» »

Odobritev stanovanjskega kredit-pomoc nujno

Odobritev stanovanjskega kredit-pomoc nujno

care20 ::

Zdravo... zanimam se za nakup hise, ki ima navedeno ceno 165k evrov... ok, zdaj banka krije 60% vrednosti nepremicnine, ostalih 40% moram imeti svojih... imam se eno stanovanje, ki ga lahko zastavim, vredno cca 50k... ter imam gotovine 40k... torej rabil bi 125k evrov... mi zna kdo tole izracunat? prosim ce lahko cimprej, samo to mi gre po glavi
  • polepsal: bluefish ()

Iluvatar ::

Potrebujes 66k svojih. Banka ti bo dala 99k. Imas jih 40, se pravi potrebujes se 26k.

Banka ti bo dala hipotekarni kredit v visini 99k, zavaroval ga bos s hipoteko na stanovanje in hiso, ki jo kupujes.
Dogovori se z banko naj ti da se en kredit za 26k, ki ga bos zavaroval pri zavarovalnici.

26k iz drugega kredita + 40k gotovine je ravno 66k (40%) ki jih potrebujes, da ti banka financira 99k kredita ki jih potrebujes, da kupis hiso za 165k.

Seveda to vse velja ob predpostavki, da si kreditno sposoben za dva kredita.

Pazi, ce bos zastavil stanovanje ga ne bos mogel prodati dokler ne bos odplacal 99k kredita.

Brezplacen pro tip: Don't do it.

care20 ::

Men cist nic ni jasno,na banki mi je rekel,da gre skozi,ce zastavim svoje stanovanje ter dam 40k svojih...sem pa ze placal aro

care20 ::

Imam dodatno nepremicnino,ki je pa nisi uposteval...zato ne gre racunica

Iluvatar ::

Aha ok. No ce so ti tako rekli na banki da gre skozi, potem nimas problema ane?

Malo si excited samo, pa ti gredo zdaj stevilke po glavi.

Pivo si odpri, chill out, drugi teden pa podpiši.
Čestitke!

care20 ::

Rad bi vedel,kako oni to racunajo...da sem 100% preprican pa spim kot je treba...nebi rad stran vrgel 10k are

svecka ::

pejd na drugo banko in ti krijejo 80% od vrednosti nepremicnine, ki jo oceni cenilec banke.

jaz sem šel na 8 bank in od vsake banke pobil ponudbo in izbral najugodnejšo. nikakor pa nisem izbral bedne banke k krije sam 60%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

care20 ::

samo na tej banki lahko dobim kredit od 1.11.19 dalje,malo drazja je pa manj ti dajo kredita ampak pravi,ampak pravi da mi gre skozi...zdaj nevem kako racunajo

svecka ::

Očitni si nov v tej fazi in zelen kot trava in te bodo nategnili vsi. Tako da ti svetujem, da prebereš na netu najprej kako poteka nakup nepremičnine, ker da ne boš presenečen, postopki se lahko zavlečejo tudi za več kot pol leta. Pa če še nisi podpisal pogodbe in sam are dal potem je najprej za napisat pogodbo, kjer lahko določiš več kot 3 mesečni rok za poplačilo prodajalca.

kamiKaZaA ::

care20 je izjavil:

Rad bi vedel,kako oni to racunajo...da sem 100% preprican pa spim kot je treba...nebi rad stran vrgel 10k are

Oni to tak računajo. Če ti krijejo 60% nepremičnine, potem tudi ko zastaviš stanovanje ti upoštevajo le 60%. Torej če je vredno 50k, oni to vzamejo kot 30k vrednosti. Imaš 165k in je 60% 99k, torej potrebuješ 67k svojega imetja. Daš 40k gotovine in še zastaviš nepremičnino, katera mora biti vredna 26k pri 60% vrednosti, kar pomeni, da tako stanovanje mora imeti vrednost cca. 43k. V tem tvojem primeru gre to gladko skozi.

Če pa banka krije 80% kot to počnejo nekatere, pa pri vrednosti 165k moraš samo zastaviti še 33k svojega keša.

Moj nasvet: preveril bi pri katerih bankah bi mi upoštevali 80% vrednosti, da mi ne bi bilo potrebno zastaviti stanovanja.

