» »

Zaposlitveni oglasi brez objavljanje plac

Zaposlitveni oglasi brez objavljanje plac

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

-valvoline- ::

Zakaj se pr nas dogaja ta bananistanski fenomen objavljanja razpisov za zaposlitev brez predvidenih plac za delovno mesto? Ce pogledamo zaposlitvenih portalov in zzs prakticno 90% oglasov nima podatkov o ponujeni placi za delovno mesto. V AT,DE,CH itn tj v normalnih drzavah pa ne vides oglasa brez predvidenega placila. WTF? :)

Vazelin ::

Skrivanje.:) Nič novega. Tja 2050 bomo na ravni tistih, ki si naštel glede tega

3p ::

Ker se radi družimo, zgleda. Vabiš nekoga na obisk. Ga intervjujaš, testiraš, testiraš, na koncu pa ugotoviš, da so predstave o plači povsem različne.

Vazelin ::

Pride prvi kandidat na razgovor. Koliko plače želite? 2000 neto.
Pride drugi kandidat na razgovor. Koliko plače želite? 1500 neto.
Pride tretjikandidat na razgovor. Koliko plače želite? 900 neto in roka.

Valda zberemo tretjega. 900 neto + roka

kingsix ::

Ja, to je totalno bedasto.

Še en moj bolj "nor" primer:
Pred kakšnim letom me je kontaktirala ena večja Slo oz balkanska firma, ker so iskali nekoga, da starta s .NET razvojem pri nas.
Glede na to, da so me kontaktirali via Linkedin, so tudi videli da zaposlitev imam. Takoj na začetku sem jim pojasnil, da načeloma zaposlitve ne iščem, ampak bi ob določenih pogojih morda razmislil.
No fast forward: prvi razgovor s tem HR+CIO smo se dobro ujeli itd. Nato me kontakrirajo za drug razgovor. Tam jih povprašam o plači...tukaj pa se je zataknilo. HR tipo mi reče, da glede plače še ne more razpravljat in da bomo to "sproti" (wtf?).

Torej pričakujejo, da jaz zamenjam trenutno službo in plačo bom nekako izvedel sproti, whatever that means. The f***?
No, potem sem jim povedal, da če glede plače "ne morejo razpravljat", da z njimi več ne mislim izgubljat časa. Od takrat od njih nisem več slišal.

3p ::

To sploh ni problem. Pač napišeš, da nudiš do 1k neto, pa si prihranil čas sebi in drugima dvema.
Lahko bi za začetek za vzgojo delodajalcev slo-tech upgradali in skenslali oglase brez navedbe plače.

Utk ::

Vazelin je izjavil:

Pride prvi kandidat na razgovor. Koliko plače želite? 2000 neto.
Pride drugi kandidat na razgovor. Koliko plače želite? 1500 neto.
Pride tretjikandidat na razgovor. Koliko plače želite? 900 neto in roka.

Valda zberemo tretjega. 900 neto + roka

To bi bilo še dobro. V resnici najprej vprašajo kolk subvencije lahko s tabo dobijo od zavoda. Plačali bojo itak minimalca.

TheBlueOne ::

Nimas popolnoma prav. Sam v Nemciji bolj redko opazim, da so podane place, v Avstriji pa podajo samo minimalno po kolektivni pogodbi, kjer se praviloma lahko pogajas za bistveno visjo placo, kot je razpisana. Koliksne so dejanske place lahko pogledas tukaj:

https://www.gehaltsrechner.gv.at/

Vazelin ::

HR tipo mi reče, da glede plače še ne more razpravljat in da bomo to "sproti" (wtf?).

Balkanska posla:)

-valvoline- ::

Zakaj bi se nekdo jebal, klical, posiljal prosnje se pelu na razgovor zgubljal cas, zivce in denar ce se bo na koncu izkazalo da mu placa ne ustreza? Mislim da je skrajni cas da se zadeva zakonsko uredi, in da se z objavo oglasa za zaposlovanje obvezno navede tudi placilo.

