» »

Plače v javni upravi

Plače v javni upravi

McHusch ::

Mato989 je izjavil:



Res? Torej če gre nekdo z doktoratom delat na delovno mesto prodajalca kakšno plačo ima?

Kakšno plačo ima referentka z doktoratom in kakšna z UNI DIPL? Ali je razlika ali je IZPLAČILO enako ker opravljata enako delovno mesto? (pod pogojem da imata enako delovne dobe in nobena ne manjka!)

To kar ti govoriš je zahtevana izobrazba, ampak če presegaš izobrazbo v realnem sektorju ne bo dodatka, v JU/JS pač!


Zelo verjetno nič, ker mora biti magsterij ali doktorat iz poklicnega področja, za katerega je sklenjeno delovno razmerje. Če imaš doktorat iz fizike in delaš kot referent, ne dobiš nič. Na sploh so javni zavodi pri dodeljevanju teh dodatkov zelo restriktivni, ker pač varčujejo (razen za posvečene).

Dodatno: višina dodatka za doktorat je neverjetnih 60 evrov bruto, za magisterij pol manj.

Mato989 ::

McHusch je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Res? Torej če gre nekdo z doktoratom delat na delovno mesto prodajalca kakšno plačo ima?

Kakšno plačo ima referentka z doktoratom in kakšna z UNI DIPL? Ali je razlika ali je IZPLAČILO enako ker opravljata enako delovno mesto? (pod pogojem da imata enako delovne dobe in nobena ne manjka!)

To kar ti govoriš je zahtevana izobrazba, ampak če presegaš izobrazbo v realnem sektorju ne bo dodatka, v JU/JS pač!


Zelo verjetno nič, ker mora biti magsterij ali doktorat iz poklicnega področja, za katerega je sklenjeno delovno razmerje. Če imaš doktorat iz fizike in delaš kot referent, ne dobiš nič. Na sploh so javni zavodi pri dodeljevanju teh dodatkov zelo restriktivni, ker pač varčujejo (razen za posvečene).

Dodatno: višina dodatka za doktorat je neverjetnih 60 evrov bruto, za magisterij pol manj.


Ampak več kot v privat sektorju kjer je točno 0€!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bajsibajsi ::

Zaposleni s koncanim doktoratom, ki dela v JS na delovnem mestu referenta, prejema placo referenta. Nikakrsnega dodatka ne dobiva "na izobrazbo". Primer sistematizacije v javnem zdravstvu:
PISARNIŠKI REFERENT V (II) je v 19 PR in prejme 630 eur (+ dodatek do minimalne plače),
EKONOMSKI REFERENT V (I) je v 20 PR in prejme 653 eur plače.

Ja, v JS so res bajni dodatki za doktorante https://www.racunovodstvo.net/zakonodaj... (bruto zneski).

bajsibajsi ::

edit/
Ironicno, vedno en in isti folk pi***. Mislim, sam nima diplome, pa se v razlicnih temah usaja cez place pedagoskih delavcev, v drugi o lahkotnosti PEF-a, v tretji o delovnih procesih uciteljev, v cetrti o neskoncnem prostem casu solnikov itd. Medtem, ko v resnici ni seznanjen z osnovnimi pojmi poucevanja.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

bajsibajsi je izjavil:

edit/
Ironicno, vedno en in isti folk pi***. Mislim, sam nima diplome, pa se v razlicnih temah usaja cez place pedagoskih delavcev, v drugi o lahkotnosti PEF-a, v tretji o delovnih procesih uciteljev, v cetrti o neskoncnem prostem casu solnikov itd. Medtem, ko v resnici ni seznanjen z osnovnimi pojmi poucevanja.

Patološki lažnivec -valvoline-, ki že leta tu naokoli nikoli ne zamudi priložnosti pizditi se čez zaposlene v JU s trditvami, kako so prav vsi v JU preplačani, pa kako prav vsem v JU dodatki nanesejo še vsaj za eno plačo (ja, še ena v nizu njegovih cvetk) pa kako v JU prav nihče nič ne dela, pa kako si sam želi delati v JU, pa kako se v JU pride samo z zvezami je potem, ko sem mu ponudil čisto konkretno osebno pomoč pri iskanju službe v JU in pisanju prošenj, poniknil.
Dobesedno poniknil. :))

@-valvoline-, če si še med živim in spremljaš temo, se oglasi, pošlji ZS. Naj ti ne bo nerodno. Glede na to, da sem ti pripravljen pomagati na račun svojega prostega časa je to najmanj kar lahko narediš. Tisti, ki me tu poznajo, vedo, da bom stal za besedami in se angažiral ampak kakšen korak boš pa tudi sam naredil, al kaj?
Samael != Samuel

bigsmally ::

Samael je izjavil:

pa kako v JU prav nihče nič ne dela


Ja, v Slo čez sodstvo in zdravstvo res ni nobenih pritožb. Vse špila fenomenalno in ne traja leta da greš uspešno čez postopek.

