» »

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

«
1
2 3

PreviousUser ::

Predvidevam, da se vsa motivacija izgubi, vendar še vedno morate opravljati svoje delo. Verjetno se naredi samo tisto redno delo, ne delate pa več nadur in podobno? Sklepam tudi, da se pričakuje neka primopredaja, vendar zaradi nefer odnosa ne vem, zakaj bi se moralo uvajati druge.

Torej vaše izkušnje, kako ste ravnali potem do dejanske odpovedi in odhoda iz službe?

Vazelin ::

A to je hipotetično stanje ali realno stanje v tvojem primeru?

solidna tema, podpiram
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Realno stanje. Sem pa itak že bil v odhajanju, zdaj bom pač še malo bolj pospešeno iskal nekaj drugega, bo pa bolj jeba zdaj v teh časih. Imel sem ponudbo v januarju, pa zavrnil in iskal še naprej. Nismo mogli vedeti, da se bo tako obrnilo, kaj češ.

Drugače pa mi je bilo pred kratkim obljubljeno v smislu, da se ne rabim bati za delovno mesto, da bodo že nekaj zrihtali. Samo ja, itak ni verjeti na besedo kaj preveč, očitno so samo kupovali čas, da jih ne bi prehitel z odpovedjo, ker so slutili, da iščem drugje.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Delam svoje delo naprej tako kot sem ga. Ravno tako se ne obremenjujem s tem, da bi koga uvajal in podobno. Če bo to navodilo nadrejenih, potem bom to delal, zakaj naj bi to delo zavrnil?. Simple as that. Z delodajalcem imam pogodbo kjer imava dogovorjeno kaj se pričakuje od mene in kakšne so njegove obveze. Edino kar bi v odpovednem roku izkoristil je pravica do odsotnosti zaradi iskanja nove zaposlitve, če bi rabil. Mogoče se tudi zato, še nikoli nisem dejansko znašel v taki situaciji.

HitraSperma ::

Profesionalno odfuraš preostanek odpovednega roka kot je že omenil UganiKdo (slovenija je majhna, se ne splača delati štale...), izkoristiš svoj dopust in se poizkusiš lepo posloviti (mogoče se kdaj vrneš, ne veš).
fgdsfjk

mahoni ::

V IT je vseeno, ker te ponavadi v 99,99% dajo ven takoj in si frej, pa se placano.

V kaksni proizvodnji bi pac staknil gripo, po gripi bi pa imel se prebavne tezave. Namrec taksni voluharji zagotovo niso vredni mojega casa.

Matevz96 ::

PreviousUser je izjavil:

Realno stanje. Sem pa itak že bil v odhajanju, zdaj bom pač še malo bolj pospešeno iskal nekaj drugega, bo pa bolj jeba zdaj v teh časih. Imel sem ponudbo v januarju, pa zavrnil in iskal še naprej. Nismo mogli vedeti, da se bo tako obrnilo, kaj češ.

Drugače pa mi je bilo pred kratkim obljubljeno v smislu, da se ne rabim bati za delovno mesto, da bodo že nekaj zrihtali. Samo ja, itak ni verjeti na besedo kaj preveč, očitno so samo kupovali čas, da jih ne bi prehitel z odpovedjo, ker so slutili, da iščem drugje.


Močno dvomim ker je delodajalcu ceneje, da daš ti odpoved.
#hooldthedoor

dripac ::

@Mitchoo; namig ni isto kot dejstvo. Najprej se v to prepričaj, preden začneš s kakimi "protiukrepi" :)

Drugače pa - obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi se držiš normalno, to je to. Karkoli ekstra - začasno zamrzneš dokler ne veš točno na čem si.

PreviousUser ::

Matevz96 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Realno stanje. Sem pa itak že bil v odhajanju, zdaj bom pač še malo bolj pospešeno iskal nekaj drugega, bo pa bolj jeba zdaj v teh časih. Imel sem ponudbo v januarju, pa zavrnil in iskal še naprej. Nismo mogli vedeti, da se bo tako obrnilo, kaj češ.