TheBlueOne je izjavil:

Nimas popolnoma prav. Sam v Nemciji bolj redko opazim, da so podane place, v Avstriji pa podajo samo minimalno po kolektivni pogodbi, kjer se praviloma lahko pogajas za bistveno visjo placo, kot je razpisana. Koliksne so dejanske place lahko pogledas tukaj:

https://www.gehaltsrechner.gv.at/

Ne bi reku, tam je ravno obratno 90% oglasov ima navedeno placilo za posamezno delovno mesto, tistih 10% brez je itak za korporacijske ovratnike in zelo iskanih profilov.

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Kasneje sme ravnal drugače... Ko me je kdo kontaktiral sem kar takoj povprašal kakšno plačo ponujajo. Od tujih HR sem vedno dobil odgovor, od Slo pa nikoli. Sicer vzorec ni velik...Tam 12 povabil, od tega 4 Slo.

Skratka v Slo je plača tabu tema, kar le igra v prid delodajalcem.

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

Zakaj bi se nekdo jebal, klical, posiljal prosnje se pelu na razgovor zgubljal cas, zivce in denar ce se bo na koncu izkazalo da mu placa ne ustreza? Mislim da je skrajni cas da se zadeva zakonsko uredi, in da se z objavo oglasa za zaposlovanje obvezno navede tudi placilo.


Jaz ne verjamem, da etablirani kadri kam gredo, preden je znana visina place. Zacetniki, ki so brezposelni, pa imajo pokrite stroske s strani zavoda za zaposlovanje, se pa predvideva, da imajo brezposelni kaj casa na strani. :D Kolikor so mene zicali v Slovenijo so bile place med 1500€ in 2000€ neto ali pa so takoj obupali, ker sem zelel vec podatkov, ces da pri njih to ne gre tako.

Ce bos uredil zadeve z zakonom bodo povsod citirali neko absurdno minimalko in pripisali, da je moznost visje place glede na kvalifikacije in izkusnje, kakor smo vajeni tudi v Avstriji.

TheBlueOne ::

Za Avstrijo se definitivno v 95% objavlja minimalno po kolektivni. Moras pa vedeti, da so v Avstriji minimalne place dolocene za vsak poklic v vsaki branzi posebej.

@D3m, meni se tudi ne zdi kaj posebnega, ce imas izkusnje na malo bolj iskanem podrocju.

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zakaj bi se nekdo jebal, klical, posiljal prosnje se pelu na razgovor zgubljal cas, zivce in denar ce se bo na koncu izkazalo da mu placa ne ustreza? Mislim da je skrajni cas da se zadeva zakonsko uredi, in da se z objavo oglasa za zaposlovanje obvezno navede tudi placilo.


Jaz ne verjamem, da etablirani kadri kam gredo, preden je znana visina place. Zacetniki, ki so brezposelni, pa imajo pokrite stroske s strani zavoda za zaposlovanje, se pa predvideva, da imajo brezposelni kaj casa na strani. :D Kolikor so mene zicali v Slovenijo so bile place med 1500€ in 2000€ neto ali pa so takoj obupali, ker sem zelel vec podatkov, ces da pri njih to ne gre tako.

Ce bos uredil zadeve z zakonom bodo povsod citirali neko absurdno minimalko in pripisali, da je moznost visje place glede na kvalifikacije in izkusnje, kakor smo vajeni tudi v Avstriji.

Ce pogledas recimo v AT, se ne bi glih strinjal da se ponuja minimalce, sploh za tehnicni in it kader. No, pol pa naj uvedejo zakonsko obvezo da se objavi tudi placa, da vidimo ce se bo kdo prijavil na razpis tam k ponujajo minimalca.

Invictus ::

No, ta problem smo uspešno rešili v FB grupi Slovenski developerji, kjer smo toliko časa težili adminu, da zdaj oglase brez cifre briše :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zakaj bi se nekdo jebal, klical, posiljal prosnje se pelu na razgovor zgubljal cas, zivce in denar ce se bo na koncu izkazalo da mu placa ne ustreza? Mislim da je skrajni cas da se zadeva zakonsko uredi, in da se z objavo oglasa za zaposlovanje obvezno navede tudi placilo.


Jaz ne verjamem, da etablirani kadri kam gredo, preden je znana visina place. Zacetniki, ki so brezposelni, pa imajo pokrite stroske s strani zavoda za zaposlovanje, se pa predvideva, da imajo brezposelni kaj casa na strani. :D Kolikor so mene zicali v Slovenijo so bile place med 1500€ in 2000€ neto ali pa so takoj obupali, ker sem zelel vec podatkov, ces da pri njih to ne gre tako.

