» »

Plače v javni upravi

Plače v javni upravi

-valvoline- ::

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Bo treba takoj ukinit tudi placne razrede glede na izobrazevanje. Ce imas na voljo 1000 diplomiranih uciteljev,ekonomistov,filozofov,xyz magistrov in dohtarjev znanosti.... potrebuje se pa 1 kv elektricar/mehanik/varilec.... je neumno in sramotno da je na trgu/v druzbi ta KV placan manj kot prej omenjen kader katerga nihce ne potrebuje. Zato smo tam kjer smo.

Saj za to je poskrbel že trg. Dober električar, dober mehanik in dober varilec so vsi plačani bolje od diplomiranih ekonomistov in filozofov. Je pa poudarek na besedi "dober". Ni vsak dober.
Je pa ena stvar, ki bi jo sam vpeljal - vse več kvalificiranih mehanikov, električarjev ipd... pride do kvalifikacije (oz. formalnega zaključka izobraževanja) na podlagi potrdil o posebnih potrebah - eden jeclja, eden ima težave s koncentracijo, eden je dislektik, eden profesionalni športnik, eden rekreativni plesalec, eden malo poseben, trije z negativnim vplivom domačih razmer ... in potem sestavljajo to svojo kvalifikacijo za en bog pomagaj .... Takšni bi morali biti potem "kvalificirani mehaniki s posebnimi potrebami". Da je trg seznanjen tudi s tem vnaprej.

Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...

Potem gledaš napačne oglase.
Ampak razumem. Ti si mehanik, jaz pa govorim o dobrih mehanikih.

No poj pa nam ti pokazi kak oglas, ko se isce ekstra mehanik/elektricar/varilec za primerno placilo npr za 3k+.

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:


No poj pa nam ti pokazi kak oglas, ko se isce ekstra mehanik/elektricar/varilec za primerno placilo npr za 3k+.


Morda nisi opazil, da v Sloveniji praviloma podjetja ne navajajo plac.

mertseger ::

Mehanik/elektricar/varilec ima lahko 3k+ samo če je s.p in zelo dober v svojem poslu. V firmah boš take lahko preštel na prte rok.

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


No poj pa nam ti pokazi kak oglas, ko se isce ekstra mehanik/elektricar/varilec za primerno placilo npr za 3k+.


Morda nisi opazil, da v Sloveniji praviloma podjetja ne navajajo plac.

To pa je spet zato ker so place sramotno nizke. Lahko prilima kaksno tel.st pa bomo skupaj vprasal kolk se ponuja za vrhunski kv kader.
Ko smo pri neobjavlanju plac:
Zaposlitveni oglasi brez objavljanje plac
Cakam samo da se mal umiri korona, grem za voznika avtobusa v AT. Nikoli vec delat v slovenistanu.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

-valvoline- je izjavil:

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Bo treba takoj ukinit tudi placne razrede glede na izobrazevanje. Ce imas na voljo 1000 diplomiranih uciteljev,ekonomistov,filozofov,xyz magistrov in dohtarjev znanosti.... potrebuje se pa 1 kv elektricar/mehanik/varilec.... je neumno in sramotno da je na trgu/v druzbi ta KV placan manj kot prej omenjen kader katerga nihce ne potrebuje. Zato smo tam kjer smo.

Saj za to je poskrbel že trg. Dober električar, dober mehanik in dober varilec so vsi plačani bolje od diplomiranih ekonomistov in filozofov. Je pa poudarek na besedi "dober". Ni vsak dober.
Je pa ena stvar, ki bi jo sam vpeljal - vse več kvalificiranih mehanikov, električarjev ipd... pride do kvalifikacije (oz. formalnega zaključka izobraževanja) na podlagi potrdil o posebnih potrebah - eden jeclja, eden ima težave s koncentracijo, eden je dislektik, eden profesionalni športnik, eden rekreativni plesalec, eden malo poseben, trije z negativnim vplivom domačih razmer ... in potem sestavljajo to svojo kvalifikacijo za en bog pomagaj .... Takšni bi morali biti potem "kvalificirani mehaniki s posebnimi potrebami". Da je trg seznanjen tudi s tem vnaprej.

Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...

Potem gledaš napačne oglase.
Ampak razumem. Ti si mehanik, jaz pa govorim o dobrih mehanikih.

No poj pa nam ti pokazi kak oglas, ko se isce ekstra mehanik/elektricar/varilec za primerno placilo npr za 3k+.

Glej 3k+ je tudi za diplomirane ekonomiste in filozofe bruto plača.
In 3K bruto za dobre mehanike se da zelo realno doseči - morda ne bo oglasa s takšno cifro, ampak ko se bo mehanik dokazal kot dober bo dobil 3K bruto -> bodisi pri obstoječem delodajalcu ali pa mu bo konkurenca ponudila toliko, da bo šel k konkurenci. Ampak, kot rečeno: takšne ponudbe dobijo samo dobri (in to ni polovica vseh, res dobrih je žal precej manj), tako da če takšne ponudbe še nisi dobil, potem nama je jasno kakšen mehanik si, ne?

