» »

Vikanje vs tikanje

Vikanje vs tikanje

Temo vidijo: vsi

boha ::

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:


zakaj ste eni takoj osebno užaljeni, ko nekdo malce kritično razmišlja?


Tisto pisanje ni kritično razmišljanje ampak pritlehen primitivizem.
Malo si razpucaj pojme!


reče model, ki me je poslal v zambijo, ker ni imel nič druzga za povedat :)

mirator ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Npr. ko starejšo osebo vsi tikajo, vključno s sosedovimi kratkohlačniki, ki po ulici tekajo - istočasno pa zetu ta oseba nikoli ni rekla, da jo ni treba vikati. V takem primeru, lahko celo govorimo o nespoštljivem odnosu v nasprotno smer, saj nekako nakazuje, da zet ni 'enakovreden' niti nekemu kratkohlačniku, kaj šele drugim članom družine

Tako sem razmišljal tudi jaz, zato sem mojima zetoma predlagal da me tikata. Ampak se z njune strani ni prijelo.
Po drugi strani pa se n.pr. s kolegom tikava, njegovega sina, ki je že odrasel, pa vikam.
Spomnim se tudi situacij iz srednje šole, kjer so nas dijake, nekateri profesorji, vikali.

FireSnake ::

boha je izjavil:

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:


zakaj ste eni takoj osebno užaljeni, ko nekdo malce kritično razmišlja?


Tisto pisanje ni kritično razmišljanje ampak pritlehen primitivizem.
Malo si razpucaj pojme!


reče model, ki me je poslal v zambijo, ker ni imel nič druzga za povedat :)


Ko teptaš našo zgodovino in pljuvaš po ljudeh, ki so nekaj veljali, je bila to še mila zadeva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

boha ::

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:


zakaj ste eni takoj osebno užaljeni, ko nekdo malce kritično razmišlja?


Tisto pisanje ni kritično razmišljanje ampak pritlehen primitivizem.
Malo si razpucaj pojme!


reče model, ki me je poslal v zambijo, ker ni imel nič druzga za povedat :)


Ko teptaš našo zgodovino in pljuvaš po ljudeh, ki so nekaj veljali, je bila to še mila zadeva.


a ti sploh dvomiš v karkoli, ne da bi pri tem razmišljal kako in komu vse se boš zameril zaradi tega

__Devil__ ::

Zanimivo vprašanje! Najboljše je tikat. Mene zanima kaj vi menite, je pametno tikat delovodja s katerim se poznamo že dobra 4 leta? On mene vedno tika, star je okrog 47 jaz pa 27, razumemo se super. Rad bi ga tikal saj sva praktično že prijatelja ampak nebi rad, da da bi izgubil spoštovanje oz. bi napačno izpadlo. Veliko starejših sodelavcev tikam saj so mi kot prijatelji in se dobro poznamo, nekateri so mi tudi "prepovedali", da jih vikam :D. Večina ljudi, tudi sodelavec moje starosti ga tika in ni problemov. Večina se jih med sabo tika, razen, če je kdo bolj "zaprt/resen" in z njim zelo redko delaš ga vikaš. Zelo različno in odvisno je od večih faktorjev. Boljše je tilat ljudi saj si z njimi tako lahko boljši prijatelj. Bodi pogumen in tikaj vse, ki tikajo tebe? :)

darkolord ::

Mislim, da si si za tvoj primer že sam odgovoril.

BigWhale ::

boha je izjavil:

zakaj ste eni takoj osebno užaljeni, ko nekdo malce kritično razmišlja?


Dejmo najprej razcistit, da je kriticno razmisljanje eno, navajati nekatere stvari, ki niso resnicne, pa drugo. Ker vikanje in tikanje ni posebnost slovenscine, kar si trdil.

boha je izjavil:


slovenščina je polna enega nepotrebnega balasta, ki prav nič ne pripomore k boljši komunikaciji in razumevanju.


