» »

Menjalnik na gorskem kolesu

Menjalnik na gorskem kolesu

1
2
»

one too many ::

Ja, take so omejitve. Se jih pa da preseči. V resnici sem presenečen, da ima (po katalogu) menjalnik z veliko kletko.
Kaseta 11-38 bo tako skoraj zagotovo v redu. Mogoče celo 11-40.

Sam na menjalniku, ki sprejme največji verižnik s 27 zobmi in ima kapaciteto 37 zob, brez težav uporabljam kaseto z največjim verižnikom s 30 zobmi. Mislim, da moj oče uporablja celo 32 ali 34 zob na enakem menjalniku. Toda pri njem menjalnik sili v kaseto. Pri meni se to zgodi le, ko izberem srednji ali večji verižnik spredaj in največjega zadaj. Torej ne običajna kombinacija.
Kakšne so posledice? Ne vem, kljub tem težavam deluje v redu. Malo je hrupa in verjetno več trenja ter hitrejša obraba verižnikov na menjalniku.
Če je težava majhna tako kot pri meni, se mogoče da popraviti z zamenjavo B-screw za daljšega.

Mare3 ::

Da ne odpiram nove teme bi si tole sposodil ker je vezana na menjalnik gorskega kolesa. Jaz imam pa problem ker ne morem namestiti sprednjih prestav zaradi tiste plastike ki ustavlja kabel ki gre v ogrodje kolesa. Spodaj sem dodal tudi sliko da vidite o čem govorim. Problem je, ker nima veze koliko zategnem ko prestavim na ročki v višjo potegne to plastiko naprej in s tem sprosti zajlo. Ne vem zakaj so naredili tak sistem s to neko premikajočo plastiko. Kakšen nasvet kako rešiti to?

Kvatebrigic ::

Ta plastika se nima kaj premikati, to je nosilec bovdna v okvirju. To pospravi lepo nazaj v luknjo.
Če nimaš na okvirju nosilcev za prednji menjalnik, potem le tega kar pozabi, je napeljava še najmanjši problem. Če imaš nosilce, pa ne veš kam bi speljal zajlo - naredi full housing po okvirju dol, kot imaš za zadnjo zavoro.

boro10 ::

Mare3 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bi si tole sposodil ker je vezana na menjalnik gorskega kolesa. Jaz imam pa problem ker ne morem namestiti sprednjih prestav zaradi tiste plastike ki ustavlja kabel ki gre v ogrodje kolesa. Spodaj sem dodal tudi sliko da vidite o čem govorim. Problem je, ker nima veze koliko zategnem ko prestavim na ročki v višjo potegne to plastiko naprej in s tem sprosti zajlo. Ne vem zakaj so naredili tak sistem s to neko premikajočo plastiko. Kakšen nasvet kako rešiti to?



Kateri model kolesa imaš?
Pozdrav

Zvezdica27 ::

zasilikoniraj to nazaj v okvir, če se ne zatakne. Ali pa zalimaj, pač improliga. To je samo "nosilec" zajle, da lepo steče v okvir not.

zz

Mare3 ::

CUBE Aim SL iridium´n´red 2020

Vem da se nebi smelo premikati ampak na žalost se premika, najraje bi naredil čep iz aluminija in za prišraufal na okvir, ker nočem razmišljati o tej plastiki da bo spet kaj popustilo med vožnjo in ne bom mogel zamenjati prestave.

dolenc ::

Ja pel ga na servis, sej maš še garancijo, pa nej pogledajo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852722972 (1263) issak
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696122698 (13866) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922364 (20161) Leprechaun

Več podobnih tem