» »

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

1
2
3

PreviousUser ::

Zraven vsega pa mi nadrejeni še reče, da mi je to povedal, ker se mu gre za odprto komunikacijo LOL. V ponedeljek se bom zmenil za sestanek, vem, da ne bo to nič spremenilo. Mu bom pa obrazložil, kako fajn me je zajebal - ker se tudi meni gre za odprto komunikacijo. :))

spam321 ::

PreviousUser je izjavil:

spam321 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Najbolj beden čas za oskat službo pa itak poleti ko se manj dogaja


Vsekakor. Daleč najbolj beden. Se začne premikat šele novembra... že če so razgovori, se zna skos neki premikat, pa enkrat en na dopustu, pa drugič drug, pa ni tega, pa ni onega...


Ja, jeseni in pozimi zna biti pa kar hitro. Decembra lani sem imel razgovor, čez en mesec že ponudba, pa so bili prazniki vmes. Zdaj mi je kar žal, da nisem vzel tega. ;((


Kolikokrat je bilo meni žal, lol. Vedno sem se odločil za najbolj bedno izbiro. Če bom še kdaj iskal službo in imel na mizi več ponudb za zaposlitev, dejansko bom raje žrebal kot pa tuhtal +/-, ker itak stanje v praksi je potem lahko kot dan in noč tistega na papirju ali na razgovoru...

Smurf ::

spam321 je izjavil:


Kolikokrat je bilo meni žal, lol. Vedno sem se odločil za najbolj bedno izbiro. Če bom še kdaj iskal službo in imel na mizi več ponudb za zaposlitev, dejansko bom raje žrebal kot pa tuhtal +/-, ker itak stanje v praksi je potem lahko kot dan in noč tistega na papirju ali na razgovoru...

Dokler ne bos pri sebi popravil stvari, bos nesrecen v vsaki sluzbi.

solatko ::

Jaz sem se vedno držal načela, nikoli več v isto službo, zato sem vedno mostove porušil in še reko poglobil, če je bila potoček.
A me ni hudič, ki sem ga najbolj zahebal, čez leto vabil nazaj za enkrat višjo plačo pa sem mu lepo pokazal finger in mu povedal, da je imel dovolj časa za boljši odnos in višjo plačo.

Če karkoli dobro obvladaš, se vedno najde tudi kak pameten delodajalec, če pa ne znaš nič, je pa bolj težko.

Vedno se moraš zavedat, da ne rabiš ti delodajalca, temveč on tebe.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Vazelin ::

Jaz sem se vedno držal načela, nikoli več v isto službo

Jp, bi se kar strinjal:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

Jaz pa glih obratno, po menjavi službe še držal stik z bivšim delodajalcem par let za vsak slučaj, če mi v novi ne bi šlo, da grem nazaj.

Vazelin ::

za vsak slučaj, če mi v novi ne bi šlo, da grem nazaj.

valda po ene 3 ali 6 mescih ugotoviš, če ti v novem jobu gre?

ne vem. če greš v nov job z namenom, da se mogoče vrneš v starega je itak fail že iz starta.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

ja po 3 do 6 mesecih se ti začne sanjati, ali si dober, res veš pa šele po par letih.
ni fail. pač ne moreš vedet, kaj se bo izkazalo, kako dober si v resnici in moraš počakati, da vidiš, ker nerealne predstave o tem, kako smo dobri so pač zelo pogosta stvar.

Vazelin ::

resno človek, par let se bojiš in živciraš v novem šihtu?;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

ja :)
saj to je dobro za motivacijo.
me prav čudi, ko gledam delavce, kako se sprostijo in jim je služba zadnja skrb in samo čakajo, da bo konec šihta ali pa se branijo dela. taki delavci so pa zanič in dosti jih je.

TheBlueOne ::

PreviousUser je izjavil:


Torej vaše izkušnje, kako ste ravnali potem do dejanske odpovedi in odhoda iz službe?


Podjetju nima smisla kaj razlagati, ker situacija je kakersna je. Zna biti, da se sef nikoli ni lagal, ker situacija na trgu se vedno spreminja, tudi na trgu dela.

Jaz bi 100% energije porabil za iskanje cesa drugega. Izgubljati cas z necim, kar bo kmalu mimo nima nobenega smisla. Staro sluzbo pac sfuras z nizkimi obrati, jaz bi kaksne 20% delovnika porabil za iskanje sluzbe, ce pa bi podjetje zacelo biti nesramno v smislu, da te poskusa prisilit, da das odpoved, pa bolniska. :)

Mato989 ::

kuall je izjavil:

ja :)
saj to je dobro za motivacijo.
me prav čudi, ko gledam delavce, kako se sprostijo in jim je služba zadnja skrb in samo čakajo, da bo konec šihta ali pa se branijo dela. taki delavci so pa zanič in dosti jih je.


Obicajno je to kako se ti jebe za siht kontrasorazmerno z visino place.... Vsaj vecinoma..

Op pa... Pojdi na bolnisko to je the best aja pa ne javljaj se na telefon ipd... Zajebi jih malo majmuni ki tu pisejo da se dopust pustijo so najvecji majmuni ever
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

