» »

Pepoved dopustovanja na Hrvaskem

Pepoved dopustovanja na Hrvaskem

Temo vidijo: vsi
«
1
2

winterriver ::

Na zacetku junija sem tule veckrat objavil temo, v kateri sem izpostavljal problem dopustovanja na Hrvaskem in Covida.

Veckrat so mi jo izbrisali, brez razloga.

Zdaj se je izkazalo, da sem imel prav, slovenski egoisti so raztrosili virus po celi Sloveniji, zato, da so se lahko malo namakali v morju, JJ in vlada pa so od Plenkovica zelo verjetno pokasirali mastno podkupnino, da niso meje zaprli preden je prislo do ogrozanja javnega zdravja.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

pirat ::

Meja ni zaprta in dopustovanje na Hrvaskem ni prepovedano !
Pa kje jih pobirate?
Le ob povratku nazaj je potrebno za 14 dni v karanteno. To je to. Zakaj tako, smo pa ze v eni drugi temi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

Vazelin ::

Zakaj Šarec še ni zaprl meje?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

pirat je izjavil:

Meja ni zaprta in dopustovanje na Hrvaskem ni prepovedano !
Pa kje jih pobirate?
Le ob povratku nazaj je potrebno za 14 dni v karanteno. To je to. Zakaj tako, smo pa ze v eni drugi temi...


Ce hočeš obdrzati službo, je prepovedano :)

DeeJay ::

winterriver je izjavil:

Na zacetku junija sem tule veckrat objavil temo, v kateri sem izpostavljal problem dopustovanja na Hrvaskem in Covida.

Veckrat so mi jo izbrisali, brez razloga.

Zdaj se je izkazalo, da sem imel prav, slovenski egoisti so raztrosili virus po celi Sloveniji, zato, da so se lahko malo namakali v morju, JJ in vlada pa so od Plenkovica zelo verjetno pokasirali mastno podkupnino, da niso meje zaprli preden je prislo do ogrozanja javnega zdravja.


Ni blo podkupnine, ampak molk o dotičnih poslih za katere bi šel naš Maršal Twito za dolgo med štiri stene.

Vazelin ::

Torej so podkupovali tudi avstrijskega Kurza?:)) pa še vrhove nemške politike?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

pirat je izjavil:

Meja ni zaprta in dopustovanje na Hrvaskem ni prepovedano !
Pa kje jih pobirate?
Le ob povratku nazaj je potrebno za 14 dni v karanteno. To je to. Zakaj tako, smo pa ze v eni drugi temi...


Ce hočeš obdrzati službo, je prepovedano :)


Nah, se vedno ti nihce ne prepoveduje biti bedak.

d4vid ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

pirat je izjavil:

Meja ni zaprta in dopustovanje na Hrvaskem ni prepovedano !
Pa kje jih pobirate?
Le ob povratku nazaj je potrebno za 14 dni v karanteno. To je to. Zakaj tako, smo pa ze v eni drugi temi...


Ce hočeš obdrzati službo, je prepovedano :)



Zakaj, vzameš 3 tedne dopusta, od tega greš prvi teden na hrvaško, potem pa 14 dni prebiješ v karanteni. Problem rešen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Gagarin ::

Vazelin je izjavil:

Torej so podkupovali tudi avstrijskega Kurza?:)) pa še vrhove nemške politike?


Pa Italijane, Slovake Čehe, Poljake, Madžare, praktično celo evropo. Res so sposobni tile croasani.

winterriver ::

FrRoSt: ga bom jaz formuliral.

Junija sem povedal, da bi bilo potrebno vzpostaviti karanteno in/ali prepovedati obisk Hrvaske, ker zelo ocitno lazejo in prirejajo statistike okuzenosti Hrvaske iz jasnih razlogov - Hrvaska nima gospodarskih rezerv za eno leto in za njih je turisticna sezona kriticnega pomena, da sploh proracun prezivi (pa ze tako imajo javno zdravstvo na nivoju srednjega veka - preden se kaksen norec zacne zaletavati, kako si hodi zobe "rihtati" na hrvasko, naj si pogleda, katere vse operacije izvajajo Hrvati znotraj zdravstvenega sistema brez anastezije ali z lokalno anastezijo, pa mu bo hitro jasno o cem govorim).

Razen tega je bilo to dogajanje pred volitvami in je bilo jasno, da Plenkovic laze.