Vsi jeziki so polni balasta, ki ga 'nihce' ne potrebuje.

boha je izjavil:


enako sporočilo lahko v drugih jezikih povemo na veliko enostavnejši način. a se strinjamo? torej zakaj je treba vse to? a zaradi romantike ali česa drugega? jest v tem ne vidim nobene lepote, ampak samo nepotrebno kompliciranje. in če karikiram in primerjam zadevo s programskimi jeziki. zakaj bi za enako funkcionalen program v enem programskem jeziku moral napisati 500 vrstic več kot v nekem drugem jeziku?


To, da lahko nekaj poves z manj besedami se ne pomeni, da je to boljse. Je predvsem krajse. Ce ob tem izgubljas natancnost in moras vec stvari razumeti iz konteksta sporocanja, potem ni nujno, da je krajse tudi boljse. Hkrati se ti pa zaradi tega lahko tudi poveca stevilo besed, ki jih moras znati.

boha je izjavil:


angleščina je po enostavnosti svetlobna leta pred slovenščino. ja ma neke svoje fore, ampak ni primerjave.


V cem je svetlobna leta pred slovenscino? V tem, da je marsikdaj premalo natancna, vcasih pa prevec natancna?
We are waving with a stick (Mi maha s palica) vs. Midva mahava s palico. Pri cemer sta 'are' in 'a' v angleskem stavku nepotreben balast. :>

Crko A lahko v angleskem jeziku izgovoris na pet razlicnih nacinov in vseh teh pet nacinov se moras nauciti. Potem imas crke, ki se v nekaterih besedah izgovarjajo drugace kot je sicer pravilo in so nepotrebne izjeme. Imas tudi besede, ki so zapisane precej drugace in se izgovarjajo enako, recimo 'kernel' in 'colonel'.

boha je izjavil:

prosim naj me nekdo argumentirano prepriča, da nimam prav (na objektiven način brez patriotizma in zmerjanja).


Prepricat v kaj? Da nekaj brez veze posplosujes? Po mojem bos kar ti moral argumentirati zakaj je anglescina svetlobna leta pred slovenscino. V nasprotnem primeru, lahko drugi samo recemo "ne pa ne". :)

FireSnake ::

boha je izjavil:

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:

FireSnake je izjavil:

boha je izjavil:


zakaj ste eni takoj osebno užaljeni, ko nekdo malce kritično razmišlja?


Tisto pisanje ni kritično razmišljanje ampak pritlehen primitivizem.
Malo si razpucaj pojme!


reče model, ki me je poslal v zambijo, ker ni imel nič druzga za povedat :)


Ko teptaš našo zgodovino in pljuvaš po ljudeh, ki so nekaj veljali, je bila to še mila zadeva.


a ti sploh dvomiš v karkoli, ne da bi pri tem razmišljal kako in komu vse se boš zameril zaradi tega


Če mi kdo zameri, ker mu nastavim ogledalo me to pač ne gane.
Eni bi teptali našo zgodovino potem pa Bog varuj, da se tem snežinkicam kaj reče, al kako?
Nisem povsem prepričan, da razumem bistvo tvojega pisanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

boha ::

BigWhale je izjavil:


Dejmo najprej razcistit, da je kriticno razmisljanje eno, navajati nekatere stvari, ki niso resnicne, pa drugo. Ker vikanje in tikanje ni posebnost slovenscine, kar si trdil.


kje sem trdil, da je vikanje posebnost slovenščine? zdej ti navajaš nekaj kar ni res

BigWhale je izjavil:


To, da lahko nekaj poves z manj besedami se ne pomeni, da je to boljse. Je predvsem krajse. Ce ob tem izgubljas natancnost in moras vec stvari razumeti iz konteksta sporocanja, potem ni nujno, da je krajse tudi boljse. Hkrati se ti pa zaradi tega lahko tudi poveca stevilo besed, ki jih moras znati.


a moj post s skloni in sklanjatvami si pa spregledal? da na hitro ponovim, slovenske besede imajo upoštevajoč tri spole, šest sklonov, stopnjo in določnost, ogromno nekih različic. a se ti zdi to normalno? je to res najboljše kar so naši vrli jezikoslovci zgruntali (ali gre samo za neko čudno šopirjenje)? če bi moral ti spisat jezik iz nule, a bi se šel kaj takega? ajde iskreno?