Ce bos uredil zadeve z zakonom bodo povsod citirali neko absurdno minimalko in pripisali, da je moznost visje place glede na kvalifikacije in izkusnje, kakor smo vajeni tudi v Avstriji.

Ce pogledas recimo v AT, se ne bi glih strinjal da se ponuja minimalce, sploh za tehnicni in it kader. No, pol pa naj uvedejo zakonsko obvezo da se objavi tudi placa, da vidimo ce se bo kdo prijavil na razpis tam k ponujajo minimalca.


Pokazi kaksen primer in jaz ti bom pokazal kje v kolektivni pogodbi je to doloceno kot minimalna placa. Za tehnicne poklice so minimalne place po zakonu tam nekje od 2400€ 14x dalje. Za cistilko v metalurski, kjer sem sedaj 1800+ 14x.

-valvoline- ::

Sam pa res ej, ne mores verjet. Nobenga, ampak res nobenga oglasa z placo gor. Ce pa vprasas pa dobis takoj nalepko lenuh, ces da ti nisi za delo.
:D:))

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Plače ne povejo, ker skoraj noben ne bi prišel če bi jo napisali... že danes je umetnost dobit na štajerskem koncu službo za več kot 800€ neto... Če nisi glih nek ekspert ali pa JU/JS...

Jaz sem si zdaj komaj izpogajal plačo 820€ neto, ponujali so 750€, pa sem rekel, da če ne dobim z malco pa prevozom čez jurija da boljše da ostanem v trgovini... tam vsaj bejbe gledam ko pridejo po prenosnike, pa so se potem strinjali, ker rabijo serviserje...

Imam, 8 kolegov že 15+ let, pa ima samo en strojnik v firmi s CNCji čez 1.000€ NETO pa en ki dela v Cinkarni v Celju (mimogrede je Doktor) on mislim da ima 1.300€ NETO... vsi ostali imamo neto manj kot 1.000€... je pa res da smo vsi manj kot 30...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ne bo vedno drzalo, ker je kar nekaj tujih podjetij. Sem se pogovarjal s podjetjem ki ima Graz/Ljutomer navezo https://www.komptech.com/de/ueber-kompt... in so mi ponujali za job, ki ga sicer ni vec 4kEUR bruto+, ampak sem prej nasel nekaj blizje. Je pa odvisno kaj delas. Industrija krvavo potrebuje eksperte za furanje kompleksnih projektov in so pripravljeni placati. Je pa res, da na koncu niti nisem sel do njih, tako da ne morem reci kaj vec o samem podjetju. Na vsak nacin so delovali na nivoju...

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne bo vedno drzalo, ker je kar nekaj tujih podjetij. Sem se pogovarjal s podjetjem ki ima Graz/Ljutomer navezo https://www.komptech.com/de/ueber-kompt... in so mi ponujali za job, ki ga sicer ni vec 4kEUR bruto+, ampak sem prej nasel nekaj blizje. Je pa odvisno kaj delas. Industrija krvavo potrebuje eksperte za furanje kompleksnih projektov in so pripravljeni placati. Je pa res, da na koncu niti nisem sel do njih, tako da ne morem reci kaj vec o samem podjetju. Na vsak nacin so delovali na nivoju...

Za IT je lazje, lahko tudi za apple ali google delas od doma, ce je taksno delovno mesto da ne zahteva fizicne prisotnosti v podjetju.

kixs ::

Eno je ekspert, drugo pa jebiveter.

Mato989 ::

Ne bo drzalo, ker je kar nekaj tujih podjetij. Sem se pogovarjal s podjetjem ki ima Graz/Ljutomer navezo https://www.komptech.com/de/ueber-kompt... in so mi ponujali za job, ki ga sicer ni vec 4kEUR bruto+, ampak sem prej nasel nekaj blizje. Je pa odvisno kaj delas. Industrija krvavo potrebuje eksperte za furanje kompleksnih projektov in so pripravljeni placati.


Ja seveda, ampak to so pozicije ki jih dobijo 35-40+ letniki z 10+ leti delovnih izkušenj po možnosti 50% teh izkušenj iz področja vodij projektov ali pa kaj podobnega... ne pa 28 letnik z višjo strokovno šolo in 6 let delovne dobe...

