» »

Avto za 3 otroške sedeže

Avto za 3 otroške sedeže

1 2
3
»

DeeJay ::

Sem kupil 2020 smax st line. Zaenkrat navdušen. Je pa težek avto in bi edino vzel najmočnejši motor, ker temu 2.0 190km vseen mal sape zmankuje. Prej sm mel Audi A6 avant 2010 2.0 170km, pa je mel dost boljši pospešek.
Vse ostalo pa je res super.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Cveto ::

Res je težek, a ravno to prinese udobno vožnjo, saj ga ne rukajo male grbinice. Meni je občutek vožnje kot v kakšnem večjem terencu, samo da se manj nagiba, ali pa kot v kakšni večji limuzini (recimo Mercedes E). Po drugi stran ni visok in se ne nagiba, pa volan je progresiven in dokaj direkten. Da se razumemo: avto ni narejen za divjanje in čeprav se v ovinkih zelo dobro pelje, mu to ne pristoji. Omogoča pa zelo hitro vožnjo po avtocestah in dovolj uživaško vožnjo po navadnih cestah, sploh glede na namen vozila.

Ko sem šel kupovat, je prodajalec rekel: nič vam ne bom govoril, pojdite se peljat in boste "prodani". In res je bilo tako. Vse to seveda v primerjavi z avtomobili podobnega namena (Espace, Picasso, 5008, Zafira itd...

mirator ::

O čem je že temaa?

Griffith ::

Tema je o avtih za 3 otroke. :) In prišlji smo do zaključka, no vsaj jaz osebno, da je galaxy najboljši. Nekje po novem letu bo treba v akcijo. :)
Hvala Cvetu za dobre opise. :)

rusalex12 ::

Cveto je izjavil:

Res je težek, a ravno to prinese udobno vožnjo, saj ga ne rukajo male grbinice. Meni je občutek vožnje kot v kakšnem večjem terencu, samo da se manj nagiba, ali pa kot v kakšni večji limuzini (recimo Mercedes E). Po drugi stran ni visok in se ne nagiba, pa volan je progresiven in dokaj direkten. Da se razumemo: avto ni narejen za divjanje in čeprav se v ovinkih zelo dobro pelje, mu to ne pristoji. Omogoča pa zelo hitro vožnjo po avtocestah in dovolj uživaško vožnjo po navadnih cestah, sploh glede na namen vozila.

Ko sem šel kupovat, je prodajalec rekel: nič vam ne bom govoril, pojdite se peljat in boste "prodani". In res je bilo tako. Vse to seveda v primerjavi z avtomobili podobnega namena (Espace, Picasso, 5008, Zafira itd...


Vrhunski opisi. :-)

Še lahko malo poglobiš primerjavo S-Max vs Alhambra (Sharan)? Dizajn Alhambre vsekakor ni več v stiku s trenutnimi smernicami. Hkrati pa gre za preizkušen avto, ki v praksi izredno dobro funkcionira (pravi delavc). Kje je slabši v primerjavi z S-Max?

Cveto ::

Alhambra je večji in bolj "kombijevski" avto. Nisem ga vozil, sem se pa peljal poleg v prejšnji generaciji in deluje dejansko bolj "kombijevsko". Moti me predvsem, da je avto res že star, kasirajo pa še kar polno ceno. Oziroma, kakor vem, novih ni več. Če koga ne moti stara tehnika, je lahko solidna izbira.

00mare00 ::

Živjo,

tudi sam bom moral počasi kupiti enoprostorca za 3 otroške sedeže. Zaenkrat sem še čisto na začetku in so vse ocije še odprte. Glede na prebrano, vidim da se S-max zelo povali. Zanima me kakšne so kaj izkušnje z 5008? Zanima me tudi kateri enoprostorec (poleg Alhambre in Sharana) imajo še drsno odpiranje vrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 00mare00 ()

Tsunamii ::

Griffith je izjavil:

Tema je o avtih za 3 otroke. :) In prišlji smo do zaključka, no vsaj jaz osebno, da je galaxy najboljši. Nekje po novem letu bo treba v akcijo. :)
Hvala Cvetu za dobre opise. :)


Da bi imel še drsna vrata bi bil 100% zmagovalec na vseh podrocij.

marsovcek ::

Drsna vrata imata Alhambra/Sharan, ki sta šla iz proizvodnje. Naslednjik teh vozil je Multivan, ki je - vsaj za moje pojme - preveč kombijevski. Poleg omenjenih dobiš drsna vrata še pri Mazdi5, ki je tudi že šla iz proizvodnje. Znotraj je tudi nekoliko ožja od prej omenjenih avtov.

