» »

Kolegi, ki ne plačajo pijače

Kolegi, ki ne plačajo pijače

1
2
3

Vazelin ::

Jaz maham prot 40 pa včas še vedno kupim za na klopco
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

Klosarija pac ne pozna meja. :)

#000000 ::

ne opazim, ko se vsedem za mizo kjer nekoga poznam, vedno plačam celo rundo včasih več odvisno od folka in razpoloženja, se ne sekiram, kdo je že dal ipd BMK po domače.

kuall ::

če pa imaš dnarja kot pečka itak da te bk.
un naj da ki je najbolj bogat pa je mir, al pa un, ki je najbolj glasen, ponavadi je to ena in ista oseba!

ps. ste opazili, da stari ljudje velikokrat ne dajejo pik stavkom? prokleti lenuhi nemarni ej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

#000000 ::

kuall je izjavil:

če pa imaš dnarja kot pečka itak da te bk.
un naj da ki je najbolj bogat pa je mir, al pa un, ki je najbolj glasen, ponavadi je to ena in ista oseba!

ps. ste opazili, da stari ljudje velikokrat ne dajejo pik stavkom? prokleti lenuhi nemarni ej.



HAHA v bistvu imaš prav, nej da un k ma, pa se nimam za unga ki IMA, ampak med korono lockdown sem plačal fantom šteko laškega v štacuni, nakar so oni posedeli in fasali VSAK PO 400 evrov kazni, tako da sem jih v bistvu zajebal ampak nehote.

zee ::

Mi se nic ne menimo. Vsak placa rundo in to je ponavadi to.

*bes "kolege", ki se vseskozi svercajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gagatronix ::

V lokal hodim samo z enim kolegom, in s tistim ponavadi vsak svoje placava, ker pijeva razlicne stvari in ne bi bilo fer.

lisaac ::

Najboljši so tisti kateri te pokličejo če greš na pivo, potem ko pa spijeta rundo pa reče da nima denarnice seboj. Kaj k*rca vabiš?

Gagatronix ::

Ce imas take kolege se zamisli nad sabo. Vec kot ocitno te ne moti, ce pades na to finto vec kot enkrat.

lisaac ::

Bilo je samo enkrat.

WizzardOfOZ ::

zasekamroz je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Vsak da 20€ na mizo in pijete dokler ne zmanjka denarja, potem pa nova runda dvajsetakov.

Al pa da vsak 5 eur in se gre v trgovino kupit pol pa na klopco.


To smo 30 in več let nazaj počel. Prvo po litrco, v parkec popit, pol pa v disko.

zee ::

Se dobrih deset nazaj :)

Pa dokler se pospravi za sabo in ne dela galama, ne vidim problema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mkk20 ::

Imam prjatla , ki ma vedno pripravljene kovance.Zase.
Dolgo časa sem se trudil, pa plačeval, da bi ga navadu, pa se ni. Naslednjič sem spet jaz plačal, ker mi je bilo nerodno. Ker ni bilo več računice, zdaj plačujeva ločeno, jaz pa pač gledam v tla takrat, ko kasira. :D

hipertija ::

Poznam par takih pacientov... enega smo naučili, da se v gostilno ne hodi brez denarnice in da v naši družbi da vsak za eno rundo; dva-tri paciente smo izločili iz družbe oz. jih ne vabimo več na pijačo, če se srečamo, ga pač ne povabim na pijačo. Ker smo takšna družba, sem to vzel v zakup in mi ni težko dati.

Imam pa drugo družbo, vsi izobraženi, pa si povečini vsak svojo pijačo časti. Men je prav, itak spijem pivo in me pride ceneje kot ostali, ki pijejo kava+cedevita+rogljič itd. mi povsem ustreza, če so softiči. Seveda imajo tudi oni te bedne: gremo na pirčeka (kdo sploh govori besedo pirček), pol pa naročiš prvi pivo, on pa si naroči kavo pa kokakolo in na koncu izpadeš alkoholik.