Se strinjam v primeru, da je odpoved svinjska in delavec nic kriv. Ce pa je delavec kriv, bodisi krivdno ali pa dela slabo, potem pa je druga stvar. Ker zdaj vsi pisete, kot da ste bili najboljsi delavci in brez masla na glavi. Situacija pa ni niti priblizno enaka, kot ko delavec sam daje odpoved, ker v tem primeru se ve, da gre na boljse. V tem primeru meni ni bilo tezko oddelat do konca isti tempo, tako ali tako so mi odplacali nekoriscen dopust, nadure, za slovo sem se pa se uspel zmenit za popoldansko sodelovanje (v bistvu ravno obratno, mi je direktor sam ponudil sodelovanje) Ki mi zdaj prinese 2x vec kot prejsnja placa. Win-win situacija, bi rekel.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Se strinjam v primeru, da je odpoved svinjska in delavec nic kriv. Ce pa je delavec kriv, bodisi krivdno ali pa dela slabo, potem pa je druga stvar. Ker zdaj vsi pisete, kot da ste bili najboljsi delavci in brez masla na glavi. Situacija pa ni niti priblizno enaka, kot ko delavec sam daje odpoved, ker v tem primeru se ve, da gre na boljse. V tem primeru meni ni bilo tezko oddelat do konca isti tempo, tako ali tako so mi odplacali nekoriscen dopust, nadure, za slovo sem se pa se uspel zmenit za popoldansko sodelovanje (v bistvu ravno obratno, mi je direktor sam ponudil sodelovanje) Ki mi zdaj prinese 2x vec kot prejsnja placa. Win-win situacija, bi rekel.


Dejansko je tip napisal, da so mu še par mesecev nazaj obljubljali pozicijo in spremembo dela da bo ostal, ko je imel ponudbo drugje, zdaj pa ga odpustijo, to je pač svinjsko... zato je treba zdaj nazaj svinjsko delat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

Jaz sem se vedno držal načela, nikoli več v isto službo, zato sem vedno mostove porušil in še reko poglobil, če je bila potoček.
A me ni hudič, ki sem ga najbolj zahebal, čez leto vabil nazaj za enkrat višjo plačo pa sem mu lepo pokazal finger in mu povedal, da je imel dovolj časa za boljši odnos in višjo plačo.

Če karkoli dobro obvladaš, se vedno najde tudi kak pameten delodajalec, če pa ne znaš nič, je pa bolj težko.

Vedno se moraš zavedat, da ne rabiš ti delodajalca, temveč on tebe.


to predvsem veliko pove o tebi. Jaz v življenju nisem razmišljal, da bi zažigal mostove in namerno rušil odnose z ljudmi okoli sebe samo zato, da bi pumpal svoj ego. Z bivšimi delodajalci, ne glede na njihov odnos, sem se vedno razšel korektno in sem svoj del dogovora korektno opravil. Pa ne zato, ker bi razmišljal o tem, da jih bom kdaj rabil ali bi se mi šlo za reference. ampak preprosto zato, ker je to prav. Razne primitivne metode maščevanja, kazanja prtov in ne vem še česa, bolj pritičejo opicam in potem jih tako okolica pogosto tudi obravnava.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Dejansko je tip napisal, da so mu še par mesecev nazaj obljubljali pozicijo in spremembo dela da bo ostal, ko je imel ponudbo drugje, zdaj pa ga odpustijo, to je pač svinjsko... zato je treba zdaj nazaj svinjsko delat.


Par mesecev nazaj je bil nekoliko drugacen svet. Ne vidim koristi od tega, da se spremenis v budalo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dejansko je tip napisal, da so mu še par mesecev nazaj obljubljali pozicijo in spremembo dela da bo ostal, ko je imel ponudbo drugje, zdaj pa ga odpustijo, to je pač svinjsko... zato je treba zdaj nazaj svinjsko delat.


Par mesecev nazaj je bil nekoliko drugacen svet. Ne vidim koristi od tega, da se spremenis v budalo.


Ne v budalo, ampak da si odpočiješ =)

Budalo ravno dela ko norc do konc odpovedi po možnosti še gratis pusti dopust kot eni tu pišejo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Budalo ravno dela ko norc do konc odpovedi po možnosti še gratis pusti dopust kot eni tu pišejo!


Izpolnis svoj del pogodbe, to je to. Da pa se obnasas "svinsko" pa te samo da v sivino povprecja, ki se ne zmore upreti mascevanju. Ko si na taki tocki, je cas, da si priznas, da nisi primeren za vecino poklicev, kjer je potrebna neka samokontrola, to pa je vecina lukrativnih kariernih moznosti.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Budalo ravno dela ko norc do konc odpovedi po možnosti še gratis pusti dopust kot eni tu pišejo!


Izpolnis svoj del pogodbe, to je to. Da pa se obnasas "svinsko" pa te samo da v sivino povprecja, ki se ne zmore upreti mascevanju. Ko si na taki tocki, je cas, da si priznas, da nisi primeren za vecino poklicev, kjer je potrebna neka samokontrola, to pa je vecina lukrativnih kariernih moznosti.


Tvoj del pogodbe je tudi koriščenje dopusta... ne pa podarjanje gratis firmi kajne? =)

Sicer pa njegov nadrejeni ni izpolnil svojega ustnega dogovora ki je enako veljaven kot pisni, žal težje dokazljiv, on mu je obljubljal da ne bo odpuščen pri reorganizaciji... korona ni izgovor, naj porihta svoj del dogovora!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Tvoj del pogodbe je tudi koriščenje dopusta... ne pa podarjanje gratis firmi kajne? =)

Sicer pa njegov nadrejeni ni izpolnil svojega ustnega dogovora ki je enako veljaven kot pisni, žal težje dokazljiv, on mu je obljubljal da ne bo odpuščen pri reorganizaciji... korona ni izgovor, naj porihta svoj del dogovora!


Seveda ne podaris dopusta podjetju. Kakor se ne obnasas "svinsko". Oboje je butasto.

Nihce, ki je odpuscen praviloma nima ustnega dogovora v smislu, da zna biti, da bo odpuscen. Tudi, ce podjetje ne eksplicitno vedno omeni, da se zna zaradi stanja trgu zgoditi, da bo odpuscen, je vecina jasno, da ta moznost obstaja. Relacijo okoli obveznosti pac doloci pogodba.

