» »

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

««
9 / 25
»»

vostok_1 ::

Res me zanima zakaj se ne upa noben middle class levičar tu malo pošpekulirati in napovedati prihodnost do 2050?

Povejte, kako vizijo imate?
Ali ste res marksisti? Torej bojujete se proti nečemu a nimate pojma kaj postaviti v zameno?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Scaramouche1 ::

Oni vidijo mavrično bodočnost kjer se bo moral vsak Slovenec mešati z Azijati,Afričani in Arabci ali pa bo obtožen rasizma!

Tega seveda v njihovih kontinentih nebi odobravali!

Multi kulti je beli genocid!

Problem nas je da nimamo politike natalitete ker to levičarjem deluje rasistično, da njihovi otroci dobijo subvencije za rast avtohtonih ljudi!

To nas v bodoče lahko še tepe, mogoče pa ne?

Če Slovenija ostane revna in izgubimo vse produktivne ljudi se k nam še iz revnih držav ne bodo selili!

Torej se midva lahko veseliva kajne?

solatko ::

Messiah - Probleme imajo, ker hočejo.
Scaramouche1 - Kako boš obdržal tiste, ki imajo IQ nad 120, če ga imajo tisti na oblasti pod 90? Negativno kadrovanje in podobne zadeve, pametni bežijo ven iz takih držav.
vostok_1 - A ti ne opaziš, da v SLO nimaš niti prave levice, niti prave desnice, vsi se znajo obnašat pri koritu, dokler je kaj not. SDS nikjer v svtu ni desna stranka. Desne so krščanske in ljudske stranke!
Vedno bolj sem prepričan, da je Kučan Janeza poslal na desno, ker se je v partijski šoli naučil, kaj moraš počet, da desnica ne zmaga na volitvah.
Delo krepa človeka

vostok_1 ::

Scaramouche1 je izjavil:

Oni vidijo mavrično bodočnost kjer se bo moral vsak Slovenec mešati z Azijati,Afričani in Arabci ali pa bo obtožen rasizma!

Tega seveda v njihovih kontinentih nebi odobravali!

Multi kulti je beli genocid!

Problem nas je da nimamo politike natalitete ker to levičarjem deluje rasistično, da njihovi otroci dobijo subvencije za rast avtohtonih ljudi!

To nas v bodoče lahko še tepe, mogoče pa ne?

Če Slovenija ostane revna in izgubimo vse produktivne ljudi se k nam še iz revnih držav ne bodo selili!

Torej se midva lahko veseliva kajne?


Mavrična prihodnost eh?

Najbrž kot takrat...
...oh wait. Never.

Kot rečeno, levičarske dušebrižnike bom začel resno jemati, ko bodo propagirali multikulti tudi v Lagosu. Do takrat so zgolj neki nepoučeni bebci, ki se jim zdi kul propagirat nekaj kar ne razumejo.


Glede intermarum dežel. Delno odgovarjam tudi solatku.
Ne Janša ne Kučan me ne zanimata. To sta lutki powers that be, na kateri ste boomerji tako zelo navezani.

Zahtevane spremembe bi morale biti tako radikalne, da bi se večina od vas tu zjokala.
Žal. Prehajamo v novo ero, in kot kaže jo vodijo isti ljudje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Oni vidijo mavrično bodočnost kjer se bo moral vsak Slovenec mešati z Azijati,Afričani in Arabci ali pa bo obtožen rasizma!

Tega seveda v njihovih kontinentih nebi odobravali!

Multi kulti je beli genocid!

Problem nas je da nimamo politike natalitete ker to levičarjem deluje rasistično, da njihovi otroci dobijo subvencije za rast avtohtonih ljudi!

To nas v bodoče lahko še tepe, mogoče pa ne?

Če Slovenija ostane revna in izgubimo vse produktivne ljudi se k nam še iz revnih držav ne bodo selili!

Torej se midva lahko veseliva kajne?


Mavrična prihodnost eh?

Najbrž kot takrat...
...oh wait. Never.

Kot rečeno, levičarske dušebrižnike bom začel resno jemati, ko bodo propagirali multikulti tudi v Lagosu. Do takrat so zgolj neki nepoučeni bebci, ki se jim zdi kul propagirat nekaj kar ne razumejo.


Glede intermarum dežel. Delno odgovarjam tudi solatku.
Ne Janša ne Kučan me ne zanimata. To sta lutki powers that be, na kateri ste boomerji tako zelo navezani.

Zahtevane spremembe bi morale biti tako radikalne, da bi se večina od vas tu zjokala.
Žal. Prehajamo v novo ero, in kot kaže jo vodijo isti ljudje.

Kaj nisi razumel, ko volite populiste z IQ 90, ne mores pricakovati doseg zdrave pameti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tone31 ::

vostok_1 je izjavil:

Povejte, kako vizijo imate?
tak bo kak je vedno blo

bogati bojo meli dva bmwja revni pa forda starega zjahanega vozli

vostok_1 ::

Yes, ampak to še vedno ne izločuje plebskih etničnih konfliktov, ki prihajajo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

tone31 ::

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Yes, ampak to še vedno ne izločuje plebskih etničnih konfliktov, ki prihajajo.