Samael ::

bajsibajsi je izjavil:

bigsmally je izjavil:


Sem nedolgo nazaj peljal avto na servis, pa mehanik ni znal slovensko. Seveda sem šel drugam, samo če bi stopil prvo na recepcijo niti vedel ne bi.


Si se ponovno registriral zato, da te pod tvojimi obicajnimi nicki ljudje ne bi oznacili za nacija?


    Uporabniško imebigsmally
    Čas prve prijave 10.08.2020 09:14:17

Mja, še en klovn brez hrbtenice, ki bo v naslednjih mesecih svojo dvostavčno spam religijo širil po s/t temah, ampak boh ne daj da s primarnim računom :))
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Zakaj bi pa mehnik moral znat slovensko? So navodila za tdi samo v slovenščini?

Mato989 ::

bajsibajsi je izjavil:

Zaposleni s koncanim doktoratom, ki dela v JS na delovnem mestu referenta, prejema placo referenta. Nikakrsnega dodatka ne dobiva "na izobrazbo". Primer sistematizacije v javnem zdravstvu:
PISARNIŠKI REFERENT V (II) je v 19 PR in prejme 630 eur (+ dodatek do minimalne plače),
EKONOMSKI REFERENT V (I) je v 20 PR in prejme 653 eur plače.

Ja, v JS so res bajni dodatki za doktorante https://www.racunovodstvo.net/zakonodaj... (bruto zneski).


Neprimerno višji so kot v Privat sektorju razen če pokažeš kje enak papir za privat sektor?

Ni nobene potrebe razmetavat denar za doplačila nekemu folku za izobrazbo katere ni potrebno imet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Utk ::

Tako je. Če te ljudi vržeš iz službe, ne bojo nikjer dobili več, sploh pa ne za sedenje v pisarni. Torej so plačani zadosti. Sej jaz sem za to, da se te službe zoptimizira (beri ukine) in jih nadomesti fikus in par skript, ampak očitno imajo nekateri raje 650 evrov za to kot več za pravo delo.

krenpac ::

Utk je izjavil:

Tako je. Če te ljudi vržeš iz službe, ne bojo nikjer dobili več, sploh pa ne za sedenje v pisarni. Torej so plačani zadosti. Sej jaz sem za to, da se te službe zoptimizira (beri ukine) in jih nadomesti fikus in par skript, ampak očitno imajo nekateri raje 650 evrov za to kot več za pravo delo.


Pisarniško delo torej praviš, da ni "pravo" delo. Kaj pa je pravo delo? Delo v proizvodnji? Obiranje jagod? Delo v rudniku? Vožnja viličarja? Torej vsa fizična dela? Intelektualna dela se pa lahko po tvoje kar ukine, ker hej, edino pravo delo je kopanje jarkov... zanimivo.

Utk ::

Kje sem napisal, da pisarniško delo ni pravo delo? Pravo delo ni, če te lahko nadomesti avtomat v vrednosti mesečne plače.
Kje je kakšno intelektualno delo, če te lahko nadomesti skripta? Vsako delo v pisarni pač ni (niti) intelektualno, tudi če ni fizično.

Samael ::

Utk je izjavil:

Kje sem napisal, da pisarniško delo ni pravo delo? Pravo delo ni, če te lahko nadomesti avtomat v vrednosti mesečne plače.
Kje je kakšno intelektualno delo, če te lahko nadomesti skripta? Vsako delo v pisarni pač ni (niti) intelektualno, tudi če ni fizično.

Kako te bo zamenjala skripta, če velik delež "strank" še enega obrazca ni zmožen izpolniti brez človeške pomoči. In to, da si se ti na osnovi sistematizacije slabo plačanega delovnega mesta odločil, da lahko osebo zamenja avtomat še ne pomeni, da jo lahko res. Mislim, saj ni ravno, da poznaš dejanske zadolžitve in naloge zgoraj navedenih delovnih mest v specifičnem okolju, mar ne?
Samael != Samuel

Utk ::

Fail je že izpolnjevanje obrazcev. Od tu naprej se pa neumnost itak samo stopnuje.

korenje3 ::

Utk je izjavil:

Kje sem napisal, da pisarniško delo ni pravo delo? Pravo delo ni, če te lahko nadomesti avtomat v vrednosti mesečne plače.
Kje je kakšno intelektualno delo, če te lahko nadomesti skripta? Vsako delo v pisarni pač ni (niti) intelektualno, tudi če ni fizično.


Pri nas je primer... ko ni bilo "pisarniških delavcev" ali pa so bili ta glavni v proizvodnji. Je proizvodnja delala izdelke, vsak je bil drugačen. Rezultat tega je da podjetje ni moglo dobiti poslov. Veliko je bilo reklamacij. Prebijali so se iz meseca v mesec z minimalno plačo in nič dobička.
Red se je naredil, ko je direktor popustil (ker je tako kot ti jemal fizično delo za nekaj več vredno). Šele ko je podjetje lahko proizvajalo enake izdelke so se dobili veliki posli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Samael ::

Utk je izjavil:

Fail je že izpolnjevanje obrazcev. Od tu naprej se pa neumnost itak samo stopnuje.