Pac ni izgovorov, da se obnasas butasto. Ta del svoje neotesanosti je bolj pametno skriti, ce si sposoben dovolj samokontrole, ker koristi od "biti svinski" pac ni.

Koraaz ::

Vidim, da se veliko omenja naj OP vzame bolniško namesto dopusta. Po kaki pravni podlagi ti pripada bolniška, če si čil in zdrav?

Nikjer ne vidim, da bi OP omenjal, da bi imel zdravstvene težave zaradi službe, da bi lahko šel na bolniško?

Razen, če imaš veze pri zdravniku, da ti napiše bolniško ali pa se izgovarjaš na "izgorelost".

TheBlueOne ::

Ce ti delodajalec ne omogoci koriscenja doposta, ti ga kolikor vem mora izplacati. Kar se tice bolniske pa se lahko izgovarjas na izgorelost, posebej v taki situaciji, kjer se nad tabo delajo razni pritiski. Se vedno boljse bolniska, kot pa da se gres klovna z raznimi inovativnimi idejami kako se mascevati sefu.

Po mojih izkusnjah je v taki situaciji se vsak dobil bolnisko. Kaj so uradni razlogi, pa verjetno ostane med pacintom in zdravnikom.

PreviousUser ::

Koraaz je izjavil:

Vidim, da se veliko omenja naj OP vzame bolniško namesto dopusta. Po kaki pravni podlagi ti pripada bolniška, če si čil in zdrav?

Nikjer ne vidim, da bi OP omenjal, da bi imel zdravstvene težave zaradi službe, da bi lahko šel na bolniško?

Razen, če imaš veze pri zdravniku, da ti napiše bolniško ali pa se izgovarjaš na "izgorelost".


No, izgorelost dejansko obstaja, bil sem tudi pri zdravniku zaradi tega.

spam321 ::

Smurf je izjavil:

spam321 je izjavil:


Kolikokrat je bilo meni žal, lol. Vedno sem se odločil za najbolj bedno izbiro. Če bom še kdaj iskal službo in imel na mizi več ponudb za zaposlitev, dejansko bom raje žrebal kot pa tuhtal +/-, ker itak stanje v praksi je potem lahko kot dan in noč tistega na papirju ali na razgovoru...

Dokler ne bos pri sebi popravil stvari, bos nesrecen v vsaki sluzbi.


Saj vem, saj vem, zame je tako edina rešitev, da postanem šefko ;)

PreviousUser ::

Pri meni je situacija taka, da odpoved visi v zraku, a to, kdaj jo dobim, ne ve nihče. Je pa težko zbrati neko motivacijo v takih okoliščinah.

TheBlueOne ::

Kaj pomeni, da je tezko najti motivacijo? Ima to kaksne posledice ali samo nisi najboljsi performer?

Na vsak nacin imas casa od ostanek trajanja zaposlitve + veljavnost odpovedi (pogosto konec meseca) + odpovedni rok. Vse skupaj zna hitro biti dovolj casa, da najdes kaj novega brez da se vmes znajdes na nadomestilu.

Zgodovina sprememb…

bizgech ::

Smurf je izjavil:

spam321 je izjavil:


Kolikokrat je bilo meni žal, lol. Vedno sem se odločil za najbolj bedno izbiro. Če bom še kdaj iskal službo in imel na mizi več ponudb za zaposlitev, dejansko bom raje žrebal kot pa tuhtal +/-, ker itak stanje v praksi je potem lahko kot dan in noč tistega na papirju ali na razgovoru...

Dokler ne bos pri sebi popravil stvari, bos nesrecen v vsaki sluzbi.


Kaj pa naj bi popravil pri sebi?

Pri meni je podobno... kot bi bil magnet za falirane šefe :) Se zgodi, da kdaj naletiš na kakšnega slabega delodajalca. Če pa večkrat zapored naletiš na kakšnega jebivetra, potem ni problem v tebi, ampak v delodajalcu. Problem je v tem, ker vsak lahko odpre firmo, čez 1 leto postane delodajalec, čez 2 leti se že začne zmišljevati svoja pravila itd. Takšnih malih podjetnikov, ki niso sposobni imeti stvari in odnose urejene, pri nas ne manjka.

bbbbbb2015 ::

PreviousUser je izjavil:

Predvidevam, da se vsa motivacija izgubi, vendar še vedno morate opravljati svoje delo. Verjetno se naredi samo tisto redno delo, ne delate pa več nadur in podobno? Sklepam tudi, da se pričakuje neka primopredaja, vendar zaradi nefer odnosa ne vem, zakaj bi se moralo uvajati druge.

Torej vaše izkušnje, kako ste ravnali potem do dejanske odpovedi in odhoda iz službe?


Meni sicer nikoli niso dali odpovedi. Sem pa odkorakal stran od dveh zelo dobro plačanih služb. V prvi so me začeli siliti, da se podpisujem pod projekte dvomljive poslovne vrednosti, ki so zelo dišali na pranje denarja.

To sem itak vedel, da me bo prej ali slej čakala knjižica, ker "koristi", kot so si oni predstavljali, niso imeli.

Od druge pa sem odkorakal, ker je naročniku zmanjkalo "high profile" dobro plačanih projektov, nasledji bi bil šele za eno 3-4 mesece, do takrat pa bi krpali z nečim manj vrednim. Naročniku se je zdelo ne samo, da bi lahko razumel situacijo, ampak so celo menili, da bi jaz lahko počakal na naslednji projekt (toliko denarja pa si si menda že nabral aneda?). Dal sem odpoved in praktično takoj našel nekaj drugega. Delam za naročnike, ki imajo dobro plačano delo.

2f4u ::

Ok vidim info v vseh smereh..

Ko boš imel sestanek, kjer ti bodo predali sklep.. NE PODPISUJ NIČ TAKOJ.

