» »

IQ Test

IQ Test

kixs ::

Punca se neki pripravlja na IQ + psiho test za sluzbo, pa je resevala nekaj testov na netu.

http://www.highiqsociety.org/iq_tests/
http://www.mensa.org/workout2.php?

To je bolj kot ne vse zgolj informativno. Lahko tudi objavite kok ste dosegli/resli. Je pa malo problematicno, ker je v anglescini in ko cas odsteva... ;)

lp

mtosev ::

Jaz mam 101. Test sn resil na iqtest.dk.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Ta prvi mi pokaže da sem za High IQ sociaty. 131.

Glavno da mtoseva nesem! 8-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

npl ::

Še en Slovenski: Klik
Jaz mam 120.

Calligula ::

Da ne boste preveseli, ti online testi vedno kazejo prevec. Jim pase, ce se zadovoljen folk vraca, ker oni sluzijo z obiski na strani preko online reklam.

Boste videli, da vas je sumljivo veliko nad 120, kje sem pa po takih testih jaz pa raje ne povem 8-)

Karaya 52 ::

134... to pa je udarec za moj ego. Predvidevam da sem on test s fotografskim spominom reševal porazno.

mtosev ::

@strictom

Resi tega (iqtest.dk) in se pol oglasaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Karaya 52 ::

Sploh pa so tile testi bolj tak-tak. Sicer se moji rezultati skorajda ujemajo s testi za zoisovo štipendijo toda pri slednji lahko vidiš rezultate po posameznih segmentih, kar se mi zdi bolje. Če se pravilno spomnem so bile najbolj pomembne tri kategorije: slovnični, logični in matematični del. Zadnja dva sta bila ok, slovnični pa je bil slab. Moram še dodati da imam probleme z izražanjem (zbogom politična kariera :) ).

strictom ::

mtosev, prikaze mi 121.

Za 10 manj kot un. Bi pokazal sliko ampak je v flesho.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kixs ::

Sem jih sel zdej resit ;)

1. 128
2. 21/30 (tiste angleske besede ;( )
3. link je dal mtosev = 130

Kot pravijo v razlagi za IQ. Le-ta sam po sebi nic ne pomeni, ce ga ne uporabljas za kaj pametnega. 0:)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Calligula ::

Poglejte, cim mtosevu nekje pokaze 101 to pomeni, da je dejansko povprecje populacije po tistem testu nekako 120. Od oka :D

@nny ::

kiks97 - drugi test je bolj podoben tistmu, kar zna dobiti tvoja punca. v slo je itaq testiranje bolj v malori kot ne.

Za vse ostale - še en test

S-love-nci smo vicešampioni! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

A.J. ::

Meni tisti iz iqtest.dk pokaže 140, tisti slovenski od npl-ja pa 124, kako pa je bilo pri tistem za zoisovo štipendijo se pa ne spomnem, je že sedem let od takrat :)

jrtjtejtt ::

Men na prvem (izbral sem most difficult test) pokaže 128, na drugem sm odgovoril na 22 prov (res jebene ang besede, pomoje so ameri pa briti ful inteligentni :\ )

tistega slovenskega pa od vprašanja kaj se razlikuje od drugega 1. krompir, 2. zelje, 3. korenček, 4. JOBOLKO, nisem več resn jemal. Se mi zdi da ga je en v garaži sestavil, ker ni mel kej za delat.

edit: tisti iqtest.dk mi pokaže sam 126, pomoje ni objektiven, ker jaz sem pa ja bolj pameten :D

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Da se še jaz malo pridružim.

Resi tega (iqtest.dk) in se pol oglasaj ( mtosev).

