» »

Prehod občin

Prehod občin

Jerry000 ::

Nekaj me zanima ker ne najdem nič konkretnega. Kaj moraš imeti kot dokazilo če imaš popoldanski s.p. in želiš opraviti neko dejavnost izven svoje občine? Je potrdilo o popoldanskem s.p. in izpolnjena izjava za prehod občin z navedenim razlogom (poslovni razlogi) dovolj?

M-XXXX ::

https://www.svetovanje.si/svetovanje/vz...
Izpolni izjavo:
Izjava obrtnika-podjetnika za prehajanje med občinami

Jerry000 ::

Je to dovolj? Ali je potrebno imeti še kak email od stranke? Problem je ker je stranka mi pisala na soc. omrežje in je v chatu nekje dogovor

Miha 333 ::

Potni nalog in izjava bosta dovolj. Lahko pa imaš s seboj še dokazilo o registraciji (izpis od Ajpesa).

Jerry000 ::

Potnega naloga nisem nikoli pisal, ker sem vedno delal ali od doma ali pa sem v ceno dodal potne če je bilo to veliko vožen. Ker spet nimam pretirano voženj po sloveniji, to so večinoma kratke razdalje če so, zato sem tistih 5EUR dal v ceno in je blo ok. Tudi če je bila relacija LJ-MB sem to vseeno vštel v ceno. Je to potrebno ali je dovolj samo izjava za prehajanje med občinami in pa dokazilo o registraciji (ajpes)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

;-) ::

Jaz se vozim okoli s pogodbo o zaposlitvi kjer imam markirano delo na tereno z rumenim. Dvakrat slo skozi bp.

Jerry000 ::

;-) je izjavil:

Jaz se vozim okoli s pogodbo o zaposlitvi kjer imam markirano delo na tereno z rumenim. Dvakrat slo skozi bp.

Jaz to nimam, mam popoldanski s.p. Zato pa sprašujem kako je s tem, ker kot sem rekel, potnega naloga nikoli nisem pisal ker sem v ceno vštel tiste 10EUR. Če je dovolj izpis registracije (ajpes) in obrazec za prehajanje je super.

qwertyy ::

Glede na to, da je odlok omejitve prehoda občin neustaven lahko do objave v uradnem listu prosto korakaš po Sloveniji:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

omni-vor ::

qwertyy je izjavil:

Glede na to, da je odlok omejitve prehoda občin neustaven lahko do objave v uradnem listu prosto korakaš po Sloveniji:|


a ti si pa še en ustavni sodnik al kako?

Mr_Globus ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima ker ne najdem nič konkretnega. Kaj moraš imeti kot dokazilo če imaš popoldanski s.p. in želiš opraviti neko dejavnost izven svoje občine? Je potrdilo o popoldanskem s.p. in izpolnjena izjava za prehod občin z navedenim razlogom (poslovni razlogi) dovolj?


Pa si prebral odloke v UL? Jaz ne bi zaupal forumskim debatam za predpise... v 155 UL so napisane izjeme, v enem kasnejsem (ne vem vec kirem) je omenjeno da za 1. in 3. izjemo izjava ni potrebna. Tolko bunjenja kot je cez ukrepe, predpisov pa ne gre brat nihce :P

Gagatronix ::

> predpisov pa ne gre brat nihce

Seveda, ce je pa dosti lazje drekati po forumih.

DamijanD ::

V naši občini nimamo trgovine za živali: jaz samo napišem na obrazec, da grem po hrano za živali...

Miha 333 ::

Mr_Globus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima ker ne najdem nič konkretnega. Kaj moraš imeti kot dokazilo če imaš popoldanski s.p. in želiš opraviti neko dejavnost izven svoje občine? Je potrdilo o popoldanskem s.p. in izpolnjena izjava za prehod občin z navedenim razlogom (poslovni razlogi) dovolj?


Pa si prebral odloke v UL? Jaz ne bi zaupal forumskim debatam za predpise... v 155 UL so napisane izjeme, v enem kasnejsem (ne vem vec kirem) je omenjeno da za 1. in 3. izjemo izjava ni potrebna. Tolko bunjenja kot je cez ukrepe, predpisov pa ne gre brat nihce :P

Gospodarska dejavnost je 2. izjema, tako da če delaš kot s.p. rabiš izjavo.

Jerry000 ::

Ok, torej izjava in izpis od ajpesa bo dovolj kolikor razumem. Predpisov ne grem brat ker je ogromno tega. Vem pa da nisem edini ki ima popoldanski s.p. zato vas sprasujem ker je zih kdo od vas ze sel v drugo obcino :)

Miha 333 ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, torej izjava in izpis od ajpesa bo dovolj kolikor razumem. Predpisov ne grem brat ker je ogromno tega. Vem pa da nisem edini ki ima popoldanski s.p. zato vas sprasujem ker je zih kdo od vas ze sel v drugo obcino :)

Saj bo (verjetno) dovolj. Ampak če smo dlakocepski, je to bolj splošno, šele potni nalog pojasnjuje, da si točno na tisti relaciji ob tistem času upravičeno. Sicer pa ne vem, v čem je problem, saj če si normiranec, ne rabiš niti knjižit potnega naloga, niti delati obračuna potnih stroškov. Samo nalog napišeš in podpišeš.