In the end of the day je fact, da če nimaš denarja, ne hodi v gostilno. Potem bodi doma in si k večjemu doma odpri pirček.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Sicer pa poznam tak primer, vedno pozablja kartico doma, če se gre na pijačo.
Smo mu finacirali smučanje v tujini, ker je bil kao brez denarja. Ko smo se vračali domov je dal izjavo, da je bilo vredno vsakega centa. Mislim, da je bila kar ene pol ure tišina v avtu.:D
Denar je nato vračal po delih, mislim da leto dni..pa še to stežka.

TheBlueOne ::

Ne vem kaj je slabse, nikoli placati ali pa se sekirati kdo ne placa.

Koliko ste stari, da vas lovijo te srednjesolske zadeve?

Gagatronix ::

Saj se vsakomur kdaj zgodi da kaj pozabi doma, najsi bo to denarnica, kartica, ali pa preprosto bankovec za 20 eur.

Samo nekateri to veselo tolerirate vec kot 1x.

Jaz sem zdaj v tisti fazi ko se najrajsi dobim s kolegom pri meni doma, vsak zase v trgovini nabavi, pa se nekaj spije, useka kako debato, magari kaksen film pogleda ali kaj podobnega, pa je.

In v koncni fazi je ceneje kot pa lokal.

shadeX ::

TheBlueOne je izjavil:


Koliko ste stari, da vas lovijo te srednjesolske zadeve?


Sej nima to veze sploh. Večini se sploh ne gre zaradi denarja ampak zaradi principa. Zakaj bi nekomu dal svoj kvaliteten čas in mu še častil pijačo? Value mora it v obe smeri.
Mi je ostal en interjvu Eminema v spominu. Ko sta šla z novinarjem v bližnji mcdonalnds, ga je Eminem vprašal "You buyin?". Takrat mi ni blo čist jasno, zakaj bi moral novinar plačat, če ma pa ta milijone. Je pa sedaj povsem jasno, da mu je zvezdnik dal svojo uro dragocenega časa, tako da je bil tisti burger za 5$ kaplja v morje.

Če pa nekdo od kolegov res nima denarja za plačat in se vam zdi da uživate v njegovi družbi, pa tudi ne vidim problema, če večkrat častiš zadevo.

Sicer pa če maš kot posameznik več takih kolegov, ki nimajo za pijačo se je potrebno tudi vprašat zakaj se s takimi ljudmi družiš (kot povedano so lahko izjeme).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Koliko ste stari, da vas lovijo te srednjesolske zadeve?


Sej nima to veze sploh. Večini se sploh ne gre zaradi denarja ampak zaradi principa. Zakaj bi nekomu dal svoj kvaliteten čas in mu še častil pijačo? Value mora it v obe smeri.


Zanimivo, meni se niti ne da slediti kdo kdaj placa, se pa spomnim teh diskusij iz studentskih casov. Posebej, od kar ne hodim vec pogosto po gostilnah, skoraj vedno placam vse in pravzaprav upam, da ne bom dobil kaj nazaj, ker bi bilo prevec. Je ze tecno, ce castijo od drugih miz, ker je verjetnost, da prides domov prekomerno pijan visoka. :)

Jaz bi zaokrozil misel z "Ce si po tridesetem toliko po gostilnah, da te moti kdo kaj placa, si prevec po gostilnah.".

atubbuta ::

Po pravici mi povej, da takega načina ne odobravaš. Če bo sprejel pravični način, je problem rešen. Če ne, hodi z njim samo še na sprehode in ne na pijačo.

Jaz če ne mislim plačevati pijač, grem preprosto na sprehod namesto na pijačo.
:)

mikhaair ::

Podvprasanje, ce pijes na klopci si socialc, če greš na piknik ven pa ne. Zakaj ne gres v gostilno? :)

GRT ::

kuall je izjavil:

če pa imaš dnarja kot pečka itak da te bk.
un naj da ki je najbolj bogat pa je mir, al pa un, ki je najbolj glasen, ponavadi je to ena in ista oseba!

ps. ste opazili, da stari ljudje velikokrat ne dajejo pik stavkom? prokleti lenuhi nemarni ej.


