» »

NIJZ posilja obvestila

NIJZ posilja obvestila

«
1
2 3

Ashrack ::

Pozdravljeni.

Zanima me kje NIJZ dobi pravico poslati SMS na telefonske stevilke? Kakor razumem je telefonska stevilka stvar med osebo ter operaterjem in ne med drzavo in osebo.

lp
....
  • spremenilo: Ashrack ()

vostok_1 ::

Kaj pa so poslali?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Baja ::

težijo z aplikacijo.

vostok_1 ::

??
Kaj pa?

Mislim, jaz sem dobil od MZ RS, ne pa od NIJZ.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DePalmo ::

Verjetno pod istimi pogoji kot Aragon raziskovanje in načrtovanje d.o.o. So me klicali par dni nazaj da delajo raziskavo o obolenju srčnega ožilja in če imam čas. Seveda ga nisem imel ...

Mi je pa zanimivo da odkar je tale covid, so podjetja pozabila na GDPR in jih veliko krši zakon.

Smurf ::

Ashrack je izjavil:

Kakor razumem je telefonska stevilka stvar med osebo ter operaterjem in ne med drzavo in osebo.

Razumes narobe.

Konlov ::

Kako naj jim človek verjame!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

tone31 ::

pri nas ko telefonsko v zdravstvenem domu das sestri jo das zato da te kontaktira in ker potem oni narocajo testiranja in klicarijo okoli se te stevilke da naprej za potrebe teh kontaktiranj stikov z drugimi da jih se opozori in testira

Konlov ::

Ali kateri od operaterjev ni sheral naših telefonskih številk NIJZ-ju?

bastadu ::

Kje se odjavim od tega spemanja?

zasekaroza ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj pa so poslali?

Spoštovani!
Pomagajte zajeziti širjenje novega koronavirusa in si čim prej naložite aplikacijo #OstaniZdrav. Aplikacija je pomembna za vašo obveščenost o tveganju okužbe. Pomaga vam preprečiti, da bi z virusom nevede okužili svoje najbližje in lahko tudi najbolj ranljive.
Aplikacija Android: https://bit.ly/2Q0mWzE
Aplikacija iPhone: https://apple.co/2YPyeLZ
Skupaj zmoremo.
NIJZ

Konlov ::

Tudi Telekom je dal številke in podatke naročnikov NIJZ, torej prejel SMS...

misek ::

starfotr ::

Spet isto sranje, kot nekaj mesecev nazaj, ko so poslali sms na vse stevilke glede korone.

Za to imamo medije in po potrebi cell broadcast. Vendar kreteni še kar rinejo v sms in mislijo, da bodo s tem naredili kaj dobrega. Samo slabo voljo delajo in bedarije. Neumneži.

user-pass ::

Zanimivo, koliko zivcev pozre en SMS nekaterim ljudem. Ce racunas, da preberes SMS v 10 sekundah, ali pa tridesetih, ce beres resnicno pocasi, potem pa se se cel dan okoli pritozujes in odpres se novo temo na forumu?!
Zbrises ga v eni sekundi, ce je to problem. Meni osebno vzamejo veliko vec casa razna obvestila na spletnih straneh cez pol strani, kjer moras iti v nastavitve, odkljukati osnovne cookije in potrditi - in tako dvajsetkrat na dan ali vec.

Konlov ::

Kje si prebral, da je dolžina branja SMS težava?

Horas ::

tudi jaz dobil. briga me zbrisal sms takoj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Konlov je izjavil:

Kje si prebral, da je dolžina branja SMS težava?

Kaj pa je sploh težava?

Furbo ::

Nimajo kaj pošiljati nenaročene smse ane? Spam se temu reče po domače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Spam bi bil, če bi šlo za komercialno ali versko oglaševanje ali kakšno prevaro.

kunigunda ::

starfotr je izjavil:

Spet isto sranje, kot nekaj mesecev nazaj, ko so poslali sms na vse stevilke glede korone.

Za to imamo medije in po potrebi cell broadcast. Vendar kreteni še kar rinejo v sms in mislijo, da bodo s tem naredili kaj dobrega. Samo slabo voljo delajo in bedarije. Neumneži.

Niso vsi pred TV cel dan in nimajo vsi skoz prizganega telefona (oz. polno baterijo).

pegasus ::

Se kje na playstoru oz. kjerkoližepač vidi število novih namestitev aplikacije?

IL_DIAVOLO ::

Kje je spet problem? Spet omejevanje pravic in vdor v zasebnost?

Nehajte no, smo vsi v istem smornu in konec koncev to ni nic slabega in nic ni prisiljeno. Vasa osebna odločitev.

Jaz sicer nisem dobil.