-valvoline- ::

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Problem v JS so marsikje uradniške plače, kjer jih veliko ne dela praktično nič. Ne sedaj plača ene učiteljice matematike.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrimoZ_ ::

bigsmally je izjavil:



Otroci imajo pretežke torbe ker profesorji spišejo knjige ki so potem obvezne za nabavit. Kaj je boljšega kot da si avtor knjige ki je obvezna? Pa še vsako leto jo malo posodobiš tako da je tista od 2 leti starejšega brata nesprejemljiva.


Kar jaz poznam učiteljic so vse po vrsti PROTI delovnim zvezkom/učbenikom, ki so sedaj.
Tako tamlade kot starejše, ki so učile še mojo generacijo kjer smo imeli samo učbenike in zvezke in ne tono krame kot jo imajo moji otroci danes.

To da morajo moji otroci danes imeti XY delovnih zvezkov je vsilil lobij založnikov, ki so to porinili notr preko ministrstva, ki pripravlja učni program.
Riba smrdi pri glavi in treba bi bilo sistemsko prevetrit tole devetletko.
Če imaš samo učbenik, ki drži 10 let in si ga otroci sposojajo iz sklada ni tako dobičkonosno kot če morajo vsako leto kupi 20 delovnih zvezkov.

-valvoline- ::

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

pirat je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Bo treba takoj ukinit tudi placne razrede glede na izobrazevanje. Ce imas na voljo 1000 diplomiranih uciteljev,ekonomistov,filozofov,xyz magistrov in dohtarjev znanosti.... potrebuje se pa 1 kv elektricar/mehanik/varilec.... je neumno in sramotno da je na trgu/v druzbi ta KV placan manj kot prej omenjen kader katerga nihce ne potrebuje. Zato smo tam kjer smo.

Saj za to je poskrbel že trg. Dober električar, dober mehanik in dober varilec so vsi plačani bolje od diplomiranih ekonomistov in filozofov. Je pa poudarek na besedi "dober". Ni vsak dober.
Je pa ena stvar, ki bi jo sam vpeljal - vse več kvalificiranih mehanikov, električarjev ipd... pride do kvalifikacije (oz. formalnega zaključka izobraževanja) na podlagi potrdil o posebnih potrebah - eden jeclja, eden ima težave s koncentracijo, eden je dislektik, eden profesionalni športnik, eden rekreativni plesalec, eden malo poseben, trije z negativnim vplivom domačih razmer ... in potem sestavljajo to svojo kvalifikacijo za en bog pomagaj .... Takšni bi morali biti potem "kvalificirani mehaniki s posebnimi potrebami". Da je trg seznanjen tudi s tem vnaprej.

Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...

Potem gledaš napačne oglase.
Ampak razumem. Ti si mehanik, jaz pa govorim o dobrih mehanikih.

No poj pa nam ti pokazi kak oglas, ko se isce ekstra mehanik/elektricar/varilec za primerno placilo npr za 3k+.

Glej 3k+ je tudi za diplomirane ekonomiste in filozofe bruto plača.
In 3K bruto za dobre mehanike se da zelo realno doseči - morda ne bo oglasa s takšno cifro, ampak ko se bo mehanik dokazal kot dober bo dobil 3K bruto -> bodisi pri obstoječem delodajalcu ali pa mu bo konkurenca ponudila toliko, da bo šel k konkurenci. Ampak, kot rečeno: takšne ponudbe dobijo samo dobri (in to ni polovica vseh, res dobrih je žal precej manj), tako da če takšne ponudbe še nisi dobil, potem nama je jasno kakšen mehanik si, ne?

Ne, noben mehanik, tehnik, varilec, elektricar.... ni trgu primerno placan, kljub temu da jih ni. Pac uvaza se suznje, v JS pa lepo varovalka slo drzavljanstvo za zaposlitev.

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nic od tega ni res, vsi oglasi za zaposlitev v js sploh pa za policijo so vecinoma za sminko, kandidati so itak ze vnaprej sprejeti tj je ze doloceno kdo bo prisel noter.


Ni res, bratranec od žene se je lani zaposlil v policiji na južni meji. Prijavil se je na razpis in to je to. Res pa moraš priti skozi psihiče in fiziče teste in za slednje vem, da je kar aktivno športal, da se je spravil nazaj v formo.
Plača ne vem kaka je, vem pa da ga ni skoraj nič doma ker občasno počuvamo otroka.
Tudi za pravosodne policiste ves čas iščejo, ker jih je premalo in posledično je delovni čas krepko preko dovoljenega ampak to nikogar ne briga.

Preberi si tole: https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

In zakaj ne prpeljejo romune za 3e na uro?


Verjetno tudi Romuni niso tako nori da bi šli delat ta bullshit.
Pa verjetno je kak pogoj o državljanstvu in znanju slovenskega jezika.

-valvoline- ::

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nic od tega ni res, vsi oglasi za zaposlitev v js sploh pa za policijo so vecinoma za sminko, kandidati so itak ze vnaprej sprejeti tj je ze doloceno kdo bo prisel noter.