In potem se zacne zanimivo dogajanje, nekatere pizde mi zacnejo brisati zapise, copy pastal sem vsaj 4 teme.

Izven tega, Hrvaska ne pade niti v rumeno cono, ko se zacne pri njih nekaj komplicirat (s tem, da je bilo ze od vsega zacetka jasno, da je nemogoce, da sta samo Slavonija, Zagreb in Split okuzena, ko pa je bilo hitro vse naokrog rdece (BiH, Srbija).

Dogajanje v Sloveniji je bilo se bolj zanimivo.

Kacin je skupaj z vlado RS divje iskal izgovore, zakaj pa Hrvaske ne bi dali v rdeco cono (!?) kljub temu, da je bilo popolnoma jasno, da bo tam epidemija (tega ni razumel samo najbolj navaden poden od slovenceljnov, ki so hoteli dopustovati, pa tudi, ce koga ubijejo s posledicami svojih dejanj), kljub temu, da so na to opozarjali epidemiologi.

Ne samo to, konec junija, zacetek avgusta so si zaceli izmisljevati nove kriterije, zakaj je Hrvaska nekaj posebnega in ne spada pod enaka pravila, kot veljajo za ostale drzave.

Nekdo je omenil, da bi/so podkupili tudi Kurtza - NE. Slovenija ima tukaj zelo specificno lego in v kolikor bi vrgla Hrvasko v rdeco cono, jim gre turisticna sezona po gobe. In kako prikladno, nova vlada gre v vseh potezah 110% na roko Hrvaski. Se nikomur ne zdi cudno, sploh ker je jasno, da bomo zaradi tega sklepa nove vlade imeli novo epidemijo v Sloveniji?

Nekaj vam polagam vsem na srce - ce poznate koga, ki je sel letos na Hrvasko na morje, se ga izogibajte. Namrec to dejstvo pomeni ali da je popolen kreten, ki ni sposoben sesteti niti 1+1, ali pa da se mu gladko hebe za vse in razmislja samo o tem, kako se bo on imel lepo. Fantasticno se je izkazala vsa problematika Slovenije, koliko ljudi med Slovenci je zabitih in koliko pokvarjenih in naravnost odlicno bi bilo dobiti to statistiko od statisticnega urada, da je vsem jasno v kaksni greznici s kaksnimi gnoji zivimo.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

winterriver je izjavil:

Na zacetku junija sem tule veckrat objavil temo, v kateri sem izpostavljal problem dopustovanja na Hrvaskem in Covida.

Veckrat so mi jo izbrisali, brez razloga.

Zdaj se je izkazalo, da sem imel prav, slovenski egoisti so raztrosili virus po celi Sloveniji, zato, da so se lahko malo namakali v morju, JJ in vlada pa so od Plenkovica zelo verjetno pokasirali mastno podkupnino, da niso meje zaprli preden je prislo do ogrozanja javnega zdravja.


Virusi obstajajo ze od nekdaj in clovek jih vsako leto raznasa naokrog. Ali bomo zdaj zarad tega zapirali vse kot zivino v hlev? Druga stvar je koliko so postene nase vlade in oblasti. Koliko jim lahko zaupamo> Koliko lahko verjamemo svetovnim organizacijam, ki so sponzorirane s strani korporacij. Koliko lahko zaupamo uradnim stevilkam umrlih zarad covid, ki so se veckrat izkazale za napacno zracunane. Koliko lahko zaupamo medijem, ki so dokazano veckrat objavljale neresnice.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Vse okoliške države (It, At, Hu) okoli Hr razen Slo sprejemajo negativne Hr C19 teste, ki niso stari več kot 48 ur, da greš lahko nazaj domov brez 14 dnevne karantene.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

hr_natakar ::

winterriver, vsak se sam odloca komu bo verjel. Dejstvo je, da ni umrlih v sloveniji nic vec kot prejsna leta v enakem obdobju. Niti v domu za starejse ne. Ti si se pac odlocil verjeti vse, kar nam pove nasa vlada, ki je menda zelo postena. Tudi odlocil si se, da bos verjel medijem, ki so v lasti korporacij. Jaz pa sem se odlocil verjeti znanstvenikom, tudi nobelovim nagrajencem, ki so cenzurirani na internetu in znanstvene objave umaknjene s strani svetovnih organizacij. Ampak vseeno se da dobit intervjuje, ce se dovolj potrudis.

winterriver ::

hr_natakar je izjavil:

winterriver, vsak se sam odloca komu bo verjel. Dejstvo je, da ni umrlih v sloveniji nic vec kot prejsna leta v enakem obdobju. Niti v domu za starejse ne. Ti si se pac odlocil verjeti vse, kar nam pove nasa vlada, ki je menda zelo postena. Tudi odlocil si se, da bos verjel medijem, ki so v lasti korporacij. Jaz pa sem se odlocil verjeti znanstvenikom, tudi nobelovim nagrajencem, ki so cenzurirani na internetu in znanstvene objave umaknjene s strani svetovnih organizacij. Ampak vseeno se da dobit intervjuje, ce se dovolj potrudis.


