Forex, na drugi pa trgujem Futures (NQ in ES) (https://www.topstep.com).
Na pendingu imam zdaj nekaj par tisočakov za izplačati pa me zanima torej vaše mnjenje. Pod katero dejavnost imaste odprt normiran s.p. in kaj napišeste na račun kot opis storitve?

Hvala, lp :)

LLPMR ::

Pazi topstep ne posluje s Slovenijo.

https://intercom.help/topstep-llc/en/ar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex davek slovenija

Oddelek: Loža
397882 (1083) forexbog
»

Koliko ostane najemodajalcu?

Oddelek: Loža
374654 (2980) Invictus
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619303 (16840) wind

Več podobnih tem