1. Oni so se pravno pripravili. Ti si pravno nevešč in potrebuješ pravno pomoč, zaščito. Dejansko, ne da nočeš, samo rad bi bil prepričan, VAREN.
2. Na tem sestanku napiši zapisnik, prostoročno, kdo je prisoten, da si prejel odločbo in da je nisi sposoben podpisat, ker nisi pravno vešč in rabiš strokovno pravno pomoč, VARNOST. Podpiši ta svoj zapisnik in naj ga prisotni podpišejo, skopiraš in greš po pravno pomoč. Tukaj bo prvi šok za delodajalca, ker bo videl tvojo profesionalnost/znanje.

2. Morda že na sestanku ali pa po podpisu sklepa, predlagaj priporočilno pismo. Da ti pripravijo priporočilno pismo, ker si dober in ... osnutek že sam malo premisli. Tu je fora, oni ti bi ga radi izročili po odhodu, ti ga rabiš takoj, ker iščeš novo zaposlitev. Službe nimaš "v rokavu" in če so fer ga bodo dali.

3. Nikoli ne ruši mostov! Sodeluj korektno toda ne dovoli si da te žalijo, preobremenijo, zahtevajo nekaj kar ni tvoje delo. 8ur, morda kakno minuto več.. Bistveno je, da ne narediš napak kot potrjevanje in sporočanje nadrejenemu, odzivnost. Iniciativa (primopredaja) je bolje, da pride iz njihove strani=> tudi če ne zapišejo naloge, lahko ti po sestanku narediš zapisnik in pošlješ vsem v vednost.
Vseeno, moj moto.... tako malo delati, kot me malo lahko plačajo, ne morem.

4.
Plačilo dopusta... preveri po kateri tarifi. Tvoja želja je maximalen bonus. Njihova minimalen.


Slovenija je majhna - večinokrat prileti boomerang nazaj.

LP
TEHNIKI spoštujte se!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

PreviousUser ::

2f4u je izjavil:

Ok vidim info v vseh smereh..

Ko boš imel sestanek, kjer ti bodo predali sklep.. NE PODPISUJ NIČ TAKOJ.

1. Oni so se pravno pripravili. Ti si pravno nevešč in potrebuješ pravno pomoč, zaščito. Dejansko, ne da nočeš, samo rad bi bil prepričan, VAREN.
2. Na tem sestanku napiši zapisnik, prostoročno, kdo je prisoten, da si prejel odločbo in da je nisi sposoben podpisat, ker nisi pravno vešč in rabiš strokovno pravno pomoč, VARNOST. Podpiši ta svoj zapisnik in naj ga prisotni podpišejo, skopiraš in greš po pravno pomoč. Tukaj bo prvi šok za delodajalca, ker bo videl tvojo profesionalnost/znanje.

2. Morda že na sestanku ali pa po podpisu sklepa, predlagaj priporočilno pismo. Da ti pripravijo priporočilno pismo, ker si dober in ... osnutek že sam malo premisli. Tu je fora, oni ti bi ga radi izročili po odhodu, ti ga rabiš takoj, ker iščeš novo zaposlitev. Službe nimaš "v rokavu" in če so fer ga bodo dali.

3. Nikoli ne ruši mostov! Sodeluj korektno toda ne dovoli si da te žalijo, preobremenijo, zahtevajo nekaj kar ni tvoje delo. 8ur, morda kakno minuto več.. Bistveno je, da ne narediš napak kot potrjevanje in sporočanje nadrejenemu, odzivnost. Iniciativa (primopredaja) je bolje, da pride iz njihove strani=> tudi če ne zapišejo naloge, lahko ti po sestanku narediš zapisnik in pošlješ vsem v vednost.
Vseeno, moj moto.... tako malo delati, kot me malo lahko plačajo, ne morem.

4.
Plačilo dopusta... preveri po kateri tarifi. Tvoja želja je maximalen bonus. Njihova minimalen.


Slovenija je majhna - večinokrat prileti boomerang nazaj.

LP
TEHNIKI spoštujte se!


Pri nas je ponavadi praksa, da te pokličejo v pisarno, te probajo prisilit v sporazumno odpoved in naslednji dan te več ni, če podpišeš. Pred meseci so naleteli na mino, odpuščeni je vložil tožbo zaradi po njegovem neobstoječih razlogov za odpoved. Sredi sodnega postopka mu je firma izplačala poravnavo.

UganiKdo ::

bizgech je izjavil:

Smurf je izjavil:

spam321 je izjavil:


Kolikokrat je bilo meni žal, lol. Vedno sem se odločil za najbolj bedno izbiro. Če bom še kdaj iskal službo in imel na mizi več ponudb za zaposlitev, dejansko bom raje žrebal kot pa tuhtal +/-, ker itak stanje v praksi je potem lahko kot dan in noč tistega na papirju ali na razgovoru...

Dokler ne bos pri sebi popravil stvari, bos nesrecen v vsaki sluzbi.


Kaj pa naj bi popravil pri sebi?

Pri meni je podobno... kot bi bil magnet za falirane šefe :) Se zgodi, da kdaj naletiš na kakšnega slabega delodajalca. Če pa večkrat zapored naletiš na kakšnega jebivetra, potem ni problem v tebi, ampak v delodajalcu. Problem je v tem, ker vsak lahko odpre firmo, čez 1 leto postane delodajalec, čez 2 leti se že začne zmišljevati svoja pravila itd. Takšnih malih podjetnikov, ki niso sposobni imeti stvari in odnose urejene, pri nas ne manjka.