Kdo se oglaša. Tvoj komentar se verjetno nanaša na Vazelina, ki je omenil, da je star tam 40 let (ok tisti tam okol 40 so itak ta najbelj pametni, no ja vsaj imajo se za:D) in to je tebi "star" se vidi iz načina tvoje pisave, da si en mulc, ki je komaj zlezel iz planic. Najprej se sam nauči slovnice pa potem kritiziraj, lenuh nemarn.
Mal je razlika med prijatelji in kolegi. Če greš na pijačo s tistim-i pravimi prijatelji se ponavadi ne krega kdo bo dal za pijačo-hrano ampak se že tolk poznamo, da se že vnaprej ve. Lahko da bo dal nekdo 10x za povrstjo pa drugič drug, na koncu se vse izenači, ne gleda se pa na € gor ali dol. S kolegi se pa kmalu vidi, kdo je kdo in ponavadi vsak plača svoje.

atubbuta ::

mikhaair je izjavil:

Podvprasanje, ce pijes na klopci si socialc, če greš na piknik ven pa ne. Zakaj ne gres v gostilno? :)


To je zgolj umetno ustvarjen imidž. Če greš na piknik si pa kao "hipster". Ni res. Človek lahko počne kar mu paše, če pri tem upošteva da je OKUSEN.

Če piješ na klopci in imaš zraven še cel kup smeti ali pa si prilaščaš preveliko prostora, je to seveda neokusno. Če se pa usedeš na klopco in pač odpreš svoj bidon, … oprosti, ampak tukaj ne vidim prav nič socialnega.
:)

Gagatronix ::

V mojih mlajsih letih (ohoho dolgo nazaj) smo se tudi mi z veseljem usedli na klopco v park (ah kje so cajti Postojne) in magari skupaj pospravili litrco ali dve ki smo jih spizdili iz kleti nasih starcev. Samo na neki tocki bi bilo za pricakovati da nehas popivat na klopci. :)

kuall ::

resnica je taka, da to kaže na značaj, če se ti upira dajat za pijačo. jaz moram priznat, da se mi kar nagonsko upira plačevat drugim, pa čeprav za druge stvari zapravljam na veliko, ampak to zase.
po moje imam tak značaj, da sem bolj sebičen in mi ni prav velik užitek drugim nekaj plačevat.
bo treba to mau popravit po moje.
si pa to un, kateremu plačaš, dobro zapomni in te ima raje in to, da te imajo ljudje radi je precej vredno.

Vazelin ::

Men ni problem plačat za nekoga, ki nima veliko. Moti pa me, če se najde nek švercer, ki ima in je pač samo ena navadna piz*a od škrtice, ki bi jedel in pil, plačal pa glih vsako deseto rundo, če. Če ti pa pol še reče da "a čem kar pustit denarnico v avtu" ti pa itak dvigne pisker in pokvari večer.

Kot sem napisal, eno je če nimaš. Drugo je če imaš in si pač samo stiskaška pi***
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Jaz ne vem, kje najdete cas za dovolj gostilniskih srecanj, da lahko sledis vec desetim rundam. Jaz sem srecen dokler lahko brez pomislekov castim. Diskutiranje o tem, kdo je kdaj placal pa bolj skodi imidzu in ce prihrani kak €, zares ni vredno. Ce se ti izplaca optimizirat placevanje pijace, izpades kot loklani pijancek ker morda en iz nekega razloga ne deluje kakor, da posteno prispeva. Alk in drinki pa ti predstavljajo tak strosek, da je vredno omembe.

MxxW5 ::

Imel sem dolgo let nazaj znanca, ki se nam je (stalni družbi) vsak teden prilimal na pivo. Ker smo beer snobi, seveda nismo pili Laškega in Uniona, tako da prav poceni ni bilo. To se je dogajalo vsak teden vsaj tri leta. Človek je v tem času plačal pijačo trikrat (3x) od tega enkrat, ko je imel rojstni dan. Ko je prišel račun, je vzel denarnico, se zagledal vanjo in šaril po bankovcih toliko časa, da nam je postalo nerodno in je eden od nas plačal. Češnja na torti: vsakič se je tip hvalil, kako visoko plačo da ima in se smejal nam luzerjem. Se ne hecam: "Kolk imaš ti plače?" "Toliko in toliko." "Hahaha, o fak, no. Luzer!" Kao v šali, seveda.