Ja, pa zemlja je ravna. Sicer pa sploh ni pomembno, ne gre se sploh za to, katera bolezen razsaja, dejstvo je, da se odlocis na svojo roko, brez obzira za sodrzavljane, da te boli k* ali je kuga ali pa samo pljucna bolezen, da bos ti sel in sprejmes rizik, da morda zbolis, to ali bos zadevo raznasal naokrog pa ti cisto dol visi. Nihce od zelo sirokega kroga znancev, ki je leta dopustoval na Hrvaskem, se ni odlocil za dopustovanje na Hrvaskem - se je pa res tisti poden od ljudi, s katerimi se nocem druziti - ne samo to, sram me je, da bi me kdo videl, da se druzim z njimi. Poden od ljudi. In tole je sele zacetek, priporocam ti vilice v ocesa, ko bom zacel pisati o tem, ko bojo prave posledice egocentrikov, ki so dopustovali na hrvaskem zares zacele kapljati - o in bojo, gripa + korona, ne bo noben respirator pomagal.

Pa, da ne bo pomote, ne gre se za korono, gre se za "olos" od ljudi.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Na slotech smo ze veckrat pisali, da je to lazno gibanje flat earth, podprto z fejk boti. Vecina vas je nasedla, da za tem stojijo resnicni ljudje. V resnici je vecina botov. Kar se tice korone, ze od zacetka spremljam vec virov iz stevilnih drzav. Tudi mainstream mediji so priznali, da so v veliki britaniji napacno steli umrle za covid. Vlada VB je priznala napako, po tem ko so jih strokovnjaki opozorili. Steli so namrec umrle za covid vse osebe, ki so kdaj imele v sebi virus covid cetudi so kasneje ozdravele.

dexterboy ::

se da ugotoviti, kdo so tukaj fejk boti?

on topic;
verjeti v današnjih časih medijem o vseh milijonih mrtvih zaradi Covida in alarmantnem številu okuženih z njim je...
... je isto, kot verjeti o avionu, da je treščil v Pentagon ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

Tega sranja od hr_natakarja preprosto ne bom podpiral. Ja, lahko si izmisli kupe neumnosti (kakor tudi kdorkoli drug) , da opravici svoje ravnanje (kar dejansko pocne ze celotno temo) ampak noben izgovor, ni dovolj dober, da je sel na Hrvasko. Ni izgovora, sta dva razloga - pokvarjen do obisti (za vse, ki ga poznate osebno, pa niste sli na Hrvasko - jaz osebno bom zagotovo zminimaliziral odnose z dvema primitivcema, ki sta to naredila in izkala razloge zakaj je pa to cisto ok), ali pa popolen kreten (teh je bistveno manj!), seveda iz raznih razlogov, od tega, da se dela, da to je, verjame hrvaskim organom, ipd... Tretje opcije ni.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

winterriver je izjavil:

Nekaj vam polagam vsem na srce - ce poznate koga, ki je sel letos na Hrvasko na morje, se ga izogibajte. Namrec to dejstvo pomeni ali da je popolen kreten, ki ni sposoben sesteti niti 1+1, ali pa da se mu gladko hebe za vse in razmislja samo o tem, kako se bo on imel lepo. Fantasticno se je izkazala vsa problematika Slovenije, koliko ljudi med Slovenci je zabitih in koliko pokvarjenih in naravnost odlicno bi bilo dobiti to statistiko od statisticnega urada, da je vsem jasno v kaksni greznici s kaksnimi gnoji zivimo.


