» »

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

helo ::

Mi lahko podate kakšne nasvete glede nakupa avtomobila.

1.v primeru da kupujes rabljeno vozilo od fizicne osebe, ali od avtosalna.. na kaj moram biti pozoren?
2. kaj je bolje kredit ali leasing, v praksi kako zglede eno drugo?
3. kako se naj najbolje spogajam pri enem ali drugem-prodajalcu, banki?
4 moznost da vzame moje starejse vozilo?
5. kaksne stoske lahko pričakujem, če je npr. vozilo 10.000€, koliko denarja dejansko potrebujem? verjetno potrebujem 2000€ gotovine, ostalo po obrokih, ne vem kako deluje kredit, ali leasing? in če imam 10.000, koliko potrebujem se za druge zadeve, ne vem registacijo? zavarovanje?kaj se potrebujem v avtu, prvo pomoč?... vsi nasveti dobrodosli...
6. še kaksni davki, kako vem da ni vozilo iz tujine oz. je to slabo če je... itd.. vsak nasvet dobrodosel...
hvala

PacificBlue ::

Nasplošno je leasing najslabsa moznost,avto ni tvoj dokler ga ne odplačas, vmes lahk gre firma v stecaj in tvoj avto v stecajno maso(razen če takoj odplačaš razliko), moras imet obvezno kasko zavarovanega...skupnih stroskov je več, pa še preplačaš ga..res pa je, da hitreje prides do leasinga, kot kredita.

Kredit, odvisno do tvoje plače in pogodbe o zaposlitvi je boljsa varianta, npr vzames kredit za 9000evrov in ga z okoli 300 evri na mesec odplačas v 3 letih,lahko tudi kredit za 6000evrov in ga odplačas v dveh letih, sedaj pač odvisno koliko si sposoben in koliko bi dal za avto.

Obstajajo tudi hitri krediti, samo ne vem kako je s tem v teh časih, vcasih je bilo lazje..

Zdaj to je tak na grobo opisano, v glavnem ne želi si, da avto odplačuješ 5-7 let(leasing), ker to je po moje neumnost..

cebelar123 ::

Pri kreditu za 8000 evorv na 4 leta z oborkom 238,46 na mesec boš plačal na koncu nekje cca malo več kot 9000 evrov.
Pol pa še rabiš za registracijijo,zavarovnaje,novo prometno, recimo tehnični pregeled. Zavarovanje je odvisno koliko je bil avto vreden, ko je bil nov in pa seveda kakšno zavarovanje boš sklenil. Tukaj se ti definitivno splača en dan vzet in greš skozi vse zavarovalnice, ker je lahko kr velika razlika v ceni.
Pri kreditu za tako obdobje seveda rabiš zaposlitev za nedoločen čas.

Kar se pa lesinga tiče pa čim na krajše obdobje. Tukaj moreš vedet, da bo zavarovnaje polni kasko. Ampak se zna zgodit, da boš dobil s tem ko vzameš leasing na kasko tudi 50% popust. Tako je bilo vsaj pri moji avtohiši. Mislim da sem jaz plačal za 5000 evrov na dve leti nekje na koncu cca 6300 tukaj so všteti tudi stroški odobritve.

Če greš delati informativni izračun za kredit 5000 evrov na 2 leti pa te pride na koncu ven cca 5500 evrov. Torej hitro vidiš razliko, z leti pa se samo še veča.

Zgodovina sprememb…

rxd7 ::

Moje izkušnje z leasingom (dva avta) so sledeče:
V obeh primerih je bil polog 50%.
Enkrat je bila odplačilna doba dve leti, enkrat pet let.
V obeh primerih sem leasing poplačal v celoti pred iztekom (poklical in so mi poslali ponudbo, ki je mogla biti plačana na točno določen datum, baje da zaradi obresti), nikjer mi predčasnega poplačila niso dodatno zaračunali. Cel postopek je trajal cca en teden - recimo v ponedeljek sem prosil za ponudbo, v torek sem jo dobil, v sredo plačal, v petek sem dobil dokumente za prepis avta nase.
Kasko zavarovanje v obeh primerih, zahtevan je bil osnovni + proti kraji ter vinkulacija police na banko. Vsako leto sem moral po opravljeni registraciji / tehničnem pregledu poslat kopijo dokumentacije (prometno z obeh strani ter zavarovalna polica) na banko.