V bistvu je ravno obratno. To dan nabašeš na slabega šefa se zgodi, če pa naletiš na 10 slabih šefov zapored se je pa dobro vprašat tudi kaj ti delaš narobe. Nekako tako kot mujo, ki v vozi v napačno smer po avtocesti in se čudi opozorilu na radiu.

mihor ::

PreviousUser je izjavil:

Realno stanje. Sem pa itak že bil v odhajanju, zdaj bom pač še malo bolj pospešeno iskal nekaj drugega, bo pa bolj jeba zdaj v teh časih. Imel sem ponudbo v januarju, pa zavrnil in iskal še naprej. Nismo mogli vedeti, da se bo tako obrnilo, kaj češ.

Drugače pa mi je bilo pred kratkim obljubljeno v smislu, da se ne rabim bati za delovno mesto, da bodo že nekaj zrihtali. Samo ja, itak ni verjeti na besedo kaj preveč, očitno so samo kupovali čas, da jih ne bi prehitel z odpovedjo, ker so slutili, da iščem drugje.


2f4u je že dal dobre nasvete. Še mojih 5 centov:
Prvo kot prvo, ČE imaš pogodbo za nedoločen čas (pa tudi v določenih primerih pri določenem času) in ČE delaš vsaj minimalno minimalni činkec pridno, se te pravno gledano ne morejo znebiti. To si dobro zapomni. Toliko da veš, kakšno podlago imaš. Če te slučajno probajo mobat in ti začno metat naprej kakšne očitke, jim niti pod razno ne podleži in ničesar (nima veze, če je celo kanček resnice) ne priznaj! Vem, psihologija zna delat svoje, ampak če se psihično pripraviš na vse možne očitke, ki ti jih po kakršnikoli zaviti logiki lahko vržejo naprej, potem boš neprebojen. Še enkrat, NIČ ne priznaj, NIČ škodoželjnega ali maščevalnega ne naredi, VSE si dokumentiraj (zapiši pogovore, sestanke, dogodke, z datumi, dnevnik za to bi bil odličen), SPRAVI vse maile (FW na osebni mail) in potem lepo normalno delaj dalje, ne se pretegnit, pa NIČ ne obljubljaj, ne pristani na nobene roke, če ti kaj poturijo v podpis, NE PODPIŠI. Toliko. Če se ti ne dela nadur, jih ti seveda ni treba. Tudi predaje ti ni treba delat s polno vnemo if you know what I mean. Nikakor NE DAJAJ SAM ODPOVEDI, dokler nimaš podpisane nove pogodbe. To je najbolj pomembno. Tudi če te protipravno skenslajo, jih boš kasneje lahko iztožil (ok, razen če gre firma v kanto). Naj povem še, da če nisi glede pravnih zadev siguren in imaš vsaj malo denarja na strani, si najdi odvetniški nasvet. Pa ne šparaj, ker poceni odvetniki so ponavadi poceni iz razloga. Se splača, da se ne boš kasneje tepel po glavi. Pa, seveda, čim bolj aktivno išči novo službo. Linkedin spimpaj, napiši si nadodličen CV (nikar se ne podcenjuj, napiši najbolj sočne in privlačne stvari notri, ki si jih dosegel, seveda pa ne lagat), poišči priložnosti po netu, po linkedinu, pri kolegih, prijateljih, nikoli ne veš, kje je vse priložnost za normalno in dobro službo. Pa pri novi službi imaš dve pomembni zadevi za ugotovit: a) ali je v firmi normalno vzdušje - probaj se pogovorit s folkom, ki tam dela, poglej če imajo normalno opremo (single 24" monitor za posameznega deva dandanes pomeni cheap-shit delodajalca) in pa b) zdilaj se za dobro plačo in ugodnosti! Čist premalo ljudi se zna dilat dandanes, ali jim je nerodno ali pa nimajo niti izkušenj in znanja. Predlagam ti tale masterpiece: https://www.coursera.org/learn/negotiat... Res odlično predavanje, relativno kratko pa še zastonj, ne bo ti žal.

Naj še to omenim, vazelin je tudi zadel eno od pomembnih bistev, 'talk is cheap'. Tega življenjskega dejstva res ne morem precenit, v moji karieri se je to že neštetokrat pokazalo kot popolna resnica. Če nečesa nimaš na papirju, forget it, ne obstaja, ne se zanašat na to, never happened. Če nekdo tako nekaj obljublja in mu ni do tega, da bi to vpisal na pogodbo/napisal v mail, potem ga nikar ne jemlji resno. Primer, če ti pred podpisom pogodbe obljubljajo, da plača bo pa višja (yeah, right!), ko opraviš poskusno dobo (to dobo radi bašejo v pogodbe zadnja leta), naj to natančno opredelijo tudi v pogodbi. Če ti kaj v pogodbi ni všeč, se nikar ne pusti kar tako odpravi, oziroma če ti kaj ni všeč, jim povej, da bi rad potem neko recipročno ugodnost, če popustiš na določeni postavki. Recimo več dopusta za nižjo plačlo. Ali obratno, če ti dajo manj dopusta, predlagaj ustrezno višjo plačo. Pa če ti obljubljajo parkirni prostor pred firmo, naj bo to tudi v pogodbi. Kar je v pogodbi, to velja. Ostalo je megla.

UganiKdo ::

ČE imaš pogodbo za nedoločen čas (pa tudi v določenih primerih pri določenem času) in ČE delaš vsaj minimalno minimalni činkec pridno, se te pravno gledano ne morejo znebiti. To si dobro zapomni.


kar seveda ne drži. Še posebej ne v kriznih razmerah, kjer dejansko pride do odpuščanja iz utemeljenih poslovnih razlogov.


SPRAVI vse maile (FW na osebni mail)

Na številnih delovnih mestih je to več kot utemeljen razlog za krivdno odpoved.

PreviousUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pomeni, da je tezko najti motivacijo? Ima to kaksne posledice ali samo nisi najboljsi performer?