Ni res, bratranec od žene se je lani zaposlil v policiji na južni meji. Prijavil se je na razpis in to je to. Res pa moraš priti skozi psihiče in fiziče teste in za slednje vem, da je kar aktivno športal, da se je spravil nazaj v formo.
Plača ne vem kaka je, vem pa da ga ni skoraj nič doma ker občasno počuvamo otroka.
Tudi za pravosodne policiste ves čas iščejo, ker jih je premalo in posledično je delovni čas krepko preko dovoljenega ampak to nikogar ne briga.

Preberi si tole: https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

In zakaj ne prpeljejo romune za 3e na uro?


Verjetno tudi Romuni niso tako nori da bi šli delat ta bullshit.
Pa verjetno je kak pogoj o državljanstvu in znanju slovenskega jezika.

Tocno tako, za JS velja slo drzavljanstvo, v zs pa uvoz suznjev in placni dumping.

Zgodovina sprememb…

bigsmally ::

PrimoZ_ je izjavil:


Kar jaz poznam učiteljic so vse po vrsti PROTI delovnim zvezkom/učbenikom, ki so sedaj.


Ja seveda, vsi so proti, vsako leto pa je več knjig v torbi :)) Ali lažejo ali pa so resnično, totalno nesposobni.

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.


Taki imamo v ZS kolikor hoces, verjetno procentualno vec kot JS.

bigsmally je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Kar jaz poznam učiteljic so vse po vrsti PROTI delovnim zvezkom/učbenikom, ki so sedaj.


Ja seveda, vsi so proti, vsako leto pa je več knjig v torbi :)) Ali lažejo ali pa so resnično, totalno nesposobni.


Ali pa oni ne odlocajo o tem?

Zgodovina sprememb…

bigsmally ::

PrimoZ_ je izjavil:


Verjetno tudi Romuni niso tako nori da bi šli delat ta bullshit.
Pa verjetno je kak pogoj o državljanstvu in znanju slovenskega jezika.


Sem nedolgo nazaj peljal avto na servis, pa mehanik ni znal slovensko. Seveda sem šel drugam, samo če bi stopil prvo na recepcijo niti vedel ne bi.

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.


Potem se pa zaposli v JS.
Saj poznaš nešteto sosed, znak, tet, stricev, prijatlev od prijatlev, ki delajo v JS na vseh mogočih pozicijah. Vsaj tako pišeš tu po S-T.

Glede na to, da očitno še nisi v JS jaz vidim samo dve opciji:
A) lažeš glede tega kako dobro je v JS
B) lažeš glede poznanastev ljudi in domnevnem viru podtkov iz prve roke

bigsmally ::

TheBlueOne je izjavil:


Ali pa oni ne odlocajo o tem?


So samo nedolžna žrtev sistema in staršev. Gotovo masovno dajajo odpovedi ker se jim godi taka krivica. Neznosno je :))

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.


Taki imamo v ZS kolikor hoces, verjetno procentualno vec kot JS.

bigsmally je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Kar jaz poznam učiteljic so vse po vrsti PROTI delovnim zvezkom/učbenikom, ki so sedaj.


Ja seveda, vsi so proti, vsako leto pa je več knjig v torbi :)) Ali lažejo ali pa so resnično, totalno nesposobni.


Ali pa oni ne odlocajo o tem?

Tist ce je, se pocne z zasebnim denarjem iz lastnih zepov. Pa to je tist kvazi ZS oz drzavni monopolisti tipa energetska podjetja,tvso,sz,komunalci in podobne rdecekmerske kobilice.

bigsmally ::

PrimoZ_ je izjavil:


Potem se pa zaposli v JS.
Saj poznaš nešteto sosed, znak, tet, stricev, prijatlev od prijatlev, ki delajo v JS na vseh mogočih pozicijah. Vsaj tako pišeš tu po S-T.

Glede na to, da očitno še nisi v JS jaz vidim samo dve opciji:
A) lažeš glede tega kako dobro je v JS
B) lažeš glede poznanastev ljudi in domnevnem viru podtkov iz prve roke


Ne boš verjel, ampak marsikomu je večje trpljenje se pretvarjati da dela, kot da na vročini zunaj koplje jarek. Vem da ne moreš razumeti, to moraš biti poseben genetski tip.

TheBlueOne ::

bigsmally je izjavil:



Ne boš verjel, ampak marsikomu je večje trpljenje se pretvarjati da dela, kot da na vročini zunaj koplje jarek. Vem da ne moreš razumeti, to moraš biti poseben genetski tip.


Kako pa se ucitelj pretvarja da dela? Ko uci, takrat uci, ko pa ne pa ima pocitnice. Daj premisli se enkrat...

-valvoline- ::

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.


Potem se pa zaposli v JS.
Saj poznaš nešteto sosed, znak, tet, stricev, prijatlev od prijatlev, ki delajo v JS na vseh mogočih pozicijah. Vsaj tako pišeš tu po S-T.