Zakaj smo bili ostali tako zmešani? Jaz bi ga že po nekaj tednih poslal v kurac, pa je bilo ostalim nerodno, saj je bil pijavka neko daljno sorodstvo enega od njih, pa bi bilo potem "nerodno".

WizzardOfOZ ::

Gagatronix je izjavil:

Saj se vsakomur kdaj zgodi da kaj pozabi doma, najsi bo to denarnica, kartica, ali pa preprosto bankovec za 20 eur.

Samo nekateri to veselo tolerirate vec kot 1x.

Jaz sem zdaj v tisti fazi ko se najrajsi dobim s kolegom pri meni doma, vsak zase v trgovini nabavi, pa se nekaj spije, useka kako debato, magari kaksen film pogleda ali kaj podobnega, pa je.

In v koncni fazi je ceneje kot pa lokal.


Telefona noben ne pozabi, tako da takemu ki veliko pozablja zrihtaš, da ima kartico v NLB Pay (ali programju od kake druge banke) in nimaš več problemov. Pa naj plača s telefonom.

Likalnik ::

GRT je izjavil:

kuall je izjavil:

če pa imaš dnarja kot pečka itak da te bk.
un naj da ki je najbolj bogat pa je mir, al pa un, ki je najbolj glasen, ponavadi je to ena in ista oseba!

ps. ste opazili, da stari ljudje velikokrat ne dajejo pik stavkom? prokleti lenuhi nemarni ej.


Kdo se oglaša. Tvoj komentar se verjetno nanaša na Vazelina, ki je omenil, da je star tam 40 let (ok tisti tam okol 40 so itak ta najbelj pametni, no ja vsaj imajo se za:D) in to je tebi "star" se vidi iz načina tvoje pisave, da si en mulc, ki je komaj zlezel iz planic. Najprej se sam nauči slovnice pa potem kritiziraj, lenuh nemarn.
Mal je razlika med prijatelji in kolegi. Če greš na pijačo s tistim-i pravimi prijatelji se ponavadi ne krega kdo bo dal za pijačo-hrano ampak se že tolk poznamo, da se že vnaprej ve. Lahko da bo dal nekdo 10x za povrstjo pa drugič drug, na koncu se vse izenači, ne gleda se pa na € gor ali dol. S kolegi se pa kmalu vidi, kdo je kdo in ponavadi vsak plača svoje.


Se popolnoma strinjam...imam 5 kolegov s katerimi se družim že od otroštva....ja in ko grem z njimi na pijačo (ponavadi jih je več kot ena) se nikoli ne kregamo kdo bo kaj plačal....pač obrneš denarnico kar pade ven pade ven....če ni dovolj rečeš fantje danes sem "short" in to je to...drugič bo pa nekdo drug "short" in sploh ne vem, da bi vam znal povedati kdo večkrat kaj plača oziroma manjkrat....se ne obremenjujemo s tem....po parih pirih pa še hamburger....in ja če je bil kolega "short" že pri pirih je še vedno "short" tudi pri hamburgerju.....ampak ja...danes on naslednič jaz....se je pa tudi že naredilo, da smo bili vsi trije "short"...haha zdej se pa zmen z kelnarco:)

Furbo ::

Zelo malo ljudi mi je tako zanimivih, da bi z njimi spil več kot eno rundo, tako da..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Zanimivo branje nekaterih, kt že napisal, men je nrodn al pa bed, da bi mi kdo plačeval pijačo. Včas smo hodil skupaj na izlete, pa nas je blo tud do 30 za mizam in vsak je poravnal svoje, al pa če je en peljal so ostali plačal še za voznika, da niso še pol pri stroških z gorivom poročunal. Če se kdaj s kom peljal sem tud svoj del poravnal pri bencinu, dizlu.

solatko ::

