» »

Kredit | Avtokredit | Lizing

Kredit | Avtokredit | Lizing

«
1
2

mahoni ::

Poskusam razumeti prednosti vseh nacinov financiranja nekega avtomobila. Je kdo kdaj ze delal kaksno primerjavo?

Zanima me, ker imam pac malo prevec casa, ne zato ker rabim nek kredit. Bolj bi me zanimalo ali se lizing bolj splaca od enega kredita.

Lizing kolikor razumem je kot najemnina, katero placujes mesecno in na koncu odplacevanja ni nic v tvoji lasti.

Kaj menite? Jaz sem sel do trgovca in mu ponudil 30k gotovine za avotmobil z namenom, da bom dobil popust. Na koncu bi me avtomobil prisel ceneje, ce bi vzel avtokredit pri njih. Dobil bi se neke popuste in ne vem kaj se. Ni mi vec jasno, kaj je fora vsega.

kixs ::

Lizing... po zadnjem obroku je avto tvoj.

dj_uro ::

najcenejši nakup je z gotovino;
pri vsem ostalem imaš marsikaj ''skrito'' ... od preplačila, do zavarovanj po njihovih navodilih, (dražje) servise ipd...
vw-klub.si

kixs ::

Odvisno ali gre za nov ali rabljen avto. Pri novem se marsikdaj bolj splaca njihov kredit.

mahoni ::

dj_uro je izjavil:

najcenejši nakup je z gotovino;
pri vsem ostalem imaš marsikaj ''skrito'' ... od preplačila, do zavarovanj po njihovih navodilih, (dražje) servise ipd...

Saj sem napisal, da sem prisel s kesom in cena je bila taksna kot je bila. Ce bi vzel z avtokreditom, bi me na koncu prislo vse ceneje. In tu ne govorim o par stotakih, temvec cez 1800€ cenejse. Zato mi je to bilo WTF. Je pa res, da nisem probaval to v drugih avtohisah.

kixs je izjavil:

Lizing... po zadnjem obroku je avto tvoj.

Ne. Vsaj kolikor berem v Avstriji kjer zivim, je lizing opcija za ljudi, ki ne zelijo avtomobila kupiti, ampak najeti za dolocen cas.

Ce gledam to, je to top opcija. Vsake 2-3 leta menjam avtomobil in placujem samo najemnino. Itak je avtomobil tako ali tako sama izguba kesa, tako da kaj vec pri lizingu ne bi izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Utk ::

Definiraj "ceneje". Kolk bi dal pologa in kolk obrokov s kakšnim zneskom?

sass628 ::

Si upošteval dobo,obrestno mero?

dj_uro ::

Škoda je včasih imela brezobrestni kredit - tisto je bilo kar OK
Pa VW je včasih imel financiranje za 1€/mesec za vsa leta financiranja, kjer je bilo v 1€/mesec (vzel sem 6 let = 72m) vključeno max zavarovanje + servisi do 100.000€/6let

sedaj, kolikor vem, takih ugodnosti ni več...
pri kreditu/lizingu pa po navadi preplačaš avto za nekaj k€ (seveda je vse odvisno od vrednosti vozila)

---govora je o novih vozilih iz salona po naročilu---
vw-klub.si

IL_DIAVOLO ::

Zakaj bi jemal posojilo, ki je nepotreben strosek na strošek?

kixs ::

mahoni je izjavil:


Ne. Vsaj kolikor berem v Avstriji kjer zivim, je lizing opcija za ljudi, ki ne zelijo avtomobila kupiti, ampak najeti za dolocen cas.

Ce gledam to, je to top opcija. Vsake 2-3 leta menjam avtomobil in placujem samo najemnino. Itak je avtomobil tako ali tako sama izguba kesa, tako da kaj vec pri lizingu ne bi izgubil.


Ja, ce avto prej zamenjas, potem seveda ni nikoli tvoj. Ce pa avto do konca izplacas, pa postane tvoj. Razlika med lizingom in kreditom je pac ta, da je pri kreditu tvoj takoj.

showsover ::

Imas financni in operativni leasing.
Financni je nekaj drazji od kredita, lastnik postanes po odplacanem, kar zna biti vcasih zelo prakticno, vendar so pogoji. Ce se predmeta leasinga losas prej kot ob poplacilu, moras imeti nekaj srece, da nisi v minusu.
Kredit pomeni, da si lastnik in prosto razpolagas, zavarujes, prijavljas, itn...
Operativni leasing je za dejanski kratko-srednjerocni najem vozila, v glavnem za firme, ugodneje kot rent-a-car.
Obstaja se nekaj podrobnosti ampak raje se pokunzultiraj s potencialnim cashurjem/kreditorjem/leasingodajalcem.

dope1337 ::

Ne. Vsaj kolikor berem v Avstriji kjer zivim, je lizing opcija za ljudi, ki ne zelijo avtomobila kupiti, ampak najeti za dolocen cas.

