» »

Covid test

Covid test

Wazzaa ::

Pozdravljeni!

Brat ima glavobole in je nekoliko “prehlajen” na bolniški. Dela in živi v Ljubljani, osebno zdravnico ima v domačem kraju 100km stran.

Pred kratkim so mu iz službe sporočili, da imajo v majhnem kolektivu nekaj okuženih in po tem sklepa, da ima tudi sam covid . Zdravnica mu lahko omogoči testiranje v domačem kraju, ne pa tudi v LJ, ker naj bi bil sistem v razsulu. Je brez lastnega prevoznega sredstva in nima smisla tvegati.

Je kakšna možnost do testiranja razen samoplačniško?
  • zaklenil: bluefish ()

dripac ::

Osebna zdravnica ga lahko "naroči" na odvzem brisa v kraju prebivanja brez problema. Sam imam osebno zdravnico cca. 30km stran, po pogovoru z njo je poslala obvestilo (mail z mojimi kontaktnimi podatki) lokalnem ZD, od koder so me iz covid ambulante poklicali in povedali kdaj se naj zglasim pri njih zaradi odvzema.
edit; zakaj naj bi bil sistem v LJ razsulu? Poznam nekaj oseb ki so se tam testirale, nobenih težav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

feryz ::

Evo, čisto frišna. Od sodelavke brat kašlja, 40 let, vročina, bla bla. Pokliče v torek k zdravniku, pravi v četrtek ob 10-ih test. V domačem zdravstvenem. V četrtek je bil že ok, vseeno odkoraka na test. Odda in čaka. Petek ob desetih še nič. Petek, pet popoldan, še nič. Pred sedmo potem sam pokliče v zdravstveni, kao na recepcijo, tam ga nekaj časa pustijo čakati in mu potem povejo, da je pozitiven. Nima pojma, kdo mu to pove. Osebni zdravnik ga bo kontaktiral. Danes, pobedeljek, do štirih, ga ni še nihče kontaktiral, nobene kode, nobenih navodil, popolnoma nič. Ta teden bo še doma, potem pa nazaj v šiht.

pirat ::

feryz je izjavil:

Evo, čisto frišna. Od sodelavke brat kašlja, 40 let, vročina, bla bla. Pokliče v torek k zdravniku, pravi v četrtek ob 10-ih test. V domačem zdravstvenem. V četrtek je bil že ok, vseeno odkoraka na test. Odda in čaka. Petek ob desetih še nič. Petek, pet popoldan, še nič. Pred sedmo potem sam pokliče v zdravstveni, kao na recepcijo, tam ga nekaj časa pustijo čakati in mu potem povejo, da je pozitiven. Nima pojma, kdo mu to pove. Osebni zdravnik ga bo kontaktiral. Danes, pobedeljek, do štirih, ga ni še nihče kontaktiral, nobene kode, nobenih navodil, popolnoma nič. Ta teden bo še doma, potem pa nazaj v šiht.

Rezultat, ce je pozitiven, je sporocen nazaj najprej preko SMS.
Upam, da je ‘brat od sodelavke’ na tocki, kjer se jemljejo brisi poslusal tehnika, ki ga je povprasal za potrditev gsm stevilke. Ce podas pravilno gsm stevilko, potem pravilno kontaktirajo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

genesiss ::

Razumljivo da je vse skupaj kaotično, zdravstvo je na meji. Utopično je pričakovati da bo šlo vse gladko.

feryz ::

Lej, jaz ti pišem, kako je. Ti pa blebetaš o teoriji. Pustil je vse, poleg dejstva, da o njemu že vse imajo od prej. Dogovoril se je z osebo zdravnico, v svojem zdravstvenem domu.

dripac ::

pirat je izjavil:

Rezultat, ce je pozitiven, je sporocen nazaj najprej preko SMS.
Upam, da je ‘brat od sodelavke’ na tocki, kjer se jemljejo brisi poslusal tehnika, ki ga je povprasal za potrditev gsm stevilke. Ce podas pravilno gsm stevilko, potem pravilno kontaktirajo nazaj.


Negativen rezultat je sporočen preko SMS, pozitiven preko klica z nadaljnjimi navodili, v roku 48ur od odvzema brisa. Vse je razložena na listu ki ga testirana oseba prejme ob samem testu.

Praksa je verjetno različna glede na lokacijo ja... V novomeškem ZD sem opravil vse skupaj preko "drive-in" šotora v nekaj minutah, rezultat testa prejel po približno 24 urah.

pirat ::

feryz je izjavil:

Lej, jaz ti pišem, kako je. Ti pa blebetaš o teoriji. Pustil je vse, poleg dejstva, da o njemu že vse imajo od prej. Dogovoril se je z osebo zdravnico, v svojem zdravstvenem domu.