Potem se pa izobrazi, da ne bos plebejec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gagatronix ::

Ta vlak je zanj ze odpeljal, ima prevec oprano mozgansko celico.

vostok_1 ::

Hehe. Še vedno ne znate and/or ne upate odgovorit.

Trolat je vse kar znate. Ampak nič za to, na intelektualne luzerje sem že precej navajen.

Tone vsaj zagovarja exterminacijo bogatunov, čeprav nima pojma kaj govori, je vsaj nekaj povedal. Vi dva pa samo trošita Dravsko vodo&turbine
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Gagatronix ::

Ti pa mamici bancni racun, ce se ze gremo na tvojem nivoju pogovarjat.

vostok_1 ::

I'm done z vama. Niti smešna trola nista, kaj šele insightful.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gagatronix ::

Ti si insightful samo samemu sebi. Ko te pa kdo vprasa da malo bolj razlozis te blodnje in ta svoj mentalni svet v katerem zivis pa takoj zacnes budalirat.

Nismo ti mi krivi da imas mentalne motnje.

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Hehe. Še vedno ne znate and/or ne upate odgovorit.

Trolat je vse kar znate. Ampak nič za to, na intelektualne luzerje sem že precej navajen.

Tone vsaj zagovarja exterminacijo bogatunov, čeprav nima pojma kaj govori, je vsaj nekaj povedal. Vi dva pa samo trošita Dravsko vodo&turbine

Sej sem rekel da se plodite preden je kravca in stalca. Ampak kaj ko ne razumes.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Vostok ma kr prav marsikdaj... Realnost pa bo potrdila njegove besede ki niso v duhu lgbt in sjwja in so zato napadane

Pa bi si jaz zelel da nima prav ampak nacrtno se dela k unicevanju avtohtonega prebivalstva evrope...

Nihce pa ni na strani belcev v afriki... Rodezijo so unicili, jar je na vrsti zdaj skratla ocasi juzno od ekvatorja v afriki ne bo belca

Ce bi kdo napisal da severno od cipra spraznimo ven vse crnce bi bil pa rasist
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Vostok ma kr prav marsikdaj... Realnost pa bo potrdila njegove besede ki niso v duhu lgbt in sjwja in so zato napadane

Pa bi si jaz zelel da nima prav ampak nacrtno se dela k unicevanju avtohtonega prebivalstva evrope...

Nihce pa ni na strani belcev v afriki... Rodezijo so unicili, jar je na vrsti zdaj skratla ocasi juzno od ekvatorja v afriki ne bo belca

Ce bi kdo napisal da severno od cipra spraznimo ven vse crnce bi bil pa rasist

Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.
To kar se je delalo v Evropskih kolonijah, no posledice te politike autohtono afrisko prebivalstvo resuje se danes,...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Scaramouche1 ::


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!

Mr.B ::

Scaramouche1 je izjavil:


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!

Ne razumem tvjega vprasanja ? Jaz se za tvoje pravice ne mislim boriti. Z mentaliteto " partizanske cepice " sem zakljucil tako da sem se spokal. Morda je problem bolj pri tebi, da ne razumes pomen sindikata. Pomaga da spregledas te yugoslovanske simbole, za katerimi se skrivajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

marko991 ::

Scaramouche1 je izjavil:


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!


Se popolnoma srtrinjam s tabo. Cene najema in samih stanovanj so previsoke glede na prihodke (mediana v Sloveniji 800€ neto) . Ucinkovitega sistema za resevanje omnenjene problematike ni. Država s omejevanjen kreditov za druzine z otroki samo slabša že tako slabo situacijo. Zakaj bi imel otroka in si s tem poslabšal kreditabilnost na banki.

Da ne govorim o previsoki obdavčitvi najema in zakonskega prelaganju odgovornosti neplačevanja najemnine na lastnika nepremičnine, če npr ženska z otroci ostane brez partnerja... Zakaj bi potem dajal v najem stanovanje paru z otroki, če imaš lahko v prihodnosti lahko težave z najemodajalci, ki se poslužujejo sprevrženih zakonov.

Mr.B ::

marko991 je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!


Se popolnoma srtrinjam s tabo. Cene najema in samih stanovanj so previsoke glede na prihodke (mediana v Sloveniji 800€ neto) . Ucinkovitega sistema za resevanje omnenjene problematike ni. Država s omejevanjen kreditov za druzine z otroki samo slabša že tako slabo situacijo. Zakaj bi imel otroka in si s tem poslabšal kreditabilnost na banki.

Da ne govorim o previsoki obdavčitvi najema in zakonskega prelaganju odgovornosti neplačevanja najemnine na lastnika nepremičnine, če npr ženska z otroci ostane brez partnerja... Zakaj bi potem dajal v najem stanovanje paru z otroki, če imaš lahko v prihodnosti lahko težave z najemodajalci, ki se poslužujejo sprevrženih zakonov.