Jaz govorim o srednjem kadru... in teh delovnih mest je relativno zelo malo... torej delovnih mest kjer bi bil nek povprečen urnik, in neka povprečna NETO plača med 900-1.100EUR NETO...

Imaš na voljo ogromno delovnih mest za 650EUR NETO (minimalec) ki včasih nudijo še neko kvartalno ali mesečno stimulacijo s katero prilezeš do 700EUR NEO ali mičkeno več ob pogoju da se skoraj ubijaš (med tem tudi pomeni delati 2 vikenda na mesec (2x sobota + običajno 1x nedelja))

Imaš tudi kar nekaj delovnih mest kjer sicer je izplačilo relativno dobro, ampak so pogoji dela zelo slabi... torej delanje v tujini, ali pa delo v 3 izmenah... v Prvem primeru dobiš sicer gnil bruto dajejo pa dosti dnevnic itd. in je izplačilo hitro čez 1.500 ali kar 2.000, ampak to je tako tako... no life, za 20 letnike s srednjo šolo... Drugo pa sicer prilezeš na 850 ali 900EUR neto, ampak delaš 3 ali 4 izmene... kar je imo premalo... taki bi morali dobivat 1.000EUR neto.

Imaš na voljo nekaj delovnih mest v JU/JS, kjer so razpisi občasno dokaj čudni... ali pa so zahtevani nivoji izobrazbe dokaj absurdno visoki glede na zahtevo delovnega mesta (se spomnim, da so za informatika v šoli za 20 ur na teden želeli nekoga ki ima 7. stopnjo izobrazbe, čeprav bi to lahko garantirano delal jaz kot inženir Informatike)

Potem pa imaš še to kar praviš ti, delovna mesta kjer pričakujejo 5let delovnih izkušenj iz takega ali podobnega področja (kje jih bo 25-30 letnik dobil, če vsepovsod zahtevajo že 5 let izkušenj!) in sicer res verjetno nudijo 1.500EUR+ eni tudi 2.000EUR+ ampak to je za eksperte spet relativno premalo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:


Za IT je lazje, lahko tudi za apple ali google delas od doma, ce je taksno delovno mesto da ne zahteva fizicne prisotnosti v podjetju.

Trend je spet delo v pisarnah...

Delo od doma se precej ukinja, največkrat zaradi managerjev, ki drugače ne znajo preverjati dela, kot pa če delavec sedi v pisarni...

štempljanje4ever
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ne bo vedno drzalo, ker je kar nekaj tujih podjetij. Sem se pogovarjal s podjetjem ki ima Graz/Ljutomer navezo https://www.komptech.com/de/ueber-kompt... in so mi ponujali za job, ki ga sicer ni vec 4kEUR bruto+, ampak sem prej nasel nekaj blizje. Je pa odvisno kaj delas. Industrija krvavo potrebuje eksperte za furanje kompleksnih projektov in so pripravljeni placati. Je pa res, da na koncu niti nisem sel do njih, tako da ne morem reci kaj vec o samem podjetju. Na vsak nacin so delovali na nivoju...

Za IT je lazje, lahko tudi za apple ali google delas od doma, ce je taksno delovno mesto da ne zahteva fizicne prisotnosti v podjetju.


Delajo kmetijsko mehanizacijo. Delovno mesto je bilo na podjetju, deloma v Grazu. :) Ne delam v ITju imam samo IT izobrazbo, star sem dobre 30 let.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Hm, poznam precej folka k dela za avstrijska podjetja prisotna v MB in okolico, pa place niso nic boljse kot to nase mizerno povprecje. V MS recimo mam zlahto tam je pol tovarn ze v Avstrijskih rokah place vsepovsod minimalne.


