» »

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

««
3 / 25
»»

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Da ne omenjam kako neumno se spet obračunava porodniška, predstavljaj si neko punco ki dela za polovičko v neki prodajalni in ima bruto osnovo 500€... torej bo dobila bruto porodniške 500€, to ne bo glih stimuliralo k nosečnosti, namesto tega bi morala minimalna višina porodniške (če jo že imamo) biti v višini minimalne bruto plače... to je recimo en ukrep ki bi definitivno spodbudil tiste, čeprav se sprašujem zakaj bi ljudje ki nimajo denarja meli otroke ampak če se zdaj debatira zgolj kako spodbudit...


Ljudje brez denarjo morajo imeti otroke, ker je sistem narejen tako, da bi naceloma vsi morali imeti otroke. :) Je pa verjetno dober predlog, ki bi naceloma se sel skozi, ker bi verjetno zelo disal NSi.


Saj to ravno jaz pravim, spremenit bi morali sistem da ne bi bil več odvisen od natalitete (pustmo zdaj scenarij izumrtja) ampak sistem pokojnine in zdravstva bi morali spremenit do te mere da vpliv natalitete izgine ali pa se praktično spremeni v marginalno težavo oz. le nevšečnost... ne pa da sistem pokojnine stoji ali pade na nataliteti,ta sprememba je NUJNA, ker dokler je ne bo, bomo konstantno v nekem začaranem krogu problemov, se pravi,

- Rabimo višjo nataliteto zaradi pokojninskega sistema
- Hja, samo zdaj pa rabimo več vrtcev itd...
- Ok, super, ampak zdaj pa imamo preveč brezposelnih torej rabimo UTD (WTF, kaj pomagajo ljudje če ne vplačujejo bolje da jih ni!)
- Hah, katastrofa, zdaj mamo pa ful preveč penzijonistov ki jih prisilno futramo s tabletami da ne umrejo po naravni poti in rabimo spet več ljudi ker dalj živijo (ali pa še huje podaljšajmo delovno dobo in na koncu pridemo do tega da se zgaramo in namesto da bi kvalitetno živeli 65 let, životarimo in obiskujemo in futramo farmacijo še 20 dodatnih!)

Innnn pridemo spet na točko natalitete.

See how easy it is... če prekinemo ta začaran krog ki se vedno začne in konča pri pokojninskem sistemu (in zdravstvu ter smiselnosti zdravljenja ljudi po 70tem) potem naenkrat zmanjka težav na tem področju, je pa res da tako država tudi izgubi vpliv in moč nad ljudmi, ker nima več nič s penzijo in zelo malo z zdravstvom (večina zdravstva je plačanega za one po 60tem!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

klemenSLO ::

Vazelin je izjavil:

Folk je danes bolj na komot. Enga froca, morda dva. Ostalo siesta, potovanja ipd

Se strinjam,
deloma se tudi pridružujem temu. S tem da sm se ustavu pri 3. :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Vazelin ::

Je možno, da bo kdaj prišlo do tega, da bodo tiste, ki ne bodo imeli vsaj dveh otrok tretirali kot kriminalce, kot izmečke družbe, kot drhal in sodrgo? Skratka, če nimaš vsaj dveh otrok boš ničvreden, ne boš mogel do službe ipd?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

HappyPills ::

Pod trenutno oblastjo ter z dovolj časa bi tudi kaj takega šlo skozi ja.

Machete ::

Počakaj še teden dva, ko bo na tviterju pogrom, da je samo komunistična zalega brez otrok in pa Svetlana Makarovič, ki je matica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vajenc ::

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje se poraja...čemu ohraniti "našo" kulturo torej?

Zahodna kultura se je skozi krvavo zgodovino oblikovala v kulturo, ki (vsaj uradno) omogoča enakopravnost in ceni človeška življenja ne glede na raso, spol ali vero. Enake pravice žensk, možnost splava in ekonomski sistem, ki omogoča samostojno življenje v velikih mestih z malo prostega časa so eni izmed glavnih razlogov za manjšanje natalitete. Zaradi ekonomskega sistema uvažamo tujo delovno silo, ki naredi enako ali več za manj denarja. Sprejemanje migrantov pa ni sprejemljivo samo zaradi ekonomskega sistema, ampak tudi zaradi statusa zahodne kulture, kjer se takšne migracije dogajajo od nekdaj. Brezbrižnost med utapljanjem migrantov pred obalo Evrope bi sesula določene napore naših prednikov, ki so se borili ali pa vsaj sledili uveljavitvi zahodne kulture. Muslimane in druge, ki pridejo v Evropo in ne spoštujejo našega pravnega sistema je potrebno izobraziti oz. kaznovati, če ne upoštevajo naših zakonov, ki so spisani v duhu naše kulture. Za izvajanje tega pa še naprej potrebujemo kvalitetno šolstvo, sodstvo, policijo... Če ne vidiš razloga za ohranjanje "naše" kulture oz. vidiš v zatiranju žensk prihodnost imaš večji problem kot si misliš.

gozdar1 je izjavil:

V socializmu so talali stanovanja, bile so varne zaposlitve,.. pa je rodnost vseeno padala (ta pada že zadnjih 100 let).

Poleg tega, da je ljudi vse več, so v zahodnem svetu znana baby boom obdobja, ki so se dogajala ravno v zadnjih 100 letih, tudi pri nas v času socializma.

gruntfürmich je izjavil:

vidim da imajo največ idej kako dvignit populacijo ravno ljudje, zaradi katerih se drugi ne odločajo za otroke. skratka največji podn družbe bi se rad najbolj plodil.
to je no-go in je to treba najprej spremeniti.

