» »

enostavna alternativa Photoshopa

enostavna alternativa Photoshopa

alexribic ::

mi lahko predlagate enostavno alternativo Photoshopu?



Nujno potrebujem program čim bolj podoben slikarju po zahtevnosti in napreden kot photohop (vem zahteven sem)... da lahko narišem notri kvadrat, graf, velikost dokumenta, pixle, resolucijo definiram itd...definiram RGB, CMYk ipd...

hvala

darkolord ::

HotBurek ::

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

alexribic ::

ker ne vem ali imajo nasteti programi vse opcije, ki jih potrebujem, se sprašujem, verjetno ne ve kdo iz glave kako bi v Photoshopu, "prerisal" graf, ker se "slabo" vidi, bi rad na nov layer skopiral starega, dal opacity 50% in na novem layerju vlekel linije, da ga bi prerisal.

Torej skopiral bi star layer na novega in na novem bi narisal najprej okvir, potem pa znotraj okvirja bi risal linije. vse linije morajo biti 0,1mm siroke oz 0,3pt siroke in resolucije 1000dpi... zato sem se obrnil na PS..

opeter ::

Nekaj uporabnih alternativ (plačljive):
- Affinity Photo
- Photoline
- Corel PhotoPaint (načeloma bi lahko omenil še Paint Shop Pro, samo je ...)

Brezplačne:
- Krita
- GIMP (ni podpore za CMYK)
- https://www.photopea.com/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ales ::

opeter je izjavil:

...
- GIMP (ni podpore za CMYK)
...

Delna podpora menda je, npr. razloženo v Arch Wikiju.

Kvinta ::

Za mene ni alternative sem probal marsikaj nič se ne more primerjat meni $10 na mesec za PS sploh ni omembe vredno.
A.C.A.B

Tiskar 2 ::

Morda bi bilo lažje, če bi graf zrisal v CorelDraw-u, exportiral v željen format, potem pa v Photoshopu le naštimal resolucijo, CMYK, ...

JanBrezov ::

alexribic je izjavil:

ker ne vem ali imajo nasteti programi vse opcije, ki jih potrebujem, se sprašujem, verjetno ne ve kdo iz glave kako bi v Photoshopu, "prerisal" graf, ker se "slabo" vidi, bi rad na nov layer skopiral starega, dal opacity 50% in na novem layerju vlekel linije, da ga bi prerisal.

Torej skopiral bi star layer na novega in na novem bi narisal najprej okvir, potem pa znotraj okvirja bi risal linije. vse linije morajo biti 0,1mm siroke oz 0,3pt siroke in resolucije 1000dpi... zato sem se obrnil na PS..


V Inkscape imaš funkcijo Tracing bitmaps. Rezultat so vektorji, če je črta, lahko popraviš debeline poljubno (z vpisom enot). Če so graf samo črte, bi po moje šlo. Morda je podobna "trace" funkcija tudi v drugih.

TheBlueOne ::

Jaz delam v Kriti, ker risem na tablico, drugace je od brezplacnih se najbolj podobn PSju GIMP.

@JanBrezov, trace imajo verjetno vsi vektorski programi. Najmanj Krita ima ze vgrajene vektorske layerje. Jaz ne bi delal exporta samo za kvadrat. Take oblike b.p. naredis v Gimpu in Kriti.

@OP, kar zelis ti z layerji gre b.p. v obeh brezplacnih, ki se ti jih veckrat priporoca.

alexribic ::

hvala vsem, sem v časovni stiski in izgubljam živce....pa kateregakoli izberem se bom primoran učiti uporabe iz nule..

Imam 3 slike črnobelih grafov pa iz slabe ločljivosti skušam narediti boljšo ločljivost, dpi, pixle povečati, pa kakor vidim je najboljša možnost, da naredim iz te slike.tiff formata vektorsko sliko, ki jo bom lahko nato večal in manjšal po želji brez izgube kvalitete ločljivosti...

Bom nadaljeval s Photoshopom.
Poskušam s Pen toolom, narediti obrobe grafa in nato dodati "stroke path". da bo slika vektorska, da ne bo izgubljala na kvaliteti, a mi vsakič poveže zadnjo točko Pen toola z novo, tudi če je nov layer..kakšna ideja, predlog?
hvala

Ales ::

Daj nekomu narediti, če si v časovni stiski. Zgubljaš čas, ki bi ga verjetno koristneje uporabil za kaj drugega.

Sori če ni direkten odgovor na tehnično vprašanje, je skrajno dobronamerno mišljeno.

alexribic ::

@hvala Aleš,
sem iskal kdo bi znal, pa mi je na srečo priskočil uporabnik @gddr85 včeraj na pomoč in mi praktično cel večer pomagal in zrihtal skoraj vse...hvala gddr85 še enkrat:)

Skoraj vse urejeno, le še zadnjo malenkost moram ugotoviti, kako narediti bolj razločno sliko - črnobelo sliko, ki ima več odtenkov črnobele v sebi, ki se bi morali razlikovati... gre pa za graf in po liniji so pike (krogci), ki bi morali biti večje ločljivosti so pa zelo "pixalated"..... ročno rišem en pa po en krogec, jih je pa "milijon".....morajo biti pa natančno razporejeni po liniji, nekje malo več nekje malo manj.... kakšna ideja?

hvala

alexribic ::

ko narišem krogec, ga ne morem kopirati, razen če kopiram layer, a rad bi znotraj enega eljerja naredil 100 krogcev,,..s copy pastom in jih razporedil po zelji...kak nasvet?