Bolj v smislu, da ti začne dol viseti za vse skupaj. Delaš striktno tisto, kar moraš po liniji najmanjšega odpora. Ker si preokupiran z iskanjem druge službe in ti tudi to pobere kar nekaj energije.

kixs ::

Namig za odpuscanje je navadno iz poslovnih razlogov. Ves, da podjetje ne posluje dobro. Sefi govorijo o znizanju plac, omejevanje investicij, ce sploh katero odobrijo... ko to vidis, isci takoj drugo sluzbo. Slej kot prej pride na vrsto odpuscanje...

Namig ali izrecno povedano, da sigurno ne bodo odpuscali, razumi kot: isci novo sluzbo takoj zdaj!

IL_DIAVOLO ::

Kaj filozofirate, ce tip se trudi da bi ga odpustili, pa mu ne uspe :))

mihor ::

UganiKdo je izjavil:

kar seveda ne drži. Še posebej ne v kriznih razmerah, kjer dejansko pride do odpuščanja iz utemeljenih poslovnih razlogov.


Aha, kako boš pa utemeljil te 'poslovne razloge'? Razen, če gre firma v stečaj, boš težko spravil ven kakšen razlog, ki bi zdržal na sodišču.

Domobrancek ::

No pri nas si itak skos pod takim "pritiskom", ker se dejansko pri nas v podjetju odpušča iz dons na jutr, brez predhodnih "opozoril". Danes si, jutri te ni (to se je zgodil tud nekaterim, ki so bili v podjetju po 10+let). Enostavno se direktor odloč, da nisi dost dobr za njega al ga pa kej na teb zmot. Spakiraš in te ni več (odpovedni rok načeloma "odslužiš" od doma potem).

Je pa v primeru, da veš, da boš odpuščen res težje ostati motiviran. Nas je bilo na eni točki že precej strah, da bodo celo fermo zaprli (smo hčerinsko podjetje večjega podjetja) in je bilo težko. Probaš nardit najbolje, kar lahko. Verjetno ne boš enako učinkovit kot prej ampak jebiga.

Tisto, da bi samo sedel pa gledal u luft se mi pa bedno zdi. Pol ti je še bolj dovgčas, kot če nekaj dejansko delaš.

mihor ::

Domobrancek je izjavil:

No pri nas si itak skos pod takim "pritiskom", ker se dejansko pri nas v podjetju odpušča iz dons na jutr, brez predhodnih "opozoril". Danes si, jutri te ni (to se je zgodil tud nekaterim, ki so bili v podjetju po 10+let). Enostavno se direktor odloč, da nisi dost dobr za njega al ga pa kej na teb zmot. Spakiraš in te ni več (odpovedni rok načeloma "odslužiš" od doma potem).

Je pa v primeru, da veš, da boš odpuščen res težje ostati motiviran. Nas je bilo na eni točki že precej strah, da bodo celo fermo zaprli (smo hčerinsko podjetje večjega podjetja) in je bilo težko. Probaš nardit najbolje, kar lahko. Verjetno ne boš enako učinkovit kot prej ampak jebiga.

Tisto, da bi samo sedel pa gledal u luft se mi pa bedno zdi. Pol ti je še bolj dovgčas, kot če nekaj dejansko delaš.


Se pravi, da so podpisali sporazumno prekinitev delovnega razmerja, ne da jih je direktor odpustil. Kar jim seveda ni bilo nobene potrebe naredit, so pa glede na tvoj opis delovnega okolja (toksičnost na 100%) bili sigurno psihološki pritistki, kar ni nezanemarljivo.

UganiKdo ::

mihor je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

kar seveda ne drži. Še posebej ne v kriznih razmerah, kjer dejansko pride do odpuščanja iz utemeljenih poslovnih razlogov.


Aha, kako boš pa utemeljil te 'poslovne razloge'? Razen, če gre firma v stečaj, boš težko spravil ven kakšen razlog, ki bi zdržal na sodišču.


ne prodajaj megle, poslovne razloge (če res obstjajo) je zelo enostavno utemeljit. Če ti naročila upadejo za 50% je vsakemu jasno, da bo upadel obseg dela in posledično sledi zmanjšanje zaposlenih. Če imam proizvodno linijo, ki v v treh izmenah izdela 20.000 kosov, potem pa naročila upadejo na 10.000 in grem na dve izmeni, je ca. 1/3 delavcev v proizvodnji tehnološki višek. Tako odpuščanje niti pod razni ni sporno. Kar pa sem (in je tudi pravilno) zavezan, da v primeru povečanja proizvodnje in zaposlovanja enakega profila ljudi v naslednjem letu dni, najprej ponudim delo taistim delavcem, ki so delo izgubili.

Drugo je, ko podjetje muti in čez en teden hoče zaposlit nekoga drugega.

Domobrancek ::

mihor je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

No pri nas si itak skos pod takim "pritiskom", ker se dejansko pri nas v podjetju odpušča iz dons na jutr, brez predhodnih "opozoril". Danes si, jutri te ni (to se je zgodil tud nekaterim, ki so bili v podjetju po 10+let). Enostavno se direktor odloč, da nisi dost dobr za njega al ga pa kej na teb zmot. Spakiraš in te ni več (odpovedni rok načeloma "odslužiš" od doma potem).

Je pa v primeru, da veš, da boš odpuščen res težje ostati motiviran. Nas je bilo na eni točki že precej strah, da bodo celo fermo zaprli (smo hčerinsko podjetje večjega podjetja) in je bilo težko. Probaš nardit najbolje, kar lahko. Verjetno ne boš enako učinkovit kot prej ampak jebiga.

Tisto, da bi samo sedel pa gledal u luft se mi pa bedno zdi. Pol ti je še bolj dovgčas, kot če nekaj dejansko delaš.


Se pravi, da so podpisali sporazumno prekinitev delovnega razmerja, ne da jih je direktor odpustil. Kar jim seveda ni bilo nobene potrebe naredit, so pa glede na tvoj opis delovnega okolja (toksičnost na 100%) bili sigurno psihološki pritistki, kar ni nezanemarljivo.


