» »

kako bi se odločili med dvema skoraj hkratnima ponudbama za službo??

kako bi se odločili med dvema skoraj hkratnima ponudbama za službo??

1
2
»

PreviousUser ::

Bud_Bundy je izjavil:

Dokler ni podpisano, ne velja.
Sodelavec je na petek že častil poslovilno pivo, potem so mu pa sporočili, da zaradi korone ne bodo zaposlili.

Kolikor vem je že dal odpoved in mu je iztekel rok. No zdaj je pa Lessi.


Kdo pa daje odpoved, brez da prej podpiše pogodbo drugje?

Bud_Bundy ::

^Kaj pa če preprosto ukinejo delovno mesto, ko prideš tja? Bilo je pa to enkrat ko se je začelo vse skupaj s korono.

neutronium ::

Bobo95 je izjavil:

@OP
Sporoči nam kako si na koncu uredil zadevo :)


No imel sem kar veliko sreče, da so me iz podjetja 2 poklicali tudi danes, da sem izbran. Potem je bila odločitev enostavna in ni bilo več dilem. Poklical sem podjetje 1 in se jim zahvalil za izbor in da sem imel še eno ponudbo v igri in kaj je pretehtalo na koncu. Skratka vse v dogovorjenem roku. Kadrovik mi je zaželel veliko uspehov in jaz njemu... to je pa bilo nekako to. Če odgovora od 2 ne bi dobil danes sem se pripravil, da pokličem 1 in povem kako je na stvari, ter jih prosim za dodaten dan ali dva, da izvem kaj se dogaja. Iz pogovora imam občutek, da sem pustil dober vtis. :)

Seveda do podpisa pogodbe še ni vse 100%, lahko izvisim recimo zaradi zdravniških ali kaj vem kakšne x stvari. Prevzamem ta riziko, drugega mi ne ostane več. Ker bo do podpisa trajalo kak teden ali dlje oz. niti ne vem časovno, tudi z delodajalcem 1 ne bi mogel zavlačevati tako dolgo in se izgovarjati glede odločitve. Obvestim, ko bo prišlo do podpisa pogodbe, če bo...in ne ostanem na koncu brez vsega :D

kixs ::

Najprej ti vsekakor dajo namero o zaposlitvi. Brez tega ne dajaj odpovedi.

Pa good luck :)

HotBurek ::

Obvestim, ko bo prišlo do podpisa pogodbe, če bo...in ne ostanem na koncu brez vsega

To ja. Naj ti rata. Gut luck.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PreviousUser ::

Bud_Bundy je izjavil:

^Kaj pa če preprosto ukinejo delovno mesto, ko prideš tja? Bilo je pa to enkrat ko se je začelo vse skupaj s korono.


Ja, tako je bilo pri nas. Punco so pregovarjali, naj pusti obstoječo službo, potem so ji pa čez dva meseca ukinili delovno mesto...

neutronium je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

@OP
Sporoči nam kako si na koncu uredil zadevo :)


No imel sem kar veliko sreče, da so me iz podjetja 2 poklicali tudi danes, da sem izbran. Potem je bila odločitev enostavna in ni bilo več dilem. Poklical sem podjetje 1 in se jim zahvalil za izbor in da sem imel še eno ponudbo v igri in kaj je pretehtalo na koncu. Skratka vse v dogovorjenem roku. Kadrovik mi je zaželel veliko uspehov in jaz njemu... to je pa bilo nekako to. Če odgovora od 2 ne bi dobil danes sem se pripravil, da pokličem 1 in povem kako je na stvari, ter jih prosim za dodaten dan ali dva, da izvem kaj se dogaja. Iz pogovora imam občutek, da sem pustil dober vtis. :)

Seveda do podpisa pogodbe še ni vse 100%, lahko izvisim recimo zaradi zdravniških ali kaj vem kakšne x stvari. Prevzamem ta riziko, drugega mi ne ostane več. Ker bo do podpisa trajalo kak teden ali dlje oz. niti ne vem časovno, tudi z delodajalcem 1 ne bi mogel zavlačevati tako dolgo in se izgovarjati glede odločitve. Obvestim, ko bo prišlo do podpisa pogodbe, če bo...in ne ostanem na koncu brez vsega :D


Si dobil vsaj osnutek pogodbe? Meni so nazadnje to še isti dan poslali, no ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

PreviousUser je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

Dokler ni podpisano, ne velja.
Sodelavec je na petek že častil poslovilno pivo, potem so mu pa sporočili, da zaradi korone ne bodo zaposlili.