BigWhale je izjavil:


V cem je svetlobna leta pred slovenscino? V tem, da je marsikdaj premalo natancna, vcasih pa prevec natancna?
We are waving with a stick (Mi maha s palica) vs. Midva mahava s palico. Pri cemer sta 'are' in 'a' v angleskem stavku nepotreben balast. :>


ne razumem kaj si hotel s tem povedat. to da je dvojina nujno potrebna za kakršnokoli razumevanje (drugače angleža samo debelo gledaš), oz. da direkten prevod iz tujega jezika izpade neumno v domačem jeziku? kako da ne? how yes no? ;) če je moja argumentacija slaba, je tvoja še slabša

neomarvel ::

Osebe ki ne poznam vikam.

Vse ostale tikam.

Če mi pa kdo reče, da naj jo vikam namesto tikam se pa z njo enostavno ne pogovarjam več (eg. tašča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neomarvel ()

BigWhale ::

boha je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Dejmo najprej razcistit, da je kriticno razmisljanje eno, navajati nekatere stvari, ki niso resnicne, pa drugo. Ker vikanje in tikanje ni posebnost slovenscine, kar si trdil.


kje sem trdil, da je vikanje posebnost slovenščine? zdej ti navajaš nekaj kar ni res


Emm, a si pozabil kaj si napisal? :)

boha je izjavil:

slovenščina, blesav jezik v pm. bedarij tolk, da ni druge kot da se vprašaš kaj kurca se je dogajal tem brihtam jezikoslovnim, da so zgruntal tolk enih neumnosti. vikanje, dvojine, sklanjatve, sklone itn. kleti loleki z manjvrednostnim kompleksom, od trubarja dalje. pfuj banda.


boha je izjavil:


a moj post s skloni in sklanjatvami si pa spregledal? da na hitro ponovim, slovenske besede imajo upoštevajoč tri spole, šest sklonov, stopnjo in določnost, ogromno nekih različic. a se ti zdi to normalno? je to res najboljše kar so naši vrli jezikoslovci zgruntali (ali gre samo za neko čudno šopirjenje)? če bi moral ti spisat jezik iz nule, a bi se šel kaj takega? ajde iskreno?


A tistega zgoraj? Ne nisem pozabil. Ampak a mi lahko razlozis kje tukaj je utemeljeno zakaj so stvari, ki si jih nastel naumnosti in zakaj so nepotrebne? Jaz lahko komot recem, da si ti neumen debil ampak, ce tega ne bom znal ustrezno argumentirati, bo to samo ena trapasta trditev.

boha je izjavil:


BigWhale je izjavil:


V cem je svetlobna leta pred slovenscino? V tem, da je marsikdaj premalo natancna, vcasih pa prevec natancna?
We are waving with a stick (Mi maha s palica) vs. Midva mahava s palico. Pri cemer sta 'are' in 'a' v angleskem stavku nepotreben balast. :>


ne razumem kaj si hotel s tem povedat. to da je dvojina nujno potrebna za kakršnokoli razumevanje (drugače angleža samo debelo gledaš), oz. da direkten prevod iz tujega jezika izpade neumno v domačem jeziku? kako da ne? how yes no? ;) če je moja argumentacija slaba, je tvoja še slabša


Res ne razumes kaj sem hotel povedati. :) Bom probal se enkrat razloziti. Angleski stavek je brez konteksta manj razumljiv kot slovenski, ker ne ves za koliko ljudi gre. Ce vse te stvari, za katere pravis, da so odvec, vzamemo ven iz slovenskega stavka, bo celoten jezik zvenel precej drugace in bo manj razumljiv.

