» »

Kredit | Avtokredit | Lizing

Kredit | Avtokredit | Lizing

1
2
»

bambam20 ::

chort je izjavil:

ponujali 15% off na MPC nove VW Californie Ocean 4M DSG. Očitno je trg bil res v paniki.


15% ni nič pri tako dragem precenjenem produktu.

chort ::

bambam20 je izjavil:

chort je izjavil:

ponujali 15% off na MPC nove VW Californie Ocean 4M DSG. Očitno je trg bil res v paniki.


15% ni nič pri tako dragem precenjenem produktu.


Se popolnoma strinjam. Sej je res lepo narejena, ampak še vedno je primarno kombi, ne glede na to kako jo obrneš. Za 50k€, ajde, mogoče zdaj ko ima končno tudi lane keep, za 55k€, več pa ni šans. Isto sicer velja za katerikoli drug avto.

bambam20 ::

chort je izjavil:

bambam20 je izjavil:

chort je izjavil:

ponujali 15% off na MPC nove VW Californie Ocean 4M DSG. Očitno je trg bil res v paniki.


15% ni nič pri tako dragem precenjenem produktu.


Se popolnoma strinjam. Sej je res lepo narejena, ampak še vedno je primarno kombi, ne glede na to kako jo obrneš. Za 50k€, ajde, mogoče zdaj ko ima končno tudi lane keep, za 55k€, več pa ni šans. Isto sicer velja za katerikoli drug avto.


Vagovci so škrti, ker jim gre preveč dobro, da bi ti dali 25% popusta.

mahoni ::

Se zmeraj ni konkretnega odgovora, zakaj me na koncu odplacevanja pride vse ceneje, kot ce skesiram. Ni mi jasno in ni.

alkor ::

Zato ker imajo prodajalci "deal" z lizingodajalci....in na koncu pride kupca ceneje. Nepisano pravilo pa je, da leasing lahko kadarkoli poplacas.

Tako je bilo pri nas....kupili smo na lizing (z istim razlogom, kot vsi drugi, ker je bilo ceneje kot takojsnje placilo). Mesec dni kasneje smo vse odplacali.
LP, a

mahoni ::

Vredu, ampak kaksen je to "deal"? Najbrz tudi vedo, da bo folk tako naredil. Kupil na leasing, dobil popust, izkoristil popust in potem poplacal avtomobil v celoti.

clancy ::

Malo obujam temo...

Za ženo kupujeva nov avto. Avto je izbran, popust izpogajan, in dala sva aro. Avto bova vzela polovico na gotovino, polovico na lizing na 6 let.
Sedaj me pa zanima, po kateri obrestni meri je po trenutnem stanju euriborja, smiselno vzeti lizing? Po fiksni ali spremenljivi?
Trgovec nama je po fiksni obrestni meri naračunal 205€ obroka, po spremenljivi pa 195€.
Trgovec mi sicer svetuje lizing po fiksni obresti meri, po oderuški EOM 8,91%. Ampak po nekaterih napovedih, bi naj euribor čez nekaj mesecev, začel ponovno padati.
Ali bi potem obrok po spremenljivi obrestni meri padel pod 195€?
Po mojem mnenju, bi raje vzel po spremenljivi obrestni meri.
Kaj menite glede tega?

Utk ::

Pri 9% EOM je čisto vseeno kakšen je euribor.

sonar1 ::

clancy je izjavil:

Malo obujam temo...

Za ženo kupujeva nov avto. Avto je izbran, popust izpogajan, in dala sva aro. Avto bova vzela polovico na gotovino, polovico na lizing na 6 let.
Sedaj me pa zanima, po kateri obrestni meri je po trenutnem stanju euriborja, smiselno vzeti lizing? Po fiksni ali spremenljivi?
Trgovec nama je po fiksni obrestni meri naračunal 205€ obroka, po spremenljivi pa 195€.
Trgovec mi sicer svetuje lizing po fiksni obresti meri, po oderuški EOM 8,91%. Ampak po nekaterih napovedih, bi naj euribor čez nekaj mesecev, začel ponovno padati.
Ali bi potem obrok po spremenljivi obrestni meri padel pod 195€?
Po mojem mnenju, bi raje vzel po spremenljivi obrestni meri.
Kaj menite glede tega?

absolutno fiksno ! Meni so dali spremenljivo pa mi kr nabili ene 600€ več obresti pred kakšnim mesecom. Uno dolg se niža na koncu se je en mesec zvišal ker so lopovi.

redtech ::

Izračun iz DH:

Znesek kredita
12.000,00 €
Število obrokov
72
Začetna mesečna obveznost
206,92 €
Fiksna obrestna mera
6,90 %
Datum izračuna kredita
08.12.2022
Stroški odobritve
180,00 €
Strošek ocene tveganja
0,00 €
Mesečni stroški vodenja kredita
2,90 €
Efektivna obrestna mera (EOM)
8,240 %
Skupni znesek, ki ga plača kreditojemalec
15.078,24 €
Zavarovanje
Brez zavarovanja

Če daš spremenljivo OM:
Skupni znesek, ki ga plača kreditojemalec
14.971,68 €

Ni velike razlike.. kaj bo pa z EURIBOR pa ve ciganka.
Trenutno je najbolje biti brez.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8612761 (10340) kriptobog
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813859 (11349) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425054 (20304) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611992 (10408) fosil
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222829 (21758) Spajky

Več podobnih tem