Iluvatar ::

Ce so ti na banki rekli, da ti dajo 125k kredita, tako, da bos zastavil nepremicnino vredno 50k, potem si prekleto dober pogajalec ali pa imas fantasticno banko ali pa trollas :D Si predstavljas? Pridem jaz do tebe, pa ti recem: Stari posodi mi 125k eurov. Ti mi odvrnes: Ja ni problema, samo kako bom pa ziher, da mi bos res vrnil? Jaz pa ti pribijem: Ej imam stanovanje vredno 50k. Ce ti to gre skozi, potem super. Problem resen.

Navadno banke financirajo 80-20, za hipotekarne kredite na 30 let. To pomeni, da ce kupujes nepremicnino vredno 100k ti lahko banka da samo 80k kredita. Zahteva tudi, da jo zastavis, zato se rece temu hipotekarni kredit. Torej ce bi ti zelel kupit to nepremicnino, bi potreboval se 20k svojega denarja. 80k bi jih dobil od banke, banka ima vpisano hipoteko, na nepremicnino, 20k pa imas svojih.

Ti pa pravis, da ti bodo dali 125k kredita zastavil bos pa nepremicnino vredno 50k ane? A ni to krasno. Sun Tzu je pred tisocletjem ze zapisal v svoji knjigi: Ne prekinjaj nasprotinka, kadar dela napako...

tikitoki ::

Iluvatar je izjavil:

Ce so ti na banki rekli, da ti dajo 125k kredita, tako, da bos zastavil nepremicnino vredno 50k, potem si prekleto dober pogajalec ali pa imas fantasticno banko ali pa trollas :D Si predstavljas? Pridem jaz do tebe, pa ti recem: Stari posodi mi 125k eurov. Ti mi odvrnes: Ja ni problema, samo kako bom pa ziher, da mi bos res vrnil? Jaz pa ti pribijem: Ej imam stanovanje vredno 50k. Ce ti to gre skozi, potem super. Problem resen.

Navadno banke financirajo 80-20, za hipotekarne kredite na 30 let. To pomeni, da ce kupujes nepremicnino vredno 100k ti lahko banka da samo 80k kredita. Zahteva tudi, da jo zastavis, zato se rece temu hipotekarni kredit. Torej ce bi ti zelel kupit to nepremicnino, bi potreboval se 20k svojega denarja. 80k bi jih dobil od banke, banka ima vpisano hipoteko, na nepremicnino, 20k pa imas svojih.

Ti pa pravis, da ti bodo dali 125k kredita zastavil bos pa nepremicnino vredno 50k ane? A ni to krasno. Sun Tzu je pred tisocletjem ze zapisal v svoji knjigi: Ne prekinjaj nasprotinka, kadar dela napako...


Tolk pametovanja. Hkrati pa ne dojames, da tudi kupljena nepremicnina lahko steje kot porostvo.

kamiKaZaA ::

Iluvatar je izjavil:

Ce so ti na banki rekli, da ti dajo 125k kredita, tako, da bos zastavil nepremicnino vredno 50k, potem si prekleto dober pogajalec ali pa imas fantasticno banko ali pa trollas :D Si predstavljas? Pridem jaz do tebe, pa ti recem: Stari posodi mi 125k eurov. Ti mi odvrnes: Ja ni problema, samo kako bom pa ziher, da mi bos res vrnil? Jaz pa ti pribijem: Ej imam stanovanje vredno 50k. Ce ti to gre skozi, potem super. Problem resen.

Navadno banke financirajo 80-20, za hipotekarne kredite na 30 let. To pomeni, da ce kupujes nepremicnino vredno 100k ti lahko banka da samo 80k kredita. Zahteva tudi, da jo zastavis, zato se rece temu hipotekarni kredit. Torej ce bi ti zelel kupit to nepremicnino, bi potreboval se 20k svojega denarja. 80k bi jih dobil od banke, banka ima vpisano hipoteko, na nepremicnino, 20k pa imas svojih.

Ti pa pravis, da ti bodo dali 125k kredita zastavil bos pa nepremicnino vredno 50k ane? A ni to krasno. Sun Tzu je pred tisocletjem ze zapisal v svoji knjigi: Ne prekinjaj nasprotinka, kadar dela napako...

On bo za 125k kredita zastavil svoje stanovnje vredno cca. 50k + hišo vredno 165k, katero ima namen kupiti.

Torej za hišo vredno 165k bo vzel 125k kredita in zastavil stanovanje vredno cca. 50k + to hišo + dal bo svoje gotovine 40k.

svecka ::

Dobr ga bo banka nategnila, če bo res to neumnost podpisal.

Iluvatar ::

tikitoki je izjavil:



Tolk pametovanja. Hkrati pa ne dojames, da tudi kupljena nepremicnina lahko steje kot porostvo.