Vikanje in tikanje je pac samo ena izmed stvari v jeziku. A je prav, da 'moramo' reci nekaterim vi, drugim pa ti je sicer stvar debate. Ampak, ce odstranis sklone in sklanjatve in dvojino potem bos imel v slovenscini tezavo z razumevanjem.

Tvoja zacetna izjava "je to res najboljše kar so naši vrli jezikoslovci zgruntali (ali gre samo za neko čudno šopirjenje)?" pa nakazuje, da v resnici ne ves kako se jeziki razvijajo, da v vecini niso jezikoslovci tisti, ki si te reci izmisljujejo, in da je zelo malo jezikov, ki so nastali zato, ker jih je nekdo sel spisat iz nule. :)

LitralSM ::

Dokler svoje delo obvladam, tikam vse po vrsti.

mirator ::

Še vedno mi ni jasno, zakaj bi zetje morali taste in tašče vikati. Če me tika hčerka in me tikajo vnuki, potem je z vikanjem diskriminiran zet. Ampak to nima nobene veze s spoštovanjem. Zet me lahko spoštuje če me tika in lahko tudi ne spoštuje, kjub temu, da me vika.

En moj spot je bil brisan, kjer pa sem se razjezil nad nekoga, ki je govoril o slovenščini kot butastem jeziku. Poglejte, noben jezik, za tistega ki mu je materin jezik ni butast. Zame tudi niso butasti jeziki, ki jih govorijo prišleki. Butast je lahko samo človek.

Temo sem obudil, ker imam težave z enim zetom, ki me nikakor ne more tikati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

PacificBlue ::

Vrhunec vikanja je onikanje. To je šele slovenska posebnost.

mirator ::

Ja, nekoč je res bilo onikanje, ki pa ni bilo samo slovenska lastnost. Tega sedaj že nekaj generacij ni, vsaj jaz ne vem, da bi še kje bilo.

nejcek74 ::

PacificBlue je izjavil:

Vrhunec vikanja je onikanje. To je šele slovenska posebnost.

mislim, da mu nemci kar priedjo blizu z Sie = Oni
drugače pa:
....Pred tem je slovenski govor poznal zapleteni štiridelni sistem ogovarjanja, po formalnosti od tikanja, vikanja, onikanja in do najformalnejše oblike naslavljanja z naslovom in tretjeosebno množinsko glagolsko obliko (Vaša gnada + množinski ogovor)....
iz Wikipedije o Onikanju
to bi se sele butalci jezili: "Vaš Twito, zatlačite si one vile v rit, mogoče bodo ustavile drisko iz Njihovih* ust."
*btw. nimam pojma ali sem tole sploh pravilno napisal,

IL_DIAVOLO ::

PacificBlue je izjavil:

Vrhunec vikanja je onikanje. To je šele slovenska posebnost.


Slovenska retardiranost.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Vrhunec vikanja je onikanje. To je šele slovenska posebnost.


Slovenska retardiranost.

Kaj imate eni komplekse, omg. Zgoraj ti je nejcek74 lepo napisal:

https://slo-tech.com/forum/t769668/p717...

Ni to bila nobena slovenska posebnost, samo nekateri mislite, da je vse, kar tukaj delamo/govorimo/mislimo, nekaj zelo hudo specifičnega za Slovenijo in Slovence.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

Vikanje pričakujem samo od uradnikov, od vseh ostalih pa kulturen pogovor brez vikanja.