Drsna vrata so super za nalaganje malih otrok, predvsem dokler so še v jajčki. Prav tako te ne skrbi, da bi otrok, ki se še uči odpirati vrata, udaril sosednji avto na ozkem parkirišču. Minus je po mojih izkušnjah (7 let vozil Sharana) predvsem, da pozimi zelo rada primrznejo in se ne dajo odpreti. Ali še "bolje", električna vrata se nekako odprejo in se nočejo več zapreti.

K nasvetom o izboru bi dodal še tole: fajn je, da so sedeži dovolj široki. Ne samo toliko, da se v avto stisnejo trije otroški sedeži, ampak da še ostane možnost, da se otrok sam priveže.

Zgodovina sprememb…

Tsunamii ::

marsovcek je izjavil:

Drsna vrata imata Alhambra/Sharan, ki sta šla iz proizvodnje. Naslednjik teh vozil je Multivan, ki je - vsaj za moje pojme - preveč kombijevski. Poleg omenjenih dobiš drsna vrata še pri Mazdi5, ki je tudi že šla iz proizvodnje. Znotraj je tudi nekoliko ožja od prej omenjenih avtov.

Drsna vrata so super za nalaganje malih otrok, predvsem dokler so še v jajčki. Prav tako te ne skrbi, da bi otrok, ki se še uči odpirati vrata, udaril sosednji avto na ozkem parkirišču. Minus je po mojih izkušnjah (7 let vozil Sharana) predvsem, da pozimi zelo rada primrznejo in se ne dajo odpreti. Ali še "bolje", električna vrata se nekako odprejo in se nočejo več zapreti.

K nasvetom o izboru bi dodal še tole: fajn je, da so sedeži dovolj široki. Ne samo toliko, da se v avto stisnejo trije otroški sedeži, ampak da še ostane možnost, da se otrok sam priveže.


Hvala ti za osebne informacije oz nasvete.

SAm bom tudi ( ze omenil visje ) drugo leto primoran kupit nov avto. 3 otroci..ena punca 7 let druga dva pa par mesecev ..in ja iscemo 'udoben' avto za sedeze in nas starše.

V ogledu trenutno so Sharan ( skoda, ker so vsi skoraj zgonjeni in orenk stari) .. plus mi je ekr imas drsna -čeprav si omenil zime in probleme z njimi. Hvala.
Potem je S-max ( nov zal odpade, ker spet ni tolk keša).
Potem so pa razni ala kombiji kot Opel Zafira in podobni ala kot si omenil Multivan - katerega rabljenga se ni - nov pa oko iz glave ali se boljse ledvicka.
Kaksni Suvi ala 5008 pa spet ne vem kako se obnesejo...

Na kratko iscem nekje do 20k€ in čim manj zgonjeno, ker bom spet le to imel ziher več kot 5 let. Utopija?

matobeli ::

Otroc rastejo. Kupi nekaj rabljenega, pol pa naprej. Pa magar če teh nekaj let furaš kombi (ala trafic, transporter...), pa potem prodaš naprej za nekaj bolj podobnega avtu.

Avto ni družinski član, da ga ne moreš menjat, in nabavljat velik (drag) avto za družino ki bo čez 5let imela čisto druge potrebe je brezveze.

Sploh pa v teh čas

marsovcek ::

Kombiji za seboj potegnejo tudi višjo cestnino in težje najdeš parkirno mesto. Ali je to ovira je seveda odvisno od tvojega kraja bivanja in običajnih poti.

SUVi meni na splošno niso všeč. Konkretno za tri otroke vidim pri njih predvsem težavo v tem, da praktično noben nima v drugi vrsti treh normalno širokih sedežev, kaj šele posameznih. Sredinski je vedno nek polizdelek. Prav tako ti pri malih otrocih, ki potrebujejo voziček, koristi čimbolj nizek rob prtljažnika oz. idealno je brez roba.

Poleg omenjenih vozil imajo drsna vrata in precej prostora tudi Berlingo/Rifter/Kangoo/Caddy/ipd. Večinoma so nekoliko manj udobni za vožnjo in notranjost je nekoliko bolj "obrtniška". A po drugi strani dobiš za sprejemljiv denar novejši avto. Vsekakor pa je nujno, da greš izbirati model z vsemi otroškimi sedeži in starejšim otrokom, da vidiš kakšen tetris bo potreben za posedanje.

janezvalva ::

jaz sem kupil rabljen avto, pa ko vklopim klimo smrdi po kužkih. remedy?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matobeli ::

Spucaš klimo, uparjalnik in cevi, notranjost avta (lahk tud globinca), presušiš in daš ozon generator not za čez noč.

janezvalva ::

matobeli je izjavil:

Spucaš klimo, uparjalnik in cevi, notranjost avta (lahk tud globinca), presušiš in daš ozon generator not za čez noč.

uparjalnik? a paro spuščam v cevi? demoliram armaturo, da pridem do cevi?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matobeli ::

Uparjalnik je del klimatske naprave, tam se nabira vlaga ker je ta mrzel, zunanji zrak pa topel in pride do kondenzacije. Ponavad se tam zaredijo kakšne plesni in nečistoče. Cevi spucaš z namenskim čistilom, nek penast sprej.