Men je to jasno, samo on je napisal, da bo zastavil samo stanovanje. Ni napisal, da bo zastavil hiso, ki jo kupuje in stanovanje.

kamiKaZaA ::

Iluvatar je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Tolk pametovanja. Hkrati pa ne dojames, da tudi kupljena nepremicnina lahko steje kot porostvo.

Men je to jasno, samo on je napisal, da bo zastavil samo stanovanje. Ni napisal, da bo zastavil hiso, ki jo kupuje in stanovanje.

Pa saj drugač ne moreš dobiti hipotekarnega kredita, če ne zastaviš vsaj tiste še neodplačane nepremičnine. Tukaj enostavno banka preveč dobi. Za 125k kredita imajo 165k vredno hišo + stanovanje 50k + 40k gotovine = 255k vrednosti. Absolutno preveč.

Iluvatar ::

kamiKaZaA je izjavil:


Tukaj enostavno banka preveč dobi. Za 125k kredita imajo 165k vredno hišo + stanovanje 50k + 40k gotovine = 255k vrednosti. Absolutno preveč.

40k gotovine dobi prodajalec ne banka.
Glej napisal je da kupuje 165k vredno nepremicnino po sistemu 40-60 in da ima stanovanje vredno 50k ki ga lahko zastavi in 40k kesa.
Ce upostevamo kar je napisal, potem bo drzalo to kar sem mu v prvem post-u odgovoril.

Zakaj se mi zdi, da smo se vsi ujeli na troll temo?

PrimoZ_ ::

care20 je izjavil:

Zdravo... zanimam se za nakup hise, ki ima navedeno ceno 165k evrov... ok, zdaj banka krije 60% vrednosti nepremicnine, ostalih 40% moram imeti svojih... imam se eno stanovanje, ki ga lahko zastavim, vredno cca 50k... ter imam gotovine 40k... torej rabil bi 125k evrov... mi zna kdo tole izracunat? prosim ce lahko cimprej, samo to mi gre po glavi


Po prvem pogovoru je samo ena banka imela mejo na 60%, vse ostale 80%.
Če ti da banka 80% kredita, pomeni da imaš lastne udeležbe 33k€ za kar pa pišeš da imaš gotovino.

In dejansko posel ne bo nikakor in nikoli izveden do 1.9.
Banka si vzame svoj čas, notar si vzame svoj čas, potem mora še prodajalec plačat davek na fursu in ta mu mora izdati potrdilo da je davek plačan, šele potem boš pa zares lahko naredil prepis.

Tako da realno boš lastnik 1.11
Tako da ne hitet brez glave.

Lonsarg ::

Folk pogajajt se je treba. Je pa res da se meni zdi bolj pomembno katera banka ti da cenejši kredit(štej vse stroške ne samo obresti) kot pa to katera banka je pripravljena ta kredit kriti brez dodatne hipoteke.

Alien123 ::

A je tole trol tema? Katera banka še ima pogoje 60:40? Imaš banke na kateri ne rabiš imet nič našparano in dobiš 2 kredita hipotekarskega in stanovanjskega. Kar je dejansko 100% s hipoteko na hišo/stanovanje, ker je obrestna mera ista. Vsaj na moji banki.. bo treba malo po bankah hodit

care20 ::

Banka je raiffaisen...je res najdrazja ampak trenutno edina banka,za katero ni treba uveljavljat druzinskih clanov tako da druge banke odpadejo...meni ni problem,ker moram zastavit dodatno nepremicnino,saj do kaksnega rubeza ne bo prislo,ker imam vbistvu obrok pokrit od najemnin,pa se odzadaj imam dost podpore...meni je samo pomembno,da mi cenilec oceni skupno vrednost cca 210k,tko da lahko dobim kredita 125k,kreditno pa sem sposoben

RockyS ::

Si prepričan, da lahko banka to naredi? Namreč to kar si napisal pomeni kršitev zakonodaje in ne vem, če se bi banka šla take zadeve.
Da ne boš plačal are in cenilca, na koncu pa ti ne bodo odobrili kredita, ker se bodo sklicevali na ta zakon po katerem več kot očitno nisi kreditno sposoben. Kaj je tvoje prepričanje oz. človeka na okencu je lahko popolnoma drugačno od mnenja kreditnega odbora - kjer so tudi pravniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

care20 ::