Zodiac ::

Lahko uporabiš Elipse tool. Narediš en krog in potem imaš bližnjico Ctrl+J. Narediš nekaj krogov uporabiš orodje Align in jih enakomerno razdeliš. Na koncu daš vse layerje v Group ali jih merge-aš.

Zodiac ::

Align tool ti v tem primeru ne bo veliko pomagal, preveč so razpršene pikice/krogi.

alexribic ::

je kak "trik", orodje v Photoshopu, ko bi recimo z enim klikom, lahko delal lepe kroge? brush tool ni ok, ni dovolj razločno...clone pa tudi ne....nekaj podobnega kot brush, v tem smislu.....

torej da bi klikal po ekranu in z vsakim klikom na zaslonu naredil lep majhen krog?

hvala

smacker ::

Moraš nujno prerisat? Jih ne bi šlo izrisat iz nule v Excelu?

gddr85 ::

..izbereš hard edge brush in bojo ostri krogci

alexribic ::

@smacker,
žal nimam surovih podatkov. nikjer, tudi ne v excelu... če bi znal vsaj v excelu narediti enak graf, pa bi se številke najprej zmislil in jih nato malo "popravil" da bi prisel enak graf ven...... torej ena linija v obliki vala (pač da gre iz izhodišča gor dol, nato pa ravno desno...)... ob liniji pa tisoc pikic..ki sledijo temu trendu....
ne vem niti kako se imejue tak graf...da bi kak sample na netu poiskal in ga odprl v excelu in tam malo preuredil...:|

@gddr85,
...sem dal hard edge brush, a vseeno niso tako čisti, sploh če povečam... je razlika, če dam npr. elipso in narisem krog (je čista linija in lep grog)...ampak potem bi kot je bilo predlagano z ctrl + j kopiral milijon lyerjev )krogcev) in jih zdruzeval in tezje jih je razporediti ob liniji, kot če bi z enim klikom jih nametal kjerkoli bi kliknil...

smacker ::

Sharaj sliko, lahko tud na ZS

Zodiac ::

Imaš še Pencil Tool. Naredi lep krog vendar so robovi bolj ostri in se razlikuje od Brusha. Poskusi, če ti bo bolj ustrezalo. Še vedno se bo videl raster, v vektorski grafiki bi dosegel željeno ostrino.

mahoni ::

To pa je pohvalno, da ti je nekdo pomagal. Slo-tehovci le niso samo troli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

alexribic ::

sem poslal v ZS, ne bi rad lepil po forumih.
@Zodiac, verjetno si mislil Pen tool? saj s tem se igram in poskusam s tem izrisat lepo gladko linijo grafa, pa potem čez bi dal Brush...

vmes sem gledal če bi to poskusil v Ilustratorju...sam tam znam pa še manj, pa da ne kompliciram, se mi zdi Photoshop hitrejša opcija..

(@mahoni, ja gddr85 je bil dobesedno celo noč in mi urejal sliko :) se mu moram obvezno ob priliki oddolžit :) ).

Zodiac ::

Pod orodjem Brush je še Pencil in še nekaj drugih orodij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

Zimonem ::

Mogoče pa rasterko obdelovanje slik ne rešuje vseh tvojih problemov?

alexribic ::

@ZImonem, ne razumem kaj to pomeni.. s pen toolom sem videl da slika ne izgublja na kvaliteti, ni pikčasta če se povečuje, zmanjšuje sliko..
@Zodiac, hvala, bom poskusil z Pencilom če bo ok...

opeter ::

Zimonem ti je hotel predlagati risarko orodje za vektorsko grafiko. To bi morali narediti že od vsega začetka.
Brezplačni je na npr. Inkscape, LibreOffice Draw in drugi.

Inkscape:



Brezplačna verzija Gravit Designerja:
https://www.designer.io/en/

Tu imaš še eno spletno orodje:
https://vectr.com/tmp/lFDp8LRt1/b2Zxdk6...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

alexribic ::

super hvala vsem. Bom se poigral tudi z predlaganimi orodji.


rad bi bil le prepričan če razumem "terminologijo-koncept".

sliko sem obdelal in praktično ponovno ročno izrisal......(izrisal krogce, crashal mi je Photoshop.. tezave z memorijo itd..)...sem koncno uspel na koncu in shrani sliko.

Sem jo izrisal z pen toolom in nato dal stroke path...izgleda čista slika, jo shranim v tiff formatu, a če jo odprem v windows pregledovalniku slik, in max povečam, poskrolam do max, vidim da je malo pixalated... a to pomeni, da sem kje zajebal pa ni več vektorska? takole izgleda, če jo max povečam oz poskrolam.. če je ne povečujem izgleda dobro.

https://ibb.co/6FTSnJB

hvala

modelno1 ::

Tiff ni vektorski format.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zodiac ::

Če si dal Stroke Path-Brush objekt nikoli ni bil dejansko narejen v vektorski grafiki. Tudi, če bi ga shranil v PDFu, ki je vektorski format bi to bila še vedno rastrska slika. Raster se bo v vsakem primeru videl, še posebej, če je resolucija samo 72ppi. Za pravo vektorsko sliko moraš uporabiti vektorski program in shraniti v vektorskem formatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

gddr85 ::

photoshop pa vektorsko je no-go, lahko eidno kak vector mask export narediš in potem v illustrator, ampak za take spešl detajle in pikice bo še to premal..

Zimonem ::

Op dej tole temo preber.
https://slo-tech.com/forum/t767431/0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za risanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068538 (5006) Opkow
»

Photoshop problem (pixlaste oblike vektorjev)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6784 (696) Zelnick
»

Oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
262467 (2190) opeter
»

Photoshop + Vektor

Oddelek: Programska oprema
122524 (2215) shark_nm
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174419 (4081) darkolord

Več podobnih tem