Imate pa probleme, kaj naj rečem jaz, vedno pijem samo kavico (odvisen od volana), se nas zbere 10+ in vsak plača rundo. 10 kav jih stane 11€, mene pa ena runda 20€+ pa se nikoli ne pizdim, je več vredna dobra družba, debata, zabava, spoznavanje,.... kot tist papirček s številkami.
Ko imamo pa žurke in vem, da vsaj 2 dni ne bom sukal volana pa udarim po whisky-u in se noben ne pizdi. Prej sem pil albanca pa originalnega ni več, ker je zadnji Senderbeg umrl, recept pa je šel z njim. Sicer se nekaj turidijo, vendar to kar prodajajo danes, ni podobno ničemer.

Moj predlog je, da, če se vam zdi škoda denarja, ne hodite v družbo.
Vedno se družbi z denarjem ali kratko pametjo, pridruži pameten, brez denarja in dokler gre, gre, potem najdr pa druge, če je vsaj zanimiv sogovornik, ni frke.
Delo krepa človeka

hipertija ::

hah :) dejansko je to res: en pije kavo drug cocktail, eno 1€ drugo 5€... pa vsak da za eno rundo :) praktično si prihranil precej, če v tem primeru piješ kaj dražjega

Likalnik ::

Furbo je izjavil:

Zelo malo ljudi mi je tako zanimivih, da bi z njimi spil več kot eno rundo, tako da..


To je zato, ker še ne poznaš mene...bi blo hitro par rund:)

kuall ::

solatko je izjavil:

če je vsaj zanimiv sogovornik, ni frke.

Pol mu plačuješ za druženje kot kurbi lol.

BlaY0 ::

Kolega, ki ne plača pijače ni kolega ampak neznanec. Če bi bil dejanso kolega, bi mu že zdavnaj kdo od kolegov rekel naj odpre tošl. Al so pa pač vsi skupaj neznanci in se delajo finega eden pred drugim...

solatko ::

kuall - Recimo, da je vse plačevanje rund, to. Ja, trošiš denar zato, da si v družbi, saj ob prazni mizi, te nebi nihče gledal več kot minuto, da bi povedal več kot en stavek, kolikor je tvoja kapaciteta.

BlaY0 - S kolegi in kolegicami se hodo na swing in ne na runde pijače, tam se zadržuješ z znanci in neznanci, ki imajo možnost, da celo postanejo kolegi. Vsi kolegi so bili enkrat neznanci.
Delo krepa človeka

T-h-o-r ::

MxxW5 je izjavil:

Imel sem dolgo let nazaj znanca, ki se nam je (stalni družbi) vsak teden prilimal na pivo. Ker smo beer snobi, seveda nismo pili Laškega in Uniona, tako da prav poceni ni bilo. To se je dogajalo vsak teden vsaj tri leta. Človek je v tem času plačal pijačo trikrat (3x) od tega enkrat, ko je imel rojstni dan. Ko je prišel račun, je vzel denarnico, se zagledal vanjo in šaril po bankovcih toliko časa, da nam je postalo nerodno in je eden od nas plačal. Češnja na torti: vsakič se je tip hvalil, kako visoko plačo da ima in se smejal nam luzerjem. Se ne hecam: "Kolk imaš ti plače?" "Toliko in toliko." "Hahaha, o fak, no. Luzer!" Kao v šali, seveda.

Zakaj smo bili ostali tako zmešani? Jaz bi ga že po nekaj tednih poslal v kurac, pa je bilo ostalim nerodno, saj je bil pijavka neko daljno sorodstvo enega od njih, pa bi bilo potem "nerodno".

no, ste pač bedniki

namest da bi mu en reke: hanza, dans ti častiš pa je to to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

donvito ::

Sem nekomu enkrat v lokalu rekel, kako lahko piješ, ko te častijo in nikoli ne vrneš. Njegov odgovor je bil, saj mu nisem rekel, naj me časti, zakaj bi mu potem vračal.
In v končni fazi, če nekdo časti oz mu plačate pijačo, zakaj potem pričakujete, da vam mora vrniti. Meni je to hinavsko, radi bi izpadli kul, po drugi strani pa takoj dobili vrnjeno. :|

m0LN4r ::

Jaz bi placal, pa se drugi na veliko prerivajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gagatronix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Saj se vsakomur kdaj zgodi da kaj pozabi doma, najsi bo to denarnica, kartica, ali pa preprosto bankovec za 20 eur.