Če se že najde nekdo, ki ga tikanje moti, potem začnem z onikanjem.

mirator ::

Eh, kaj ste se zapičili v to že davno odpravljeno onikanje.
Ali izmed vas, ki sodelujete na te forumu, še nihče nima zetov. Mene zanima predvsem to, ali svojemu zetu dovolite tikanje in zakaj ne.

nejcek74 ::

mirator je izjavil:

Eh, kaj ste se zapičili v to že davno odpravljeno onikanje.
Ali izmed vas, ki sodelujete na te forumu, še nihče nima zetov. Mene zanima predvsem to, ali svojemu zetu dovolite tikanje in zakaj ne.

To je samo in edino stvar dogovora med dvema odraslima osebama, tu ti tezko pomagamo a ne :)

StarMafijec ::

Zakaj se pa na internetu ljudje kar tikajo? Komentatorji z anonimnimi vzdevki na forumih, pogosto tudi na Facebooku s pravim imenom in fotografijo.

mirator ::

nejcek74 je izjavil:

mirator je izjavil:

Eh, kaj ste se zapičili v to že davno odpravljeno onikanje.
Ali izmed vas, ki sodelujete na te forumu, še nihče nima zetov. Mene zanima predvsem to, ali svojemu zetu dovolite tikanje in zakaj ne.

To je samo in edino stvar dogovora med dvema odraslima osebama, tu ti tezko pomagamo a ne :)

Saj ne rabim nobene pomoči, ampak bolj kot ne, sprašujem za običaje in logiko.

lemur233 ::

:|

GupeM ::

mirator je izjavil:

Eh, kaj ste se zapičili v to že davno odpravljeno onikanje.
Ali izmed vas, ki sodelujete na te forumu, še nihče nima zetov. Mene zanima predvsem to, ali svojemu zetu dovolite tikanje in zakaj ne.

Nimam, sem pa zet. Se mi pa včasih glupo zdi, ker sem v družbi pogosto edini ki tasta/taščo vikam. Vsi ostali ju tikajo, ne glede na starost.

Sta pa pogosto tudi edina zadrgnjenca, ki mi nikoli nista rekla naj ju tikam :D

Tako da, ja. Sem že večkrat rekel. Lahko nekomu lepo rečem: "Gospod, pojdite v kurac," če se mu to zdi bolj s spoštovanjem, kot če mu recem: "Mislim da se motiš."

zmaugy ::

mirator je izjavil:

Eh, kaj ste se zapičili v to že davno odpravljeno onikanje.
Ali izmed vas, ki sodelujete na te forumu, še nihče nima zetov. Mene zanima predvsem to, ali svojemu zetu dovolite tikanje in zakaj ne.

Zetu lepo razloži, da je popolnoma nesmiselno, da te vnuk (ali te bo bodoči vnuk) lahko tika, njegov foter te mora pa vikati in da ga to postavlja v nek posebno butast položaj v družini.
Če ni pretrd, bo zapopadel. Ena bergla do tega, da te zet začne tikati, je, da ti recimo reče dedi, to nekaterim stvar olajša, ker jih opominja, da so si zgolj vzeli tisto svobodo komunikacije s tabo, ki pripada tudi njihovim otrokom.
Pač dobronamerna ideja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

49106 ::

GupeM je izjavil:



Lahko nekomu lepo rečem: "Gospod, pojdite v kurac," če se mu to zdi bolj s spoštovanjem, kot če mu recem: "Mislim da se motiš."


Exactly my point

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

FoxKnox ::

Vikanje je osnovno pravilo komunikacije, kjer s tem med pogovorom izražaš spoštovanje do človeka, glede na njegovo starost, položaj,avtoriteto. Vikanja manjka v komunikaciji predvsem pri generaciji x in z .Eni ne prenesejo avtoritete, drugi pa mislijo , da so nad njo.Oboji skupaj pa ne poznajo osnovnih načel spoštovanja do nikogar.