Ti rabiš boljšo izobrazbo in šnel kurz lepega obnašanja, da boš našel pot iz namišljenega pedestala.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

nekikr ::

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

Zakaj pa bi rad dvignil populacijo? Baje nas zanima prihodnost sveta. Vsi o tem sicer veliko govorijo a v isti sapi še glasneje trobijo, da je treba več zapravljati, več kupovati, hitreje menjati stvari. Radi bi tudi da je še več ljudi, ki bi še več kupovali itd. Katero opcijo bi zdaj imeli? Vse ne bo šlo. Se pravi 20 milijard ljudi na standardu razvitega sveta.
Pravo vprašanje je kako z mehkimi ukrepi znižati populacijo v tistih delih, kjer jih je že sedaj 100x preveč. Višji standard je super odgovor, ampak potem za nas ne bo nihče za pest riža sestavljal telefonov in se skupni standard zmanjša. To nam pa ne bo več tako všeč.

vostok_1 ::

Kot je rekel že Vazelin.
Materialne spodbude so sekundarnega pomena za naraščaj.
Problem je v mentaliteti novih in ne tako novih generaciji, ki so jih, kot je že oni rekel, sprali z YOLO ideologijo.
Tudi, če paru/ženski ponudiš neko finančno spodbudo...če je vsaj malo prisebna, ne bo si dala otroka na "grbo" za nekaj drobiža. Tista, ki pa bi...pa se otroku slabo piše.

Skratka, problem je v glavah in ne v denarnicah. Zadnje 2-3 generacije so bile all about lifestyle and comfort.

Mentaliteto se seveda lahko spremeni, ampak treba začeti v vrtcu/osnovni šoli. In preprečiti vdor subverzivne holivudske propagande.

Vajenc je izjavil:


Zahodna kultura se je skozi krvavo zgodovino oblikovala v kulturo, ki (vsaj uradno) omogoča enakopravnost in ceni človeška življenja ne glede na raso, spol ali vero. Enake pravice žensk, možnost splava in ekonomski sistem, ki omogoča samostojno življenje v velikih mestih z malo prostega časa so eni izmed glavnih razlogov za manjšanje natalitete. Zaradi ekonomskega sistema uvažamo tujo delovno silo, ki naredi enako ali več za manj denarja. Sprejemanje migrantov pa ni sprejemljivo samo zaradi ekonomskega sistema, ampak tudi zaradi statusa zahodne kulture, kjer se takšne migracije dogajajo od nekdaj. Brezbrižnost med utapljanjem migrantov pred obalo Evrope bi sesula določene napore naših prednikov, ki so se borili ali pa vsaj sledili uveljavitvi zahodne kulture. Muslimane in druge, ki pridejo v Evropo in ne spoštujejo našega pravnega sistema je potrebno izobraziti oz. kaznovati, če ne upoštevajo naših zakonov, ki so spisani v duhu naše kulture. Za izvajanje tega pa še naprej potrebujemo kvalitetno šolstvo, sodstvo, policijo... Če ne vidiš razloga za ohranjanje "naše" kulture oz. vidiš v zatiranju žensk prihodnost imaš večji problem kot si misliš.


Nisi me razumel. Kar si napisal, je pretežno res.
Kar ti jaz/mi pravimo je, da takega reda ne boš mogel vzdrževati, če bo prirast drugih kultur in padec naše prevelik.
A ti veš, da se vedno več muslimanov zaposluje v londonski policiji?
Kdo bo kaznoval tiste, ki kršijo evropski red, če bo ljudi z evropsko mentaliteto vedno manj?

nekikr je izjavil:

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope?

Zakaj pa bi rad dvignil populacijo? Baje nas zanima prihodnost sveta. Vsi o tem sicer veliko govorijo a v isti sapi še glasneje trobijo, da je treba več zapravljati, več kupovati, hitreje menjati stvari. Radi bi tudi da je še več ljudi, ki bi še več kupovali itd. Katero opcijo bi zdaj imeli? Vse ne bo šlo. Se pravi 20 milijard ljudi na standardu razvitega sveta.
Pravo vprašanje je kako z mehkimi ukrepi znižati populacijo v tistih delih, kjer jih je že sedaj 100x preveč. Višji standard je super odgovor, ampak potem za nas ne bo nihče za pest riža sestavljal telefonov in se skupni standard zmanjša. To nam pa ne bo več tako všeč.


Si spoznal, da je problem epskih razsežnosti?
Namreč je. 21. stoletje bo make or break za marsikatero civilizacijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

pirat ::

Na zastavljeno vprašanje je mogoče odgovoriti samo s praznimi floskulami, ki so kot take lahko družbeno sprejemljive. Odgovor, ki bi vseboval resnico, bi žal pomenil najmanj PnG status in zaklep teme, saj bi užalil cel kup ljudi.

vostok_1 ::

pirat je izjavil:

Na zastavljeno vprašanje je mogoče odgovoriti samo s praznimi floskulami, ki so kot take lahko družbeno sprejemljive. Odgovor, ki bi vseboval resnico, bi žal pomenil najmanj PnG status in zaklep teme, saj bi užalil cel kup ljudi.


So true.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

showsover ::

Huh, ne vem, madona. A WW3? Socializem za kakšno desetletje ali dve?
:O

Pljunite mi tisti PnG, moderatorji bedniki, ko vas j***.

zasekamroz ::

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.

Mato989 ::

Kot je rekel že Vazelin.
Materialne spodbude so sekundarnega pomena za naraščaj.


S tem se najbolj ne strinjam... pa poglejva tako malo fantazijsko... predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Ne, ker jaz raje vzamem 5K in tebi nič kot pa da vzamem 10K in tebi 20K!
:)

vostok_1 ::

zasekamroz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.


To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nekikr ::

Si spoznal, da je problem epskih razsežnosti?
Namreč je. 21. stoletje bo make or break za marsikatero civilizacijo.

Ti sladki pomladni otrok. Katero stoletje pa ni bilo tako v zadnjih 3000 letih?