Samo nekateri to veselo tolerirate vec kot 1x.

Jaz sem zdaj v tisti fazi ko se najrajsi dobim s kolegom pri meni doma, vsak zase v trgovini nabavi, pa se nekaj spije, useka kako debato, magari kaksen film pogleda ali kaj podobnega, pa je.

In v koncni fazi je ceneje kot pa lokal.


Telefona noben ne pozabi, tako da takemu ki veliko pozablja zrihtaš, da ima kartico v NLB Pay (ali programju od kake druge banke) in nimaš več problemov. Pa naj plača s telefonom.


V moji druzbi nihce nima pametnega telefona, tako da to ne pride v postev. :)

bizgech ::

Nauk teme: Vsak bi rad pil, denar gre pa marsikomu težko iz rok.

Grizzly je izjavil:

Predlani sem preko svojega kolega spoznal enega fanta, precej mlajši od mene, mladenič v 23. letu. Najprej smo bili v stiku samo preko spleta, potem pa smo se srečali na nekem koncertu, nekje med mojim in njegovim krajem... midva s kolegom sva imela 30km, ta fant pa kakšnih 50km. Po koncertu se vsi zberemo in gremo v bližnjo gostilno nekaj spit. Jaz sem bil šofer in zato s pitjem nisem pretiraval, družbi pa se ni mudilo domov in je vsak dal za eno rundo. Ko je prišel na vrsto ta fant, se je začel izmikati, da nima denarja (točno tako je rekel). Poračunamo in gremo. Šok: ob 23:30 mi mladenič pove, da je prišel s sodelavcem in za nazaj nima prevoza ter če bi ga lahko peljal domov. Jaz sem imel avto poln in poleg tega mi pot do njegovega kraja ni blizu, prevoziti bi moral pol Slovenije. Smo mu morali urediti prenočišče in karto za vlak, ker fant ni imel denarja.

Letos se je ta mladenič pojavil v mojem kraju in naju s kolegom povabi na pijačo. Si mislim, če si prišel od tako daleč, se pijača spodobi. Prideva s kolegom na parkirišče, fant naju že čaka. Gremo počasi proti kavarni pa spet začne: "Bosta vidva častila, jaz sem brez denarja." Si mislim: Kako lahko prideš na drugi konec Slovenije in nimaš denarja za eno pijačo? Kako te lahko starši tako pustijo od doma?

Po tem sem ga še malo preizkušal in hecal, da je naslednjič on na vrsti. Prav vsakokrat je cincal, da ne more plačat, ker nima denarja.


Morda pa je nasplošno škrt in ga ne sekira, kaj si drugi mislijo o tem. Tudi takih poznam nekaj.

asdf_jklc ::

Plačam svoje in to je to. Kdor pije tist plača. Čisti računi, dobri priajtelji. Plačevanja na random ne podpiram + ne uporabljam gotovine.

mikhaair ::

Razlicn družbe, ena wanna be lokalni frajerji, kao uspešni podjetniki, nek se vidi, pa runda piva, buteljke, prigrizki, ampak samo poziranje, teženje kok je baba doma sitna, katero je, katero se bo, kok je huda kelnarca...in se poje, pije, neumorno. Nimam kaj početi tam in redko kdaj končam tam, pač nisem težak frajer s polno denarnico. Raje šport in nemackast naslednji dan.
S kolegom, pijača, si kaj poveš, debata o tem onem, vsak plača po občutku.
Nek drug kolega, vsak plača kar pije.
Žensko sikanje, da mora moški plačat mi ni všeč. Tudi moji razložim, vsi drugačni, vsi enakopravni.

feryz ::