Men je to vse delal profič, tko da morš za natančna navodila pogledat kakšen yutub.

janezvalva ::

ah.ok.

hvala.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Tsunamii ::

Vprasanje za tiste kateri imate Tourana s 3 posameznimi sedezi v drugi vrsti. Je dovolj prostora za 2 sedeza in 1 lupinico ? NEkak mi bolj 'disi' napram vecjim ladjam ala Sharan in podobnim.

marsovcek ::

Zadnji sedeži so za par cm ožji od Sharanovih. Najbolj ziher boš, če greš pomeriti s svojo opremo.

Tsunamii ::

marsovcek je izjavil:

Zadnji sedeži so za par cm ožji od Sharanovih. Najbolj ziher boš, če greš pomeriti s svojo opremo.


Hvala. Bom ob priliki, ko dobim kaksnega za probo.

00mare00 ::

Živjo,

kako se kaj obnese peugeot 5008? si ga kdo lasti in kakšne so kaj izkušnje? Na slikah je videti zelo zanimiv (meni osebno bolje kot pa kakšen sharan/alhambra oziroma S-max).

bauci ::

Imam ga malo manj kot 4 leta. 1.6 120 konjev dizel. Cca 170.000 km. 95% vožnja po AC. Poraba tam okoli 6,5 litra in nisem počasen voznik. Prostora ogromno - za potnike in za prtljago. Servisi cca 200EUR na 25.000 km. Za enkrat nobenih problemov.
Razen avtomatskega tempomata imam vse. Ne uporabljam pomoč za voznjo znotraj crt voznega pasu, ker mi gre na živce agresivno premikanje volana in še nikoli nisem probal pomoč za parkiranje.
Zelo uporabna je kamera spredaj in zadaj pri parkiranju.
Zelo mi je ok manjši volan in pogled preko njega na armaturno ploščo čeprav sem bil na začetku zelo skeptičen glede tega. Uporabne so pa tudi "klavirske tipke" za dostop do osnovnih menijev na ekranu.
Dva otroška sedeža gresta komot not in vmes je še kar nekaj prostora. To imam za svoji dve vnukinji, za tri sedeže pa nimam izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

00mare00 ::

bauci je izjavil:

Imam ga malo manj kot 4 leta. 1.6 120 konjev dizel. Cca 170.000 km. 95% vožnja po AC. Poraba tam okoli 6,5 litra in nisem počasen voznik. Prostora ogromno - za potnike in za prtljago. Servisi cca 200EUR na 25.000 km. Za enkrat nobenih problemov.
Razen avtomatskega tempomata imam vse. Ne uporabljam pomoč za voznjo znotraj crt voznega pasu, ker mi gre na živce agresivno premikanje volana in še nikoli nisem probal pomoč za parkiranje.
Zelo uporabna je kamera spredaj in zadaj pri parkiranju.
Zelo mi je ok manjši volan in pogled preko njega na armaturno ploščo čeprav sem bil na začetku zelo skeptičen glede tega. Uporabne so pa tudi "klavirske tipke" za dostop do osnovnih menijev na ekranu.
Dva otroška sedeža gresta komot not in vmes je še kar nekaj prostora. To imam za svoji dve vnukinji, za tri sedeže pa nimam izkušenj.


hvala ti za info. Imaš mogoče tudi 7 sedežev?

ginekk ::

marsovcek je izjavil:

Kombiji za seboj potegnejo tudi višjo cestnino in težje najdeš parkirno mesto. Ali je to ovira je seveda odvisno od tvojega kraja bivanja in običajnih poti.


Letna dajatev za uporabo cest je pri tovornem kombiju manjša kot pri enakem potniškem avtomobilu. Če si to mislil.

Če pa si mislil DARS cestnino, pa odvisno od homologacije. Lahko potrdim, da je recimo Citroen Spacetourer srednje dolžine (in izpeljanke pod ostalimi brandi) tozdevno enak kot vsak osebni avto. Tako letna dajatev, kot vinjeta je za osebni avto.

bauci ::

Ne, imam samo 5 sedežev.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6923067 (4650) TheBlueOne
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743027 (25686) GR2
»

Kateri avto - 6-7 sedežev

Oddelek: Na cesti
186011 (5241) WizzardOfOZ
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514226 (12415) marsovcek
»

Nakup novega enoprostorca

Oddelek: Na cesti
307603 (6487) Malajlo

Več podobnih tem