Glede na nekatere poste nisem daleč od resnice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Lonsarg ::

Problem je da je izkazovanje spostovanja sivina in ne crno-belo. Vikanje-tikanje pa vsili to veliko tezko premostljivo stopnicko da/ne in s tem omejuje sirino izrazanja. Tak da to je veliki minus nasega jezika.

Komot se korigira spostovanje z nacinom in tonom glasu pri masikaterem jeziku, ali pa bolj/manj slengovskim izrazanjem, skratka fina kontrola. Ni razloga da ne bi bil enkrat bolj spostljiv enkrat manj glede na situacijo ceprav je ista oseba, vikanje/tikanje povsem onemogoci tako fino kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

NoFear85 ::

Moje opazanje je, da se tudi danasnje "starejse" generacije ne ozirajo toliko na vikanje/tikanje. Spomnim se, ko sem pred leti prevzel vodilno mesto na terenu v sluzbi in me je oseba, ki bi mi lahko bila oce naslavljala z Vi, zgolj zato ker sem nadrejen. Nikakor pa ni zelela, da jaz njega vikam iz spostovanja in ker je starejsi. Je rekel, da ga vikanje postara in kot je ze nekdo omenil, da lahko imava spostljiv odnos brez vikanja. Start je bil za oba tezaven, s casom pa se je odnos in spostovanje samo pozitivno izboljsevalo.

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

Problem je da je izkazovanje spostovanja sivina in ne crno-belo. Vikanje-tikanje pa vsili to veliko tezko premostljivo stopnicko da/ne in s tem omejuje sirino izrazanja. Tak da to je veliki minus nasega jezika.

Komot se korigira spostovanje z nacinom in tonom glasu pri masikaterem jeziku, ali pa bolj/manj slengovskim izrazanjem, skratka fina kontrola. Ni razloga da ne bi bil enkrat bolj spostljiv enkrat manj glede na situacijo ceprav je ista oseba, vikanje/tikanje povsem onemogoci tako fino kontrolo.


Prav nic od nastetega ni res. :) Vikanje in tikanje ne predstavljata nobene nepremostljive ovire in ne omogocata nicesar. Vse se da zment, ce si le pripravljen se zmenit. It v pogovor s predpostavko, da je vikanje nek arhaicni konstrukt (pa ceprav je), mimo katerega ne mores, pove dost o tem kolk te taksni arhaicni konstrukti ovirajo.

feryz ::

Nimaš prav. Vikanje je ustvarjanje distance, razrednih razdalj. Više ko greš, bolj se ga poslužujejo.
Vsak mora priznati, da je težje nekoga poslati v 3pm, če ga pri tem vikaš. Ne glede na še tako upravičen vzrok. Gre edino, če še vikanje zraven preskočiš.

opeter ::

Eden mojih učiteljev je to zelo dobro vedel, kako kogarkoli z vikanjem poslati v 3pm.

Na koncu smo se vsi počutili krivega, čeprav se je drl samo na enega posameznika. Pač, kdor zna, zna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

feryz ::

Ok, inteligentnim vse prav pride.
Ostala večina se zgolj skriva za tem.

Čeprav ti dam delno prav. Ko je našmu tastarmu en drva kradel in smo ga dobili, ga je naš tastar vikal in mu vseeno gobec razbil. Vse se da, če se hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

GupeM ::

Vikal ga je seveda iz spoštovanja.

To vikanje je res ena neumnost. Poglej marsikatero službo: Se fol pogovarja s šefi, ga vikajo. Ko jim obrne hrbet je pa največji prasec. Kje je tukaj spoštovanje? Ne bi bilo bolj normalno, da bi šefa tikal, ko bi mu obrnil hrbet, bi pa ostal normalno človek?

WhiteAngel ::

mirator je izjavil:

Ja, nekoč je res bilo onikanje, ki pa ni bilo samo slovenska lastnost. Tega sedaj že nekaj generacij ni, vsaj jaz ne vem, da bi še kje bilo.


