» »

apache lokalno za testiranje

apache lokalno za testiranje

budili ::

imam stalno povezavo v svet, pa bi si lokalno instaliral apache+php+mysql

kateri pack priporocate za win xp; php home,appserv....? a raj vsako posebej...

kako je z varnostjo: ce rac. z neta dobi ip od int. ponudnika, jest pa apache lavfam na 127.0.0.1 za testirat lokalno; ima to kako slabost (vidnost navzven v svet?:\ )

upam da ne kvasim:
a se da na apache serverju dodeliti lokalni intranet ip pa da se obnasa kot `masina v masini` pa da obstaja kak proggy ki bi recimo simuliral 128/512 dostop do serverja (mogoce se da propustnost nastimat tudi na apache serverju?)

sopex ::

če maš XP-je potem si inštalirat IIS (al pa če ga že maš) in je urejeno. Nevem kako je potem z Mysql-u ampak podpira že ASP, za podporo php pa morš še neki naštimat...
apache+php+mysql paket je najbolš če laufaš na eni mašini, k je ne uporablaš, ampak jo uporablaš kot strežnik al pa karkol...ker morš met pr apache-ju skos pržgan en program, pr IIS morš met pa sam pržgano mašino...

[MYTiX] ::

Če apacha inštaliraš na XPje ti ga bo dalo med servise tako da ti bo laufal vedno ko boš imel prižgano mašino, PHP pa je itak doda sam modul za apacha, MySQL pa ravno tako zalaufaš kot servis (servisi laufajo cel čas, vsaj tako je to po defaultu) in je vse ok. Vsaj tako je pri meni.

Xion ::

Jaz sem imel instaliran apache+php+mysql na Win XP, ampak je bil mogoč dostop do strani tudi z interneta, čeprav sem za IP vpisal 127.0.0.1.

sash ::

posakusi vpisati za lokano testiranje lokalni (!!!) IP mašine na kateri laufaš Apache, pri meni recimo 192.168.0.222
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Red_Mamba ::

to bi mogu pol na kakem firewall-u nastavit da ti blokira. drugame mam pa jst ADSL in sem moral na routerju odpreti port 80 da lahko drugi do strani dostopajo če jo kdaj komu pokažem.
vedno pa tudi ni treba da ti strežnik laufa, jaz imam izklopljenega kadar ne delam preizkušam strani

andper ::

Jest za lokalni development uporabljam phpdev (Apache, PHP, MySQL - 'tri v enem'). Je bolj taka hitra varianta, če se ti ne da nameščat vsako stvar posebej. :)

budili ::

sem instaliral phpdev pack in zgleda OK
lepo furam localhost (127.0.0.1)

isto sem za ruterjem tko da ostali svet ne vidi poti do serverja, se clo 127.0.0.1 dostop sem moral nastimat na Norton firewall-u, ceprav imam local range sam ni delal (a ni local ip masine=127.0.0.1=localhost ,vse isto sranje?)

edino kar sem opazil je ko izklopim iz traya apache, servisi se zmeri lavfajo (pa zrejo cpu:D time)

nic gremo dokumetacijo glodat!:\

Red_Mamba ::

jaz imam v XP tako naštimano da sem prestavil MySQL servis iz avtomatskega na ročnega. Tako da ga poženem iz nadzorne plošče->orodja administratorja->servisi kar ročno kadar potrebujem, in potem tudi ugasnem ko ne potrebujem več, oziroma se ob zagonu ne naloži in je potrebno spet ročno pognat.

zdej pa le kako dobro stran sprogramiraj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245757 (20422) miko22
»

Apache samo za localhost

Oddelek: Izdelava spletišč
141276 (963) kockish
»

Apache

Oddelek: Izdelava spletišč
111365 (1249) Skrat
»

testiranje php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
131004 (845) Loki
»

kako usposobim mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
162297 (2145) rc-car

Več podobnih tem