Ce gledam to, je to top opcija. Vsake 2-3 leta menjam avtomobil in placujem samo najemnino. Itak je avtomobil tako ali tako sama izguba kesa, tako da kaj vec pri lizingu ne bi izgubil.


Ta opcija je pri novih avtomobilih dejansko dobra. Sploh ce si zvesti kupec dolocene znamke, se ti po vecih nakupih priznajo doloceni popusti na naslednji lease.

Ce mislis kupovati nove avtomobile iste znamke v prihodnje, go for it
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vice ::

Določeni prodajalci ti ponudijo nižjo ceno za lizing, kot pri plačilu z gotovino in je pod črto v določenih primerih dokaj isto. Kar je pomembno pri lizingu je, da te davčno ne obremeni in zato v določenih primerih lahko še dodatno profitiraš. Navaden kredit je pa metanje denarja skozi okno... je boljša, gotovina. Drugo vprašanje je kaj bi počel z gotovino... Če znaš obračat denar in ti to prinese več dobička kot je strošek kredita / lizinga potem je spet druga zgodba...

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:


Ne. Vsaj kolikor berem v Avstriji kjer zivim, je lizing opcija za ljudi, ki ne zelijo avtomobila kupiti, ampak najeti za dolocen cas.


Sploh ne. Meni je v Avstriji pri VW ponudil 0% financiranje, kar je zame nobrainer, tudi, ce imam denar za placat takoj. Na to vezano se dodatno jamstvo, kar je vzemi ali pusti, ker so servisi.

Kaj izbrati, ce imas vse moznosti pa je samo vprasanje tega koliko te stane vse skupaj na koncu. Ni pravil, ker pogoji so lahko kot noc in dan.

Osprey ::

Tudi po mojih izkušnjah nakup novega avta z gotovino na moje presenečenje nikakor ni bil najugodnejša opcija. Očitno trgovcem ni v interesu prodajat z gotovino, zato za nakup z gotovino ponujajo neprivlačne cene. Očitno želijo futrat še svoje lizing hiše.

Vice ::

Vse je v davkih ;)

c3p0 ::

Operativni lizing ali poslovni najem se splača za podjetja, ker je računovodsko čisto simpl in vse (razen goriva) gre direktno v stroške.

Lizing hiši plačuješ obroke in to je vse, avto je pisan na njih in ga uradno tebi le posojajo. Na koncu leasing obdobja ga vrneš in vzameš drugega, ali ga kot npr. fizična oseba odkupiš po odkupni ceni (stvar dogovora, ponavadi precej nizka).

TheBlueOne ::

Kot fizicna oseba imas plus pri lizingu tudi, ce imas otroke, ker imas manj imovine, kar se menda zna kje poznati.

hojnikb ::

Vrtec recimo.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Si mislim, da vse kar je vezano na socialne dodatke. Morda tudi otroski?

Utk ::

Ja...ampak kar preračunaj kolk vreden avto moraš imet, da ti to sploh kaj prinese. Moraš imet preklemano "srečo", da glih zarad avta padeš v drug razred.
50 jurjev vreden avto ti prinese manj kot 500 evrov letnega dohodka. Ali kot da bi imel 40 evrov višjo ali manjšo plačo. Ali vsak 20, če sta dva s plačo. Je to res omembe vredno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mahoni ::

TheBlueOne je izjavil:

mahoni je izjavil:


Ne. Vsaj kolikor berem v Avstriji kjer zivim, je lizing opcija za ljudi, ki ne zelijo avtomobila kupiti, ampak najeti za dolocen cas.


Sploh ne. Meni je v Avstriji pri VW ponudil 0% financiranje, kar je zame nobrainer, tudi, ce imam denar za placat takoj. Na to vezano se dodatno jamstvo, kar je vzemi ali pusti, ker so servisi.

Kaj izbrati, ce imas vse moznosti pa je samo vprasanje tega koliko te stane vse skupaj na koncu. Ni pravil, ker pogoji so lahko kot noc in dan.

