» »

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko

1
2
»

poweroff ::

Ne štekam?

Jaz preko weba pošljem spoofed SMS, pri čemer je spoofana moja GSM številka. Folk, ki mi odgovarja, odgovarj na mojo številko, se pravi sporočila dobim jaz.

Edina težava je, ker jih dobim na telefon, ne na račnalnik, kar je pa tudi razmeroma enostavno rešljivo...
sudo poweroff

Lion29 ::

caki, kako to resis, da dobis na svojo stevilko??
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

darkolord ::

GSM oz ustrezno drugo napravo s sim kartico priklopiš na računalnik... Sicer ima taka rešitev kar nekaj slabosti, ampak nekako deluje

poweroff ::

Jaz imam npr številko 040 1234567.

Preko web vmesnika pošljem SMS, kjer v from polje vpišem +386401234567.

Vsi replyi priletijo na moj telefon.

Če SIM kartico vtaknem v računalnik, pa priletijo v računalnik. Od tam jih lahko pošljem kamorkoli. No problem at all.
sudo poweroff

Lion29 ::

ok, sam v katero rezo vstavim simkartico? v tisto za CD ROM?

kaj mi pomaga, ce mi hodijo na moj gsm, jaz rabim kak RESTfull api tudi za prihodne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Hmm, kolikor vem, to obstaja v Windowsih... jaz sicer uporabljam Linux in kolikor spremljam Network Managerja (program, ki v Linuxu skrbi za delo z omrežji), so že implementirali pošiljanje SMS-ov preko GSM (v bistu preko GSM USB modema ali pa če ima laptop 3G podporo), sprejemanje pa še ne deluje.

Oziroma, naj bi delovalo takole:
http://tensixtyone.com/perma/howto-send...

Nisem testiral, bi pa znala biti zanimiva rešitev za kakšne (Linux) strežnike, ker se da dobro poskriptat...

Na, evo - našel: http://wammu.eu/smsd/

Poiskusi in poročaj. GSM stick stane cca. 20 EUR (nov)...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Lion29 ::

poweroff je izjavil:

Poiskusi in poročaj. GSM stick stane cca. 20 EUR (nov)...


link? in kaj pol potrebujem narocnino od kakega operaterja vstavim sim v ta gsm modul... in ta daemon mi ga bo redno chekiral...

full se mi zdi to neka "češka" resitev :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Torej... kot rečeno rabiš slovensko GSM številko, torej ja, rabiš SIM. SIM vstaviš v ta GSM modul in daemon ti redno čekira incoming SMS-se.

Če pa naročiš to storitev pri Nexmo ali Smsapi, pa oni naredijo nekaj podobnega (razen, če sklenejo kakšen dogovor z operaterjem) in ti potem prejete SMS-se pošiljajo na nek način (preko maila, XML-ja,...).

Torej, ali investiraš nekaj minimalnega v strojno opremo (modem) in se malo poigraš s programiranjem, ali pa pač kupiš storitev. Efekt je v obeh primerih podoben.
sudo poweroff

Lion29 ::

oni imajo verjetno 1 tujo stevilko, ki "razpatcha" k vsem uporabnikom, vsaj zdi se mi, da je tako

sicer zaenkrat ni panike.... zaenkrat rabim le posiljanje... v bodoce bi pa inbound prislo prav, pa bom takrat poiskal najugodnejso resitev
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Rabiš dejansko domačo številko. Ker operater dela routing na točno tisto številko, kamor je sporočilo namenjeno.

Se pravi - pošiljanje je lahko spoofano, prejemanje ne more biti - zaradi routinga.
sudo poweroff

kunigunda ::

poweroff je izjavil:

Torej... kot rečeno rabiš slovensko GSM številko, torej ja, rabiš SIM. SIM vstaviš v ta GSM modul in daemon ti redno čekira incoming SMS-se.

Če pa naročiš to storitev pri Nexmo ali Smsapi, pa oni naredijo nekaj podobnega (razen, če sklenejo kakšen dogovor z operaterjem) in ti potem prejete SMS-se pošiljajo na nek način (preko maila, XML-ja,...).

Torej, ali investiraš nekaj minimalnega v strojno opremo (modem) in se malo poigraš s programiranjem, ali pa pač kupiš storitev. Efekt je v obeh primerih podoben.


Ne bo cisto drzalo. Podobno je le ce dobis sem pa tja SMS, ce gre za kako vecjo kolicino, npr par na sekundo, ti telefon tega ne bo shendlal,
sms-i bojo sli v retryje na SMS centru in zna biti da bos dobil kakega sele uro kasneje (odvisno od retry sheme pri operaterju posiljatelja)

darkolord ::

Ja, pač "ghetto" rešitev je to

poweroff ::

No, v tem primeru pa se verjetno da z operaterjem skleniti kakšen dogovor...
sudo poweroff

Uporabnik ::

A s temle je konec? Spletna stra ne dela.

Zeberdee ::

Jaz imam gor še kar nekaj €. Iščem druge rešitve...

Gandalfar ::

http://nexmo.com/ ce hoces sam posiljat

Dr.S ::

A še komu smsapi.si ne dela?

Imamo povezano z google koledarjem, za pošiljanje obvestil strankam. Od konca januarja 2020 ne dela več.
Kličem in nič, kako da popravljajo.
Katastrofalen odziv...

c3p0 ::

Sem drugje bral, da zadeva občasno sploh ne deluje in da je projekt bolj sam sebi prepuščen.

klemenSLO ::

A kdo uporablja/pozna kako free android alternativo za pošiljanje obvestil pos SMSju glede na povezan google calendar?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Invictus ::

Za 100 EUR kupiš GSM modem + malino, in zadevo postaviš v enem dnevu.

https://www.google.com/search?client=fi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skripta za pošiljanje brezplačnih sms sporočil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
19542917 (8157) AštiriL
»

mail to sms gateway

Oddelek: Omrežja in internet
93694 (2697) kunigunda
»

Kako najceneje do nove SIM kartice?

Oddelek: Loža
51564 (1390) dasf
»

Googlov koledar in pošiljanje sms-ov strankam

Oddelek: Pomoč in nasveti
7937 (685) Dr.S
»

Povabi.si - organizacija dogodkov

Oddelek: Izdelava spletišč
385502 (3849) mrezna

Več podobnih tem