Kolikor vem je že dal odpoved in mu je iztekel rok. No zdaj je pa Lessi.


Kdo pa daje odpoved, brez da prej podpiše pogodbo drugje?

To sem jaz naredil. V nedeljo se nisem imel tega namena, pol v pondelek se je prelila kaplja cez rob in sem sel do sefa in dal odpoved in sel ze isti dan domov. Na odpoved sem jim ze namigoval ene pol leta prej, sam niso dojeli.

kuall ::

Kadar cincaš o čem se ponavadi potem odločiš za tisto, zapomni si to.
Isto kot se zabiješ v oviro, če buljiš direkt v njo.

RatomirGrego ::

Bil sem v podobnem položaju in zmotil sem tveganje za varno službo. Drugo podjetje me je zavrnilo in prisiljena sem bila naprej iskati. Ne obžalujem.

val46 ::

Kaj ti še to ne veš, al si moškega al ženskega spola al kako? :)

hipertija ::

val46 je izjavil:

Kaj ti še to ne veš, al si moškega al ženskega spola al kako? :)

>:D:D:D
hahaaha

Ribicija ::

neutronium je izjavil:

Bobo95 je izjavil:

@OP
Sporoči nam kako si na koncu uredil zadevo :)


No imel sem kar veliko sreče, da so me iz podjetja 2 poklicali tudi danes, da sem izbran. Potem je bila odločitev enostavna in ni bilo več dilem. Poklical sem podjetje 1 in se jim zahvalil za izbor in da sem imel še eno ponudbo v igri in kaj je pretehtalo na koncu. Skratka vse v dogovorjenem roku. Kadrovik mi je zaželel veliko uspehov in jaz njemu... to je pa bilo nekako to. Če odgovora od 2 ne bi dobil danes sem se pripravil, da pokličem 1 in povem kako je na stvari, ter jih prosim za dodaten dan ali dva, da izvem kaj se dogaja. Iz pogovora imam občutek, da sem pustil dober vtis. :)

Seveda do podpisa pogodbe še ni vse 100%, lahko izvisim recimo zaradi zdravniških ali kaj vem kakšne x stvari. Prevzamem ta riziko, drugega mi ne ostane več. Ker bo do podpisa trajalo kak teden ali dlje oz. niti ne vem časovno, tudi z delodajalcem 1 ne bi mogel zavlačevati tako dolgo in se izgovarjati glede odločitve. Obvestim, ko bo prišlo do podpisa pogodbe, če bo...in ne ostanem na koncu brez vsega :D

Eno zadevo se moraš zavedat. Oni si tebe želijo in oni so te povabili na razgovor, nisi ti njim poslal prošnje, torej si v malo ali pa veliko boljši poziciji kot ostali iskalci zaposlitve. Jaz bi jasno postavil pogoje in tudi jasno povedal, da imaš x dni odpovedni rok pri aktualnem podjetju in da tam ne misliš dajati odpovedi dokler ne boš ime vsega dogovorjenega pri njih in podpisane pogodbe o zaposlitvi. Odpovedni rok v aktualnem podjetju poznaš in tako se potem tudi v novi pogodbi ustrezno navede, kdaj boš nastopil z delom. Ne pozabi na morebitno koriščenje dopusta pri aktualnem delodajalcu ali pa dogovor, da dopust preneseš k novemu.

showsover ::

Jaz vam samo tako recem, jaz sem bil vedno pridna mravljica, marljiva, komunikativna, kar v redu je bilo za slovenske razmere.
A ko preklopis na global, sele ugotovis, kaksen revez in tepec si.
Samo moras bit sprufan mojster, to pa.
Menda se temu rece extended expertise ali tako nekako.

showsover ::

Imam pa drugo vprasanje, mogoce me Invictus razume in se kdo, gre za sicer cisto fiktiven in leposloven primer, v bistvu gre samo za iskanje pozornosti.
Recimo, se kar ujames v enem poslu, kjer lahko delas 8/5 ali 24/7 kakor ze pac, od doma, gres v pisarno po zelji, ce sploh, line manager te spostuje, pogovori ze dolgo niso formalni...
Dobis priloznost za posel v vrednosti 2X (ja, Invictus, 2x), v okviru iste corp, spremeniti sicer moras okolje, celino. Druzino, kolikor je se je.
Regionalni sefi ti zaupajo, razvojni vodje, dnevno govoris z arhitekti in se pogovarjas o morju in povezanih aktivnostih in to. Bi sel? Locen si od druzine, ki je sicer ni vec kaj dosti.
Podmladku (15) lahko izplaniras zivljenjsko priloznost. Tisti project management in tehnologije in podobne neumnosti jih ze naucis.
Sicer ti res nic manjka, prihodki zelo v redu za Slovenijo in tudi za EU, vsak dan lahko castis komurkoli.
Ne filozofiraj, samo enostaven JA/NE, ni zagotovil, da bo predlog upostevan. Moramo it nekaj spit, pojest, se Wizzarda poleg vzemi.