Lahko vprasam, kdaj si dobil to ponudbo? Letos?

johanblond ::

Glede na kupno moč prodajalci po različnih držvah nastavijo cene, v Sloveniji so načeloma nižje kot v Avstriji. Proizvajalec ne sme prepovedovat izvoza novih avtomobilov v sosednjo državo (VW je dobil visoko globo zaradi tega). Posledično prodajalci forsirajo lizing, ker lizingojemalec ne more preprodat avta naprej, lizinga pa ne dajejo tujcem (Avstrijec ne more preko meje pri nas kupit cenejši avto kot v Avstriji).
Tako je bilo meni razloženo, zakaj je lizing nerazumljivo ugodnejši kot keš na mizo.

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:


Lahko vprasam, kdaj si dobil to ponudbo? Letos?


Kaksno leto nazaj so mi ponujali za testnega tamickenga SUVja.

JanBrezov ::

Pred kratkim sem bil na testni vožnji (Škoda) in sem tako na splošno spraševal glede tega. Rečeno mi je bilo (brez izračunov), da so pri lizingu možni večji popusti kot pri gotovini, hkrati sem dobil namig, da ni penalov, če se po parih mesecih odločim lizing odplačati v celoti.

Horas ::

hja lizin je resda cenejši so pa drugi keči, recimo obvezni kasko!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hojnikb ::

...kar pri novem avtu predstavlja non issue.
#brezpodpisa

showsover ::

Pa kako to mislite, 0%...
Ce sestejes VES kredit oz. leasing in povezane stroske, da suma sumarum vcasih pride manj kot gotovina?
Res je, postopno placevanje (tako ali drugace) ima prednosti, ne zanikam.
Ampak, da bi koncni znesek bil nizji (ceprav navidezni popust ob nakupu morda je!)...
Imamo kaksne konkretne bolj izracune?

Zgodovina sprememb…

chort ::

JanBrezov je izjavil:

Pred kratkim sem bil na testni vožnji (Škoda) in sem tako na splošno spraševal glede tega. Rečeno mi je bilo (brez izračunov), da so pri lizingu možni večji popusti kot pri gotovini, hkrati sem dobil namig, da ni penalov, če se po parih mesecih odločim lizing odplačati v celoti.

Jaz sem isto (škoda) naredil pred dvemi leti. Na gotovino je bil popust par procentov, na PoršeLizing kredit pa 10%. Po treh mesecih sem ga izplačal brez dodatnih stroškov.

one too many ::

@gtfo: Oče je pred okoli petimi leti kupoval nov avto. Nekaj se mi sanja o okoliščinah, nisem pa 100 %.
Na lizing je bil popust (nekaj tisoč evrov?), na gotovino pa ne. Nad tem je bil oče presenečen, toda, ko je upošteval vse stroške, je bil strošek na koncu vendarle enak. Mislim, da celo identičen. Prodajalec je rekel, da imajo raje lizing, ker imajo tako stalen dotok denarja.
Odločil se je za lizing in obžaloval, saj je avtohiša dvakrat zamenjala lizing firmo in je moral menjati prometno dovoljenje. Pač nevšečnost.

bambam20 ::

mahoni je izjavil:


Jaz sem sel do trgovca in mu ponudil 30k gotovine za avotmobil z namenom, da bom dobil popust. Na koncu bi me avtomobil prisel ceneje, ce bi vzel avtokredit pri njih. .


K narobe trgovcu si šel in narobe znako si gledal. Rofl. Če bi šel kupovat audi, bmw, mercedez bi dobil zelo dober popust. na keš pa sploh.

kixs je izjavil:



Ja, ce avto prej zamenjas, potem seveda ni nikoli tvoj. Ce pa avto do konca izplacas, pa postane tvoj. Razlika med lizingom in kreditom je pac ta, da je pri kreditu tvoj takoj.


Razlika je v tem, da pri leasingu je lastnik leasing hiša in ta zahteva polni kasko pri zavarovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Sploh pa v času, ko se novi avti težko prodajajo, so trgovi smešni, ko mislijo, da bodo kupce pritegnili z njihovim "ugodnim" financiranjem in je tako avto, če vzameš na obroke cenejši kot če bi ga vzel na govotino. Eden takšnih je opel. Sem se samo zasmejal in si mislil svoje. Oplu že tako gre slabo, potem pridejo pa ven s takšnimi bedastimi idejami, da je na opel financiranje avtoza 18 jurjev cenejši za bednih 1.700€, kot da bi bil na gotovino.

PrimoZ_ ::

dj_uro je izjavil:

najcenejši nakup je z gotovino;
pri vsem ostalem imaš marsikaj ''skrito'' ... od preplačila, do zavarovanj po njihovih navodilih, (dražje) servise ipd...


Že dolgo ni več res.
Vsaj ne kar privzeto in vse počez.