Ne, jaz sem ti napisal iz prakse, preverjene na sebi in druzinskih clanih.. in ja, tudi o meni so imeli ze vse od prej, tudi stevilko, ki jo ze nekaj let nisem uporabljal. Tako, da ponovno - ce pustis prave podatke, potem dobis povratno informacijo. Jaz sem dobil povratni SMS se isti dan, so pa pri odvzemu povedali, da bodo rezultati najkasneje v 36 urah. Klic zaposlene iz NIJZ je sledil potem naslednji dan. Osebno zdravnico sem potem kontaktiral sam.

pero50 ::

Ko sem se šel začetek septembra testirat tudi nisem dobil ne smsja ne nič. Sporočili so da kličejo le pozitivne in če naslednji dan do večera ne kličejo sem negativen. Čez par dni sem kasneje dobil uraden papir po pošti

mojter ::

Wazzaa je izjavil:

Pozdravljeni!

Brat ima glavobole in je nekoliko “prehlajen” na bolniški. Dela in živi v Ljubljani, osebno zdravnico ima v domačem kraju 100km stran.

Pred kratkim so mu iz službe sporočili, da imajo v majhnem kolektivu nekaj okuženih in po tem sklepa, da ima tudi sam covid . Zdravnica mu lahko omogoči testiranje v domačem kraju, ne pa tudi v LJ, ker naj bi bil sistem v razsulu. Je brez lastnega prevoznega sredstva in nima smisla tvegati.

Je kakšna možnost do testiranja razen samoplačniško?

A brez testa mu ne more pisat bolniške?

dexterboy ::

Bolniško sem jaz dobil na osnovi telefonskega klica... niso me poslali na testiranje, ker nisem imel vročine. Je pa sestra omenila, da je sedaj polno viroz in je full folka bolnega. Pa ne od Covida, ampak vsakoletna viroza... In če bi imel Covid, bi vsaj nekdo zraven mene bil okužen, pa ni bilo nikogar... Še bolniški list, ki sem ga želel osebno dvigniti, so poslali preko E-sistema.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GupeM ::

Bolniški listi že od prve četrtine leta hodijo samo elektronsko. Fizično sploh ni več mogoče. Pa to ni zaradi korone, ampak je bil tak plan že pred korono.

Hemi426 ::

genesiss je izjavil:

Razumljivo da je vse skupaj kaotično, zdravstvo je na meji. Utopično je pričakovati da bo šlo vse gladko.


Tole preprosto ni res.
Si to slišal v novicah,ne?

Sam sem bil testiran cca 14 dni nazaj, pred sedanjimi ciframi.
Tedaj je sporočal še osebni zdravnik in moje osebne zdravnice ni bilo v službi naslednji dan.
Nadomeščajoči zdravnik se mi ni oglasil, v NMP me je pa zdravnik vljudno nadrl, da oni to ne bodo sporočali.
Šele po večkratnem poudarjanju, me je poklicala NMP-jeva sestra, sporočila negativnost in ob koncu klica znatno poudarila, da so mi naredili veliko uslugo in izjemo.

Se pravi, če bi bil izmeček od človeka, bi lahko 48h hodil naokoli.

Preprosto ni pravega interesa in sistema. Če bi se jim resnično šlo za obveščanje, bi sedaj kot sporočevalce lahko zaposlili 80% zdravnikov, ki trenutno luftirajo zaradi zapiranja oddelkov.

Saj to veš, da so edino Covid\Infekcijski oddelki rahlo natrpani, ostali del zdravstva pa deluje v veliko zmanjšani prestavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Utk ::

Sej imaš tudi danes lahko vročino, samo potem na lazi naokoli.
Ja, s kaznijo bi kaznovali tudi kakšnega nedolžnega, kot smo danes tudi nedolžni zaprti v občine, bi pa s tem morda spravili k pameti nekaj kretenov, ki to sejejo naokoli. 100 evrov je majhna cena za to. Ta epidemija nas stane vsak mesec veliko več od tega, in to vsakega od nas, samo da če ti tega nekdo ne vzame direkt iz žepa, ne opaziš.
Pa sej ne bi rabli temu rečt "kazen". Lahko bi rekli izredni prispevek za zdravljenje, testiranje, itd...

barakus ::

Moje izkušnje odlične. Pisal prek spletne strani zdravnici na dan1, me pokličejo nazaj isti dan1 in rečejo, da me bodo napotili na covid testiranje. Zvečer dan1 me pokličejo iz covid testiranja mi povejo uro za naslednje jutro dan2. Za odvzem vzorca sem čakal 20 minut v avtu. Rezultat prejel zjutraj dan3 sporočen po telefonu.

Pomoje bi težko kaj hitreje uredili glede na količino ljudi.

Wazzaa ::

Danes mu je zdravnica sporočila, da je naročen na testiranje v LJ (sama od sebe). Kudos.

Hvala za odgovore, preden je tema iztirila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odločba ZZZS (bolniška)

Oddelek: Loža
3415075 (2957) GupeM
»

Atipične pljučnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10111482 (9535) vilicarist
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476961 (4594) korenje3
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (THC) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6837432 (32116) St235

Več podobnih tem