Če že moraš, leasing vzemi za čim manjši znesek. Stroški odobritve so običajno fiksni ne glede na znesek, se pa hitro naberejo obresti. Poleg tega poskrbi za redno odplačevanje, meni so enkrat zaradi dveh neplačanih obrokov (malo krize z denarjem) poslali rubežnika. Sicer me ni bilo doma, ker sem bil na poti, sva se pa s tipom po telefonu dogovorila za rok plačila obeh obrokov. Po plačilu obrokov sem od banke dobil še eno položnico nekje v znesku enega obroka leasinga za izterjavo. Malo sem si bil tudi sam kriv, če bi banko obvestil, da bom recimo naslednja dva obroka zamudil, bi to upoštevali in bi se izognil še dodatnim stroškom.

Ko sem odplačal zadnji leasing, sem se odločil, da se tega ne grem več. Kupim avto za kolikor denarja imam in to je to. Je pa res, da ni ravno nov (trenutni, v celoti plačan z gotovino, je letnik 2006) in pri sosedih ne vzbuja zavisti.

RejZoR ::

Kredit. Sicer ga je težje dobit ampak imaš vsaj mir pred vsem pizdarijam, ki jih slednji prinese.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

helo ::

@ pacific blue "firma gre lahk v stečaj"? o kateri firmi govoriš, jaz nimam firme? oz si mislil "banko" ki bi omogočila leasing?

ne vem kaksen je polog kjerkoli, če je res 50% si potem tega ne morem privosciti...

gledal sem az avte do 3-4leta stare max, torej bi vzel kasko..

kako izgleda kredit?? pridem v banko prinesem pogodbo o zaposlitvi? oz delodajalca prosim za potrdio da sem zaposlen ? al grem v banko rečem za izpis o moji plačai zadnje 3mesece in ta izpis nesem na več bank da vidim katera mi bo dala najboljsi deal? oz najnizjo obrestno mero? ne vem kaksne so obresne mere...?

verjetno bi rekel za kredi za 10.000€ in na banki mi dajo 10.000€ gotovine? al kako? gotovino dam prodajalcu, verjetno bi prodajalec spustil ceno če bi tako to potekalo, če dobi gotovino takoj na roke? jaz pa kredit banki odplačujem vsak mesec, recimo da bi 500€ na mesec lahko plačal...to je nekako max..

recimo da 1.000€ imam svojega denarja na računu privarčevanega - s tem denarjem bi pokril zavarovanje in registracijo?ne vem koliko je sploh registracija, zavarovanje, torej ali bi vseh 1.000€ zapravil za to ali bi mi ostalo kaj...
se ne spoznam pa me res zanima kaj in kako...torej kredit je boljsi kot leasing..

vorantz ::

Ne bi raje za svoj prvi avto vzel neki bolj poceni?

RejZoR ::

Greš do dealerja oz do salona in tam vprašaš kaj rabiš, da ti odobrijo kredit ane. Ponavad se to ureja tam. Če pa boš kredit vzel drugje (na banki v obliki gotovine), pa se meniš na banki ane. Pogoji so različni in gotovinskega na svoji banki načeloma dobiš lažje kot kredit pri dealerju. Vsaj ko sem jezst spraševal pred 3 leti je blo tko. Nakoncu je pol oče vzel kredit zame, ker je imel večjo plačo in so brez težav odobril, pa čeprav bi ga sam tud z lahkoto isto odplačeval (če nisi tajkun jih ne briga če si sicer brez težav sposoben plačevat kredit). Tko pa zdej pač njemu plačujem v kešu, avto pa je v moji lasti že od prvega dneva. Zato smo tud šli v to "zmešnjavo", ker leasing bi sicer sam dobil z lahkoto, pa je preveč fint in lukenj, kjer se lahko kasneje zajebavaš oz nategneš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scenic16 ::

Zanimiva ponudba:

Škoda omogoča enoodstotno mesečno brezobrestno odplačevanje, rapida spaceback z obveznim 10-odstotnim pologom je mogoče imeti za 160 evrov na mesec...

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avto...

kixs ::

Kupi tak avto kolikor imas denarja oz. za malo manj, ker nekaj bos dal se za zavarovnanje in kak servis. Vse ostale variante financiranja pa le, ce imas res stalen dohodek. Vendar vseeno ne pretiravat, ker avti "visjega" razreda potegnejo za sabo tudi visje stroske.

Glede avta iz tujine... osebno nikoli vec ne kupim avta iz tujine! Edina varianta je, da si ga gres sam kupit v tujino, vse ostalo so zelo velike nategacije in res skoda denarja - se posebej, ce ga nimas.