Ah, kje. To ni še nič. Recimo še večji fail je, da človek nima toliko življenske širine in zrelosti, da bi se zavedal, da del populacije (in tu govorimo celo o delovnem mestu v zdravstveni ustanovi) nima ne fizičnih, ne psihičnih zmožnosti urediti stvari s tapkanjem po ekranu ampak potrebuje asistenco človeka.
Predlagam, da se spustiš malce sem dol na zemljo in debatiraš v realnosti, ki nas obdaja ne pa nekih namišljenih idealnih scenarijev, ki nikoli ne bodo povsem takšni, kot ti jih narekuje domišlija.
A si kdaj delal z ljudmi? Tako res delal? Najbrž ne, sicer bi razumel, da velik del populacije ne zmore, ne zna urediti zadev brez asistence človeka, pa ne zgolj ker bi bilo površni (čeprav je precej tudi takšnih) ampak zaradi takšnih ali drugačnih omejitev. Tako da prosim, potegni glavo iz riti in malce premisli kako točno funkcionirajo ljudje in ta svet okoli tebe.

A nam zdaj lahko končno razložiš na osnovi česa si se odločil, da lahko delovno mesto zgoraj opravlja skripta? A je kaj takšnega v fontu s katerim je napisana sistematizacija, so te mogoče premotile velike črke ali pa je tako zjutraj pisalo v kavni usedlini?
Ne vem, skušam si razložiti na osnovi česa si prišel do tako bistre pavšalne ugotovitve.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

korenje3 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kje sem napisal, da pisarniško delo ni pravo delo? Pravo delo ni, če te lahko nadomesti avtomat v vrednosti mesečne plače.
Kje je kakšno intelektualno delo, če te lahko nadomesti skripta? Vsako delo v pisarni pač ni (niti) intelektualno, tudi če ni fizično.


Pri nas je primer... ko ni bilo "pisarniških delavcev" ali pa so bili ta glavni v proizvodnji. Je proizvodnja delala izdelke, vsak je bil drugačen. Rezultat tega je da podjetje ni moglo dobiti poslov. Veliko je bilo reklamacij. Prebijali so se iz meseca v mesec z minimalno plačo in nič dobička.
Red se je naredil, ko je direktor popustil (ker je tako kot ti jemal fizično delo za nekaj več vredno). Šele ko je podjetje lahko proizvajalo enake izdelke so se dobili veliki posli.

Zgleda da je tvoja učiteljica opravila slabo delo, ker ne razumeš kar prebereš, ker tega nisem nikjer napisal.

Utk ::



Narobe... Denar bi se porabljal za infrastrukturo, bolnice izobrazevanje zdravnikov in raziskave resevanja okoljskih problemov, pogozdovanje itd.

Vprašaj se raje zakaj je sploh treba urejat nekatere zadeve. In zakaj tisti, ki zmorejo sami, tega vseeno ne morejo. In zakaj tisti, ki ne zmorejo sami, ne morejo it na eno mesto in da jim tam nekdo pomaga to rešit, karkoli imajo, tudi če bi ta pa potem to delal za neko normalno plačo in ne 650 evrov.

lufthammer ::

-valvoline- je izjavil:

Zakaj mi limas delovna mesta v LJ? Jaz bi spanckal v domacem okolju, hvala.

Za tole npr bi se splacalo voziz v LJ oz brnik.
https://cekin.si/izobrazevanje_in_zapos...
Place so po 3k+ neto z dodatki za max 160ur mesecno, nadur ni.


Iz članka:
Osnovna bruto plača kontrolorja začetnika znaša 3106 evrov

Zdej, ali imaš težave z vidom ali z branjem, ne eno ne drugo nebi šlo skozi pri komisiji. Za tako napako gre lahko kontrolor (če ima smolo) čez zamreženo okno gledat v svet...

lufthammer ::

Pa še tole:
To kar ti govoriš je zahtevana izobrazba, ampak če presegaš izobrazbo v realnem sektorju ne bo dodatka, v JU/JS pač!


Laž, da se kar kadi! Če podpišeš pogodbo za xx delovno mesto, dobiš plačo za plačni razred za to delovno mesto in imaš lahko štiri doktorate, če hočeš. Niti dodatka za doktorat ne boš dobil, ker ni zahtevan oz. zaželen za npr delo skladiščnika. Kot da bi keramičar s fakultetno izobrazbo lahko zaračunaval trikratno ceno polaganja ploščic - lahko, ja, polagal jih bo samo sebi.

Alien123 ::

lufthammer je izjavil:

Pa še tole:
To kar ti govoriš je zahtevana izobrazba, ampak če presegaš izobrazbo v realnem sektorju ne bo dodatka, v JU/JS pač!


Laž, da se kar kadi! Če podpišeš pogodbo za xx delovno mesto, dobiš plačo za plačni razred za to delovno mesto in imaš lahko štiri doktorate, če hočeš. Niti dodatka za doktorat ne boš dobil, ker ni zahtevan oz. zaželen za npr delo skladiščnika. Kot da bi keramičar s fakultetno izobrazbo lahko zaračunaval trikratno ceno polaganja ploščic - lahko, ja, polagal jih bo samo sebi.


res je. Delam v JS in so iste plače, pa če maš 2 faksa nareta.