PS: Bluefish, pobrisi te deplasirane fantazije asap.

PreviousUser ::

showsover je izjavil:

Imam pa drugo vprasanje, mogoce me Invictus razume in se kdo, gre za sicer cisto fiktiven in leposloven primer, v bistvu gre samo za iskanje pozornosti.
Recimo, se kar ujames v enem poslu, kjer lahko delas 8/5 ali 24/7 kakor ze pac, od doma, gres v pisarno po zelji, ce sploh, line manager te spostuje, pogovori ze dolgo niso formalni...
Dobis priloznost za posel v vrednosti 2X (ja, Invictus, 2x), v okviru iste corp, spremeniti sicer moras okolje, celino. Druzino, kolikor je se je.
Regionalni sefi ti zaupajo, razvojni vodje, dnevno govoris z arhitekti in se pogovarjas o morju in povezanih aktivnostih in to. Bi sel? Locen si od druzine, ki je sicer ni vec kaj dosti.
Podmladku (15) lahko izplaniras zivljenjsko priloznost. Tisti project management in tehnologije in podobne neumnosti jih ze naucis.
Sicer ti res nic manjka, prihodki zelo v redu za Slovenijo in tudi za EU, vsak dan lahko castis komurkoli.
Ne filozofiraj, samo enostaven JA/NE, ni zagotovil, da bo predlog upostevan. Moramo it nekaj spit, pojest, se Wizzarda poleg vzemi.

PS: Bluefish, pobrisi te deplasirane fantazije asap.


OK, dohodek je x2, ampak mogoče so tudi cene x2 glede na Slovenijo... Potem pač ne pridobiš nič.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

neutronium je izjavil:

Ok, trenutno imam službo za nedoločen čas, ki mi dolgoročno ne sede, je pa neka varnost... in bil sem na dveh intervjujih v dveh različnih podjetjih. V podjetju 1 sem bil izbran in jim moram do jutri sporočiti ali sprejmem ponudbo (podpisa pogodbe še ne bo jutri). Iz podjetja 2 še čakam odgovor, ki ga bom dobil verjetno v torek (sredo). Zelo močan občutek imam, da mi bodo tudi v podjetju 2 ponudili zaposlitev, nisem pa seveda 100%. Želel bi si bolj delati v podjetju 2, če bi imel možnost.

Če ne bi bilo tega nenadnega povabila na razgovor bi izbral podjetje 1 (edina izbira). Sicer pa sta obe podjetji dobri, tudi delo v obeh bi mi ustrezalo, tako da glede vsebine ponudb nimam kakih preferenc. Kako bi se odločili? :|

Naj zavrnem podjetje 1, ker pričakujem pozitiven odgovor podjetja 2? V tem primeru lahko ostanem brez obeh ponudb, če se v podjetju 2 odločijo, da me ne izberejo. Ali pa naj sprejmem ponudbo v podjetju 1 in če me sprejmejo v podjetju 2 potem dan zatem prekličem svojo odločitev? V tem primeru imam občutek, da nisem najbolj fer do prvih in bi se precej žrl znotraj sebe. Dneva za odločitev pa ne morem preložit za dan do dva, da bi se lahko potem odločil naenkrat med obema (če me seveda tudi v 2 izberejo). Če bi imel obe ponudbi istočasno potem nimam problema. Res sem v precepu kako se v takih primerih odločat;(( Kako ste se vi odločali v takih situacijah? Ste zavrnili neko ponudbo za delo, ki ste jo pred tem že sprejeli? Kako ste to storili brez, da bi si pokvarili sliko o samem sebi?


Jaz sem podpisal morda 3 pogodbe o zaposlitvi in morda 50 poslovnih pogodb.

Merilo za to, kje boš, je podpisana pogodba. Oddelal si svoje, če te na prvi firmi vzamejo v službo, počakaš na pogodbo, podpišeš in delaš za njih.