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

si bom kar to temo sposodil. Kupujem nov avto in sem trenutno še zaposlen za določen čas. Zanima me, ali lahko namesto poroka dobiš leasing z unovčitvijo upravno izplačilne prepovedi na plačo? Če mi firma podpiše to pogodbo, bom lahko dobil leasing ? Firma me bo v prihodnosti zaposlila za nedoločen čas, vendar mi morajo vsaj 2x dati pogodbo za določen čas.

Hvala.

kixs ::

Odvisno za kaksen znesek gre... se bolj splaca vzeti kredit pri banki - do dolocenega zneska ni problem, ce nimas pogodne za nedolocen cas - pa koji k*rac ima sploh veze ta pogodna za nedolocen cas... ce nisi zaposlen ravno v javni/drzavni upravi, potem, ce te ne potrebujejo vec, te lahko skenslajo v mesecu ali dveh - pa pogodba za nedolocen cas gor ali dol.

Vidim pa, da je veliko junakov, ki kupujejo avte za denar, ki ga nimajo.

Kinjorts ::

FuI2cY je izjavil:

Pozdravljeni,

si bom kar to temo sposodil. Kupujem nov avto in sem trenutno še zaposlen za določen čas. Zanima me, ali lahko namesto poroka dobiš leasing z unovčitvijo upravno izplačilne prepovedi na plačo? Če mi firma podpiše to pogodbo, bom lahko dobil leasing ? Firma me bo v prihodnosti zaposlila za nedoločen čas, vendar mi morajo vsaj 2x dati pogodbo za določen čas.

Hvala.


Vprašanje. Zakaj bi sploh jemal avto na lizing? Si poklicni voznik?

cebelar123 ::

Ko sem jaz kupoval avto sem tudi bil zaposlen za določen čas. Vzel sem leasing in nobenega ni zanimalo nič dugega kot tale pogodba za določen čas in zadnje tri plače. Kupoval sem nov avto in plačeval na položnice.

RejZoR ::

cebelar123 je izjavil:

Ko sem jaz kupoval avto sem tudi bil zaposlen za določen čas. Vzel sem leasing in nobenega ni zanimalo nič dugega kot tale pogodba za določen čas in zadnje tri plače. Kupoval sem nov avto in plačeval na položnice.


Seveda jim je vseeno če pa ti lahko enostavno zaplenijo avto. Pri kreditu pa ni tko enostavno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cebelar123 ::

RejZoR je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Ko sem jaz kupoval avto sem tudi bil zaposlen za določen čas. Vzel sem leasing in nobenega ni zanimalo nič dugega kot tale pogodba za določen čas in zadnje tri plače. Kupoval sem nov avto in plačeval na položnice.


Seveda jim je vseeno če pa ti lahko enostavno zaplenijo avto. Pri kreditu pa ni tko enostavno.

Pogovarjamo se izključno o leasingu in ne kreditu. Kar je tudi napisal FuI2cY in je pri njemu brezveze omenjat kredit glede na pogodbo za določen čas.

Zgodovina sprememb…

FuI2cY ::

kixs je izjavil:

Odvisno za kaksen znesek gre... se bolj splaca vzeti kredit pri banki - do dolocenega zneska ni problem, ce nimas pogodne za nedolocen cas - pa koji k*rac ima sploh veze ta pogodna za nedolocen cas... ce nisi zaposlen ravno v javni/drzavni upravi, potem, ce te ne potrebujejo vec, te lahko skenslajo v mesecu ali dveh - pa pogodba za nedolocen cas gor ali dol.

Vidim pa, da je veliko junakov, ki kupujejo avte za denar, ki ga nimajo.


Sedaj, če nimaš možnosti v enkratnem znesku plačati avto še ne pomeni, da nimaš denarja.

cebelar123 je izjavil:

Ko sem jaz kupoval avto sem tudi bil zaposlen za določen čas. Vzel sem leasing in nobenega ni zanimalo nič dugega kot tale pogodba za določen čas in zadnje tri plače. Kupoval sem nov avto in plačeval na položnice.


Pri kateri leasing hiši si pa bil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

kixs ::

Sedaj, če nimaš možnosti v enkratnem znesku plačati avto še ne pomeni, da nimaš denarja.


Navadno pomeni, da nimas dovolj denarja.

Pri kateri leasing hiši si pa bil ?


Ce prav vem, je tole ena http://www.takoleasy.si/ in kot ze receno, navadno jih ne zanima kaj vec kot tri zadnje place. Pa ne pozabi na polog, ki je navadno 30% - lahko pa tudi vec.