Gospod ::

V javni upravi napreduješ z leti sam sem v 27 letih s IV. stopnjo izobrazbe napredoval v 31 plačilni razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

korenje3 ::

970€? ne verjamem da je toliko malo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

rejven ::

JS lahko napreduješ maks 10 razredov (določena mesta majo nazive tam gre par več). Sedaj je 21 razred malo nad minimalcem, nekatarera delovna mesta, pa se začnejo z 12. Se pravi max lahko prideš do 22. če maš dosti let za sabo (in dobre ocene), kar je komaj malo čez minimalca. Za nekatere je res tema.

Samael ::

Kot @rejven pravi, tule je plačna lestvica za leto 2020 (v bruto)

Tule imaš pa delovna mesta plačnih skupin (vrzi oko recimo na famozno plačno skupino J, ki je sicer z lanskim letom pridobila mesto, dve).
Samael != Samuel

solatko ::

Res hudi bogato, kot bi se država norca delala iz zaposlenih. In desnim jamračem se to zdi preveč.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Res hudi bogato, kot bi se država norca delala iz zaposlenih. In desnim jamračem se to zdi preveč.


A nisi mene drkal da se mora sindikat zmenit za plačne razrede? Kaj čakajo torej, bojda so v JS uber močni!

To da je lahko osnovna plača pod minimalno bi moralo itak it na sodišče na EU nivo in bi moralo sodišče to porihtat, ker naši papki niso sposobni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Ko boš ugotovil kako mora izgledat sindikat, ti bo jasno, kaj sem hotel povedat, do takrat pa ......
Delodajalci se nočejo sploh pogovarjat o tarifnih razredih, sindikat pa nima vojske, da bi jih v to prisilil, počakajmo naslednjih 50 let (toliko so namreč sindikati v kapitalizmu rabili, da so nekateri postali močni in delodajalci nočejo zobat češenj z njimi).
Delo krepa človeka

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ko boš ugotovil kako mora izgledat sindikat, ti bo jasno, kaj sem hotel povedat, do takrat pa ......
Delodajalci se nočejo sploh pogovarjat o tarifnih razredih, sindikat pa nima vojske, da bi jih v to prisilil, počakajmo naslednjih 50 let (toliko so namreč sindikati v kapitalizmu rabili, da so nekateri postali močni in delodajalci nočejo zobat češenj z njimi).

Kako sindikati niso vojska. A je štrajk prepovedan? Kaj ko bi rekel, da so sindikati samo podalsek oblasti, ki ljudjem prodaja rdeco zvezdo in populizem. S takimi sindikati je bilo mozno izpeljati divjo privatizacijo, zato pa je... no primer lustracije z romuni...https://tradingeconomics.com/romania/mi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

solatko ::

Mr.B - Baje si v A, povprašaj kakšnega sindikalnega zaupnika, kakšne so dolžnosti članov.

Edino orodje-orožje, ki ga sindikat v pogajanjih z delodajalci ima, je stavka. Povsod po svetu mora napovedano stavko, plačati sindikat in tudi vso škodo, če gre za naupravičeno ali slabo organizirano stavko (to se še ni zgodilo).
Pri nas je uzakonjeno, da upravičeno stavko plača delodajalec pa sindikat ne more organizirat niti ene dvourne opozorilne stavke, ker se delavci bojijo stavkat, ko šef zavpije, da jih bo pometal na cesto.

Na sindikalnih protestnih shodih, se zberejo sindikalni zaupniki in kakšen firbec, članov na teh akcijah ni.

Ker delodajalci to vedo, sindikate pač ne jemljejo preveč resno, ko pa bo uspela ena generalna stavka pa bodo začel gledat malo drugače, škoda en teden stavke je ogromna pa še plače bi morali dat stavkajočim za ta čas.

V sindikatu je lahko lustracija vsak mesec, če delavci izberejo dobre sindikalne zaupnike, večina tistih, ki so v vodstvih sindikatov, so bili včasih sindikalni zaupniki v podjetjih in so napredovali iz območja, področja na republiški odbor, tam pa se voli vdja, strokovne sodelavce pa se zaposli po razpisu.
Delo krepa človeka

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Mr.B - Baje si v A, povprašaj kakšnega sindikalnega zaupnika, kakšne so dolžnosti članov.

Edino orodje-orožje, ki ga sindikat v pogajanjih z delodajalci ima, je stavka. Povsod po svetu mora napovedano stavko, plačati sindikat in tudi vso škodo, če gre za naupravičeno ali slabo organizirano stavko (to se še ni zgodilo).
Pri nas je uzakonjeno, da upravičeno stavko plača delodajalec pa sindikat ne more organizirat niti ene dvourne opozorilne stavke, ker se delavci bojijo stavkat, ko šef zavpije, da jih bo pometal na cesto.

