» »

Spletna banka GBKR in Magisk

Spletna banka GBKR in Magisk

lgaljo ::

Živjo!

V kratkem bo Gorenjska banka odpravila uporabo certifikatov za prijavo v spletno banko (enkrat septembra) in jih nadomestila z dvostopenjsko avtentikacijo preko njihove mobilne aplikacije za Android in iOS.
Nekateri lastniki rootanih Android telefonov bomo zato imeli problem z uporabo spletne banke. Zanimivo je, da nikjer ne pojasnijo, da na teh napravah aktivacija ni možna.

V preteklosti sem njihovo zaščito obšel s spremenjenim imenom Magisk aplikacije in Magisk Hide zaščito. Tokrat to ne deluje več. Zanima me, če jo je kdo uspešno obšel?

Nekaj pregledovanja logov sem že naredil, ampak v njem nisem našel podatkov o tem kaj gre narobe.

Boobiz ::

Tole zna biti razlog. Če še ni, pa kmalu bo.

Ne pojasnijo pa teh robnih primerov zato, ker smo manjšina v 0.01%. Pa ne gre se samo za root. Nekateri lavfamo telefone tudi brez Play Servicov.
I'm drunk, what's your excuse?

jukoz ::

Sej kako pa delajo te zadeve brez play stora? A so pripravljeni dati APK?

Je kdo preveril z N26? Dobro, pri njih sem šel zavedno v to da imam en podprt telefon.

Pri slovenskih bankah se pa tega ne grem - NLB in DH še naprej omogoča certe, ostale imajo možnost kalkulatorjev/kartic. Tudi zaradi poslovnih strank, saj ne moreš dovoliti računovodji da ima na telefonu dostop do denarja od firme.

Boobiz ::

Mene N26 spusti do registracije (beri: ne zajamra v štartu, da naj se grem solit brez play servicov). Je pa fascinantno to, da ima kot bančni app za razliko od večine ostalih bančnih appov, kar nekaj trackerjev bejkanih vase.

Sem sicer uporabnik NKBM - no problems there.

Saj APK ni problem dobit, obstajajo open source app stori ki parsajo celoten play store in ga snameš brez problema (še kot anonimni uporabnik, če želiš - ne rabiš se prijavljat v svoj google). Težava nastave, če je app spisan tako da preverja če imaš play service.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

lgaljo ::

Sem tudi uporabnik Revolut banke in nimam nobenih problemov z njo. Vse normalno deluje.
@Boobiz moram potem naložiti verzijo Managerja, ki mi pove kateri tip preverjanja uporablja. Moj telefon je Samsung Galaxy S7

lgaljo ::

Sem naložil novejšo canary verzijo managerja (295) in evalType je BASIC.

Boobiz ::

Potem pa lahko aplikacija preverja še kakšne druge stvari. Bootloader unlock mogoče, kot McDonalds primer. Dejansko bi blo pa še najboljše pisat na support in vprašat, ker me res zanima kakšen bi bil odgovor.
I'm drunk, what's your excuse?

lgaljo ::

Čez vikend mi je potekel certifikat in danes sem pisal banki. Njihov odgovor je bil:

Spoštovani,
Rootanih telefonov ne podpiramo, v dokumentaciji pa nismo zapisali, ker cca 99% uporabnikov tega nima in tudi ne vedo, kaj to pomeni in bi to pomenilo samo dodatna vprašanja, ki pa so nepotrebna.
Lep pozdrav


I guess, da mi njihov odgovor ni bil v pomoč.

Boobiz ::

Nisem presenečen.
Mene so nekoč ujezili že s tistim bednim Token appom, ki ni imel backup opcije. In potem sem rabu vsakič na banko težit za novo aktivacijsko kodo (ki mi je sicer niso računali tistih 5€ kot naj bi jo). Še dobro da sem spizdil stran od GBKR, ker še vedno spijo ko pride do mobilne banke.
I'm drunk, what's your excuse?

lgaljo ::

Stvar sem sedaj rešil z emulatorjem. Poskusil sem z emulatorjem v Android Studiu, vendar aplikacije ni bilo mogoče namestiti. Uspel sem ga pa naložiti na BlueStacks emulator in aktivirati aplikacijo.

bbobst ::

A ni Bluestacks za emulacijo na pc?
Kako si rešil pa na rootanem telefonu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
635110587 (647) MrStein
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14946130 (18702) Excavator
»

Android 10 se širi hitreje od predhodnikov

Oddelek: Novice / Android
165512 (3931) Lonsarg
»

Dostopen jailbreak za vse iPhone in iPade

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
207302 (3697) MrStein

Več podobnih tem