Kaj ima čofanje v (čistem) morju na enem otoku veze s covid res ne vem? V štacuno smo hodili z masko, kuhali smo si sami in pili pivo. OP, pa kaj je s tabo? Chill out.

dexterboy ::

Prijatelj je letos dopustoval v Grčiji. S familijo so šli na Santorini (če sem si prav zapomnil), uživali v bazenih plaži... večinom sami. Za denar, ki bi ga plačali na Hrvaškem. Če sem komu fouš, ki je letos bil na morju, je on, ne tisti, ki so bili na Hrvaškem.
Je pa res, @WR, da ne moreš vseh metati v isti koš.... to je isto kot trobiti, da so vse ženske kurbe.
Pa nikogar na zagovarjam, da ne bo pomote. Tudi jaz pravim, OP, chill out, frend ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WhiteAngel ::

winterriver je izjavil:

Tega sranja od hr_natakarja preprosto ne bom podpiral. Ja, lahko si izmisli kupe neumnosti (kakor tudi kdorkoli drug) , da opravici svoje ravnanje (kar dejansko pocne ze celotno temo) ampak noben izgovor, ni dovolj dober, da je sel na Hrvasko. Ni izgovora, sta dva razloga - pokvarjen do obisti (za vse, ki ga poznate osebno, pa niste sli na Hrvasko - jaz osebno bom zagotovo zminimaliziral odnose z dvema primitivcema, ki sta to naredila in izkala razloge zakaj je pa to cisto ok), ali pa popolen kreten (teh je bistveno manj!), seveda iz raznih razlogov, od tega, da se dela, da to je, verjame hrvaskim organom, ipd... Tretje opcije ni.


Malo se umiri. Virus je virus. Nima veze s politiko, s Hrvaško, z Balkanom in s kreteni. Fašeš ga potencialno kjer koli. Ukrepe pa vsi poznamo - higiena rok, izogibanje zaprtim prostorom, če že maske.

2dark ::

sbawe64 je izjavil:

Vse okoliške države (It, At, Hu) okoli Hr razen Slo sprejemajo negativne Hr C19 teste, ki niso stari več kot 48 ur, da greš lahko nazaj domov brez 14 dnevne karantene.


48 ur ni nič. Šele po 14 dnevih se pri večini vidi, ali so okuženi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

winterriver ::

WhiteAngel je izjavil:

Kaj ima čofanje v (čistem) morju na enem otoku veze s covid res ne vem? V štacuno smo hodili z masko, kuhali smo si sami in pili pivo. OP, pa kaj je s tabo? Chill out.


Tokrat se bom jaz zgovarjal na uradne statistike. Vec kot polovica primerov kovida v Sloveniji izhaja iz turistov na hrvaskem. Zdaj pa ti meni povej, kako je to mozno. Ja, seveda, razumem, da boste tule jokali vsi tisti, ki niste problem, ampak rezultat je preprost. Moznost potovanja na pocitnice na hrvasko JE PROBLEM. Tvoje cofanje je nedokazano, okuzbe kot posledica obiskovanja hrvaske pa so dokazan problem.

WhiteAngel je izjavil:

winterriver je izjavil:

Tega sranja od hr_natakarja preprosto ne bom podpiral. Ja, lahko si izmisli kupe neumnosti (kakor tudi kdorkoli drug) , da opravici svoje ravnanje (kar dejansko pocne ze celotno temo) ampak noben izgovor, ni dovolj dober, da je sel na Hrvasko. Ni izgovora, sta dva razloga - pokvarjen do obisti (za vse, ki ga poznate osebno, pa niste sli na Hrvasko - jaz osebno bom zagotovo zminimaliziral odnose z dvema primitivcema, ki sta to naredila in izkala razloge zakaj je pa to cisto ok), ali pa popolen kreten (teh je bistveno manj!), seveda iz raznih razlogov, od tega, da se dela, da to je, verjame hrvaskim organom, ipd... Tretje opcije ni.


Malo se umiri. Virus je virus. Nima veze s politiko, s Hrvaško, z Balkanom in s kreteni. Fašeš ga potencialno kjer koli. Ukrepe pa vsi poznamo - higiena rok, izogibanje zaprtim prostorom, če že maske.


Ne, ti se umiri. Virus je virus in riniti na podrocje, kjer samo najvecji kreteni ne razumejo, da se premier laze je svinjarija. Ali pa neumnost. Pick one, si idiot ali pizda?