BuDi79 ::

Od kod Sparu pa Lesnini moj naslov... ojoj.
Pa vsak mesec dobim občinsko revijo... sploh ne vem od kod jim naslov pa kdo to plačuje, nikol se nisem naročil

Pa Listi Marjana Šarca in Alenke Bratušek... som dobil njihove letake pa kdo jih podpira... kako se vedeli kje stanujem?

Pa ko smo pri NIJZ pa državi... ko grem v tujino mi pošljejo SMS, nikol naročil... če bi me zanimalo kje je veleposlaništvo bi ga sam poiskal!!

Aja, pa zakaj moram poslušat sireno o splošni nevarnosti... naj tistim ki hočejo izvedet kdaj je požar sms pošljejo, jaz se nikol nisem prijavu na sirene.

;-) ::

Jaz nisem nikomur podpisal kaake pildeka gdpr da bi lahko kdorkoli mojo cifro dal komurkoli in sem bil klican iz neznane stevilke na testiranje. Če še dobim kak sms se resno vprašam če me imajo pravico toliko motit v življenju.

Ps.: Kam se da zahtevek za prevozne stroske na testiranje ?

Utk ::

Furbo je izjavil:

Nimajo kaj pošiljati nenaročene smse ane? Spam se temu reče po domače.

Ja, po domače se tudi reče, da si butast, ali pa mona. Verjetno bi te tudi motilo, da ti med vojno prekinejo tvojo limonado po tvju in ti rečejo da spizdi v zaklonišče.

zasekaroza ::

;-) je izjavil:

Jaz nisem nikomur podpisal kaake pildeka gdpr da bi lahko kdorkoli mojo cifro dal komurkoli in sem bil klican iz neznane stevilke na testiranje. Če še dobim kak sms se resno vprašam če me imajo pravico toliko motit v življenju.

Ps.: Kam se da zahtevek za prevozne stroske na testiranje ?

se pravi je treba blokirat neznane stevilke?

Utk ::

;-) je izjavil:

Jaz nisem nikomur podpisal kaake pildeka gdpr da bi lahko kdorkoli mojo cifro dal komurkoli in sem bil klican iz neznane stevilke na testiranje. Če še dobim kak sms se resno vprašam če me imajo pravico toliko motit v življenju.

Ps.: Kam se da zahtevek za prevozne stroske na testiranje ?

Sej ni dal nihče "tvoje" številke. Dali so vse številke. Pa niti jih ni težko uganit...lahko ti jaz naštejem vse telefonske v Sloveniji, pa mi tudi nihče ni dal soglasja.

Ps, vseeno kam daš zahtevek, lahko tudi na tramvaj komando, ker ti ne pripadajo..

;-) ::

zasekaroza je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz nisem nikomur podpisal kaake pildeka gdpr da bi lahko kdorkoli mojo cifro dal komurkoli in sem bil klican iz neznane stevilke na testiranje. Če še dobim kak sms se resno vprašam če me imajo pravico toliko motit v življenju.

Ps.: Kam se da zahtevek za prevozne stroske na testiranje ?

se pravi je treba blokirat neznane stevilke?

Če si bil v kakem stiku z okuženim DA. Zgleda da zdravnica kateri si dal pred par leti tala tvojo tel. Okoli ;)

Utk je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz nisem nikomur podpisal kaake pildeka gdpr da bi lahko kdorkoli mojo cifro dal komurkoli in sem bil klican iz neznane stevilke na testiranje. Če še dobim kak sms se resno vprašam če me imajo pravico toliko motit v življenju.

Ps.: Kam se da zahtevek za prevozne stroske na testiranje ?

Sej ni dal nihče "tvoje" številke. Dali so vse številke. Pa niti jih ni težko uganit...lahko ti jaz naštejem vse telefonske v Sloveniji, pa mi tudi nihče ni dal soglasja.

Ps, vseeno kam daš zahtevek, lahko tudi na tramvaj komando, ker ti ne pripadajo..


Zakaj pa me prepričujejo da se mi je treba testirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

zasekaroza ::

a ni tako da če si bil v stiku z okuženim greš v karanteno brez testa? al te zdaj testirajo? če si negativen potem ni karantene?

;-) ::

Če si v stiku z okuženim iz prve roke:

1.Vprašaš bilokoga kak je postopek.

2. Nihče neve.

3. Vprašaš svojo zdravnico. Reče da neve, da dobiš klic če bojo kake sankcije.

4. Čes 7 dni kliče te skrita cifra da imaš test čez dva dni na Teznem. Dobiš uro in povejo da je gužva mogoča čakalna doba do dve uri. Do nadaljnega imaš odrejeno karanteno.

Neveš od kdaj do kdaj nič. Anonymous na drugi strani se ne predstavi, zato pomisliš da laahko da je šlo za nateg. Poklicat nazaj ne moreš.