Na sindikalnih protestnih shodih, se zberejo sindikalni zaupniki in kakšen firbec, članov na teh akcijah ni.

Ker delodajalci to vedo, sindikate pač ne jemljejo preveč resno, ko pa bo uspela ena generalna stavka pa bodo začel gledat malo drugače, škoda en teden stavke je ogromna pa še plače bi morali dat stavkajočim za ta čas.

V sindikatu je lahko lustracija vsak mesec, če delavci izberejo dobre sindikalne zaupnike, večina tistih, ki so v vodstvih sindikatov, so bili včasih sindikalni zaupniki v podjetjih in so napredovali iz območja, področja na republiški odbor, tam pa se voli vdja, strokovne sodelavce pa se zaposli po razpisu.

Glej ni potrebno napisati, da delavce nategujejo sindikati. Se pa pustim prepricat, da ce sef uspe najri vse nove delavce za isto delo :)), no ne se smesit, ker mora biti razlog da jih da na cesto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rejven ::

problem jw ker se nominalna lestvica ne uskljajuje, potencialna napredovanja pa komaj pokriva inflacijo.
V Js niso problem plače, problem so dodatki in merila za doseganje le teh.

solatko ::

Mr.B - Sploh mu ni treba iskati delavcev, saj nobenemu na misel ne pride, da bi stavkal. O sindikalizmu pa tako nimaš pojma pa bi bilo dobro, ko bi se podučil, vsaj o sindikatu, ki pokriva tvojo panogo. Če pa si na individualni pogodbi, se pa tako sam dogovarjaš za vse pogoje in sindikata ne rabiš.

Delavce sindikati ne nategujejo, saj je to interesna organizacija delavcev, potrebno se je samo pravilno organizirat, da na vrh sindikalne organizacije, pridejo pravi. Organiziranost sindikata je tako zaščitena, da noben ne sme zahtevat število članov (razen samih članov) in nihče nima nadzora nad stanjem financ (razen seveda članov, preko nadzornih odborov).
Prvo kar bi jaz uredil, je pobiranje članarine. Sedaj ti jo odtegnejo pri plači, kot vse ostale prispevke. To bi spremenil tako, da bi članarino, vsak mesec, pobiral sindikalni zaupnik, zato, da vsak mesec vidi vse člane in člani njega, da se lahko pozanimajo, kaj je sindikat naredil za mojih 10+€, ki jih dajem za to.

Drugo, kar bi morali urediti zakonsko, da pridobitve sindikata pri pogajanjih, veljajo izključno za člane sindikata, torej, če se na pogajanjih, mimo zakonskih ureditev, doseže boljša plača, so jo deležni samo izključno, člani sindikata.
Ko gospodarska zbornica nekaj določi, to velja samo za člane, za tiste, ki niso, je zadeva brezpredmetna, pri sindikalnem dogovarjanju je pa tako, da doseženo velja za vse, tudi nečlane. Zakaj bi se torej včlanjevali, lepo čakaš v zavetrju, če jim kaj uspe, si deležne tudi sam.

Tega seveda država ne bo nareila, saj ji ni interes močen sindikat, če prav bi bilo to edino pravilno. Danes je samo to, če si v sporu, si moraš sam najti pravno pomoč, članom pa jo nudi sindikat, vse ostalo, od višine plač, poračuna, regresa, delovnih pogojev,.... velja za člane in nečlane.
Delo krepa človeka

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Mr.B - Sploh mu ni treba iskati delavcev, saj nobenemu na misel ne pride, da bi stavkal. O sindikalizmu pa tako nimaš pojma pa bi bilo dobro, ko bi se podučil, vsaj o sindikatu, ki pokriva tvojo panogo. Če pa si na individualni pogodbi, se pa tako sam dogovarjaš za vse pogoje in sindikata ne rabiš.

Delavce sindikati ne nategujejo, saj je to interesna organizacija delavcev, potrebno se je samo pravilno organizirat, da na vrh sindikalne organizacije, pridejo pravi. Organiziranost sindikata je tako zaščitena, da noben ne sme zahtevat število članov (razen samih članov) in nihče nima nadzora nad stanjem financ (razen seveda članov, preko nadzornih odborov).
Prvo kar bi jaz uredil, je pobiranje članarine. Sedaj ti jo odtegnejo pri plači, kot vse ostale prispevke. To bi spremenil tako, da bi članarino, vsak mesec, pobiral sindikalni zaupnik, zato, da vsak mesec vidi vse člane in člani njega, da se lahko pozanimajo, kaj je sindikat naredil za mojih 10+€, ki jih dajem za to.

Drugo, kar bi morali urediti zakonsko, da pridobitve sindikata pri pogajanjih, veljajo izključno za člane sindikata, torej, če se na pogajanjih, mimo zakonskih ureditev, doseže boljša plača, so jo deležni samo izključno, člani sindikata.
Ko gospodarska zbornica nekaj določi, to velja samo za člane, za tiste, ki niso, je zadeva brezpredmetna, pri sindikalnem dogovarjanju je pa tako, da doseženo velja za vse, tudi nečlane. Zakaj bi se torej včlanjevali, lepo čakaš v zavetrju, če jim kaj uspe, si deležne tudi sam.