Drugače pa mi je bilo pred kratkim obljubljeno v smislu, da se ne rabim bati za delovno mesto, da bodo že nekaj zrihtali. Samo ja, itak ni verjeti na besedo kaj preveč, očitno so samo kupovali čas, da jih ne bi prehitel z odpovedjo, ker so slutili, da iščem drugje.


Močno dvomim ker je delodajalcu ceneje, da daš ti odpoved.


Ja, samo tako hitro nihče ne bi mogel vskočiti.

dripac je izjavil:

@Mitchoo; namig ni isto kot dejstvo. Najprej se v to prepričaj, preden začneš s kakimi "protiukrepi" :)


Od nadrejenega sem izvedel, da bodo del nalog prevzeli v drugi (cenejši) državi. In rečeno mi je bilo, da raje takoj pove, da se ne bomo potem debelo gledali, ko do česa pride.

Zgodovina sprememb…

Inventorista ::

Jaz sem sumil da se mi čas izteka (ker sem dal delodajalcu ultimat) a sem vseeno oddelal korektno in profesionalno svoje delo, saj po moji logiki stranka ni bila kaj kriva! Kvečjemu imaš kakšno referenco več, ker od delodajalca, ki te vrže bo kvečjemu negativna :D

nejcek74 ::

ce prav razumem so do tebe korektni, zatone vidim razloga zakaj ne bi bil tudi ti. Oddelas svoje po pogodbi, izkoristiš dopust ali bonitete kot ti pripadajo. Jaz sem bil na podobnem pred skoraj dvema letoma.

MIHAc27 ::

Se strinjam. Meni se je pogodba iztekala, so povedali pravočasno, da podaljšali ne bodo.
Nekako sem vseeno oddelal vse in se potrudil malce v upanju, če se vseeno premislijo. No se niso, ampak sem šel vseeno na boljše tako, da še dobro zame.

PreviousUser ::

nejcek74 je izjavil:

ce prav razumem so do tebe korektni, zatone vidim razloga zakaj ne bi bil tudi ti. Oddelas svoje po pogodbi, izkoristiš dopust ali bonitete kot ti pripadajo. Jaz sem bil na podobnem pred skoraj dvema letoma.


Korektni? Kakor vzameš. Pred kratkim, ko sem imel ponudbo za delo drugje, mi je nadrejeni zagotavljal, da se nimam kaj bati za obstoječe delovno mesto. Ponudbe tam potem nisem sprejel.

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ce prav razumem so do tebe korektni, zatone vidim razloga zakaj ne bi bil tudi ti. Oddelas svoje po pogodbi, izkoristiš dopust ali bonitete kot ti pripadajo. Jaz sem bil na podobnem pred skoraj dvema letoma.


Korektni? Kakor vzameš. Pred kratkim, ko sem imel ponudbo za delo drugje, mi je nadrejeni zagotavljal, da se nimam kaj bati za obstoječe delovno mesto. Ponudbe tam potem nisem sprejel.

Talk is cheap.:) Res pa je, da ni noben vedu, da nas bo virus posilil brez vazelina
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

sbawe64 ::

Vazelin
1.1 2020 ni bilo interneta in tv postaj da izjaviš kaj takega ?
2020 is new 1984
Corona World order

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

ce prav razumem so do tebe korektni, zatone vidim razloga zakaj ne bi bil tudi ti. Oddelas svoje po pogodbi, izkoristiš dopust ali bonitete kot ti pripadajo. Jaz sem bil na podobnem pred skoraj dvema letoma.


Korektni? Kakor vzameš. Pred kratkim, ko sem imel ponudbo za delo drugje, mi je nadrejeni zagotavljal, da se nimam kaj bati za obstoječe delovno mesto. Ponudbe tam potem nisem sprejel.

Talk is cheap.:) Res pa je, da ni noben vedu, da nas bo virus posilil brez vazelina


Ma ne to da se bo del mojih nalog selil v cenejšo državo, se je vedelo že takrat, ampak sem imel zagotovilo, da bom prevzel druge zadolžitve, da bodo nadrejeni to vse zrihtali. Zdaj pa o tem rihtanju ni ne duha ne sluha.

