» »

WD Raptor štacjon - kje še.

WD Raptor štacjon - kje še.

Keyser Soze ::

Mlacom nima - nabavili samo 3 komade!!! (in je pošlo - kdo bi si mislil če pa sezonske zaloge nabavljajo:D)pa je treba čakat.

Gambit ravno tako treba čakat pa ni cajta?

Kje bi ga še imeli oz. prodajajo WD diske? Rabim ga danes. Tako da če veste trgovino ki bi ga imela povejte pa se bom pozanimal. Če imate pa info iz prve roke, da so na zalogi pa še toliko bolje.

P.S.: Sem slišal, da imjo nekateri te artikle v prodaji a jih nimajo na ceniku??

WD 36,4GB 10000 SATA
OM, F, G!

morphling1 ::

Bof, 2komada sta še.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

si poskušal na mimovrste.com ali pa pri avteri

Keyser Soze ::

So ga našli pri mlacomu.:D

Pa še popust sem dobil. ;) Ker sem redna stranka.

Kolk sm vesel!!!:))
OM, F, G!

boštjan ::

upam da boš isto vesel takrat,če se ti bo pokvaro in ti ga bodo brez problema zamenjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

morphling1 ::

Eh Boštjan, Raptorji se ne kvarijo to jih loči od ostalih diskov, pa še 5let garancije imajo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Ja jest zaupam članom tega foruma in so rekli in pravijo;) da je zanesljiv.

Glede garancije sem pa izvedel, da tam dela znanec od sestre. Tako da se ne bo problem zmenit.

Od kje pa popust:\ . Redna stranka.:D
OM, F, G!

TribesMan ::

Kaj boš cluster naredu al kaj.... 4 komade v RAID0 pa gremo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Sej ne moreš štiri direkt na plato priklopit. Vsaj na NF7 ne.:\

Kontrolerja na PCI pa ne mislim kupovat.

Ko bo denar bo sigurno raid0:D.

Čeprav naj ne bi bilo ene blazne razlike v preformansu:8) .
OM, F, G!

morphling1 ::

Kako da ne ? Raid 0 je opazno hitrejši setup, samo delat moraš s kako audio/video zadevami, pa se razlika še kako pozna :)
Tudi sam razmišljam o Raid 0 z Raptorjem >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Bi moral probat pa bi videl ali pa bom morda videl>:D . Ko bo denar.


Drugače pa sem bral teste, kjer so rekli da ni blazne razlike. Par procentov.

Kakšna je pa kredibilnost teh testov pa ne vem. Se najde vse na internetu.
OM, F, G!

TribesMan ::

Jest bom o tem premišljal ko bodo izdali verzijo z vsaj 80GB, ker zame je 36 giga občutno premalo. Tudi če bi dal dva v raid0 je to 72 giga, kar je pa še vedno manj kot mam jest MP3jev... tak da no go... Pa še dva piskajoča stvora v kišti sta zame mal too much.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Sej so glih v tem času prenovili raptor serijo ter podvojili njihovo kapaciteto.:)

Sicer pa odvisno od tvojih prioritet. Jaz osebno ne rabim tudi 1GB mp3-jev na računalniku. Je pa dobro imeti eno piskajočo zverino ki raztrga druge miškodiske.:D

P.S.: Ga že imam pred sabo. Že po teži lahko povem, da ni običajen disk.>:D
OM, F, G!

morphling1 ::

Ja nova generacija Raptorja prihaja (samo je še ni zunaj) sicer pa ta disk ni namenjen skladiščenju, ga je škoda. Idealno je Raptor za Sistem in najvažnejše programe in delo, kak 120 GB 8 MB disk pa za backup :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

morph se ne strinjam. Tak disk je naravnost idealen za skladiščenje saj je zanesljiv!!! And that is what matters. Kar poglej serverske diske kolk so veliki? Pa vsi so namenjeni izključno hranjenju podatkov. Fora raptorja je da je dobesedno severski disk v ATA preobleki.

Za tiste 73GB raptorje sem pa že slišal. Baje so tud malo hitrejši od teh 36GB.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Tribes za kopičnje imaš CD-je, za nesigurno kopičenje imaš navadne diske :) za 100% sigurno in objestno drago kopičenje pa Raptorja :D .
Jaz imam 5 GB aktualnih MP3, pa še kakih 5 GB filmov dovolj za svoje potrebe ostalo gre pa na CDje. Važna je hitrost sistema, programo ter tistih parih iger, ki jih imam gor :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

humanoid ::

Jaz sem pred kratkim kupil Raptorja pri Izidu, je bil na akciji, sedaj pa moram počakat še na ploščo, da vidim kako se stvar obnese.
V mislih sem imel Raptorja, kjer bo OS, igre, programi in WD 120GB SATA za razne MP3je, filme in podobno navlako.