Fino bi bilo, če se ne bi trudili biti bolj papeški od papeža in povedali kaj pravzaprav hočemo. Čim več potrošnikov, ki bodo čim prej uničili svet ali neko obvladljivo svetovno populacijo. Krivulja števila svetovnega prebivalstva namreč ne more iti tako naprej v neskončnost. Problem je, da se mora za uspešno nadaljevanje ponzijeve sheme pokojnin (in potrošništva nasploh) populacija večati konstantno. Kar pomeni, da če ima leta 2050 Nemčija 1 milijardo ljudi, jih mora imeti naslednje leto vseeno še nekaj deseti milijonov več.

Mato989 ::

vostok_1 je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.


To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?


Pa kaki borbi za državo! smo sploh razčlenili zakaj rabimo tako nataliteto? Tak če odmislimo izumrtje naroda in odmislimo to da hočemo ohranjat neko "nacijo" =)

Krivda je naš sistem ki smo ga postavili ki sloni na nataliteti! Odpravimo to težavo in naenkrat problemov z nataliteto skorajda več ne bo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

nekikr je izjavil:

Si spoznal, da je problem epskih razsežnosti?
Namreč je. 21. stoletje bo make or break za marsikatero civilizacijo.

Ti sladki pomladni otrok. Katero stoletje pa ni bilo tako v zadnjih 3000 letih?

Fino bi bilo, če se ne bi trudili biti bolj papeški od papeža in povedali kaj pravzaprav hočemo. Čim več potrošnikov, ki bodo čim prej uničili svet ali neko obvladljivo svetovno populacijo. Krivulja števila svetovnega prebivalstva namreč ne more iti tako naprej v neskončnost. Problem je, da se mora za uspešno nadaljevanje ponzijeve sheme pokojnin (in potrošništva nasploh) populacija večati konstantno. Kar pomeni, da če ima leta 2050 Nemčija 1 milijardo ljudi, jih mora imeti naslednje leto vseeno še nekaj deseti milijonov več.


Niso bila vsa stoletja taka. Recimo padec Rima, odkritje novega sveta, industrijska revolucija, so bila nadpovprečna stoletja.
21. bo nekaj bolj podobno padcu rima.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Evropa se je po padcu rimskega imperija pobirala več kot tisočletje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

vostok_1 ::

Mato989 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.


To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?


Pa kaki borbi za državo! smo sploh razčlenili zakaj rabimo tako nataliteto? Tak če odmislimo izumrtje naroda in odmislimo to da hočemo ohranjat neko "nacijo" =)

Krivda je naš sistem ki smo ga postavili ki sloni na nataliteti! Odpravimo to težavo in naenkrat problemov z nataliteto skorajda več ne bo!


Razumem, kaj želiš povedati, ampak potrem bo potrebno postaviti avtomatizirane strojnice na meje.
Ne moreš se ti it minimum nataleitete, medtem ko 10x večja masa ljudi se potencialno zgrinja nate...izven nekih ekstremnih ukrepov seveda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miki N ::

Z idejo materinskega roka ne bo nič saj bi se marsikatera odločila za civilno služenje.

Vazelin ::

Miki N je izjavil:

Z idejo materinskega roka ne bo nič saj bi se marsikatera odločila za civilno služenje.

:D :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Zelo vrjetno. Ampak spet, tudi vsi moški se ne bi morali iti civilnega služenja.
Vrjetno obstaja kaka klavzula.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gruntfürmich ::

Vajenc je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

vidim da imajo največ idej kako dvignit populacijo ravno ljudje, zaradi katerih se drugi ne odločajo za otroke. skratka največji podn družbe bi se rad najbolj plodil.
to je no-go in je to treba najprej spremeniti.

Ti rabiš boljšo izobrazbo in šnel kurz lepega obnašanja, da boš našel pot iz namišljenega pedestala.
sem se kaj zlagal ko sem rekel da padanje natalitete skrbi samo zabeban poživinjen folk?

ti ne vedo kaj sploh trobijo; enkrat za ohranitev zemlje, drugič za povečevanje ljudi... same kontradiktorne zahteve. razen če se zavzemajo da gremo 300 let nazaj v razvoju.
skratka poživinjen zabeban folk, ki jih v življenju vodi samo feromonski živalski nagon po ohranitvi vrste in čisto nič drugega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

vostok_1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.


To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?


Pa kaki borbi za državo! smo sploh razčlenili zakaj rabimo tako nataliteto? Tak če odmislimo izumrtje naroda in odmislimo to da hočemo ohranjat neko "nacijo" =)

Krivda je naš sistem ki smo ga postavili ki sloni na nataliteti! Odpravimo to težavo in naenkrat problemov z nataliteto skorajda več ne bo!


Razumem, kaj želiš povedati, ampak potrem bo potrebno postaviti avtomatizirane strojnice na meje.
Ne moreš se ti it minimum nataleitete, medtem ko 10x večja masa ljudi se potencialno zgrinja nate...izven nekih ekstremnih ukrepov seveda.


Seveda, tu pa pač pridemo potem v navzkrižje nekih humanistov ipd. skupin ki bi kar vse povprek sprejemali... To je težava valda, ampak rešitev višja nataliteta ne bo odpravila ampak bo Svet pripeljala v vojno epskih razsežnosti.

Potrebno je skozi UN zahtevat da države Afriške in Azijske celine uredijo upad natalitete ali pa jim prekinemo humanitarno pomoč in popolnoma zapremo meje (kar bi itak morali storit) absurd je da pošiljamo hrano v Afriko, v Evropi so pa lačni otroci!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cruz ::

Mato989 je izjavil:

Kot je rekel že Vazelin.
Materialne spodbude so sekundarnega pomena za naraščaj.


S tem se najbolj ne strinjam... pa poglejva tako malo fantazijsko... predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Nataliteta že, kakšna pa bi bila vzgoja otrok in otroci sami...
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

HappyPills ::

vostok_1 je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Rešitev tega problema sem jaz predlagal par dni nazaj pa so mi izbrisali temo.

Zadevi se reče materinski rok in gre tako (copy&paste prejšnje teme):

Tako kot je bilo včasih obvezno služenje vojaškega roka za fante, bi morali zdaj uvesti obvezno služenje materinskega roka za punce. Pred 25 letom bi morale vse punce odslužiti 2 letni materinski rok v katerem bi rodile 2 otroka.