No ni potrebno potrjevati, da je problem za domacim pragom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tone31 ::

problem sploh ni ce populacija se zmanjsuje ali ce se priseljujejo

problem kar je pri nas je da kultura se vzdrzuje v soli in z investicijami ne pa z modrijani in govedino

vostok_1 ::

Osnovni "problem", ki ga ne uspete videti je skrit in se vam ga ne pusti videti. Če bi vedeli, bi vas kar šokiralo. Skoraj na nivoju odkritja nezemljanov. Skoraj.

Če pa že hočete rešitve za plebčeve probleme, žal boste vedno ostali razočarani. Jaz se pač nagibam na proti-marksistično stran, ker cenim SUVERENOST posameznika. Marksizem zahteva group think in to mi ni nikoli šlo od rok.
Zgodovinsko gledano, vse kar deviira predaleč od naravnih zakonov je obsojeno na "a fate worse than death". Marksizem je edini, ki lahko razčloveči človeka do take mere. Ne narava (you hear me nevone/thomas??!!)!

Kaj je krivo za današnji razpad evropskega sveta? Pomanjkanje kvalitetne religije.
(notice how i didn't say krščanstva ali katolicizma?)
Pozitivni nihilizem se je izkazal kot hudo detrimental, razen za peščico, ki so uspeli izkoristiti sistem in sedaj prebivajo tako rekoč v izolaciji od njega.

Žal mi je, kredit za stanovanje ne bo rešil tega problema. Trust me on that.
Potreben je kulturni premik.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

GregiB ::

vostok_1 je izjavil:


Kaj je krivo za današnji razpad evropskega sveta? Pomanjkanje kvalitetne religije..
V 21. stoletju bi ti prodajal civiliziranemu folku, ki vsaj amatersko dojema napredek in dognanja znanosti... “spirit in the sky”? Good luck with that...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dice7 ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj je krivo za današnji razpad evropskega sveta? Pomanjkanje kvalitetne religije.

Group think za vse, razen za mene, ali kako? Vostok je vzrok za razpad evropskega sveta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

vostok_1 ::

Ne razumeš.

Človek 21. stoletja ni nič bolj inteligenten od cro-magnona.
Kvečjemu je znatno zabitejši. Znatno!
V pre-agricultural družbah so vsi posamezniki bili at peak performance. Šele z nastankom civilizacij so se začeli pojavljati zabiti ljudje.

Religija ni samo "spirit in the sky".
Ta tvoj civiliziran folk trenutno tava v temi in megli. Sanja se mu ne kaj je pred njim in ga pravzaprav niti ne briga.
Posledice, kot pogosto omenjam, boste vsakih 10 let čutili močneje in močneje. Nekje med 2050-2100 pa bo še najbolj neumnim jasno kam so/smo prišli/zabredli.

So v backgroundu sicer programi, o katerih se vam niti ne sanja, ne upam pa se trdit kako uspešni bodo. Zaenkrat so kar efektivni.

dice7 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj je krivo za današnji razpad evropskega sveta? Pomanjkanje kvalitetne religije.

Group think za vse, razen za mene, ali kako? Vostok je vzrok za razpad evropskega sveta


Marksistični group think, may i add.
Pogajanje posameznikov ni group think. Marksistični lowest common denominator pa je.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

winterriver ::

vostok_1 je izjavil:

Res me zanima zakaj se ne upa noben middle class levičar tu malo pošpekulirati in napovedati prihodnost do 2050?

Povejte, kako vizijo imate?
Ali ste res marksisti? Torej bojujete se proti nečemu a nimate pojma kaj postaviti v zameno?


U, bom jaz. Ena resna revolucija (pa ne samo v Sloveniji). Ali bo soft ali krvava, je tezko predvidevati, ker je zelo odvisno od pohlepa premoznih/delodajalcev, bo pa do nje prislo. V kolikor se bojo uklonili in omogocili tudi drugim cloveka vredno zivljenje, lahko zadeva precej nezno izveni, seveda z delavskim solastnistvom, obvezno udelezbo pri dobicku, omejitvijo osebnega premozenja. Ker so pa med premoznimi vecinoma sociopati, ki nimajo meje, se zna zgoditi, da bojo fojbe po celotni EU spet polne.

Zakaj? V svojem pohlepu, so prejsnje generacije vzgojile nove v duhu narcisizma, egoizma, sociopatstva in to ne samo nekega mentalnega faliranca z disfunkcionalno druzino sem in tja, kot je bila navada v prejsnjih desetletjih, ampak kar celotno generacijo.

Pa da ne bi kdo tega razumel, da se bo zacelo zaradi kakrsnihkoli humanisticnih razlogov.

Kdorkoli, ki danes misli, da se bojo generacije milenijcev in kasnejsih zadovoljile z drobtinicami se hudo motijo. Trenutno se vedno jadrajo po lazeh ameriskega sna, ko pa jim bo potegnilo, da je celotna zadeva cisti nateg in da svojih visokoletecih ciljev ne morejo vec doseci, ker so jim prodali "muda za bubreg" se bo zacelo konkretno sranje.

Vojna sociopatov.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Končno nekdo. Hvala za mnenje. Stalno poslušat trolanje Mr.Bja in gago je že malo utrujajoče.