Keyser Soze ::

Heh.;(

Pridem domov, odštekam stari disk, priklopim Raptorja ves vesel.

In zaženem kompjuter.

Izklopim Prvi IDE kanal v Biosu, omogočim SATA krmilnik. In disk zalaufa. Dam v cd-rom XP-je in namestitev se začne.

Boot CD. Format disk. Inštalacija driverjev SATA krmilnika. In nameščanje XP-jev se začne. Se zažene namestitveni program in po kakšne pol ure mi kripa javi CRC error. Probam še enkrat, isto sranje.

Dam CD iz kište ga umijem, isto sranje. En teden nazaj, ko sem formatiral stari disk je pa delalo brez problema.;((

Kaj mi je storiti s tem tupim CD-jem od XP-jev? Ga zažgem, vržem konu v glavo, ipd....

Mislim da bom koga fental.
OM, F, G!

Dr.SmaSh ::

Ce fentash gresh v zapor...kar pomeni, da ne bosh rabil compa in ko bosh prisle ven bo ze 10x zastarel...

A mi dash disk? :\

In ostalo navleko... :|
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Keyser Soze ::

Če fentaš CD ne boš šel v zapor.:D

Pravkar sem dobil idejo. A je že kdo preiskusil kako se disk obnese napram 9mm krogli>:D

Briga me. Sem tako razkurjen da me renutno boli za licenco in bom vzel XP od kolega. Drek pa takšni cd-ji. Pa še celo premoženje te stane.|O
OM, F, G!

morphling1 ::

Keyser, si mogoče pomislil da je cdr začel vrag jemat in slabo bere. Ker točno take crc-je sem jaz že videl, kasneje sem z enakim cdjem inštaliral winse še po drugih compih brez težav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Možno morph.

Ampak se nočem sprijaznit s tem dejstvom. Ker so ponavadi CD-ji cenejši-če niso licenčni:D.

Ampak a bi vseeno v treh poizkusih vedno javil napako na istem mestu?:\ Tudi če je za napako kriv pogon.
OM, F, G!

morphling1 ::

Yep, na istem mestu, ker tam ne zna brati :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Neizobraženec.:D Se vidi da ga nisem jaz učil.

Pa naj bi bil danes svetovni dan jezikov.:P

A naj nadaljujem tu ali naj odprem novo temo glede nakupa DVDRWja ali CDRWja? Ali je že kakšna odprta :\

P.S.: Morphling a si prebral PM?
OM, F, G!

boštjan ::

A naj nadaljujem tu ali naj odprem novo temo glede nakupa DVDRWja ali CDRWja? Ali je že kakšna odprta

o dvdrw je bilo dosti že povedanega.
Lahko pa odpreš novo teme.

bastadu ::

Da ne odpiram nove teme: Kje dobiti najceneje novega Raptorja 74GB verzijo (kupil bi najverjetneje 2 komada8-O)? Hvala za odgovore!

billy ::

Pri eni online stacuni, se ne spomnim točno kateri, so bili za dobrih 50 tisoč, mimovrste pa jih ima pa 60, tako da občutna razlika.

Če te zanima katera, lahko poiščem ...

bastadu ::

Za takšno ceno sem jih našel tudi sam (cca. 51kSIT). Sem mislil, da bi se dalo vsaj kakšnih 5kSIT ceneje dobit (v Nemčiji ga že dobiš za €166 = cca. 40.000SIT):|

billy ::

Da ne odpiram nove teme...

mogoče ve kdo za raptorja 36G, ki se ga dobi ugodno. najcene sem zaenkrat našel nekaj več kot 29.000sit.

lahko je tudi rabljen, če kdo slučajno prodaja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD RaptorX

Oddelek: Novice / Diski
224365 (3587) Jst
»

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381290 (924) TribesMan
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885243 (3803) alexb
»

Keter(e) trdi/e disk(e)

Oddelek: Strojna oprema
11731 (661) frenk
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310053 (7238) Keyser Soze

Več podobnih tem