Onikanje je zanimivo. Moja teta še vedno onika svojega pokojnega očeta, če pripoveduje o njem... Zanimivo, da njeni bratje ga pa tikajo. "Ata so bili po vojni doma ostali z obrtjo. Ampak ves čas so bili zelo šik." Pa še predpreteklik za povrh. Poseben čar ima ta slovenščina. Danes je veliko bolj pocestno vse skupaj - tudi v meščanskih in akademskih krogih.

showsover ::

Sem sicer nisem zelo formal(istič)en človek...

Ne vem, če sem že omenil, kako zelo učinkovit sem pri tem; če mene kakšna mična gosp(odičn)a vika, ji rečem, da za vsako vikanje mi mora dat ljubčka. Potem se nasmejemo. Seveda, na mojo žalost, pomaga takoj in za vedno, kot da se zapiše v podzavest, jebiga, ne more en star in reven grduh plavšat mladih lepotic.

Načeloma ne maram vikanja (mene), samo včasih res postane moteče, če 100x rečeš, da te naj ne vika, pa še vseeno ne pomaga.
Druge vikam pa po potrebi, sicer je stvar povsem refleksna, če ni povabila starejšega, da preidemo na 'ti'...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

cvalsr ::

Vikanje je eden od najbolj butastih ostankov preteklosti.
Ali ni v angleščini brez njega veliko manj problemov pri pogovarjanju (in dopisovanju)?
Se zaradi tega angleško govoreči ne spoštujejo?

nejcek74 ::

cvalsr je izjavil:

Vikanje je eden od najbolj butastih ostankov preteklosti.
Ali ni v angleščini brez njega veliko manj problemov pri pogovarjanju (in dopisovanju)?
Se zaradi tega angleško govoreči ne spoštujejo?

Avtoritativno povedane trditve niso zaradi tega prav nič bolj resnične. Angleži se vsi vikajo ;) poleg tega pa imajo se cel kup pravil, ki omogočajo razredno ločevanje in naslavljanje. Ponavadi se manjko nečesa v jeziku nadomesti z drugimi nacini, da jezik ohrani nivo preciznosti. Angleži imajo cel kup slovničnih pravil, ki so nam tuji in jih ne znamo uporabljat, vecina niti ne ve, da obstajajo. Recimo hierarhija pridevnikov, pa obvezna uporaba zaimkov, pa uporaba a/the etc, cel kup stvari, na katere nam ni treba pazit v Slovenščini. noben jezik ni enostaven.
Drugače pa glede vikanja v Angleščini, oni pac izražajo vljudnost drugače:
Ali VAM lahko pomagam = May I help you, SIR/MADAM
A TI pomagam = Can I help you?

VeganCyclist ::

Najbolj nagravžno je, ko ti folk, ki bi ga moral po vseh reglcih vikat, reče da ga tikaš. Kakšni profesorji, ki bi bli z študenti na ti. Al pa creepy direktor, ki ti reče da ga tikaš. Ker smo itak velika družina,... Nope. Vikanje je lahko tvoje odlično orodje, da obdržiš distanco s človekom, ki ga ne maraš.

darkolord ::

Svojo mamo tut vikaš - po reglcih namreč?

Lonsarg ::

Vikanje bo izumrlo v roku 30 let, ker glavnina nas ki smo pod 40 trenutno mezlimo da nas kdo vika, poleg tega se tusi vikanja drugih izogibamo, vse direktorje do sedaj sem tikal.

VeganCyclist ::

darkolord je izjavil:

Svojo mamo tut vikaš - po reglcih namreč?


Po kakšnih reglcih pa mamo vikaš? Iz kje si se pa ti vzel?

Lonsarg je izjavil:

Vikanje bo izumrlo v roku 30 let, ker glavnina nas ki smo pod 40 trenutno mezlimo da nas kdo vika, poleg tega se tusi vikanja drugih izogibamo, vse direktorje do sedaj sem tikal.