Pri zadnjem kupljenem avtomobilu je bil leasing z 0% obrestno mero. Ekstra strošek je obvezen kasko, ki pa bi ga lastnica tako ali tako hotela imeti prva leta in potem ni več dodaten strošek.
Na gotovino niso dali nobenega ekstra popusta ali kakršne koli ugodnosti.

Utk ::

Se ti zdi to logično? Zakaj bi nekdo zastonj posojal denar? To niso tisti, ki so v biznisu proizvodnje in prodaje avtov, ampak v nekem drugem poslu. Od takih jaz ne kupujem. Morda me take znamke že zarad česa drugega ne pritegnejo, ker tega nisem še doživel, pri nobenemu od štirih novih kupljenih avtih. Pri nobenemu me niso niti vprašali za financiranje pred končno cifro. Razen ko sem za hec gledal kio, ki je itak nisem nameraval kupit, tam so takoj začeli s tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimoZ_ ::

Na prvi pogled se mi ne zdi logično in sem mislim da celo na ST spraševal pred leti, kaj je fora. Očitno pa obstaja neka fora zadaj. Mogoče morajo narediti toliko in toliko prometa lizing hiši in potem forsirajo to namesto prodaje na gotovino.

Ampak ja, jaz ne kopujem hohštaplerskih znamk in ne vem kako je to ko ti dajo popust na keš za nakup znamk ala audi, bmw, mercedes...
Vem pa za Kio, Hyundai, Škoda, Mazda, Renault, ... da so možne cene na lizing nižje kot da prideš z gotovino oz. da jih gotovina sploh ne gane.

Pa mislim da za gotovino večjih nakupov danes sploh ne moreš več uradno speljat in mora bit v resnici bančna transakcija.
Tako da sploh odpade da bi uletl v salon z kuverto v kateri je 50k€ in impresioniral prodajalca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Vice ::

Komur ni jasno kako deluje lizing naj odpre firmo in na račun firme položi 50.000 pa mu bo takoj jasno. >:D

PrimoZ_ ::

Vice je izjavil:

Komur ni jasno kako deluje lizing naj odpre firmo in na račun firme položi 50.000 pa mu bo takoj jasno. >:D


Kaj si hotel s tem povedat?

mahoni ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vice je izjavil:

Komur ni jasno kako deluje lizing naj odpre firmo in na račun firme položi 50.000 pa mu bo takoj jasno. >:D


Kaj si hotel s tem povedat?

Se sam ne ve. Samo, da se je oglasil.

feryz ::

Lizing, porka duš. Menda vam je jasno zakaj. Vsaj tistim, ki imajo otroke.

Utk ::

feryz je izjavil:

Lizing, porka duš. Menda vam je jasno zakaj. Vsaj tistim, ki imajo otroke.

Zakaj, sej ti itak ne dobivaš doklad.

dj_uro ::

PrimoZ_ je izjavil:

dj_uro je izjavil:

najcenejši nakup je z gotovino;
pri vsem ostalem imaš marsikaj ''skrito'' ... od preplačila, do zavarovanj po njihovih navodilih, (dražje) servise ipd...


Že dolgo ni več res.
Vsaj ne kar privzeto in vse počez.

Pri zadnjem kupljenem avtomobilu je bil leasing z 0% obrestno mero. Ekstra strošek je obvezen kasko, ki pa bi ga lastnica tako ali tako hotela imeti prva leta in potem ni več dodaten strošek.
Na gotovino niso dali nobenega ekstra popusta ali kakršne koli ugodnosti.

Recimo pri VWju je res... ker sem ravno v času korone kupil/no bolje rečeno naročil/ nov avto...
Kateri me pride na gotovino ceneje kot na vse ostale oblike financiranja...
Tako, da za moj primer to drži...
Seveda smo pa redki, ki kar odkantamo večji znesek €€€
vw-klub.si

Likalnik ::

Kako je pa v primeru vecje okvare...recimo:

Kupim rabljen avto na lizing...po enem letu je okvara motorja tako huda, da se ga ne izplaca popravljati...kako je potem to pri lizingu...nimas avtomobila in lizing se prekine...ali moras lizing do konca odplacevati?

Kolega je vzel kredit...pripeljal avto iz DE po pol leta...okvara motorja in se ni splacalo popravljati avta...sedaj placuje kredit...pa se brez avtomobila ke

feryz ::

Utk je izjavil:

feryz je izjavil:

Lizing, porka duš. Menda vam je jasno zakaj. Vsaj tistim, ki imajo otroke.

