» »

IIS in Apache na enem računalniku

IIS in Apache na enem računalniku

cahahopie ::

Namreč delam s PHP na eni in s APSjem na drugi strani.
Že od prej imam naložen php triad, sedaj pa sem s XP cdja naložu IIS za ASP pa mi sedaj IIS uporablja domeno localhost. Hmm... kako uštimat, da bom lahko zagaju oba b.p.? Morm apache+php+mysql naložit "ročno" oz. vsakega posebej. S to inštalacijo se nisem nikol ubadu tako, da nisem najbolj osveščen o tem.

Tito ::

Hja moral boš potem enega houstati na drugem portu (ne 80, ki je prevzet)...

Samo sej gre asp z apachom in PHP z IIS. Ne vem pa zakaj bi kombiniral, ker boš stem samo izgublal resorse...:D

Tito ::

Tukaj maš kako se ASP posname na apache, kaj pa aps pomen pa ne vem razn v računalništvu se uporablja to kratico kot - Advanced Productivity Software, ki pa nima veliko veze z omenjenima strežnikoma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

david ::

v IIS-u rec, da ni na 80 ampak na recimo portu 81 ... ali pa v apache httpd.conf filetku spremen Listen 80 na ne vem, Listen 81 magari ... potem pa enega lavfas normalno kor prej (localhost), drugega pa pac localhost:81 ... lahko pa v c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts dodas se 127.0.0.1:81 neko_ime in potem namesto localhost:81 pises neko_ime ...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

snajko ::

Sem čisti začetnik pa me zanima sledeče: če sem prav razumel je možno imeti na IIS strežniku tako ASP in PHP ter verjetno tut access in my sql in isto naj bi veljalo za Apacheja. Zdej me pa zanima kaj je lažje namestiti, vsekakor pa hočem imeti, da mi na enem strežniku laufa vse

webfreak ::

Seveda lahko na enem od serverjev laufa ASP (active seerver pages), PHP, Mysql in ostalo. Ničesar od tega ni ravno težko namestiti. MySQL enostavno zlowdas iz njihive strani in inštaliraš (če laufaš server na wins lepo poklikš next in to je to). PHP pa jetemu tudi kar podoben. Sabo da imaš tu še php.ini, kjer je potrebno nastaviti potem še kako stvar. Za ASP pa nebi vedel. :\

Toda zakaj se slploh mučiš z Apache in IIS?? Zakaj nebi postavil samo enega pa tistega dobro dodelal. Jaz pedlagam Apache, kajti njegovo nastavljanje ni tako zapleteno (je pa res, da se nikoli nisem ukvarjal z IIS, ker sem slišal kar nekaj slabih stvari o njem). Apache je zelo dobro prilagodljiv in stabilen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322244465 (19130) miko22
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221854 (1583) boych
»

apache lokalno za testiranje

Oddelek: Izdelava spletišč
81018 (850) Red_Mamba
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443133 (2497) frenk
»

HOME WEB SERVER

Oddelek: Programska oprema
81121 (984) MitjaM.

Več podobnih tem