» »

Uporabno dovoljenje za hiso

Uporabno dovoljenje za hiso

1
2
»

Vanich ::

billy je izjavil:

Kako pa se ve, kaj je "parkirišče za avto"?


Narisano & predpisano v načrtu umestitve hiše. :D Tudi predpisana minimalna površina parkirišča: pri meni morata biti 2 avtomobila zmožna obrniti pred bajto in se normalno priključiti na cesto. (pomeni: da ne pelje ne rikverc na cesto) ;((

Utk je izjavil:

In to zdaj ko gremo na elektriko...


To pa je ironično, kajne? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

billy ::

Kaj se norca delajo, s tem obračališčem? Ali imaš tako jebeno lokacijo, da pač zahtevajo da to urediš?

Vanich ::

billy je izjavil:

Kaj se norca delajo, s tem obračališčem? Ali imaš tako jebeno lokacijo, da pač zahtevajo da to urediš?


Novi zakon. A ni to fino?

skyline ::

Vanich je izjavil:

billy je izjavil:

Kako pa se ve, kaj je "parkirišče za avto"?


Narisano & predpisano v načrtu umestitve hiše. :D Tudi predpisana minimalna površina parkirišča: pri meni morata biti 2 avtomobila zmožna obrniti pred bajto in se normalno priključiti na cesto. (pomeni: da ne pelje ne rikverc na cesto) ;((

Utk je izjavil:

In to zdaj ko gremo na elektriko...


To pa je ironično, kajne? ;((


Pravilno. Ogromno je mini dvorišč, kjer folk rikverc rine na glavno cesto. In avtomatskih dvoriščnih vrat, kjer morajo z avtom čakati na cesti preden lahko zapeljejo not.

Utk ::

Pravilno, če je to zapisano tudi v gradbenem dovoljenju.
Lovilec olja je pa neumnost.

Vanich ::

skyline je izjavil:

Vanich je izjavil:

billy je izjavil:

Kako pa se ve, kaj je "parkirišče za avto"?


Narisano & predpisano v načrtu umestitve hiše. :D Tudi predpisana minimalna površina parkirišča: pri meni morata biti 2 avtomobila zmožna obrniti pred bajto in se normalno priključiti na cesto. (pomeni: da ne pelje ne rikverc na cesto) ;((

Utk je izjavil:

In to zdaj ko gremo na elektriko...


To pa je ironično, kajne? ;((


Pravilno. Ogromno je mini dvorišč, kjer folk rikverc rine na glavno cesto. In avtomatskih dvoriščnih vrat, kjer morajo z avtom čakati na cesti preden lahko zapeljejo not.


Moja "cesta" je kolesarska steza.

Utk je izjavil:

Pravilno, če je to zapisano tudi v gradbenem dovoljenju.
Lovilec olja je pa neumnost.


Da se nekaj zimprovizirati v domači izdelavi, če ti nadzornik gradnje ne komplicira - drugače boš pa moral kupiti certificiran lovilec olj, po vseh standardih in za 800.-€ minimum. Da kopanja, cevi in vgradnje sploh ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Kvatebrigic ::

Ni bedak, če take zahteve posatvlja UE.

Drugače ja, z obveznostjo uporabnega dovoljenja kot pogoj za pridobitev hišne številke smo res postali birokratska velesila.
Pa niti nebi bil to tak problem, če bi bilo le nekje točno določeno kaj vse mora zadeva vsebovat, česa ne, kaj je treba oddat. Ker na upravnih enotah se vtikajo v take malenkosti da ne moreš verjeti! Od tega da morajo biti certifikati materialov obvezno v slovenščini, pa da hiša rabi izkaz požarne varnosti pa potem ta ni narejen čisto v skladu s pravilniki, pa izkaz zaščite proti hrupu, pa vpliv na okolje... The list goes on to infinity. Govorimo za enostanovanjsko hišo, narejeno po vseh najnovejših trendih! Da ne omenjam da se oni niti približno ne držijo rokov za izdajo dokumentov, tebi bodo pa za en zamujen dan zavrgli cel postopek.
Res, ko si enkrat v tem, te prime da bi nekomu poslal metek.

In zdaj v časih ko si največji prekrškar če se ne nahajaš v svoji občini, kaj šele regiji, na svoji novi hiši pa ne moreš dobiti hišne številke, kamor bi se lahko prijavil, to postane res velik glavobol.
Ja, saj načeloma lahko živiš brez HŠ, elektrijo ti priklopijo brez večjih težav, dovolje je številka parcele, enako vodo. Tudi za smeti se da marsikaj dogovorit. Samo ko je pa treba vpisati otroka v vrtec, se pa začne mora. Pri točkovanju za vpis ti največ prinese ravno stalno prebivališče...

Očitno bo prišel čas, ko se bo trgovalo za podpis najbližjega soseda, da se lahko cela familija prijavi na njihov naslov.

Vanich ::

hehehe - pri meni so zahtevali še študijo osenčenja & osončenja - koliko imaš sonca in koliko sence mečlješ sosedu na parcelo, pa če bo zaradi tega treba prehrani dodajati D vitamin. Res, ne zajebavam se.

billy ::

Saj to je že nekaj časa in ne na novo - afaik.

