» »

Kateri program za risanje?

Kateri program za risanje?

Laki_ laik ::

Prosim za pomoč.Kateri program za izris priložene slike je nostaven za začetnika?Mora se dat nastavit mere in možnost izrisa v velikosti 1:1.

[url=http://shrani.si/?2h/be/4xp7p3bw/dscn12...

korenje3 ::

microsoft paint?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Laki_ laik ::

Noče mi slike pripet.V glavnem da ima zgoraj naštete možnosti.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Illustrator?

Laki_ laik ::

Hvala.Bom poskusil oba pa da vidim če je to vredu.

Laki_ laik ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal tukaj.Poskušal sem v illustratorja uvozit jpg sliko grba rog in jo spremenit v obliko da bi jo lahko v ilustratorju obdeloval(barva,oblika,...) vendar mi glih ne uspeva saj sem čisto frišen v tem programu.Poskušal sem z komandami image trace-expand-ungroup in ni bilo glih kot sem hotel.Se kdo spozna na ta program in ga obvlada?Rabil bi pomoč glede tega.Prilagam sliko:

Zgodovina sprememb…

anketar ::

maš inkcape, sam se boš hebu cel dan, če si n00b teden
najlažje ti je trejsat po logotipu, potem pa komot spreminjaš karkol hpčeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

harvey ::

Laki_ laik je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom vprašal tukaj.Poskušal sem v illustratorja uvozit jpg sliko grba rog in jo spremenit v obliko da bi jo lahko v ilustratorju obdeloval(barva,oblika,...) vendar mi glih ne uspeva saj sem čisto frišen v tem programu.Poskušal sem z komandami image trace-expand-ungroup in ni bilo glih kot sem hotel.Se kdo spozna na ta program in ga obvlada?Rabil bi pomoč glede tega.Prilagam sliko:


Tule imaš ai format, vektorski zapis in boš lahko potem obdeloval

https://www.brandsoftheworld.com/logo/r...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Laki_ laik ::

harvey hvala iz srca.Lp

Laki_ laik ::

harvey samo eno vprašanje še imam če lahko.A se teh črnih črt ne da tanjšat?Sploh one na ščitu ki so debele.

Peter18 ::

 Rog - vectorized

Rog - vectorized



Tukaj imaš vektorizirane slike: https://we.tl/t-4oSFa2cpwI

Program: Vector Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Peter18 ()

Laki_ laik ::

Peter18 hvala.Ampak obstaja vseeno problem ker ne morem nikakor stanjšat te črne linije/črte.V originalu so te linije tanjše in so vse enako debele.Dočim tu v teh rog grbih pa so dost debelejše kot v originalu.Zato bi jih pa hotel stanjšat a mi ne uspeva.

Laki_ laik ::

Rabim še eno pomoč.Torej v illustratorju sem izrisal eno nalepko ki pa je sestavljena iz večih likov.Sedaj pa me zanima kako to združit v en enoten lik.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Compound path



Tisto pa pogledam, kaj je s črno obrobo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Laki_ laik je izjavil:

Peter18 hvala.Ampak obstaja vseeno problem ker ne morem nikakor stanjšat te črne linije/črte.V originalu so te linije tanjše in so vse enako debele.Dočim tu v teh rog grbih pa so dost debelejše kot v originalu.Zato bi jih pa hotel stanjšat a mi ne uspeva.


Narejeno je kot compound path -> release - odstraniti in prideš do ločenih objektov, jih na novo pobarvaš in jih potem urejaš. Malce zamudno, če nisi najbolj vešč. Ali pa da enostavno preko črne 'podekaš' toliko zlate, da stanjšaš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

acookook ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za risanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068541 (5009) Opkow
»

Kako izmerit velikost

Oddelek: Loža
181703 (988) atubbuta

Zmajeve črte v Sloveniji

Oddelek: Loža
61428 (1376) zee
»

Adobe Illustrator (pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
51057 (948) harvey
»

Moj prvi Jumbo plakat - problem dimenzije

Oddelek: Pomoč in nasveti
335445 (4294) Tac20

Več podobnih tem