Tega seveda država ne bo nareila, saj ji ni interes močen sindikat, če prav bi bilo to edino pravilno. Danes je samo to, če si v sporu, si moraš sam najti pravno pomoč, članom pa jo nudi sindikat, vse ostalo, od višine plač, poračuna, regresa, delovnih pogojev,.... velja za člane in nečlane.

Da sej vemo, o panoznih pogodbah se vedno pogaja sindikat.
Sindikat seveda na dalmatinovi, res nebi rad zgubil statusa, ker kaj hujsega ce bi uspel spogajat visjo placo na racun generalnega strajka. To da to uspe mnogim v js, enemu strugarju pa ni mozno, je nateg sindikata, zato pa delate kot delate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Drugo, kar bi morali urediti zakonsko, da pridobitve sindikata pri pogajanjih, veljajo izključno za člane sindikata, torej, če se na pogajanjih, mimo zakonskih ureditev, doseže boljša plača, so jo deležni samo izključno, člani sindikata.


Ja mas prav, za clane sindikata bi moral veljat tarifni razred za ostale neclane pa minimalna od drzave pa da vidim heroja ki bi ostal v sindikatu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mr.B - Vseh plačah se pogaja sindikat, če je ta mrtev, so plače take, kot so (kao po kolektivnih pogodbah, katerih finančni del je mrtev).

Mato989 - Država se ravno tako pogaja za plače s sindikati javnega sektorja, drugje pri plačah ne vidiš države, samo preko socialnega sveta določijo minimalno plačo. Sindikati javnega sektorja vsaj tu in tam, dosežejo kakšne drobtinice, saj so le pripravljeni stavkat, magari na delovnem mestu. Seveda prednjači FIDES, saj se stavke zdravnikov bojijo vsi, tudi tisti, ki se o zdravniških plačah pogovarjajo.

Gre za to, da bi imeli člani sindikata plačo po pogodbi, vsi ostali pa kakor se delodajalcem sprdne, lahko tudi pol manj pa zaradi zakonodaje to ni možno.

O finančnem delu kolektivne pogodbe se noče pogovarjat nihče od delodajalcev, saj bi to pomenilo dvig plač za več kot 30%-ov v vseh tarifnih razredih, če bi hoteli, da je plača I. tarifnega razreda, tista, ki naj bi bila minimalna, raje doplačujejo razliko, saj je to doplačilo brez prispevkov. Kaj bo s takimi penzijami ali dolgotrajno bolniško pa itak nobenega nič ne zanima.
Plače po individualni pogodbi so tako dovolj visoke.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Gre za to, da bi imeli člani sindikata plačo po pogodbi, vsi ostali pa kakor se delodajalcem sprdne, lahko tudi pol manj pa zaradi zakonodaje to ni možno.


Ne ne, naredmo tak... Tisti ki placujejo sindikat naj dpbijo tako placo kot je tarifni razred ostali ki pa ne placujemo sindikata pa tako kot doloci drzava....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Gre za to, da bi imeli člani sindikata plačo po pogodbi, vsi ostali pa kakor se delodajalcem sprdne, lahko tudi pol manj pa zaradi zakonodaje to ni možno.


Ne ne, naredmo tak... Tisti ki placujejo sindikat naj dpbijo tako placo kot je tarifni razred ostali ki pa ne placujemo sindikata pa tako kot doloci drzava....


Kateri sindikat? Pa ti veš kolko je sindikatov?

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gre za to, da bi imeli člani sindikata plačo po pogodbi, vsi ostali pa kakor se delodajalcem sprdne, lahko tudi pol manj pa zaradi zakonodaje to ni možno.


Ne ne, naredmo tak... Tisti ki placujejo sindikat naj dpbijo tako placo kot je tarifni razred ostali ki pa ne placujemo sindikata pa tako kot doloci drzava....


Kateri sindikat? Pa ti veš kolko je sindikatov?


Ja odvisno v keri panogi si reprezentativni sindikat....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

Jah, nikar tako preprosto.
Recimo znotraj našega zavoda sta si konkurenčna zgolj dva, Sindikat državnih organov Slovenije in Sindikat delavcev v pravosodju, povsem prepričan sem pa, da jih je v nekaterih večjih ustanovah še kaj več :)
Samael != Samuel

Samael ::

solatko je izjavil:

Prvo kar bi jaz uredil, je pobiranje članarine. Sedaj ti jo odtegnejo pri plači, kot vse ostale prispevke. To bi spremenil tako, da bi članarino, vsak mesec, pobiral sindikalni zaupnik, zato, da vsak mesec vidi vse člane in člani njega, da se lahko pozanimajo, kaj je sindikat naredil za mojih 10+€, ki jih dajem za to.

Ni najbolj pomembno za to debato, ampak ne vem, če si to dobro premislil.
Namreč, to, kar si si zamislil je nemogoče za enega sindikalnega zaupnika, ki to delo opravlja neprofesionalno vzporedno s svojo službo.