Vazelin ::

da bom prevzel druge zadolžitve, da bodo nadrejeni to vse zrihtali

Pa saj ti bodo zrihtal. Zavod za zaposlovanje;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

da bom prevzel druge zadolžitve, da bodo nadrejeni to vse zrihtali

Pa saj ti bodo zrihtal. Zavod za zaposlovanje;((


Yeah, fuck that. Škoda, lahko bi vedel, da ni nikomur za zaupati tu.

IL_DIAVOLO ::

Jebe se meni za stranke. Se zanalasc bi narobe delal.

PreviousUser ::

Ma tukaj so edina stranka itak samo vodstvo firme.

Slopek ::

PreviousUser je izjavil:

Ma tukaj so edina stranka itak samo vodstvo firme.

Najboljse, da zadevo izpeljes tako, kot sam cutis. Oni se verjetno ne ubadajo s tem, kako se bos znasel v prihodnosti. Naredi kar moras narediti, da bo tebi bolje. S tem pa seveda ne krsi pravil pogodbe in od njih pricakuj enako ;)

mahoni ::

Slopek je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ma tukaj so edina stranka itak samo vodstvo firme.

Najboljse, da zadevo izpeljes tako, kot sam cutis. Oni se verjetno ne ubadajo s tem, kako se bos znasel v prihodnosti. Naredi kar moras narediti, da bo tebi bolje. S tem pa seveda ne krsi pravil pogodbe in od njih pricakuj enako ;)

Torej v bolnisko?

Slopek ::

mahoni je izjavil:

Slopek je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ma tukaj so edina stranka itak samo vodstvo firme.

Najboljse, da zadevo izpeljes tako, kot sam cutis. Oni se verjetno ne ubadajo s tem, kako se bos znasel v prihodnosti. Naredi kar moras narediti, da bo tebi bolje. S tem pa seveda ne krsi pravil pogodbe in od njih pricakuj enako ;)

Torej v bolnisko?

To je tvoja izbira ;)
Moznost nikakor ni ena. Lakho oddela do konca, brez enega prostega dneva. Vsak se sam odloča, na podlagi svoje izkušnje.

Grizzly ::

Meni je čedalje bolj zanimiv bivši šefe. Brez kakšnega sestanka (kjer bi se zadeve natančno definiralo) me je zadolžil za izdelavo nekaj spletnih portalov, za katere se je ful mudilo. Imel sem bolj ali manj odprte roke, le tu in tam upoštevati kakšno mnenje. Vse skupaj pa je temeljilo na podlagi šefovega zadovoljstva. Največja fora je bila, da človek sam ni vedel, kaj točno želi. Šele ko bi mu jaz pokazal končni izdelek in bi bil on zadovoljen, bi bil projekt zaključen. Tako so se vrstili številni popravki in posveti s kom drugim. Manjkalo je črno na belem. Kot bi šel gradit hišo brez načrta in stene prestavljal tako dolgo, dokler z njimi ne bi bil zadovoljen.

S svojimi nasveti so bili vsi pametni, čez nekaj časa pa pozabili, da so imeli kakšne nasvete / zahteve / pričakovanja. Meni je bilo popolnoma jasno, da iz tega ne bo nič (imam takšne izkušnje), zato sem vse skupaj začel jemati neresno in se požvižgal na vse skupaj. Odlašal sem kolikor se je dalo oz. delal počasi, vmes pa iskal drugo delo. Šefu je šlo seveda na živce, ker se projekt vleče in je treba toliko popravkov. Na koncu me je seveda odslovil, ampak sem se jaz v tem času že dogovarjal za drugo delo.

Spletni portali, ki so bili ful pomembni in s katerimi se je ful mudilo, še vedno (pol leta je že mimo) še vedno stojijo na isti točki. Niti eden od 3 projektov se od mojega odhoda ni premaknil niti za centimeter. Zdaj šefu merim čas. Ko bo mimo eno leto, ga bom vprašal zakaj ful pomembni projekti še vedno niso dokončani.

Slopek ::

To pove samo to, da za položaj res ni treba biti pameten, oz. danes na položaju niso najbolj pametni ljudje. To potrjujejo psihologi, saj pravijo, da bolj inteligentni ljudje niti nimajo teženj po oblasti in vodenju, niti za vodenje ni treba biti ravno pameten in to se odraža tako kot opisuješ in še na nešteto drugih načinov.

nejcek74 ::

PreviousUser je izjavil:

Ma ne to da se bo del mojih nalog selil v cenejšo državo, se je vedelo že takrat, ampak sem imel zagotovilo, da bom prevzel druge zadolžitve, da bodo nadrejeni to vse zrihtali. Zdaj pa o tem rihtanju ni ne duha ne sluha.