Par komentarjev:

Da, vojna med plebsi in elito obstaja in je arguably večja kot kadarkoli.
V tem kontekstu je multikulturalizem njihovo orožje.
Whole foods je recimo uporabljal diversity scam kot orožje za ločevanje delavcev in preprečevanje sindikalizma
https://www.prisonplanet.com/leaked-ama... (linki so na Jonesovi strani)
V zgodovini praktično ni bilo multikulturnega imperija. Bil je monokulturni imperij, ki je podjarmil druge kulture.
Unity is strength. To ti bo vsak vojak znal povedati.

Glede današnjih generacij.
Jaz osebno od generacij, ki pri 30tih še vedno gledajo Spidermana si kaj veliko ne obetam.
Kvečjemu nadaljno destrukcijo reda in zapad v kaos, dokler ne bo nekdo drugi bolj urejen primil zadeve v roke.

Je pa v vsej tej zgodbi še en joker, ki pa ga žal še ne smem razkriti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

PS. S kom se pogosteje kregate...z nekom iz vašega kroga ali s človekom na drugem koncu ljubljane, ki ga praktično nikoli ne vidite in ne veste kdo je?
Kregate se s tistimi, ki ste v bližnjem kontaktu in ne s tistimi daleč stran.

Bojim se, da so vam prodajali scam, vi pa nanj nasedli. Granted, you didn't know any better, as is the nature of the plebs.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

winterriver ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz osebno od generacij, ki pri 30tih še vedno gledajo Spidermana si kaj veliko ne obetam.


Uf, ne... absolutno nobenega obetanja. Nic od tega se ne bo zgodilo na kakrsnikoli ideoloski ravni, humanizmu (kot sem ze omenil), ampak bo izhajalo iz najbolj primitivnih cloveskih gonov. Egoizma. Popolnega pomanjkanja kakrsnekoli empatije. Ne me razumeti narobe, absolutno nisem mnenja, da bi kdorkoli od "novih" generacij naredil karkoli, da bi bilo vecini bolje. Vse se bo zgodilo izkljucno za njihovo lastno profitiranje, ker pa so sociopati starejsih (no in nekaj tudi mlajsih, tistim, ki se je "usralo" prerinit do dobicka) generacij tako zelo pohlepni, bo to podzgalo celo situacijo.

Recimo tile shodi proti Jansi. Bil sem, vsaj kolikor mi je znano, na vseh protikapitalisticnih demonstracijah v zadnjih 20 letih (verjetno tudi vec). Nikoli ni bilo kaj dosti mladine, oni pac raje gledajo "Spidermana", kot si se poetsko izrazil.

Prislo je do prav fantasticnega preobrata, na demonstracije proti JJu hodijo ljudje (ker jih pac poznam), ki jim tega ne bi nikoli prisodil. Prej bi rekel, da so zagovorniki JJ-a, da ga na polno podpirajo v njemu lastnem parazitstvu. Ne. Dovolj ga imajo, radi bi bili sami paraziti in tega jim ne bo odvzel nek k* iz prejsnjega stoletja. Seveda pa jim se ni potegnilo, da za to ne bo dovolj neko latentno demonstriranje proti na pol motenemu oblastniku. Ko bojo enkrat razumeli, da je krivda v """podjetnikih""" se bo pa zacela stala.

Bom moje napovedi se citiral cez nekaj let.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz se pač nagibam na proti-marksistično stran, ker cenim SUVERENOST posameznika. Marksizem zahteva group think in to mi ni nikoli šlo od rok.
Zgodovinsko gledano, vse kar deviira predaleč od naravnih zakonov je obsojeno na "a fate worse than death". Marksizem je edini, ki lahko razčloveči človeka do take mere. Ne narava (you hear me nevone/thomas??!!)!
Ironično je Marx dobil inspiracijo ob prebiranju Darwinove knjige O nastanku vrst. :) Ni bolj naravnega in znanstveno/biološko smiselnega sistema od komunizma, samo ste oprani s strani kapitalistov in slabih, ne-znanstvenih interpretacij s strani evolucijske psihologije(no, to je sicer že propaganda kapitalizma).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

winterriver ::

Hm. Dejansko bi prej rekel, da je kapitalizem dobil preblisk iz Darvinovih, takrat se, teorij, ker dejansko se danes ljudje, v tem "cudovitem" kapitalizmu obnasajo kot zivali.

vostok_1 ::

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jaz se pač nagibam na proti-marksistično stran, ker cenim SUVERENOST posameznika. Marksizem zahteva group think in to mi ni nikoli šlo od rok.
Zgodovinsko gledano, vse kar deviira predaleč od naravnih zakonov je obsojeno na "a fate worse than death". Marksizem je edini, ki lahko razčloveči človeka do take mere. Ne narava (you hear me nevone/thomas??!!)!
Ironično je Marx dobil inspiracijo ob prebiranju Darwinove knjige O nastanku vrst. :) Ni bolj naravnega in znanstveno/biološko smiselnega sistema od komunizma, samo ste oprani s strani kapitalistov in slabih, ne-znanstvenih interpretacij s strani evolucijske psihologije(no, to je sicer že propaganda kapitalizma).