To se bo popravilo, šele takrat ko bodo vsi staro-šolniki odšli v prenizke penzije... takrat bo marsikatero podjetje propadlo, ker ne uvaja menjav generacij ampak izkorišča... staro-šolniki so stara garda ki so zadnji ki so navajeni biti v istem podjetju od začetka do konca... ti imajo zdaj že krepko preko 30 let delovne dobe... vsi ki so na trg prišli po letu 1995, pa niso več tako lojalni oz. vsako leto manj... ti ki danes gredo na trg pa so lojalni točno nič...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Lojalnost je krepko precenjena in ponavadi gre v veliko korist delodajalcem, delavec dobi kvečjemu kaj v anus:)
Moj kolega se je v času krize mislim da odpovedal 25% plače, seveda delodajalec zagotavljal, da se bo "bogato obrestovalo", ko se izvlečejo. No, izvlekli so se, kolega že dela drugje, ker ni bilo O od obrestovanja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

-valvoline- ::

Lojalnost je komunisticni nateg. :D

Vazelin ::

Ne vem če je komunistični nateg. Vem pa, da je ena bolj precenjenih stvari. Vsaj v službi.

MATO: si lojalen? :D So te že vprašali na razgovoru kaj je s tvojo lojalnostjo?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

-valvoline- ::

Enivej back OT.
Kak doug se bomo v nasem bananistanu tolerial taksno obnasanje, zaposlitveni oglasi brez plač? Kaj dela vlada in zakonodaja?

TheBlueOne ::

Ni komunisticni nateg, cloveska karakteristika je, podjetjem pa seveda ustreza.

In dvomim, da vecinoma ne menjajo zaradi lojalnosti, prej zaradi strahu.

Valvoline, kaj pa predlagas? Ce nimas sistema kakor Avstrijci, kjer so minimlane place dolocene za vsaj poklic posebej bodo kakor sem ze dejal pisali "Minimalna placa z moznostjo preplacila glede na izobrazbo in izkusnje.".

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Ne vem če je komunistični nateg. Vem pa, da je ena bolj precenjenih stvari. Vsaj v službi.

MATO: si lojalen? :D So te že vprašali na razgovoru kaj je s tvojo lojalnostjo?:D


Sem lojalen, dokler imam občutek, da me podjetje vsaj relativno ceni... to pokažejo s tem koliko me gnjavijo in če mi na 1-1,5 leta uskladijo plačo procentualno za dvig minimalne plače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni komunisticni nateg, cloveska karakteristika je, podjetjem pa seveda ustreza.

In dvomim, da vecinoma ne menjajo zaradi lojalnosti, prej zaradi strahu.

Valvoline, kaj pa predlagas? Ce nimas sistema kakor Avstrijci, kjer so minimlane place dolocene za vsaj poklic posebej bodo kakor sem ze dejal pisali "Minimalna placa z moznostjo preplacila glede na izobrazbo in izkusnje.".

Pol pa naj. Pac k bo nekdo iskal deficitarnih poklicev varilce, kovinarje, elektrotehnike, it strokovnjake itn naj napise minimalc +drobiz, mislis da bo slo? :) Vsaj plevel se lahko spuce, ce ne druga. Zakonska objava plac v oglasih, pa gremo dalje.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ni komunisticni nateg, cloveska karakteristika je, podjetjem pa seveda ustreza.

In dvomim, da vecinoma ne menjajo zaradi lojalnosti, prej zaradi strahu.

Valvoline, kaj pa predlagas? Ce nimas sistema kakor Avstrijci, kjer so minimlane place dolocene za vsaj poklic posebej bodo kakor sem ze dejal pisali "Minimalna placa z moznostjo preplacila glede na izobrazbo in izkusnje.".

Pol pa naj. Pac k bo nekdo iskal deficitarnih poklicev varilce, kovinarje, elektrotehnike, it strokovnjake itn naj napise minimalc+ nekaj, mislis da bo slo? :) Vsaj plevel se lahko spuce, ce ne druga. Zakonska objava plac v oglasih, pa gremo dalje.


Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla. Ce bi jaz lahko kaj zahteval, bi zahteval, da se za vsako delovno mesto pripise povprecna placa v drzavi. To bi vsaj bilo nekako relevantno.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

Mislim da bi obvezna objava plac v oglasih sama po sebej takoj prispevala h takojsnem dvigu plac, tisti k bodo mel slabe ponudbe ne bodo prejel nobene vloge ali klicev, in bodo takoj moral ponudbo popravit ce bodo hotel dobit primernega kadra.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place. Sam bi jih kontaktiral tudi, ce imajo razpisano minimalko, samo bi takoj pripisal svoje zahteve za placo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place.