Jerry000 ::

Miha 333 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ok, torej izjava in izpis od ajpesa bo dovolj kolikor razumem. Predpisov ne grem brat ker je ogromno tega. Vem pa da nisem edini ki ima popoldanski s.p. zato vas sprasujem ker je zih kdo od vas ze sel v drugo obcino :)

Saj bo (verjetno) dovolj. Ampak če smo dlakocepski, je to bolj splošno, šele potni nalog pojasnjuje, da si točno na tisti relaciji ob tistem času upravičeno. Sicer pa ne vem, v čem je problem, saj če si normiranec, ne rabiš niti knjižit potnega naloga, niti delati obračuna potnih stroškov. Samo nalog napišeš in podpišeš.

Sem normiranec ja, zato nikoli nisem pisal ne naloga ne potnih, ob izdaji računa (po končani storitvi) sem to vštel v ceno in tudi obvestil stranko. Zato sem zdaj malo zmeden kaj so to zaeni nalogi in potni nalogi :). Ker itak v izjavi o prehajanju med občin imam navedeno relacijo kam grem in koliko časa bom tam. Tako da bi prosil malo pomoči tu, če je še kaj potrebno imeti poleg izpisa registracije popoldanskega s.p. in pa izjavi o prehodu med občin

Miha 333 ::

Jerry000 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ok, torej izjava in izpis od ajpesa bo dovolj kolikor razumem. Predpisov ne grem brat ker je ogromno tega. Vem pa da nisem edini ki ima popoldanski s.p. zato vas sprasujem ker je zih kdo od vas ze sel v drugo obcino :)

Saj bo (verjetno) dovolj. Ampak če smo dlakocepski, je to bolj splošno, šele potni nalog pojasnjuje, da si točno na tisti relaciji ob tistem času upravičeno. Sicer pa ne vem, v čem je problem, saj če si normiranec, ne rabiš niti knjižit potnega naloga, niti delati obračuna potnih stroškov. Samo nalog napišeš in podpišeš.

Sem normiranec ja, zato nikoli nisem pisal ne naloga ne potnih, ob izdaji računa (po končani storitvi) sem to vštel v ceno in tudi obvestil stranko. Zato sem zdaj malo zmeden kaj so to zaeni nalogi in potni nalogi :). Ker itak v izjavi o prehajanju med občin imam navedeno relacijo kam grem in koliko časa bom tam. Tako da bi prosil malo pomoči tu, če je še kaj potrebno imeti poleg izpisa registracije popoldanskega s.p. in pa izjavi o prehodu med občin

Potni nalog služi kot dokaz upravičenosti poti (ki je poleg izjave obvezen).

Tole rabiš: https://www.dzs.si/artikel/27N21329++++...
Na spletu pa najdeš tudi excel obrazec (google).

Izpolniš samo prvi del in spodaj podpišeš, drugega (obračun) ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Jerry000 ::

Torej ker sem normiranec mi obračuna ni potrebno izpolniti? Malo mi je čudno da sam sebi izdam potni nalog ampak če hočjo to polcaji videt, so be it :D
Hvala za pomoč

Miha 333 ::

Jerry000 je izjavil:

Torej ker sem normiranec mi obračuna ni potrebno izpolniti? Malo mi je čudno da sam sebi izdam potni nalog ampak če hočjo to polcaji videt, so be it :D
Hvala za pomoč

Odgovorna oseba poslovnega subjekta seveda ima pristojnost, poleg številnih drugih, da odreja takšne stvari (tudi samemu sebi).

kamiKaZaA ::

Počakaj še par dni in bojo policaji začeli štrajkat. Naenkrat bo prehod med občinami nemoten in na prostem se bo lažje dihalo (maske na orostem dušijo/škodujejo zdravju - sveži zrak je zakon).

Jerry000 ::

Ali je res poostren nadzor na cestah med vikendi? Pismo ko bi človek rad delal pa ga kr slaba vest peče za brezveze -.-
Naj bi jutri šel lj-mb, kar je dolga relacija



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiran s.p. in potni nalog - po moznosti blok

Oddelek: Loža
71458 (928) Jerry000

Javno objavljanje slik iz sosednjih občin in globa

Oddelek: Loža
393633 (1707) Furbo
»

Potni nalogi

Oddelek: Loža
255009 (2589) Map
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619345 (16882) wind
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818832 (16497) Pacient

Več podobnih tem