Glede na to, da očitno še nisi v JS jaz vidim samo dve opciji:
A) lažeš glede tega kako dobro je v JS
B) lažeš glede poznanastev ljudi in domnevnem viru podtkov iz prve roke

Nimam faxa, tudi z tem so se lepo zascitili, ampak verjel ali ne v MB je ze leta prakticno nemogoce prit tudi ce ga imas. Zato se pol stajerske vozi v LJ, po svoj drzavni stolcek. 90% drzavnoparazitskih sluzb je v lj, se iz MS poznam enga k se vsak dan vozi sem pa tja.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:


Nimam faxa, tudi z tem so se lepo zascitili, ampak verjel ali ne v MB je ze leta prakticno nemogoce prit tudi ce ga imas. Zato se pol stajerske vozi v LJ, po svoj drzavni stolcek. 90% drzavnoparazitskih sluzb je v lj, se iz MS poznam enga k se vsak dan vozi sem pa tja.


Se sreca za JS, da ima vasa regija se kaksno sluzbo. Zakaj pa mariborcani niste bolj podjetni? Imas pa ja blizu Avstrijo.

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

bigsmally je izjavil:



Ne boš verjel, ampak marsikomu je večje trpljenje se pretvarjati da dela, kot da na vročini zunaj koplje jarek. Vem da ne moreš razumeti, to moraš biti poseben genetski tip.


Kako pa se ucitelj pretvarja da dela? Ko uci, takrat uci, ko pa ne pa ima pocitnice. Daj premisli se enkrat...

Na UE recimo se nic ne pretvarjajo, se lepo vidi da ne delajo nic. I tata bi.

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nimam faxa, tudi z tem so se lepo zascitili, ampak verjel ali ne v MB je ze leta prakticno nemogoce prit tudi ce ga imas. Zato se pol stajerske vozi v LJ, po svoj drzavni stolcek. 90% drzavnoparazitskih sluzb je v lj, se iz MS poznam enga k se vsak dan vozi sem pa tja.


Se sreca za JS, da ima vasa regija se kaksno sluzbo. Zakaj pa mariborcani niste bolj podjetni? Imas pa ja blizu Avstrijo.

Smo raje v JS kot podjetni, tako vsak povprecen zabar in ostali zemljaki.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:


Smo raje v JS kot podjetni, tako vsak povprecen zabar in ostali zemljaki.


Potem pa se raje borite za visje place v JS? Kaj vam ni jasno, ni cudno, da ni podjetnosti, ce si pljuvas v lastno skledo.

-valvoline- ::

Prav zarad plac in dela (ga ni,0) vsak hoce v JS, tudi tisti k v drugacnih pogojih ne bi. Plac3 v gospodarstvu bi morale bit najmanj 2x javnosektoraskih.

Zgodovina sprememb…

bigsmally ::

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Smo raje v JS kot podjetni, tako vsak povprecen zabar in ostali zemljaki.


Potem pa se raje borite za visje place v JS? Kaj vam ni jasno, ni cudno, da ni podjetnosti, ce si pljuvas v lastno skledo.



Kdo drug pa vas hrani kot delavci iz privat sektorja?
A sedaj podpiraš da se ukine RTV prispevek, prispevek za šolstvo, prispevek za zdravstvo... in da se ljudjem da pravico da sami vložijo v kar jim je bolj primerno? Komaj čakam da spišeš kako bi vsi umrli od bolezni in bi bili nepismeni če mi ne bi ti prisilno trgal od plače :))

-valvoline- ::

Kapitalizem in trzno gospodarstvo obstaja zgolj na papirju,v resnici pa najhujsi komunizem(js,ju) znotraj fevdalizma.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

bigsmally je izjavil:



Kdo drug pa vas hrani kot delavci iz privat sektorja?
A sedaj podpiraš da se ukine RTV prispevek, prispevek za šolstvo, prispevek za zdravstvo... in da se ljudjem da pravico da sami vložijo v kar jim je bolj primerno? Komaj čakam da spišeš kako bi vsi umrli od bolezni in bi bili nepismeni če mi ne bi ti prisilno trgal od plače :))


Ha? Meni ne moti, da mi drzava trga prispevke. Pravzaprav imam rad drzave, ki imajo urejeno solstvo za vse, zdravstvo za vse itn. Meni je to znak napredne drzave in v takem okolju se tudi drzim. Ce se Slovenijo odloci drugace zamenjam drzavljanjstvo.

Ce se ti zdijo place solnikov lepe, potem zna biti, da placujem vec kot ti.

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

bigsmally je izjavil:



Kdo drug pa vas hrani kot delavci iz privat sektorja?
A sedaj podpiraš da se ukine RTV prispevek, prispevek za šolstvo, prispevek za zdravstvo... in da se ljudjem da pravico da sami vložijo v kar jim je bolj primerno? Komaj čakam da spišeš kako bi vsi umrli od bolezni in bi bili nepismeni če mi ne bi ti prisilno trgal od plače :))


Ha? Meni ne moti, da mi drzava trga prispevke. Pravzaprav imam rad drzave, ki imajo urejeno solstvo za vse, zdravstvo za vse itn. Meni je to znak napredne drzave in v takem okolju se tudi drzim. Ce se Slovenijo odloci drugace zamenjam drzavljanjstvo.