Ena zgodbica. Okrog leta 2005, smo bili družba treh. V kolikor se je dalo, smo šli vsak dan na kavo, okrog dveh, treh.
Greš, malo poblebetaš, spiješ, nekdo pač plača. In tako smo prakticirali leto, dve.
Enkrat pa kolega zine tretjemu, "A danes pa ti plačaš?". Pa pravi on, da se mu ful mudi, naj eden od naju. In spizdi.
In takrat možgani preklopijo. Začela sva se pogovarjati, da ta tretji, niti enkrat v dveh letih ni dal za kavo!!! Ali počaka, ali gre ven.
Zanimivo, da tega leta ne opaziš, dokler se enkrat nekaj ne zgodi, en klik in potem ti užge za vse nazaj.

Mi je bilo pa zanimivo videti, kako to gre na Švedskem. Sta me ustavila policaja. Prekontrolirajo in ker sem bil bolj eksota, sta rekla če gremo zraven na kavo. Spijemo eno pijačo, dve, debatiramo. Kot policaja sta imela ravno 4x večjo plačo kot jaz. Pravi eden za račun, pride kelnar in celo vpraša, če ločeno, ponavadi kar avtomatsko prinese 4. Seveda ne, sem rekel jaz. Bom jaz poravnal. Nekih 56 evrov je bilo. Unima je skoraj čeljust dol padla. Nista mogla verjeti, da je to možno.
Potem sem opazoval zvečer, kako to delajo. Švedi se ob večerih namreč naguzijo po oštarijah in jejo, pijejo in se veseljačijo. Čim več njih za eno mizo. Ampak ko pride čas, dobi vsak svoj račun.
Mnogo oštarij ima celo račune miza xxx, stol yyy. Da kelnar ve, kam kaj knjižiti. Ker striktno vsak zase plača. Celo mož in žena. Edino mulci so izvzeti. Majhni, starejši ne več.

Jaz sem itak zelo redko zunaj, tako da mi plačevanje rund ni problem. Težko kdo me prehiti, ko račun pride. Tistih parkrat na leto.
Ponavadi grem celo samo rundo plačat, ko me povabijo, kao, "Boš dal za rundo.". Itak da dam, spijem pa nič ne, ker nerad sedim v oštarijah.
Če že, potem v miru, ob kavici. Ko pridem v nov kraj in najdem mirno, lepo mesto. Meditacija.

Invictus ::

V tujini, sploh na severu Evrope, je čisto normalno, da vsak plača svoj zapitek.

Potem švercarjev ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

Invictus je izjavil:

V tujini, sploh na severu Evrope, je čisto normalno, da vsak plača svoj zapitek.

Potem švercarjev ni...


Res je. Čisti računi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

solatko je izjavil:

IPrej sem pil albanca pa originalnega ni več, ker je zadnji Senderbeg umrl, recept pa je šel z njim. Sicer se nekaj turidijo, vendar to kar prodajajo danes, ni podobno ničemer.
Solatko pravljičar ne razočara.:))
Skenderbeg je bil albanski narodni junak iz 15. stoletja.
Konjak z njegovim imenom so začeli delati 1967, v državni destilarni. Danes je kvečjemu boljši, kot je bil v socialističnih časih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Miki N ::

Okapi je izjavil:

solatko je izjavil:

IPrej sem pil albanca pa originalnega ni več, ker je zadnji Senderbeg umrl, recept pa je šel z njim. Sicer se nekaj turidijo, vendar to kar prodajajo danes, ni podobno ničemer.
Solatko pravljičar ne razočara.:))
Skenderbeg je bil albanski narodni junak iz 15. stoletja.
Konjak z njegovim imenom so začeli delati 1967, v državni destilarni. Danes je kvečjemu boljši, kot je bil v socialističnih časih.


:))

Solatko - Joe Biden sloteha :D
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913216 (6785) LeQuack
»

Podkupovanje žensk pri spoznavanju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20219228 (12837) showsover
»

Družba "pogojena" z alkoholom?

Oddelek: Loža
413508 (2223) zobnik
»

Poslovna idejca-mnenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19427372 (20535) Utk

Več podobnih tem