» »

racunalnik se mi izklaplja :( na pomoc, prosim

racunalnik se mi izklaplja :( na pomoc, prosim

filmika ::

Racunalnik se mi je zacel konstantno izklapljat, vcasih brez opozorila, vcasih je opozorilo tako (po spominu):
NT AUTHORITY / SYSTEM je zahteval zaustavitev:
Do ustavitve je se: 00:00:59
Sistemski proces > C: /WINDOWS/System32/Services.exe
Navede kodo stanja 1073741819.


Prebrskala sem internet (z veliko muko, ker se mi je racualnik izklapljal) in nasla, da so se take tezave dogajale leta 2004 zaradi sasserja ali blasterja. Svetovali so vklop pozarnega zidu in zagon Symantecovega odstranjevalca. Vklopila sem pozarni zid, zagnala odstranjevalec, a javi, da imam presodoben sistem, da bi tisti odstranjevalec se prijel. Da potrebujem eno posodobitev Microsofta, ki pa jo menda ze imam (to mi je javilo, ko sem skusala sneti).
Po racunalniku sem iskala Issas.exe, Msblast.exe, pa ju ne najdem, ceprav imam vklopljeno iskanje tudi skritih datotek.

Dodatno sem si snela Adaware, ki ne resi zadeve.
Imam SP3, brala sem, da je pri nekaterih leta 2008 to bil problem, ampak meni doslej ni delal nobenih tezav.

Mi lahko, prosim, kdo svetuje, KAJ naj se naredim, da se znebim ugasanja, in KAKSNO zval sem dobila na racunalnik (a mogoce prek FB?). Vnaprej hvala za vsako pomoc

Med0 ::

vem da se zna narediti lahek hack, ki ti nekdo pošlje datoteko/bližnico, ki ti izklopi računalnik v določenem cajtu in pa sam doda kako se bo imenovala opozorilo datoteka ima samo 1 kb in je mogoče prej facebooka, rešiš težavo tako da pritisneš alt+ctr + delete in daš tam kjer imaš vse zagnane datoteke in končaš ta proces

filmika ::

Philips, ne vem, ali gre za to, ker se ne izklaplja metodicno (torej ne na vsakih pet minut ali kaj). Recimo, zdaj ze vse kul ze eno uro.

Mislim, da sem nekaj staknila, samo ne vem, kaj, pa prosim za pomoc.

Bom pa sla vseeno gledat tudi tvoj nasvet - samo, kako se imenuje proces, mi pa ni jasno.

EDIT: med procesi nisem nasla nobenega z 1kb, sem pa nasla Isass.exe (upravlja ga sistem). Samo, ce prav razumem, je en issas POTREBEN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: filmika ()

s1m0n ::

Gre za Isass.exe (velik i) ali lsass.exe (majhen L) ?
Ta prvi toraj isass.exe nima nič kaj tam iskat - gre za virus!
Drug pa je lsass.exe (toraj z L) je Local Security Authority Process pa del operacijskega sistema Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

filmika ::

Simon, gre za majhen l (joj, prej sploh nisem opazila spremembe), hvala za razlago!

No, zdaj sem zagnala ciscenje registra (free window registry repair), mi je naslo na stotine nekih zadev, tudi z explorerjem (ki se mi je tudi sesuval).


Ce se ne bo v redu, se vrnem, zaenkrat pa zelim vsem lepo soboto in cimvec zimskih radosti!!!

miranpozar ::

Virus skoraj 100%
Boš morala pregledati diske s kakšnim solidnim antivirusom (Avira, Avast, ipd.) in z Malwarebytes. Po možnosti v varnem načinu (safe mode). Potem bi moralo biti OK.
Tiste omenjene datoteke pa moraš paziti, ker so pomembne Windows sistemske. Ne jih kar tako brisat, ker bo še večje sranje!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

fosil ::

Malwarebyte ne zaganjat v safe modu. Delujejo na nekoliko specifičen način in ga je za najboljšo učinkovitost treba zagnat v normalnem načinu, vsaj tako priporočajo njegovi avtorji.
Tako je!

filmika ::

Se znova oglasam, nic boljse ni, se zmeraj se izklaplja. Ne najdem pa virusa, niti z Aviro, tudi s Symantec removal tool.

Kolega mi je svetoval www.pchell.com clanek o MSBLAST.exe, sem pregledala vse procese (nic podobnega ni notr) in tudi registry key (tudi nic podobnega).

"Rahlo" obupana. Bom poskusila se ta predlagani Malwarebytes. Kar na jok mi gre :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: filmika ()

fron ::

na novo nalož windowse

filmika ::

Fron, ne gre, ko sem poskusila, mi racunalnik javi, da ne more instalirat nizje verzije. Saj vem, cas je za nov racunalnik, je ze v letih, ampak vse moje masine so bile dolgega veka.

Miranpozar, fosil, sem zagnala, doslej je *trk* *trk* ne bom nic prevec hvalila. Ce ne pa pridem nazaj ...

Res hvala vsem. In upam, da ni prezgodaj - enga srecnga in zdravga, hiter internet pa zmogljve masince zelim vsem!

IvoJan ::

bootaj z windows dvdja, ne inštalirat v winsih. pojdi v bios in nastavi dvd za first boot device in naj ti boota z dvdja.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Valvoline ::

Sprobaj najprej program avira antivirus,je brezplačen,pa spuče *nesnago* če je tam morebitna težava.

jesen ::

Računalnik se mi že nekaj dni vsaj 5x na dan sam od sebe restartira, ko sem na netu. Kakšen problem bi lahko bil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Isass.exe

Oddelek: Programska oprema
136174 (2036) cucolino
»

lsass.exe - error

Oddelek: Operacijski sistemi
211389 (1238) seatleon
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339624 (14606) brainiac20
»

črv / virus issas.exe (lsas.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131370 (1010) Queen
»

Zakaj sistemska exe datoteka vsakih 5min zasede 80% CPU-ja??

Oddelek: Pomoč in nasveti
111425 (1229) muzičar

Več podobnih tem