5. Vseeno greš na ta cirkus na Teznem cca 100m hodis po potkah okoli ZD, kjer ni nobenega.Po testu čakaš 24 ur da te pokliče skrita cifra če si okužen - pozitiven. Če te ne nisi.

Kako je dalje z obnašanjem neven odločbe ni navodil ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

zasekaroza ::

potem pa res bolje da se ne javiš :))

sem si blokiral neznane številke 8-)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Jaz isto ko je odbilo 24 ur od testa blok.

dela ::

Konlov je izjavil:

Ali kateri od operaterjev ni sheral naših telefonskih številk NIJZ-ju?


Verjetno nobeden ni nič shareal, ampak enostavno državna inštuticija odredi operaterju, naj pošje to in to vsem svojim naročnikom. Jaz sicer zdaj nisem nič dobil, pred meseci od vlade RS ali koga že pa sem. Bob.

starfotr ::

kunigunda je izjavil:

starfotr je izjavil:

Spet isto sranje, kot nekaj mesecev nazaj, ko so poslali sms na vse stevilke glede korone.

Za to imamo medije in po potrebi cell broadcast. Vendar kreteni še kar rinejo v sms in mislijo, da bodo s tem naredili kaj dobrega. Samo slabo voljo delajo in bedarije. Neumneži.

Niso vsi pred TV cel dan in nimajo vsi skoz prizganega telefona (oz. polno baterijo).


Sirene naj zalaufajo in razglasijo splošno nevarnost. Naj pa pošljejo pošto na dom. Če lahko zaradi davkov to naredijo pa zaradi volitev, naj pa še ko se gre za kolektivno zdravje. Ali je to pretežko, predrago?

Nimajo kaj pošiljat takih obvestil. To je osnovna.

Utk ::

Zakaj točno ne?

starfotr ::

Zakaj da?

Utk ::

Ker je poceni.

sirotka ::

starfotr je izjavil:


Nimajo kaj pošiljat takih obvestil. To je osnovna.

Očitno lahko. Sicer pa a je res tak problem pobrisat sms? Mene je bolj vrglo, ko sem videl NIJZ ter nov sms, ker sem bil siguren, da sem kaj dobil :))

mahoni ::

Utk je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nimajo kaj pošiljati nenaročene smse ane? Spam se temu reče po domače.

Ja, po domače se tudi reče, da si butast, ali pa mona. Verjetno bi te tudi motilo, da ti med vojno prekinejo tvojo limonado po tvju in ti rečejo da spizdi v zaklonišče.

V kaksno zaklonisce? Koliko novogradenj ima zaklonisce? Dej ne ga kakat.

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ker je poceni.


Še ceneje je pošiljat emaile. Torej, zakaj jih ne pošiljajo?

dripac ::

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker je poceni.


Še ceneje je pošiljat emaile. Torej, zakaj jih ne pošiljajo?


Nič, danes na kolo pa pred NIJZ. Kaj se pa gredo, packoni.

Utk ::

Ker težko naložijo googlu in vsem drugim 1000 providerjem, naj na vse e-mail naslove v Sloveniji pošljejo nek mail.

Veter je dim zanesel čez celotno področje Ljubljane, zato je Regijski center za obveščanje Ljubljana izdal opozorilo za medije, naj prebivalci zaprejo okna in ostanejo v prostorih. Obveščanje občanov pa so izvajali tudi gasilci preko ozvočenja iz gasilskega vozila.

Kako si drznejo!!!!!111!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Naj pa ISPjem naročijo, da naj pošljejo na vse emaile @siol.net ipd.

Mislim, kaj je cilj?

Ali bomo zaradi tega kaj bolj zdravi? Ne.

Ali bomo zaradi tega kaj hitreje prebrodili to? Ne.

Torej, samo stran vržen denar in neumna dejanja.

Naj vsak dan pošljejo obvestilo, da naj ljudje fuknejo stran 2 meseca staro masko ter uporabijo svežo ter jo nosijo vedno, razen ko so doma, ter da držijo razdaljo. Bo več koristi, kot pa neka obvestila o appu.

Folk je razpuščen in appi ter smsi o appih ne pomagajo kaj dosti. Pomagajo pa drugi ukrepi.

sunshine403 ::

Glede na splosno prepricanje ljudi tukaj, je spamanje po sms-ih cisto cool. Se pravi je tudi ok, ce se Mercator zmeniz z operaterji, da 6x dnevno dobis novice o najnovejsi akciji banan v lokalni trgovini? Ni isto? Ja do pike isto je, ampak z Mercatorjevimi smsi se vas vecina, ki zagovarjate da je "obvescanje" NIJZa cool, najbrz ne bi strinjala.

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ker težko naložijo googlu in vsem drugim 1000 providerjem, naj na vse e-mail naslove v Sloveniji pošljejo nek mail.

