» »

Karavan do 15k

Karavan do 15k

1
2
»

mahoni ::

Ne razumem kaj tocno mislis z zavaraovanjem. Kako mislis polno ceno? Kasko ali kaj?

TheBlueOne ::

Cveto je izjavil:



Pri Mercedesu sicer računajte, da je to avto, ki nov stane 40+ k eur, če govorimo o 220 avtomatiku avatngarde, lahko tudi blizu 60 jurjev. Zakaj je to važno? Ko ga greš zavarovat, plačaš na polno ceno. Kaj pa če ga ne greš zavarovat? Ena "intelligent light system" luč stane lahko tudi jurja in pol, kolo (feltna) je za avantgrade 600+ eur, če ti nekaj prileti v masko, bo šel radar in tako naprej.


Jaz imam kasko ki placuje popravila nad 200€ za, ce se ne motim za 145€ letno. Automatik, Avantgarde ...

Cveto ::

Težko verjamem...

JanBrezov ::

Cveto je izjavil:

Octavia (jaz sem imel sicer Superba, a sem se večkrat peljal z Octavio) je notri res glasnejša, a je to še vse v mejah normale oziroma tistega, kar dobiš recimo pri renaultu in podobnih. Golf je boljši, a spet ne toliko. Kdor želi dobro izoliranost in udobje tudi pri daljših vožnjah, bo moral pač pogledat vsaj k Passatu.

Katere letnike Superba in Octavie primerjaš? Kaj se ti zdijo glavne razlike med Superbom in Octavio? Je 150KM dovolj za Superba?

TheBlueOne ::

Cveto je izjavil:

Težko verjamem...


Edini Slo izracun, ki sem ga nasel, mi pride online (brez odbitne fransize) na ca. 300EUR. Ampak to je brez nekih pogajanj itn. Sem skoraj siguren, da je pri meni Kasko (z odbitno fransizo) 145EUR, ampak je bilo ze nekaj casa nazaj.

Zgodovina sprememb…

max00slo ::

TheBlueOne je izjavil:

Cveto je izjavil:



Pri Mercedesu sicer računajte, da je to avto, ki nov stane 40+ k eur, če govorimo o 220 avtomatiku avatngarde, lahko tudi blizu 60 jurjev. Zakaj je to važno? Ko ga greš zavarovat, plačaš na polno ceno. Kaj pa če ga ne greš zavarovat? Ena "intelligent light system" luč stane lahko tudi jurja in pol, kolo (feltna) je za avantgrade 600+ eur, če ti nekaj prileti v masko, bo šel radar in tako naprej.


Jaz imam kasko ki placuje popravila nad 200€ za, ce se ne motim za 145€ letno. Automatik, Avantgarde ...

Kje pa imajo takšno zavarovanje?
Si non confectus, non reficiat.

TheBlueOne ::

max00slo je izjavil:


Kje pa imajo takšno zavarovanje?


Nisem v Sloveniji, so pa tukaj zavarovanja praviloma drazja. Tisti izracun pa sem naredil na neki Slo speltni strani.

delfinus ::

Ne bo to slo skozi za kasko pri Mercedesu C Karavanu, tudi ce si v najboljsem premijskem razredu. Kter model in tip avtomobila si uposteval? Kaksna dodatna oprema? Tu je ze barva lahko ekstra dodatna oprema. Kater premijski razred si vzel?
lp, d.

Dadyy ::

Če namerava kupiti v Nemčiji predlagam Bmw, recimo nekaj takega https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Obvezno mora biti mlajši od letnika 2015 zaradi facelifta in porihtanih dizel motorjev. Ta je sicer xDrive, full oprema in ima ročni menjalnik, seveda pa je tudi avtomatikov polno. Zahtevano ceno se da zbarantati, za koliko je odvisno od velikosti in lokacije prodajalca, recimo za vsaj tisočaka, ker je trenutno tam rabljenih avtov malo morje.
Računajte še na cca 1000 eur stroškov do registracije v Sloveniji.
LP Damjan

pobcc ::

+1 za mercedes C, ampak bo mogu bit kar oskubljen in starejši letnik, če je 15k budget

avtek ::

Dadyy je izjavil:

Če namerava kupiti v Nemčiji predlagam Bmw, recimo nekaj takega https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Obvezno mora biti mlajši od letnika 2015 zaradi facelifta in porihtanih dizel motorjev. Ta je sicer xDrive, full oprema in ima ročni menjalnik, seveda pa je tudi avtomatikov polno. Zahtevano ceno se da zbarantati, za koliko je odvisno od velikosti in lokacije prodajalca, recimo za vsaj tisočaka, ker je trenutno tam rabljenih avtov malo morje.
Računajte še na cca 1000 eur stroškov do registracije v Sloveniji.