Nekdo je omenil da bodi v tem testu IQ result 140. Rad bi videl screen, dotlej ne verjamem, ker sicer je možno ( sem tudi že dobil above 145, kar je max. rezultat, ampak dobil sem ga le s poskušanjem nekajkrat skozi, ne z realnimi sposobnostmi). Moj realni IQ pada in narašča, tako kot vsakemu odvisno od dneva, bistvo vsega pa je, kaj znaš z njim ustvarit ( npr. lep prikaz film Forrest Gump ) :)

whatever ::

136 na uradnem mensa testu, 12 pik premalo za vstop v menso
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Volta ::

Slike, slike bi radi >:D Drugače pa lep rezultat. Samo tile testi so ponavadi dobri le za to, da te povlečejo vase in nekatere naredijo tudi odvisne od teh IQ-rezultatov. Jaz pravim: Samo da je zdrava kmečka pamet prisotna, pa je vse ok :) Vse kar je pa nad recimo 120 IQ-ja pa je čisto zadosti in pomeni, da nisi kar tako, tudi če tega ne rešuješ vsak dan. Nekaj že moraš imeti v glavi da nabereš 120 recimo...

overlord_tm ::

125 na highsociety ... kaksna vprasanja so res krneki, ka jest vem kdo je napisal une zgodbe :)

Ko da bi američana prašal kdo je napisal Na Klancu :D

Volta ::

Na Goricko.net sem dobil IQ 142 ( lahko pošlem screen). Res je da sem dal vse od sebe, sem pa po večini vse pravilno rešil, le za eno nalogo nisem bil prepričan, če je prav. Ampak povem vam, čisto je odvisno od vprašanj in v kakšnem stanju si takrat. Recimo menso še grem reševat, tako da povem kasneje. Jah, če študiraš matematko, ti naenkrat postanejo vse ostale stvari nenavadno enostavne 8-)

whatever ::

@Voltaspeeder17: jst sem mislil uradni mensa test, ne ta online ko je na linku, ampak un ko greš v LJ ali MB 1x letno in se znebiš 15€:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Volta ::

Sem si mislil :) Drugače pa sem rezultate teh internetnih testov pač navedel, da se tudi jaz malo pohvalim, tako kot vsi tule gor :D

Drugače pa mimogrede - zelo lep rezultat si nabral. Za ta vstop v menso pa se ne sekiraj, ker imaš IQ-ja preko zadosti, da dosežeš v življenju vse kar si zadaš, če le imaš dovolj volje in energije. Veš kaj je genij? No, genij je 1% inspiracije in 99% znoja, tako da :)

SeTAr ::

Jaz sem dosegel 158 na mensa testu, a teh online pa tipo 120, go figure...

whatever ::

Za ta vstop v menso pa se ne sekiraj, ker imaš IQ-ja preko zadosti, da dosežeš v življenju vse kar si zadaš,

Ma, jaz bi rad samo gledal TV v fotelju do konc življenja:D :D :P
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Volta ::

Hahaha, to lahko delaš že pri 70 :) Samo vprašanje pol kolko bi kaj vsebine dojel >:D

d0rK ::

Te online testi nimajo nc prot uradnem Mensinem testu. Tm je enako stavilo vprasanj pa vec kot pol mn cajta.
Dejansko se na unem testu res vidi, koliko si sposoben "on-the-fly" resit. Resevanje poteka hitr in hitr se lahka
fajn zatakne.

#000000 ::

LOL pa sej tko vsi (nam reku da lažete) poveste za ene 10 več, isto kot če vprašaš tipa 160 kok je velik, vedno bo reku vsaj 165 :D

kixs ::

lol

A ti res mislis, da vsi lazemo? Vceraj sem si vzel tisto urco in resil tri teste. Rezultate sem napisal. Imam pa za vsak slucaj tudi screenshote od vseh treh (ker se mi je pac fino zdelo, da sem po teh kriterijih tako dober - relativno seveda). ;)

Kot sem pa ze napisal, ti sam rezulatat nic posebnega ne pove. Da bi dobil tocnega, bi moral resit ene 10 takih testov in potem potegnit povprecje. Pa se potem ni nujno, da si kaj pametnejsi od drugih ali pa, da bos zdaj kar avtomaticno bolj uspesen.

lp

jrtjtejtt ::

Res ne vidim razloga da bi lagal. Kva si pa dosegu če napišeš deset več. A te tle vsi odčudujejo pol, hočjo bit tvoji prjatli...

