» »

Računovodsko vprašanje

Računovodsko vprašanje

lolipop2 ::

Hej!

Imamo tu kakšnega računovodjo? Nekaj me zanima, kako pravilno postopati oz. izdajati račune/ predračune/ avansne račune.

Primer:

stranka vplača 2020 znesek 100€ - ara, za storitev, ki bo opravljena v 2021. Kakor jaz vem, je treba najprej narediti predračun, na podlagi katerega plača aro, potem ko je ara plačana, si izstavi avansi račun, v letu 2012, ko je storitev opravljena, pa se izstavi račun, kjer se "poračuna" že plačana ara v avansnem računu. Imam prav?

Kako pa je v primeru, da si nezavezanec? Ali je postopek isti, glede na to, da nimaš nič z DDV-jem?
Se lahko izstavi npr, kar račun za aro in se knjiži med avanse? V 2021 pa poračnuma na računu?

Hvala za odgovor.

jakanov ::

Moj nasvet: Pokliči FURS, meni so še vedno pomagali.

LapD ::

Mogoče je odvisno za kaj gre, ampak jaz ne bi kompliciral in izstavil letos račun "1. faza storitve nekineki" naslednje leto pa še račun "2. faza storitve nekineki".

Če delaš predračun in ti ga plačajo pa potem normalno izstaviš račun na katerega dopišeš spodaj "plačano po predračunu xy".
web&motion designer

lolipop2 ::

LapD je izjavil:

Mogoče je odvisno za kaj gre, ampak jaz ne bi kompliciral in izstavil letos račun "1. faza storitve nekineki" naslednje leto pa še račun "2. faza storitve nekineki".

Če delaš predračun in ti ga plačajo pa potem normalno izstaviš račun na katerega dopišeš spodaj "plačano po predračunu xy".


Ja, ampak če daš predračun, je treba po vplačilu napisati tudi avansni.



jakanov: ne bi še klical fursa, da jim ne zbudim pozornost :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo denarja - storitev

Oddelek: Loža
285540 (4027) Mare2
»

obrtniki

Oddelek: Problemi človeštva
345613 (4441) @nny
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10122120 (18168) St235
»

Nakup na narocilnico

Oddelek: Kaj kupiti
324599 (3883) Zheegec
»

vprašanje za pravnike - sem dolžan plačati? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098799 (6969) Mehmed

Več podobnih tem