To je zrelo za psihiatrijo.

Zakaj?

Če lahko fantje umrejo za državo, lahko punce rodijo dva otroka.


To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?


Od teh tvojih blodenj, do legalizacije posilstva ni več daleč.
Po eni strani bi nas strašil s črnci po drugi strani pa bi sam izvajal sistematska posilstva, s tem da bi se v tem primeru oklical za heroja. Če te nobena noče je potem očitno potreben zakon, ki bi jo v to prisilil.
Tako ja zrelo za psihiatrijo, če še vedno ne veš zakaj je najbolj, da se naročiš za termin ter tam ponoviš te blodnje. Boš videl kaj ti porečejo. Pa srečno.

Mato989 ::

Cruz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot je rekel že Vazelin.
Materialne spodbude so sekundarnega pomena za naraščaj.


S tem se najbolj ne strinjam... pa poglejva tako malo fantazijsko... predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Nataliteta že, kakšna pa bi bila vzgoja otrok in otroci sami...


Kot da je zdaj nek presežek ta vzgoja, froci so vedno bolj permisivno vzgojeni brez avtoritete ipd... Učitelji pa jamrajo da je vsak letnik slabši po obnašanju, pa smo kao bolj izobraženi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

To je pravzaprav odličen protiargument.
Če smo lahko moški vpoklicani v borbi za državo, potem bi morale biti ženske vpoklicane za v "borbi" za državo.
Kaj točno je tu razlika, izven post-modernističnih blodenj o nedotakljivosti ženskega telesa?
Da to ni končno pravilo in se ga da spremeniti, namesto da začnemo po nepotrebnem pohabljati še ženske.

Mato989 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot je rekel že Vazelin.
Materialne spodbude so sekundarnega pomena za naraščaj.


S tem se najbolj ne strinjam... pa poglejva tako malo fantazijsko... predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Nataliteta že, kakšna pa bi bila vzgoja otrok in otroci sami...


Kot da je zdaj nek presežek ta vzgoja, froci so vedno bolj permisivno vzgojeni brez avtoritete ipd... Učitelji pa jamrajo da je vsak letnik slabši po obnašanju, pa smo kao bolj izobraženi!
Tako permisivna kot avtoritarna vzgoja sta napačni. Učitelji pa itak niso in ne smejo biti oz. se predstavljati kot avtoriteta, ker ni najboljši pristop za učenje in izobraževanje.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Niso bila vsa stoletja taka. Recimo padec Rima, odkritje novega sveta, industrijska revolucija, so bila nadpovprečna stoletja.
21. bo nekaj bolj podobno padcu rima.


Upam, da ne bo podobno stoletju po padcu Rima. Justinjanova kuga je bila hudič.
Ali stoletju po tem, Veliki Đihad ni bil najbolj prijeten.
Ali stoletju po tem, kombinacija arabskega in vikinškega plenjenja ni bila najbolj prijetna.
Ali stoletju po tem, madžarski vpadi, vikinško plenjenje in Arabci obenem.
Ali stoletju po tem, nasilno pokristnjanjevanje, vikingi in podobne pritlikine so bile nadležne.
Ali stoletju po tem, turški vpadi in začetek križarskih vojn.
Ali stoletju po tem, ko so divjale križarske vojne na eni strani in Rekonkvista na drugi.
Ali stoletju po tem, mongolski vpadi so bili jako neprijetna stvar.
Ali stoletju po tem, tu se je začela stoletna vojna, pa Timur hromi in vse ostalo.

Po tem je bilo že omenjeno odkritje novega sveta, sledijo Reformacija in s tem povezane neprijetnosti, pa tridesetletna vojna, nato Francoska revolucija. Industrijsko revolucijo si že omenil, potem smo že v nadvse finem dvajsetem stoletju (dve svetovni vojni, holokavst).

Gre tudi za nazaj. Kriza drugega stoletja je bila nadvse zoprna stvar.

Po tej logiki smo imeli v zadnjih 2000 letih dve povprečni stoletji - prvo in drugo stoletje našega štetja. Ostala so bila kot kaže vsa nadpovprečna. Razen če si bil slučajno jud ali kristjan, tisto je znalo postati nadpovprečno zoprno.

Pred tem je bilo kul, če nisi bil ravno Galec, Kartežan (2x), Perzijec ali Grk. V tem vrstnem redu.

-valvoline- ::

Zahodna kvaziekonomija (tudi slovenistanska) je bazirana na drage nepremicnine in najemnine, naspananimi davki in rezijskih stroskov, uvoza suznjev za bogatenje nepremicninskih profiterjev in blazitev posledic (ena je pad natalitete) vnaprej totalno faljenega sistema. Favorizira se lenuhe(javnosektorasi in socijala) ter bogatune, tlaci se produktivni del prebivalstva. Nuff said.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Ne, ne bi... v ekonomiji obd+staja taka mala zaj*** zadevca, ko se na trgu pojavi preveč ca$ha... reče se ji... inflacija. Približno tako, kot če bi zdajle vsakemu v roke porinil tono zlata ne bi bil nihče kaj bistveno bolj bogat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predstavljava si kaj bi se zgodilo ČE ponudimo 5 mil evrov osebi ki rodi otroka... misliš da se nataliteta ne bi dvignila? =)
Ne, ne bi... v ekonomiji obd+staja taka mala zaj*** zadevca, ko se na trgu pojavi preveč ca$ha... reče se ji... inflacija. Približno tako, kot če bi zdajle vsakemu v roke porinil tono zlata ne bi bil nihče kaj bistveno bolj bogat...


Saj ne bi vsakemu porinil... moraš prvo bit noseč 9 mesecev pa rodit itd... res je da bi bila inflacija ampak še enkrat, vprašanje je

Ali misliš da se nataliteta ob takem predlogu NE BI DVIGNILA... jaz upam stavit da bi se...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Smrekar1 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Niso bila vsa stoletja taka. Recimo padec Rima, odkritje novega sveta, industrijska revolucija, so bila nadpovprečna stoletja.
21. bo nekaj bolj podobno padcu rima.