Sicer pa, Madagaskarju se naslednje leto obeta epidemija kuge (ze spet). Bos sel? Ne bos, mar ne? Te je strah zate, seveda pri covidu, te pa ni strah za vse ostale. Boli te k*.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

WhiteAngel je izjavil:

winterriver je izjavil:

Nekaj vam polagam vsem na srce - ce poznate koga, ki je sel letos na Hrvasko na morje, se ga izogibajte. Namrec to dejstvo pomeni ali da je popolen kreten, ki ni sposoben sesteti niti 1+1, ali pa da se mu gladko hebe za vse in razmislja samo o tem, kako se bo on imel lepo. Fantasticno se je izkazala vsa problematika Slovenije, koliko ljudi med Slovenci je zabitih in koliko pokvarjenih in naravnost odlicno bi bilo dobiti to statistiko od statisticnega urada, da je vsem jasno v kaksni greznici s kaksnimi gnoji zivimo.


Kaj ima čofanje v (čistem) morju na enem otoku veze s covid res ne vem? V štacuno smo hodili z masko, kuhali smo si sami in pili pivo. OP, pa kaj je s tabo? Chill out.

+1, Enim pa res ni pomoči, da bi logično sešteli 1+1 in recimo tudi italija je bila npr. junija povsem "normalna", celo obisk Benetk povsem varen. Sedaj, zakaj bi bil nekdo večji kreten, ko čofota sam v morju, sicer čez mejo, od scene v Portorožu na plaži, znotraj meje8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Osnova je tvegano vedenje, tudi vožnja recimo je nevarna, pa se vsi ne pobijemo na cesti. Kapiraš, nobenih izgovorov ali toleriranja bedastega obnašanja ne toleriram, si me po pomoti dal v klub korona bedakov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hr_natakar ::

Glej jaz nisem sel na hrvasko. Sem samo povedal svoje mnenje, da se mi zdijo ukrepi pretirani glede na nevarnost tega virusa. Se mi pa zdi, da te bolj moti hrvaska kot taka kot pa sam virus.

WizzardOfOZ ::

Državljan Slovenije in tujec s stalnim prebivališčem v Sloveniji, ki je lastnik nepremičnine ali bivalnega plovila oziroma ima na podlagi pogodbe o zakupu oziroma najemu pravico do uporabenepremičnine, bivalnega plovila ali parcele v avtokampu v eni od sosednjih držav (Italija, Hrvaška, Avstrija in Madžarska), iz katere vstopa v Slovenijo skupaj z ožjimi družinskimi člani, kar mora dokazati z ustreznimi dokazili, lahko vstopa v Slovenijo brez odrejene karantene tudi, če je katera od sosednjih držav na seznamu držav s poslabšano epidemiološko sliko (rdeči seznam), v Slovenijo pa se morajo vrniti v 48 urah po izstopu iz države.

Uporabnik ::

Od kdaj pa je MSM vir relevantnih informacij? WTF, svašta majka rodi.

Raje poiščite kakšen medij, ki ni plačan s s trani farmacije.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Lonsarg ::

Dokler nismo na 1k dnevno je to bolj stvar meritvene napake, tak da kot so že rekli, chill in higiena.

Jaz imam dopust konec septembra in bom moral takrat per dni prej spet te smotane sezname gledat kam bi šel. Ampak dobro, itak sm navajen da vedno zadnje dni planiram tak da bom že nekje našel, držav je 250 :)

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Dokler nismo na 1k dnevno je to bolj stvar meritvene napake, tak da kot so že rekli, chill in higiena.

Jaz imam dopust konec septembra in bom moral takrat per dni prej spet te smotane sezname gledat kam bi šel. Ampak dobro, itak sm navajen da vedno zadnje dni planiram tak da bom že nekje našel, držav je 250 :)


Če imaš jahto registrirano greš lahko kadorkoli, tudi med karanteno.
Quack !

hr_natakar ::

LeQuack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Dokler nismo na 1k dnevno je to bolj stvar meritvene napake, tak da kot so že rekli, chill in higiena.

Jaz imam dopust konec septembra in bom moral takrat per dni prej spet te smotane sezname gledat kam bi šel. Ampak dobro, itak sm navajen da vedno zadnje dni planiram tak da bom že nekje našel, držav je 250 :)


Če imaš jahto registrirano greš lahko kadorkoli, tudi med karanteno.


Lepo je elita poskrbela sama zase. Lepo od njih. Ovce so pa za strizt?

nekikr ::

winterriver je izjavil:

Na zacetku junija sem tule veckrat objavil temo, v kateri sem izpostavljal problem dopustovanja na Hrvaskem in Covida.

Veckrat so mi jo izbrisali, brez razloga.