Marks je dobil inspiracijo za pro in proti revilucionarne rase. Zato pa je želel iztrebiti slovane in podobno.
Da bi komunizem naravni sistem, žal za primate ne velja. Za nobenega pravzaprav.
V komunizmu, homosapiens sploh ne bi uspel nastati.

Lahko pa seveda obrazložš kako pridemo iz avstralopiteka do homo sapiensta na marksističen način.
Please, i'm all ears. Ampak odpri novo temo prosim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cruz ::

winterriver je izjavil:

Hm. Dejansko bi prej rekel, da je kapitalizem dobil preblisk iz Darvinovih, takrat se, teorij, ker dejansko se danes ljudje, v tem "cudovitem" kapitalizmu obnasajo kot zivali.
Marx je opazil vzorce kaj je delovalo in še pomembneje kaj ni in ponudil rešitev. Na žalost nekaj stoletij prehitro.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

vostok_1 ::

winterriver je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jaz osebno od generacij, ki pri 30tih še vedno gledajo Spidermana si kaj veliko ne obetam.


Uf, ne... absolutno nobenega obetanja. Nic od tega se ne bo zgodilo na kakrsnikoli ideoloski ravni, humanizmu (kot sem ze omenil), ampak bo izhajalo iz najbolj primitivnih cloveskih gonov. Egoizma. Popolnega pomanjkanja kakrsnekoli empatije. Ne me razumeti narobe, absolutno nisem mnenja, da bi kdorkoli od "novih" generacij naredil karkoli, da bi bilo vecini bolje. Vse se bo zgodilo izkljucno za njihovo lastno profitiranje, ker pa so sociopati starejsih (no in nekaj tudi mlajsih, tistim, ki se je "usralo" prerinit do dobicka) generacij tako zelo pohlepni, bo to podzgalo celo situacijo.

Recimo tile shodi proti Jansi. Bil sem, vsaj kolikor mi je znano, na vseh protikapitalisticnih demonstracijah v zadnjih 20 letih (verjetno tudi vec). Nikoli ni bilo kaj dosti mladine, oni pac raje gledajo "Spidermana", kot si se poetsko izrazil.

Prislo je do prav fantasticnega preobrata, na demonstracije proti JJu hodijo ljudje (ker jih pac poznam), ki jim tega ne bi nikoli prisodil. Prej bi rekel, da so zagovorniki JJ-a, da ga na polno podpirajo v njemu lastnem parazitstvu. Ne. Dovolj ga imajo, radi bi bili sami paraziti in tega jim ne bo odvzel nek k* iz prejsnjega stoletja. Seveda pa jim se ni potegnilo, da za to ne bo dovolj neko latentno demonstriranje proti na pol motenemu oblastniku. Ko bojo enkrat razumeli, da je krivda v """podjetnikih""" se bo pa zacela stala.

Bom moje napovedi se citiral cez nekaj let.


S tvojim pojmovanjem kapitalizma se sicer ne strinjam, ampak ok. Fair enough.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dope1337 ::

Vse se zacne pri osnovni druzbeni celici - druzini.

Zato bi vas najprej vprasal, koliko otrok ste vzgojili ter kako bi (kolikor se le da objektivno) ocenili svoj uspeh?

Zase lahko recem samo, da dokler nisem dobil otroka, nisem imel pojma kaj dejansko pomeni biti nesebicen, kaj je pozrtvovalnost ter vlaganje casa in truda v kaj drugega kot vase.

Ko razcistimo osnove, lahko gremo filozofirati in gledati sirso sliko.

Do takrat samo natepavamo pixle preko tipkovnice.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

vostok_1 ::

dope1337 je izjavil:

Vse se zacne pri osnovni druzbeni celici - druzini.

Zato bi vas najprej vprasal, koliko otrok ste vzgojili ter kako bi (kolikor se le da) ocenili svoj uspeh?

Zase lahko recem samo, da dokler nisem dobil otroka, nisem imel pojma kaj dejansko pomeni biti nesebicen, kaj je pozrtvovalnost ter vlaganje casa in truda v kaj drugega kot vase.

Ko razcistimo osnove, lahko gremo filozofirati in gledati sirso sliko.

Do takrat samo natepavamo pixle preko tikovnice.


Nič kar si povedal, ni zelo napačno.
Krux je v družinski celici, katero se powers that be trudijo uničiti. In velika večina plebsev jim celo naseda.

Zato pa pravim, da tisti ušivi kredit ne bo rešil nič. Absolutno nič.
Ljudje imajo otroke v mnogo hujšem materialnem stanju.
Problem je kulturološki. Vam ne tupim brezveze. Finančna spodbuda, ki jo lahko ponudi država je daleč premajhna, da bi lahko bistveno vplivala.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

dope1337 ::

Slaba financna slika posameznika je v vecini primerov samo dober izgovor za ne-imeti otroke.