Upam, da ne bo podobno stoletju po padcu Rima. Justinjanova kuga je bila hudič.
Ali stoletju po tem, Veliki Đihad ni bil najbolj prijeten.
Ali stoletju po tem, kombinacija arabskega in vikinškega plenjenja ni bila najbolj prijetna.
Ali stoletju po tem, madžarski vpadi, vikinško plenjenje in Arabci obenem.
Ali stoletju po tem, nasilno pokristnjanjevanje, vikingi in podobne pritlikine so bile nadležne.
Ali stoletju po tem, turški vpadi in začetek križarskih vojn.
Ali stoletju po tem, ko so divjale križarske vojne na eni strani in Rekonkvista na drugi.
Ali stoletju po tem, mongolski vpadi so bili jako neprijetna stvar.
Ali stoletju po tem, tu se je začela stoletna vojna, pa Timur hromi in vse ostalo.

Po tem je bilo že omenjeno odkritje novega sveta, sledijo Reformacija in s tem povezane neprijetnosti, pa tridesetletna vojna, nato Francoska revolucija. Industrijsko revolucijo si že omenil, potem smo že v nadvse finem dvajsetem stoletju (dve svetovni vojni, holokavst).

Gre tudi za nazaj. Kriza drugega stoletja je bila nadvse zoprna stvar.

Po tej logiki smo imeli v zadnjih 2000 letih dve povprečni stoletji - prvo in drugo stoletje našega štetja. Ostala so bila kot kaže vsa nadpovprečna. Razen če si bil slučajno jud ali kristjan, tisto je znalo postati nadpovprečno zoprno.

Pred tem je bilo kul, če nisi bil ravno Galec, Kartežan (2x), Perzijec ali Grk. V tem vrstnem redu.


Ne bom na vse odgovarjal. Ampak samo primer. Križarske vojne niso imele takega civilizacijskega impakta. Še plenjenje Carigrada, ni imelo večjih sprememb.
Vpad turkov je jasno bil pomemben dogodek, ampak spet ni terjal kompletno reformacijo evropskih ljudstev.
Predvsem zato, ker so bila takratna evropska ljudstva sposobna nuditi eventuelni odpor.

Veliko teh naštetih reči, so bolj lokalne narave.

Genocid (prostovoljen ali ne) evropskih ljudstev pa je once in a several centuries type of event.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Saj ne bi vsakemu porinil... moraš prvo bit noseč 9 mesecev pa rodit itd... res je da bi bila inflacija ampak še enkrat, vprašanje je

Ali misliš da se nataliteta ob takem predlogu NE BI DVIGNILA... jaz upam stavit da bi se...
Ne bi... preverjeno... Pa pusti zdaj milijone, inflacija bi jih pojedla, četudi bi jih samo mlade mamice od danes naprej dobivale. Namreč, mlade družine, partnerstva znajo danes, bolj kot kdajkoli izračunati cost/benefit bodočega otroka. Problem pa je, da so na benefit strani popolnoma druge vrednote in zadeve, kot pred 5, 10, 50, 100 leti. Imeti kariero, dober avto, telefon, čas za kofetkanje, seksualna svoboda, neobremenjenost, ego-centrizem (selfie sticks much)? Temu se mladi v civilizirani Evropi pač ne želijo (prekmalu, prevečkrat) odreči. Vsega tega pa se ne da kupiti.... z 5 milijoni
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Miki N ::

Dolgčas in že slišano.

Bodimo raje malo kontroverzni: trdim, da je problem staranja prebivalstva precenjen (ne da ne obstaja) in da močno smrdi po moralni paniki.

- starejša populacija je dokazano racionalnejša glede porabe vseh virov tudi človeških. Verjeli ali ne tudi mlajši potrebujejo šole, zdravstvo, službe in še kup stvari. Nataliteta stane - ali pa pač furaš "tretji svet" in pač tega preprosto nimaš.

- to je lahko velika prednost tudi v energijski enačbi in naredi stvari, ki se prej niso izplačale.. realnejše.

- ne rabiš ravno najstnikov, da skrbijo za "starostnike" - s staranjem prebivalstva se lahko pool interesiranih za to ne ravno zanimivo delo za mlajše celo poveča. V glavi imate neko mentalno sliko hiralnice 19. stoletja in kup fiksnih idej.

- ogromno drage zdravstvene oskrbe se dogaja zgolj nekaj let pred smrtjo. Najnovejše raziskave kažejo, da vsak umre samo enkrat, razen mogoče v Indiji.

- o ideji pokojnin kjer mladi plačujejo za starejše ni vredno izgubljati besed - to je bilo v resnici vedno metanje denarja čez okno samo nekaj časa ni bilo očitno. Kot že omenjeno, bolje je preiti na nekakšen terminski finančni sistem. Oziroma... ko prideš do legendarne situacije kjer en delavec plačuje enega upokojenca se pojavi vprašanje - kaj ne bi bilo racionalneje, da je to ista oseba v različnih časih namesto dve različni osebi v istem času?

Bolj se mi zdi, da imamo problem staranja idej, kot prebivalstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj ne bi vsakemu porinil... moraš prvo bit noseč 9 mesecev pa rodit itd... res je da bi bila inflacija ampak še enkrat, vprašanje je

Ali misliš da se nataliteta ob takem predlogu NE BI DVIGNILA... jaz upam stavit da bi se...
Ne bi... preverjeno... Pa pusti zdaj milijone, inflacija bi jih pojedla, četudi bi jih samo mlade mamice od danes naprej dobivale. Namreč, mlade družine, partnerstva znajo danes, bolj kot kdajkoli izračunati cost/benefit bodočega otroka. Problem pa je, da so na benefit strani popolnoma druge vrednote in zadeve, kot pred 5, 10, 50, 100 leti. Imeti kariero, dober avto, telefon, čas za kofetkanje, seksualna svoboda, neobremenjenost, ego-centrizem (selfie sticks much)? Temu se mladi v civilizirani Evropi pač ne želijo (prekmalu, prevečkrat) odreči. Vsega tega pa se ne da kupiti.... z 5 milijoni


Kje preverjeno? Ali smo že kdaj ponudli 5 mil evrov? Daj primere... Inflacija milijone poje ravno toliko kot printanje FEDa dviguje inflacijo dandanes... saj če si dal v s&p ti FED daje "milijone" preko printanja keša iz nič... pa je inflacija mizerna.