S tem se strinjam, ker kaj je hujšega, kot da si postaviš nekje bajto, lepo urediš južno stran terase, da uživaš v sončku, potem pa pride sosed in si postavi "blok".

Obračališče je pa huda cvetka.

Vanich ::

billy je izjavil:

Saj to je že nekaj časa in ne na novo - afaik.

S tem se strinjam, ker kaj je hujšega, kot da si postaviš nekje bajto, lepo urediš južno stran terase, da uživaš v sončku, potem pa pride sosed in si postavi "blok".

Obračališče je pa huda cvetka.


Zato imaš pa občinske odloke o minimalni razdalji in pa če je sosed tudi še podpisal, da se lahko gradi hiša, nima osenčenje nobene veze več. Zahtevajo ga pa še vseeno.

Invictus ::

Vanich je izjavil:

hehehe - pri meni so zahtevali še študijo osenčenja & osončenja - koliko imaš sonca in koliko sence mečlješ sosedu na parcelo, pa če bo zaradi tega treba prehrani dodajati D vitamin. Res, ne zajebavam se.

To je stara fora, kolega začel zidati 5 let kasneje, ko se je pritožil sosed na njegovo gradbeno dovoljenje, pa sploh tam ni živel...

Vanich je izjavil:


Zato imaš pa občinske odloke o minimalni razdalji in pa če je sosed tudi še podpisal, da se lahko gradi hiša, nima osenčenje nobene veze več. Zahtevajo ga pa še vseeno.

Če je bajta umeščena v prostor, kjer upošteva občinske geberite, sploh ne rabiš podpisa soseda...

To rabiš samo, če tega ne upošteva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanich ::

Invictus je izjavil:

Vanich je izjavil:

hehehe - pri meni so zahtevali še študijo osenčenja & osončenja - koliko imaš sonca in koliko sence mečlješ sosedu na parcelo, pa če bo zaradi tega treba prehrani dodajati D vitamin. Res, ne zajebavam se.

To je stara fora, kolega začel zidati 5 let kasneje, ko se je pritožil sosed na njegovo gradbeno dovoljenje, pa sploh tam ni živel...

Vanich je izjavil:


Zato imaš pa občinske odloke o minimalni razdalji in pa če je sosed tudi še podpisal, da se lahko gradi hiša, nima osenčenje nobene veze več. Zahtevajo ga pa še vseeno.

Če je bajta umeščena v prostor, kjer upošteva občinske geberite, sploh ne rabiš podpisa soseda...

To rabiš samo, če tega ne upošteva.


Drži. Če pa sosed podpiše, recimo, manj kot minimalna razdalja, potem bi pa moralo tudi osenčenje odpasti. Ampak - ne.

Invictus ::

A potem UE spodbija podpis soseda :)).

Ja, projektantski biro mora pač zakasirati študijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanich ::

Invictus je izjavil:

A potem UE spodbija podpis soseda :)).

Ja, projektantski biro mora pač zakasirati študijo...


Cca 800.-€ je študija osenčenja. Fensi, a?

Invictus ::

Za 4 ure dela in mogoče obisk terena res...

Sicer bi pa to moral narediti že projektant z umestitvijo v prostor.

Sam ker uporabniki ne vedo vsega, se potem za vsako dodatno stvar nateguje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šimpanz ::

Meni so za priklop na vodo zahtevali kanalete za vodo in ponikovalnico na meji z cesto, da se voda ne bi zlivala na javno cesto. Hecno je da živim na ulici kjer je vsaj 20 hiš in nobena nima kanalet na meji z cesto.

Vanich ::

Šimpanz je izjavil:

Meni so za priklop na vodo zahtevali kanalete za vodo in ponikovalnico na meji z cesto, da se voda ne bi zlivala na javno cesto. Hecno je da živim na ulici kjer je vsaj 20 hiš in nobena nima kanalet na meji z cesto.


Ja, ponikovalnica je pa sploh special. Zahteva se ena izmed tistih plastičnih sestavljivih modelov, pristop z inspekcijsko kamero, kontrolni jaški, itd..., nimaš šans, da bi zakopal navadno betonsko cev z luknjami.

billy ::

Baje bo z novim zakonom ceneje pridobiti upravno dovoljenje za fizične osebe - se verjetno splača s tem počakati.

svecka ::

Jaz sem že rekel javno in bom ponovil enako, volil bom tistega, ki bo te birokratske kretenizme umaknil ob gradnji/obnovi hiše. Pa četudi bo tisti ki ga bom volil sam Hitler. Kakor so z temi gradbenimi birokracijami zakompliciral pa res ne moreš verjet.

Degofx ::

briši

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Degofx ()

edi123 ::

Mene pa zanima če je kdo pred kratkim pridobival uporabno dovoljenje za novogradnjo koliko je plačal za vse skupaj?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključitev na električno omrežje

Oddelek: Loža
353063 (1389) velikBrokoli
»

Gradbeno dovoljenje brez projektne dokumentacije

Oddelek: Loža
111464 (1021) beweiss
»

Večje povpraševanje po vikendih

Oddelek: Loža
394448 (2513) josipdare
»

Gradnja med finančno krizo

Oddelek: Loža
395119 (3490) nejcek74
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210669 (7830) Pika na i

Več podobnih tem