» »

Mensa

Mensa

matevzm ::

Ker je bila pred nekaj casa omenjena tukaj Mensa. Sedaj se zopet pocasi organizira tudi pri nas, tole je ravno prislo (malce hitro, a kaj hocemo).

Obvescam vas da bo testiranje 7.4.2001,od 10 h naprej v sejni sobi(1 nadstropje)III.bloku v Studentskem naselju v Rozni Dolini,Ljubljana.

Ce koga zanima, lahko poskusi.

andrej ::

zanimivo, a obstaja kaksen web site? ma v soboto ravno ne morem v LJ lazit.

jeti ::

Samo informativno: kaj pridobiš s tem, da postaneš član Mense razen mogoče nekaj malega prestiža?

Sicer ne dvomim, da bi me sprejeli (to je za IQ nad 130 al kako?), ampak me čisto iz firbca zanima, če se mi splača v soboto zjutraj vstajati.:)

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Yohan del Sud ::

150 in več, če se ne motim. 130 ma že usaka budala... 8-)

Thomas ::

Ja, res je - IQ se visa zadnjih 100 let. Menda je povprecje zdaj okrog 118. Kam nas bo pripeljalo to onesnazevanja z ogljikovim dioksidom!? :D

Ce gres pa v Menso - bos pa placeval ene brosure pa tak - pa hvalil se bos lahko naokoli.

Gres prasat za sluzbo, reces - "jeti, clan Mensa." - in direktor ti odstopi pisalno mizo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matevzm ::

Slovenska sekcija nima strani, ker je se v povojih. Drugace je Mensa na http://www.mensa.org/.
Ne vem, ce trenutno kaj veliko pridobis. Zadeva je namenjena predvsem druzenju, a pri nas se to nikoli ni spravilo v pogon. Moogce bo sedaj boljse, se zadeve pocasi premikajo.
Kar se IQja tice, nekateri pravijo, da je IQ na planetu konstanten in da se prebivalstvo veca. :)) Mensa zahteve so zgornja 2%, rezultat na testiranju preko 148 po Cattelu oz. nad 130 po Binetovi lestvici.

jeti ::

Tut 150 ni težko preseči, hehe.8-)

Za brošure pa nočem plačevati. Raje se zaposlim kot striptizer in služim mastne denarce za bodoče stanovanje, čeprav potem ne izpadeš nič kaj inteligentno.;)

Aja, kaj pa sta ti dve Cattelova pa Binetova lestvica? V čem je razlika? In a je res, da se IQ veča? Bi rekel, da se nekaterim iz dneva v dan samo manjša.:D (pa to ne leti na nikogar s foruma, tako na splošno govorim, hehe)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

matevzm ::

Ocitno sta dve lestvici, jaz sem samo prepisal.
Zmogljivost mozganov se spreminja z leti, mislim da ti zacnejo po 30 malce bolj pocasi mleti, kar se kompenzira z izkusnjami. Kako je pa vse to kompenzirano v IQ testih (ce je) pa ne vem.

ABX ::

IQ testi po določenih letih osebe se ne uporablja več, ker pač izkušnje popačijo (v dobro) izid testa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

IQ je samo en (kar dober) kazalec inteligentnosti. Ce ga ima nekdo 180 ali pa vec ... se to hitro opazi.

Marilyn vos Savant so izmerili do sedaj najvisjega - 238.

3, 8, 24, 48, 120, 168, 280, 360, ?

Kdor resi tegale, gre lahko jutri na teste - kdor pa ne ... pa morda vseeno.
:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boha ::

hmnja, tale je pa kar lepa... mi ni dala miru. vem, da bom najbrž kiksnu, a je rešitev oz. število precej veliko?

Thomas ::

kulkr tolk no. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Am... Moja rešitev je 350... Najbrž ni prav ane? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Za vsako zaporedje obstaja najenostavnejša "formula" .

Za tole je Pn2-1.

Se reče n-to praštevilo na kvadrat -1, samo vsako 7. ma -9 ..

Tako da je odgovor 528. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ginek ::

JA, mala malca, če ne bi tvoje
zaporedje imelo napako -> 280 namestno 290.

Thomas ::

Hotel si reci 288 namesto 280. :D

Ne, ni to misljeno, da bi blo malamalca. Najenostavnejse je tako, da pac predpostavis, da vsak sedmi clen se pa obnasa -9 in ne -1.

Lahko pa najdes se kej druzga mogoce.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

jaz sem pa naso kot resitev 504. ce pogledas, so vsaj stevila - rezen 3 deljiva z 8 in pomnozena z 2 na nekaj in 3 na nekaj...

Thomas ::

Ja Andrej ... zanimivo. Sedaj bi morala naprimer presteti znake tvojega in mojega algoritma - in bi videla kdo ima bolj prav. Tisti, ki rabi krajsi algoritem.

Ker prav imava pravzaprav oba - in tudi v tem je omejenost teh IQ testov. "Vidijo" samo eno, ne nujno najbolj elegantno resitev. Ce jo pa kdo najde - recejo "ni prav".

Zato jemljem Menso & IQ z rezervo. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ginek ::

ja res sem mislil 288.
Drugač pa tista rešitev z 7. členom bi bila zame iz trte zvita, ker si lahko svoja pravila potem izmislimo za vsak člen od 5. naprej. Rešitev mora biti skladna v okviru danega podzaporedja.
Drugače pa se pri tem zaporedju hitro opazi, da gre za kvadrate, ostalo je samo še vprašanje časa in mislim, da jo to bolj problem pri IQ testih, kot pa kaj drugega.

andrej ::

Thomas, ja najkrajsa pravilna resitev je najboljsa oz. najbolj pravilna.:D

Thomas ::

ginek ... ne zapopadas.

andrej ...

Zelo tocno in zelo deep. Brez heca! Problem ostane merjenje dolzine algoritma. Jest to delam kar v dolzini vseh Pentium opcod. Ravno zdejle sem na sihtu in mam ene 5 milijonov bajtov tistih opcodov pa mi jih program v tadrugem okencu lepo optimizira na dolzino. Pa pazi, da se ne podaljsa izvajanje za vec kot en cikel, ce da en byte ven.

Huh ...
:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

zanimivo. s cim se pa nasplosno ukvarjas? vidim, da te zanimajo taksne stvari?

Thomas ::

Včasih me sicer kej zmot .... poj pa spet štrikam! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115570 (35863) gruntfürmich
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111757 (10261) PrimozR
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120303 (17378) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710442 (9666) Volta
»

IQ Slo-Tech osebkov

Oddelek: Loža
232475 (2099) matevzm

Več podobnih tem