Tako je, znajo izračunat, ampak velike krvide oz. odločilni dejavniki so:

- predolgo šolanje
- slabi benefiti
- kultura z medijev

Glavni problem je, ker mladi vstopajo večinoma v lajf komaj ko so že zelo blizu 30tim... in pol bi valda še radi X let uživali, in pol si naenkrat 35-40 ko začneš razmišljat uf, kdaj pa otrok če sploh? In pol se mudi in ni časa več kar tako za 3...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Kje preverjeno? Ali smo že kdaj ponudli 5 mil evrov?


Naj ti zelo poenostavljeno ilustriram... Če bi vsaka mamica dobila 5 mio EUR za otroka, bi praktično čez noč imel pred prodajalnami naročnike Ferarrijev. Zaradi hudega poskoka povpraševanja ob enakem obsegu ponudbe po Ferrarijih bi se cena tistih, ki bi jih lahko izdobavili močno dvignila po sistemu kdo da več (inflacija). Nato bi direktor Ferrarija (oz v našem primeru FIATa) prišel do genialne ideje, da lahko proda več Ferrarijev, če poveča proizvodnjo Da pa naredi to, rabi mlade proizvodne delavce, ki pa imajo doma mlade mamice, ki so pravkar prejele vsaka po 5 mio EUR. Zato jim dol visi za službo v Ferrariju, razen, če je direktor pripravljen ponuditi astronomsko plačo (inflacija). To pa bi seveda še dvignilo ceno Ferrarija (inflacija) do te mere, da si jo tudi očetje z maminimi 5 mio EUR ne bi mogli privoščiti. A bo?


Mato989 je izjavil:

Daj primere...
Mislim, da je Nemčija v zahodni Evropi edina država, kjer se je marginalno zvišala rodnost ob višanju otroških dodatkov, pa še to pretežno med "gastarbajter" populacijo, med klenimi arijci pa zgolj za vzorec.

Mato989 je izjavil:

Tako je, znajo izračunat, ampak velike krvide oz. odločilni dejavniki so:
- predolgo šolanje

Šolanje traja primerljivo dolgo, kot pred desetletji (zdaj ni naborništva), res pa je, da smo ustvarili okolje "Študent naj bo", kjer se od vsakega, ki zna šteti do 100 brez pomoči prstov, da gre študirat.

Mato989 je izjavil:

- slabi benefiti
Glej zgoraj

Mato989 je izjavil:

- kultura z medijev
Kultura medijev je na nivoju kulture njenih konzumentov...

Mato989 je izjavil:

Glavni problem je, ker mladi vstopajo večinoma v lajf komaj ko so že zelo blizu 30tim...
My point exactly... pač si izračunajo, da se jim prej bolj splača neobremenjeno potovati, spoznavati svetovne kulture, se seksualno znoreti, postati selfije ipd. To so ti benefiti, ki se jim ne želijo odreči.

Mato989 je izjavil:

i n pol bi valda še radi X let uživali, in pol si naenkrat 35-40 ko začneš razmišljat uf, kdaj pa otrok če sploh? In pol se mudi in ni časa več kar tako za 3...
Genau... in? Potemtakem jih je treba že v 20ih spravit v sepresijo, da ne bodo razmišljali o užitkih?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Ne bom na vse odgovarjal. Ampak samo primer. Križarske vojne niso imele takega civilizacijskega impakta. Še plenjenje Carigrada, ni imelo večjih sprememb.
Vpad turkov je jasno bil pomemben dogodek, ampak spet ni terjal kompletno reformacijo evropskih ljudstev.


Saj tudi Druga Svetovna Vojna ni nekaj grobozalno prizadela Švice, Švedske ali Irske. Bilo je nekaj gospodarskih težav, toda nič resnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mato989 ::

Naj ti zelo poenostavljeno ilustriram... Če bi vsaka mamica dobila 5 mio EUR za otroka, bi praktično čez noč imel pred prodajalnami naročnike Ferarrijev. Zaradi hudega poskoka povpraševanja ob enakem obsegu ponudbe po Ferrarijih bi se cena tistih, ki bi jih lahko izdobavili močno dvignila po sistemu kdo da več (inflacija). Nato bi direktor Ferrarija (oz v našem primeru FIATa) prišel do genialne ideje, da lahko proda več Ferrarijev, če poveča proizvodnjo Da pa naredi to, rabi mlade proizvodne delavce, ki pa imajo doma mlade mamice, ki so pravkar prejele vsaka po 5 mio EUR. Zato jim dol visi za službo v Ferrariju, razen, če je direktor pripravljen ponuditi astronomsko plačo (inflacija). To pa bi seveda še dvignilo ceno Ferrarija (inflacija) do te mere, da si jo tudi očetje z maminimi 5 mio EUR ne bi mogli privoščiti. A bo?


Se strinjam, če bi to ponujal cel Svet... ampak če pa to ponuja ena Slovenija pa to k SVETOVNEM številu milijonarjev doprinese minoren delež...

1. Na Svetu je cca 15 milijonov milijonarjev (cca 8 Slovenij)
2. V Sloveniji je morda 300k žensk ki so sposobne rodit (prebivalcev v SLO med 15 in 64 je namreč 60% ali 1,2 mil, in od tega večina tistih po 40 ni sposobna rodit polovica pa je moških...

