» »

Split klima - razvod hladnega zraka

Split klima - razvod hladnega zraka

MoRp ::

V mansardi sem z montiral klimo (3,5kw). Postavil sem jo na "strateško" mesto, da bi hladil 3 prostore v mansardi in se nekaj hladnega zraka spustil po stopnicah v spodnje nadstropje.

Rezultat hladen hodnik, vroče sobe, nič hladnega zraka v spodnjem nadstropju.

Ideja: notranjo enoto klime bi dal na podstrešje v plehnato škatlo in v vsako sobo potegnil pleh kanale z režami.

Ideja je ok, vendar ne vem kako bi se obnašala klima v majhnem zaprtem boxu. Any thoughts?!

profii ::

Kolk kvadratov pa želiš ohladiti z temi 3,5kw?

Letalec ::

A da bi pa v vsako sobo dal notranjo enoto, pa ne pride v poštev?

MoRp ::

profii je izjavil:

Kolk kvadratov pa želiš ohladiti z temi 3,5kw?


45

Notranja enota v vsako sobo - predračun je bil 2800EUR (4 notranje enote). Zunanjih pa več kot 2 ne morem montirat zaradi predpriprave na fasadi. Ampak se mi je zdelo 4 enote (5kw) za 45m2 overkill

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoRp ()

darkolord ::

MoRp je izjavil:

Ideja je ok, vendar ne vem kako bi se obnašala klima v majhnem zaprtem boxu. Any thoughts?!
Teoretično bi šlo, vendar imaš vsaj naslednje probleme:
- ventilator od notranje enote bo PRECEJ prešvoh, da bo karkoli pihalo v sobah; lahko dodaš večji ventilator za prezračevanje, ampak bi moral naresti predelavo elektronike klime
- regulacija ne bo delovala, ker bo klima merila temperaturo v škatli in ne v sobah
- če podstrešje spodaj ni odprto, moraš (topel) zrak nekako spraviti nazaj na podstršje
- na ceveh se bo pojavila kondenzacija, če niso dobro izolirane

Če bi klimo pustil, kjer je, pa samo premikal/mešal zrak med prostori, bi bilo po mojem že bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KraitPay ::

Kakšno imaš izolacijo?

Takša klima ti bo pleh ohladila do te mere, da se bo začel nabirat kondenz (na začetku kanala). Kako misliš rešiti kondenz?

MoRp ::

KraitPay je izjavil:

Kakšno imaš izolacijo?

Takša klima ti bo pleh ohladila do te mere, da se bo začel nabirat kondenz (na začetku kanala). Kako misliš rešiti kondenz?


Steklena volna je na podstrešju. Jah vlaga... Nisem pomislil... Samo kako so pa klimati narejeni v poslovnih stavbah, kako imajo razvod zraka? Plastične cevi?

Jure14 ::

Tudi na plastični cevi bo vlaga kondenzirala.

V velikih stavbah, kjer prezračujejo po tistih velikih okroglih ali pravokotnih ceveh, hladijo (grejejo) z veliko količino zraka, kot pa razliko v temepraturi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59771159347 (399) edi123
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830405 (24567) BorutK-73
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405514 (4860) Mare2
»

Klima 2-1 sistem

Oddelek: Loža
95493 (5197) ax3K

Več podobnih tem