Ja pa ja. Najbol žaljivo ever, da si senior inženir v eni fabrki, pa pride en 20let smrkovc do tebe pa te tika. Ejga amiviš tole naredu! ? Lej mladenič, nisva krave skp pasla.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

feryz je izjavil:

Nimaš prav. Vikanje je ustvarjanje distance, razrednih razdalj. Više ko greš, bolj se ga poslužujejo.
Vsak mora priznati, da je težje nekoga poslati v 3pm, če ga pri tem vikaš. Ne glede na še tako upravičen vzrok. Gre edino, če še vikanje zraven preskočiš.


Distanca je vedno bila in vedno bo. Ne glede na vikanje ali pa ne-vikanje. Tud glede posiljanja v 3pm se motis. Vse skupaj je se lazje. :)

Incoming creeper in three, two, one, ...

showsover je izjavil:

Ne vem, če sem že omenil, kako zelo učinkovit sem pri tem; če mene kakšna mična gosp(odičn)a vika, ji rečem, da za vsako vikanje mi mora dat ljubčka. Potem se nasmejemo. Seveda, na mojo žalost, pomaga takoj in za vedno, kot da se zapiše v podzavest, jebiga, ne more en star in reven grduh plavšat mladih lepotic.


A moskim pa tega ne reces? Ce si ze creeper, bod vsaj creeper tako do moskih, kot do zensk. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

damyan33 ::

Odraslo (čustveno dozorelo) osebo, ki jo moti vikanje/tikanje in ju v danih situacijah ne želi sprejeti ali pa čuti notranji nemir zaradi le-teh, ima sam s sabo probleme - najverjetneje kompleks več- ali manjvrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damyan33 ()

showsover ::

BigWhale je izjavil:

A moskim pa tega ne reces? Ce si ze creeper, bod vsaj creeper tako do moskih, kot do zensk. :>

Na žalost očitno ne živimo v idealnem svetu, tako ali drugače.

IL_DIAVOLO ::

GupeM je izjavil:

Vikal ga je seveda iz spoštovanja.

To vikanje je res ena neumnost. Poglej marsikatero službo: Se fol pogovarja s šefi, ga vikajo. Ko jim obrne hrbet je pa največji prasec. Kje je tukaj spoštovanje? Ne bi bilo bolj normalno, da bi šefa tikal, ko bi mu obrnil hrbet, bi pa ostal normalno človek?


Vikanje je bolj kultura, kot spoštovanje. Da ne izpadeš kot največji kmet :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darkolord ::

VeganCyclist je izjavil:

darkolord je izjavil:

Svojo mamo tut vikaš - po reglcih namreč?


Po kakšnih reglcih pa mamo vikaš? Iz kje si se pa ti vzel?
Ja, včasih so to počeli. Iz spoštovanja pa to. A ne spoštuješ lastne mame?!

Egidij88 ::

Wait, vi vikate svoje taste in tašče? :))

Zakaj nebi rekel: živjo Janez/Marija, kako si kaj?

mkk20 ::

Spoštovanje je na žalost zgodovina.
V šoli uceteljem malo manj, da ne jebejo mater....Starostniki so višek na zemlji.. V gostilni pa reče mulc kelnarci: dej mi kle prnes deci deci z mal leda! " Pa kdo si, da bos tko govoru...
Zavozena družba...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj bo vam/nam ta dan,kot iz lepih sanj

Oddelek: Loža
241286 (864) Ladjar
»

Gospa Tadeja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18522294 (16617) Truga
»

Prosim za pomoč pri prevodu v nemški in italijanski jezik.

Oddelek: Loža
82132 (1968) SkyEye90
»

Poenostavitev SI jezika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14726413 (21979) Okapi
»

Koliko ljudi vikate pri pogovorih preko interneta?

Oddelek: Loža
312852 (2242) Cokolesnik

Več podobnih tem