Saj se ne objavi ime in priimek osebe, samo višina bruto iz realizirane pogodbe... to je to. Pri 90% primerih itak težko linkaš kdo je ta oseba, razen če ti insider pove... Bi bilo veliko bolj pregledno in folk bi končnodojel da plača ni skrivna informacija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place.


Saj se ne objavi ime in priimek osebe, samo višina bruto iz realizirane pogodbe... to je to. Pri 90% primerih itak težko linkaš kdo je ta oseba, razen če ti insider pove... Bi bilo veliko bolj pregledno in folk bi končnodojel da plača ni skrivna informacija...


Samo celo podjetje in hitro prijatelji in sosedi. Sej se ve kdo je na novo in verjetmi, da bi to bila tema st.1.

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place.

Zakaj ze? Za zacetek bi lahko javno objavil place javnosektorasev do zadnjega centa, z vsemi dodatki in privilegije zraven. Nek vzorec je treba imet. Ce ne druga pomagat sodrzavljanom, sosedom, prjatlom da se izborijo za vec.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

-valvoline- je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place.

Zakaj ze? Za zacetek bi lahko javno objavil place javnosektorasev, z vsemi dodatki in privilegije zraven. Nek vzorec je treba imet. Ce ne druga pomagat sodrzavljanom, sosedom, prjatlom da se izborijo za vec.


Te place so ze javne, ampak so tako slabe, da dobrih kadrov ne dobijo ze vsaj kaksno desetletje.

Vazelin ::

Ni ena od skandinavskih držav takšna, kjer se za vsakega ve koliko dobi? Lahko daš vlogo in dobiš podatke o npr. sosedu.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Ni ena od skandinavskih držav takšna, kjer se za vsakega ve koliko dobi? Lahko daš vlogo in dobiš podatke o npr. sosedu.


Brez zamere, ampak si predstavljas to v Sloveniji? :D Fovsija je kar stereotip... Ti bi bil portal stevilka 1. Ne vem pa kako to resi probleme. Dobri kadri se ze danes pogajajo.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ni ena od skandinavskih držav takšna, kjer se za vsakega ve koliko dobi? Lahko daš vlogo in dobiš podatke o npr. sosedu.


Brez zamere, ampak si predstavljas to v Sloveniji? :D Fovsija je kar stereotip... Ti bi bil portal stevilka 1. Ne vem pa kako to resi probleme. Dobri kadri se ze danes pogajajo.

Zakaj bi se nekdo sploh sel pogovarjat in pogajat, ce delodajalec v zacetku pricakuje da bo dobil delavca zastojn? Zakaj bi delodajalec in X kandidatov po nepotrebnem zapraulal svoj cas?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac govorim iz izkusenj iz Avstrije. Nekaj casa sem se pizdil, ko so mi posiljali kaksni headhunterji "nespodobne" ponudbe, ampak ko je vsak razlozil ces saj ves kako je in da vsi prilepijo ta minimum in da bi lahko ze vedel, sem pac sprejel, da zadeva nima pretiranega smisla.


Ima, samo en dodatek manjka... ko objavijo oglas za delo, in objavijo plačo, bi potem moral oglas bit objavljen še 1 mesec med oglasi ki so končani in tam bi po zakonu morali tudi objavit kolikšna je plača v realizirani pogodbi in koliko let delovnih izkušenj ima oseba ki je dobila šiht

tako bi si boljšo sliko ustvarili ljudje.


Ne verjamem, da bo vecina zadovoljna, ce se javno objavljajo njihove place.


Saj se ne objavi ime in priimek osebe, samo višina bruto iz realizirane pogodbe... to je to. Pri 90% primerih itak težko linkaš kdo je ta oseba, razen če ti insider pove... Bi bilo veliko bolj pregledno in folk bi končnodojel da plača ni skrivna informacija...


Samo celo podjetje in hitro prijatelji in sosedi. Sej se ve kdo je na novo in verjetmi, da bi to bila tema st.1.


Torej bi postalo skrivanje plač počasi brezvezna zadeva... ker bi vsi lahko vedeli, in folku bi postalo čez pol leta nepomembno, ker bi novost bla razvodenela... Bilo bi pa koristno za družbo, ker bi lahko videl kaj je podjetje ponujalo, in kaj na koncu pristalo v pogodbi... iz tega bi ogromno koristnih statističnih podatkov izluščili in hkrati bi tudi skozi podobna delovna mesta dobili povprečja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ni ena od skandinavskih držav takšna, kjer se za vsakega ve koliko dobi? Lahko daš vlogo in dobiš podatke o npr. sosedu.


