» »

Izplačilo zavarovalnine

Izplačilo zavarovalnine

Maja16 ::

Iščem pomoč,
Če bi kdo kaj vedel o tem ali imel podobno izkušnjo in na koga se obrniti.
Namreč pred kratkim sem imela prometno nesrečo in vso dokumentacijo predala škodnemu oddelku zavarovalnice Grawe,
prišel je agent,ki mi je avto poslikal. Do tukaj vse lepo in prav, nakar sem zdaj dobila odgovor navajam:
Po pregeldu celotne dokumentacije v zvezi s škodnim primerom ugotavljamo, da ne obstaja temelj za izplačilo zavarovalnine,.....razlog ni obstajalo zavarovalno kritje zaradi neplačila premije.
Je že res,da nisem imela vseh obrokov poravnanih ampak zdaj so.Polica je sklenjena na 12obrokov in je veljavna.Sem preverila.
Kaj narediti?
Hvala

kloko ::

Najverjetneje ne boš dobila nič. Vsekakor pa priporočam posvet pri odvetniku, če gre za omembe vreden znesek.

L.p., Kloko

PrimoZ_ ::

Maja16 je izjavil:

Iščem pomoč,
Če bi kdo kaj vedel o tem ali imel podobno izkušnjo in na koga se obrniti.
Namreč pred kratkim sem imela prometno nesrečo in vso dokumentacijo predala škodnemu oddelku zavarovalnice Grawe,
prišel je agent,ki mi je avto poslikal. Do tukaj vse lepo in prav, nakar sem zdaj dobila odgovor navajam:
Po pregeldu celotne dokumentacije v zvezi s škodnim primerom ugotavljamo, da ne obstaja temelj za izplačilo zavarovalnine,.....razlog ni obstajalo zavarovalno kritje zaradi neplačila premije.
Je že res,da nisem imela vseh obrokov poravnanih ampak zdaj so.Polica je sklenjena na 12obrokov in je veljavna.Sem preverila.
Kaj narediti?
Hvala


Bi rekel a je v pogodbi člen, ki pravi da v primeru neplačila dveh ali več obrokov, zavarovanje ne velja. Torej si bila efektivno brez zavarovanja in ti ne bodo plačali.
Uglavnem dobro preberi pogodbo. Je pa definitivno tako, da če imaš plačilo na obroke, da moraš te obroke tudi pravočasno plačevati sicer zavarovanje ne velja.

;-) ::

Avto je slikal "agent" oziroma zastopnik? Seveda to ni res. Iz katerega konca si?

Potica09 ::

Vprasaj jih kdaj so ti vrocili obvestilo o odpovedi zavarovanja v skladu z 937. clenom OZ.

paraboŁa ::

Posvetuj se s kakšnim odvetnikom, ki je specializiran za odškodnine, recimo. Zavarovalnica bo nardila vse kar je v njihovi moči, da do izplačila ne bo prišlo, ti tipi pa so pravi mojstri v boju proti zavarovalnicam.

Groot ::

paraboŁa je izjavil:

Posvetuj se s kakšnim odvetnikom, ki je specializiran za odškodnine, recimo. Zavarovalnica bo nardila vse kar je v njihovi moči, da do izplačila ne bo prišlo, ti tipi pa so pravi mojstri v boju proti zavarovalnicam.


Oh prosim samo izogni se takim oderuhom, kot tule predlaga @parabola. Takšni in razne poravnave so najslabša stvar, ki si jo lahko nakoplješ za reševanje svojega primera.

PINki ::

Povej kaj več...

dope1337 ::

Groot je izjavil:

paraboŁa je izjavil:

Posvetuj se s kakšnim odvetnikom, ki je specializiran za odškodnine, recimo. Zavarovalnica bo nardila vse kar je v njihovi moči, da do izplačila ne bo prišlo, ti tipi pa so pravi mojstri v boju proti zavarovalnicam.


Oh prosim samo izogni se takim oderuhom, kot tule predlaga @parabola. Takšni in razne poravnave so najslabša stvar, ki si jo lahko nakoplješ za reševanje svojega primera.


Nevem kje ti isces, ampak meni se je te veckrat izplacalo najeti taksnega “oderuha”.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

fikus_ ::

Poravnava in takšni hitro ugotovijo, če bo enostavno kaj za zaslužiti, s kompliciranimi primeri se ne ukvarjajo, premajhen zaslužek.

mancini ::

Dober odvetnik ti prinese vec kot te specializirane firme za odskodnine

kamiKaZaA ::

Moj primer prometne pred več kot 15. leti. Nisem bil kriv.

Bil sem še zelen in se nisem najbolj na te stvari spoznal. Eni mi pravili idi do odvetnika, eni pa do Poravnave. Grem do Poravnave, mi reče, da mi ponudijo za moj primer 160.000 SIT in da to dobim v roku par dni. Sem šel do odvetnika in čez 3 tedne sprejel 2. ponudbo (čeprav sem bil zadovoljen s prvo ponudbo po 2 tednih, pa me je odvetnik prepričeval, da se prva vedno zavrne) v vrednosti 400.000 SIT. Razlika je očitna. Od takrat več nisem imel prometne nesreče, vem pa, da če bo kaj takega bom šel vedno do odvetnika.

Aston_11 ::

Normalno, da greš do odvetnika. Samo šusi se pustijo nategniti poravnavi. Poravnava dobi manj in še od tistega si odbije stroške, ki jih ven z riti potegne.

solatko ::

Maja16 - Predpogoj za veljavnost zavarovanja je plačana premija. Glede na to, da si plačevala na obroke, je tvoje zavarovanje veljavno od obroka, do obroka, to ti tudi piše v pogodbi in pravilih zavarovalnice. Taka so pač pravila in tega se je potrebno držat.

Pametni ljudje imajo zavarovalniške pogodbe na trajnikih, ravno zato, da ne pride do neplačila, zaradi pozabljivosti.
Zavarovalnice že tako nimajo rade škodnih primerov, če pa jim še sama daš možnost, da škode ne pokrijejo, bo to vsaka zavarovalnica z veseljem sprejela.
Dnevno se take zadeve dogajajo v ZDA, ko bolani ljudje ne dobijo zdravstvene oskrbe, ker zamujajo s plačili zavarovalnic pa gre za življenje ne pleh.
Delo krepa človeka

Potica09 ::

To seveda ni res. Polica je veljavna do poteka ali odstopa katerekoli izmed strani v skladu s splosnimi pogoji in zakoni. Ce ni bilo vrocitve odpovedi, potem polica velja.

Naj napise cenilcu, da je premija zdaj poravnana. Ce se ne bo dal je naslednji korak pritozba pritozbeni komisiji pri Grave.

https://www.grawe.si/informacija-o-prit...

To ne odloca potem cenilec po nekem svojem navdihu ampak se nasteje konkretne clene zakona in splosnih pogojev zakaj je bilo zavrnjeno ali pa se pritozba odobri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaja škodnega primera

Oddelek: Na cesti
324057 (1647) ZveeZ
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244458 (3586) MrStein
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416467 (12326) BRBR
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224396 (23014) igor37
»

prometna in odškodnina čez čas

Oddelek: Loža
293746 (2092) andromedar

Več podobnih tem