Želi avto do 15k, ti mu ga najdeš za skoraj 19k, kar je cca četrtina več, kot je pripraavljen.
Želi avtomatika, ti mu najdeš ročni menjalnik (+ še enkrat preberi zgornji stavek).

filip007 ::

Brat je vzel Seat Leon FR, par let starega.
Trevor Philips Industries

Cveto ::

Glede kasko zavarovanja: naredil sem izračun pri g24 (ker imajo online in naj bi bili poceni) za C220cdi avtomatik, letnik 2018, z 100 eur odbitne franšize, z najnižjim razredom (PR4), kar pomeni da 10 let nisi imel škode in da imaš že vsaj 10 let avto) in brez škodnih primerov, za voznika na 25 let in tako naprej.

Pride takole:

-obvezno: 200 eur
-osnovno kasko: 672 eur (543 v primeru odbitne franšize 300 eur oziroma najmanj 410 eur pri odbitni franšizi 900eur).
-kombinacije (parking, divjad, luči, asistenca itd...): 521 eur.

Skupaj 1393 eur. Lahko se sicer vzame brez dodatnih kombinacij ali z višjo odbitno, samo poem zna biti drago, če kaj bo.

Zgornjo ceno se da s popusti sicer še oklestiti. Za moj avto (S-max), ki nov stane enako kot c220 (=cca 41.000 eur), sem nazadnje pri Triglavu za polni kasko (osnovni, ao+, kasko, parking, luči, divjad, asistenca, itd...), PR1, brez škod že 20 let, ne mladi voznik, ne doma iz rizičnega območja, z popustom za Trigla paket in preko znane referetnske plačal 740 eur. dopuščam seveda, da je lahko kdo dobil večji popust, samo ne pa pol tega.

Dadyy ::

Nič nisem iskal, avto si bo našel sam. Le predlagam tip avta, ki se ga splača ogledat in ne točno ta avto, ki ima 4 kolesni pogon in full opreme.
Daj prosim, vsaj preberi kaj piše preden komentiraš.
Če pa si vzamem 5 minut za iskanje https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta... in takih je dol kot rečeno malo morje.
LP Damjan

Dadyy ::

Za primerjavo še iz Italije uvožen avto na Avtonetu.
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id.......
LP Damjan

mahoni ::

Jaz ko slisim BMW me oblije vrocina. Ne vem zakaj, ampak imam filing, da je to res precenjen avtomobil. Sorodnik od zene ima sicer starejsi letnik in konstantno neki problemi. Je pa BMW fan in mu vse to oprosti, ampak jaz bi ga zapeljal nekam, ce bi imel taksne tezave, ki jih je on opisoval.

Mogoce je pri novejsih letnikih drugace? Najbrz tudi odvisno od motorja. Tud neverjamem, da so kaksni 330 bili ujckani. Vsaj jaz bi ga "ubijal", ker mam rad sportno voznjo in taksen stil.

Cveto ::

Jaz sem dal vse to skoz: BMW-ja, Mercedesa, Hondo in Renaulta, stare kante in nove avte, ni da ni. In na koncu (po desetih avtih in slabem miljonu prevoženih km), vidiš da so razno takile BMW-ji z z razlogom tako poceni. Ponavadi to vozijo agresivni vozniki, vzdrževanje pa je drago (razen če delaš sam oziroma imaš koga, ki to dela na pol zastonj).

mahoni ::

Zdej je samo se vprasanje kateri avtomobili so bolj posiljeni. Mercedes ali BMW. Pomoje bolj BMW, ker je druga ciljna publika kot pri Mercedesu. Je pa res, da imas povsod bedake, ki bi rasfukali tudi 1.6 masino.