Zdaj se je izkazalo, da sem imel prav, slovenski egoisti so raztrosili virus po celi Sloveniji, zato, da so se lahko malo namakali v morju, JJ in vlada pa so od Plenkovica zelo verjetno pokasirali mastno podkupnino, da niso meje zaprli preden je prislo do ogrozanja javnega zdravja.

V soboto smo bili v Aqualuni. Ljudi je bilo toliko, da smo dobesedno hodili en čez drugega, v bazenu ni bilo toliko prostora, da bi se dveletni otrok lahko stegnil in zaplaval 1 meter. Nikjer na hrvaškem se nisem počutil tako ogroženo kot v naši lepi deželici. Seveda ne ogrožen od namišljenega Apokaliptičnega Virusa ampak da me bo kdo pohodil. Ampak je pa očitno čisto ok, da v Sloveniji hodimo drug čez drugega, če si nekje na hrvaški plaži je pa to kritično za zdravje.
Tale Covid je nevarnejši kot smo mislili. Velikemu delu prebivalstva je povsem uničil možgane.

Invictus ::

Na Hrvaškem je še 80.000 Slovencev.

Očitno so PT pokazali finger in jih boli za karanteno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

JU in upokojenci komot ostanejo še do jutri dol in imajo 2 tedna prosta. Teh je komot 50,000 od tistih 80.

3p ::

winterriver je izjavil:

FrRoSt: ga bom jaz formuliral.

Junija sem povedal, da bi bilo potrebno vzpostaviti karanteno in/ali prepovedati obisk Hrvaske, ker zelo ocitno lazejo in prirejajo statistike okuzenosti Hrvaske iz jasnih razlogov - Hrvaska nima gospodarskih rezerv za eno leto in za njih je turisticna sezona kriticnega pomena, da sploh proracun prezivi (pa ze tako imajo javno zdravstvo na nivoju srednjega veka - preden se kaksen norec zacne zaletavati, kako si hodi zobe "rihtati" na hrvasko, naj si pogleda, katere vse operacije izvajajo Hrvati znotraj zdravstvenega sistema brez anastezije ali z lokalno anastezijo, pa mu bo hitro jasno o cem govorim).

Razen tega je bilo to dogajanje pred volitvami in je bilo jasno, da Plenkovic laze.....


Je pa se potrebno vsaj pokloniti Plenkoviću, ki je našim v zahvalo "vtaknil prst v rit" z izjavo (prosto po spominu), da "je stanje pričakovano" ter da so turistično sezono v taki obliki zagnali zaradi ekonomskih interesov. (Berem: Mi točno vemo, zakaj smo vas pripustili na morje. Kaj pa vi?)

Teorije zarote o razlogih, zaradi katerih je JJjeva vlada delala uslugo Hrvatom in pustila narod na morje, niti niso potrebne. Tudi če je kaj na tem, je zgodba povsem odveč.

Prav možno je, da bomo imeli predčasne volitve. Vlada si seveda ne želi, da bi se te izvedle v razmerah, ko je pol naroda razkurjenega, ker se poleti niti okopati niso mogli.
---
1) Drugače povedano: dogaja se točno to, kar je bilo pričakovati. Ekonomija si ne more več privoščiti karanten. Človeška psihologija (in zaradi nje politika) pa tudi ne. Oziroma morda niti ni slabo, če so narod pustili malo na sonce, če bo pozimi spet večji razmah Covida in zaradi tega potrebni strožji ukrepi.

2) Zanimiva stranska zgodba: manjkajoči dopustniki. Teh 150000+ Slovencev nekako ni bilo na mejnih prehodih ta vikend. Zna se izkazati, da ne Hrvati ne naši niso imeli pojma, koliko Slovencev je na Hrvaškem ali pa so z nekih razlogov blefirali.

3) Ni nekega strašnega razloga, da bi bilo dopustovanje na hrvaški obali bistveno bolj nevarno, kot obisk naših toplic. Neka razlika je v tem, da je Hrvatom obisk turistov na žurkah ekonomsko še bolj pomemben kot nam, in se imeli manj ukrepov. Naši so se že hitro sprijaznili z dejstvom, da bomo letos sezono reševali sami. (Spet dobrodošli na Bledu, juhu, hvalalepa.)

Utk ::

Berem: Mi točno vemo, zakaj smo vas pripustili na morje. Kaj pa vi?)

