» »

Rabljen karavan do 18000 ojrov

Rabljen karavan do 18000 ojrov

1
2
»

hojnikb ::

veriga je problem do 2015 letnikov z N47 motorji, vse novejše je non issue.
#brezpodpisa

Utk ::

Ja, da 4 leta stari nimajo problemov s ketno, je res uspeh...lahko upamo tudi na 6 let brez problemov?

hojnikb ::

Če smo čist pošteni, tut druge firme šparajo pri ketnih in majo težave z trganjem, pa noben ne piše in paničari o tem...
#brezpodpisa

Utk ::

Ja, predvsem tudi ostali nemci. In seveda se govori in piše o tem.

hojnikb ::

brez skrbi, japonci tut (mazda 2.2d recimo)...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

A to je še tist (napol) fordov motor?

hojnikb ::

ne, to je mazdin motor... psa so afaik 1,6 in 2.0
#brezpodpisa

HotBurek ::

Veriga ni problem. Problem je, če jo ne menjaš na predpisan interval (al pa, ko se sliši, da ruži). Kar isto velja za jermene, pa diske, pa olje v mašini, pa gume...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Ciklamen ::

A ni menjava verige pri BMW-ju en jebeno visok strošek, ker morajo mašino ven potegnit? (Ne me obsojat, sem nekje bežno prebral in sem kar laik kar se tega tiče)
- End of the Post ->

Utk ::

HotBurek je izjavil:

Veriga ni problem. Problem je, če jo ne menjaš na predpisan interval (al pa, ko se sliši, da ruži). Kar isto velja za jermene, pa diske, pa olje v mašini, pa gume...

Kolk pa je predpisan interval, pametnjakovič?

IL_DIAVOLO ::

duque ::

Ciklamen je izjavil:

A ni menjava verige pri BMW-ju en jebeno visok strošek, ker morajo mašino ven potegnit? (Ne me obsojat, sem nekje bežno prebral in sem kar laik kar se tega tiče)


V kolikor je avtomatik, potem da.
Je pa veriga na velikem udaru zaradi start/stop sistema. Če ga SW onemogočiš (carly etc ...) oz. nastaviš, da si zapomne zadnjo nastavitev (ki je OFF - zaradi tehničnega), potem bo veriga srečnejša. Vseeno se menja med 180-200kkm ... oz. če je kupuješ avto okoli teh km, je to dober in močen argument za nižanje cene.

Je pa drug problem tukaj, sploh na avtomobilih, ki so blizu 200k in imajo menjano verigo. Če so avto ''servisirali'' za potrebe prodaje, je praviloma notri najcenejši material. Potem pa imaš te raznorazne zgodbe po forumih, kako je veriga zanič ipd ...

hojnikb ::

HotBurek je izjavil:

Veriga ni problem. Problem je, če jo ne menjaš na predpisan interval (al pa, ko se sliši, da ruži). Kar isto velja za jermene, pa diske, pa olje v mašini, pa gume...

Nope, bmw ne predpisuje menjave verige (je "lifetime") ze od samga zacetka taksnih motorjev...
enako za menjalnisko in diferencialno olje

Ciklamen je izjavil:

A ni menjava verige pri BMW-ju en jebeno visok strošek, ker morajo mašino ven potegnit? (Ne me obsojat, sem nekje bežno prebral in sem kar laik kar se tega tiče)

ni treba masino ven, ponavadi se da stran menjalnik. Usput lahko se menjas kuplongo (oz. vsaj lamele), ce je ze na konc, da si prihranis strosek v prihodnosti.

Je pa strosek odvisno kam peljas in kaksno ketno das not (OEM ali original). Nekje med 600-1000e se giblje tak spas. Kar je sicer velik, ampak nic kaj groznega, ce mas avto nekaj visjega ranga kot clio...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fritz ::

hojnikb je izjavil:


Nope, bmw ne predpisuje menjave verige (je "lifetime") ze od samga zacetka taksnih motorjev...
enako za menjalnisko in diferencialno olje

Jp, enak špas so se šli glede menjave olja v kardanu pri motornih kolesih in so potem čukasto gledali, ko so kardani šli rakom žvižgat. Kasneje so to spremenili a so vestni lastniki že pred tem sami menjali olje kljub navodilom proizvajalca. Včasih se pač učijo na nas in na evropskem trgu jih to ne stane veliko.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zvezdica27 ::

lp,

no, ob velikem servisu se vedno menja jermen, običajno tudi ketna četudi je lifetime. Jaz sem jo moral predčasno na bivšem PSA 1,6 HDi. Pa kaj? po tistem je dec naredil še 220.000. Enkrat je itak treba.

zz
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9511338 (6883) bluefish
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524277 (19780) matobeli
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111712 (8631) Utk
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17337617 (30683) Superboyy

Več podobnih tem