Zakaj, sej ti itak ne dobivaš doklad.
Seveda jih dobivam. Razen gat na sebi, si ne lastim popolnoma nič. Plača je pa minimalec.
Ok, neko kvazi vrednost za lastništvo firme so mi našli, ampak firma je itak zguba. Sami stroški, pa ni vredna nič.

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

feryz je izjavil:

Lizing, porka duš. Menda vam je jasno zakaj. Vsaj tistim, ki imajo otroke.

Zakaj, sej ti itak ne dobivaš doklad.
Seveda jih dobivam. Razen gat na sebi, si ne lastim popolnoma nič. Plača je pa minimalec.
Ok, neko kvazi vrednost za lastništvo firme so mi našli, ampak firma je itak zguba. Sami stroški, pa ni vredna nič.


Lol, ker cigan.
Upam da se ne boš kdaj kje kurčil kako slabe so ceste/zdravstvo/karkoli po tem ko se hvališ kako skrivaš svoje premoženje.

Sicer pa če imaš spodobno plačo, potem tako ali tako ni doklad in olajšav za vrtce in je vseeno al avto kupiš al maš lizing.

feryz ::

Ne posplošuj. Dal sem skozi dva stečaja, po zaslugi prelakomnih bank.
Ko boš ti imel za sabo 50 skorumpiranih obravnav na sodišču, boš pogruntal, kako deluje ta država. In da je v primeru podjetništva boljše tako.
Ko ti eden od zgornjih mafijcev ne plača računov in se njegovi kolegi iz javne uprave (sodišča, davkarija, ...) spravijo nate, je boljše da nimaš popolnoma nič.
Jaz nimam take firme, da bi si lahko privoščil več 100 tisoč evrske odvetnike ali popoldne igral tenis s sodnico.

Tudi koliko davkov jaz plačam iz naslova vsega, kar počnem, je vredno debate. Sicer te ne poznam, ampak bi si upal reči, da za nekaj razredov več od tebe.

Vice ::

feryz ti ni škoda časa se prerekat z osebo, ki nima niti osnovnega pojma o kapitalu?

mahoni ::

Vice je izjavil:

feryz ti ni škoda časa se prerekat z osebo, ki nima niti osnovnega pojma o kapitalu?

Pa jih imas ti.

Se zmeraj nimam konkretnega odgovora. Evo sem sel se v drugo stacuno. Isti kurec. Pri gotovini ni popustov, ce se vzame pusing pa popusti. Seveda edina razlika je, da je pogoj kasko, pa se to je nekako vracunano v ceno.

PrimoZ_ ::

Vice je izjavil:

feryz ti ni škoda časa se prerekat z osebo, ki nima niti osnovnega pojma o kapitalu?


Komaj čakam da mi razložiš, brez sarkazma.

showsover ::

mahoni je izjavil:

Pri gotovini ni popustov, ce se vzame pusing pa popusti. Seveda edina razlika je, da je pogoj kasko, pa se to je nekako vracunano v ceno.

Ne glej samo popustov ampak celoten strosek 'odkupa', namrec, nikjer ne napises stevila in visine vsakega od obrokov in vezanih pogojev. Naj ti dajo koncni sestevek in potem primerjaj.

chort ::

Uh. Kaj pri kuncu ni jasno pri "vzameš fafing, dobiš popust, odplačaš fafing po 2 mesecih"? Ajde, mogoče še plačaš penale zaradi predčasnega odplačila (jaz jih nisem, čeprav so imeli opcijo da mi jih zaračunajo v pogojih), imaš dodatne stroške zaradi obveznega kaska (ja, tudi jaz sem ga vzel prvi dve leti, pa nisem imel več obveznega), imaš dodatne stroške zaradi odobritve (da, mislim da so bili 60€), izgubiš na prvih obrokih (večinoma so sestavljeni iz obresti in manj iz glavnice).
Še vedno je 7% popusta (po vseh stroških naštetih zgoraj) več kot 2% popusta (ponujenih na gotovino, po odkorakanju iz trgovine in ostalih obveznih paritvenih ritualih). Meni osebno sta dva dodatna jurja na računu nekaj malega ipak vredna (čeprav sem moral zanju dajat izpiske svojega poslovnega računa, ker smo S.P.ji državljani drugega razreda).

Disclaimer: Namesto nemškega podaljška uda sem kupoval češkega.
Disclaimer2: So mi pa pri Španu (resda brez pogovorov o načinu plačila) pred 2 meseci kar preko povpraševanja na mail ponujali 15% off na MPC nove VW Californie Ocean 4M DSG. Očitno je trg bil res v paniki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8612190 (9769) kriptobog
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813703 (11193) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424704 (19954) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611891 (10307) fosil
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222730 (21659) Spajky

Več podobnih tem