Če storijo to na drugi firmi - greš pač delat tja.

Ko so mene na eni firmi izbrali, so mi to rekli v petek ob 13h, pričakovali pa so me na delu naslednji teden v ponedeljek ob 9h, kjer bi takoj podpisal na licu mesta pogodbo.

Ideja, da zdaj kličeš ene in druge in odpoveduješ levo in desno - to ne delaj. Morda je korektno, da ko podpišeš na eni firmi pogodbo, na drugo javiš, da si vmes podpisal pogodbo za nekoga drugega.

Poglej, če te nekdo rabi, je podpis pogodbe relativno hiter. Če pa mencajo, ter si morda "druga izbira", torej so izbrali nekoga drugega, tebe pa imajo v "rezervi", glej to je zelo pogodbo. Pogosto se trem kandidatom reče, da so izbriani, ampak to je samo ustno.

Read my lips: merodajna je dvostransko podpisana pogodba v tvojih rokah.


@bold

WTF... če misliš da se 3 reče da so izbrani, pa vzamejo samo 1 mi je to čisto tuje, nikdar še nisem videl da bi nekdo izbral kandidate in vzel 3 in 3 hkrati javil da so izbrani pol pa podpisal le z enim... vedno ko sem jaz dajal skozi proces zaposlovanja kadra v trgovini, smo v prvi krog povabili 7-10 najboljših po CVju in izmed teh rangirali top 3, kjer je tretja oseba bila backup če oba odpoveta... ostala 2 sta prišla še enkrat za final odločitev... pol si izbiro javil prvemu, in mu načeloma dal max 8 dni časa za odgovor, nato drugemu in potem 3temu... nato smo javili ostalim da niso bili izbrani.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

neutronium ::

Ok obujam temo, zdaj je tako daleč, da moram podati odpoved trenutnemu delodajalcu. Zanima me kakšne možnosti imam, da trenutnega delodajalca prepričam v skrajšanje odpovednega roka iz 2 mesecev na 1 mesec? Običajno ne pristanejo... Kaj jim ponudit? Ali naj jim zagrozim, da ne dam soglasja za povračilo regresa, če ne pristanejo na skrajšanje? Jim naj ponudim, da mi lahko dajo nadomestilo za neizkoriščen dopust, če mi skrajšajo na en mesec, jaz pa ves mesec oddelam?... Če želijo 2 meseca, potem tudi sam želim dopust izkoristit v tem času in ne pristanem na izplačilo neizkoriščenega dopusta? Lahko to zahtevam?

Vem, da so v preteklosti raje izplačali nadomestilo kot pa delavcu pustili izkoristit dopust. Kako ste vi reševali take situacije?

Lahko v odpovednem roku od mene zahtevajo opravljanje nadur in sobot/nedelj (vikendov sicer nimam izrecno v pogodbi, delam redno od ponedeljka do petka)? Se lahko pri tem sklicujejo na izredne razmere, navodila nadrejenega itd.? Običajo se nadure izplačujejo, na koriščenje ne pristajajo... Kaj tu storit? Lahko zavrnem opravljanje nadur? Samo opravljanje rednega dela v rednem delovnem času? Imam vseeno kakšno pravico do koriščenja nadur, če ne želim izplačila?

Skratka rad bi se jih čimprej znebil na legalen način, vem pa, da se lahko spremenijo v pijavke. Ne bi se rad počutil kot ''izdajalec'' ves ta odpovedni rok. Znajo imeti take fore, prijaznost dokler imajo korist, kontra obraz in nabijanje krivde, ko greš od njih. :| Poleg tega vse opravljajo po zakonu, tako da se na kršitve ne morem obesit (nimam pogojev za izredno odpoved ali karkoli podobnega).

Vazelin ::

A maš že drugje zmenjeno, da sta 2 mesca problem? Te ne morejo čakat?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

neutronium ::

Vazelin je izjavil:

A maš že drugje zmenjeno, da sta 2 mesca problem? Te ne morejo čakat?


Je bilo njihovo prvo vprašanje na razgovoru koliko je odpovednega roka. Počakali bodo seveda, saj sem jih že na razgovorih obvestil koliko imam odpovednega roka in da ni nujno, da bo trenutni delodajalec pristal na skrajšanje. Da pa bom predlagal skrajšanje, če bodo pristali. Nič drugega nisem obljubljal. Tudi ni bilo kakih pripomb na razgovoru, potem sem bil izbran kot njihov kandidat in tudi takoj pred podpisom kakih papirjev poslan na zdravniški pregled na njihove stroške. Tega sem seveda opravil in šele po opravljenem zdravniškem imam zdaj zeleno luč od bodočega delodajalca, da lahko podam odpoved pri sedanjem.