Nekateri ljudje, ko se za nekaj pobira denar, dajo namreč tega strašno težko od sebe, eni se te izogibajo, pa drugi spet nimajo drobiža, pa tretji so ravno na dopustu, pa četrti na bolniški, pa peti ga ravno takrat nimajo ... in potem si že v novem mesecu, novem krogu pobiranju denarja. Da boš vsak mesec lovil po 50 in več ljudi, jim najedal, plezal po njih, za teh 10 eur in nekaj centov?
Ljudje zdaj pač dajo, ker se jim avtomatsko trga, vidijo to na plačilni listi, se pa s tem prav dosti ne ukvarjajo, sprejemajo kot dejstvo. Če bi ti vsak mesec hodil do njih, če bi naokoli mešetarili z gotovino bi se ti hitro članstvo prepolovilo. Eni bi šli sami, druge bi bil pa prisiljen odčlaniti ti sam, ker bi zamujali mesece s članarino in noben idealistični navdih, ideja za tem, zakaj raje pobiraš ročno, ti ne bi pomagal pri tem.
Samael != Samuel

solatko ::

Mato989 - Kateri organ v državi bi to določal?
Samael - Prvih pet let po Markovičevi zakonodaji, v kateri je sindikat prvič dobil funkcijo pogajalca za plače, sem bil pet najhujših let sindikalist v podjetju s 200 člani.
V tem času so se prvič sklepale podjetniške pogodbe, privatiziralo se je (meni firme niso ukradli), sprejemala se je delovna zakonodaja,.... in sem spoznal vse + in - sindikalne ureditve v SLO, vključno z nezainteresiranostjo delavcev za podporo sindikalistom, ko je to potrebno.
V zakonu o sindikalnem delovanju je določeno, koliko ljudi se lahko ukvarja s sindikalno dejavnostjo in koliko ur jim za to pripada.
V nekaterih podjetjih člani sploh ne vedo, da imajo sindikalnega zaupnika, niti ne vedo, kaj v firmi sploh počne.
Normalno je, da denar, ki ga je potrebno za nekaj dat, zahteva vsaj pojasnilo za kaj gre, oziroma kakšni so uspehi sindikata v podjetju in na višji ravni. Ker te informacije ne krožijo redno, ob vsaki priliki slišiš, kako sindiakti samo služijo na delavcih, nič ne naredijo zanje in so v bistvu zanič.
Če bi sindikalni zaupnik članarino pobiral, bi morda še kakšnega prepričal, da se včlani, kakšen pa bi mu tudi dal odstopno izjavo. Istočasno bi zaupnik ugotovil, če je med zaposlenimi kakšen tak, ki bi ga bilo pametno pridobit za zaupnika,... Sratka več je plusov, kot minusov.

Pri naštevanju minusov, si zadel bistvo. Če je sindikat interesna organizacija delavcev in delavci nimajo interesa bit člani, niti ne veš, na koliko delavcev se lahko, kot sindikalni zaupnik zaneseš, če pa je interes zaupnika samo to, da je zaščiten, sicer pa še osnov delovne zakonodaje in kolektivnih pogodb ne pozna, je pa situacija sedaj odlična, samo za sindikat ne.
Delavcem je še predobro, saj je strah pred izgubo službe večji, kot interes, da se uredi pogoje dela in dobi dostojno plačo, torej je obstoj večine sindikatov, brez veze, takih, kot so.
Delo krepa človeka

-valvoline- ::

Samael je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

edit/
Ironicno, vedno en in isti folk pi***. Mislim, sam nima diplome, pa se v razlicnih temah usaja cez place pedagoskih delavcev, v drugi o lahkotnosti PEF-a, v tretji o delovnih procesih uciteljev, v cetrti o neskoncnem prostem casu solnikov itd. Medtem, ko v resnici ni seznanjen z osnovnimi pojmi poucevanja.

Patološki lažnivec -valvoline-, ki že leta tu naokoli nikoli ne zamudi priložnosti pizditi se čez zaposlene v JU s trditvami, kako so prav vsi v JU preplačani, pa kako prav vsem v JU dodatki nanesejo še vsaj za eno plačo (ja, še ena v nizu njegovih cvetk) pa kako v JU prav nihče nič ne dela, pa kako si sam želi delati v JU, pa kako se v JU pride samo z zvezami je potem, ko sem mu ponudil čisto konkretno osebno pomoč pri iskanju službe v JU in pisanju prošenj, poniknil.
Dobesedno poniknil. :))

@-valvoline-, če si še med živim in spremljaš temo, se oglasi, pošlji ZS. Naj ti ne bo nerodno. Glede na to, da sem ti pripravljen pomagati na račun svojega prostega časa je to najmanj kar lahko narediš. Tisti, ki me tu poznajo, vedo, da bom stal za besedami in se angažiral ampak kakšen korak boš pa tudi sam naredil, al kaj?