Veter je dim zanesel čez celotno področje Ljubljane, zato je Regijski center za obveščanje Ljubljana izdal opozorilo za medije, naj prebivalci zaprejo okna in ostanejo v prostorih. Obveščanje občanov pa so izvajali tudi gasilci preko ozvočenja iz gasilskega vozila.

Kako si drznejo!!!!!111!!


V tem primeru bi lahko uporabili cell broadcast in obvestili vse na nekem območju. Temu je tudi namenjena ta tehnologija.

M-XXXX ::

sunshine403 je izjavil:

Glede na splosno prepricanje ljudi tukaj, je spamanje po sms-ih cisto cool. Se pravi je tudi ok, ce se Mercator zmeniz z operaterji, da 6x dnevno dobis novice o najnovejsi akciji banan v lokalni trgovini? Ni isto? Ja do pike isto je, ampak z Mercatorjevimi smsi se vas vecina, ki zagovarjate da je "obvescanje" NIJZa cool, najbrz ne bi strinjala.

Itak, javno zdravje je čisto primerljivo z bananami v merkatorju, s katerimi ima profit zasebna firma.
Še kakšna bolj neumna primerjava, ampak predvidevam, da ne obstaja.

sunshine403 ::

M-XXXX je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Glede na splosno prepricanje ljudi tukaj, je spamanje po sms-ih cisto cool. Se pravi je tudi ok, ce se Mercator zmeniz z operaterji, da 6x dnevno dobis novice o najnovejsi akciji banan v lokalni trgovini? Ni isto? Ja do pike isto je, ampak z Mercatorjevimi smsi se vas vecina, ki zagovarjate da je "obvescanje" NIJZa cool, najbrz ne bi strinjala.

Itak, javno zdravje je čisto primerljivo z bananami v merkatorju, s katerimi ima profit zasebna firma.
Še kakšna bolj neumna primerjava, ampak predvidevam, da ne obstaja.

Ne javno zdravsto ni primerljivo z bananami, ta aplikacija in njeno reklamiranje je pa povsem primerljivo z akcijo banan v lokalni stacuni

Utk ::

sunshine403 je izjavil:

Glede na splosno prepricanje ljudi tukaj, je spamanje po sms-ih cisto cool. Se pravi je tudi ok, ce se Mercator zmeniz z operaterji, da 6x dnevno dobis novice o najnovejsi akciji banan v lokalni trgovini? Ni isto? Ja do pike isto je, ampak z Mercatorjevimi smsi se vas vecina, ki zagovarjate da je "obvescanje" NIJZa cool, najbrz ne bi strinjala.

Pa kakšno spamanje no? Če se ne motim, je to drugi sms od te korone. Nič te ne stane, nič te ne prosijo. A ko greš na hrvaško, daš številko in dobiš sms o koroni, je tudi spamanje? Pa ne rabiš niti dat številke, itak te operater zaspama, ko prideš pod drugo omrežje. A ti bo krona z glave padla, če moraš izbrisat en sms?

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker težko naložijo googlu in vsem drugim 1000 providerjem, naj na vse e-mail naslove v Sloveniji pošljejo nek mail.

Veter je dim zanesel čez celotno področje Ljubljane, zato je Regijski center za obveščanje Ljubljana izdal opozorilo za medije, naj prebivalci zaprejo okna in ostanejo v prostorih. Obveščanje občanov pa so izvajali tudi gasilci preko ozvočenja iz gasilskega vozila.

Kako si drznejo!!!!!111!!


V tem primeru bi lahko uporabili cell broadcast in obvestili vse na nekem območju. Temu je tudi namenjena ta tehnologija.

Najbrž se kak bedak glih včeraj pritožil na obvestilo NIJZ, pa niso tega naredili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pirat ::

So danes zjutraj lepo pojasnili.
NIJZ ni nikomur nič poslal in nima vaše številke.
SMS so poslali mobilni operaterji (predvidevam, da na podlagi kakega vladnega dopisa, ne vem, se ne ukvarjam toliko s tem).
SMS lahko izbrišete.
Ali pa danes kolesarite.
Ali pa se vprašate, katera pravica točno vam je bila kršena? Hint: nobena
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid test

Oddelek: Loža
152625 (1259) Wazzaa
»

NIJZ SMS za nalozitev OstaniZdrav aplikacije

Oddelek: Informacijska varnost
211780 (891) matevzp
»

Sodišče EU: zero rating ni v skladu s Pravom EU, pika. Bo AKOS zdaj končno opravil sv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6713082 (10292) nagobčnik
»

COVID-19: Vseh "50 odtenkov sivine" izmenjave podatkov med policijo in NIJZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5517042 (11437) 111111111111
»

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6916309 (4959) Invictus

Več podobnih tem