Ok, sam se moras odlocit, premisli ali se ti to lahko kasneje mascuje. Opravi svoje naloge z mnimalisticnim pristopom potem. Minimalni vlozek truda. Kot one tajnice v SFRJ, ki si jih noben ni upal taknit.

spam321 ::

nejcek74 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ma ne to da se bo del mojih nalog selil v cenejšo državo, se je vedelo že takrat, ampak sem imel zagotovilo, da bom prevzel druge zadolžitve, da bodo nadrejeni to vse zrihtali. Zdaj pa o tem rihtanju ni ne duha ne sluha.

Ok, sam se moras odlocit, premisli ali se ti to lahko kasneje mascuje. Opravi svoje naloge z mnimalisticnim pristopom potem. Minimalni vlozek truda. Kot one tajnice v SFRJ, ki si jih noben ni upal taknit.


Tako se dela vedno, ko se dela za zblojene šefkote.

darkolord ::

Potem se pa zblojeni delavčki čudijo, kakšen odnos je, in pridemo spet naokoli?

spam321 ::

Šefkoti imajo praviloma poden odnos do delavcev neoziraje se na to, kakšen odnos imajo slednji do njih zato zakaj se sploh truditi? Linija najmanjšega odpora in gas v prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

borut_p ::

Slovenija je zelo majhna. Slej kot prej se boste spet srecali. Jaz sem do sedaj menjal 4x, vedno smo se razsli v normalnih okvirjih, naceloma niti dopusta nisem izkoristil. Kuhati zamire n gledati kako ga bos 'zaj...' - se ti lahko vrne kot bumerang. Konsek bil v podbni situaciji so se mi vtisnile v spomin besede staroste - "ne pozgi si mostov za seboj".

spam321 ::

borut_p je izjavil:

Slovenija je zelo majhna. Slej kot prej se boste spet srecali. Jaz sem do sedaj menjal 4x, vedno smo se razsli v normalnih okvirjih, naceloma niti dopusta nisem izkoristil. Kuhati zamire n gledati kako ga bos 'zaj...' - se ti lahko vrne kot bumerang. Konsek bil v podbni situaciji so se mi vtisnile v spomin besede staroste - "ne pozgi si mostov za seboj".


Hlapčevsko mišljenje. Če je bil šef (sodelavci) nekorekten, pošlji ga v k****, j**** mu vse po spisku, ker s takšnim človekom itak nima smisla tudi v bodoče sodelovati. Pri takšnem odnosu nimaš več mostov kaj požigati, ker ga je že šef požgal.

miki2019 ::

borut_p je izjavil:

Slovenija je zelo majhna. Slej kot prej se boste spet srecali. Jaz sem do sedaj menjal 4x, vedno smo se razsli v normalnih okvirjih, naceloma niti dopusta nisem izkoristil. Kuhati zamire n gledati kako ga bos 'zaj...' - se ti lahko vrne kot bumerang. Konsek bil v podbni situaciji so se mi vtisnile v spomin besede staroste - "ne pozgi si mostov za seboj".


Jaz se nekako držim načela, da skregat se je vedno lahko nazaj popravt odnos gre težje.

IL_DIAVOLO ::

Kaj bi se mutil okoli bivsega delodajalca. Z zivljenjem gres dalje, klicali te itak ne bojo, ti pa upam da ne njih.

PreviousUser ::

Mislim meni je bila s tem zavajanjem, da delovno mesto ni ogroženo, narejena kar velika škoda - kot prvo, če bi vedel, da me mislijo odpustiti, bi sprejel službo drugje ali pa bi ves ta čas intenzivno iskal.

Vazelin ::

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cange ::

Teh tem je že kar nekaj, meni izgleda vse to kot da ti delajo uslugo. Oddelaš do konca, ker veš da je to že del novega "lista".

