» »

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

Kako delujete naprej, če dobite namig na odpoved?

1 2
3
»

Vazelin ::

Moram pazit ja, da ne zamudim roka za prijavo na zavod.

Sem prepričan, da bo do takrat še 25. podobnih tem:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Moram pazit ja, da ne zamudim roka za prijavo na zavod.

Sem prepričan, da bo do takrat še 25. podobnih tem:)


Vazelin, ti se še držiš?

solatko ::

UganiKdo - Jaz sem menjal službo samo takrat, ko z delodajalcem nisem bil zadovoljen. Rezanje mostov pomeni to, da ne dobijo moje nove telefonske številke (praviloma sem menjal mobilnik, ob menjavi službe), stacionarna jim pač ostane, se pa nihče ni javljal,.., kadrovsekemu povem, da nimam interesa še kdaj delat pri njih,....
Čemu bi firmi, ki me je zaničevala (slaba plača), s slabimi medčloveškimi odnosi, nefleksibilnostjo,... še kdaj v bodoče pomagat pa ne glede na to, kaj ponujajo, ko spoznajo, koliko so izgubili.

Delodajalci naj se počasi začnejo zavedat, da se kadre, od katerih je še kako odvisen dobiček, ne šikanira, podcenjuje in zaničuje, saj obstojajo tudi taki, ki dobrega in sposobnega delavca, spoštujejo in cenijo. Če si dober, pač, poiščeš okolje, kjer lahko svoje potenciale pokažeš in si za to tudi odlično plačan.

kuall - Kako naj te ceni delodajalec, če še ti nisi prepričan v svoje znanje in sposobnosti? Potem je verjetno res bolje, da obdržiš čim več vezi s prejšnjim delodajalcem. Osnove dela so povsod enake, imaš samo specifike, katerih se v posamznih službah priučiš in jih pozneje prilagodiš, da je tebi lažje. Če tega nisi sposoben pač, počakaj pri enem delodajalcu na penzijo.

V času, ko sem sam zaposloval, sem delavca, ki je odšel, v petih minutah pozabil, razen študente, katere sem jemal občasno in sem jih po potrebi poklical tudi mimo ŠS, če so se pri delu izkazali.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

zato sem vedno mostove porušil in še reko poglobil, če je bila potoček.


Če je kdo iz tega razbral, da si zamenjal telefonsko številko oziroma se pač nisi javil na telefon...

feryz ::

Jaz sem menjaval službe toliko časa, dokler ni zmanjkalo tistih nad mano. Zdaj mi jo ni treba več.
Vsakemu svetujem enako.

Mogoče še to. Težko je verjeti, da firma danes ve, da boš šele čez dva meseca odveč.
Zato je normalno, da ti jermen pade tisti trenutek, ko dobiš odpoved. Ker se njim j... za tebe, je edino logično, da so čustva obojestransko enaka.
Oni komaj čakajo, da se te rešijo, ti pa komaj čakaš, da se rešiš njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

solatko ::

UganiKdo - Odgovornim v firmi sem pač pojasnil, da za firmo, od odhoda, nisem več dosegljiv, telefon sem pa menjal zato, ker je imelo preveč ljudi, povezanih s poslom mojo številko in bi me klici za info in pomoč, nepotrebno nadlegovali.

Veš, ko odgovornemu poveš, da jih imaš po domače poln spolni organ, jim ego ne pusti normalne komunikacije in pade marsikdaj tudi kakšna krepkejša beseda iz njihove strani, tako, da so vsi rezen enega, hitro pozabili name, temu pa je pač moj odhod, povzročil nerešljivo težavo in me je na vse načine poizkušal dobiti nazaj. Ker mu ni uspelo, je moral posel celo zapreti in je potem počel nekaj čisto drugega, z veliko manj zaslužka.
Ko sem sam potal s.p., mi na misel ni prišlo, da bi delo bilo odvisno samo od znanja enega človeka, ker si potem odvisen od njega in te lahko izsiljuje. Možakar je pač kupil stroj skupaj z menoj in ni poskrbel, da bi se še kdo naučil delat gor. Ko sem odšel, ga nihče tudi zagnati ni znal.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Jaz sem menjaval službe toliko časa, dokler ni zmanjkalo tistih nad mano. Zdaj mi jo ni treba več.
Vsakemu svetujem enako.

Mogoče še to. Težko je verjeti, da firma danes ve, da boš šele čez dva meseca odveč.
Zato je normalno, da ti jermen pade tisti trenutek, ko dobiš odpoved. Ker se njim j... za tebe, je edino logično, da so čustva obojestransko enaka.
Oni komaj čakajo, da se te rešijo, ti pa komaj čakaš, da se rešiš njih.