Kokr js vem niso podpisal sporazumne prekinitve ampak so bili odpuščeni. Tekel jim je še vedno odpovedni rok ampak niso rabil prihajat v službo med odpovednim rokom. So lahko doma gledal v luft in čakal, da odpovedni rok poteče (Vem za ene dva takšna primera. Sigurno jih je bilo veliko več za katere ne vem.).

Pač je šef pri nas impulzivc, vsake tok se mu odtrga in pride potem do takšnih odločitev. Prav tako je veliko folka šlo, ker se ni strinjalo z njim. Zaposliv jih je za opravljanje nekega dela in jim nakonc še v veliki meri ukazoval kako morjo to delo opravljat. Dokler so delal tako kot je njemu pasal je blo good, ko so pa razložil, da ta sistem ne pije vode in hotl nardit kj mal bolj po svoje so pa letel. Oplel si, ko se mu enkrat malo bolj zoperstaviš in zagovarjaš svoje.

Zgodovina sprememb…

mihor ::

UganiKdo je izjavil:

mihor je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

kar seveda ne drži. Še posebej ne v kriznih razmerah, kjer dejansko pride do odpuščanja iz utemeljenih poslovnih razlogov.


Aha, kako boš pa utemeljil te 'poslovne razloge'? Razen, če gre firma v stečaj, boš težko spravil ven kakšen razlog, ki bi zdržal na sodišču.


ne prodajaj megle, poslovne razloge (če res obstjajo) je zelo enostavno utemeljit. Če ti naročila upadejo za 50% je vsakemu jasno, da bo upadel obseg dela in posledično sledi zmanjšanje zaposlenih. Če imam proizvodno linijo, ki v v treh izmenah izdela 20.000 kosov, potem pa naročila upadejo na 10.000 in grem na dve izmeni, je ca. 1/3 delavcev v proizvodnji tehnološki višek. Tako odpuščanje niti pod razni ni sporno. Kar pa sem (in je tudi pravilno) zavezan, da v primeru povečanja proizvodnje in zaposlovanja enakega profila ljudi v naslednjem letu dni, najprej ponudim delo taistim delavcem, ki so delo izgubili.

Drugo je, ko podjetje muti in čez en teden hoče zaposlit nekoga drugega.


Em, NE! Ne da se jih utemeljit tako, samo pravljice prodajaš, prijatelj! Tole nikakor ne bi zdržalo presoje na delovnem sodišču, za take nebuloze bi se ti samo smejali. ;)

No, da ne bomo samo nabijali 'rekla-kazala':
http://sodnapraksa.si/?q=id:20150811114...

Upoštevaje sodno prakso in tudi Priporočilo št. 166 k Konvenciji MOD št. 158, je odpoved pogodbe o zaposlitvi skrajni ukrep delodajalca tudi v primeru obstoja poslovnega razloga. Presoja o tem, ali razlogi, ki jih navaja delodajalec, dejansko zadoščajo za utemeljenost odpovedi, je prepuščena sodišču, ki pa se ne more zadovoljiti le z ugotovitvijo, da je poslovni razlog podan, ker je prišlo do upada prometa in potrebe po zmanjšanju števila zaposlenih zaradi prerazporeditve nalog določenih delovnih mest na preostale zaposlene. Delodajalec ima sicer z ustavo zagotovljeno pravico do svobodne gospodarske pobude - v ta okvir sodi tudi zmanjšanje števila zaposlenih in prerazporeditev nalog - vendar ta ni absolutna. Uravnotežena mora biti s pravicami zaposlenih, ki se v primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi na splošno uresničujejo skozi določbo drugega odstavka 89. člena ZDR-1, v primeru odpovedi večjemu številu delavcev pa še širše (98. - 103. člen ZDR-1).

Če namesto odpovedi pogodb o zaposlitvi obstajajo druge ustrezne možnosti brez škode za učinkovito delovanje delodajalca, ni mogoče ugotoviti utemeljenega poslovnega razloga, ki onemogoča nadaljevanje dela pod pogoji iz pogodbe o zaposlitvi. Zato okoliščina, da delodajalec v obdobju, ko odpoveduje pogodbe o zaposlitvi zaposlenim zaradi poslovnega razloga (ker izkazuje potrebo po zmanjšanju števila zaposlenih), na enakih delih zaposluje delavce za določen čas, najema agencijske delavce ali študente, ni nepomembna. Ohranitev zaposlitev delavcev ima načeloma prednost pred zagotavljanjem dela najetih delavcev, ki niso v delovnem razmerju pri delodajalcu, kadar se ta odloča za zmanjšanje ali racionalizacijo poslovanja.


Domobrancek je izjavil:

Kokr js vem niso podpisal sporazumne prekinitve ampak so bili odpuščeni. Tekel jim je še vedno odpovedni rok ampak niso rabil prihajat v službo med odpovednim rokom. So lahko doma gledal v luft in čakal, da odpovedni rok poteče (Vem za ene dva takšna primera. Sigurno jih je bilo veliko več za katere ne vem.).


Če so že bili odpuščeni (pa sem prepričan, da ni temu tako), potem je bilo to skrajno nelegalno. Sam stavim na to, da jih je direktor 'prepričal', da so sami podpisali odpoved, hkrati jih je pa poslal na 'čakanje na delo doma'.

Domobrancek je izjavil:

Pač je šef pri nas impulzivc, vsake tok se mu odtrga in pride potem do takšnih odločitev. Prav tako je veliko folka šlo, ker se ni strinjalo z njim. Zaposliv jih je za opravljanje nekega dela in jim nakonc še v veliki meri ukazoval kako morjo to delo opravljat. Dokler so delal tako kot je njemu pasal je blo good, ko so pa razložil, da ta sistem ne pije vode in hotl nardit kj mal bolj po svoje so pa letel. Oplel si, ko se mu enkrat malo bolj zoperstaviš in zagovarjaš svoje.