Glede na to, da je Slovenija turistično na polno zabasana, Hrvaška pa daleč od tega, druge izbire mi nismo imeli. Tudi težko bi upravičili karanteno recimo julija. Vseeno pa Hrvati v enem mesecu sigurno niso uspeli nagrabiti denarja, da bi preživeli celo leto.

Miki N ::

Pa saj turistična sezona na HR se nadaljuje, Švabi še kar hodijo dol ... pe še mir pred pijanimi Slovenci bodo imeli zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

nekikr ::

Edino pravilno. Zakaj ena normalna družina ne bi smela uživati v poletnem dopustu, če je pa ogrožen le 85 letnih s tremi hudimi boleznimi v zadnjem stadiju. Se mu bodo pač izognili, če bodo bolani.

Utk ::

Miki N je izjavil:

Pa saj turistična sezona na HR se nadaljuje, Švabi še kar hodijo dol ... pe še mir pred pijanimi Slovenci bodo imeli zdaj.

To je vse drobiž.

3p ::

nekikr je izjavil:

Edino pravilno. Zakaj ena normalna družina ne bi smela uživati v poletnem dopustu, če je pa ogrožen le 85 letnih s tremi hudimi boleznimi v zadnjem stadiju. Se mu bodo pač izognili, če bodo bolani.


Zato, ker je večini vseeno, ampak le dokler ne bodo mediji (nekoč v bližnjo prihodnosti) zagrabili primera 33-letne "mojce", mame dveh otrok, ki bo slej ali prej tudi umrla zaradi covid-a. Takrat bo pa 90% naroda spet zagnalo paniko in zahtevalo ne-vem-kake-vse ukrepe, ko se bojo soočili z lastno umrljivostjo.

Saj se spomnite, kako ste pred par meseci vsem ki smo hodili nabirat gobe v gozd vpili "stay the fuck at home", in klicali policijo najstnikom, ki so imeli randi v parku?

nekikr ::

Tudi ostali smo čisto enako krivi kot butast opranci. Ker nihče na glas ne reče: "Hej, tole pa vse skupaj smrdi do neba" se posluša le paničarje, ki ne znajo seštevati in jim je Kacinova beseda sveta.

Utk ::

Problem je v tem, da bi zdaj na hitro morali ljudi naučit kulture, obnašanja, ki se ga bi morali držat že prej, ko ni bilo tega virusa. Da ne šlataš po trgovini vsega kar ne misliš kupit, ne kašljaš naokoli, ne hodiš v gužvo, če si bolan, itd. Tega ne moreš predpisat in kontrolirat čez noč. Lahko pa predpišeš nagobčnike in karantene. Normalno, da to ne bi bilo potrebno, če bi bli ljudje "pametni".

nekikr ::

Če bi bilo kaj na tem Apokaliptičnem Virusu, potem bi ljudje hitro primerno ukrepali. Na začetku je bil odnos povsem drugačen, kot je danes. Vsi so držali distanco, v trgovinah je bil red, maske strogo gor. Socialna distanca je bila normalna. Torej se da, če je nevarnost prava. Zdaj je pa večina dojela, da na vsem tem nategu ni nič in ne spoštuje nobenih ukrepov, ker niso potrebni, nikdar niso bili. 124 umrlih, izključno takih, ki so imeli dva tedna življenja pred seboj zaradi hudo hudih bolezni in stari 85+. Včasih se je reklo, da so umrli zaradi starosti, raka, zastoja srca itd. danes je pa vse to apokalipsa!, virus!, jojmeme!, pokesajmo se, #ostanidoma!

TheBlueOne ::

Ali pa se drzi ravnotezje, kar pa je verjetno res, ker je scenarij brez ukrepov bil testiran in vemo kako potem izgeldajo bolnisnice. Lahko bi sklepali, da je vse skupaj breveze, ce ne bi bil ekspreriment z nic ukrepi za narejen.

V trenutni situaciji je seveda treba upostevati, da sedaj vecina za virus ve, da se starostniki zelo pazijo, da se rizicne skupine izjemno pazijo itn. To seveda manjsa stevilo hospitalizacij in naredi situacijo obvaldljivo. To pa dalec ne pomeni, da so ukrepi, nesmiselni. Moras ignorirati dosti faktorjev, da prides do takega zakljucka.