So pa ti testi fajn, men tko osebno, ker sem vedno rad reševal uganke vseh vrst.

Calligula ::

Mensa je dobila svojo brco v jajca z naso miss :D

Vsak cepec ocitno lahko trikotnicke pravilno obraca in se potem prodaja kot cipa >:D

Wox ::

Za našo miss ne vem. Vem pa, da je članica Mense Asia Carrera, tako da v katerem koli poslu si že, škodi ti ne. Je pa bila tule pred kakšnim letom ali celo več podobna tema v merjenju dolžine. Kako je zdaj z našim Thomasom? Si ga je izmeril?
Commodore 64

A.J. ::

Voltaspeeder17: izvoli, tudi screenshot imam, če ne verjameš na besedo. Če pa želiš še screenshot mojih odgovorov pa piši na zs.

Volta ::

Aha, no zdaj ti verjamem :) Drugače pa toliko za zanimivost. Rešitve tega testa so na netu in so vsakomur dostopne, tako da rezultati tega testa niso merodajni, saj jih lahko vsak uporabi in dobi nenavadno visok IQ :)

Drugače pa bi te vprašal ( ko si že dobil tako lep score ), a si pogruntal zadnje 3 oz. 4 naloge s tistimi kvadratki, ki se premikajo? Tam me je zmanjkalo in sem stvari rešil bol kot ne na blef.

LP

A.J. ::

Ugotovil sem samo 36 in 38 od zadnjih štirih. Ne vem sicer če je moja logika tam prava, ampak rešitvi sta zagotovo pravilni, saj sem ju poskusil spremeniti in je bil rezultat vsakič slabši (pri vseh ostalih odgovorih enakih). Če te zanima (in če drugih ne moti :) lahko napišem kako sem prišel do rešitve.
37 in 39 pa nimam pojma, tudi ko sem uganil še tisti rešitvi, mi ni jasno kako naj bi do njiju prišel, moja logika ali karkoli bi že tam potreboval, popolnoma odpove. Se pa priporočam za razlago, če jo kdo ve, ker me res zanima.

Volta ::

Jaz sem že tudi pravilno rešil vse naloge, vendar mi zadnje 4 nikakor niso logične oz. si jih ne znam razložit :) Bom še poizkušal, medtem pa mi lahko pošlješ na ZS razlago tistih 2 nalog, da vidim kako si razmišljal.

jrtjtejtt ::

A kdo dobi več kot 143, da vidim, če še mi fali kak pravi odgovor. Pa če kdo ve za 37 in 39 naj prosim se javi, ker jst nimam pojma.

Lahk pa Iris pokličemo :D :D

Volta ::

Haha. Jaz sem rešil vse pravilno - dobil rezultat Above 145 ( imam screenshot ), vendar nisem razumel 39 in 37, sem zgleda na srečo zadel :) Malo sta hudi ti 2 nalogi, Iris pa pomoje kaj dosti tud nebi mogla tu nardit. Verjetno je tisto rešla kak test za misice, o stopnji testa pa ne bom raje nič rekel >:D

John Abruzzi ::



Woho zmeram sm mislu, da sm povprečn.
PS. pr 37 in 39 sm dal F.

Volta ::

Ja, mislim da sta F pravilna odgovora, nisem pa 100% prepričan. Morda kaki poseben razlog, zakaj si izbral ravno F ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115558 (35851) gruntfürmich

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213278 (2841) bluefish
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111754 (10258) PrimozR
»

Mensa

Oddelek: Loža
222706 (2393) Thomas
»

IQ Slo-Tech osebkov

Oddelek: Loža
232475 (2099) matevzm

Več podobnih tem