Ce se ti zdijo place solnikov lepe, potem zna biti, da placujem vec kot ti.

Pri svizcih je glavni problem razlika v placah za novince in komunajzerje pred penzijo. A se tebi zdi normalno da 60+ letni ucitelj zasluzi 2x vec kot njegov 30 letni frisni kolega? Zakaj avtomaticno placno napredovanje v JS? Na podlagi cesa? Ce bi solstvo bilo privat, kdo bo tega 60+ letnega komunajzarja sploh zaposlij, kajsele 2x vec placeval?

Zgodovina sprememb…

bigsmally ::

-valvoline- je izjavil:

Kapitalizem in trzno gospodarstvo obstaja zgolj na papirju,v resnici pa najhujsi komunizem(js,ju) znotraj fevdalizma.


Mah v bistvu bi jaz trenutni sistem označil za korporacijski kapitalizem.

Nisem čustveno navezan na imena kapitalizem, komunizem, socializem... poimenovanja sistemov ga čisto nič ne spremenijo. Naziv Korporacijski kapitalizem mi je najbolj blizu ker so z nekim takim imenom klicali sisteme v kakšnih ZF novelah- država je samo še ime na papirju, korporacije imajo popolno moč nad vsemi.
Če gledaš npr. USA, tam te država ne pošlje v zapor če si označen kot "naci". Skenslajo je Paypal, Mastercard, banke, banajo te z Jutuba, Googla, Twiterja (vedno skoraj istočasno odletiš iz vseh teh "posamičnih privat" sistemov)...

Npr. sedaj je Twitter prepovedal linkanje Bitchute video posnetkov, jih označil kot "hejt" in jim tako lepo otežil konkuriranje jutubu.

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:


Pri svizcih je problem razlika v placah za novince in komunajzerje pred penzijo. A se tebi zdi normalno da 60+ letni ucitelj zasluzi 2x vec kot njegov 30 letni frisni kolega?


Ne poznam tocnih razmerij v JS. V ZS imamo na polozajih, kjer je izobrazba vecje razlike.

Zna biti, da razmerja niso OK, je pa seveda nekaj tezav glede na to, da se je od zacetka delovne dobe tastarih marsikaj spremenilo, kakor nova drzava.

bigsmally ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni ne moti, da mi drzava trga prispevke. Pravzaprav imam rad drzave, ki imajo urejeno solstvo za vse, zdravstvo za vse itn.


Mene tudi ne ko se ta denar troši koristno, ko na trg daja izdelek ki mi bo omogočil spodobno upokojitev, delavce ki proizvajajo +, ki me ne bo pustil umreti za rakom ker je zdravstvena birokratska elita prepovedala gibanje zaradi prehlada, ko bom pri socialnem zobarju dobil plombo ki ne odleti v roku parih mesecev...

Sploh glede zobarjev fantje, to je neverjetno. Privat plomba za 30E je nepremerljiva z javno (ki na računu stane 60E). Kako je lahko boljši material in delo 50% ceneje kot "zastonj" ki jo financiram že celo življenje?

PrimoZ_ ::

bigsmally je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Kar jaz poznam učiteljic so vse po vrsti PROTI delovnim zvezkom/učbenikom, ki so sedaj.


Ja seveda, vsi so proti, vsako leto pa je več knjig v torbi :)) Ali lažejo ali pa so resnično, totalno nesposobni.


Kaj pa ima ena učiteljica pri odločitvi za delovne zvezke?
To je stvar ministrstva in njihovih svetovalcev/lobistov.

In kot rečeno je mnjenje teh učiteljic, ki jih jaz poznam da te delovni zvezki nimajo nobene prave didaktične vrednosti in so sami sebi namen.

Sicer pa lepo od tebe, da si si dprl nov račun samo za tole trolanje o učiteljih :)
A to si Mato pod krinko, ker si včeraj nehal pisat s svojim rednim nickom tule.


Ti se po vseh temah usajaš na mene... Namesto da bi skrbel da dosezes bezosa buzeriras tu tiste ki sluzimo manj od tebe.... Raje fokusiraj energijo navzgor




Ne morem biti tiho ob tvojem pljuvanju in neumnostih.
Če bi bili namreč vsi tiho, bi izgledalo kot da imaš prav.

In brez skrbi delam na tem da izboljšujem svoj zaslužek. Vmes pa altruistično namenim nekaj časa za zatiranje splošne zagovedanosti.


-valvoline- je izjavil:


Tocno tako, za JS velja slo drzavljanstvo, v zs pa uvoz suznjev in placni dumping.


Protestiraj proti trenutnemu stanju.
Voli politike, ki bodo delovali proti tej praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

-valvoline- ::

Se najprej se bo treba zmenit, al bo slo drzavljanstvo veljalo za js in zs, al pa romune za zs IN js. Brez dvojnih standardov.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Marsikdo v JS ne dela dobesedno nic, place po 2k+ in vec NETO. Kakorkoli obracas, ne mores primerjat.