= K Svetovnemu povpraševanju po ferrarijev četudi bi vsaka druga novopečena milijonarka hotela denar porabit točno za Ferrari bi to prišlo dodatnih cca 100-150 tisoč ferrarijev... cena bi ze zvišala, ampak za inflacijo na ravni SLovenije je to zanemarljivo, brez skrbi, ali misliš da bi vsi hoteli pokupit ves kruh in metat stran =)

Šolanje traja primerljivo dolgo, kot pred desetletji (zdaj ni naborništva), res pa je, da smo ustvarili okolje "Študent naj bo", kjer se od vsakega, ki zna šteti do 100 brez pomoči prstov, da gre študirat.


Nikakor... poglejva delež izobraženega prebivalstva ki se je šolal do 25tega leta 1950 in danes... Večina ljudi je imela MAX srednjo šolo! kar pomeni da so šli z 18timi oz. 19timi DELAT... torej so pri 28tih ko danes folk začne delat imeli že skoraj 10 let delovne dobe in po sreči prihranke... današnji 28 letniki pa nimajo 20% keša za polog za kredit garsonjere... tu je težava!

Genau... in? Potemtakem jih je treba že v 20ih spravit v sepresijo, da ne bodo razmišljali o užitkih?!


Nikakor, treba jim je samo zakonsko odvzet privilegije neskončnega statusa in šolanja na račun vseh ki delamo... (beri plačljiv faks) če po srednji šoli ne bodo šli delat naj na svoje ali stroške starih potujejo in norijo po kvazi Erasmusih, ne pa na stroške vseh nas, to družbi ne pomaga kot kažejo podatki (pa ni to moje osebno mnenje samo debatiram!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

T743 ::

Meni je jasno samo tole manj ko nas je več je vsega za vse...Ponci je pa ku..c ja, ker lahko preživi samo tako, da se vhodna številka veča...

Aquafriend ::

NiggerBob je izjavil:

Pripeljati je treba ženske, pa bo nataliteta porastla. Recimo Kambodža, Vietnam, , Laos, Filipini je polno žensk, ki iščejo partnerje in želijo ustvariti družino. Ženska je tam manj vredna kot pes in Evropejci, Američani, Avstralci smo visoko na lestvici zaželjenih.
Ampak pripeljati žensko od tam je misija nemogoče, če se nisi z njo tam poročil in potem urejaš vizo na podlagi poročnega lista. Traja, pa še drago je.
Na drugi strani pa brez problema uvažamo te črne klobase iz Afrike, Pakistana, Afganistana, ki so nam tuji tako po kulturi, mentaliteti, veri. Da ne omenjam, da gre večinoma za bivše zapornike in osebe v navzkrižju z zakonom, ki so jih namerno izpustili iz zaporov. V kombinaciji s starajočo se žensko populacijo v Evropi to ne bo dvignilo natalitete. Ko bodo za njimi prišle še njihove ženske, bodo samo problemi, gre za čisto načrtno zamenjavo sedanje EU populacije.

Mislim, da op bolj sprasuje za evropejce. Nataliteta azijcev in africanov je dovolj visoka, da se ni treba bat za njihovo izumrtje. Uvazat zenske iz teh obmocij ni potrebno, saj se ljudje masovno naseljujejo v evropo iz teh koncev.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

... ampak če pa to ponuja ena Slovenija pa to k SVETOVNEM številu milijonarjev doprinese minoren delež...
Aha! OK!!! topa.... tudi ne bo šlo. Če lokaliziraš benefite, lokaliziraš inflacjo. Namreč, čez noč bi vsak par z malim otrokom razmišljal zgolj dvoje...

- ali nadrukat še enga za 5 mio €

- pokasirat, iti v sosednjo Avstrijo, kupiti tam vilo in živeti srečno do konca svojih dni.

Pa spet nisi nič naredil za Slovensko populacijo. Bi pa maloprodajne cene zaradi vseh teh mladih milijonarjev ostalo lokalno prebivalstvo pahnilo v revščino, ali pač tudi prisililo k izselitvi.


Mato989 je izjavil:

2. V Sloveniji je morda 300k žensk ki so sposobne rodit (prebivalcev v SLO med 15 in 64 je namreč 60% ali 1,2 mil, in od tega večina tistih po 40 ni sposobna rodit polovica pa je moških...
300K x 3 otroci x 5 mio € = 4.500 milijard €. 4-kratnik letnega proračuna Združenega Kraljestva.


Mato989 je izjavil:

Nikakor... poglejva delež izobraženega prebivalstva ki se je šolal do 25tega leta 1950 in danes... Večina ljudi je imela MAX srednjo šolo! kar pomeni da so šli z 18timi oz. 19timi DELAT... torej so pri 28tih ko danes folk začne delat imeli že skoraj 10 let delovne dobe in po sreči prihranke...
Povprečni 28 letniki z 10 let delovne dobe nikoli, v nobenem našem sistemu niso imeli omembe vrednih prihrankov. Razlika pa je bila, da je večina pri teh letih, poročenih in z vsaj otrokom dobila kadrovsko stanovanje in avto na puf... Prvo ne gre (socialism much), drugo špila še vedno.

Mato989 je izjavil:

Nikakor, treba jim je samo zakonsko odvzet privilegije neskončnega statusa in šolanja na račun vseh ki delamo... (beri plačljiv faks)
No, zdaj mi pa prosim razloži, na čigav račun študira moj otrok (pazi, redno plačujem davke že desetletja)?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Aha! OK!!! topa.... tudi ne bo šlo. Če lokaliziraš benefite, lokaliziraš inflacjo. Namreč, čez noč bi vsak par z malim otrokom razmišljal zgolj dvoje...

- ali nadrukat še enga za 5 mio €

- pokasirat, iti v sosednjo Avstrijo, kupiti tam vilo in živeti srečno do konca svojih dni.