FuI2cY ::

Ne vem zakaj ene hiše imajo omenjeno glede poroka, druge nimajo oz zakaj sploh zahtevajo poroka? Če jaz ne plačam, predmet (avto) ostane v njihovi lasti? Več kje se zasledil ta stavek: Pri lizingu namreč ni treba pridobiti dodatnih poroštev oziroma zavarovanj, saj zavarovanje predstavlja že predmet lizinga, ki je do dokončnega odplačila v bistvu v lasti lizingodajalca.

cebelar123 ::

FuI2cY je izjavil:

kixs je izjavil:

Odvisno za kaksen znesek gre... se bolj splaca vzeti kredit pri banki - do dolocenega zneska ni problem, ce nimas pogodne za nedolocen cas - pa koji k*rac ima sploh veze ta pogodna za nedolocen cas... ce nisi zaposlen ravno v javni/drzavni upravi, potem, ce te ne potrebujejo vec, te lahko skenslajo v mesecu ali dveh - pa pogodba za nedolocen cas gor ali dol.

Vidim pa, da je veliko junakov, ki kupujejo avte za denar, ki ga nimajo.


Sedaj, če nimaš možnosti v enkratnem znesku plačati avto še ne pomeni, da nimaš denarja.

cebelar123 je izjavil:

Ko sem jaz kupoval avto sem tudi bil zaposlen za določen čas. Vzel sem leasing in nobenega ni zanimalo nič dugega kot tale pogodba za določen čas in zadnje tri plače. Kupoval sem nov avto in plačeval na položnice.


Pri kateri leasing hiši si pa bil ?


Avto sem kupoval sem pri avtohiši Koletnik. Leasing pa je bil pri Hypo Alpe-Adria-Bank.

coolijo ::

Septembra lani sem kupoval avtomobil za 11000€. Pogodbo sem imel do 1.3.2014.Kljub zatrjujevanju prodajalca leasinga nisem dobil. Odobren bi bil samo ob pisnem zagotovilu delodajalca, da mi bodo podaljsali pogodbo oz ce bi dal polog 40%. Na banki mi niso hoteli dati kredita za nakup avtomobila, ker nisem imel pog. za ned. cas.

Kaj sem naredil? Na NLB sem vzel hitri kredit (6500€, 3 leta), ki je bil odobren v eni uri, pa nobene pogodbe o zaposlitvi niso zahtevali. Preostanek sem si sposodil drugje. Ta varianta me je prisla obcutno ceneje, kpt pa da bi dal 40% pologa in vzel leasing. Polog sem moral v vsakem primeru dati, ker je hitri kredit omejen do max 6500€.

Moja izkusnja: brez pogodbe za ned cas nimas pogoja, da bi prisel do nekega normalnega kredita oz financiranja. No, sedaj sem jo koncno (spet) dobil - pog. za ned cas:)) Kot, da to v realnosti (izguba zaposlitve) omeni

c00L3r ::

Jaz tudi gledam ponudbo od Škode http://www.hudobro.si/ Zanimiva se mi zdi leasing variatna "1% FLEXI". Recimo 16500€ vreden Rapid, plačaš minilamlni polog 2300€, nato vsaki mesec 165€ za 3 leta. Po poteku še preostane nekaj 8200 € za plačat.

Teoretično, da bi jaz takrat želel od tega odstopit in it po drug nov avto, Me bodo terjali za kako razliko vrednosti? Ali je "to to" in lahko vzamem nov leasing za nov avto. Sem n00b na področju leasing-a in ne vem kake so pasti. Vedno sem kupoval vozila na gotovino ali manjši kredit in bil takoj lastnik.

Takšno opcijo bi izbral kot neko obliko najema, ker avta ne odplačaš v celoti in čez 3 leta spet vzameš nov avto.

Spajky ::

rxd7 je izjavil:

... Kupim avto za kolikor denarja imam in to je to. Je pa res, da ni ravno nov (trenutni, v celoti plačan z gotovino, je letnik 2006) in pri sosedih ne vzbuja zavisti...
edina racionalna odločitev IMHO
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrošniški Kredit?

Oddelek: Loža
396576 (1511) Twixz
»

porok za leasing

Oddelek: Loža
137164 (6466) iNooby
»

Ali se da tako do kredita?

Oddelek: Loža
356235 (5008) xxxul
»

NLB kredit in avtorska pogodba

Oddelek: Loža
83461 (3114) Ziga Dolhar
»

50 % popust pri avto.zavarovanju

Oddelek: Loža
73782 (3380) Tody

Več podobnih tem