Potem se pa zaposli v JS.
Saj poznaš nešteto sosed, znak, tet, stricev, prijatlev od prijatlev, ki delajo v JS na vseh mogočih pozicijah. Vsaj tako pišeš tu po S-T.

Glede na to, da očitno še nisi v JS jaz vidim samo dve opciji:
A) lažeš glede tega kako dobro je v JS
B) lažeš glede poznanastev ljudi in domnevnem viru podtkov iz prve roke

Nimam faxa, tudi z tem so se lepo zascitili, ampak verjel ali ne v MB je ze leta prakticno nemogoce prit tudi ce ga imas. Zato se pol stajerske vozi v LJ, po svoj drzavni stolcek. 90% drzavnoparazitskih sluzb je v lj, se iz MS poznam enga k se vsak dan vozi sem pa tja.


Imel si možnost naredit faks. Sploh baje na FDV lahko padeš samo po stopnicah tako, da ni problema ga narediš tko mim grede, poleg šihta.
Vozi ali preseli se v to obljubljeno deželo LJ. Če je tam samo med in mleko se boš pa ja preselil ali pa se vsaj vozil, saj boš potem spal na delovnem mestu.

-valvoline- ::

Nisem nikoli rekel da hocem v Lj, fuj fej. Hocemo pa drzavne stolcke in klimatizirane pisarne v MB. Decentralizacija pa to.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/...
Tole hocemo.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

-valvoline- je izjavil:

Nisem nikoli rekel da hocem v Lj, fuj fej. Hocemo pa drzavne stolcke in klimatizirane pisarne v MB. Decentralizacija pa to.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/...
Tole hocemo.


Jah, če je v LJ vse toliko boljše se pač preseliš ane.
Tako kot se nekateri selijo v AT, CH, ... se boš pa še ti v LJ ali pa se vsaj vozil.
Spanje v pisarni in 2k+ neto lače pa je ja vredno tega.

Ali pa mogoče le ni vse tako lepo in zgolj pljuvaš tu po ST ?
Pizdakanje za šankom/na internetu je enostavno, kaj narediti pri sebi pa ne tako zelo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...


Ti slucajno meces vse stopnje izobrazbe v isti kos? Kaj tebi konkretno hodijo v zelje, ker jaz ne poznam koga, ki bi z veseljem delal kar delajo pri nas tile, ki jih nastevas.



Seveda mecemo vecino izobrazb v isti kos.... Magistrska szopnja izobrazbe ucitelja razrednega pouka je vredna manj kot moja 6 stopnja inženirja informatike

Poznam s prve roke kaj se tam dela
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...


Ti slucajno meces vse stopnje izobrazbe v isti kos? Kaj tebi konkretno hodijo v zelje, ker jaz ne poznam koga, ki bi z veseljem delal kar delajo pri nas tile, ki jih nastevas.



Seveda mecemo vecino izobrazb v isti kos.... Magistrska szopnja izobrazbe ucitelja razrednega pouka je vredna manj kot moja 6 stopnja inženirja informatike

Poznam s prve roke kaj se tam dela


Glede na to da servisiraš telefone za malo več kot minimalca, se ne bi strinjal da ima tvoja izobrazba kakršno koli vrednost.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Nic ni poskrbel trg. Poglej si oglase, in kaksne place se ponujajo. Proti JS prava mizerija. Ampak v gospodarstvu so odprta vrata tudi za romune, siptarje , bosance itn...


Ti slucajno meces vse stopnje izobrazbe v isti kos? Kaj tebi konkretno hodijo v zelje, ker jaz ne poznam koga, ki bi z veseljem delal kar delajo pri nas tile, ki jih nastevas.



Seveda mecemo vecino izobrazb v isti kos.... Magistrska szopnja izobrazbe ucitelja razrednega pouka je vredna manj kot moja 6 stopnja inženirja informatike

Poznam s prve roke kaj se tam dela


Glede na to da servisiraš telefone za malo več kot minimalca, se ne bi strinjal da ima tvoja izobrazba kakršno koli vrednost.


Glede na to da imaš stare podatke in da delam kot End Desktop Support Specialist za 1.700 BRUTO na tvojem mestu ne bi pametoval =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

bigsmally je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz si želim da moje otroke poučujejo dobro plačani ljudje, ki zaslužijo toliko da ne rabijo razmišljat kako/če bodo prišli čez mesec ampak se lahko posvetijo pedagoškemu delu.

Bebci, ste pa pač bebci in bi radi še naprej taki ostali in potem tudi ne rabite šol, učiteljev in ostale nepotrebne navlake...


Plače grejo učitlejem gor, vsako leto pa morajo spuščat kriterije za uspeh in višat št. klopi na fakulteti za mešanje megle, mladi ne znajo več niti slovenščine, niti s tremi diplomami ne znajo zamenjat olja v avtu, napisati berljivega članka na 24kur, v šoli je vedno več nasilja med mladimi ...

Očitno ne delajo bolje če so višje plačani, pa še celo poletje lahko ležijo na soncu. Lahko bi jih začeli plačevati na učni uspeh, glede na to koliko v razredu jih pride domov brez jokanja kako so jih na hodniku pretepli... ?


