» »

Problemi virus ali??

Problemi virus ali??

StDo ::

Pojavljat se mi je začel en problem. In sicer pred časom ko sem prejemal pošto mi je norton antivirus 2003
profesional javil da je pošta okužena z virusom e.blaster32 ali nekaj podobnega.
Dal sem očistit pošto seveda sem e-mail izgubil pa nič zato.
Nato sem celotni disk oz. celi pc pregledal z protivirosnim programom in našel ni nič, hvala bogu.
Par dni kasneje pa so se problemi začeli in sicer kakor hitro se prijavim na internet mi kar kmalu
se pojavi okni in se začne odštevat čas. časa je natanko eno minuto po tem času se pc restarta
in spet dela normalno le do takrat ko se prijavim na internet. Virusa ni saj tako javi norton antivirus
z redno updatanimi definicijami. Kaj storiti. Sem že poskusil preko stare verzije win xp posneti novo
pa vseeno dela še kar isto. Poskusil z drugimi gonilniki za modem pa nič. Kaj storiti?
Obupani!:(

madviper ::

Si updajtu Windows? Mislim da maš zloglasnega blasterja!
I'd like to do something crazy!

|CyGNUS-x ::

Sigurno maš blasterja. Nič drugega ne pomaga kot pa updejtanje sistema. Saj bi nujno, da si ga fasal ravno pri pošti.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

ERGY ::

Blaster removal tool rabs mus drugo te ne resi virusa. Drgac pa je obvezno apdejtat winse ce ga ne misls spet dobit!

podtalje ::

Jaz pa predlagam, da se uvedejo sankcije (ne preveč hude) za take, ki pred objavo ne
poskušajo poiskati odgovora na forumu.

Tukaj je tipičen primer, ko imaš na forumu na prvem mestu sticky temo
Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti?,
pa ljudje še kar sprašujejo.

StDo ::

Jas pa Vam povem tako. Re je, da se nekatere teme prepogosto pojavljajo, ker rešitve za taisti problem že obstajajo.0:) Vendar, v tem primeru katerega sem imel jas, sploh z dial - upom nimaš osnovnih pogojev, da bi iskal rešitev za problem, ker si moral v eni minuti oz 3 minutah najti temo, poiskat rešitev in si dol potegnet programe, update kar je bilo še bolj katastrofalno. Tako, da je na nek način najbolj enostavno odpret novo temo in čakat in prosit ljudi, ki so imeli s podobnimi stvari opravke in izkušnje. Če Vas osebno motijo teme ki se ponavljajo pa jih preprosto spreglejte. Sicer pa temu je namenjen ta kotiček da si uporabnika interneta in slo-tech portala pomagamo menjujemo iskušnje da si pač čim bolje optimiramo sisteme da nam najbolje delujejo.:D Izrabil pa bi še to priliko in se vsem slo-tech uporabnikom osebno zahvalil za kakršnokoli pomoč, ki ste mi jo nudili ob tem primeru in še nekajkrat prej. Lep pozdrav! :D

DeLuX ::

Ne vem kaj vi ovinkarite?? :)

StDo:
Uploudal sem na server popravek za to nevšečnost.

Link:

KliK

Enostavno dljaj popravek, ga instaliraj in restartaj!

Potem ne bo vec tezav :)

Upam, da mas XPje:)

LP,
DeLuX

DeLuX ::

Aja... pa se to... po instalaciji, k prides v Winse klikni Ctrl+Alt+Del,
in poglej ce se ti notr nahaja msblast.exe (neki tazga). Ce ga najdes, ga odstrani (end task). Potem pa se za vsak slucaj.... Start -> Run -> msconfig (stisni enter) -> Startup 'Tab', in tam odstrani klukco pri msblastu! Potem naredi se to, da bo res zihr :) :
Idi v c:\windows\system32\ in poisc msblast.exe. Ce je, zbrisi, in dodaj lazni exe (recmo, naredis txt fajl z nekaj besedami in ga preimenuj v msblast.exe. Skopiri ga v c:\windows\system32. Tako sm jst naredu in deluje 100%. Sicer... ce instaliras le popravek, tistega problema z odstevanjem ne bo vec, zna se pa narest tko kt men, d se ti spet presname z neta tist msblast.exe v system32, in ga anti-virusni smatra kot spet virus.

LP,
DeLuX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeLuX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik se mi izklaplja :( na pomoc, prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
12976 (735) jesen
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339624 (14606) brainiac20
»

Tokrat bo črv napadel... Črva!

Oddelek: Novice / Varnost
142348 (2348) undefined
»

Po dnevu zatišja -- Microsoft in RPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
656443 (6443) undefined
»

AudioCatalyst.

Oddelek: Programska oprema
191807 (1520) iration

Več podobnih tem