Nic ne lazem, place v js so preverjeno 2x tiste v gospodarstvu za 20x manj dela. Ko si tak razgledan, evo jaz bi stolcek v MB. Cimmanj dela, placa 1k neto (150-200e manj kot sluzim trenutno), enoizmenski siht, vikende frej. In ti se 1x ponovim v MB ne dobis vec drzavnega stolcka tudi z vezami ne. Se najraje bi sel med gasilce, placa 2k neto za OS izobrazba.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

-valvoline- - Ti pa uživaš res hude zadeve, da potem take pobiraš - gasilec, najmanj 3. letna poklicna šola, večina pa jih ima 4. letno ali več. Če imaš samo OŠ, boš moral iskati med snažilci, ki pa delajo več, kot ti v gospodarstvu.
Delo krepa človeka

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:


Nic ne lazem, place v js so preverjeno 2x tiste v gospodarstvu za 20x manj dela. Ko si tak razgledan, evo jaz bi stolcek v MB. Cimmanj dela, placa 1k neto (150-200e manj kot sluzim trenutno), enoizmenski siht, vikende frej. In ti se 1x ponovim v MB ne dobis vec drzavnega stolcka tudi z vezami ne. Se najraje bi sel med gasilce, placa 2k neto za OS izobrazba.


Obujam temo, da se lahko tisti, ki JS kujejo v zvezde prijavijo za delo. Menda policija ne najde kadrov:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/a...

Medtem pa na policijskih postajah primanjkuje kadra. Na razpis, ki je bil objavljen za 70 ljudi, se jih je prijavilo le 40. Palčič pravi, da se bodoči kadri šolajo na višji policijski šoli, predlagali pa so tudi 150 novozaposlenih v drugem letu in 150 v letu 2023.


Zelim vam uspesno kariero, s placo pa ste sigurno ze v naprej zadovoljni.

3p ::

TheBlueOne je izjavil:

Zelim vam uspesno kariero, s placo pa ste sigurno ze v naprej zadovoljni.


Drugače ITjevce tudi vedno iščejo in jih ne dobijo. Pa bi glede na "dober glas" (visoke plače, nič dela, ziher služba) človek pričakoval, da bojo vsi rinili tja.

TheBlueOne ::

3p je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zelim vam uspesno kariero, s placo pa ste sigurno ze v naprej zadovoljni.


Drugače ITjevce tudi vedno iščejo in jih ne dobijo. Pa bi glede na "dober glas" (visoke plače, nič dela, ziher služba) človek pričakoval, da bojo vsi rinili tja.


Tam verjetno vedo, da ne kvalificirajo. Za policista pa si bodo ze upali. Poleg tega je policist JS, kar pa so menda tako ali tako top sluzbe. Pa pustimo, ce je res tako, pac tisti, ki v JS vidijo smetano si skoraj ne bi smeli privoscit, da se ne prijavijo.

Invictus ::

3p je izjavil:


Drugače ITjevce tudi vedno iščejo in jih ne dobijo. Pa bi glede na "dober glas" (visoke plače, nič dela, ziher služba) človek pričakoval, da bojo vsi rinili tja.

IT, kot ostale tehnične službe, ne spadajo med uradniške, in so tako precej omejene pri napredovanju in plačnih razredih. Zato nihče noče tja iti delat... P

Privat sektor vseeno boljše plačuje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Invictus je izjavil:

3p je izjavil:


Drugače ITjevce tudi vedno iščejo in jih ne dobijo. Pa bi glede na "dober glas" (visoke plače, nič dela, ziher služba) človek pričakoval, da bojo vsi rinili tja.

IT, kot ostale tehnične službe, ne spadajo med uradniške, in so tako precej omejene pri napredovanju in plačnih razredih. Zato nihče noče tja iti delat... P

Privat sektor vseeno boljše plačuje...


No, saj tudi uradniki so omejeni v številu razredov, za katere lahko napredujejo. Razen če zlezejo na drugo delovno mesto.

Res pa se ponokod v JS že tako mečejo na zobe, da tudi ITjevcem ponujajo nenavadna "delovna mesta" oz. nazive in s tem pripadajoč razpon plačilnih razredov.

Mato989 ::

Gre za to, da bi imeli člani sindikata plačo po pogodbi, vsi ostali pa kakor se delodajalcem sprdne, lahko tudi pol manj pa zaradi zakonodaje to ni možno.


Saj to ti jaz trobim tu gor že 2 leti plus... SINDIKAT ZMORE MANJ kot DRŽAVA Z ZAKONOM... In zato je BREZVEZE DODATNO PLAČEVAT ŠE SINDIKAT če itak že država ki jo moram plačevat doseže z zakonom VEČ kot sindikat...

Tako da predlagam da vsi ki so člani sindikatov naj imajo po izpogajanih tarifnih razredih plače, ostali pa minimalca od države, pa da vidim kako hitro bodo vsi nehali plačevat sindikat za NEDELO in NEEFEKTIVNOST...

Niti tarifnih razredov ne znajo uredit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povprečna plača v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930687 (18490) telexdell
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018114948 (61310) sbawe64

Več podobnih tem