Miki N ::

Na žalost bo treba res uvesti neka osnovna pravila igre glede paničarjenja, ki se je povsem izrodilo. Preprosto se ne moremo več iti situacij kjer lahko manjša skupina "lobira" za zapiranje tega in onega na podlagi praktično poljubno redke kužne bolezni in "argumentira" to z nekimi posamičnimi (tudi hipotetičnimi) primeri in zahteva hišni pripor za "prestopnike", ki z vsem v bistvu nimajo nič. Naj se naredi neke razumne meje kdaj zapiramo bolnišnice, kdaj šole, kdaj meje, kdaj pa norimo okrog v maskah in drug drugega brez dokazov obtožujemo poizkusa umora staršev. Saj imate radi pravila ne?

bigsmally ::

TheBlueOne je izjavil:

ker je scenarij brez ukrepov bil testiran in vemo kako potem izgeldajo bolnisnice.


Kar vidim iz Švedske ni bilo v bolnišnicah nič kaj velike spremembe zasedenosti.
Pri nas smo morali prepovedati bolnim hoditi na operacije, preglede... ker smo sledili US histeriji in temeljni človeški pravici medicinskih sester da nemoteno delajo tiktok videje.

FoxKnox ::

Meni se čedalje bolj dozdeva,da bo glavna posledica korona krize ogromen porast psihičnih bolezni, saj se nekaterim že pošteno pozna, da so popolnoma izgubili občutek za realnost in ne znajo več trezno razmišljati kot posledica večmesečnega življenja v strahu,paniki in nepredstavljivi prihodnosti, ki jo sejejo mediji in nekompetentni strokovnjaki na zahtevo "nekoga".

TheBlueOne ::

bigsmally je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

ker je scenarij brez ukrepov bil testiran in vemo kako potem izgeldajo bolnisnice.


Kar vidim iz Švedske ni bilo v bolnišnicah nič kaj velike spremembe zasedenosti.


Ignoriras, da se Svedi kar drzijo priporocil, ceprav jih v to nihce ne sili. Histerija pa ni iz ZDA, vsej ne v primeru moje bliznje okolice. Histerija kjer sem jaz je iz Italije, kjer ima tudi nase podjetje podruznice. Verjetno si spregledal kako je bilo tam?

Pac ne mores vzeti, kar ti pase. Ko se nekdo mora odlociti o tem kako ukrepati mora upostevati vse, ker odgovornost je enormna.

dexterboy ::

nekikr je izjavil:

Če bi bilo kaj na tem Apokaliptičnem Virusu, potem bi ljudje hitro primerno ukrepali. Na začetku je bil odnos povsem drugačen, kot je danes. Vsi so držali distanco, v trgovinah je bil red, maske strogo gor. Socialna distanca je bila normalna. Torej se da, če je nevarnost prava. Zdaj je pa večina dojela, da na vsem tem nategu ni nič in ne spoštuje nobenih ukrepov, ker niso potrebni, nikdar niso bili. 124 umrlih, izključno takih, ki so imeli dva tedna življenja pred seboj zaradi hudo hudih bolezni in stari 85+. Včasih se je reklo, da so umrli zaradi starosti, raka, zastoja srca itd. danes je pa vse to apokalipsa!, virus!, jojmeme!, pokesajmo se, #ostanidoma!

Lepo napisano, ampak to moraš dopovedati VEČINI populacije, ki NE ZNA ali pa je PRELENA razmišljati kritično z lasno glavo, ki NE ŽELI zapustiti cone udobja, da ne omenjam POTROŠNIŠKE mentalitete in vzgoje, ko ti dokazano KUPOVANJE dviguje raven sreče!
Zato pravim, pa sem že mnogokrat napisal, prej, ko bo vojna, bolje bo za vse. Na začetku bo vik in krik in jok in stok, ampak na dolgi rok nam bodo zanamci še kako hvaležni... Ta družba je šla namreč v franže z vrednotami, ki nimajo povezave z realni življenjem niti toliko, koliko je črnega pod nohtom... Tisoče let smo preživeli ob virusih in bakterijah, sedaj je pa prišel en virus, ki že v kokoški povzroča večmilijonske smrti...
Jojmene, le kaj še bo???
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

TheBlueOne ::

Kaj pravijo Italiani:







Tega pac ne gre spregledati.

dexterboy ::

@modri;

Dej ne nabijaj s temi linki... 21. marec 2020...WTF???

@Tatankas;
si preveril datume posnetkov? Razmišljal malo kritično....
In ne, nisem pobegnil iz nobene institucije.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710904 (6917) destroyer2k
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324925 (18903) FoxKnox

Več podobnih tem