Role model ftw

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - Odgovornim v firmi sem pač pojasnil, da za firmo, od odhoda, nisem več dosegljiv, telefon sem pa menjal zato, ker je imelo preveč ljudi, povezanih s poslom mojo številko in bi me klici za info in pomoč, nepotrebno nadlegovali.

Veš, ko odgovornemu poveš, da jih imaš po domače poln spolni organ, jim ego ne pusti normalne komunikacije in pade marsikdaj tudi kakšna krepkejša beseda iz njihove strani, tako, da so vsi rezen enega, hitro pozabili name, temu pa je pač moj odhod, povzročil nerešljivo težavo in me je na vse načine poizkušal dobiti nazaj. Ker mu ni uspelo, je moral posel celo zapreti in je potem počel nekaj čisto drugega, z veliko manj zaslužka.
Ko sem sam potal s.p., mi na misel ni prišlo, da bi delo bilo odvisno samo od znanja enega človeka, ker si potem odvisen od njega in te lahko izsiljuje. Možakar je pač kupil stroj skupaj z menoj in ni poskrbel, da bi se še kdo naučil delat gor. Ko sem odšel, ga nihče tudi zagnati ni znal.


v eni fazi je zate kurjenje mostov in kopanje jarkov to, da ne daš številke, potem smo pa spet pri spolnih organih... pač tipičen toksičen delavec, ki so na koncu vsi veseli, da so se ga losali. Važno, da tvoj ego verjame, da si kar pokopal eno firmo s svojim odhodom.

spam321 ::

UganiKdo je izjavil:

zato sem vedno mostove porušil in še reko poglobil, če je bila potoček.


Če je kdo iz tega razbral, da si zamenjal telefonsko številko oziroma se pač nisi javil na telefon...


:))

feryz je izjavil:

Jaz sem menjaval službe toliko časa, dokler ni zmanjkalo tistih nad mano.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

solatko ::

UganiKdo - V firmi sem bil 5 let in 90%-ov poslov je bilo odvisnih od mašine, na kateri sem delal. Ko sem imel njegove ignorance, na pripombe dovolj, sem pač firmo zapustil, kaj in kako se je takrat dogajalo ne bom opisoval, sicer pa sam na njegovem mestu verjetno nebi reagiral drugače, če obstoji mašina, ki je prinesla cca 30kDEM/m, vsi drugi posli, ki jih je imel pa cca 10k.
Delo krepa človeka

borut_p ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - V firmi sem bil 5 let in 90%-ov poslov je bilo odvisnih od mašine, na kateri sem delal. Ko sem imel njegove ignorance, na pripombe dovolj, sem pač firmo zapustil, kaj in kako se je takrat dogajalo ne bom opisoval, sicer pa sam na njegovem mestu verjetno nebi reagiral drugače, če obstoji mašina, ki je prinesla cca 30kDEM/m, vsi drugi posli, ki jih je imel pa cca 10k.


Glede na to, da si se sam verjetno tega zavedal, si se obnašal v firmi kot da si ti glavni. In se je dir do tebe obnašal enako, dokler nisi šel stran. On je bil vesel ker se te je znebil brez odpravnine, vzel je pa potem enega, ki ga je stal pol manj, pa mu zdaj tista mašina nese 25k€. čez pol leta pa nazaj na 30k€.

vsi zadovoljni, samo ti misliš kako si ga nat ...

Slopek ::

borut_p je izjavil:

solatko je izjavil:

UganiKdo - V firmi sem bil 5 let in 90%-ov poslov je bilo odvisnih od mašine, na kateri sem delal. Ko sem imel njegove ignorance, na pripombe dovolj, sem pač firmo zapustil, kaj in kako se je takrat dogajalo ne bom opisoval, sicer pa sam na njegovem mestu verjetno nebi reagiral drugače, če obstoji mašina, ki je prinesla cca 30kDEM/m, vsi drugi posli, ki jih je imel pa cca 10k.


Glede na to, da si se sam verjetno tega zavedal, si se obnašal v firmi kot da si ti glavni. In se je dir do tebe obnašal enako, dokler nisi šel stran. On je bil vesel ker se te je znebil brez odpravnine, vzel je pa potem enega, ki ga je stal pol manj, pa mu zdaj tista mašina nese 25k€. čez pol leta pa nazaj na 30k€.

vsi zadovoljni, samo ti misliš kako si ga nat ...