Micromanagement, toksično okolje, mobing, zakaj sploh delaš tam? Najdi si boljšo službo ASAP, mi boš hvaležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

UganiKdo ::

Je treba vse prebrat, ne samo tisto kar ti ustreza:

Če namesto odpovedi pogodb o zaposlitvi obstajajo druge ustrezne možnosti brez škode za učinkovito delovanje delodajalca, ni mogoče ugotoviti utemeljenega poslovnega razloga, ki onemogoča nadaljevanje dela pod pogoji iz pogodbe o zaposlitvi. Zato okoliščina, da delodajalec v obdobju, ko odpoveduje pogodbe o zaposlitvi zaposlenim zaradi poslovnega razloga (ker izkazuje potrebo po zmanjšanju števila zaposlenih), na enakih delih zaposluje delavce za določen čas, najema agencijske delavce ali študente, ni nepomembna. Ohranitev zaposlitev delavcev ima načeloma prednost pred zagotavljanjem dela najetih delavcev, ki niso v delovnem razmerju pri delodajalcu, kadar se ta odloča za zmanjšanje ali racionalizacijo poslovanja.


Ja, kadar se z poslovnimi razlogi skuša prekrit druge razloge za odpoved delovnega razmerja zadeve pogosto padejo na sodišču. Niti pod razno pa seveda ne drži tvoja navedba da je iz poslovnega razloga nemogoče odpuščat in da take zadeve avtomatično padejo na sodišču. Kot sem že zgoraj napisal, če gre za dejanske poslovne razloge in je odpoved korektno izpeljana potem bo tudi na sodišču zdržalo. Če pa je poslovni razlog samo izgovor, da se želijo znebit točno določenega delavca pa je seveda druga zgodba.

tudi v primeru, ki si ga linkal sodišče ni oporekalo temu, da se iz poslovnega razloga odpušča, ampak je zadeva padla zato, ker se je odpustilo delavca za nedoločen čas, čeprav je evidentno obstaja potreba po njegovem delu, saj so zaposlovali agencijske delavce. Delodajalec je dolžan pred odpovedjo iz poslovnih razlogov seveda preverit ali je mogoče delavcu zagotoviti drugo ustrezno delo, kar pa v konkretnem primeru očitno niso storili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

PreviousUser ::

Pri nas izpada iz prodaje v zadnjih mesecih ni bilo veliko, celo skoraj smo dosegali plan. Tako da tukaj bi mogoče lahko kaj probal.

UganiKdo ::

Bistveno na koncu dneva bo ali poslovni razlogi dejansko obstajajo in je bilo zmanjševanje števila zaposlenih nujna poslovna odločitev. Če bodo sodišče prepričali, da je odgovor na obe vprašanji da, potem se bo v naslednji fazi ugotavljajo ali je bila odpoved ravno tebi (in ne kateremu od drugih zaposlenih) najbolj optimalna rešitev. Šele, če bo tudi to zdržalo bo sodišče potrdilo delodajalcu. V sodni praksi se je izoblikovalo eno letno obdobje po odpovedi v kateri morajo ti pogoji veljat.

Seveda pa je povsem nevezano na pravni vidik tudi vprašanje zakaj bi v takšnem okolju dolgoročno sploh želel delat. Te pa to, na noben način ne ovira da tožiš delodajalca, dobiš izplačane zastale plače in morebitno odškodnino, potem pa ne nadaljuješ delovnega razmerja.

Vazelin ::

Mitchoo: ti samo išči novo službo. Nič čakat. Drugič pa se ne pusti namazati z vazelinom in verjeti na sladke besede.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Ja, saj to že delam. Najbolj bi bilo fajn, če bi se poklopilo, da poberem odpravnino in začnem takoj v drugi službi potem. :D A za tak scenarij je bolj majhna verjetnost. :D

blay44 ::

Lahk pa tud mal drugače razmišljamo.
Zdej, če je kolektiv OK in ni bilo izkoriščanja. Da ne bom osladen.
Poskušamo, po svojih močeh pač, pomagati firmi za dosego boljših storitev, prozvodnje in prodajnih rezultatov? Skratka, da odpravimo vzrok krize.
Pa ne me križat, ampak če vidimo smisel o nadaljevanju....ni pa rečeno, da uspe. Vse je odvisno tudi od ostalih. Background plan pa mora biti.

UganiKdo ::

PreviousUser je izjavil:

Ja, saj to že delam. Najbolj bi bilo fajn, če bi se poklopilo, da poberem odpravnino in začnem takoj v drugi službi potem. :D A za tak scenarij je bolj majhna verjetnost. :D


ne pozabi, da ti pripada tudi X mesecev (odvisno od trajanja zaposlitve) nadomestila za brezposelnost, če boš odpuščen iz poslovnih razlogov.

PreviousUser ::

UganiKdo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ja, saj to že delam. Najbolj bi bilo fajn, če bi se poklopilo, da poberem odpravnino in začnem takoj v drugi službi potem. :D A za tak scenarij je bolj majhna verjetnost. :D


ne pozabi, da ti pripada tudi X mesecev (odvisno od trajanja zaposlitve) nadomestila za brezposelnost, če boš odpuščen iz poslovnih razlogov.


Hvala za opozorilo. ;)

Moram pazit ja, da ne zamudim roka za prijavo na zavod.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517994 (8030) val46
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610490 (7355) Arey
»

Spodrivanje zaposlenih

Oddelek: Loža
437480 (5367) Double_J
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320250 (17928) Invictus
»

odpoved

Oddelek: Loža
369531 (6668) bozicek

Več podobnih tem