Pac ... Predvidevanja, da se s pojavom otrok, poslabsa financni polozaj, so naceloma napacna. Samo potrebno se je odreci parim stvarem, da lahko na ta racun pridobijo tvoji zanamci. Seveda je odvisno od primera do primera, vendar otroci ne potrebujejo veliko materialnih stvari - temvec casa, ljubezni in starse, ki so se pripravljeni odreci svojim prioritetam.

P.S. vse to je neodvisno od (ne)religije v kateri so vzgojeni, kako je orientirana druzba v kateri odrascajo (komu-/kapitalizem), ipd.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

vostok_1 ::

dope1337 je izjavil:

Slaba financna slika posameznika je v vecini primerov samo dober izgovor za ne-imeti otroke.

Pac ... Predvidevanja, da se s pojavom otrok, poslabsa financni polozaj, so naceloma napacna. Samo potrebno se je odreci parim stvarem, da lahko na ta racun pridobijo tvoji zanamci. Seveda je odvisno od primera do primera, vendar otroci ne potrebujejo veliko materialnih stvari - temvec casa, ljubezni in starse, ki so se pripravljeni odreci svojim prioritetam.


Speaking the truth brother.
Zato so debate o "finančni pomoči države" precej jalove.
Dejanska rešitev je daleč od percepcije večine.


-----

PS. Relevantna novica:
https://www.spiegel.de/international/ge...

Every fifth person in Germany comes from an immigration background and that number will continue to climb.


Jasno to ne pomeni, da je vsak peti nemec podsaharski afričan. Veliko je tudi vzhodno evropejcev.
Ampak point ostaja. Germany kmalu ne bo več "germany".
In nemčija ni nikakršna izjema tu.

To, da gre za načrtno agendo sicer bom zaenkrat pustil pr miru. Podatki so zgovorni že sami po sebi.
V Lagosu še vedno ni 1/5 belcev, btw.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Scaramouche1 ::

Mr.B je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!

Ne razumem tvjega vprasanja ? Jaz se za tvoje pravice ne mislim boriti. Z mentaliteto " partizanske cepice " sem zakljucil tako da sem se spokal. Morda je problem bolj pri tebi, da ne razumes pomen sindikata. Pomaga da spregledas te yugoslovanske simbole, za katerimi se skrivajo.


Očitno nisi bral mojih postov, sem proti komunizmu in socializmu, vendar je v Sloveniji zaradi slabe monetarne blaginje težko dvigniti ekonomijo kapitalizma!

Če ti vzameš del proračuna in ga razdeliš med privatnike ki bodo konkurirali gre ta del denarja v gradbeništvo, ne v državni sektor!
Moje pravice so tvoje pravice, tako kot pri šolstvu in zdravstvu!

Si proti današnji ureditvi šolstva in zdravstva, bi rad plačljivo, da si samo del populacije privošči?

GregiB ::

dope1337 je izjavil:

Predvidevanja, da se s pojavom otrok, poslabsa financni polozaj, so naceloma napacna. Samo potrebno se je odreci parim stvarem

Štirioglat trikotnik...

Odrekanje (parim stvarem ) = poslabšanje finančnega položaja...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Končno nekdo. Hvala za mnenje. Stalno poslušat trolanje Mr.Bja in gago je že malo utrujajoče.

Par komentarjev:

Da, vojna med plebsi in elito obstaja in je arguably večja kot kadarkoli.
V tem kontekstu je multikulturalizem njihovo orožje.
Whole foods je recimo uporabljal diversity scam kot orožje za ločevanje delavcev in preprečevanje sindikalizma
https://www.prisonplanet.com/leaked-ama... (linki so na Jonesovi strani)
V zgodovini praktično ni bilo multikulturnega imperija. Bil je monokulturni imperij, ki je podjarmil druge kulture.
Unity is strength. To ti bo vsak vojak znal povedati.

Glede današnjih generacij.
Jaz osebno od generacij, ki pri 30tih še vedno gledajo Spidermana si kaj veliko ne obetam.
Kvečjemu nadaljno destrukcijo reda in zapad v kaos, dokler ne bo nekdo drugi bolj urejen primil zadeve v roke.

Je pa v vsej tej zgodbi še en joker, ki pa ga žal še ne smem razkriti.

Seveda, ko ti zacnes s cisto raso in se glupi ne fazmnozujejo, ampak uvazamo, je s tvojo logiko nekaj hudo narobe. Je kontradiktorna. Trenutno noben tebi kot low incom ne preprecuje da se plodis. Tako da kjub temu kar pises, ne sprejemas lastno napisanih dejstev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dope1337 ::

GregiB je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Predvidevanja, da se s pojavom otrok, poslabsa financni polozaj, so naceloma napacna. Samo potrebno se je odreci parim stvarem

Štirioglat trikotnik...

Odrekanje (parim stvarem ) = poslabšanje finančnega položaja...


Pardon, sem se nerodno izrazil. Mislil sem predvsem na luxuz (tehnoloske igracke, prehranjevanju v gostilnah, vsakoletnim izletom na morje/hribe, oblacilom priznanih znamk, ipd.).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

G-man ::

Scaramouche1 je izjavil:

Je že konec?
https://www.reuters.com/article/us-ital...