Hehe, tole sem se prav vrnil v čas pred 20 leti v srednjo šolo, ko so proferosji enako govorili. Skratka, vsaka generacija je iz leta v leto slabša, ampak taka, kot je letos, to je pa čist zanič! No, pa smo tudi SŠ preglodali in imamo svoje diplome in delamo :P

korenje3 ::

Mato989 je izjavil:

Moivre je izjavil:

Večina poklicev v JS ima zgornjo mejo, katere ne morejo preseči. Pa tudi ne gre kar na vsake dve leti.


Moja kolegica dela v osnovni soli... Zacnes kaj v 30 placnem razredu zdaj je po emmm 18 letih na 1.300 neto cca... Izplacila dobrega jurcka pa pol

Brez pogajanj za placo kot jih moram jaz izvajat vsake 2 leti da mi placa vsak ostane na razdalji do minimalca


V osnovnih šolah so plače zlo slabe.
Me pa čudi da so tako različne.
Za januar:

OSNOVNA ŠOLA DANILA LOKARJA 1820,3 €
OSNOVNA ŠOLA COL 1232,7 €
OSNOVNA ŠOLA DOBRAVLJE 1804,1 €
Osnovna šola Otlica 1254,3 €
OSNOVNA ŠOLA BELTINCI 2076,1 €
OSNOVNA ŠOLA BENEDIKT 1480,3 €
OSNOVNA ŠOLA BISTRICA OB SOTLI 1330,7 €
Osnovna šola prof.dr.Josipa Plemlja Bled 2130,4 €
OSNOVNA ŠOLA GORJE 1591,3 €
OŠ Toneta Šraja Aljoše 1363,9 €
OSNOVNA ŠOLA DR.JANEZA MENCINGERJA 1653,4 €
OSNOVNA ŠOLA 1492,5 €
OSNOVNA ŠOLA BOVEC 1416,4 €
OSNOVNA ŠOLA BRASLOVČE 1709,5 €
OŠ ALOJZA GRADNIKA DOBROVO 1690,8 €
OSNOVNA ŠOLA PRESERJE 1933,5 €
OŠ BREZOVICA PRI LJUBLJANI 1789,3 €
OŠ BREŽICE 1774,1 €
OŠ ARTIČE 1415,0 €
OŠ BIZELJSKO 1275,4 €
OŠ CERKLJE OB KRKI 1403,3 €
OŠ DR.JOŽETA TOPORIŠIČA DOBOVA 1253,6 €
OSNOVNA ŠOLA GLOBOKO 1552,6 €
OSNOVNA ŠOLA MAKSA PLETERŠNIKA 1290,8 €
OŠ VELIKA DOLINA 1396,5 €
OSNOVNA ŠOLA CANKOVA 1499,8 €
OSNOVNA ŠOLA HUDINJA 1830,7 €

Je pa zanimivo, da imajo poklicni gasilci tako dobre...
Gasilsko reševalni center 2315,5 €
POKLICNA GASILSKA ENOTA CELJE 2636,3 €
JAVNI ZAVOD GASILSKA 2750,8 €
GASILSKO REŠEVALNA SLUŽBA KRANJ 3355,3 €
POKLICNA GASILSKA ENOTA KRŠKO 2696,2 €
GASILSKA BRIGADA LJUBLJANA 2486,0 €
JAVNI ZAVOD 2501,5 €
JAVNI ZAVOD ZA GASILSKO IN REŠEVALNO 2931,1 €
GRC Novo mesto (GE) 2512,0 €
KOROŠKI GASILSKI ZAVOD 2664,4 €
ZAVOD ZA GASILNO RESEVAL.SLUZBO 2669,6 €
GASILSKO REŠEVALNA 2827,9 €

POLICIJA 2960,1 €

Vlada je rekla da so taka nesorazmerja s privat sektorjem zaradi razlik v izobrazbi... Sam gaslici nimajo več kot srednje šole, prav tako večina policistov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

WhiteAngel ::

Policaji in gasilci imajo več dodatkov. Mediana za učitelje je pomoje okoli 2000 € bruto. Hišniki in čistilke potem malo znižajo povprečje.

Mato989 ::

V osnovnih šolah so plače zlo slabe.


LOL... dajmo prvo nekaj razzčistit...

Vse kar je plača višja od mediane nikakor ne more bit opisana kot SLABA(objektivno gledano ima 50% ljudi plačo NIŽJO od medianine plače ki je bila po zadnjih podatkih cca. 950EUR neto oz. malo preko... letos je seveda višje zaradi covid dodatkov)... sploh če govorimo o ENO IZMENSKEM delavniku ok?

Vlada je rekla da so taka nesorazmerja s privat sektorjem zaradi razlik v izobrazbi... Sam gaslici nimajo več kot srednje šole, prav tako večina policistov.


Točno to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

korenje3 ::

Mato989 je izjavil:

V osnovnih šolah so plače zlo slabe.


LOL... dajmo prvo nekaj razzčistit...