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Mja, poleti in še v taki krizi. Ponavadi se pred novim letom kaj odpre, lani sem bil na kar nekaj razgovorih jeseni in pozimi.

Vazelin ::

Teh tem je že kar nekaj, meni izgleda vse to kot da ti delajo uslugo.

To sem mislil že jaz napisat:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Cange je izjavil:

Teh tem je že kar nekaj, meni izgleda vse to kot da ti delajo uslugo. Oddelaš do konca, ker veš da je to že del novega "lista".


Največjo uslugo bi mi naredili, če bi mi odkrito povedali na začetku in ne govorili kontra temu, kar mislijo narediti. Bi bil že nekaj časa lahko drugje.

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Mja, poleti in še v taki krizi. Ponavadi se pred novim letom kaj odpre, lani sem bil na kar nekaj razgovorih jeseni in pozimi.

Seveda upoštevaj še to, da je bila lani rekordno nizka brezposelnost;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Teh tem je že kar nekaj, meni izgleda vse to kot da ti delajo uslugo.

To sem mislil že jaz napisat:D


Ja, kar se tiče delovnih pogojev in vsega, sem pa po eni strani vesel, da je prišlo do tega. Zdaj sem v spremembo prisiljen.

Vazelin je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Mja, poleti in še v taki krizi. Ponavadi se pred novim letom kaj odpre, lani sem bil na kar nekaj razgovorih jeseni in pozimi.

Seveda upoštevaj še to, da je bila lani rekordno nizka brezposelnost;)


No, čeprav tudi zdaj dobivam kar nekaj klicev od headhunterjev... Bomo videli, mogoče se pa kaj odpre.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Lahko bi imeli storitev fake headhunterjev. Kličeš random folk okol, ki se mu obeta izguba službe, da ga malo razveseliš :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Lahko bi imeli storitev fake headhunterjev. Kličeš random folk okol, ki se mu obeta izguba službe, da ga malo razveseliš :D


:D

Sem pa v prejšnji krizi relativno hitro našel drugo službo, bomo videli, kako bo sedaj. Če ne pa bom pač živel na svoji skromni "penziji". :D

Vazelin ::

A viš Mitchoo. Shintarotu se jebe za job, ker je svobodni umetnik. Naredil je ene par komadov in sedaj letijo tisočaki mesečno. Mi furamo tlako. Shintaro = zmagovalec
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Shintaro je pač Shintaro. :D

Ma jaz za račune bom imel, luksuz glih ne bo, bom pa free.

Kvinta ::

Če bi meni delodajalec reko da se nimam kaj bat za službo pol pa me čez en mesec hoče da grem mu dam najprej dva focna pol pa grem sam >:D
A.C.A.B

Vazelin ::

Mitchoo: glej iz pozitivne plati. Morda pa v novi službi čez 10 let rataš CEO :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

spam321 ::

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Vsekakor. Daleč najbolj beden. Se začne premikat šele novembra... že če so razgovori, se zna skos neki premikat, pa enkrat en na dopustu, pa drugič drug, pa ni tega, pa ni onega...

PreviousUser ::

spam321 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Vsekakor. Daleč najbolj beden. Se začne premikat šele novembra... že če so razgovori, se zna skos neki premikat, pa enkrat en na dopustu, pa drugič drug, pa ni tega, pa ni onega...


Ja, jeseni in pozimi zna biti pa kar hitro. Decembra lani sem imel razgovor, čez en mesec že ponudba, pa so bili prazniki vmes. Zdaj mi je kar žal, da nisem vzel tega. ;((

Vazelin ::

Mitchoo, lej:
1. če ti nekdo odreže roko ... imaš še drugo.
2. če rataš tetraplegik ... še vedno lahko premikaš glavo
3. če izgubiš job poleti 2020 ... še vedno ga lahko dobiš 2023
4. če si do 40. leta ne najdeš žene ... še vedno lahko poročiš eno nemško penzionerko, ki bi rada družbe
5. ...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517917 (7953) val46
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610450 (7315) Arey
»

Spodrivanje zaposlenih

Oddelek: Loža
437455 (5342) Double_J
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320198 (17876) Invictus
»

odpoved

Oddelek: Loža
369511 (6648) bozicek

Več podobnih tem