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Prednost te banke je se to,ker ti lahko vracunajo prejemke od najemnine od stanovanja,ki ga bom zastavil,ter otroske dodatke in pa 3 mesecno povprecje place,za katero se lahko zmenis v podjetju,da ti nakazejo kolk potrebujes...imajo pa svoje racunice,npr kot stroek ti racunajo ogrevane prostore...prejemkov bom imel cca 2300e...sposoben bom pa dobiti 520e obroka,ostalo oni racunajo stroske(avto,ogrevani kvadrati itd...)Zal je edina opcija ta banka,upam samo da cenilec oceni trzno ceno...

mancini ::

In zakaj si dal aro, nimas pa se nic niti priblizno urejeno s krediti.
Res si faca

Ganon ::

Stvari si se lotil z napačnega konca. Najprej urediš financiranje, ko imaš to rešeno in so ti vse stvari jasne, vplačaš aro.

care20 ::

urejeno imam samo to,da lahko dobim tolk kredita v kolikor sta obe nepremicnini skupaj vredni 210k
napacno sem se lotil,ampak tudi ce bi prej poklical cenilce,bi cist drugace ocenila kot cenilec od banke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

mahoni ::

care20 je izjavil:

Rad bi vedel,kako oni to racunajo...da sem 100% preprican pa spim kot je treba...nebi rad stran vrgel 10k are

Si jo ze vrgel. Butl.

hojnikb ::

šparaj dalje, prodaj stanovanje pa potem kup, če že morš met bajto >:D
#brezpodpisa

kamiKaZaA ::

@care20 se je izdal. Troll tema.

- kolegica je delala na Raiffeisen in od tam imam tudi info, da je Raiffeisen pred parimi leti zapustil Slovenijo. Njihove poslovalnice (ne bančne franšize) pa je odkupil Apollo in jih preimenoval v KBS, to je tisti, kateri je lastnik že NKBM in sedaj še ene slovenske banke. Imam tudi info, da bi naj čez par let Raiffeisen prišel nazaj v Slovenijo in od Apolla odkupil vse te banke in jih preimenoval v Raiffeisen banka. Razlog odhoda raiffeisen so bili slabi poslovni rezultati in premajni tržni delež v Sloveniji. Želja jim je bila biti med TOP3.

- čudilo me je, da banka oceni nepremičnino le 60%. No če to res ponuja Raiffeisen, nemore nihče preveriti, ker te banke v Slovenij več ni. Prav tako več ni njihovih plačilnih kartic (stranke so dobile KBS kartice), kot tudi ni internetne strani v Sloveniji. Lahko pa da @care20 link od Raiffeisen.si. Ga ni. Preveril.

- OP je napisal, da Raiffeisen ne upošteva družinske člane. To bi bilo seveda kršenje poslovne bančne prakse. Ampak spet @care20 se zaveda, da tega nihče ne more preveriti, ker Raiffeisen banke v Sloveniji že par let ni.

Troll tema.

care20 ::

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Nevem, zakaj bi se sekiral, ce bi si izmislil vse skupaj ter nebi dal are...

http://www.raiffeisen-futura.si/financi...

Invictus ::

Zamenjaš bank, kjer ti financirajo 80% kupnine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brbr21 ::

Hm... Raiffeisen futura?
Na ZBS ne vedo kaj dosti o tej banki! https://www.zbs-giz.si/zdruzenje-bank.a...

Bo kmalu spet kup joka, kot je bilo že pred leti s krediti avstrijske poslovalnice in SLO posredniki?

care20 ::

Tko.. Predlog za kredit je poslan... Skupna vrednost obeh nepremičnin je dost visoko ocenjena ter sproti potrjena na banki..prihodki so dost visoki, sisbon cist kot solza...a lahko gre kaj narobe?

Ales ::

Čudno vprašanje. Zakaj pa misliš, da bi lahko šlo kaj narobe?

care20 ::

Nevem pac tak obcutek imam da bodo ze kaj nasli... Ce je to vse kar iscejo, potem bo slo skozi...upam da ne gledajo se kaj drugega

Ales ::

Itak da gledajo.

RockyS ::

care20 je izjavil:

Nevem pac tak obcutek imam da bodo ze kaj nasli... Ce je to vse kar iscejo, potem bo slo skozi...upam da ne gledajo se kaj drugega


Ti bi posodil denar sumljivi osebi? Banke tudi ne.

care20 ::

Prqvkar klical in je odobreno...125k :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385447 (441) D3m
»

Se splaca kredit vzeti na polovico z nekom ali sam v celoti ?

Oddelek: Loža
305663 (4547) Gambino
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621816 (16664) BorutO
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132310 (29352) Ganon

Več podobnih tem