Za Italijane da.

Scaramouche1 je izjavil:


Drastičan pad nataliteta: Do 2100. populacija će biti prepolovljena
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyy...

Smo zaradi anti bele propagande in občutljivosti na temo rase že izgubili politični boj?


Fora je v tem, da je Zahod poistovetil rodnostno politiko z nacionalizmi 20. stoletja, ki so agresivno pumpali višjo rodnost. Torej, vse kar diši po vzponu kakšnih totalitarizmov, ki bi spet pripeljali do kataklizmičnih razmer svetovne vojne se zahodni svet izogiba v velikem loku. Ker vemo, česa smo sposobni, še toliko bolj danes kot nekoč: eradicirat narode in zadati mnogo trpljenja. A kot kaže, to delajo sedaj Kitajci z Ujguri, kar kaže, da se bo zgodovina še ponavljala. "Anti bela propaganda" je relativno pozen pojav glede na padec rodnosti v Evropi, tako da IMO ni neki faktor v tej zgodbi. Krivulja itak gre strmo navzdol in od viška glava ne boli.

Scaramouche1 je izjavil:

Ali bi isto rekli za Afriko če bi belci,arabci in Azijci v trumah naseljevali Afriko? Bi jim rekli, kaj vas briga, če je napoved v naslednjih 100 let,da boste manjšina?


Itak, tako kot rečejo oni. Sej tudi oni se priseljujejo gor zaradi obljube po boljšem življenju, ne zaradi tega, da bodo grenili življenje Evropejcem. Tako kot tudi v SI folk gre v druge države ker hoče it na bolje. Če bi bila Afrika obljubljena dežela ali ne bi poizkusil iti tja, če bi bil tu tak poden?

Scaramouche1 je izjavil:


Ali lahko z kakšnim programom dvignemo populacijo?
Je mogoče subvencionirati dva otroka?


Težko se je boriti proti udobju in veselim distrakcijam ter na drugi strani okostenelosti modernega sveta. Za imet otroke mora biti kar nekaj pogojev izpolnjenih. To je za veliko večino ljudi, ki imajo otroke, dejansko največji življenjski projekt v vseh možnih ozirih.

dope1337 ::

G-man je izjavil:

Težko se je boriti proti udobju in veselim distrakcijam ter na drugi strani okostenelosti modernega sveta. Za imet otroke mora biti kar nekaj pogojev izpolnjenih. To je za veliko večino ljudi, ki imajo otroke, dejansko največji življenjski projekt v vseh možnih ozirih.


This!

Nikakor ne trdim, da je stabilen financni polozaj druzine popolnoma zanemarljiv, vendar nikakor ni pri vrhu prioritetne lestvice ter preveckrat zlorabljen, kot izgovor.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

tone31 ::

vostok_1 je izjavil:

Osnovni "problem", ki ga ne uspete videti je skrit in se vam ga ne pusti videti. Če bi vedeli, bi vas kar šokiralo. Skoraj na nivoju odkritja nezemljanov. Skoraj.

Če pa že hočete rešitve za plebčeve probleme, žal boste vedno ostali razočarani. Jaz se pač nagibam na proti-marksistično stran, ker cenim SUVERENOST posameznika. Marksizem zahteva group think in to mi ni nikoli šlo od rok.
Zgodovinsko gledano, vse kar deviira predaleč od naravnih zakonov je obsojeno na "a fate worse than death". Marksizem je edini, ki lahko razčloveči človeka do take mere. Ne narava (you hear me nevone/thomas??!!)!

Kaj je krivo za današnji razpad evropskega sveta? Pomanjkanje kvalitetne religije.
(notice how i didn't say krščanstva ali katolicizma?)
Pozitivni nihilizem se je izkazal kot hudo detrimental, razen za peščico, ki so uspeli izkoristiti sistem in sedaj prebivajo tako rekoč v izolaciji od njega.

Žal mi je, kredit za stanovanje ne bo rešil tega problema. Trust me on that.
Potreben je kulturni premik.
prvo napises da noces groupthink potem pa da manjka groupthink napises

Scaramouche1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:


Edini ki nacrtno unicuje avtohtono prebivalstvo evrope so taki kot ti, ki za pogoj da lahko imas otroka postavis stanje na bancnem racunu.


Kako boš pa drugače dvignil populacijo ko pa večina Slovencev nima plače nad 1000€?
Kako bodo hranili otroke ko se bojijo vzeti 30plus let kredo ker nimajo poguma kot v starih časih?

Ljudje se danes več ločujejo, ponavadi je razlog denar, otroci so na stranski poti, ker nismo več v srednjem veku in cerkev nima vpliva nad ljudmi in ni več zahtev po takojšnji poroki!

Edini način da se dobi več otrok je da se dela več stanovanj,na račun države!

Če bomo šli po današnji poti bodo v bodoče si lahko stanovanja privoščili le edinci in otroci bogatih!

To ni sistem ampak sistematično praznitev!

Mi imamo v Sloveniji večje cene stanovanj kot drugje po Evropi kjer je standard dva krat večji!