Sej ni point, da ga nategnes. Je pac nasel job z boljsimi pogoji, kjer je nadrejeni uposteval njegove konstruktivne pripombe, na podlagi njegovega znanja. Osnovno izkazovanje spostovanja, je lahko samo dobro, za uspesno sodelovanje.

borut_p ::

Slopek je izjavil:

borut_p je izjavil:

solatko je izjavil:

UganiKdo - V firmi sem bil 5 let in 90%-ov poslov je bilo odvisnih od mašine, na kateri sem delal. Ko sem imel njegove ignorance, na pripombe dovolj, sem pač firmo zapustil, kaj in kako se je takrat dogajalo ne bom opisoval, sicer pa sam na njegovem mestu verjetno nebi reagiral drugače, če obstoji mašina, ki je prinesla cca 30kDEM/m, vsi drugi posli, ki jih je imel pa cca 10k.


Glede na to, da si se sam verjetno tega zavedal, si se obnašal v firmi kot da si ti glavni. In se je dir do tebe obnašal enako, dokler nisi šel stran. On je bil vesel ker se te je znebil brez odpravnine, vzel je pa potem enega, ki ga je stal pol manj, pa mu zdaj tista mašina nese 25k€. čez pol leta pa nazaj na 30k€.

vsi zadovoljni, samo ti misliš kako si ga nat ...

Sej ni point, da ga nategnes. Je pac nasel job z boljsimi pogoji, kjer je nadrejeni uposteval njegove konstruktivne pripombe, na podlagi njegovega znanja. Osnovno izkazovanje spostovanja, je lahko samo dobro, za uspesno sodelovanje.


Se strinjam, sam delujem po tem principu. Glede na ton "solatka" si misli, kako ga je "nat...", ko je dal odpoved. In še ponosen je na to.

solatko ::

borut_p - Glede na to, da sem bil tam 5 let in so bili odnosi dovolj v redu, samo nadgradnje (višje plačilo) ni bilo, bi rekel, da je bila z moje strani fer igra, iz njegove pa pač ne. Če bi poznal celo zgodbo, sploh pa dogajanja ob moji odpovedi, bi ti bilo malo bolj jasno.
Tista mašina ni več zalaufala in firmo je zaprl, ter po slovenski navadi odprl novo, z drugo dejavnostjo in veliko manj profitabilno. Gre enostavno za to, da je mašino kupil od stečajnika, ta pa mu je dal tudi podatke o meni. Mašina z odrodji je bila vredna cca mioDEM, za vse skupaj je dal cca 100kDEM pa še posel je imel zagotovljen (orodjarstvo). Niti slučajno ga nisem nategnil, samo veliko boljšo ponudbo sem dobil, ko pa je ugotovil, kakšno napako je neredil, je prišel prosit, da pridem nazaj, vendar je vlak za njega odpeljal. Nategnil se je čisto sam, ker je pač napačno predvideval, da bo še naprej šlo, kot do takrat.
Največja napaka je bila, da mi prvi dan ni dal poleg še enega orodjarja, da bi se naučil delat z mašino.
Delo krepa človeka

PreviousUser ::

Razmišljam, da jutri prosim nadrejenega za sestanek in mu povem, da je s to svojo (ne)odkrito komunikacijo povzročil, da nisem sprejel ponudbe drugje, ko sem imel možnost. Vem, da to ne bo nič spremenilo, rad bi mu samo v obraz povedal, kakšna rit je.

solatko ::

Mitchoo - To je povzročila tvja neodločnost in ne njegov molk. Če se že pogovarjaš za drugo službo in so pogoji boljši, se enostavno gre. Tvoj nastop sedaj, tak, kot ga planiraš, je dejanje iz obupa v stilu Kalimerota.
Ni on rit, ti si, ker nisi imel jajc poizkusit drugje.
Delo krepa človeka

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Razmišljam, da jutri prosim nadrejenega za sestanek in mu povem, da je s to svojo (ne)odkrito komunikacijo povzročil, da nisem sprejel ponudbe drugje, ko sem imel možnost. Vem, da to ne bo nič spremenilo, rad bi mu samo v obraz povedal, kakšna rit je.

Don't.
Brezveze no. Se boš bolje počutil zaradi tega? Ne boš se. To je samo instant zadovoljstvo, kot recimo kajenje cracka.

Najbolje, kar v dani situaciji lahko nardiš je da fucking ASAP začneš iskat službo. Drugič pa pa: ne nasedaj na sladke besede. 1

Mitchoo: saj veš, ko vidiš sladko jabolko. Dont just stare at it. Eat it ;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517980 (8016) val46
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610481 (7346) Arey
»

Spodrivanje zaposlenih

Oddelek: Loža
437476 (5363) Double_J
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320242 (17920) Invictus
»

odpoved

Oddelek: Loža
369531 (6668) bozicek

Več podobnih tem