Vse kar je plača višja od mediane nikakor ne more bit opisana kot SLABA(objektivno gledano ima 50% ljudi plačo NIŽJO od medianine plače ki je bila po zadnjih podatkih cca. 950EUR neto oz. malo preko... letos je seveda višje zaradi covid dodatkov)... sploh če govorimo o ENO IZMENSKEM delavniku ok?

Vlada je rekla da so taka nesorazmerja s privat sektorjem zaradi razlik v izobrazbi... Sam gaslici nimajo več kot srednje šole, prav tako večina policistov.


Točno to...


Kje ti živiš. Mediana za slovenijo je 1200€. To je plača kjer ima 50% ljudi nižjo in 50% višjo od 1200€. Ne pa 950.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovnih šolah so plače zlo slabe.


LOL... dajmo prvo nekaj razzčistit...

Vse kar je plača višja od mediane nikakor ne more bit opisana kot SLABA(objektivno gledano ima 50% ljudi plačo NIŽJO od medianine plače ki je bila po zadnjih podatkih cca. 950EUR neto oz. malo preko... letos je seveda višje zaradi covid dodatkov)... sploh če govorimo o ENO IZMENSKEM delavniku ok?

Vlada je rekla da so taka nesorazmerja s privat sektorjem zaradi razlik v izobrazbi... Sam gaslici nimajo več kot srednje šole, prav tako večina policistov.


Točno to...


Kje ti živiš. Mediana za slovenijo je 1200€. To je plača kjer ima 50% ljudi nižjo in 50% višjo od 1200€. Ne pa 950.


Ne, to je POVPREČNA plača =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Povprečna mesečna bruto plača zaposlenih v Sloveniji (preračunana iz letne bruto plače) je v letu 2016 po začasnih podatkih letne strukturne statistike plač znašala 1.685 EUR, kar je za 2,0 % več kot v prejšnjem letu (2015).


Mediana mesečne bruto plače, ki deli populacijo na dva enaka dela, je v letu 2016 znašala 1.394 EUR (mediana bruto plače moških 1.412 EUR, žensk pa 1.370 EUR). Povprečna mesečna bruto plača polovice zaposlenih oseb je bila tako nižja od 1.394 EUR. Prvi kvartil porazdelitve je znašal 1.017 EUR, kar pomeni, da je bila povprečna mesečna bruto plača 25 % zaposlenih oseb nižja od 1.017 EUR.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

korenje3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovnih šolah so plače zlo slabe.


LOL... dajmo prvo nekaj razzčistit...

Vse kar je plača višja od mediane nikakor ne more bit opisana kot SLABA(objektivno gledano ima 50% ljudi plačo NIŽJO od medianine plače ki je bila po zadnjih podatkih cca. 950EUR neto oz. malo preko... letos je seveda višje zaradi covid dodatkov)... sploh če govorimo o ENO IZMENSKEM delavniku ok?

Vlada je rekla da so taka nesorazmerja s privat sektorjem zaradi razlik v izobrazbi... Sam gaslici nimajo več kot srednje šole, prav tako večina policistov.


Točno to...


Kje ti živiš. Mediana za slovenijo je 1200€. To je plača kjer ima 50% ljudi nižjo in 50% višjo od 1200€. Ne pa 950.


Upam, da ne delaš na kakšnem pomembnem položaju. Ker logika in matematika ti je tuja.
Primer:
Imaš 10 ljudi. 9 ljudi ima plačo 1000€, 10i ima 10000. Torej zdaj boš rekel, da ima 50% manjšo in večjo plačo od 1900€?

korenje3 ::

Meni logika ni tuja, vem pa da je razilka med mediano in povprečno plačo 100EUR. Tako kot mi je to razlagal bivši šef sursa. S tem da da ponikne cca 4 milijarde evrov zaradi neplačevanja prispevkov vsako leto, tako da delavcem plačujejo na roke.
Tako da vi se lepo tolažite z 950EUR. Samo da ste zadovoljni s tem kar dobite.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Meni logika ni tuja, vem pa da je razilka med mediano in povprečno plačo 100EUR. Tako kot mi je to razlagal bivši šef sursa. S tem da da ponikne cca 4 milijarde evrov zaradi neplačevanja prispevkov vsako leto, tako da delavcem plačujejo na roke.
Tako da vi se lepo tolažite z 950EUR. Samo da ste zadovoljni s tem kar dobite.


Po podatkih SURSa je

1.133,50 EUR
Povprečna mesečna neto plača za leto


Torej če odbijemo tvojih famoznih 100EUR(pa je dejansko bližje 150EUR neto razlike) pridemo na 1.022EUR NETO... kar je bližje mojih 950EUR neto kot pa tvojih 1.200EUR =)

Razen če imaš ti bolj točne podatke od SURSa ki jih prikazuje

https://www.stat.si/statweb/Field/Index...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

korenje3 ::

Še ne veš da so januarja sprostili varčevalne ukrepe za javni sektor?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povprečna plača v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14931117 (18920) telexdell
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018116470 (62832) sbawe64

Več podobnih tem