Seveda bi vsi radi videli, da čimprej začneš delat pri njih. Drugače ne bi iskali. Samo 2 meseca je dolga doba za oddelat, nadaljnji odnos na delovnem mestu s sedanjim delodajalcem pa bo lahko čuden (z njihove strani, ne moje). Ali pa pride spet nek drugi val epidemije in gospodarska kriza itd.... kaj delavca sploh ščiti v tem primeru, ko je vmes med starim in novim? Predvidevam, da nič. Iz tega razloga bi prehod rad opravil čimprej.

Mato989 ::

Zelo enostavno... Če si RES želiš iti, in ti je bolj vseeno za način (ki vseeno ni kaznivo dejanje) enostavno povej delodajalcu, da v kolikor ne pristane na boljše pogoje odpovednega roka, boš hodil na šiht in delal 0 oz "afne guncal" ali še huje, usekal par plavih... običajno pri takih besedah delodajalci raje vidijo da sporazumno odideš kot pa delaš cirkus na firmi...

To je seveda če ti je tak način sprejemljiv...

Zdaj če pa hočeš po črki zakona, potem pa lahko samo prosiš in upaš da ti bodo odobrili, je pa koriščenje dopusta obvezno (razen če v ekstremnih primerih preneseš dopust, kar še nisem videl v praksi) hkrati je dejansko to, da ti morda ne bi vrnil dela regresa (1/12 za vsak mesec ko si prej nehal delat letos) zrelo za tožbo, ki jo boš izgubil (oz. ti bodo če so pametni itak toliko manj plačali zadnje izplačilo!) ipd...

Imaš pa seveda zakonsko pravico se enostavno ne več prikazat, in to je hujša kršitev tvojih delovnih obveznosti, za kar sledi izredna odpoved delovnega razmerja...

Ampak do danes še nisem videl delodajalca, do katerega ne bi šel in bi rekel, da hočeš it, in bi te prisilno probal zadržat, ker tolko kot lahko ti škode nardiš v 2 mesecih, je nobeno prazno delovno mesto ne more =) (ajde mogoče če so res neki penali hudi! ampak spet, penali itak bodo, pa še tebe bo plačeval) torej delodajalec, če bo, bo tu igral na tvoj moralni čut, ampak ne pozabi, delodajalci nimajo moralnega čuta ko je obratno in odpuščajo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HotBurek ::

Zdej si že tako globoko v tem šajse, da še enkrat: PRVO podpiši pogodbo z novo firmo. Potem vse ostalo.

Pogodbo naj sestavijo tako, da bo pisalo za pričetek dela "prične z delom najkasneje z 1.9.", če ti prej rata pa tudi ok.

Pa ne zdej neki požigat firme trenutnega delodajalca. Relax. Povabi sodelavce na tri pire po službi. Ali pa za malico. Reč jim hvala za good time.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Vazelin ::

delodajalci nimajo moralnega čuta ko je obratno in odpuščajo!

Jp, to si je dobro zapomniti.

Sicer pa tudi jaz predlagam, da se razideš v prijateljskih odnosih, če se da. Pač tako ali tako so te pripravljeni čakati v novi službi. Vpraš če se da skrajšat, sicer pač oddelaj ta dva mesca in hvala za vijolice.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pirat ::

HotBurek je izjavil:

Zdej si že tako globoko v tem šajse, da še enkrat: PRVO podpiši pogodbo z novo firmo. Potem vse ostalo.

Pogodbo naj sestavijo tako, da bo pisalo za pričetek dela "prične z delom najkasneje z 1.9.", če ti prej rata pa tudi ok.

Pa ne zdej neki požigat firme trenutnega delodajalca. Relax. Povabi sodelavce na tri pire po službi. Ali pa za malico. Reč jim hvala za good time.

Jaz sem se vedno podpisal dejansko pogodbo o delu ob dejanskem nastopu dela.
Seveda pa sem predhodno imel v rokah ustrezen sklep o izbiri z vsemi kljucnimi informacijami (delovno mesto, plača, ipd..)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623447 (2264) Lonsarg
»

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11612489 (8742) Vazelin
»

Pred menjavo sluzbe

Oddelek: Loža
121986 (742) Unknown_001
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429731 (25943) videc

Več podobnih tem