Pa spet nisi nič naredil za Slovensko populacijo. Bi pa maloprodajne cene zaradi vseh teh mladih milijonarjev ostalo lokalno prebivalstvo pahnilo v revščino, ali pač tudi prisililo k izselitvi.


Prav, vedno se da omejit samo na 1 recimo, to je prilagodljivo, primer je seveda fantazijski ampak bistveno je to ali negira tezo osebe ki pravi da finančna spodbuda nikoli ne more pripeljat do več rojstev, jaz trdim da to ne drži, je pa res da prinaša druge potencialne probleme... ampak debata je o tem kako spodbudit nataliteto in finančna nagrada je ena izmed njih, seveda pa mora biti primerna!

Povprečni 28 letniki z 10 let delovne dobe nikoli, v nobenem našem sistemu niso imeli omembe vrednih prihrankov. Razlika pa je bila, da je večina pri teh letih, poročenih in z vsaj otrokom dobila kadrovsko stanovanje in avto na puf... Prvo ne gre (socialism much), drugo špila še vedno.


Bullshit... Moj bivši sošolec je star 30 let tako kot jaz, on je šel na električarsko jaz pa na ekonomsko gimnazijo, on ni študiral jaz sem, on je imel pri 28tih 45k prihrankov(+ nov avto), jaz pa 15k(+ avto za 3k) No lani decembra sva oba kupila flet v Podravju, jaz sem moral vzet 40k kredita, on pa samo 10k... on bo odplačal v 5 letih, jaz pa v 25tih... go figure kdo je na boljšem(finančno) =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kvinta ::

nacistek


:)):)):))
A.C.A.B

Mato989 ::

No, zdaj mi pa prosim razloži, na čigav račun študira moj otrok (pazi, redno plačujem davke že desetletja)?


Na tvojega zagotovo ne... ti sicer res plačuješ davke (kot jaz) ampak razen če nisi v top 5% najbogatejših v SLO, običajno plačaš premalo davkov da bi bil neto vplačnik (Beri da bi dovolj vplačal, da bi to pokrilo tvoj delež zdravstva, tvoj delež gasilcev, tvoj delež ostalih javnih služb in še šolanje)

Primer:

1 letnik medicinskega faksa, sem zasledil nekje da stane državo po glavi študenta cca 12k€ + študentski benefiti kot so boni ipd... torej nek študent medicine samo za 5 let študija porabi cca 60k davkoplačevalskega denarja... zdaj pa zračunaj koliko let moraš dohodnine vplačevat samo zato da pokriješ 60k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Ce ima kdo slucajn 3 otroke, bi bilo fajn dobit se cetrtega. Zakaj? Zato, ker se podzavestno otrok v skupini 3 pocuti odvec. To se lahko pocuti vsak izmed teh treh otrok.
Drugac pa v vasih komentarjih zaznavam prevec kulture YOLO, ki vas ovira pri ustvarjanju druzine. Yolo kultura je za moje pojme nateg. Naravno gledano je obsojena na propad in izumrtje. Seksanje zgolj iz uzitka je nekaksna vrsta bolezni drustva in taksne civilizacije so naravno gledano obsojene na propad. Ce je to nekje na obrobju drustva, je se uredu. Ko to postane osrednji del drustva, taksna civilizacija pocas zacne propadat in zgodovinsko gledano jo vedno nadomesti druga bolj zdrava civilizacija.

Zgodovina sprememb…

GabrieLeo ::

Poglejte si Mouse Utopia Eksperiment. Nič konsipracijskega ampak so se zgodili zanimivi dogodki s katerimi lahko lepe vzporednice potegnemo danes.

tikitoki ::

Master_Yoda je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:


Ali lahko z kakšnim programom dvignemo populacijo?


Edini program, ki bo to naredil, je način kako si bodo mladi želeli imeti 2,1 otroka. To se da doseči, ampak je treba začeti v vrtcu in nadaljevati v šoli in srednji šoli. Obenem potrebujemo razvito socialo, ki bo promovirala večje število otrok, ampak to že imamo.

Do sedaj so bili sicer vsi programi večje plodnosti dokaj neuspešni. Ali niso naredili praktično nič (Nizozemska) ali je bil rezultat bistveno slabši kot nič (Romunija).

Je mogoče subvencionirati dva otroka?


Je, strokovno temu rečemo "otroški dodatek". Ta se veča do petih otrok, potem ostaja na otroka enak. Te stvari so pri nas že optimalno urejene, kaj dosti več se ne da narediti. Lahko se poveča sredstva, ajdi.


Lahko pa bi se tudi lotili pristranskega sodstva v primeru locitev, da je po defaultu deljeno lastnistvo, in da se mora dokazati da kdo specificno ne bi bil primeren stars ce hocejo dodeliti skrbnistvo enemu izmed starsev. Bi verjetno dalo vec zelje moskim do narascaja ce v primeru locitve niso samo hodece denarnice.


Pravijo zgolj tisti, ki ne vedo, da imas pri nas veliko izjem pri delitvi premozenja. Sam nekateri sociopati mislijo, da mora itak vse njim pripadati.

showsover ::

Mato989 je izjavil:

Moj bivši sošolec je star 30 let tako kot jaz, on je šel na električarsko jaz pa na ekonomsko gimnazijo, on ni študiral jaz sem, on je imel pri 28tih 45k prihrankov(+ nov avto), jaz pa 15k(+ avto za 3k) No lani decembra sva oba kupila flet v Podravju, jaz sem moral vzet 40k kredita, on pa samo 10k... on bo odplačal v 5 letih, jaz pa v 25tih... go figure kdo je na boljšem(finančno) =)

Je nekako good point, spet pa ne pozabi, da so elektro-majstri v razcvetu (mojstri se prodajajo v tujino, sola se jih manj, kot so potrebe, ker?) ti pa si precej zgresil smer.
Nic strasnega, nic neresljivega; stokanje pa sicer verjetno ne bo pomagalo.
««
3 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998143355 (129018) BigWhale

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6610953 (10291) jype

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44682634 (75888) PrihajaNodi

Več podobnih tem