Ne razumem tvjega vprasanja ? Jaz se za tvoje pravice ne mislim boriti. Z mentaliteto " partizanske cepice " sem zakljucil tako da sem se spokal. Morda je problem bolj pri tebi, da ne razumes pomen sindikata. Pomaga da spregledas te yugoslovanske simbole, za katerimi se skrivajo.


Očitno nisi bral mojih postov, sem proti komunizmu in socializmu, vendar je v Sloveniji zaradi slabe monetarne blaginje težko dvigniti ekonomijo kapitalizma!

Če ti vzameš del proračuna in ga razdeliš med privatnike ki bodo konkurirali gre ta del denarja v gradbeništvo, ne v državni sektor!
Moje pravice so tvoje pravice, tako kot pri šolstvu in zdravstvu!

Si proti današnji ureditvi šolstva in zdravstva, bi rad plačljivo, da si samo del populacije privošči?

ja fuck you got mein

proti komunizmu a najvecji si komunist na celem forumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tone31 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Vse se zacne pri osnovni druzbeni celici - druzini.

Zato bi vas najprej vprasal, koliko otrok ste vzgojili ter kako bi (kolikor se le da) ocenili svoj uspeh?

Zase lahko recem samo, da dokler nisem dobil otroka, nisem imel pojma kaj dejansko pomeni biti nesebicen, kaj je pozrtvovalnost ter vlaganje casa in truda v kaj drugega kot vase.

Ko razcistimo osnove, lahko gremo filozofirati in gledati sirso sliko.

Do takrat samo natepavamo pixle preko tikovnice.


Nič kar si povedal, ni zelo napačno.
Krux je v družinski celici, katero se powers that be trudijo uničiti. In velika večina plebsev jim celo naseda.

Zato pa pravim, da tisti ušivi kredit ne bo rešil nič. Absolutno nič.
Ljudje imajo otroke v mnogo hujšem materialnem stanju.
Problem je kulturološki. Vam ne tupim brezveze. Finančna spodbuda, ki jo lahko ponudi država je daleč premajhna, da bi lahko bistveno vplivala.

Kaj točno bi rad poveedal.
Da se revni autohtomni prebivalci plodijo počasneje kot uvožene podgane ?
Uvažamo zato, ker je nmekdo kot ti rekel, najprej štalca polpa kravca. Sreča te oslarijeniso na dosegu razumevanja unih po tvoje manjvrednih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tone31 ::

on hoce povedati da je porociti prisilno treba zenske ki so samske

vostok_1 ::

Groupthink ni napačen, če je group think posameznikov. Predstavljaj si plemenski zbor kjer se dogovorijo kje bodo letos lovili.
Marksistični groupthink pa je fuj fej, saj gre za sistematično vpeljevanje najnižjega mnenja iz strani birokratov.
Sliši se podobno a distinkcija je.

Ne gre za prisilno poroko žensk. Ženske v pravi kulturi bi že same se poročevale.

In pravzaprav kot sem že rekel. Ne želim videti razplodnjo vsega in svašta. Problem je kako in koliko glede na zunanje nevarnosti. Idealno bi bilo teh 500M čisto ok. Ampak kako pridet do tam, brez da zgubimo biodiverziteto, kot komunisti propagirajo.

PS. Glede italije...a vidim jaz to prav? Oni imajo cirka 200.000 ljudi minusa vsako leto?

Zgubljajo eno ljubljano na leto, praktično gledano?
Damn.
In po vsej vrjetnosti zadeva še akcelerira.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

G-man ::

dope1337 je izjavil:

G-man je izjavil:

Težko se je boriti proti udobju in veselim distrakcijam ter na drugi strani okostenelosti modernega sveta. Za imet otroke mora biti kar nekaj pogojev izpolnjenih. To je za veliko večino ljudi, ki imajo otroke, dejansko največji življenjski projekt v vseh možnih ozirih.


This!

Nikakor ne trdim, da je stabilen financni polozaj druzine popolnoma zanemarljiv, vendar nikakor ni pri vrhu prioritetne lestvice ter preveckrat zlorabljen, kot izgovor.


Jaz sem razmišljal bolj o razkoraku med lahko dosegljivim "dobrim življenjem zase" in v drugega (otroka) usmerjeno življenje. Z neko povprečno službico je veliko bolj enostavno "buildat" sebe kot pa gradit družino. Ta stopnica se v razvitem svetu povečuje. Pozen prihod na trg dela, kariera, visoke cene stanovanj in hiš, svet poln zanimivih življenjskih projektov ali neskončne zabave, visoka pričakovanja glede življenjskega standarda in nenazadnje razvodenelost tradicionalnih vrednot so idealna kombinacija, da sedanji generaciji relativno pozno pride na pamet, da bi imela otroke. Zato se tudi ne čudim (čeprav me malo žalosti), ko vidiš psa v otroškem vozičku (mislim, da sem to videl nazadnje ravno v Italiji).
««
9 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998143365 (129028) BigWhale

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6610953 (10291) jype

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44682640 (75894) PrihajaNodi

Več podobnih tem