Brez zamere, ampak si predstavljas to v Sloveniji? :D Fovsija je kar stereotip... Ti bi bil portal stevilka 1. Ne vem pa kako to resi probleme. Dobri kadri se ze danes pogajajo.

To bi bil hit mesec ali dva. Itak pri nas kaj takšnega ni mogoče, ker bi prišlo do državljanske vojne, ko bi raja črno na belem lahko ugotovila, koliko zasluži njegov sosed, ki dela v javni upravi in ki je že ob 16ih v lokalnem kafiču.:) Delavci iz JU nikoli ne bodo dovolili česa takšnega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

looser ::

jaz takoj dam svojo plačo na javno, pa še trr dam poleg, če mi kdo iz usmiljenja gor nakaže...

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ni ena od skandinavskih držav takšna, kjer se za vsakega ve koliko dobi? Lahko daš vlogo in dobiš podatke o npr. sosedu.


Brez zamere, ampak si predstavljas to v Sloveniji? :D Fovsija je kar stereotip... Ti bi bil portal stevilka 1. Ne vem pa kako to resi probleme. Dobri kadri se ze danes pogajajo.


To reši ogromno problema... ker firme v Sloveniji se izven ekspertov nočejo pogajat... niti za 20€ recimo... se spomnim sem bil na razgovoru na Bitstampu... so mi ponudli 1.250€ bruto potem pa 1.400€ bruto po 3 mesecih, sem poslal še nekaj vprašanj mi sploh več niso odpisali... pač za 1.400€ bruto it v Ljubljano delat je malo tako tako... Aja pa obvezno moram bit bližje, ne se vozit ker potnih ni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mah sej naceloma me ne bi motilo, ce bi bile place javne kakor na Norveskem. Samo tezko si predstavljam, da bi kdo kaj taksnega spravil skozi parlament. :D

Morda bi bilo treba dodati se samo, kar berem sedaj v clanku gelde Norveske in sicer, da vidis kdo te je gledal. ;)

Bos zacel s peticijo? Morda je mozno na Slo-Techu. :) Koliko glasov potrebujes za referendum?

Vazelin ::

TheBlueOne je izjavil:

Mah sej naceloma me ne bi motilo, ce bi bile place javne kakor na Norveskem. Samo tezko si predstavljam, da bi kdo kaj taksnega spravil skozi parlament. :D

Morda bi bilo treba dodati se samo, kar berem sedaj v clanku gelde Norveske in sicer, da vidis kdo te je gledal. ;)

Bos zacel s peticijo? Morda je mozno na Slo-Techu. :) Koliko glasov potrebujes za referendum?

Mediji bi te sesuli s takšnim predlogom. :) Tisti v JU pa forsirali, da bo referendum na najbolj nemogoč dan v letu. Brezveze se truditi. Tja 2100 leta morda pa bo

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mah sej naceloma me ne bi motilo, ce bi bile place javne kakor na Norveskem. Samo tezko si predstavljam, da bi kdo kaj taksnega spravil skozi parlament. :D

Morda bi bilo treba dodati se samo, kar berem sedaj v clanku gelde Norveske in sicer, da vidis kdo te je gledal. ;)

Bos zacel s peticijo? Morda je mozno na Slo-Techu. :) Koliko glasov potrebujes za referendum?

Mediji bi te sesuli s takšnim predlogom. :) Tisti v JU pa forsirali, da bo referendum na najbolj nemogoč dan v letu. Brezveze se truditi. Tja 2100 leta morda pa bo


Jaz mislim, da bi to slo skozi, ker je vecina ljudi bolj revezev in radovednost naredi svoje. Ajde Slo-Tech pravniki, kjer lahko zacnemo s peticijo? :D Meni se zdi zanimivo, se posebej ker so volitve.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilna lista (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310583 (7505) FrRoSt
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112296 (8620) Invictus
»

Iskanje zaposlitve

Oddelek: Programiranje
359760 (8023) Gambino
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636940 (29351) Vitez

Več podobnih tem