No jaz priznam, da sem dinamicen, mogoce vcasih tudi prevec agresiven voznik, ampak ne sparam pa niti centa pri materijalih. Pride na koncu drag hobi, ampak je avtomobil v top stanju.

b3D_950 ::

Golfi, Škode ipd. vstopni modeli neke posebne zvočne izolaciji nimajo, mogoče kakšn "filc" naliman na plastično tapeto. Tako da, velike razlike ne morejo bit med modeli, razlika mogoče naredijo pnevmatike (+podlaga asfalta), da se ti zdi da je en avto manj glasen od drugega. Manjši mestni avtomobili pa res nimajo 0, pleh in gor direkt plastika/tapeta. Tudi verjetno električni in hibridni, da so čim lažji nimajo kakšno posebno zvočno izolacijo.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:

Zdej je samo se vprasanje kateri avtomobili so bolj posiljeni. Mercedes ali BMW. Pomoje bolj BMW, ker je druga ciljna publika kot pri Mercedesu. Je pa res, da imas povsod bedake, ki bi rasfukali tudi 1.6 masino.


Kupis Mercedes C v lovsko zeleni barvi. Se verjetno dokler ne gres z njim na test ni peljal vec kot 120kmh.

Cveto ::

Ja, samo potem obiš pa zjebano podvozje, ko je se "ata jager" vozil po raznih kolovozih. Sem enkrat kupil ravno tak avto in nikoli več.

;-) ::

Cveto je izjavil:

Glede kasko zavarovanja: naredil sem izračun pri g24 (ker imajo online in naj bi bili poceni) za C220cdi avtomatik, letnik 2018, z 100 eur odbitne franšize, z najnižjim razredom (PR4), kar pomeni da 10 let nisi imel škode in da imaš že vsaj 10 let avto) in brez škodnih primerov, za voznika na 25 let in tako naprej.

Pride takole:

-obvezno: 200 eur
-osnovno kasko: 672 eur (543 v primeru odbitne franšize 300 eur oziroma najmanj 410 eur pri odbitni franšizi 900eur).
-kombinacije (parking, divjad, luči, asistenca itd...): 521 eur.

Skupaj 1393 eur. Lahko se sicer vzame brez dodatnih kombinacij ali z višjo odbitno, samo poem zna biti drago, če kaj bo.

Zgornjo ceno se da s popusti sicer še oklestiti. Za moj avto (S-max), ki nov stane enako kot c220 (=cca 41.000 eur), sem nazadnje pri Triglavu za polni kasko (osnovni, ao+, kasko, parking, luči, divjad, asistenca, itd...), PR1, brez škod že 20 let, ne mladi voznik, ne doma iz rizičnega območja, z popustom za Trigla paket in preko znane referetnske plačal 740 eur. dopuščam seveda, da je lahko kdo dobil večji popust, samo ne pa pol tega.

Lahko potem naredim izr. pri razlicnih zav. Ampak g24 ni nacenejsi pri kasku že zarad pr pr je pri njih 04 najnizji pri zav gre do pr00 in do 60% na to se gre min 35% popusta če izbereš se neoriginal dele in popravila pri izvajalcih ki ti jih predpise zav si lahko na taki ceni. A če ima to smisel nevem.

Taip4n ::

Mazda 6?

CleanPower ::

Audi a4 2.0TFSI

Utk ::

Predvsem so drage (in nepotrebne) kombinacije. Kasko rabim, če se res kaj zgodi in takrat procent ali 2 franšize ne pomeni dost, zarad ene praske pa...raje sam plačam.

Kvinta ::

vidiš da so razno takile BMW-ji z z razlogom tako poceni. Ponavadi to vozijo agresivni vozniki, vzdrževanje pa je drago


Če bi vozli redno na servis polj bi blo vzdrževanje enako kot pri vseh ostalih ne pa ,da grejo na par ali več let pol pa ti na servisu hočejo pol avta menjat. Z vsemi avti je isto tud kliote vozijo z težko nogo ;((
A.C.A.B
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen karavan do 18000 ojrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
646614 (4394) Zvezdica27
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524277 (19780) matobeli
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38996930 (49924) TheBlueOne
»

Predlogi za avto

Oddelek: Na cesti
484778 (3369) mailer
»

Nakup novega/rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
314131 (3831) Echbart

Več podobnih tem